logo Parker Hannifin

Parker Hannifin

Siechnice

Opinie o Parker Hannifin

Dostawca wióra :) 2015-02-05 23:55
Jako że wypłata w Parkerze wypłacana jest 10-tego każdego miesiąca,czyli np wynagrodzenie za styczeń dostaniemy 10-tego lutego, za luty 10-tego marca itd.
Weżmy na ten przykład luty. Ilość dni kalendarzowych (roboczych) wypada 20. Mamy więc 20 dni x 8 godzin/dzień = 160 godzin w miesiącu. Przy stawce 11zł/h brutto daje to 1760 zł brutto. Najniższa płaca minimalna od 2015 roku to 1750 zł brutto czyli po odjęciu składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz zaliczki na podatek dochodowy. zostaje 1285,16 netto.
Parker to firma korporacyjna .a jak wiadomo korporacje nastawione są na jak największy zysk przy minimalnych kosztach własnych. I takie działanie można zaobserwować w Parkerze. Zatrudnienie pracownika przez agencje pracy jest tańsze niż zatrudnienie pracownika na normalnych warunkach. Pracownik agencyjny ma najczęściej umowę z miesiąca na miesiąc i w każdej chwili można go zastąpić innym pracownikiem. Zakładam że wpłynęło bardzo dużo CV do Ranstadu i w ten sposób Parker ma do wyboru zasób ludzki którym może dowolnie "żonglować". Reasumując najgorzej zarabiającymi osobami w Parkerze są ,zaraz po paniach które sprzątają, osoby pracujące na montażu (nie wiem jak z ludżmi z logistyki),za nimi ciągną się pracownicy bezpośrednio produkcyjni wraz z personelem pomocniczym ( operatorzy , ustawiacze, liderzy), na samym końcu jest kółko wzajemnej adoracji czyli ci co tym bajzlem zarządzają (managerowie i ojciec dyrektor). Rozpiętość zarobkowa w całej tej strukturze jest ogromna i o ile znane w przybliżeniu są zarobki w najniższej i średniej grupie, to w grupie najwyższej zarobki owiane są tajemnicą. Spekulacje w firmie są następujące: managerowie około 10-15 tyś. zł/mieś. a dyrektor około 20 tyś... euro/mieś. Dodatkowo pewnie jest i jakaś premia więc jak to w naszym kraju jest część ludzi którzy mają dużo i ci którzy nie mają nic.
Szukająca stażu 2015-02-08 12:20
Czy ktoś może wie coś o stażach (np. ile trwają) i zarobkach na stażach w Parkerze we Wrocławiu?

KOLIN 5 2015-02-25 16:50
Pod koniec ubiegłego roku miałem możność pracować w parker Wrocław ul starogardzka
to jest na terenie Pilmetu.Pisząc krutko i na temat nikomu rozsądnemu i logicznie myślącemu nie polecam tej firmy
KOLIN 5 2015-02-25 16:53
Bajbson 2015-02-27 11:23
Ktoś może się wypowiedzieć o stażu płatnym. Jaka jest możliwość zatrudnienia po odbyciu takiego 3-miesięcznego stażu?? I ile się tam zarabia na stanowisu inżynieria, przykładowo inżynier w Dziale Jakości? Wile ile zarabie inż w innych koncernach mieszczących się we Wro i chciałabym mieć porównanie.
Dostawca wióra :) 2015-02-28 01:18
Proponuje zasięgnąć wiedzy u źródła,czyli zadzwonić bezpośrednio do Parkera.
Co prawda nikt Ci nie odpowie na pytanie przez telefon "ile dostaniesz na łapę" ale przynajmniej będziesz wiedział czy w ogóle potrzebują kogoś na staż.
Jeżeli będzie wolny staż to raczej nie we Wrocławiu (W oddziale Parkera we Wrocławiu pracuje kilka osób na krzyż), Prędzej będzie to Zakład produkcyjny w Siechnicach.
A tak na koniec, jeśli jesteś osobą ambitną to Parker nie jest firmą dla Ciebie, no chyba że bardzo lubisz być "chłopcem na posyłki" i lubisz jak ktoś się Tobą wyręcza. Nawet jeśli jakimś cudem dostaniesz pracę na stałe to jeśli zaczniesz być ambitniejszy niż twoi przełożeni, to staniesz się dla nich konkurencją. Bo jak ktoś się już raz przyssie do korytka to bardzo trudno jest go oderwać, a już pojawienie się kolejnej obcej mordki (bez urazy kolego) do wykarmienia może stanowić problem. Nie mniej jednak Życzę powodzenia w poszukiwaniach.
były stażysta 2015-03-03 07:37
500 zł tyle za staż w Parkerze. Twoje główne zajęcia na stażu to przyklejania naklejek na maszynach oraz na tablicach zespołowych. Trochę poskrobiesz taśmy na podłodze, trochę mopem pojeździsz, trochę popstrykasz zdjęć a na koniec dostaniesz rękę na pożegnanie. Nie ma najmniejszych szans abyś dostał pracę. Tam już jest stała ekipa
była parkerówa 2015-03-05 09:39
Ja tam pracowałam 4 lata temu przez radnstad tyle że we wrocku w Parkerze i mieliśmy 10 zl brutto, z tego co wiedze to raczej z płacą nie ma rewelki...
wiwi 2015-03-12 07:21
Hej słyszałam że szukają do parkera do wrocka przez randstad..czy pracują tam kobiety i jak jest?Prosze niech ktoś napisze:)
ciekawa 2015-03-14 09:33
tak mamy 11 brutto,teraz otworzyli nowy dzial i dziewczyny nowe przyjete rownierz maja tyle samo. Ja pracuje rok i w roznych zakladach pracowalam ale takiego rezimu i dyscypliny to nie widzialam. Dlugo tu nie zasiedze szukam czegos innego.Kierownictwo tak zwane to prostaki, Pewnie powiecie czemu tu pracuje --chodze do szkoly wlasnie sie przekwalifikuje na inny zawod
Dostawca wióra :) 2015-03-17 11:00
Nic dodać ,nic ująć. Hrabiostwo w gumofilcach hehe
Adam 2015-04-02 16:17
To jak to w końcu jest z ta firmą we Wrocławiu? naprawdę aż tak źle , że nie da sie pracować? A gdzie jest dobrze w takim razie?
wredny_polaczek 2015-04-03 11:13
Jak jest? Jeżeli interesujesz się pracą tylko po to by wynosić kilogramami śrubki i inny badziew jak niejaki Pan wielki pikowacz Mariusz K. to dadzą Ci szansę i będziesz miał możliwość popracowania na lepszej zmianie, jeżeli zaś znasz się na rzeczy i naprawdę Cię to jara i starasz się to w jakiś tam sposób pokazać, to niestety nie dostaniesz takiej możliwości i wcześniej czy później wylecisz. Czyli jak wszędzie docenią cwaniaka, a nie uczciwego pracownika.
ada 2015-04-07 14:23
A jak wygląda praca w tej firmie jeśli chodzi o zmiany i w weekendy?
nikoś 2015-04-10 11:35
dwie zmiany pon-pt
res 2015-04-15 09:06
Mam pytanie do was przyjmuja przez jakie agencje i czy to praca sezonowa? Prosze napiszcie...
replay 2015-04-16 06:44
Randstad i umowy comiesięczne. Jest robota to przedłużają jak nie ma to bye bye
res 2015-04-22 08:34
A mógł byś napisać kiedy zwalniają? ..w jakich miesiącach i kiedy koniec sezonu?
Seniorita 2015-05-05 16:50
A czy może Ktoś napisać coś na temat pracy w Księgowości ?
Ponadto chciałabym wiedzieć jak wygląda proces rekrutacji?
pracownica 2015-05-09 21:46
teraz robia trzy zmiany ,juz nie dwie
edis 2015-05-21 07:50
Teraz robią trzy zmiany..?, a w listopadzie bedą zwalniać..myślałam że coś się zmieni w tej firmie...
Dostawca wióra :) 2015-05-22 12:48
No właśnie ponoć nie będą zwalniać... chyba. W związku z tym iż przeniesiono całkowicie montaż od naszych "przyjaciół" z Bielefeld uruchomiono montaż na trzy zmiany żeby się mogli wyrobić. Jak widać "coś" się w firmie zmieniło,oczywiście dla tych na górze (większa kasa dla firmy i ich samych). A dla nas, jak mawia jego ekscelencja w osobie "ojca dyrektora" nie zmienia się nic ,dalej robimy swoje. Dziękuję za uwagę.
edis 2015-05-29 07:26
Wiesz ja tam na stargardzkiej pracowałam przez agencje 18 mieśiecy ( udało mi sie) a w listopadzie już agencyjnych zwalniali...A tak z ciekawośći przyjeli cześć starych pracowników z wałbrzycha i czy tam kierownikiem jest p.Grochowicz?
Dostawca wióra :) 2015-05-30 14:59
Eee... Nie bardzo wiem o co chodzi :p Pisałem o montażu w Siechnicy. We wrocku po likwidacji "starego" Parkera w zeszłym roku, powstał nowy i dalej jest na Stargardzkiej. Główną siła roboczą na montaż w Siechnicy stanowią "miejscowi" Oława,Siechnice, oczywiście zatrudnieni poprzez Randstad.
beza 2015-06-10 08:30
Hej mam pytanie o parkera we wrocku, jaka atmosfera i czy po sezonie zwalniają czy po randstadzie firma juz zatrudnia?
Precyzja Paragon 2015-06-22 10:22
Witam koledzy Parkerowcy. Macie jakąś zakładową drużynę piłki nożnej?
klepaczka_faktur 2015-08-09 11:04
Oprócz produkcji we Wrocku znajduje się ESSC - czyli centrum usług wspólnych, to jest miejsce do którego została przeniesiona księgowość z całej europy. Tam właśnie pracowałam. Generalnie odniosłam wrażenie że pracodawca jest skąpy a Management nieprofesjonalny - generalnie wszyscy TL e Managerowie zajmują swoje stanowiska dla tego że się znali wcześniej - żenada.
Płacą słabo, ciężko jet awansować na księgowego czy seniora, wolą praktykantów którzy za 600 zł będą ciężko pracować i tak na końcu zostaną zwolnieni. Dodatki językowe są niskie, na szkolenia wewnętrzne ciągle brakuje miejsc...Z tego co słyszałem najgorzej było w teamie włoskim - za dużo faktur jak na jedną osobę i do tego team leaderka jakaś patologiczna.
Wniosek taki: jak nie masz doświadczenia w księgowości to możesz tam iść na pół roku za małe pieniądze, jak jesteś Accountantem czy Seniorem to praca w Parkerze to strata czasu i dużo nerwów.
Śmietanka 2015-09-18 11:08
Ludzie jeśli szukacie pracy polecam zieleń miejską lepsze warunki pracy i płacy. Praca w tym kołchozie to żenada. Ogólnie czy to stażysta czy pracownik w tej firmie to wyrobnik. Ale to nasza polska dyrekcja i kierownictwo gotuje nam taki scenariusz. Ludzie z niby wyższym wykształceniem. Bezwartościowe odpady. Przez lata nagromadziło się hamstwa na stołkach. Ciekawe co na to właściciel w stanach. Pewnie nie wie o wielu aspektach pracy w obozie w Siechnicach. Nieomieszkam w najbliższym czasie podzielic sie informacjami z zarządem z za kałuży.
Oferty Pracy
2015-09-24
Żródło: Gowork.pl
Siechnice
(dolnośląskie)
Parker Hannifin Manufacturing Poland, to światowy lider w technologii napędów i sterowań, dostarczający zaawansowane technicznie rozwiązania dla rynków mobilnych, przemysłowych i lotniczych. Poszukuje do zakładu produkcyjnego w Siechnicach ambitnego oraz chcącego poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenie: PRAKTYKANTA W OBSZARZE PRODUKCJI       Miejsce pracy: Siechnice Aplikacje, zawierające następu
agnes 2015-09-28 20:17
Mogę potwierdzić, że po praktykach, jest szansa na to, żeby dostać ofertę pracy. Spora grupa praktykantów dołącza później do naszych zespołów i dostaje oferte pracy na stałe :)
BYLA 2015-10-05 18:32
racja, co w Siechnicach sie dzieje to ze stanów nikt tego nie slyszal. A powinni wiedziec co tu sie dzieje w tym parkerze. Jezeli masz okazje to opowiedz jak tu jest
Korpo 2015-10-06 22:48
Hej, pracuję w nowym oddziale Parkera - ESSC. Polecam pracę tutaj, mam wrazenie, że pomimo iż to już jednak spora korpo, to firma nie zatracila świetnej atmosfery, pracownicy są traktowani personalnie przez Maagement. Na plus moim zdaniem są też na pewno benefity i fajne nowocześnie urządzone biuro.
Katrin 2015-10-07 15:02
Muszę niestety zgodzić się w całej rozciągłości. W ESSC (centrum usług wspólnych) nie dzieje się dobrze. Pracownicy masowo uciekają do innych firm, głównie przez słabe wynagrodzenie i atmosferę. Management jest bardzo nieprofesjonalny, a to przez to, że dostali swoje stanowiska dlatego, że znali się wcześniej i w konsekwencji nie mają wiedzy o zarządzaniu. A szkoda. Niestety próbują ukryć swoje braki kompetencyjne przez wprowadzanie rygoru. Zatrważający jest też fakt, że w nowym biurze zostały położone toksyczne materiały i zbadali to dopiero jak ludzie zaczęli masowo chorować...
Jeśli jesteś na początku swojej drogi zawodowej można spróbować się "zahaczyć" właśnie tam, na jakiś czas, ale jak napisała klepaczka_faktur praca Parkerze to niestety strata czasu i dużo nerwów.
ANONIM 2015-10-08 11:10
Firma niepoważna prowadzona chyba przez dzieci. Robią rekrutacje na jedno stanowisko, człowiek przechodzi ich 3godzinny assessment center, poswieca swoj czas po czy mimo iz pomyslnie przeszedl rekrutacje to tak na prawde nie ma miejsca na stanowisku na ktore aplikowal i go rekrutowali tylko na innym!!! No w glowie sie nie miesci, co to za podejscie do ludzi?To jak tam wygladaja poczatki w tej firmie to nie wiem jak wyglada praca w niej! Nie polecam
Czarnuch 2016-01-22 13:06
Szok, nie macie pojęcia jak można h... czuć się w pracy, gdzie zarządzaniem zajmują się barany. Przez pare lat panowania obecnego dyrektora nazbierało się trochę syfu. Powstała inicjatywa aby skierować list z dokładnie opisanymi sytuacjami z życia firmy do zarządu zakładu w Stanach Zjednoczonych. Sądzimy, że zakładowi powinien wnikliwie przyjżeć się Zarząd bo zdaje się nie wiedzą o wszystkim co tu się wyprawia.
lili 2016-02-16 17:26
a jak z wynagrodzeniem np na stanowisku asystent ds księgowości?
onek 2016-04-07 23:48
wiecie może ile płacą za staż na stanowisku księgowego?
johnny 2016-04-30 14:13
zgoda ze zarzad w stanach powinien wykazac zainteresowanie chyba ze nie chce czy nie jest w stanie tego dopilnowac c tu sie wyrabia i jak sie traktuje ludzi w calej tej firmie w Polsce bez wyjatkow
nena 2016-05-18 12:04
Jeżeli chodzi o praktyki, to jedynym działem, w którym można się czegoś nauczyć to dział BHP. Reszta siedzi i nakleja naklejki, albo nic nie robi, przełożeni nie mają czasu i serca, żeby kogoś uczyć i inwestować w niego a potem podać rękę na pożegnanie po 3 miesiącach... nikt z kilku osób, będących razem ze mną na praktykach nie było zadowolonych i pouciekało do innych firm na praktyki. Firma fajna, żeby ich sobie wpisać do CV, że się miało staż w zakładzie produkcyjnym. O zatrudnieniu można zapomnieć, wszyscy kończą po 3 miesiącach, na rękę dostajesz +-700zł, zależy ile dni w miesiącu przepracowałeś.
Lila 2016-05-20 19:59
Nena mogłabyś powiedzieć czego mniej więcej można się nauczyć w dziale BHP ?
Jak 2016-10-05 14:10
Jestem bardzo ciekawy jak wygląda tutaj teraz praca i czy Wrocław wyrabia lepsze normy niż zadziwiająco dobre w poprzednim sezonie Siechnice, ogólnie bardzo fajna sprawa, taka mocno zdaje mi się rozwojowa, dobrze jest się zainteresować, polecam, pozdrawiam.
Polakmaly 2016-10-31 16:59
powiedz mi czy powstala juz jakas petycja w tej sprawie?jezeli tak to gdzie moge znalezc informacje na ten temat?

Z gory dziekuje bardzo

qwer 2017-01-13 14:20
Witam, czy ma ktoś wiedze na temat tego jak wygląda 2 letni międzynarodowy program Managerski w Parker Hannifin ? ? ? Jak wyglądają zarobki, atmosfera pracy, zakwaterowanie poza granicą PL. Z góry dziękuje za info
Pozytywny 2017-01-15 21:26
Proponuje zapytać bezpośrednio w firmie - tak powinno być najprościej. Ostatnio stażysta został zatrudniony - warto z nim porozmawiać.
mieszkaniec 2017-02-21 00:47
Na produkcji zaproponowali 2300 zł netto bezpośrednio przez zaklad. Praca na trzy zmiany. Dbają o bezpieczeństwo. Plus taki że na rozmowie przechodzą od razu do konkretów można zobaczyć stanowisko pracy. Nie mam pojęcia jak się tam pracuje kierownictwo liderzy itp. Nie podjąłem pracy znalazłem lepiej płatną. Polecam.
Aneta 2017-03-01 13:07
Firma Parker Hannifin poszukuje do pracy w Siechnicach osób na stanowisko Chain Projects Leader oraz praktykantów do działu jakości i działu procesów. Zamierzacie aplikować?
Dorotka 2017-05-14 14:50
Najbardziej powalona firma. Nie dotrzymują słowa w sprawie odpowiedzi podczas rekrutacji, a jak odpowiadają to z dwa miechy po czasie.
Ogólnie nie polecam, ale jak kto lubi.
Aneta 2017-05-15 09:37
@Dorotka rozumiem, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie otrzymałaś odpowiedzi w terminie do jakiego zobowiązał się rekruter? Rzeczywiście taka sytuacja może budzić frustracje. A co możesz powiedzieć o samym procesie rekrutacyjnym? Z ilu etapów się składał? Czego można się podczas rozmowy spodziewać?
Predator 2017-09-19 20:55
Szczerze odradzam, chyba że ktoś lubi sobie psuć nerwy. Atmosfera nie zbyt ciekawa. Praca monotonna i byleby by wszystkiego robić dużo nie ważne jak byleby było jak najwięcej. Zarobki bardzo marne :)
Aneta 2017-09-20 09:07
@Predator a w jaki sposób psułeś sobie nerwy w Parker Hannifin? Chodziło o atmosferę i płacę czy coś jeszcze Ci się nie podobało? Czy inni też mają takie odczucia wiązane z ta firmą? To ważne informacje dla osób zainteresowanych.
Zostaw swoją opinię o Parker Hannifin - Siechnice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Parker Hannifin