Opinie o enea.pl - Enea S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Grupa Enea. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Grupa Enea o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Enea w Poznań

Mariksa

Nie polecam pracy w Enea.. Nie szanowanie pracownika który jest zatrudniony przez agencje! Kończy się 18 miesięcy i Cie wywalaja bezczelnie twierdząc że Nie ma etatów, poczym zatrudniają nowe osoby również przez agencje i historia się powtarza.

@
@Mariksa

To chyba ,.. Nie jest prawdą co piszesz...Jak nie chcesz założyć firmy ...to idziesz do agencji pracy ... A tam to dopiero cię łojá ..tam masz inne stawki...(usunięte przez administratora)...na kimś agencja musi zarabiać...????

sąd ostateczny

Firma - ŻART. Parszywa w każdym aspekcie. Szurnięta i fałszywa kadra. Nawet szkoda sobie język strzępić na opisy zachowań, z którymi człowiek ma tam do czynienia na co dzień. Nie polecam pracy tam, a szczególnie w Poznaniu. No chyba, że chcecie skończyć na silnych tabsach od psychiatry. Takie firmy rujnują ten kraj i wiarę w porządnych pracodawców. Karma wraca...a może już wróciła? Przecież za fasadą gnębienia innych zawsze kryją się kompleksy i frustracje oprawców.

@infolinia Operator Polna
@Ksawery

nie ma żadnej- jedna dziewczyna po zgłoszeniu sytuacji podchodzącej pod (usunięte przez administratora)odeszła z pracy. Zero przeprosin czegokolwiek. Środowisko toksyczne i dużo po znajomościach.

Mówiący jak jest

Młodzi! nie marnujcie swojej psychiki na rozpoczynanie pracy w tym zgniłym środowisku, gdzie nikt nikomu nie może ufać. Ja popełniłem ten błąd kilka lat temu i tak tu jestem przez zasiedzenie, ale jak patrzę na młodych, którzy przychodzą z dobrą energią do tej firmy i wiem że ona zrobi im tylko krzywdę umysłową, to mi ich żal. Idźcie do nowoczesnych firm, gdzie mentalnie będziecie pasowali. Tu jest beton i tak już pozostanie.

@MN

odniosłam wrażenie pracując tam że osoby które gnębią, nie szanują innych maja problem natury osobistej PIK dawno tam powinien zawitać. Jest mi przykro i że Was to spotkało.

Ja Nowy wpis

Od roku ogrzewam mieszkanie en.el. i doszedłem do wniosku, że to długo nie będzie się opłacało pomimo że mam panele prawie 10kW . Jak ktoś ma dom 100m2 to musi oddać 30MWh rocznie żeby pokryło ok.10MWh pobranej energii bo powyżej limitu cena wzrasta o 100% a dla tych co ogrzewają elektryczne nie ma dodatkowych preferencji finansowych (np większego limitu za ekologię).

He he

Rozliczenia, faktury, klient korporacyjny. Siedziba na Hetmańskiej, A propos atmosfery w Enea, swego czasu wypowiadała się o tej samej koleżance, z którą pracowała w poprzedniej firmie i w obecnej MEMEJA. Z manierami nie jest za pan brat.

Darek
@He he

Sama firma milczy w ogłoszeniach na temat atmosfery, choć wątek przewija się u wielu pracodawców, jako potencjalna zaleta. Choć, jak jest w rzeczywistości, to często wychodzi dopiero po zatrudnieniu. Widzę, że jako Młodszy Specjalista ds. Administracji Operacyjnej miałbym mieć zapewnione m.in. dofinansowanie do wypoczynku, czy bezpieczne środowisko pracy. Może więc sam coś od siebie dodasz o atmosferze w firmie, przynajmniej w miejscu, które znasz? Bo to mimo wszystko ważniejszea dla mnie sprawa niż wspomniane benefity.

Katrin Nowy wpis
@Darek

To prawda atmosfera w enea centrum jest tragiczna, a to głównie przez kadrę kierowniczką. Kiedyś to była firma przyjazdna i z kulturą, teraz brak wszystkiego. Nawet parę osób z Solidarności nie jest za pracownikiem, gdzie to jest ich robota, no ale przecież płaci im pracodawca.

Jolanta Nowy wpis
@Katrin

Słabo, ale wiecie dlaczego jest taka niefajna atmosfera? No wiecie, czy to ludzie mają takie charaktery, czy firma nakręca np. rywalizację? Ciekawa jestem też, czy firma organizuje jakieś spotkania integracyjne itd. Pytam w kontekście pracy jako referent ds obsługi posprzedażowej.

Cześć wszystkim. Piszę tu w sprawie oferty dla starszego specjalisty ds sprawozdawczości. Ciekawi mnie to, czy jak chcą da kandydatów znajomości procesów finansowo-księgowych i znajomości zagadnień z obszaru rachunkowości, to ktoś to na rekrutacji weryfikuje i testuje tę znajomość? Wiecie, może są konkretne pytania o podanie jakieś faktów, procedur itd.

Pati

Dofinansowanie na bilety do teatru, to miłe ponieważ taka moda nieco już wymiera. Przeczytałem tak w ogłoszeniu dla Starszego Specjalisty ds. Fuzji i Przejęć. Jak czytałem wasze opinie to zastanawia mnie ta atmosfera ale podkreślił ktoś, że dotyczy to wyłącznie jednego działu. W dziale do którego chciałbym aplikować jak byście ocenili stosunku pracownik przełożony? Kierownicy w porządku?

Rozmowa na teamsie punktualna i to by było na tyle plusów. Ogólnie to frazesy i rozmowa ogólna. Tekst typu co Pan wniesie do pracy (rozumieć należy przez umiejętności), jeśli jest się księgowym z 5 letnim doświadczeniem w Corpo to doświadczeniem się ma i wystarczy wczytać w cv oraz przebieg, aby wiedzieć co ktoś jest wstanie wnieść, ale dla rekruterów to za dużo. Pytanie o wynagrodzenie 4000 do 4500 netto jak dla enea to za dużo. Coz myślałem że szukają pracowników, a jednak szukają (usunięte przez administratora) W efekcie Enei nie było stać na mnie. Tak w ogóle obiecano ze oddzwonia, ale nie oddzwonili tj brak szacunku dla osoby składającej dokumenty.

Czy wynagrodzenie podlega negocjacji, co mogę wnieść do firmy, czy jestem dyspozycyjny i mogę zostawać dłużej tj zamknięcie miesiąca, roku

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Grupa Enea?

Dlaczego niby mieliby to robić? Mało chętnych do pracy jest? Bo jeśli tak to chętnie się dowiem dlaczego. Coś z warunkami jest nie tak? Jakieś konkretne stanowiska masz na myśli? Chyba na takie specjalistyczne czy kierownicze to już jakieś wymagania mają, co?

Wojtas

Na jakie zarobki może liczyć młodszy elektromonter w Enea Operator? Czy są jakieś dodatki itp ?

Zmartwiona

Wypowiedź chciałabym skupić na pracy w CC, w innych działach nie ma aż tyle sytuacji konfliktowych - z informacji od znajomych. W ostatnim czasie w CC robi się źle, od kiedy pojawiła się kierownik J.zaczęło się psuć..Ryba psuje się od głowy i tutaj mamy to samo, a w ostatnim czasie to psucie jakby przyspieszyło. Zawsze były ważne wyniki, ale teraz to jest ogromna presja, odchodzą doświadczeni pracownicy, brak etatów - jedni dostają ale nie wiadomo czym sie w sumie koordynatorzy kierują... A wracając do p. J - interesuje ją tylko Szczecin, który odbiega w tak wielu aspektach, że żal robić maile czy czaty po ich pracownikach. Swoich wspiera i broni, niezasłużone awanse dla HD, my konsultanci też mamy uszy i oczy, widzimy, że zespoły HD są skonfliktowane, że jedni z nich mają już o 2 stanowiska wyżej (a wszystko zaczęło się awansem dla HD D). Mam nadzieję, że ktoś to czyta i będzie w stanie wpłynąć na działania kierownika, które więcej szkodzą niż pomagają. Aż strach się bać co jeszcze się wydarzy - wierzę , że będzie lepiej, albo uda się uciec!!!

Marcela

Specjalisty ds. floty samochodowej, może ktoś pamięta jeszcze tę ofertę? Czy istnieje opcja pracy na takim stanowisku nadal? Będę wdzięczna za aktualności. To praca z biura czy bardziej mobilna?

@Marcela
@Marcela

Na tym stanowisku nie ma czegos takiego jak praca z biura... jak chcesz byc w biurze to aplikuj do innego dzialu. Jako specjalista masz potrafic oceniac stan samochodu, golymi lapami sprawdzic np czy olej zostal faktycznie wymieniony, przypilnowac czy klocki hamulcowe sa juz do wymiany. A w biurze to sobie mozna papierki przewracac z jednego boku na drugi. Biuro a flota samochodowa to sa dwa rozne swiaty. Nie wszystko z poziomu biura da sie zrobic a wlasciwie malo co tam sie da zrobic. Trzeba isc na warsztat, sprawdzic np czy hds nie ma pogietych silownikow, nie wiem skad w dziewczynach takie przekonanie ze wszystko mozna robic z biura. Niestety dla Ciebie ale nie polecam Ci tej pracy jesli myslisz ze bedziesz po wyjsciu pachniec drogimi perfumami i swiecic sztucznymi paznokciami... raczej bedziesz miec tluste wlosy od wyciekajacych olejow hydraulicznych, resztki tawotu grafitowego pod paznokciami i skora przesaczona zapachem typowo warsztatowym

@@Marcela

No i mam przy tym opisie teraz takie pytanko… czy kobiety kiedykolwiek się na nim zatrudniały czy może Pani wyżej nazwy stanowisk się pomyliły czy coś? Dodatkowo o ile rzecz jasna mi to nie umknęło, to ile się zarabia w takim razie przy tym opisie? Widełki są do wskazania?

Interesuje mnie oferta pracy dla Koordynatora ds. ESG. Jest sporo konkretów w ogłoszeniu typu umowa o pracę, w benefitach nawet bilety do kina się znajdą, natomiast nie ma przedstawionych żadnych widełek. Podpowiecie jak z wynagrodzeniem? Czytając wasze opinie zastanawiam się nad tą atmosfera pracy, w sumie jestem osobą odporną na stres, więc raczej dam radę.

MAJOR

Skadla ta pracy wywiera na ludziach presję i obawę to jest dramat to co się tam dzieje jakieś skrypty i inne rzeczy pod każdym względem jesteś oceniany odradzam jeszcze raz odradzam tej pracy to może zniszczyć bardzo i to bardzo psychikę człowieka szanujmy się

Lew
@MAJOR

Zgadzam się z tobą Major brak szacunku dla pracownika i zerowe zainteresowanie. Psychika leży…. Jeżeli komuś odpowiada takie traktowanie prosze bardzo .(usunięte przez administratora)

sąd ostateczny

@sąd ostateczny

Szczecin pozdrawia- totalna paranoja, oby w końcu wszystko co się tam dzieje ujrzało światło dzienne...

Martaaa
@Były konsultant

Opowiedz coś więcej o sytuacji

@Martaaa

Proszę przeczytaj sobie to co na dole to będziesz miała ogólny obraz czego się tam można spodziewać, kierownictwo pomiata pracownikami zatrudnionymi przez agencję- ciagle mają braki w zespole bo w takich warunkach wyszydzania mało kto wytrzymuje myślę no i przede wszystkim plotki i donosy i obsmiewanie za plecami ze strony koordynatorów i pracowników niejednokrotnie krzywdzące dla tych, którzy zaczynają karierę- czyli takie pokazywanie co to nie ja ze strony tych którzy mają już jakieś doświadczenie ze względu na staż pracy-niestety szkolenie, które trwa 10 dni ( śmiechu warte) powoduje że nowy pracownik jest zielony i skazany na pomoc "kolegów" HD i koordynatorów operacyjnych. Ogólnie wrażenie co najmniej średnie, jeśli dla kogoś liczy się zdrowa atmosfera w pracy to tam tego nie uświadczy, oni się nawet nie sila na jakąś kulturę pracy-nawet na zachowywanie pozorów chyba że są przewidziane odwiedziny prezesów.

Hmm
@Były konsultant

Pytanie do firmy- robiliście kiedyś osobom zarządzającym concact center testy psychologiczne? Albo jakikolwiek kontakt tych osób z psychologiem był? Pytam bo w konkursach na stanowiska np państwowe praktycznie w każdej komisji jest DOBRY PSYCHOLOG stąd w miejscach pracy nie ma osób, które mają (przynajmniej) na twarzy wypisaną chorobę psychiczną co niestety ma miejsce u was. Fajnie by było jakbyście rozwazyli wdrożenie takiego rozwiązania bo właśnie z tego co zauważyłam przychodzą pracować normalne fajne osoby, którym szkodzi tamta atmosfera i odchodzą po zetknięciu z tą banda nawet nie wiadomo jak to nazwać

@sąd ostateczny

To niestety gorzka prawda. Ludzie siedzą cicho, bo pilnują swoich stołków, ale (usunięte przez administratora)szerzy się w każdym departamencie w większym lub mniejszym natężeniu. Porobili dla sztucznego dobrego wizerunku polityki zapobiegania mobbingowi, ale to tylko martwe litery na papierze.

Hubert
@Były konsultant

Mógłbyś opowiedzieć więcej co tam się dzieje? Chcą mnie zatrudnić w Szczecinie na infolinię i chcę wiedzieć jak wygląda tam praca.

Zniesmaczony na maksa
@sąd ostateczny

Ja rzeczywiście skończyłem na leczeniu u psychiatry. Trudno było znieść (usunięte przez administratora). Lekarz pomógł mi podjąć decyzję o odejściu z tego zgniłego gniazda fałszywych ludzi bez kręgosłupa moralnego!

Ksawery

Wpadłem dowiedzieć się, jakbym tu miał, gdybym udanie przeszedł rekrutację i otrzymał propozycję pracy, a póki co znalazłem, z Twojej strony - poszukiwania winnych, oraz ze strony pozostałych osób - dość mgliste aluzje, na temat traktowania nowo przyjętych, przez osoby z większym stażem w firmie. Zetknąłeś się tu z sytuacjami, które w jakimkolwiek stopniu naruszałyby dobra osobiste współpracownika lub podwładnego? I jak w praktyce działa antymobbingowa polityka firmy, bo nadmieniono, że jest tu takowa?

@sąd ostateczny

to prawda- osoby z długim stażem za nieodpowiednie zachowania nawet (usunięte przez administratora) powinny być zwolnione po zgłaszaniu koordynatorzy nie robili nic z tym !

@infolinia Operator Polna
@Ksawery

Xarius
@Mówiący jak jest

Zgadzam się w 100%, mam identycznie Wieczne wprowadzanie nowości, gdzie pracownicy nie są w tym zakresie praktycznie w ogóle szkoleni, a mają się nauczyć z teorii z maila, które nie wiadomo kto pisze i nie ma kontaktu, np. przez słuchawkę z Klientem. Nowe zasady dla mikroinstalacji - śmiech... zasady od kwietnia, teraz jeszcze nikt nic nie wie i weź tu tlumacz cokolwiek Klientowi Firma państwowa, wieczne awarie systemów, błędy w wysyłce faktur...

MN
@Mówiący jak jest

Niestety to prawda. Niedobrze mi jak patrzę na te ciągle zmieniające się (usunięte przez administratora) na górze, które przychodzą na kilka miesięcy i gnębią szeregowych pracowników. Po kilku miesiącach przenoszą się do następnej spółki skarbu państwa i tak w kółko. Pracownicy chodzą na palcach i dyskredytują za plecami jeden drugiego, aby przypodobać się nowemu przełożonemu. W pewnym wieku już nie jest tak łatwo zmienić pracę więc wolą być perfidni dla kolegów z którymi przepracowali lata. Śmiech przez łzy jak się na to patrzy!

Też pracownik
@Mówiący jak jest

Trudno się nie zgodzić, jak widziało się dużo i miało do czynienia z wieloma osobami przez lata w tej spółce.

To się w głowie nie mieści
@Mówiący jak jest

Masz racje. Może w innych spółkach jest lepiej ale ENEA SA to bagienko dla politycznych lizusów. (usunięte przez administratora) na każdym kroku ale jak go udowodnić?! Pracownicy średniego szczebla wyzywają się na swoich koleżankach i kolegach. Dzwonią po godzinach pracy na prywatne telefony. Współpraca? Koleżeństwo? Miłe słowo ? Tego tu nie uraczysz. Staram się myśleć o tych osobach z współczuciem, bo co innego pozostaje?

Czesław
@To się w głowie nie mieści

O jakie sytuacje może Ci chodzić, jak piszesz o niewłaściwym zachowaniu pracowników średniego szczebla, poza dzwonieniem po godzinach pracy na prywatny nr. tel? Jest w firmie jakaś procedura lub osoba, która zajmowałaby się takimi sytuacjami, czy pozostają jedynie instancje zewnętrzne?

@MN

@Enea Operator infolinia

Zatrudniając się przez Agencję Fall Work odpowiadały mi godziny pracy i możliwość nadgodzin, bo jak wiadomo zatrudnienie przez agencję= niska pensja, gdzie pracownicy na etacie mieli 1000zł netto więcej robiąc to samo ( mowa o samej podstawie). Branie nadgodzin ponad 200h w miesiącu, dodatkowo płatne akcje, weekendy, święta-działania by pokazać że nie tylko kompetencji i doświadczenie a także zaangażowanie idzie za tym, że nie jestem lewusem a kimś godnym zaufania i chce się rozwijać w firmie. Przeszkolili mnie na PE, dział mikro instalacji i tzw Biuro- nie każdy nadaje się na szkolącego i ma ludzkie podejście do drugiego człowieka- no w końcu każdy kiedyś zaczynał więc niektórzy czasu nauki potrzebują więcej, a wyzywanie "ucznia" przy innych pracownikach przez mentora do profesjonalizmu nie należy. Tu tez utwierdzam się w tym, że nie każdy może pracować z ludźmi. Przeszkolenie miało być przepustką, aby szybciej otrzymać etat. W momencie rekrutacji na etat: CV nawet nie były otwierane to koordynatorzy wyznaczali kto ma dostać i były to osoby, które pracowały np 3 m-ce czy 6 m-cy to był początek ich drogi- więc czym mogli się wykazać ?! Umowy dostały osoby które były młode i kolokwialnie mówiąc "leciały w kólki" i suma sumarum odeszły albo je zwolniono. Koordynatorom brakuje odpowiednich kompetencji na to stanowisko- zero rozmów co poprawić czy ulepszyć, brak krytyki konstruktywnej i otwartości w rozmowach- przede wszystkim szczerości z pracownikiem. Zgłoszone nie odpowiednie zachowania wobec innych pracowników przez pracowników nazwijmy to starszych w Operatorze pozostawało bez jakichkolwiek reakcji dając przyzwolenie na takie zachowania i traktowania osób zatrudnionych przez agencję pracy zaznaczam nie każdy taki był ! Były wyjątki. Wsparcie, rozmowy przez zatrudnionych na etacie i pomoc HD to największe plusy dodam też że Agencja Pracy Fall Work się spisywała- większe zaopiekowanie pracownikiem niż u koordynatorów, nawet po zakończonej współpracy. Bardzo się dziwie i nie tylko ja mam takie zdanie - jak w tak dużym korpo brakuje umów by zatrudnić kogoś na stałe niż tracić czas na naukę ludzi, którym nie zależy na rozwoju w firmie czy stabilizacji. Dawno nie spotkałam się z takim niedocenieniem człowieka, olewaniem zgłaszanych spraw do koordynatorów i zwykłym podejściu z empatia i zrozumieniem do człowieka- w końcu polityka pracy, atmosfera jest bardzo istotna. Zgłaszanie informacji co jest do poprawy, co nie funkcjonuje jak trzeba było odbierane jako postawa roszczeniowa i pozostawało bez odzewu. Może więcej profesjonalizmu i kompetencji jak i ludzkiego podejścia z kulturą i szacunkiem do pracowników z Agencji Pracy ?

Tati

Pracował ktoś jako specjalista ds. prawnych? Jesteście zadowoleni czy nie? bo widzę że różne wpisy tu są, mało pochlebne też. Wiadomo, czy chcą kogoś do dłuższej współpracy? Bo w ogłoszeniu o pracę mało konkretow takich.

@eneasa

Rekrutacja w Eneal SA to żenada pytania od czapy, poziom merytoryczny zerowy. Co Wy tam macie w tych waszych HR ?

....

Nie polecam pracy w biurze sprzedaży telefonicznej. Coraz większe wymagania, cele mało realne do spełnienia,a to wszystko za marne premie wypłacane raz na 2 miesiące. Od konsultantów wymaga się coraz więcej, a kierowniczki ma się wrażenie robią coraz mniej - ciągle nosy w telefonach (zwłaszcza jedna z nich,nawet nie ma czasu odpowiedzieć na pytanie bo odpisuje na smsa).

@....

A te cele to do czego są potrzebne do tej premii, co ją wypłacają raz na dwa miesiące? Jaka to może być kwota i jaką tu podstawę można uzyskać na rozmowie o pracę?

Miro

Jak traktują pracowników ta też traktują klientów.(usunięte przez administratora) Dwa dni miało nie być prądu bo zakładali liczniki prądu minęło półtora tygodnia a prądu nadal nie ma. Gdybym ja wykonywał tak usługi klientom to już bym był na bezrobociu.

Kalina

Starszy specjalista ds. sprawozdawczości - czy jest tu jakaś osoba, która na tym stanowisku miała okazję popracować? Chciałam nawiązać do tego komentarza niżej o rosnących wymogach, w ogłoszeniu zresztą podkreślają też, że osiąganie celów jest ważne dla nich. Jak te normy wyglądają, o ile na tym stanowisku są jakieś?

Czy istnieje możliwość rozwoju w Grupa Enea?

Mariksa

Abelalar

Serio?

Młody
@Mariksa

Z tego co piszesz wynika, że nie polecasz pracy przez agencję, bo praca na etacie w Enei by Cię interesowała.

@Mariksa

Dobrze ze to Pani pisze za co ogromnie dziekuje,jestem własnie po takiej rozmowie przez agencję , umówiono mnie na spotkanie rekrutacyjne,gdzie najpierw było wogle zdziwienie ze ktos mnie umówił na rozmowe ,nawet nikt nie umiał mnie pokierowac do decyzyjnej osoby dopiero jakis miły młody Pan jako jedyny zadzwonił i wypytał.Gdy w końcu zeszła Pani z która miałam tą rozmowę przeprowadzic to już wyczułam na wstepie tą wyniosłość nad pracownikiem z agencji .Ta Pani nawet w rozmowie nie ukrywała swym zachowaniem że pracownik z agencji to ten gorszy. Teraz to nawet się zastanawiam czy jeśli agencja zadzwoni bo jeszcze nie wiem czy sie wogle zakwalifikowałam ,to nie mam już żadnych wątpliwosci że tam gdzie nie szanuje sie nowych pracowników to nawet nie warto zaczynać.Takie szczere opinie bardzo pomagają w podjęciu decyzji bo w końcu atmosfera w pracy tez jest bardzo ważna a nie o to chodzi żeby w pracy sie męczyc i czuć tym gorszym ,bardzo dziekuje.

Natalia
@Danka

Fajnie, że podzieliłaś się z nami swoimi wrażeniami z procesu rekrutacyjnego w Grupie Enea. Pamiętaj, iż nie należy oceniać wszystkiego na wylot. Może bowiem okazać się, że już niedługo ktoś z firmy oddzwoni do Ciebie z propozycją pracy, oferując bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia. Zdradzisz nam, na jakie właściwie stanowisko aplikowałaś?

Kaśka
@Danka

A w jakim mieście byłaś na tej rozmowie?

@Kaśka

Poznań ,.obsługa klienta telefoniczną.

Efka
@Danka

Nie oceniaj pracy w Enei przez pryzmat kiepskiego zachowania pani z agencji. Pracować będziesz daleko od niej - z innymi i pewnie dużo fajniejszymi ludźmi :) Powodzenia!

Efka
@Mariksa

Agencja pracy tymczasowej daje pracę tymczasową niestety :(

@Efka

Na rozmowe umowiła mnie Pani z agencji ale odbyła sie z osoba z tej firmy,przynajmniej tak mnie poinformowano,wiec mysle ze to przełozony Enei ,na wstepie nawet ta Pani zapytała jakich informacji udzieliła mi Pani z agencji,wszystko na ten temat.Jednak kontaktu zwrotnego do tej pory nie ma wiec znalazłam inna firme gdzie do poludnia miałam rozmowe kwalifikacyjna a juz popołudniu odpowiedz zwrotna to chyba o czyms swiadczy prawda?

Dawid
@Danka

Wiecie może, jak wyglądają warunki zatrudnienia na stanowisko obsługi telefonicznej klienta za pośrednictwem firmy Grupa Enea? Przede wszystkim interesuje mnie to, czy można liczyć na stałą umowę o pracę oraz czy poza pensją podstawową obowiązują również ewentualne dodatki. W trakcie rozmowy otrzymałaś może informacje w tym zakresie?

Magda
@Danka

Danka, ja bym na twoim miejscu się nie zrażała. Pracuję w Enei i znam wiele osób, które zaczynały jako pracownicy zatrudnieni przez agencję, a dziś są normalnie na etacie. Jak już ktoś się wdroży we wszystkie procedury i pozna Grupę, to ma duże szanse na to, że gdzieś się zahaczy. Także nie zrażaj się, nawet tym, że nie wiedziałaś, gdzie się kierować na spotkanie - w naszych korytarzach każdy może się zgubić ;)

Dawid
@Magda

Czyli jest możliwość, aby firma Grupa Enea zatrudniła wyróżniającego i sumiennego pracownika na pełen etat. Wiesz może z reguły, po jakim czasie to następuje? Można to w jakiś sposób określić? Proszę o odpowiedź.

nikt

nie :(

Magda
@Dawid

Nie wiem, jakie są zasady, bo mnie to akurat nie dotyczyło. Ale widzę, że sporo osób się zahaczyło, też stażyści z reguły dostają u nas pracę. Zawsze można śledzić w Intarnecie rekrutacje wewnętrzne. Jak ktoś zna Grupę, to zawsze ma większe szanse.

Zadowolony
@Dawid

Jezeli bedziesz wywiazywal sie ze swoich obowiazkow to etat sie znajdzie bez problemu.Pracodawca nie zatrudni przeciez kogos kto sie nie nadaje.Praca jest ciekawa bo duzo sie dzieje.Tu sie nie mozna nudzic:) Dodatki sa i to calkiem przyzwoite: 13stka, dzien energetyka,zawsze cos na swieta,imprezy integracyjne wyjazdowe oraz na miejscu, dofinansowanie do sportowych wydarzen,kin,teatrow (zwrot za bilety) Jak chcesz sie dowiedziec czegos wiecej to pisz smialo:)

Onaa91
@Mariksa

Ale o co Ci chodzi? 18 miesięcy na zleceniu to MAX, więc zatrudnili kolejną osobę na zlecenie, bo jej licznik miesięcy na zleceniu bije od zera. Etat to umowa o pracę. Wszystko co napisałaś jest sprawą normalną i takie jest ryzyko podpisania u.zlecenia, że można ją rozwiązać z dnia na dzień. AGENCJA TO NIE ETAT. AGENCJA to Umowa Zlecenie, natomiast ETAT=Umowa o pracę podpisana z Eneą. Mam radę: Zanim się zbulwersujesz, to poczytaj o umowach cywilnoprawnych (Umowa Zlcenie) i umowach o pracę . "Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania".

do Mariksa
@Mariksa

..no niestety ...to spółka nie wywala z pracy na um. zlec. tylko nasz kochany rząd ...tak sobie zażyczył... na pewno można założyć własną firmę i tak pracować..

Etatowiec
@Mariksa

Mylisz się, to nie jest wina Firmy, a ustawy o zatrudnieniu na podstawie umowy z APT. Taka umowa nie może trwać więcej niż 18 miesięcy, też groziło mi zwolnienie, ale rekrutowałam na etat i dostałam umowę o pracę z Enea, a nie APT. Szkoda, że przespałaś Rekrutacje, która jest raz na kilka miesięcy i sami Koordynatorzy zachęcali do wysłania CV.

@Mariksa

Nie znam osoby która po okresie 18 miesięcy została by zwolniona. Pracuje z takimi osobami na codzien. Przychodzą na 18 miesięcy przez agencję po czym zostają zatrudnione na czas określony na umowę o pracę. Widać że osoba która pisała ten komentarz nie ma pojęcia o czym mówi. Czytając te wszystkie komentarze ręce opadają... Piszą je przeważnie osoby nie związane w żaden sposób z firmą. Kazdy wymaga nie wiadomo czego od innych, ale nie od siebie.

Były konsultant

Nie zgadzam się, takie sytuacje miały miejsce- operacyjni nawet na maila odpowiadali w sprawie pytań dotyczących umowy, że jeśli ktoś przepracował 18 miesięcy to nie ma możliwości, aby taką umowę przedłużyć. Ponadto nie ma żadnej gwarancji zatrudnienia- etatów jest mniej niz osób chętnych i oni tam mają swoich wybrańców, którym proponują jeśli ten etat się pojawi. Dla mnie to była praca dorywcza, ale to jest bardzo nie fair w stosunku do osób, które przepracowały 18 miesięcy, miały po drodze mnostwo szkoleń i testów, zdobyły już odpowiednią wiedzę i zostały odesłane z kwitkiem bo szanowna enelka nie stworzyła im możliwości zatrudnienia za trud włożony w rozwój tej firmy, bo umówmy się pracownicy są najważniejsi.

@Mariksa

nie szanują też tych na etacie. Spółki Skarbu Państwa to pracodawcy gdzie dorabiają się ci na samej górze, reszta ludzi nic nie znaczy, rozstają się z nimi bez mrugnięcia okiem.

Tak to ja
@Mariksa

Bo to (usunięte przez administratora) robią co chcą Przysyłają zawyżone rachunki za prąd!!!

Kobieta
@Danka

Trzeba zawsze się zapytać czy oni sami by podpisali taka umowę jaka Pani/ Panu proponują i jaka sami maja podpisana i bardzo miło im podziękować i wyjść

Czesław
@Kobieta

Ma Pani jakieś rozeznanie w warunkach zatrudnienia w tej firmie? Bo zastanawiam się, czy moja pierwsza umowa (ewentualna, jakbym aplikował) na stanowisku młodszego elektromontera rozdzielni i sieci elektroenergetycznych byłaby na czas nieokreślony i ile by pieniędzy proponowali? Jest teraz na ich stronie takie ogłoszenie, lecz bez interesujących konkretów.

@Onaa91

@Onaa91 - @Mariksa chodziło chyba bardziej o samą nazwijmy to "zasadę / procedurę" stosowaną przez Firmę, czyli 18 m-c popracujesz i etatu dla Ciebie nie mamy ("etatu" - czytaj "pracy"), a za chwilę okazuje się, że jednak PRACA jest, tylko, że Firmie wygodniej jest (niskim kosztem) ponownie zatrudnić pracownika na zlecenie na kolejne 18 m-cy...i - ponownie zastosować ten sam manewr. W ten sposób szanowna Pani nigdy nie doczeka my się uczciwego rynku pracy. Dodam, że jestem SZCZĘŚLIWYM etatowiczem od ponad 20 lat; to daje stabilizację w życiu. Należało by to zrozumieć szanowna Pani i oby się nie okazało że na własnej skórze odczuje Pani / bądź członek Pani rodziny - skutki PRACY na 18 miesięcy.. Z uszanowaniem Anna.

Sylwia
@Anna

Czy zdarza się czasem, że firma jednak kogoś zostawia po tych 18 miesiącach? Jeżeli tak to czym szczególnym trzeba się wykazać, żeby jednak ten etat otrzymać?

Agata
@Mariksa

Cześć, a na jakimś stanowisku byłaś?

@

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Enea - Poznań

• Jak się pracuje w Grupa Enea?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Enea tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Enea?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 1 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Enea?

Kandydaci do pracy w Grupa Enea napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Enea