brak logo

STX Next

Poznań

Opinie o STX Next

Piotr 2015-08-25 14:30:41
Jeśli chcesz się rozwijać to jest najlepsze miejsce z jakim miałem doczynienia. W firmie panuje świetna atmosfera i wysoka kultura feedbacku. Tutaj nie będziesz tribikiem w maszynie tylko częścią społeczności, która się wspiera na wielu polach. Rekrutacja jest sprawna i nawet jak ktoś się nie dostanie to nie jest skreślany tylko informowany co musi zrobić żeby za jakiś czas móc do nas dołączyć. To jest wzorowa firma i mam tylko nadzieję że się to nie zmieni.
1
pracownik 2015-08-26 15:38:56
Jeśli miałbym wskazać dwie najważniejsze zalety pracy w STX Next byłyby to:
1. Ogromne możliwości rozwoju związane zarówno z pracą w ciekawych, wymagających projektach, jak i z możliwością wyjazdów na konferencje, udziału w szkoleniach czy też korzystania z firmowej bibliteczki (bogatej w najnowsze pozycje).
2. Realny wpływ na to, jak rozwija się firma. W STX głos pracowników jest wysłuchiwany!
Keep rocking STX! :-)
Życzliwy 2015-08-31 14:08:51
W STX poczułem niesamowitą atmosferę, poznałem profesjonalnych i do rany przyłóż ludzi (w tym przełożonych), zaawansowane technologie programistyczne, nowoczesne i racjonalne metody pracy oraz zobaczyłem, jak wygląda i powinien wyglądać sprawny, uczciwy i bogaty w feedback proces rekrutacyjny. Idealne miejsce do pracy na lata.
1
Jureq 2015-09-01 23:48:48
STX to świetne miejsce do pracy. Niezwykle przyjazne i inspirujące. Bardzo miło wspominam proces rekrutacyjny, który zainspirował mnie do przeprowadzki do Poznania. Usłyszałem kiedyś opinię, że STX Next jest mekką programistów Pythona i z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że to jak najbardziej uzasadniona opinia.
Roja 2015-09-02 10:23:08
Rekrutacja przebiegła błyskawicznie.
Polecam firmę to świetne miejsce na rozwój po studiach, praktyczną naukę procesów rozwoju oprogramowania. Głównym powodem dla którego się zatrudniłem była chęć nauki Pythona. Firma umożliwia przejście z PHP na Python, organizują warsztaty na których szkolą kandydatów na stanowisko Python delevoper.
b 2015-09-02 15:03:01
A jak wygląda kwestia zatrudnienia osoby początkującej bez studiów? Znam tylko podstawy Pythona, Flask i SQL.
Natalia 2015-09-03 15:56:15
Wszystko zależy od tego, jak Twoja podstawowa znajomość przekłada się na umiejętność pisania w tym języku. Czy posiadasz komercyjne doświadczenie czy na własne potrzeby piszesz w Pythonie? Ostanie już pytanie to, która lokalizacja Cię interesuje: Poznań, Wrocław czy Piła? W każdej z siedzib STX prowadzimy różne projekty, a to wpływa na poziom wymagań. Zachęcam Cię do przejrzenia naszych ogłoszeń:(usunięte przez administratora)i ewentualnego kontaktu z działem HR. Studia nie są u nas wymogiem liczą się umiejętności. Pozdrawiam
uop 2015-09-06 21:40:50
Wszystko spoko, gdyby dali umowę o pracę (nawet jako opcję za niższą kasę)
jk 2015-09-07 22:16:07
Chciałem się przyłączyć do opisu firmy STXNext. Nie mam dużego stażu pracy w STXNext. Jestem w miarę nowym pracownikiem, aczkolwiek jako programista w różnych językach mam już spore doświadczenie zawodowe. Co jest atutem STXNext'a, to bardzo dobra atmosfera. Oczywiście zawsze mogą się zdażyć sytuacje konfliktowe, różni ludzie, różne podejścia, jednakże nigdy nie miałem sytuacji jakiejkolwiek celowej złośliwości od strony współpracowników. Co do ilości projektów czy też technologii to faktycznie jest w czym wybierać, oczywiście aby w nich wziąć udział trzeba się wykazać stosowną wiedzą. Nie bez znaczenia jest także fakt pewnej stabilności pracy (jeśli można mówić w ogóle o stabilności jakiejkolwiek pracy) która wynika z posiadania przez STXNext całkiem sporej ilości klientów (w tym zagranicznych). Podsumowując, jeśli ktoś się zastanawia czy spróbować dostać się do STXNext, to szczerze polecam do podjęcia takiej próby. Chociaż pracy jest sporo, to wiele można się nauczyć w bardzo pozytywnej atmosferze.
Łata 2015-09-14 00:14:33
Szczerze mówiąc bardzo interesuje mnie firma STX Next. Mają ciekawe oferty pracy, głównie na programistów i speców od Javy. Szkoda tylko, że nie oferują umowy o pracę. Dla mnie kasa może być nieco niższa, niż na śmieciówce, ale jednak liczę na poważne zatrudnienie z pełnym zabezpieczeniem/ubezpieczeniem
Pracownik 2015-09-14 09:14:36
Pracuję w STXNext od kilku miesięcy. Proces rekrutacyjny wspominam bardzo pozytywnie. Poza przyjazną atmosferą dostaje się informację zwrotną zamiast jednego zdania. Pracują tu głównie ludzie młodzi, swobodna atmosfera, nie ma dress codu. Są wyjścia integracyjne, ubezpieczenie w Medicover. Ruszają też karty MultiSport. Dla mnie najważniejsze jest to, że firma wdraża Agile, praca jest bardzo samodzielna, a projekty różnorodne i ciekawe. Doceniam też elastyczne godziny pracy. To, co podoba mi się mniej to brak umowy o pracę i tylko 20 dni urlopu.
1
Pracownik 2015-09-17 12:47:01
Mam już kilka lat doświadczenia przy tego typu projektach i to co najbardziej cenię sobie w STX to płaska struktura, która stanowi dla mnie zarówno podstawę do działania jak i rodzaj wyzwania. Jako "Agilowiec", czuję się jak ryba w wodzie :) Dużym plusem, jest to, że przed podjęciem decyzji o zmianie pracy, w ramach rekrutacji przedstawiono mi nie tylko bajkowy obraz ale też i wyzwania jakie tutaj na mnie czekają. Jest szczerze i otwarcie czyli tak jak powinno być. Do zmiany pracy ostatecznie przyczynił się sposób w jaki STX prowadzi projekty. Bezpośredni kontakt z biznesem, samodzielne zespoły projektowe i nastawienie na efektywność a nie procedury. Żeby nie było za kolorowo, dodam tylko jeszcze, że w mojej opinii socjal mógłby być trochę większy. Reasumując, git malina :)
Izabela 2015-09-22 10:22:42
U mnie wszystko potoczyło się bardzo szybko: rozmowa rekrutacyjna o 12:30 i już o 16:00 dostałam propozycję współpracy - szaleństwo. Praca z anglojęzycznym klientem na co dzień, duże sprawstwo w działanie firmy, wizja przeprowadzenia transformacji firmy na Scrum, niezależność w postaci umowy B2B z benefitami umowy o pracę - na taką ofertę czekałam!
Poleciłabym pracę w STX Next wszystkim Scrum Masterom, którzy chcą doświadczyć wymagającego środowiska. W STX Next nie ma miejsca dla Scrum Masterów, którzy tylko rezerwują salę, musisz być coachem, mentorem, wspierać organizację, zmieniać proces, udzielić odważnie informacji zwrotnej klientowi, tak by go nie stracić.
Obszarem rozwojowym firmy jest umiejętność współpracy zespołowej na wszystkich szczeblach.
Kazroś 2015-09-26 22:59:07
Duży plus na wstępie, że w ofercie są widełki i jak się pracę dostaje to faktycznie to co proponują się w tych widełkach znajduje. Trzeba jednak się liczyć jednak z tym, że robią niemalże jedynie umowy B2B. Dla programistów pythona to jedno z najlepszych miejsc pracy jakie mamy w Polsce . Może nawet szerzej, bo nie tylko Polacy tu pracują.
Ula 2015-09-28 09:36:55
Gdy przyszłam na rozmowę rekrutacyjną do STX Next, nie byłam przygotowana na to co mnie czeka ponieważ była to moja pierwsza praca. Podczas rozmowy sprawdzona została wiedza techniczna jak i znajomość języka a przy okazji, porozmawialiśmy sobie o typie ludzi z którymi chcielibyśmy pracować a więc rewelacja! Przyjęłam tą ofertę ze względu na atmosferę oraz możliwość rozwoju swoich umiejętności jak i szansę na naukę nowych. Praca w STX bazuje na pracy w teamie, więc rozwój umiejętności interpersonalnych to duży plus. Teamy są na tyle liczebne, że każdy ma okazję poznać każdego oraz współpracować z nim indywidualnie jeśli zachodzi taka potrzeba. Pozytywem jest też praca zgodnie z Agile, dzięki czemu możemy kontrolować wyniki naszej pracy.
lucek 2015-09-28 21:15:45
Hej Ula, piszesz, że była to twoja pierwsza praca. Mogłabyś opisać swoje umiejętności w momencie jej rozpoczęcia?
pracownik 2015-09-30 08:55:02
Do pracy w STXie zachęciły mnie przede wszystkim duże możliwości rozwoju (budżet szkoleniowy) oraz panująca w firmie atmosfera (dowiedziałem się od znajomego). Naprawdę póki co ciężko jest mi znaleźć jakiekolwiek minusy.
Polecam każdemu!
Adrian 2015-10-08 13:09:30
W STX pracowałem przez ponad dwa lata. Firmę tą cenie sobie za nacisk na rozwój zawodowy, sporo ciekawych projektów oraz naprawdę dobrą atmosferę.

Ludzie w firmie są pomocni, nikt nie jest anonimowy.

Zdecydowanie polecam.
Anna 2015-10-14 12:32:47
Zastanawiam się nad podjęciem pracy w STX Next i przyznam szczerze, że Wasze komentarze tutaj mocno mnie zachęcają. Widzę, że firma kładzie ogromny nacisk na rozwój swoich pracowników. Podejrzewam więc, że jak się tam dostaniesz, to masz szansę na długoletnią pracę, skoro firma pakuje pieniądze w szkolenia.
romek 2015-10-14 12:39:13
dowiedziałem się, że ta firma przeprowadzawarsztaty z podstaw Pythona oraz współpracują z magazynem Programista, w którym publikują specjalistyczne artykuły, całkiem to pomocne dla kogoś kto interesuje się branżą IT. le patrzą cn ich portfolio to naparwde mają dobre wyniki i sporo klientów na tą chwilę.
Kris 2015-10-26 21:38:37
Mi właśnie stuknęły 2 lata pracy w STX. Kodze głównie JavaScript i ogólnie rozumiany frontend.

Zdecydowanie polecam na każdym poziomie zaawansowania. Osoby mniej doświadczone na pewno będą miały od kogo się poduczyć co nieco, a osoby doświadczone nie będą się nudziły, bo projekty są różnorodne i z fajnymi technologiami.

Dodatkowo firma dba o rozwój indywidualny przez szkolenia, a także rozwój teamów poprzez ciekawe metodyki pracy oraz wspieranie integracji.
Łuki 2015-11-09 17:22:36
Do STX Next zawitałem ponad rok temu jako Python Developer. Wcześniej pracowałem w różnych firmach, ale ta jest jedyną przyjazną dla pracownika. Wspaniała atmosfera, ciekawe projekty, dbałość o utrzymanie metodyki Agile, możliwość nieustannego rozwoju i realizacji własnych pomysłów, to tylko garstka powodów, dla których poleciłbym pracę w STX Next. Tutaj nawet rekrutacja nie była dla mnie stresująca.
mala 2015-11-11 01:00:24
fajnie czyta sie ze STX NExt jest przyjazna firma dla pracownika, tymbardziej ze sama mam ochote sprobowac swoich sil i zaaplikowac na stanowisko Tester aplikacji mobilnych. gdzie ponoc zarobki sa rzedu 4500 - 7700 zł + VAT oraz oferuja szkolenia, warsztaty, ligthning talks, hackathony, rozbudowaną biblioteczkę, udział w konferencjach
1
bix 2015-11-13 04:13:52
takie zarobki oczywiście są realne o ile oczywiście będziesz wstanie przejść procesy rekrutacyjne, co samo w sobie nie musi być proste
tt 2015-11-15 20:45:48
@mala o to widzę że naprawdę sporo pieniędzy można u nich zarobić..chyba warto spróbować tam aplikować
Cyran 2015-11-17 23:53:41
warto aplikować, zwłaszcza, że oferują umowy o pracę, na pewno na początku jest próbna umowa, ale to się u nich opłaca
Realista 2015-11-21 17:05:31
Możliwosci rozwoju w firmie zapewne są, natomiast zarobki testerów są zdecydowanie za niskie. Oferta pracy z płacą 3100 - 5600zł + VAT na B2B, biorąc pod uwagę, że ktoś z podstawową wiedzą i bez doswiadczenia zacznie od najniższej stawki 3100zł, po odjęciu ZUSu 1100zł i dochodowego 18%, na rękę ma ok.1640zł. To już studenci na praktykach zarabiają więcej..
1
bocian 2015-12-05 02:28:19
Ciekawe, że mają teraz ogłoszenie na testera aplikacji mobilnych. Warto znaleźć zatrudnienie u nich chociażby ze względu na zarobki bo można nawet 7 tysięcy zarobić.
anon 2015-12-10 00:06:23
Prawdę mówiąc osoba z zerową wiedzą i doświadczeniem, za to mająca już działalność od ponad dwóch lat (wysoki zus) jest lekko niepokojąca ;)
Poza tym, jak mi kiedyś opowiadała znajoma pracująca od lat jako HR w branży informatycznej, testerzy należą do grupy zawodów, którzy praktycznie nigdy nie są zatrudniani za minimalne widełki - nawet (zwłaszcza?) juniorzy.
W podobnym tonie wypowiadała się o PMach, natomiast inaczej było w przypadku developera czy scrum mastera.
Ciekawy temat, nawiasem mówiąc. Ale można się domyślać w czym rzecz.
zegarynka9 2015-12-15 12:02:53
a mnie się kochani b=ardzo podoba ich styl rekrutacji i podejścia do odbiorcy, zobaczcie sobie u nich na stronce, do wzięcia jest stanowisko Junior EB & Recruitment SuperHero
Marek 2015-12-15 13:37:49
>>testerzy należą do grupy zawodów, którzy praktycznie nigdy nie są zatrudniani za minimalne widełki - nawet (zwłaszcza?) juniorzy.
...Ciekawy temat, nawiasem mówiąc. Ale można się domyślać w czym rzecz.

Cześć,
Mógłbyś rozwinąć myśl, bo to faktycznie ciekawe?
Pozdrawiam
tatuażysta 2016-01-01 22:41:52
Hej, wiecie może czy wcią jest aktualne ogłoszenie na specjalistę ds. rekrutacji? Nie dość, że jest praca zdalna to zapewniają nawet 20 dni płatnego urlopu i płatne nadgodziny.
elyseum 2016-01-13 12:31:49
Od kiedy STX zatrudnia na UoP? 99% struktury firmy (sami to mówią podczas rekrutacji) zatrudnionych jest na zasadach B2B (Faktura VAT).

Tną koszty i tyle.
1
krind 2016-01-13 19:48:33
No niby tak ale jest 20 dni płatnego urlopu, płatne nadgodziny 150% stawki godzinowej. Także opłaca się zostawać po godzinach, tym bardziej, że zarobki powyżej 5000
Bartek 2016-01-14 21:51:15
a jak sprawdzają umiejętności językowe
łuki 2016-01-15 23:44:28
@Bartek w sumie nie zdziwiłbym się, gdyby STX przeprowadzał rozmowy rekrutacyjne po angielsku. To jednak najlepszy sposób na sprawdzenie znajomości języka.
Natalia (rekruterka) 2016-01-21 12:54:17
Zarobki są uzależnione od poziomu wiedzy i lat doświadczenia. Proponujemy umowę zlecenia bądź współpracę B2B. Zawsze wyrównujemy pensję kiedy pracownik przechodzi z ZUSu preferencyjnego na pełen. Dwa razy do roku odbywa się review umiejętności, dlatego podwyżka jest realna i odbywa się 2 razy w roku na podstawie oceny Klienta/ Zespołu i Software Development Managera.
Natalia (rekruterka) 2016-01-21 12:58:52
Zgadza się, że nie proponujemy współpracy na umowę o pracę.Powodem współpracy w ramach B2B lub umowy zlecenia jest potrzeba rynku i naszych kandydatów, jak i pracowników. Jeśli macie jakieś pytania zachęcam do kontaktu pod adresem: natalia.konarkowska@stxnext.pl
rpoame 2016-01-21 15:47:54
własnie dobrze, ż ektoś kto ma wieksze doswiadczenie może też wiecej zarabiać. czekam jeszcze na konkrety o pracy jako Senior Python Developer, bo napisali tylko o benefitach.
kozi 2016-02-05 21:42:31
z ważniejszych spraw związanych z pracą jako senior python developer to na pewno kwestia doświadczenia. Trzeba mieć spore i to najlepiej w dobrej firmie.
sen 2016-02-11 20:25:49
Pewnie, że doświadczenie jest tutaj głównym wymogiem, ale trzeba pamiętać, że zatrudnienie na senior python developer bardzo się opłaca. Zarobki to nawet 10tys. zł
mulsndo 2016-02-17 16:05:47
Jeśli jesteś doświadczonym programistą to zarobisz max 10 000 złotych jako programista Python @sen. Premii raczej już nie ma na tym stanowisku, ale to ze względu na wysoką podstawę.
makrela 2016-03-09 13:07:27
skoro określają się jako Największy Python Shop w Europie to wierzę że takie wynagrodzenie wysokie o jakim wspominasz jest jak najbardziej możliwe i wiarygodne
xeko 2016-03-12 12:48:56
@mulsndo, jesli chodzi o pythona to szukają programisty i starszego programisty. To na tym pierwszym stanowisku 7000 jest realne, a starszy zarabia juz 10000 jak pisał sen powyżej.
kozi 2016-04-11 20:49:18
no właśnie jesli chodzi o zarobki to już chyba każdy wie , że branża informatyczna daje nieobtyczną kasę w porównaniu z tym co mozna dostać w innych branżach. Jaba Script developer którego obecnie szukają podobno dostaje również coś blisko tego co wyżej napisane
rpoame 2016-05-14 16:19:32
ciekawe są u ncih teraz oferty, ale wydaje mi się, że dobra jest jedna jako Recruitment & Employer Branding Super Hero i to i do Wrocławia i do Poznania szukają.
Pracownik 2016-09-05 20:50:16
Ja się o STX mogę wyrazić w sumie w większości w wielkich pozytywach. Najlepsze jest to, że potrafią zaoferować plusy większej już firmy, jak i plusy jakby byli software house:
Większa firma:
- Pensja + benefity
- Niemały budżet szkoleniowy
- Siłownia czy stół do tenisa w budynku
- Comiesięczne sponsorowanie pracownikom wyjścia do kina oraz wyjścia integracyjnego dla zespołu (bez ingerowania na co zespół wydaje pieniądze)
- Sporo specjalistów i w razie problemu możliwość wymiany wiedzy pomiędzy osobami z różnych teamów
- Świetnie ogarnięte wewnętrzne narzędzia, salki na spotkania czy sprzęt do wideo konferencji (na sprzęt dla pracowników też nie można narzekać)
- Możliwość wybierania tylko odpowiednich zleceń

Software house:
- teamy pracuja w oddzielnych pomieszczeniach, brak wielkiego, hałaśliwego open space
- płaska struktura
- transparentność wszystkiego, co dzieje się w firmie.
- elastyczność w podejściu do pracownika, traktowanie go zdecydowanie jak człowieka a nie pozycji w tabeli
- możliwość naprawdę szybkiego rozwoju (to oczywiście kwestia umiejętności i projektów)
- zaufanie do pracownika i brak patrzenia na ręce we wszystkim
- reagowanie na to, czego oczekują pracownicy.

Zdecydowanie mogę polecić wszystkim - od osób początkujących, po te z większym doświadczeniem.
1
bocian 2016-09-09 23:11:01
Mnie to bardziej zastanawia jakich średnich zarobków można się spodziewac będąc początkującym pracownikiem, wiecie? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
Pytający 2016-09-15 16:59:49
Byłoby łatwiej jakbyś podał stanowisko...
2
rpoame 2016-10-09 21:43:01
Dobrze, że wypłata jest u nich w pełni terminowa, to dobry znak.
Zostaw swoją opinię o STX Next - Poznań
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie STX Next