Opinie o CLAR SYSTEM w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy CLAR SYSTEM. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w CLAR SYSTEM na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy sprzątające
Firmy sprzątające Poznań

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CLAR SYSTEM w Poznań

Ona

Witam bardzo proszę osoby które w jakikolwiek sposób czują się wykorzystywane, mobingowane, proszę o wiadomość prywatną pod adresem agaa1234568@wp.pl.Mam możliwości aby zrobić tam porządek potrzebuje tylko dowodów.

Ona20
@Ona

Witam , ale gdzie dokładnie porządek czy z firmą czy z danym obiektem ? Bo mam dość duża wiedze na temat pewnego obiektu w ścisłym centrum Warszawy gdzie od miesiąca siedzieją sprawy uważane w świetle dziennym za niezgodne z kodeksem pracy m.in (usunięte przez administratora)

@Ona20

Witam, ogólnie

Giguś

Czy ktoś z prezesów zajmie się wreszcie sprawą kierowniczki za Szpitala w Inowrocławiu. Jak można taką bestię hitlerowca w spódnicy oddelegowac do pracy z ludźmi często z dużą niepełnosprawnością. Ta osoba nie godna miana człowieka powinna być dyscyplinarnie zwolniona z tego stanowiska. Mobbing który stosuje wobec ludzi którym na pracy zależy jest przerażający. Niech ta ordynarna pozbawiona wszelkich uczuć wyższych postać zapozna się bliżej z przepisami prawa. Ludzie boją się chodzić na zwolnienia lekarskie bo są szantażowani zwolnieniem z pracy. Niektórzy zaniedbuja swoje zdrowie przez to Jak ten capo ich traktuje..poniza wyśmiewa ich ułomności. Sprawa nadaje się do telewizji. Ci ludzie boją się tego potwora. Nie jestem pracownikiem podległym tej fanatyczce ale pracownikiem szpitala który od dłuższego czasu obserwuje całą sytuację. Jeżeli nic się z państwa strony za tą sprawę nie weźmie może faktycznie telewizja naglosni sprawę. Ona nie jest tu nadczlowiekiem i mam nadzieję że sprawiedliwość ją dosiegnie. Narazie pisze tutaj ale oficjalne pismo też będzie przedstawione.

@Giguś

Jestem pracownikiem w szpitalu i nie czuje się źle traktowana. Osoba która wywiązuje się ze swoich obowiązków widuje się z kierowniczka tylko gdy potrzeba lub gdy czystość jest sprawdzana na oddziale. Koleżanki które zamiast pracować wola siedzieć palić i plotkować miały rozmowy pozniej udawały się na l4 to może i były zastraszane zusem bo wiadomo bylo ze to jest naciągane. Osobiście nigdy problemów z dniem wolnym nie miałam nawet gdy chciałam wyjść szybciej z pracy. Jeśli chodzi o l4 to kierowniczka chce aby zgłaszać szybciej żeby mogła znaleźć zastępstwo a niektórzy zgłaszają 3h przed praca...

Ktoś
@Giguś

Nie tylko w Inowrocławiu.

Heja
@Giguś

Nie można iść na chorobowe, trzeba wziąść urlop!!

Walentyna
@Heja

Można. Niedawno byłam. Dostałam 3 dni zwolnienia, w międzyczasie doszły kolejne objawy i zapisałam się na test przez stronę rządową. W wyznaczonym czasie miałam gorączkę 39,5 st.C, więc się nie zgłosiłam, a karetka nie podjechała, bo nie było lekarskiego skierowania. W każdym razie już z samego skierowania na podstawie objawów orzeczono mi 10-dniową izolację. Nie mogłam iść do pracy, bo i tak z gorączką by mnie wpuszczono...

Pracownica
@Heja

Byłam na zwolnieniu i nikt mi nie kazał zamiast niego wypisywać urlop. Powiem więcej, po zwolnieniu koordynator pytał czy dobrze się czuję i czy nie chcę jeszcze wziąć wolnego. NIe wiem u kogo pracujesz ale po co oczerniać całą firmę? może po prostu lepiej napisać kto i gdzie tak robi bo wszędzie się zdażają tacy ludzie co nie znaczy że cały Clar tak działa.

Pracownik z Bydgoszczy
@Giguś

W innych placówkach jest podobnie, mam poważną chorobę neurologiczną i nie powinienem się stresować a mobing nie występuje tylko w Inowrocławiu

Ciocia pracownika
@Giguś

mój chreśniak też pracuję w tej fimie i widzę jak ta robota go wykańcza

Pracowmik Transportu wewnętrzn
@Giguś

Dodatkowo nie potrafi zapewnić środka odkażającego i rękawiczek odpowiedniego rozmiaru, jedyne co możemy robić to brać od personelu medycznego a on udaje że tego nie widzi.

To wszystko prawda w 100%

Sofii
@Giguś

Mądrze napisane, popieram tą wypowiedź

@Heja

Albo masz odrobić chorobowe. Tak robi ta kierowniczka z Inowrocławia,pracując na oddziałach zakaźnych nie mamy ani premii, ani za covida zero szacunku dla ludzi

Beatka
@Pracownik z Bydgoszczy

Pracownik z Bydgoszczy - a o jakiej placówce w Bydgoszczy mówisz?

Dora
@Pracownica

W Inowroclawiu jest naprawde wyzyskiwanie ludzi ,każdy sie boi

@Pracownik z Bydgoszczy

Proszę osoby które w jakiś sposób są mobingowane w tej firmie lub byly o kontakt

Witam. Bardzo proszę o kontakt agaa1234568@wp.pl

Bondy

Było źle na Ad w Krakowie nie wiem z kad dali tam taką Brygadzista od siedmiu boleści panią Krysia robi na Basenie nie powinna wcale tam robić..bo pomoże ludzi kręci osobami z ochrony. Uważajcie na nią potwór nie człowiek.

@Bondy

Jestem byłą pracownicą tej firmy i przeżyłam tam gehennę nie pracę nie zamierzam tak tego zostawić dlatego poszukuje pracowników którzy również byli wykorzystywani w tej formie proszę o kontakt agaa1234568@wp.pl

Ona

Bardzo proszę osoby które czują się w jakikolwiek sposób wykorzystane czy tez pokrzywdzone przez tą firmę o kontakt.

@Ona

A jak się skontaktować? Jakiś telefon?

agaa1234568@wp.pl

Pracownik Gospodarczy

miła pani w dziale zatrudnienia. Konkretne pytania i udzielenia jasnych informacji na temat miejsca i pracy do wykonania, jak również wynagrodzenia jakie otrzymam.

przebieg pracy, moje preferencje i możliwości co do godzin pracy.

logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator nieruchomości mieszkaniowej
GGKO - Zarządzanie Nieruchomościami sp. z o.o.

Nadal jest taki problem z kierownictwem?

Aga
@Marta

a jaki był problem? Opinie piszą w większości ludzie zwolnieni za przewinienia i jak na tyle tysięcy osób pracujących i na ilość powtarzających się tych domowych opiniotwórców to jakoś nie ma problemów. Ja pracuje już 6 lat i wynagrodzenie dostaję na czas, nikt sie mnie nie czepia bo robię swoje, nie narzekam i nie chowam się po kontach żeby tylko nic nie zrobić. Mam orzeczenie znaczne i jakoś daję radę.

Oooo
@Aga

I tu Panią zaskoczę nie jestem byłym pracownikiem a nadal pracuje w tej firmie, robię również swoje solidnie i uczciwie! Jestem wykorzystywany na każdym kroku, obrażany, przez kilka miesięcy robiłem za DARMO kilka rejonów za chorych kolegów! Żadnej premi nic. To jest (usunięte przez administratora) a Pani śmiem twierdzić że (usunięte przez administratora) i wazeliniara że tak Pani ich broni

Damian Roguszka

Przedłużenie czasu pracy ponad skrócone normy obowiązujące pracownika o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności jest dla niego niekorzystne w stosunku do przepisów prawa pracy. Z tego względu jest nieważne, nawet jeśli podwładny wyraził na nie zgodę. Takie stanowisko wyraził Sąd Najwyższy w wyroku z 3 sierpnia 2016 r. (I PK 168/15). PONIŻEJ DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU Pracownica mająca orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności zawarła umowę o pracę, w której określono, że będzie świadczyła pracę jako główna księgowa w wymiarze 8 godzin dziennie (od 8 do 16). Pracodawca po otrzymaniu orzeczenia nie domagał się przedstawienia zaświadczenia od lekarza, według którego pracownica mogłaby pracować w wymiarze 8 godzin dziennie. Kobieta wystąpiła z roszczeniem przeciwko pracodawcy o wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych i uzupełnienie wynagrodzenia za urlop. Sąd je uwzględnił, wskazując że powódkę jako pracownika legitymującego się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności obowiązywała norma czasu pracy określona w art. 15 ust. 2 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (dalej: ustawa o rehabilitacji), tj. 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo. Sąd uznał za bezsporne, że kobieta faktycznie świadczyła pracę przez 8 godzin dziennie. W konsekwencji stwierdził, że w świetle przywołanego przepisu, z tytułu pracy w ósmej godzinie, przysługuje jej wynagrodzenie wraz z dodatkiem za pracę w godzinach nadliczbowych, a ponadto ma prawo do wyrównania różnicy między wypłaconym a należnym wynagrodzeniem urlopowym. Ponadto sąd nie podzielił poglądu, aby pracownica była objęta art. 1514 § 1 k.p. Po pierwsze wykonywała ona równocześnie pracę na równi z członkami kierowanego zespołu, a ponadto przepis ten – zgodnie ze stanowiskiem judykatury – nie ma zastosowania do pracowników niepełnosprawnych.

@Damian Roguszka

Pracuję w tej firmie 10 lat po 8 h w marcu odchodzę na emeryturę Czy jest szansa odzyskać pieniądze za ósmą godzinę.Jak to załatwić. Proszę o kontakt deltabox92@wp.pl

@Damian Roguszka

Ale jeśli jest zapytanie do lekarza medycyny pracy, czy nie ma przeciwwskazań do pracy w normie 8h/40h tygodniowo i pracownik się na tym podpisuje to wyższe nie ma zastosowania.

Byla pracownica

No bo musi sie podpisac pod tym .Podsuwaja dokument w ktorym pracownik prosi lekarza o 8 godzin pracy .Pracownik z 2 grupa.I ma zlozyc pidpis.A lekarz wtedy wyraza zgode Durny pracownik podpisuje sie pod tym czego nie chce Szantaz!!!!!!

Kila
@Byla pracownica

To prawda tak robi kierowniczka z inowroclawia

Dora
@Kila

Dokładnie zgadzam sie

Mona

Ja chciałabym wiedzieć gdzie są premie .kto je dostaje.gdzie są pieniądze za covida .?

Bla bla
@Mona

Oj chyba sie nie dowiesz.

Aga
@Mona

Proszę mi powiedzieć jakie premie. Bo ja pracuje w tej firmie i nie mam nic żadnych dodatków A pracy coraz więcej

Milosz

Ja pracowalem przez rok i nawet zrobili mi uprawnienia na wozki.Mieli mi potracac z wyplaty ale kierownik stwierdzil ze za dobra prace kurs bede mial gratis.

Kealifikowany
@Milosz

Kurs pokrył PFRON

@Kealifikowany

wszechwiedzący, już wiesz co pokrył pfron. Wiesz czasem firmy inwestują w pracowników również swoje pieniądze, ale raczej tego nie zrozumiesz. Ja nie mam grupy a kurs na wózek też mi zrobili i teraz wszechwiedzący czekam na Twoją teorię.

Czy w CLAR SYSTEM występują paczki/bony świąteczne?

Baska

Nigdy nie bylo zadnych paczek ,ani bonow na swieta!!!

Xxxx

Pracowałem w ochronie w gemini. Powiem tak. Kręcą w ofercie pracy bo tak naprawde przy podpisaniu umowy dowiadujesz się że oni są tak naprawde pośrednikiem i tak naprawde inna firma jest twoim pracodawcą. Szefowa jest niemiłą osobą która ma gdzieś twoje wyjaśnienia.

@Xxxx

Clar to spółka, która ma mniejsze spółki w grupie kapitałowej, więc może zatrudniać na podspółki. Ludzie nie wiecie o co chodzi i afera.

Basia

Pracownicy wiedza o co chodzi(usunięte przez administratora).Firma skore zedrze z pracownika,byle byla kasa!!!!

niewiedzący
@Basia

o niby o co chodzi? wszystkie firmy sprzatające i ochrona mają różne spółki, są konsorcjami itp zeby np. mogli przystepować do przetargów lub jako zakłady pracy chronionej mają narzucone limity osób w spółce zatrudnionych. wiele osób narzeka a tak naprawdę to te firmy tworzą dla ludzi( często niepełnosprawnych których nie chcą przyjąć te inne wspaniałe zachodnie firmy) miejsca pracy. NIestety my jako niepełnosprawni nie mamy za dużego wyboru na rynku i trzeba się też liczyć z tymże firma która nas zatrudnia wcale by nie musiała tego robić. Często pisze się tu w tych opiniach że wykorzystują nas dla pefronu ale nikt nie napisze że niestety ze względu na choroby chodzimy częściej na L4 i za to płci firma, mamy zwiększoną ilośc urlopu i za to płci firma. Najlepiej jest narzekać ale jak by te firmy nas nie zatrudniały to duża część z nas by mogła tylko zostać w domu lub karmić gołębie w parkach, pytanie tylko za co wtedy kupić ziarno dla ptaków że o jedzeniu dla siebie nie wspomnę. Poza tym firmy zatrudniaja tak jak im pozwalaja przepisy i nie piszcie że na nas żerują bo nikt nie zmusza nas do takiej pracy a państwo Polskie jakoś innej alternatywy nam nie daje. Nie chcesz pracować w tej firmie czy innej sprzątającej? to nie pracuj idź do semu, premiera, prezydenta czy innego polityka niech cię zatrudni i daje te super uczciwe wynagrodzenie.

eRKa
@niewiedzący

bzdury Pani pisze. Proszę mi wierzyć, że bzdury.

@eRKa

Tak ,bzdury pisze ta osoba.Ja chorowalam tylko raz w roku np.przez 3 dni ,mialam 2 grupe.Inne osoby tez tak tydzien w roku.I co? To tak duzo??!!!!Ludzie,ca za bzdury piszecie!! Oni dostaja kase z PFRONU.100% za pracownika.Doplacali mi tylko za 10 dni dodatkowego urlopu.Laski nie robia!!!

Ryba
@niewiedzący

To prawda. Jestem zadowolona z peacy w tej firmie. Kierownictwo przyjazne pracownikowi.Nie ma kokosów, ale wypłaty wypłacane sąw terminie.

Wiesz11

Brak słów do koordynatorów traktują pracowników obcasów po 5 latach bardzo zle

@Wiesz11

Myślę, że zależy od miejsca osoby i regionu, ja pracowałam z fajnymi ludźmi.

Rozczarowana

Witam. Ta forma to jakieś nieporozumienie. Wygrali przetarg ludzi nie mają. Jeszcze ich zwalniaja. Pani Koordynator przywiozła nam czyste papiery zadnego adresu firmy żadnej wzmianki o zarobkach czyste blankiety "umowy o pracę ". Kazała podać numer konta wszystkie dane a resztę sobie dopisze. Boże co to jest za firma. W piątek byłam pracownikiem w poniedziałek już będąc w pracy dowiaduje się że nie jestem i pani Koordynator nic na ten temat nie wie. Bo przerzucili inna Panią ..mnie nawet nie wiem jak to napisać nie zwolnili bo i nie zatrudnili ? Szok.

@Rozczarowana

Piszę Pani, że przynieśli umowę. Raczej droga Pani druki do wypełnienia do zawarcia umowy. Tam nie ma pieczątek z nazwą i wpisuje się numer konta i podstawowe dane. Dopiero na samej umowie jest kwota. Widocznie poprzednia kierowniczka nie przedłożyła dokumentów to i umowy nie było. Nie jest to żadne wytłumaczenie, ale czytajcie co wypełniacie i pytajcie, a nie według wielu kwestionariusz osobowy z umową się kojarzy.

Solidarność

Mam znajomego który pracuje dla tej firmy na terenie szpitala MSWIA w Bydgoszczy ma grupę pracuje dłużej niż powinien lata po całym szpitalu jak pies i nic z tego nie ma chciał od firmy zaświadczenie to czekał kupę czasu i jeszcze źle wypełnione otrzymał więc dzięki temu że kierownictwo wszystko lekceważy i tylko o sobie myśli a, pracowników traktuje jak śmieci nie otrzyma pomocy. Po prostu wielka banda żerująca na ludziach i zastraszającą osoby które chcą pracować i żyć normalnie.

Helena
@Solidarność

Wspominasz o braku pomocy ze strony kierownictwa w Clar System i jako przykład podajesz sytuację, w której Twój znajomy nie otrzymał zaświadczenia na czas. O jakim zaświadczeniu mówisz? Możesz wyjaśnić? Bo nie do końca rozumiem, o co chodzi.

Roko

Witam pracowałem w ochronie bardzo długo można powiedzieć 11 lat starałem się wykonywać pracę jak należy ale za malutkom pomyłkę głupstwo mnie wykopali

Bradnej

Dostałam sms że od 30.11.2020 nie pracuje a byłam chora i dzwoniła donnie pytała się kiedy przyjdę do pracy to nie mogła mi powiedzieć tylko sms pisać oni majom ludzi zanic niech się wozmom za tom firmę

Petronela

Jest koronawirus ,pracownicy jezdza do pracy .premi nie ma bo coronawirus .czemu zwalacie na wirus ,zeby nie placic ludziom premi .co to ma do tego .TYMBARDZIEJ POWINNI PRACOWNICY DOSTAWAC DODATKOWE PIENIADZE ZA TO ZE CHODZA DI PRACY W TAKIEJ SYTUACJI A NIE CHODZA NA L4. USZANOWANIA DLA TYCH PRACOWNIKÓW.

@Petronela

a czemu ( podpisujesz się jako klient) jako klient nie chcecie dać firmie podwyżek, żeby mogli nam pracownikom lepiej zapłacić? Tak wiem zaraz napiszesz że koronawirus. Najpierw zacznijcie jako klienci od siebie bo w dużej mierze to przez was nie dostajemy premii.

Czy w firmie CLAR SYSTEM występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Osoba Sprzątająca?

Ble ble

Tak.Praca na dwie zmiany

Pracowałam przez tą firmę. Byłam zadowolona. Wszystko w porządku. Pozdrawiam

były pracowmik

pracow ałem jako pracownik terenów zielonych w poznniu to zenada umowa zlecenie o na 6 godzin pracy a wymagania zero narzedzi ubranie swoje firma daje koszulki z logo firmy panie ala kordynatorki zero znały sie ludzie omijcie tom firme

K

Pracowałam w jednym z biur. Wszystko w należytym porządku oprócz braku środków do dezynfekcji których nie dostarczali. Finansowo ok.

LIL LUBIN

Miałem się przyjąć do tej firmy ! Dostałem 20 druków do wypełnienia ! Za badania Okresowe musiałem zapłacić !!! Oczywiście Zrezygnowałem !!!!!! NIE Polecam Nikomu !!!!!

Kadry
@LIL LUBIN

Jako firma płacimy za badania lekarza medycyny pracy. W przypadku gdy w danym mieście nie ma podpisanej umowy z przychodnią to zwracamy poniesione koszty przy pierwszej wypłacie. Wystarczy tylko przynieść fakturę. Proszę przy zatrudnieniu słuchać i nie pisać nieprawdziwych informacji. Ilość dokumentów do wypełnienia przy umowie o pracę w większości firm jest podobna.

Zostaw merytoryczną opinię o CLAR SYSTEM - Poznań

• Jak się pracuje w CLAR SYSTEM?

Zobacz opinie na temat firmy CLAR SYSTEM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CLAR SYSTEM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 69, z czego 11 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CLAR SYSTEM?

Kandydaci do pracy w CLAR SYSTEM napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CLAR SYSTEM