brak logo

Vicim Poland sp. z o.o.

Toruń

Opinie o Vicim Poland sp. z o.o.

blady 2015-11-12 02:17:37
@ zerro nie rozumiem o czym Ty piszesz.Oferują możliwość przystąpienia do ubezpieczenia , ale nie pokrywają jego kosztów, za to już płacisz sam. To jakiś wielki plus?

Skoro jest tam tak super to ciekawe czemu ludzie masowo na zwolnieniach siedzą od kilku miesięcy na zmianę.

Firma nie daje pracownikowi nic (wypłatę w terminie dać muszą, ubezpieczenie/karta medyczna płatne przez pracownika), możliwości rozwoju zero, wymagania coraz większe i większe, pieniądze śmieszne nie rosną wraz z ciągle podnoszonymi normami , szatnie to jakiś żart i wielki syf, mobbing na każdym kroku, zarząd niekompetentny.

Zdecydowanie nie polecam.
ratownik 2015-11-12 18:01:15
blady jaki zarząd firma jest prowadzona przez dwie osoby. Obie nadają się do tego jak ksiądz do nauczania o rodzinie. Każdy w firmie wie o kogo chodzi. Reszta to pionki które lepiej gorzej zwalają winę na innych.
Zerro możesz mi powiedzieć o jakie ubezpieczenie chodzi? Prywatną opiekę zdrowotną za która musisz sam zapłacić. Zakład nie wkłada w to nic od siebie. Pracowałem w zakładzie który płacił 70% kosztów takiej karty oraz pokrywał większość kwoty za kartę multisport. To były benefity dla pracownika, to że firma zgłosiła się do programu prywatnej opieki medycznej świadczy o zakładzie tylko tyle ze ma odpowiednią liczbę pracowników nic po za tym.
Ania 2015-11-13 10:56:20
Na wstępie witam serdecznie moich wszystkich znajomych z pracy bliższych i dalszych, tych z którymi się pożegnałam i tych z którymi się przywitam.

Czytając te wpisy bardzo się cieszę a zarazem trosze smucę . Cieszę się że nasi pracownicy nie zostają w tyle jeśli chodzi o nowości i rozwój ale nie mam tu na myśli rozwoju osobistego czy zawodowego bo na to w naszej firmie kładziemy niezwykły nacisk .

Witam hejterów zakładam ze w naszej firmie jest ich niewielu, dlatego tez dla reszty pracowników wyjaśnienie. Chciałbym abyśmy ustalili sobie kim hejter i czym jest hejt.

Hejter to internauta który na każdym kroku wyraża swoje niezadowolenie , nienawiść w stosunku do wszystkich i do wszystkiego. Hejter przegada blogi, fora internetowe i zamieszcza negatywne komentarze na temat osób , rzeczy i sytuacji. Hejter wszczyna kłótnie, obrzuca innych obelgami, próbuje wszystkich rozzłościć swoimi komentarzami i wpisami.

Hejt to umieszczanie w Internecie obraźliwych i nienawistnych wpisów o kimś (rzadziej o czymś); słowo potoczne, nacechowane negatywnie.

Po drugiej stronie stoi konstruktywna krytyka rodzaj krytyki, która charakteryzuje się tym, że osoba krytykująca przedstawia lub sugeruje jednocześnie sposób lub sposoby rozwiązania problemu poddanego krytyce. Można ten rodzaj krytyki zaliczyć do krytyki wyższego poziomu w przeciwieństwie do zwykłej krytyki pozbawionej tej cechy.
A tego ewidentnie brakuje

Oprócz tego pozwolę sobie wydrukować i wywiesić na tablicy pracowniczej wszystkie wpisy.
Bo to my tworzymy atmosferę i opinię o naszym miejscu pracy w którym spędzamy tyle czasu 

serdecznie wszystkich pozdrawiam życzę miłego i zapraszam do kontaktu Ania Nagórka
3
fuks 2015-11-14 13:23:55
mi to sie podoba ze praca magazyniera na pełny etat bo otatnio bylo z tym ciezko. dla mnie na plus, a benefity owszem nie zawsze sa dawane
ratownik 2015-11-16 09:21:15
Pani Aniu, dziękujemy za wyjaśnieni czym są, ostatnio bardzo popularne, określenie hejt i hejter.
Niestety jest to miejsce do wyrażania opinii, a nie forum o temacie jak poprawić atmosferę w firmie. Opinie są w większości negatywne, bo to co się dzieje w Vicim nie jest niczym pozytywnym. Pani Aniu nie jest Pani bezpośrednim pracownikiem firmy i nie przebywa Pani codziennie wśród pracowników. Szczególnie pracowników produkcyjnych. Przebywanie w gronie kierowniczym raczej nie oddaje całokształtu sytuacji.
Ostatnie wydarzenie pokazują prawdziwe oblicze firmy. Imprezy integracyjne tylko dla wybranych. Zwalnianie doświadczonych, wykształconych pracowników którzy wnieśli dużo do firmy. Zatrudnianie na ich miejsce osób bez doświadczenia, wykształcenia znajomości języków obcych. Inne osoby zwalniają się bo nie mogą doprosić się o szkolenia. Szkolenia które pozwolą im w prawidłowy sposób wykonywać powierzone obowiązki. Są osoby które od początku swojej pracy nie były nigdy wysyłane na szkolenia (okres 5 lat). Tak właśnie firma dba o zasłużonych pracowników. Ale trzeba pamiętać że: "na twoje miejsce jest 10 innych i w każdej chwili możesz zostać wymieniony(a) na kogoś kto bardziej odpowiada twojemu przełożonemu".
Dodam że jeżeli ktoś oczekuje, że zwykły pracownik poskarży się otwarcie i powie co go "boli" to jest w wielkim błędzie. Kierownictwo firmy Vicim nie pozwala na wygłaszanie swoich opinii bez poniesienia konsekwencji. Brygadziści oraz kierownicy którzy za bardzo spoufalają się z pracownikami produkcyjnymi są usuwani. Chciałbym kiedyś zobaczyć osobę która otwarcie powie, że firma jest jaka jest z powodu atmosfery jaką budują: Kierownik zakładu, główna księgowa oraz kierownik produkcji ze swoimi brygadzistami. Poprawę atmosfery należałoby zacząć od zmiany podejścia tych osób a nie od wstawiania automatu z batonami na stołówkę.
1
zdemotywowany 2015-11-17 18:19:14
Witam
widzę ze dla niektórych godziny pracy są dobre do szefowania po forach. TAK pisze tu o pani ani .
są lepsi i gorsi w tej firmie jedni minimalna krajowa i premia z łaski inni 5 tysięcy zł na rękę. Mam pomysł może dla oczyszczenia klimatu ujawnić kto ile zarabia ..?

premia 2015-11-19 10:48:01
Jeżeli wiesz ile zarabiają to po co ujawniać?Już ujawniłeś.Dodaj tylko ile zarabiasz.
ratownik 2015-11-23 11:54:07
zdemotywowany nie uważam żeby w Vicim duża liczba osób miała 5 tys na rękę. Podejrzewam że tych pracowników policzysz na palach jednej ręki i jeszcze ci trochę wolnych zostanie. Podejrzewam, że ciężko będzie znaleźć takich co mają 5 tyś brutto.
ktoś 2015-11-26 16:24:37
Taka "elita"rządzi tym zakładem,dlatego pracownicy uciekają.
miro 2015-12-03 21:41:10
kasa nie jest taka zla z tego co mowicie, wiadomo ze najlepsze uklady to sa te pomiedzy pracownikami, zawsze sie moga wspierac, a czasami jest tak ze kadra kierowncza nie dostrzega potencjalu ludzi
ratownik 2015-12-07 10:21:53
miro kasa nie jest taka zła? Nikt nie podał na jakich stanowiskach są takie zarobki więc skąd wyciągasz takie wnioski?
1
4r5tyu 2015-12-14 00:42:24
całkiem ciekawa oferta pracy jeste teraz od firmy Vicim Poland sp. z o.o. a konkretnie to na stanowsiko specjalisty do spraw BHP w Toruniu, ciekawe jakie warunki
ratownik 2015-12-21 11:07:16
A co w niej jest takiego "całkiem ciekawego"?
romek 2015-12-28 14:36:11
hej! a co powiecie o tej nowej ofercie pracy jako Brygadzista / Mechanik? Praca jest spokojna moim zdaniem no i dobrze, że w Toruniu, to od razu inna stawka.
hokus 2015-12-31 14:48:07
nie rozumiem @romek co ma Toruń do "innej stawki". Firma działa na terenie Torunia, więc jakie ma mieć stawki.. Szukają także specjalistów od BHP i magazynierów.
ratownik 2016-01-02 21:52:06
romek - kolejna próba podszywania się firmy pod osoby trzecie. Skąd można wiedzieć co za stawka jest na danym stanowisku jak się na nim nie pracuje. Tym bardziej że wiesz iż praca jest spokojna. Jestem bardzo ciekawy na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski. Dla wszystkich którzy byliby zainteresowani stanowiskiem BHP i Brygadzisty / Mechanika (nie mylić z brygadzisą mechaników), mogę zasugerować jedną rzecz ogłoszenia te są w sieci już od dobrych trzech miesięcy. To raczej nie świadczy nic dobrego. Firmie Vicim proponuję pomyśleć dlaczego specjaliści nie chcą przychodzi za stawki na poziomie szeregowych pracowników w innych firmach w regionie.
987y 2016-01-03 21:55:01
no przeciez na kazdym stanowisku sa inne zarobki..mnie osoboscie interesujue u nich praca jako specjalsita do spraw BHP w Toruniu, bo taka oferte maja..
saw 2016-01-11 21:15:21
W Vicim ostatnie rekrutacje byływ listopadie i nie było to nic specjalnego - raptem magazynier, mechanik. Czy macie pewność, że tutaj gwarantują umowę o pracę?
wiluś 2016-02-02 17:49:36
no właśnie moim zdaniem nie do końca można być tego pewnym, zwłaszcza jako magazynier. Niemniej inżynierowie których obecnie szukają już raczej nie mają z tym problemów.
jas 2016-02-12 17:03:50
kiepska firma dla nerwowych
atmosfera dno ( terror) nie wesoły pan!
Zarobki hmm można bez problemu 4- 6 tysi na rękę !
Lider projektu , konstruktor form szefowie działów.
kiedyś ktoś wymieniał.
powyżej 5 zarabia 11 albo 12 osób jak by policzyć ze skasowanego linku.
odradzam , sam się chyba zawijam bo mam dość.
Mag 2016-02-12 20:53:15
skoro pieniądze są na tyle wysokie, to chyba byłbym w stanie przełknąć kiepską atmosferę. Znam się na swojej robocie i jako mechanik mógłbym się tu sprawdzić :)
MY 2016-02-20 04:36:58
Dobra robota!
Rodak 2016-02-20 10:21:24
Ja również znam się na mojej robocie i myślę, że byliby ze mnie zadowoloeni, gdyby odpowiedzieli na moje cv wysłane w celu zdobycia stanowiska pracownika ds. obsługi klienta i logistyki. W ofercie napisali, że trzeba mieć wykształcenie minimum średnie, a do tego znać bardzo dobrze język angielski. No i ważna jest praktyczna wiedza z zakresu procesów logistycznych, planowania produkcji i magazynowania w firmie produkcyjnej. A ja to wszystko mam.
Kalfas 2016-02-20 12:10:25
Praca na produkcji nie jest zła,trochę za dużo wypisywania dokumentów,zarobki są lepsze niż w innych firmach produkcyjnych,natomiast atmosfera masakruje wszystko.Zachowanie i odzywki brygadzistów,zupełny brak szacunku do pracownika,brak profesjonalnego podejścia,jak masz jakiś problem to strach czasem zawołać brygadzistę bo nie wiesz jaki ma dzisiaj humor,tak nie powinno być,bo to należy do ich obowiązków.Pracuje tam i podoba mi się ta praca,ale powaznie zastanawiam się nad poszukaniem sobie innego zajęcia..szkoda.
janek 2016-02-22 11:08:13
hej! wydaje mi się, że u nich jest nawet nieźle, bo sporo osób pozytywnie się wypowiada. Inżynier Procesu (tworzywa sztuczne) też jest ciekawa, no i są szkolenia za free.
haha 2016-02-22 12:24:44
ostatni wpis to chyba na bank pisał ktoś z biura, bo aż wazeliną cieknie...
CENZOR 2016-02-23 17:35:08
NIE MIEJCIE ZŁUDZEŃ - WYKUPILI MOŻLIWOŚĆ CENZUROWANIA WSZYSTKICH WYPOWIEDZI (CZĘŚĆ KOMENTARZY ZNIKNĘŁA) WIĘC JEST TYLKO TO CO JEST NA RĘKĘ "KADRZE" - TO POPROSTU OSZUSTWO BO PRAWDA W OCZY KOLE I JEŚLI NASTAJE NA PROPAGANDĘ DOBROBYTU I JAKOŚĆ ZARZĄDZANIA TO KOLESIE Z GRUDZIĄDZA NIE COFNĄ SIĘ PRZED NICZYM ...
fizol 2016-02-23 18:18:52
Zgadzam się w 100 % z Kalfasem, praca nie jest najgorsza za to atmosfera i brygadziści tak. Myślą że są bogami i mają pracowników za nic. Większość jest znerwicowana i pracując tam nie znam osoby, która by nie narzekała. Ja też szukam czegoś innego, bo na dłuższą metę nikt tam nie wytrzyma.
opinia 2016-02-24 21:23:01
dawno nie widziałem tylu negatywnych opinii firmie, dziękuję to mi wystarczy aby nie skorzystać
miro 2016-02-26 16:42:57
zastanawia mnie to, bo w ich ogłoszeniach oferuja swoim pracownikom pełny etat oraz premie i rózne bonusy, wiec dziwne to,ze w praktyce oferują co innego i w ogłoszeniu co innego, troche mnie to dziwi...
Mariusz 2016-03-15 12:14:24
Mi się wydaje, że Vicim jest naprawdę dobrą firmą, sądze, że warto się nad nią zastanowić trochę dłużej, dobra atmosfera i niezła kasa. Nie warto wszystkim wierzyć miro
tpe 2016-03-15 17:49:50
Mariusz to komu się podlizujesz ?A może ty jesteś "Ania"?
Firma zdecydowanie negatywna. Idealna dla donosicieli i lizusów!
Tu się donosi by awansować.
Takie moje zdanie.
Jak to komuś pasuje zapraszam.
Milej zabawy.
hejter 2016-03-16 19:53:27
TPE napewno to nie Ania , Ona nie zaczyna zdania od Mi , faktem jest , ze dla poprawy wizerunku firmy uczestniczy w tym forum " góra" , kazdy wie jak jest , prace nalezy szanowac, chyba ze w pracy Ciebie nie szanuja, to trzeba ja zmienic i tyle
Mariusz 2016-03-17 12:44:38
No powiem Wam, że wysłałem CV i nawet oddzwonili, teraz tylko czekam na moment w którym mam mieć rozmowę kwalifikacyjną na żywo, bo jeszcze póki co nic
żbik 2016-04-14 10:39:23
Każdy pisze o pracownikach biurowych a nikt nie wspomni o sprzątaczce które nic nie robi tylko gada jaka ona jest napracowana i donosi
klana 2016-04-16 12:50:57
sprzątaczce? myślałam że firma jesr producentem części dla przemysłu motoryzacyjnego
żbik 2016-04-16 12:58:30
ale jak każda firma też ma i sprzataczkę
1
lary 2016-04-19 15:55:00
klana-nie możliwe żeby jakikolwiek zakład produkował sprzątaczki
Gnom 2016-05-01 19:09:52
Nasz wspaniały ra.. N. Wyleciał:)
Wybitnie nieudolny nie wesoły pan ... Cieszmy sie może kolejnejny bedzie lepszy...
A poza tym prosze o prawdziwe opowieści jak sie zachowywał. Włącznie z mobbingiem.
Takie referencje
kukuś 2016-05-05 21:42:46
a Konstruktor form wtryskowych to ile u was zarabia? warto?
nowy 2016-06-01 12:21:49
Cześć, możecie mi powiedzieć jak to jest tam z benefitami? Czy typowo jak w korpo, multisport i opieka medyczna? Wyżej przeczytałem, że można sobie kartę medyczną wykupić. Jaki jest tego koszt?
romek 2016-06-11 14:58:39
jak na zespół liczący blisko 70 osób, to nie dziwię się, że mają tak szeroką ofertę. Działają w dość dużym zakresie: "pakiety opieki prawnej zapewniające wysokiej jakości obsługę prawną w ramach niskich, stałych opłat miesięcznych, szkolenia e-learningowe skierowane do administracji publicznej oraz podmiotów gospodarczych"
rekruter 2016-06-21 09:42:55
czy mogę prosić o kilka opinii (przykładów) nt. "ra.. N."?
jakim był managerem, dlaczego rozstał się z firmą, największe jego sukcesy, największe problemy, etc.
lidia 2016-06-21 09:46:54
Takich szczegółów @nowy ludzie szukający pracy Ci nie powiedzą, raczej dzielą się informacjami, że np. jest teraz rekrutacja na lidera projektu
niezależny 2016-07-13 20:45:14
N.? straszny cham który lubił plotki i lizanie tyłka. dziwię się, że tak późno wyleciał. nie nadawał się na stanowisko. może polepszy się sytuacja
basia 2016-07-13 20:48:19
@lidia znamy się nie od dziś, wiemy że na to stanowisko się nie dostaniesz, nie masz nawet szans bo znajomość specyfiki branży motoryzacyjnej jest mile widziana i bardzo dobra znajomość języka angielskiego
Ktoś 2016-07-27 12:31:11
Ale żałosne są te wszystkie wypowiedzi ;) Szkoda, że nikt z was nie miał styczności z innym krajem. Zrozumielibyście wtedy, że cała konwersacja na tej stronie jest przyziemna. A przede wszystkim, nie wnosząca nic sensownego.
Mojo 2016-07-27 13:01:58
Jeśli chodzi o przykładowo Toruń, to ja szczerze powiem, że sprawa jest prosta i rozwijająca, nie ma się co mazać i zastanawiać po dwa razy, na pewno Wam się spodoba, sami dobrzy ludzie, fajna atmosfera
Nieśmiały 2016-09-06 13:54:13
Skora Pani Ania chce konstruktywnej krytyki to proszę:
- Ludzie to nie woły. Każdy ma granice wytrzymałości. Zarówno w kwestii fizycznej jak i psychicznej. Zacznijcie doceniać podstawowych pracowników. Szczególnie wielka trójca. Niech się otworzą na pracownika i załatwiają sprawy w sposób odpowiedni. Niestety, zamiast poprawić sytuację o której ktoś wspomina (informacja na temat nieprawidłowości), ta osoba zostaje "olana". Zaczyna się na nią nagonka.
-"Równi i równiejsi". Niestety nie każdy pracownik jest traktowany równo. Osoby które się starają ale nie trzymają paluszka prosto, mają czasem inny pomysł, który też przynosi pożądany efekt, są wg "trójcy" źli. Nie liczy się doświadczenie, rzetelność i sprawność wykonywania obowiązków. Ważne jest, żeby trzymać się w odpowiedniej grupie i donosić, żeby być bardzo dobrym pracownikiem.
-Szkolenia, a raczej ich brak. Firma zatrzymała się w czasie. Jest tylko podstawowe szkolenie stanowiskowe a później? Zapada cisza. Standardy się zmieniają. Wchodzą nowe projekty. Ale czy wszyscy są szkoleni? Znów dociera to do grona wybrańców. Zacznijcie organizować szkolenia dla wszystkich.
-Zarobki. Skoro jest więcej pracy do zrobienia w szybszym tempie niech to przełoży się na fundusze. Doceńcie wszystkich a nie tylko siebie. Każdy ciężko pracuje na prestiż, jakoś wykonania i czas realizacji.
-Awans. Hmmm. Tu już tak naprawdę nie ma co dużo się rozwijać. Jak zaczniesz- tak skończysz. Czy nie można pokazać, że jednak chęci do samodoskonalenia do czegoś prowadzą? Jeśli nie macie pomysłu na stanowiska, stwórzcie nowe. Dajcie szansę. Dołóżcie obowiązków wtedy na nowym stanowisku a odciążcie osoby które są wyżej.
-Materiały. Pracownik otrzymuje niezbędne materiały do pracy. Zawsze są dostępne. Niestety nie zawsze odpowiednie ale rzadko to bywa. Wystarczy większa komunikacja podczas zamówień i będzie dobrze
-Atmosfera. Dużo stresu. Przewijający się mobbing. Zwykły pracownik staje się popychadłem. Brak zwykłego zrozumienia. Więcej słuchajcie i bądźcie bardziej otwarci.

Mam nadzieję, że to również Pani wywiesi i spróbuje to jakoś rozwiązać. Zadowolony pracownik do doceniony pracownik. Wystarczy tak niewiele, żeby praca była Efektywniejsza.
Pozdrawiam
6
piseefjf 2016-09-06 13:56:31
Może wiecie jak wygląda rozmowa rekrutacyjna na lidera projektu? Chętnie bym się załapał, zwłaszcza, że dbają o stabilne zarobki, a to zdecydowanie rzadkosć w dzisiejszych czasach. Dzięki za odpowiedź.
Zostaw swoją opinię o Vicim Poland sp. z o.o. - Toruń
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Vicim Poland sp. z o.o.