Opinie o EKOSUN w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie EKOSUN. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie EKOSUN o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EKOSUN w Bielsko-Biała

Profesjonalna obsługa, duża wiedza, sympatyczna atmosfera, perfekcyjne wykonanie, doskonały efekt energetyczny. Polecam.

Tom
@Biuro Ekosun

Firma tak bardzo dba o klienta, że od maja ub. roku gdy otrzymałem ofertę nikt nie zainteresował się czy mi odpowiada. Szef firmy obiecał mi na początku lipca 2022 odpowiedzieć i nadal nie wiem kiedy u niego będzie "jutro". Jest to jedyna firma która po wysłaniu oferty nie zainteresowała cię wykonaniem instalacji. Inne firmy kontaktują się ze mną nawet po roku. Dla biura będzie to prawdopodobnie kolejna "irracjonalna dyskusja" a dla mnie to są fakty całkowicie dla mnie nie zrozumiałe.

Majka Nowy wpis

Zastanowiło mnie to zapytanie o typ umowy, które niedawno się pojawiło, czy to nie tak, że jest ona w zasadzie dowolna? Przynajmniej tak mi kiedyś pokazywało przy ofercie dla handlowca. Mogło się cos zmienić w tej kwestii? Od nowego roku cokolwiek w firmie się zmienia? nie ma tu zbyt wielu aktualnych opinii

Opiszecie warunki pracy pomiarowca do systemów fotowoltaicznych? Widzę, że szukali go jakiś czas temu. nie było jednak wskazanych żadnych stawek i w zasadzie tutaj tez jakoś dawno nikt niczego konkretnego nie pisał na temat tej pracy. czy warto jeszcze próbować się dostać, jeśli mam doświadczenie?

Patrycjusz Nowy wpis

Najlepszym sposobem, aby poznać szczegóły jest spotkanie w firmie. Nie gryziemy i mamy dobrą kawę. Dla fachowca z doświadczeniem jest spora szansa, że znajdzie się miejsce, jeżeli oczywiście to co zaoferujemy spotka się z oczekiwaniami kandydata. Aby się umówić proszę zadzwonić do nas do biura pod numer 33 499 88 66

Ewka Nowy wpis

Cześć, wynagrodzenie uzależnione jest od wyników - system prowizyjny. Rekrutacja to po prostu spotkanie w biurze. Najlepiej pójść i samemu sprawdzić.

Małgorzata

I na prawdę do teraz totalnie zero odzewu? Bo to normalnie to raczej nie jest

Kris

Tom, patrząc na to ile czasu poświęcasz na pisanie na portalu pracowniczym negatywnych zdań o firmie, która po prostu nie przesłała Ci oferty bądź wysłała za mało szczegółową, to może oni po prostu nie chcą Ci tej instalacji wykonać... Moja instalacja wykonana przez Ekosun 5 lat temu działa niezawodnie cały czas. Firma obsłużyła mnie wzorowo od początku do końca. Poleciłem ją wielu znajomym, którzy również zostali w pełni profesjonalnie obsłużeni i są dzisiaj ich zadowolonymi klientami. Znam jednak ludzi, z którymi nikomu nie życzyłbym współpracy, bo wiem, że są z wszystkiego w życiu niezadowoleni i z każdym próbują walczyć. Może właśnie do takiej grupy ludzi należysz. Gdyby mnie firma olała na starcie i nie zrobiła mi oferty, to pewnie zrobiłbym instalację z inną, a nie wypisywał na temat tej pierwszej elaboraty w internecie. Podsumowując, polecam Ekosun i nie mam problemu z kontaktem z nimi.

Biuro Ekosun

Zwykle nie wdajemy się w irracjonalne dyskusje, które nie dotyczą merytorycznej oceny naszej pracy, tym razem jednak zmuszeni jesteśmy odpowiedzieć na kilkumiesięczną politykę czarnego PR prowadzoną na tym portalu przez jedną osobę - która nie jest naszym klientem. @Tom bardzo dbamy o relacje z naszymi klientami - zarówno na etapie samego projektowania instalacji PV, jak i po jej wykonaniu. Czasami jednak kontakt z zainteresowaną osobą kończy się na poziomie oferty - z inicjatywy zainteresowanego bądź naszego zespołu. Istnieje kilka przyczyn, z powodu których zdarza się, że zmuszeni jesteśmy na tym etapie odmówić realizacji inwestycji - zarówno technicznych jak i zwyczajnych, ludzkich. Do technicznych należy np. oczekiwanie zainteresowanego, że wykonamy instalację niezgodnie ze sztuką, obowiązującymi przepisami, bezpieczeństwem ppoż, itp. Do przyczyn "ludzkich" możemy zaliczyć brak możliwości nawiązania poprawnej, partnerskiej relacji na linii klient - usługodawca. Jest to dla nas aspekt niezwykle ważny, gdyż projektowane i wykonywane przez nas instalacje to inwestycje na lata, a zatem nie rozstajemy się z naszymi klientami zaraz po samym montażu. Oferujemy serwis, przeglądy, przygotowujemy dokumentację powykonawczą, wspieramy przy pozyskiwaniu grantów, pomagamy klientom w monitorowaniu pracy instalacji. Współpraca jest długotrwała, dlatego tak bardzo zależy nam, m.in ze względu na zapewnienie dobrych warunków pracy naszych pracowników i utrzymaniu profesjonalnego poziomu obsługi, aby nawiązywać z naszymi klientami serdeczne, oparte na wzajemnym szacunku relacje. Brak porozumienia między Tobą, a naszym doradcą technicznym oraz inne zaistniałe w tej relacji czynniki sprawiły, że wycofaliśmy swoją kandydaturę, jako wykonawcy twojej inwestycji. Jeżeli zaistniała sytuacja jest dla Ciebie niejasna, zapraszamy do naszego biura w Bielsku - Białej, na ul. Karpackiej 15. Nie zrealizujemy twojej inwestycji, ale możemy posłużyć poradami technicznymi, które być może ułatwią Ci wybór innego wykonawcy. Zapraszamy na kawę, nasz dział techniczny jest otwarty dla klientów od poniedziałku do piątku, między 8:30 a 16:30. Informujemy też, że nie będziemy więcej prowadzić publicznej korespondencji w tej sprawie. Ewentualne niejasności możemy omówić na spotkaniu w naszym biurze. Z poważaniem, Zespół Ekosun ul. Karpacka 15, Bielsko - Biała

Tom
@Biuro Ekosun

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie EKOSUN? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kontroler Biznesowy Serwisu
Jaktorów
Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o.
logo firmy Stażystka/Stażysta w dziale kontrolingu
Albéa Poland Sp. z o.o.
logo firmy Software Engineer (C++, Cloud Components)
Autodesk Sp. z o.o.

Czy w EKOSUN wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Bardzo rzetelna i solidna firma z dużym doświadczeniem. Polecam

Sławek

Firma łgarzy nie wykonują gwarancji konstrukcja która przez wiotkość nie wytrzymuje drgań powietrza nie podlega gwarancji. Propozycja naprawy szkody to instalacja na nowo. Prośba o sprzedaż elementów aby samodzielnie dokonać naprawy to cena z instalacją której nie wykonują. Reasumując drożyzna i brak gwarancji. za detal który kosztuje 15 PLN. zażyczono sobie 200 PLN.

@Sławek

Dzień dobry, czy jest Pan pewny, że sytuacja dotyczy firmy Ekosun Bielsko - Biała? Prosimy o kontakt z naszym biurem i przedstawienie więcej szczegółów, abyśmy mogli odnieść się do problemu i jeśli sytuacja dotyczy któregoś z naszych pracowników, rozwiązać sprawę z korzyścią dla pana inwestycji. Czekamy na kontakt: biuro@ekosun.pl 33 499 88 66

@Sławek

Sądzę, że firma została pomylona z inną, o tej samej nazwie. Prosimy o kontakt z firmą Ekosun w Bielsku - Białej, w celu wyjaśnienia sytuacji.

@Biuro Ekosun

Oczywiście, że jestem pewny. Jeżeli zostałem wpuszczony w maliny to wiem przez kogo . Zrobili wszystko aby nie wypełnić warunków gwarancji. U nich nie ma takiej woli. Tylko twardy biznes. Nawet cięci zamienne nie są dostępne.

@Sławek

Nadal jednak nie otrzymaliśmy zgłoszenia do naszego biura. Nie mamy takich spraw z naszymi klientami, więc jeśli zgłoszenie wpłynęłoby na nasz adres mail bądź pocztowy, na pewno byśmy go nie przeoczyli. Ponawiamy więc prośbę o kontakt na adres mail: biuro@ekosun.pl Wówczas będziemy mogli odnieść się merytorycznie do konkretnej sprawy, nie do bezpodstawnych oskarżeń.

Agnieszka
@Sławek

Witam. Potwierdzam, że to najgorsza firma z jaką się spotkałam. Niestety u mnie została założona instalacja. Na etapie wyceny i montażu zainteresowanie było wysokie. Odkąd jednak skasowany pieniązki, sytuacja zmieniła sie diametralnie. Do dzis nie zostala rozpatzrona reklamacja wystawiona w zeszłym roku. 2 panele nadają sie do wymiany a firma wysłała serwisanta, ktory najpierw nie chciał wogole paneli obejrzec bo stwierdził ze są brudne ( były myte miesiąc wczesniej), nastepnie zrobli wywiad jakimi srodkami były myte, na koncu stwierdzili ze napiszą do producenta i wyslą nam opinie. Niestet nikt sie z nami nie skontaktował wiec zadzwoniłam do nich i Pan techniczny nawet pomylił reklamacje po czym kazał do siebie oddzwaniac bo on moze zapomniec... (to sie nazywa obsluga klienta poziom dno!). Niestety po kilku telefonach nadal nic nie otrzymałam bo zawsze nie było go w biurze albo akurat wychodział badz wyłączył komputer. Temat zgłoszony do Rzecznika Praw konsumenta. Znajomy miał awarie inwertera -pół roku czekał na nowy. Firma nie poczuła sie do żadnych kosztów mimo, że przez pół roku prąd nie mógł byc wytwarzany. Oczywiscie instalacja na gwarancji. Podsumowując, jesli ktos jeszcze nie założył instalacji w tej firmie bądź sie waha, ODRADZAM!!! Omijać szerokim łukiem! Wystawiałam juz opinie na jednym serwisie i zostałą usunięta wiec nie zdziwie sie jesli ta również zniknie...

Zuzanna
@Agnieszka

A co na to rzecznik praw konsumenta? Wyjaśniło się to jakoś?

Mateusz
@Sławek

Mam podobną opinię na temat firmy EKOSUN. Mam wrażenie że podchodzą do Klienta niechlujnie.

@Mateusz

I ogólnie to może tego typu opinia została przez Pana wprost zgłoszona? Jak któryś z przedstawicieli mógłby się co do tego odnieść? Ilu ich w zasadzie teraz się zatrudnia?

Wojciech

Hej! Sprawa jest :D Szukają przedstawiciela handlowego i chcę zapytać, ile na rękę można zarobić? Pracowałem rok jako przedstawiciel handlowy w branży spożywczej. Tu akurat firma zajmuje się zupełnie czym innym, więc nie wiem, czy w fotowoltaice trzeba mieć doświadczenie, aby na rozmowę zaprosili? Dzięki.

Grzesiek

Firma z bardzo dobrą opinią to i na forum nie maruderów. Szkoda, że nikt nie pisze, szukam info bo chcę pracować.

Zbychu
@Grzesiek

Nie polecam. Są lepsze i uczciwsze firmy jeśli chodzi o to, ile na Tobie potrafią zarobić. Sprzedają produkt i tyle. Samo podejście do klienta traktują dwuznacznie,,, ile masz, a ile możesz wydać. Czysty biznes.

Natalia

A co konkretnie chcesz wiedzieć? Na jakie stanowisko planujesz aplikować?

Bardzo rzetelna firma. Polecam! Montaż przebiegł bardzo sprawnie. Wszystkie moje prośby i uwagi co do montażu zostały zostały wysłuchane i zrealizowane. Montaż bardzo estetycznie wykonany. Jeszcze raz polecam!

Małgorzata

A oni ostatecznie z Tobą się kontaktowali tak właściwie? Bo widziałam jak wcześniej o tym pisałeś

A ta firma ma oddział w twoim mieście? Może warto podejść osobiście?

Paulina

Serio tak Ci powiedział ten pracownik? A niech mnie... A ten szef coś mówił? Nie próbowali się po prostu dogadać żeby dopełnić formalności? Przecież stracili klienta na własne życzenie!

Klient

Bardzo nierzetelna firma już na etapie oferty. Było spotkanie z przedstawicielką w sprawie wykonania instalacji fotowoltaicznej. Został wskazany termin przesłania oferty, oczywiście nie dotrzymany. Potem wielokrotne telefony z mojej strony, które nie były odbierane. Jeżeli tak traktuje się klienta na początku, to cieszę się że nie doszło do realizacji.

Natalia
@Klient

No to jak na samym początku nie trzymają się terminów, no to kiepsko świadczy faktycznie. A w końcu po którymś razie odebrali czy temat ucichł sam z siebie?

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w EKOSUN? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Biuro Ekosun

Wszystko zależy od stanowiska, na jakie odbywa się rekrutacja. Dla większości stanowisk rekrutacja jest jednoetapowa. Jeśli chodzi o czas oczekiwania, to zależy od ilości aplikujących. Staramy się jednak, aby proces ten nie trwał za długo.

Jakie są mocne strony pracodawcy EKOSUN?

CE

Przede wszystkim uczciwość względem pracownika i klienta. To przekłada się na cały system pracy w tej firmie.

@CE

Wręcz odwrotnie . Cały zespół działa wbrew interesowi klienta. Szef monitoruje wszystkie kontakty, czyli pracownik jest 100% ukierunkowany na interes firmy. Zrobią wszystko by nie wypełnić warunków gwarancji.

Czy pracodawca EKOSUN motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

GF

Firma Ekosun, oprócz bardzo dobrego systemu wynagradzania często organizuje różnego rodzaju konkursy oraz meetingi i szkolenia. Dodam że są bezpłatne- na koszt firmy!

GF

Bardzo dobra atmosfera pracy, transparentność wynagrodzenia, dużo swobody, możliwości rozwoju, merytorycznie świetnie przygotowane szkolenia, czego chcieć więcej- chyba tylko osobistego zaangażowania.

Dżoana

Pracowałam w różnych miejscach, ale pierwszy raz jestem w firmie gdzie panuje tak pozytywna atmosfera, wszyscy starają się być pomocni i są bardzo zaangażowani. Największy pozytyw dla Szefostwa, które potrafi to zaangażowanie docenić. Ja, jako osoba, która reprezentuje firmę na zewnątrz, nie muszę się za nikogo wstydzić, ponieważ firma świadczy usługi na NAJWYŻSZYM poziomie, dba o jakość i zadowolenie klienta. Polecam pracę w Ekosun.

Wiesław

Praca w EKOSUN rozwija mnie powodując że nie mam czasu się zestarzeć. Pracuje z synami przekazując im moje doświadczenia. Uczę się od nich nowego oglądu rzeczywistości. Co może być piękniejszego dla starszego mężczyzny.

Zostaw merytoryczną opinię o EKOSUN - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w EKOSUN?

Zobacz opinie na temat firmy EKOSUN tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EKOSUN?

EKOSUN