logo PGB Human Resources Sp. z o.o.

PGB Human Resources Sp. z o.o.

Poznań

Opinie o PGB Human Resources Sp. z o.o.

lol 2014-09-30 13:17
nie rozumiem - to zdaje się też nie jest imię i nazwisko (ale mogę się mylić) :) mała dawka hipokryzji na pewno nigdy nikomu nie zaszkodziła :)
podejrzliwy 2014-09-30 19:19
zachodzi uzasadnione podejrzenie ze ten wpis wcale nie dotyczył opinii o firmie :P
lol 2014-10-01 13:38
Racja - podjerzenie całkowicie uzasadnione :) aczkolwiek wewnętrzna logika tarza się ze śmiechu na myśl o anonimie apelującym o brak anonimowości i nie mogła się powstrzymać od komentarza :p - dyskusję ze swojej strony na tym zamykam - pozdrowienia dla PGB :)
E9GU 2014-10-16 23:06
praktyki nie sa płatne,,, plusem jest jednak to, ze mozna sie dużo nauczyć (chociaz trzeba wziąć pod uwagę ze duży nacisk jest kładziony na sprzedaż)
czy kierunek rozwoju zawodowego jest akurat dla Ciebie dobry czy nie bedziesz musiał(a) odpowiedzieć sobie sam(a) bo to kwestia indywidualna ale praca w charakterze rekrutera sama w sobie jest ciekawa
__jackblack__ 2014-11-14 13:44
Najlepsza jest niejaka Laurencja niosąca postrach,
Przeprowadzane audyty dla tej firmy to niesamowita frajda i radość, a kontakt z tak poczciwą osobistością jak L.P. to zaszczyt(tak pewnie o sobie myśli).
Koniec współpracy, a na wynagrodzenie trzeba czekać dłużej niż przewidziane w umowie 30 dni, jakby to naprawdę było wysokie wynagrodzenie.. .

Asystentka 2014-11-15 11:44
Dużo telefonowania, ale jeśli robisz to "z głową" a nie "odklepujesz schemat" to nawet jest ciekawie. Fajny jest pakiet szkoleń, chociaż nie każde mi się podobało. Liczba godzin: 25-35 na tydzień. Są dosyć elastyczni, więc można pogodzić z uczelnią. W moim pokoju świetna atmosfera.
Master 2014-11-15 12:18
Jest opis stanowiska, który jest chyba taki sam dla wszystkich. Praktyka trwa około 2 miechy. Dosyć praktycznie. Po praktyce kasa średnia. Jak masz premie i prowizje to 2kola wpadna.
Kandydatka 2014-11-15 12:38
Dzięki za konkrety. Pozdrawiam.
Kandydatka 2014-11-15 12:44
czy 20 godzin na tydzień jest akceptowalne?
Odp. 2014-11-17 12:47
Chyba min. 25tygodniowo musi być.
Nick 2014-11-17 15:10
na moim przykladzie - 23h.
25h 2014-11-18 14:35
Ważne jest żebyś mogła/mógł być codziennie w biurze, aby projekty rekrutacyjne były dobrze prowadzone.
Konsultant 2014-11-20 16:23
Moim zdaniem 30h na tydzień to minimum dla nowej osoby żeby się wdrożyć i pokazać wymierny efekt działania.
K/S 2014-11-21 10:42
Rozważam prace w oddziale poznańskim lub warszawskim - gdzie lepiej?
Asystent 2014-11-21 11:21
Witam forumowiczów, jestem po odbytej praktyce w PiDziBi w Poznaniu. Niestety w firmie jest kilka osób, którzy psują atmosferę ciągłym łażeniem po biurze i obgadywaniem innych lub biadoleniem (od bólu głowy, przez sprawy finansowe do problemów z klientami). Moje szczęście że trafiłam do zajebistego teamu normalnych ludzi, którzy pomagają, tłumaczą i którym zależy na rozwoju a nie codziennych plotach. Trzymajcie się.
Recruiter 2014-11-21 11:25
polecam Wrocek, fajne miasto.
K/S 2014-11-24 10:45
a pomiędzy Warszawa a Poznaniem?
Justyna 2014-11-24 16:22
Łódź ;)
Twój_kandydat 2014-11-25 14:52
na stronie internetowej nie ma informacji o biurze w Łodzi. Czy są plany otworzenia oddziału w tym mieście?
Nicki 2014-11-26 13:00
Czempiń :)
Odnośnie_Czempinia 2014-11-27 08:18
Wiem, że oddział Czempiń jest wysoko w rankingach wewnętrznych, ale jestem zdania że ważniejsza jest atmosfera i klimat pracy. Polecam jakiś zespół z Poznania, tam, przynajmniej jest bardziej "zdrowo", choć tak jak wcześniej pisano nie w każdym zespole.
DIDI 2014-11-28 07:58
Chodzi taki news, że jakaś firma niemiecka kupiła PGB i teraz będzie kupować portal pracuj. Prawda czy fałsz?
UUU 2014-11-28 08:07
UU DIDI.. cosik w tym jest. Zobacz ile pgb ma ogłoszeń na pracuju. Inne firmy tyle nie mają. Mogli się dogadać!
Poznań 2014-12-01 10:52
Szanowna Pani Koordynator oddziału Czempiń, liczymy na to że Wasz oddział będzie bardziej miły dla wszystkich a nie tylko ciagnac na maxa dla siebie. Wtedy bedzie nam pracowało się lepiej :) Nie jest zle ale zawsze może być lepiej. Kłaniam się ;)
Pracuj 2014-12-01 11:25
DIDI, Grupen Pracuj niech sie sprzedaje do Niemcow. Co komu po tym. PGB bedzie mialo lepsze ceny ogloszen i beda dodawac jeszcze wiecej niz dodaja. I tak jest pelno tych ogloszen, ale mi sensacja..
Dział HR 2014-12-01 11:51
Przez ponad rok pracowałem w dziale personalnym dużej międzynarodowej firmy. Mam za sobą kilka miesięcy w PGB, jeszcze sprzed pracy w dziale HR. Tematy wewnątrzfirmowe to inny długi temat, jednak zaletą tej agencji dla firm jest headhunting a NIE ogłoszenia. Nie ukrywam, że dostałem pracę w dziale personalnym dzięki temu, że na rozmowie mogłem opisać efekty headhuntingowe z PGB.
Rekruter-ka 2014-12-02 15:46
Hunting przez Linkedin czy Golden? U mnie w firmie dużo mówi się o Linkedin. Jak byłam w PGB to chyba większość Golden?
Lifan 2014-12-02 15:53
Goldenline jest dobry na stanowiska sprzedażowe, IT raczej przez Linkedina.
Tomasz Kozłowski 2014-12-03 10:38
Facebook sprawdza się do pomocniczego personelu. Mam doświadczenie w tym zakresie. Gdyby PGB chciało ze mną współpracować to poproszę o kontakt na priv.
ITeXpert 2014-12-03 12:35
Najbardziej "kasowe" rekrutacje to aktualnie - branża IT. W PGB Human Resources i w innych agencjach jest z tym dużo roboty. Szuka się wszędzie: Linked, Golden, Fejs i inne fora internetowe.
Dobra Ciocia 2014-12-04 12:45
Polecam wszystkim kandydatom do PGB założenie swojego profilu na Goldenie i Linkedinie. Bardzo pomaga w późniejszej pracy w head-huntingu. Można błysnąć na rozmowie rekrutacyjnej (tylko nie gadać że przeczytaliście na gowork że tak trzeba, ponieważ czar pryśnie :))
M. 2014-12-04 18:00
Zgadzam się, z poprzednią wypowiedzią. Muszę dodać, że sama rejestracja na goldenlajnie to nie wszystko. Jeżeli nie nagromadzi się pokaźnej liczby kontaktów to profil goldenlajnowy jest mało użyteczny.
poszukującapraktyki 2014-12-05 18:49
Zależy mi na praktykach w PGB Human Resources Sp. z o.o. lub innej agencji doradztwa personalnego. Agencje pracy tymczasowej mnie nie interesują. Tylko rekrutacje stałe. Mam konto na portalu Goldenline.pl. Wiem na czym polega head-hunting. Co mogę jeszcze zrobić, aby przygotować się do rozmowy?
Maciek 2014-12-06 16:47
Jeszcze konto na LinkedIn, poza tym ważne będą miękkie umiejętności, komunikatywność otwartość, fajnie jeśli masz jakieś doświadczenie w pracy z klientem, podstawową wiedzę z zakresu psychologii, ale generalnie praktyki są po to, żeby się uczyć, więc nic się nie martw :)
poszukującapraktyki 2014-12-08 10:34
Maciek, bardzo dziękuję za podpowiedź.
Maciek 2014-12-08 12:39
Służę pomocą :)
Czarnula 2014-12-08 19:22
Pracowałam ostatnio jako Tajemniczy Klient dla Oddziału w Poznaniu.
Po wykonaniu zlecenia, otrzymałam informację, że nie zrealizowałam dobrze rozmów, ale nie otrzymałam żadnych konkretnych informacji co zrobiłam źle, pomimo prośby o taką informację zwrotną. I nie chcą mi zapłacić za moją pracę.
Sprawdziłam skrypt rozmowy i zrobiłam dokładnie tak jak jest w nim napisane, uważam więc, że firma nie chce mi zapłacić za wykonaną pracę.
Czy Wam tez się przydarzyło coś takiego?
Maciek 2014-12-09 11:13
Czarnula

Napisz proszę maila, gdzie robiłaś audyt, kiedy, postaram się to wyjaśnić jak najszybciej.
allegromazurek@gmail.com
Stanisław 2014-12-09 15:15
Czesc, to jest wątek dotyczacy rekruterow a nie tajemnych klientow czy audytow. Kogo to obchodzi?
gość 2014-12-10 07:59
to nie jest wątek dotyczący "rekruterow" tylko wszystkich pracowników jak i samej firmy
Stanisław 2014-12-10 16:07
wątek tajemnego audytu, czy tajemnego klienta to jakiś wątek poboczny, proponuje napisać do tego kolegi z allegro który zadeklarował się że może pomóc.
xyz 2014-12-11 09:41
nie "tajemnego" tylko TAJEMNICZEGO - taka mała dygresja
Stanisław 2014-12-11 12:44
tajemniczy czy tajemny. Bez różnicy. jest to wątek poboczny
Aga 2014-12-11 22:34
PGB jest spoko firmą, a te osoby, które pracują ponad 4 lata to skarbnice wiedzy i brawo Wam za to!
An 2014-12-12 18:16
pozdrowienia dla Witolda:)))
Jupi 2014-12-12 18:23
19tego impra świateczna dla obecnych i byłych PGB-owców. Obecność potwierdzać i przybywać. Zawsze się dzieje. Ploty z całego światka HR-owego gwarantowane!
Gwiazdor 2014-12-13 17:29
Gdzie w tym roku jest ta impra? Planuje wpaść. Tak jak rok temu Mercure?
Jupi 2014-12-13 19:40
Chyba w poniedziałek powiedzą gdzie będzie. W Mercure było już dwa razy.
brbk 2014-12-14 21:09
może najpierw umowy o prace dla pracowników z prawem do urlopu i nfz, a potem cukierki dla dzieci...
Koordynator PGB 2014-12-14 23:35
Fakty: Posiadam umowę o prace. W moim zespole Młodsi Konsultanci mają umowy cywilno-prawne z nfz i 24 dni urlopu w ciągu roku. Normalnie przysługuje 20dni. Mity: Kończąc studia wszystko mi się należy. Mogę się poopierd..ć i sianko wpłynie na konto.
Mity: W PGB jest łatwo, miło i przyjemnie.
Fakty: To jest robota z ludźmi, kandydatami, klientami, konsultantami z innych oddziałów - a relacje interpersonalne to duży kawał ciekawej i perspektywicznej ale jednak ciężkiej pracy.
Na marginesie: Dzieci jeszcze nie mam, ale cukierki poproszę.
Zostaw swoją opinię o PGB Human Resources Sp. z o.o. - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PGB Human Resources Sp. z o.o.