Miniaturka
Piotr Cierlik
Eurotronic Sp. z o.o.
Dołączył do spółki Eurotronic w grudniu 2014r. W ramach sprawowanej funkcji odpowiada za obszar sprzedaży, wdrożenia oraz serwis produktów informatycznych oferowanych przez Eurotronic. Posiada blisko 20 letnie doświadczenie zawodowe w branży IT, a karierę zawodową rozpoczął jako Konsultant w krakowskim oddziale firmy Simple S.A. Następnie przez blisko 18 lat był związany z Grupą Hogart, pełniąc kolejno funkcję: Project Managera, Dyrektora Departamentu oraz w latach 2008 – 2014 Dyrektora Zarządzającego, Członka Zarządu. Piotr Cierlik jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, University of Minnesota oraz studiów menedżerskich MBA na warszawskiej SGH

Jakie były początki Państwa firmy?

Eurotronic Sp. z o.o. to firma z kapitałem prywatnym, która powstała w 1994 r. jako partner firmy Datastream Systems, Inc. przejętej w 2006 r. przez Infor Global Solutions – amerykańskiego potentata na rynku dostawców oprogramowania dla przedsiębiorstw. Od początku działania Eurotronic systematycznie rozbudowuje kompetencje na polu projektowania, tworzenia i wdrażania rozwiązań z zakresu informatyki i automatyki.

Skąd pomysł na założenie przedsiębiorstwa w tej branży?

Firma powstała na fali burzliwego rozwoju rynku IT w przekształcającej się Polsce oraz znacznego zapotrzebowania na wsparcie informatyczne firm w zakresie systemów CMMS i EAM.

Proszę powiedzieć naszym użytkownikom, na czym dokładnie polegają świadczone przez Państwa usługi?

Podstawową działalnością Eurotronic jest dostarczanie światowej klasy, innowacyjnych rozwiązań informatycznych w następujących obszarach:
1. zarządzania majątkiem;
2. automatyki budynkowej;
3. monitoringu zużycia mediów;
4. poprawy efektywności energetycznej.
Eurotronic świadczy także profesjonalne usługi w zakresie doradztwa, wdrożeń, serwisu i szkoleń w wyżej wymienionych obszarach.

Konkurencja w tej branży daje się we znaki?

Konkurencja jest oczywiście bardzo duża, ale Eurotronic od początku działania systematycznie inwestuje we własne produkty i dzięki temu osiągnął wysoki poziom dostosowania oferty do potrzeb klientów.

A konkurencja?

A konkurencja najczęściej koncentruje się na dystrybucji rozwiązań zagranicznych dostawców, co prowadzi do zawyżania cen, jak również słabego zrozumienia potrzeb polskich klientów.

Z Państwa usług zdecydowało się skorzystać wiele czołowych firm swoich branż, jak np. ING, KGHM, Danone i Unilever, a to tylko niewielka ich część. Czy którąś współpracę wspominają Państwo najlepiej?

Największymi wyzwaniami, a jednocześnie partnerami, którzy wnieśli najwięcej do know-how firmy jest współpraca z KGHM i Grupą Orlen.

Co dzięki temu Państwo zyskują?

To bardzo doświadczeni partnerzy, którzy wymagają najwyższego standardu usług i powodują, że nasz firma ciągle poszukuje usprawnień i dzięki temu rozwija się dynamicznie.

Z którego stworzonego rozwiązania są Państwo najbardziej dumni?

Największą inwestycją dla naszej firmy jest system ZMT (Zarządzanie Majątkiem Trwałym) – autorskie rozwiązanie informatyczne wspierające kompleksowo procesy związane z zarządzaniem majątkiem w przedsiębiorstwach, zarówno w obszarze produkcji, jak również w obszarze zarządzania infrastrukturą oraz Facility Management.

Intensywny rozwój nieodłącznie wiąże się z zatrudnianiem nowych pracowników. Proszę powiedzieć na jakie stanowiska najczęściej Państwo rekrutujecie?

Najczęściej poszukujemy specjalistów do zespołu wdrożeniowego lub supportowego, czyli konsultantów, młodszych konsultantów lub programistów. Okresowo rozbudowujemy też zespół handlowy.

Jakimi kanałami najczęściej Państwo rekrutujecie?

Głównym kanałem są ogłoszenia na portalach i za pośrednictwem naszej strony www. Posiadamy również wewnętrzny system rekomendowania kandydatów.

A jak przebiega sam proces rekrutacji?

Proces jest zwykle dwu etapowy i zależy od stanowiska i profilu rekrutacji. Do weryfikacji kompetencji technicznych wykorzystujemy ankiety, ale ostateczna decyzja jest zawsze zależna od bezpośredniej rozmowy z kandydatem.

Jakimi cechami powinien być obdarzony kandydat, który chce rozpocząć pracę w Państwa firmie?

Poszukujemy osób samodzielnych w pracy, posiadających zdolności analitycznego myślenia. Doświadczenie w pracy z systemami w obszarze zarządzania majątkiem (EAM), obsługi produkcji lub logistyki jest zawsze dodatkowym atutem.

Na jaką formę zatrudnienia mogą liczyć potencjalni kandydaci?

Formę współpracy zawsze uzgadniamy bezpośrednio z kandydatem - oferujemy umowę o pracę lub umowy B2B.

Czy Państwa firma jest dobrym miejscem na rozpoczęcie swojej kariery zawodowej?

Uważamy że zdecydowanie tak! Okresowo prowadzimy rekrutacje na staże lub poszukujemy osób bez specjalnego doświadczenia. To zależy od konkretnej sytuacji.

Branża technologiczna rozwija się bardzo intensywnie, co niesie za sobą potrzebę powiększania swojej wiedzy. Czy w związku z tym inwestują Państwo w rozwój swoich pracowników?

W ramach ścieżki rozwoju oferujemy pakiety szkoleń technicznych i biznesowych, jednak największy potencjał leży w możliwości pracy z różnorodnymi organizacjami klientów, co pozwala naszym pracowników zgromadzić bogate doświadczenie w krótkim czasie.

Eurotronic Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 48 ocen.