Elamed

Katowice

Opinie o Elamed

zadowolenie 2013-03-17 01:56:27
A co innego ma liczyć sie dla firmy jak nie zysk?
Korpo smrud 2013-05-06 22:30:52
Zysk ubrany w smrud nieuczciwosci i chamstwa.
hmmmm? 2013-08-02 23:28:44
Wsparcia bym się nie spodziewała, bo charytatywna firma nie jest. A niektórzy zarabiają dużo więcej netto.
Ula 2013-08-22 15:50:03
Pracowałam tam ponad rok. Zarabiałam dobrze, bo byłam bardzo dobra (ok. 3 tyś na rękę) ale większość pod stołem. Trzeba się nadzwonić jak osioł i wciskać reklamy. Księgowa robi, co może, żeby firma wyszła na plus, nawet delegację samemu trzeba sobie wyliczyć, bo jeśli może, to cię oszuka. Nepotyzm to norma, a każdy po cichu myśli, jakby to założyć konkurencyjną gazetę. Wielu już takich było. Atmosfera jak w małym miasteczku, wszyscy to wielcy redaktorzy ze słomą w butach. Ludzie biją się o tzw. dobre bazy i podpierniczają do szefa. Długopis ci wyrwą z ręki, bo już dwa wypisałeś w tym miesiącu:) Nędza.
hmmm 2013-08-27 06:16:07
Czasy "pod stołem" już chyba dawno się skończyły. Na umowie i załącznikach jest wszystko wypisane (na poczatku wydaje się to bardzo skomplikowane) i można dojść do tego ile i za co się zarobiło. A warto się orientować, bo prowizje nie wpływają od razu i nie wszystkie razem. Ogólnie to umowa o pracę i typowy w sprzedaży system prowizyjny. Zupełnie inna sprawa to produkt/produkty ...
alladyn 2013-11-29 22:59:07
a jaka jest teraz stawka dla specjalisty ds. sprzedaży?
ja 2014-02-06 15:38:16
mało wiesz a dużo piszesz
Himer 2014-03-10 22:33:32
3 koła pod stołem to już trochę spora kwota. Życzę powodzenia komuś, kto chce prowadzić rachunek bankowy i wrzucać takie pieniądze co miesiąc - kontrola murowana.
Ilona 2014-03-26 19:15:53
Pracowałam tam jakiś czas temu i szczerze odradzam. Od momentu jak Właściciele scedowali pracę na K. to firma na ocenę ndst...
Dramat
Gośka 2014-03-30 21:32:30
On akurat jest jedną z bardziej kompetentnych osób w tej firmie...
Fachowa wiedza i 100% zaangażowania,pracuję z Nim nadal to wiem.
Gość 2014-05-05 11:58:12
Witam,
Czy ktoś możne napisać - proszę o bezstronność jak wygląda aktualna sytuacja w tym wydawnictwie pod względem pracy i płacy. Czy pracują tam ludzie powyżej 2 lat?
Gość 2014-06-06 18:32:37
Po złożeniu aplikacji dzwoni Pani - pytanie podstawowe - Ile Pan chce zarabiać?
nieważne jakie masz doświadczenie, co możesz wnieść do tej firmy - najważniejsze żebyś powiedział że 1000 netto Ci wystarczy - wtedy zostaniesz zaproszony na rozmowę. Po kilku miesiącach odchodzisz sam - Taki mają system - żenada.
kasa 2014-06-18 09:34:55
Od 2 lat nikt już prowizji pod stołem nie płaci. Sami przelewają do banku, więc nie trzeba się bać żadnych kontroli. Podstawa niska, ale jeśli ktoś ma w sobie "żyłkę handlowca" i chęć do pracy, to może zarobić niezłą kasę (3-5 tys. na rękę, w dobrych miesiącach i w dobrych redakcjach - nawet więcej)... Ale, jak to w handlu z prowizją - manna sama z nieba nie spadnie.
ob 2014-06-18 13:36:34
Staż pracy ludzie mają różny - jedni pracują po kilka-kilkanaście lat, inni wykruszają się po paru miesiącach. Największa rotacja jest wśród handlowców, ale to rodzaj pracy, do której trzeba mieć predyspozycje. Jest szansa na dobre zarobki, ale z tym wiąże się szybkie tempo, dużo projektów, nacisk na efekty (system ocen). Sporo delegacji: targów, spotkań, konferencji (przydaje się angielski), ale na co dzień stabilne godziny pracy (8-16). Umowa o pracę, zarobki handlowców zależne od wyników, podstawa + prowizja + premie za realizację.
Atmosfera w dużej mierze zależy od konkretnego zespołu - to spora firma, ponad 100 pracowników, więc ludzie bywają różni. Same redakcje zazwyczaj są fajnie zgrane i sympatyczne (młoda kadra) ale, jak wszędzie, zdarzają się konflikty czy plotki. Czasem są problemy z prostymi sprawami (brak socjalu czy klimatyzacji w budynku), ale widać też spory rozwój na przestrzeni ostatnich lat (narzędzia i sposoby organizacji pracy, systemy IT, CRM, szkolenia).
ob 2014-06-18 13:51:53
Jeszcze jedno - pracę handlowca trzeba po prostu lubić :) Z doświadczenia wiem, że to typ pracy, gdzie najważniejsze są predyspozycje charakteru i typ osobowości, potrzebną wiedzę można łatwo zdobyć. To dobre zajęcie dla młodych, ambitnych, dynamicznych i wygadanych osób, które nie boją się kontaktu z drugą osobą, lubią rozmawiać, spotykać się, negocjować, organizować nowe projekty, czasem wyskoczyć na bankiet. Można się też sporo nauczyć (np. negocjacje, organizacja imprez, praca na projektach). Jeśli do pracy podchodzi się z zapałem i zaangażowaniem, to efekty się opłacają.
Gość 2014-08-12 20:05:05
Prawda jest taka, że mielą ludzi na potęgę - mało płacą - to nie muszą szanować
ksu 2014-09-15 17:18:56
Firma, która nie szanuje pracowników.Rotacja bardzo duża...w myśl zasadzie jak nie ta osoba to inna.Całkowity brak motywacji...ciągle mało, mało, mało.....nie polecam
inf 2014-09-29 13:11:46
ja p..., jaka wlazid... i to imie jeszcze w nicku, brakuje nazwiska i juz muorwana premia. K. jest najbardziej niekompetentym znajomym, bo jeszcze udaje, ze wie. sioastra wlasciccielki(uwaga; kieruje administracja) przynajmniej tego nie udaje. szereg ludzi, niestety, odeszlo lub musialo odejsc. w tym tacy, z ktorymi ja pracowalam, a ktore byly o wiele bardziej kompetentne, ale nie znaly wlascicieli prywatnie. i konflikt interesow murowany :) oczywicie, kto musial odejsc? jak czytam te poztywy, to zal mi was ludzi. goska, goska, ja tez tu pracuje. niestety, nie moge zamienic tego szamba na inne.
kk 2014-11-25 15:45:13
ELAMED- cóż pracowałam tam półtorej roku, a nie należę do ludzi często zmieniających pracę (staż pracy ok. 13 lat, w tym 8 lat u jednego pracodawcy) ludzie ok, ale najgorszą osobą jaką miałam przyjemność spotkać w życiu to właściciel firmy, nie mylić z prezesem, który był ok., odradzam każdemu pracę w tej firmie...
kk 2014-11-27 16:12:02
i właściciel firmy to zawistny człowiek, dla którego nie liczy się pracownik, a już tym bardziej nie mile jest widziane własne zdanie pracownika
s 2014-12-03 23:14:33
Pracowałam tam zaledwie kilka miesięcy...szczerze nie polecam
wiki 2014-12-15 19:35:14
Poniżej krytyki..praca za żenująco niskie stawki....niedoceniani pracownicy + kolosalna rotacja
Aram 2014-12-26 12:54:25
Stawki są uczciwe, po prostu praca ciężka. Rotacja, jest oczywista i pokażcie mi miejsce w sprzedaży, gdzie pracownik zostaje na całe życie. A w Elamedzie często pracują ludzie zaraz po studiach, którzy nie dość, że nie wiedzą czy nadają się do trudnej roli handlowca, to częśto nie wiedzą czy w ogóle nadają się do jakiejkolwiek pracy :)
Nie wspominając o tym, że dzisiaj młodzi ludzie mają ogromne wymagania i marne umiejęstności (np. napisanie e-maila bez błedów to już nie lada wyczyn.
Właściciel rzeczywiście jest niemiły, ale bycie miłym nie jest jego zadaniem.
Oliwia 2014-12-28 21:49:36
Mówisz, że ludzie zaraz po studiach... Jak to możliwe, że szanujące się wydawnictwo zatrudnia w większości niedoświadczonych pracowników..czyż nie chodzi tu o zbyt wielką oszczędność...porządni i doświadczeni handlowcy nie przyjdą tam za takie marne pieniądze... Coś za coś...
Aram 2014-12-30 06:24:19
Politologia, dziennikarstwo, socjologia, polonistyka, itp. Taniej jest dać szansę licznym absolwentom tych kierunków, niz ściągać doświadczonego i drogiego pracownika, który i tak może polec przy trudnym i specyficznym produkcie. A z tych pierwszych, część szybko odpadnie, a część zostanie na lata.
kkk 2014-12-30 14:49:27
nie chodzi o to żeby się wzajemnie kochać, wystarczy się wzajemnie szanować, ale temu Panu szacunek do pracownika jest obcy
Barnaba 2015-01-01 12:46:42
A co myślałeś, przecież to prywaciarz... Oni wszyscy tacy. Na Sybir ich!
1 2015-01-02 21:01:15
Znacjonalizować przemysł wydawniczy! Trzynasta pensja i deputat węglowy dla specjalistów ds. marketingu!
Ebe 2015-01-20 08:46:24
Trafiłem do Elamedu jakiś czas temu. Uważam, że na tym etapie rozwoju zawodowego trudno byłoby mi trafić lepiej. Jestem osobą ledwo po studiach a zaufania, które tu otrzymałem, możliwości rozwojowych i ciekawych projektów, zazdrości mi niejeden ziomek w IBMach, agencjach i czy innych korpo... true story!
OCZYWIŚCIE, że wiele zależy od tego gdzie konkretnie się trafi (i do kogo), ale także od nastawienia samego pracownika. Z całą pewnością Elamed nie jest miejscem dla osoby szukającej ciepłej, wygodnej posadki (choć tu też są wyjątki), ale jeśli ktoś chce się rozwijać to po np. 1-2 latach w Elamedzie znacznie zwiększa, nazwijmy to "swoją konkurencyjność na rynku"... rozumiemy się? Tak jak to widzę.
Kasa? szału póki co nie ma, przyznaję uczciwie. Ale za to lubię swoją pracę. Kto by tak nie chciał?
Ivon 2015-01-21 11:54:11
Skoro jestes w Elamedzie, to popytaj (bo ludzie pewnie będa wiedzieć) o tych, którzy spędzili w Elamedzie rok lub dwa i zobaczysz jaka jest ich "konkurencyjność na rynku".
Ebe 2015-01-21 16:56:50
Pytam. I wiem, że osoba pracująca przykładowo na stanowisku handlowca (bo tych żali tutaj chyba jest najwięcej), jeśli faktycznie jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu(!), potrafi zbudować sobie takie relacje i tak poznać konkretną branżę (stomatologia, medycyna, budowlanka itp...), że dla wielu firm jest b. łakomym kąskiem. Jest sporo przypadków takich transferów... Trzeba to tylko umiejętnie wykorzystać.
Ivon 2015-01-27 22:16:52
Gratuluję nastawienia i wiary. Powodzenia przy weryfikacji tego w przyszłości :-)
Tu byłem 2015-02-02 14:09:07
Dla studenta za marne pieniądze, może być. Będzie wpis w CV na start. Ale to nie praca dla na lata. Duża rotacja, liczenie każdego grosza, wyzysk. Jak myślicie, że zrobicie karierę dziennikarską to się mylicie. Dzwonicie jako telemarketer po reklamy. Sami sobie odpowiedzcie dla kogo to jest praca i czy to chcecie robić w życiu.
Marianna 2015-02-08 13:07:47
Pracowałam w Elamedzie przez kilka lat w redakcji. To prawda, że jest to idealna praca dla absolwentów studiów humanistycznych, ponieważ można się sporo nauczyć. Cała reszta to porażka - płace żenująco niskie (sprzątaczka w hotelu zarabia więcej, niż ja w Elamedzie), brak normalnej komunikacji z przełożonym, kuchnia tylko do użytku Państwa (czyli właścieli). W pokojach brudno - stare, poplamione dywany i brudne ściany, a podczas lata ciężko było wytrzymać w małych pokoikach, gdzie jednymym źródłem chłodu był stary, rozwalający się wentylator (po co kupować nowy za 60 zł, skoro można stary obkleić taśmą i działa). W pewnym momencie jako pracownik byłam zażenowana tym, gdzie pracuję i jak traktuje mnie mój pracodawca. Po zwolnieniu się z Elamedu okazało się, że można dostać pracę za senowne pieniądze i w komfortowych warunkach. Najbardziej bolesne jest to, że właściciele w ogóle nie szanują swoich pracowników - dowody wymieniłam powyżej.
Praca dla zdesperowanych!
1,2,3 2015-02-13 10:50:23
zgadzam się ze wszystkim; kuchni dla pracowników jak nie było tak i nadal nie ma, jedyna jaka jest - jest tylko dla wybranych (właściciele i ew. prezes); warunki w pokojach wołają o pomstę do nieba; brudne wykładziny, zimą zimno bo stare kaloryfery a latem nie da się wytrzymać z gorąca...deficyt wentylatorów...odkąd przyszła nowa osoba do PR ( bo przez ponad 20 lat takowej nie było) - chaotycznie próbuje się ratować swój wizerunek -niestety zbyt późno...szanuje się tylko osoby, które podchodzą do wszystkiego bez swojego zdania i przyklaskują wszystkiemu co powie góra,zarobki tak jak opisała to osoba powyżej - marne;praca zdecydowanie dla studentów lub absolwentów, chcących się gdzieś czasowo zaczepić...raczej nie dla wykwalifikowanych specjalistów...nie polecam
AdamK 2015-07-14 09:14:28
Uważajcie na Elamed, zalega z wynagrodzeniami za artykuły! nie polecam współpracy!
wąski 2015-07-17 12:10:11
będziesz doradzać jak ma wydać kasę na reklamę w gazecie...
prawdziwy 2015-08-18 11:26:36
vevofinger - Genialne !
nghugs 2015-09-08 15:32:06
Dzial personalny - bardzo duzo pracy, ale dzieki temu, mozna zdobyc duze doswiadczenie... No i zawsze fajny team :) taki dream team...
nghugs 2015-09-08 15:33:58
Dzial personalny - bardzo duzo pracy, ale dzieki temu, mozna zdobyc duze doswiadczenie... Z tego co sie orientuje dziewczyny nie nudza sie...
demale 2015-09-10 13:49:15
Przy tej rotacji osób nie dziwię się, że dział personalny się nie nudzi....
kesja 2015-10-09 08:35:12
to portal o pracodawcach, więc chyba nie ma tu klientów... ale z perspektywy pracownika - treść czasopism tworzą zewnętrzni specjaliści, więc merytoryka jest ok, wiadomo zależy od dziedziny, ale czasopisma specjalistyczne, więc muszą ot o dbać
bonesulejowo 2016-01-17 06:22:51
A kaj Krakowie oni sa?
Ex 2016-03-09 20:03:20
Człowiek na wstępie otrzymuje prawie najniższą krajową. Zapierdziela trzy po trzy bo wiecznie co raz wyższe wymagania, co raz to nowsze pomysły, projekty - a premii jak nie było tak nie ma, bo przeważnie Pani Redaktor bierze sobie wszystko dla siebie. To Redaktorzy rozdysponowują premiami dla pracowników i samych siebie, więc... :) a jeżeli już są to są to kwoty z rzędu 100-150 zł. TAK. JEST. Pracowałam tam prawie 3 lata i nikt mi nie powie, że jest inaczej. Marketingowcy pracują w pocie czoła, a jedyne co mogą usłyszeć od Pani Prezes to to, że budżet niezrealizowany, że można się bardziej starać, że źle wszystko źle, a jak jest 100% to przecież mogło być 110%. Podstawa dla marketingowców to praktycznie najniższa + premie - z Twojej realizacji budżetu otrzymujesz 3% netto premii, więc proszę sobie odpowiedzieć czy dużo czy mało. O podwyżce czy awansie - można zapomnieć, chyba że akurat ktoś się zwolni ze stanowiska wyżej to MOŻE Ci zaproponują, ale były i takie akcje, kiedy zwalniał się redaktor i zamiast zaproponować sekretarzowi, który pracował 2 lata zatrudnili nową osobę, która pościła praktycznie redakcję z torbami. Takie myślenie właśnie - lepiej dać komuś nowemu zarobić mniej niż uhonorować kogoś i dać jej podwyżkę.
TYLKO wymogi, BRAK możliwości jakiekolwiek rozwoju.

Czy pracuje tam ktoś więcej niż 2-3 lata? Tak - ludzie, którzy nie mają wyższych ambicji i są zakorzenieni bo jak się zasiedzą tak sobie siedzą na tym drzewie. Jak ktoś ma ambicje, nawet najmniejsze, i chce być doceniany to po 2 latach zacznie się męczyć.

Uciekajcie stamtąd.
łubudu 2016-03-11 15:03:44
Bezpłatny parking i etat. No normalnie LUX. ! Firma rodzinna. Tu każda złotówka jest oglądana 5 razy. To ich kasa. Dzielą się bardzo niechętnie lub w ogóle.
enter 2016-03-21 13:31:42
łubudu, a Ty oddajesz swoje pieniądze za darmo i za nic?
pracowałam w Elamedzie długo i wcale nie uważam się za człowieka bez ambicji :)
myślę, że EX obraziła tu wielu członków załogi EMG!
Firma w fazie sporych pozytywnych zmian !!
Może faktycznie praca nie dla handlowych wyjadaczy, ale dla młodych zdolnych ambitnych ludzi !
capslock 2016-03-24 14:58:36
Nie zrozumiałeś chyba enter. Chodzi o to, że nikt nie oczekuje, że kasę się za darmo rozdaje. Inaczej natomiast płacą w korpo a inaczej tzw. "prywaciarz" choć nie lubię tego określenia. Oduczyłem się pracy w firmach rodzinnych. Pracuje teraz może nie w korpo ale w firmie gdzie jest właściciel zagraniczny i dyrektor. I właśnie ten dyrektor zupełnie inaczej dzieli kasą. Oczywiście trzeba robić swoje ale dyrektor robiąc przelewy nie wypłaca "swojej kasy" Nie niem czy załapałeś różnicę.
enter 2016-03-24 15:33:25
Sam mówisz zagraniczny kapitał, oczywiście, że w takich firmach pieniadz dzieli się inaczej...
Ale czy na wstępie, zanim podpiszesz umowę, składniki wynagrodzeń nie sa omawiane?
Bo mi rzetelnie przedstawiono co kiedy i za ile... a reszta już zależała od mojego zaangażowania, w mojej opinii (no może wpływ ma też to, gdzie, do jakiej redakcji trafiasz).
I ja teraz pracuję dla firmy z amerykańskim kapitałem i odczuwam różnicę.
Ale nie obrażam przy tym załogi EMG, która dzielnie i wytrwale działa, by być liderem na naszym rynku ;)
Pozdro
capslock 2016-03-25 12:17:40
Ale tu nikt nikogo nie obraża, ja nie mam takiego zamiaru. Po prostu ELAMED to spółka dość "specyficzna" Zdecydowana większość komentarzy od pracowników jest raczej na nie. Czy słuszne.? Ja uważam, że tak.
Sam też tam pracowałem i mam prawo do wyrażenia swojej opinii. Po to jest też to forum. Przykre jest to, że żyjemy w czasach, gdzie pracownik cieszy się jak dziecko, że dostanie wypłatę na czas. Przecież to obowiązek pracodawcy wynikający z kodeksu. Parking ? No luksus. Może dla studenta dla którego to pierwszy kontakt z pracą to LUX, dla pracownika ze stażem to raczej normalność. A Elamed to jednak jakby nie było w większości praca w handlu ( Sprzedaż reklam ) więc rotacja pracowników galopująca.
my 2016-05-07 20:51:43
Taki manager hr ma szanse na dwuskładnikowe wynagrodzenie, zwłaszcza, że jeszcze oprócz premii pojawiają się odpowiednie benefity do podstawy zarobków.
Zostaw swoją opinię o Elamed - Katowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Elamed