Opinie o Lacan Technologies w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Lacan Technologies. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Lacan Technologies na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lacan Technologies w Warszawa

Samanta Nowy wpis

@Marina a ty opowiadasz to wszystko z perspektywy cudzoziemki jak rozumiem?

Marina Nowy wpis
@Samanta

Jestem cudzoziemką, ale podejście do pracy i atmosfera pracy nie zależy od obywatelstwa. Jeżeli to było powiedziane w stronę "no tak, ktoś pracował gdzieś za śmieszne pieniędzy i na tragicznych warunkach to teraz Lacan Technologies wydaję mu się najlepszą firmą na świecie" - pd razu mówię nie! Pracowałam na tych samych warunkach wcześniej co obywatele Polski zawsze i wszędzie. Więc moja perspektywa to perspektywa osoby, która rozejrzała się w ciągu 9 lat w Polsce za różnymi pracodawcami i która ceni komfort psychiczny pracy. Na dzień dzisiejszy z firmą się rozstałam (powód nie złe traktowanie pracownika i tp.) ale nadał uważam, że praca w Lacan była fajna. Wspominałam o dokumentach do Urzędu ds. cudzoziemców bo są dużo sytuacji gdy pracodawca w stosunku do nie obywateli Unii zachowuje się nieodpowiednio: nie daje umowy o pracy w oddzielnym egzemplarzu, nie udostępnia PIT a księgowa firmowa go rozlicza i dostaje kasę do własnej kieszeni (nie każdy wie, że PIT można rozliczyć online) i to tylko mała część historii, które ja znam i które miały miejsce. Tą stronę czytają obcokrajowcy, więc postanowiłam dodać informację że ta konkretna firma jest uczciwa do ludzi bez względu kim oni są.

Ludwik Nowy wpis

Cześć wszystkim! Po narodzinach dziecka wróciłem z Irlandii i szukam roboty, dlatego przeczesuję opinie o pracodawcach. Podejrzewam, że dowiem się więcej o firmach z Warszawy. Proszę, opiszcie jak się Wam pracuje w firmie Lacan Technologies? Czy mają wysokie stawki? Czy w firmie można zamówić obiad, w którego koszcie partycypuje pracodawca? Pozdrawiam Ludwik

Marina Nowy wpis

Nie wiem gdzie pracowali Ci co opowiadali się o firmie wcześniej. Ja mam rozbudowaną wiedzę nt. relacji pracownik-przełożony i powiem tak. Dostajesz umowę o pracę bez żadnych stresujących okresów próbnych, bez problemu dostajesz wszystkie niezbędne dokumenty do tego aby złożyć je w Urzędzie ds. cudzoziemców. Firma toleruje pracę choć z innego kraju świata. Masz laptop i telefon pracowniczy (w korporacji nie wszędzie wydają telefon na stanowiskach niższego szczebla). Masz elastyczny grafik. Nie pracujesz po nocach i weekendach, nie ma ogromnej presji czasu ani presji na psychikę i poganiania. Masz zadania i masz DDL. Nic poza tym. Nie masz bólu głowy poza pracą o pracy. Zawsze chwali się pracownika i docenia się jego prace. Nie masz poczucia że Twoja praca jest bezsensowna. A to jest dużo warte. Może nie jest biuro w centrum nie wiadomo jak wyposażone, ale 80% czasu pracuje z domu leżąc w łóżku i nie jest to takie ważne jak wygląda biuro ale jest w dobrym miejscu położone. W korpo dzwoniono do mnie co 1,5 godziny i pisano na czacie co robię jak miałam home office, oraz nie pozwalano nam pracować z kawiarni, tylko z domu. Harmonogramy musiałam wykonywać codziennie. 20 min jadłam, 15 pisałam maila i podobne bzdury, przy czym mając umowę zlecenie dostawałam wynagrodzenie od 5 do 7 dnia każdego miesiąca. W Lacan 30 ZAWSZE mam wypłatę bez 1 dnia opóźnienia. Nie wspominając o tym że nikomu nie zwierzam się co 5 min co robię. Także doceniam bardzo tą pracę. Uczciwi pracodawcę i dobra atmosfera pracy. Jest możliwość szkoleń. Pracodawca jak na razie nie finansował mi szkoleń ale pokazywał gdzie mam coś ciekawego zobaczyć i poczytać oraz dawał mi możliwość zrobić to w czasie pracy. Więc nie wiem co ludzie w pracy oczekują. Tak do porównania wrócę do korpo to tam i po godzinach się siedziało i firma nie chciała opłacić 30 euro na abonament miesięczny na LinkedIn Learning. A to firma ma ponad 100 lat i budżety liczone miliardami dolarów, nie mikro przedsiębiorca. To nie mówiąc o płatnych szkoleniach darmowe w firmie nie były są dostępne dla wszystkich. Także aby najpierw powiedzieć że jest komuś źle to warto porównać jaką Wy dostarczyliście wartość firmie a jaką ona Wam.

PH

wlasnie ogladalem o nich reportaz na tvp3 bron boze nie podejmowac zadnej wspolpracy !!

@PH

jaki reportaz?

@PH

heh, jak to?

hAm
@ismail33

Poszukaj w necie słów: TELEKURIER: 22.09.2016 Ja wstawialem juz tu linka ale widze ze nie opublikowali. Generalnie bardzo ciekawie opisana jest ta firma od nienajlepszej strony. Nie polecam.

@hAm

Dzięki za link - znalazłem! Też tam kiedyś pracowałem i słysząc słowa-klucze (jak "umowa marketingowa") aż mnie ciarki przeszły...

Antoni
@ismail33

Możecie powiedzieć czego dotyczył reportaż o tej firmie? Czyżby wykryto tam jakieś nieprawidłowości?

@Antoni

Chodziło o nieprawidłowości w rozdysponowywaniu funduszy z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wszczęto dochodzenie prokuratorskie, fundacja MŚP też była w to zamieszana.

@ismail33

tylko, że do tej pory nikomu nie postawiono żadnych zarzutów, a wysuwane argumenty są mocno nadmuchane żeby nie powiedzieć że nie mające związku z rzeczywistością

Klient
@zanafar

Doprowadzili mnie i moją firmę do upadku. Ewidentny przekręt. Mam dowody na jego przestępcza działalność. Wcisnął nam nie dokończone oprogramowanie za bardzo duże pieniądze, a teraz nie zamierza tych pieniędzy zwracać. Ten facet powinien siedzieć.

Klient
@Klient

Dodam tylko, że jeśli ktoś chce wiedzieć więcej to proszę o e-mail do firmy AR Polska sp. z o. o. (arpolska@arpolska.pl)

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Lacan Technologies? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.

A jak tu z pracą w weekendy?

Wiecie czy Lacan Technologies udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Bamboleo

Samochód służbowy też?

@Bamboleo

laptop i telefon. samochodu raczej nie bo pracuje się zdalnie

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

zanafar

dają wybór co do formy umowy. jeżeli będziesz chciał umowę o o pracę to ją dostaniesz

Izydor

Może nie jest idealnie ale takich firm nie ma. W każdym razie warto pracować i co najwyżej poprawiać co trzeba.

xyz

Przyjmują studentów?

Iza

@Bodzio co konkretnie masz na myśli? Mógłbyś powiedzieć coś więcej na ten temat?

Siwy
@Iza

Po roku można napisać, że prawdopodobnie hejtował (ograniczenie skali działalności trudno określić w sposób który w założeniu ma wzbudzić negatywne emocje jak "dogorywa"), firma działa dalej choć zatrudnia niewielki zespół. A zmiany są, nikt z pracujących dłużej niż kilka miesięcy nie odchodzi i nie wygląda na to, żeby miał taki zamiar.

Iza

Od jakiegoś już czasu nie pojawiają się nowe komentarze na temat Lacan Technologies. Możecie powiedzieć jak obecnie wygląda praca w firmie? Czy w tym czasie zaszły w niej jakieś zmiany? Takie informacje będą cenne dla osób, które zastanawiają się nad dołączeniem do firmy.

Bodzio
@Iza

Nie pojawiają się, bo firma dogorywa... nie aplikuj, szkoda czasu.

Przyjacielskie stosunki?? haha jakiś żart... z pewnością nie z kadrą zarządzającą - to zawsze pozostawiało wiele do życzenia.

Jakub... mógłbyś wymyślić mniej "naprowadzający" nick...

Mizeria

Firma sie zwija od lat a nie rozwija. Moich 4 znajomych tam pracowało w ciągu ostatnich 2 lat. Porażka sami odeszli. Dochodzenie prokuratorskie trwa dodam tylko. Co druga pozytywna opinia pisana na gowork jest przez prezia tak więc proponuję to wziąć pod uwagę.

elemele

Firma bankrutuje, przestrzegam przed pracą tam!

kamil

A ja słyszałem, że tam są znowu masowe zwolnienia? Czy to prawda? Ile osób tam zostało? Ponoć nawet bankructwo grozi firmie?

Woda
@kamil

Zgadza się. Firma skurczyła się z 60 osób do 10 od początku roku. Póki co to kiepskie miejsce do pracy.

Barnaba

Witam, zgłosiłem się do LT na stanowisko menedżera projektu w 2013 lub 2014 roku (oferowana pensja ok 3200 PLN na umowie o pracę). Dopiero na rozmowie powiedziano mi, że to już nieaktualne, ale zamiast tego mogą mi zaoferować stanowisko programisty w Pythonie. Nieco znałem inne języki, ale tego nie. Powiedziano mi, że to nie problem, że przejdę szkolenie i będzie ok, więc się zgodziłem. Szkolenie wyglądało tak, że przyszły-niedoszły przełożony przesłał mi maile link do samouczka Pythona i dał kilka dni na nauczenie się programowania w tym języku [SIC!]. Do tego zaoferowano mi umowę zlecenie na 1800 PLN... Nie skusiłem się.

podnapięciem

Minął już ponad rok odkąd zakończyłem współpracę z LT, od tamtej pory miałem okazję pracować u innych pracodawców, takie chłodne zestawie zalet i wad: + swego czasu niski próg wejścia na stanowisko programisty; nie było wymagane doświadczenie + młody zespół, bardzo miła i luźna atmosfera + możliwe elastyczne godziny pracy, na niepełny etat + możliwy wybór UoD/UoP - duża rotacja - młody zespół-czasem był problem z uzyskaniem pomocy na zawiły temat, ponieważ brakowało ludzi z kilkuletnim doświadczeniem(patrz 1-wszy punkt) - BARDZO wąski stack technologii - niskie zarobki - słabe zarządzanie projektami - niska reputacja na rynku, inni pracodawcy kręcą nosem widząc Lacana w CV

rustyk

szkolenia...? hahaha pracoewałem tam ponad rok i mimo próśb, wniosków, a potem zapewnień, że tak - oczywiście... szkoleń nie było. Żadnych.

ppp

@Ciekawy LACAN generalnie otwiera się na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Nowa usługa, która właśnie wchodzi na rynek dotyczy właśnie wspomnianego rynku. Otwierając się na nowe rynki LACAN potrzebuje pracowników ze znajomością tych języków, aby usprawnić i przyspieszyć proces obsługi klienta.

Grześ

Otrzymałem zaproszenie na rozmowę na stanowisko specjalisty ds. rozliczeń lecz po lekturze powyższych opinii podziękowałem za zaproszenie. Swoją drogą trzykrotnie próbowałem się dodzwonić. Napisałem w końcu maila.

Zostaw merytoryczną opinię o Lacan Technologies - Warszawa

• Jak się pracuje w Lacan Technologies?

Zobacz opinie na temat firmy Lacan Technologies tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lacan Technologies?

Lacan Technologies
1.4/5 Na podstawie 72 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042