Opinie o PHU PIONEX w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy PHU PIONEX. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w PHU PIONEX o rekrutacji.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PHU PIONEX w Bielsko-Biała

Sporo ludzi zainteresowanych pracą a pracowników na forum jak na lekarstwo :) Interesowało by mnie stanowisko przedstawiciela handlowego ale oprócz 2 letniej oferty nic nie ma. Nie widziałam w ofercie tego, czy firma oferuje samochód służbowy, każdy PH aktualnie taki dostaje? Paliwo po czyjej stronie bo teraz już często w ofertach karty paliwowe?

XYZ Nowy wpis

Podejrzałam na internecie starą ofertę pracy dla handlowca. Widziałam, że kiedyś wymagali doświadczenia. Wiecie może czy aktualnie przyjmują też osoby bez doświadczenia? Ile trwa szkolenie wstępne na PH?

Praca nie zając Nowy wpis

Widziałem właśnie, że firma poszukuje dyrektora sprzedaży. A cóż to się stało poprzednikowi? :)

Karolina Nowy wpis

Jakiś czas temu było ogłoszenie na przedstawiciela handlowego. Firma w ogłoszeniu zapewnią stabilne warunki zatrudnienia oraz potrzebne rzeczy takie jak auto, telefon, tablet. Jak z użytkowaniem ich poza pracą? Jest taka możliwość?

Aplikowałeś do PHU PIONEX na stanowisko Specjalista ds. księgowości? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Szczery

Wszystko spoko gdyby nie nowy kierownik i dyrektor zamiast szukać nowych klientów i dbać o starych to jeżdżą po klientach i sprzedają perfumy!!!

Ruda75
@Szczery

Weszłam i nie wierzę co przeczytałam... Szczery, jak Ty oczekujesz od dyrektora i kierownika szukania nowych klientów to musisz być niezle (usunięte przez administratora) handlowe!! U mnie w zespole długo byś nie popracowal z takim podejściem!! A co do perfum, to jak mają dobre ceny to sama z dziewczynami kupię.

Maur
@Ruda75

Rolą i do obowiązków Dyrektora należy również pozyskiwanie nowych strategicznych klientów a Pani sama sobie wystawia laurkę/świadectwo oczywiście negatywnee pisząc ten wpis !!! Perfumy od Dyrektora......fajna firma gdzie jest właściciel ????

Dawid

Czy szkolenie do firmy zajmuje miesiąc?

PH

odradzam! Jako PH podstawa na rękę między 1,7 tyś, a 1,8 czyli mniej niż najniższa krajowa. Do tego premia od sprzedaży i kwartalna o ile się wyrobi. Polecam początkującym

Krzysztof
@PH

Czy premia od sprzedaży jest co miesiąc, a dodatkowo premia kwartalna? Jakie jeszcze benefity oferuje pracodawca, które mogą podnieść wynagrodzenie lub zmotywować pracowników? Liczę, że dodasz więcej szczegółów.

Były
@Krzysztof

Jak przyjeżdża dyrektor handlowy pewnej holenderskiej firmy, to czasami inni pracownicy też dostaną kotleta schabowego i zupę z cateringu. Można też zachować sobie plastikowy długopis. Nie trzeba też płacić za prąd, chociaż czasami jest trochę zimno, jak właściciel chodzi w zimie od pokoju do pokoju i zakręca kaloryfery pracownikom. No ale to też motywuje do działania (w ruchu jest trochę cieplej) i hartuje, wyrabia odpowiedzialność.

Farelka
@Krzysztof

Jeden z handlowców za dobre wyniki otrzymał kiedyś laptopa o przekątnej 11 cali. Oczywiście, ta bestia nie była prezentem do użytku prywatnego, tylko narzędziem pracy. Jak w Armii Czerwonej, gdzie żołnierz miał tyle nabojów, ile zdobył na przeciwniku :)

@PH

podstawy poszły w góre pensja z prowizja wyglada dobrze z 20 handlowców 14 pracuje powyzej 4 lat wiec umówmy ci którzy pracuja zarabiaja fajną kasę cisnienie i wymagana duże

Czy w PHU PIONEX jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

były

Niestety nie ma żadnych reakcji na cokolwiek

Czy macie problem z wirusem w firmie?

Robota nie zając

Cześć, spadły już pierwsze śniegi. W związku z tym, pytanie mam o kaloryfery. Czy w Pionex można już je odkręcać? A jeśli tak, czy w dalszym ciągu przed wyjściem do toalety trzeba je zakręcać z powrotem?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w PHU PIONEX?

Sknerus McKwacz

Fatalnie, na nic nie ma pieniędzy. Właściciel ma obsesję oszczędzania i przerzucania ryzyka wraz z kosztami na pracowników.

Sezon grzewczy

W związku ze zmianami aury, chciałbym zapytać, czy w Pioneksie są plany odkręcenia kaloryferów w tym roku? Będzie można dać na "3" zanim temperatura spadnie do -10, czy to jednak rozrzutność?

Czy w PHU PIONEX panuje luźna atmosfera?

Explodeimplode

Nie, nie ma mowy o luźnej atmosferze. W tej firmie pieniądze są problemem tabu, właścicielowi nie zależy na tym, by jego pracownicy mieli godziwe wypłaty czy sensowne narzędzia pracy. Trudno pracować z uśmiechem na ustach, kiedy widzi się, że szef oszczędza dosłownie na wszystkim. Swojego czasu większość handlowców dorabiała w innych firmach, bo z pensji w Pioneksie nie dało się utrzymać. W innych firmach jest tak, że handlowiec wieczorami jeszcze wykonuje swoją pracę, bo np. walczy o premię. W Pionex równo o 16 wszyscy kończą robotę i gnają do drugiej pracy, żeby cokolwiek zarobić. A w tym czasie właściciel np. organizuje galę w teatrze i odczytuje ze sceny wartości paragonów albo udaje że jest sponsorem klubu piłkarskiego.

Natalia
@Explodeimplode

Muszę powiedzieć, że trochę zaniepokoił mnie Twój wpis - zwłaszcza informacje o panującej w PHU PIONEX atmosferze. Wspomniałeś też o oszczędzaniu "na wszystkim". Jak myślisz, z czego to może wynikać? Firma ma jakieś problemy finansowe?

Explodeimplode
@Natalia

Nie, firma ma przyzwoite wyniki. To raczej kwestia osobowości właściciela. W dawniejszych czasach kazał handlowcom oddawać pieniądze za przekroczenie limitu minut na rozmowy, a inny dostał taniego laptopa do pracy jako nagrodę za wyniki sprzedaży. Takie numery działy się nawet pomimo zatrudniania członków własnej rodziny. Pan Piotr po prostu nie uznaje skąpstwa za obciach, on sobie wymieni samochód na ekskluzywny model, czy pobawi się w barter z klubem piłkarskim, ale na reklamę czy podwyżki nie da złotówki, tłumacząc się, że czasy są ciężkie, wszystko drożeje, itd. Z informacji na Waszym forum wynika, że w przeszłości przegrał sprawę sądową z pracownikami marketu, którym nie chciał zapłacić za pracę przy przygotowaniu sklepu do otwarcia. Taki typ człowieka, wiecznie oburzony że trzeba wydać pieniądze na potrzeby innych ludzi niż on sam.

Miron

Idealnie może nie jest ale w sumie nie ma co narzekać!!

Zwyrodniały

Cześć ja pracowałem w tej firmie 3lata jako kierowca/konwojent. BUSY rewelacja, wymieniane na nowe z salonu co ok 4lata. Największym minusem były zarobki. Atmosfera ok. Kontakt z szefem 4/10 Wysokość zarobków względem obowiązków i odpowiedzialności kierowcy.... Bardzo słabo. Dlatego wszyscy że starej dobrej ekipy się zwolnili. Może już jest lepiej? Nie wiem. Z pewnością gdyby nie kasa wszyscy byśmy robili bo mimo tego było całkiem ok.

Kamila

Ukazało się ogłoszenie o pracę na PH w Pionex oddział Lublin. Czy ktoś ma jakieś info odnośnie zarobków , atmosfery , warunków zatrudnienia ?

Wojtek

W Lublinie płacą najmniej w całym Pionexie w Polsce. Jak masz dobry teren to 2-3 miechy w roku coś tam sianka ci lekko wpadnie. A pozostała część roku zarobisz dwie , trzy stówki ponad państwowe. Ktoś musi przeceż zarobić na kierowników i dyrektorów pensje. Niemałe zresztą

Czy Ty też pracujesz jako przedstawiciel handlowy i zajmujesz się kontaktami z klientami? Przybliż swoje obowiązki w firmie. Jak oceniłbyś atmosferę w pracy? Masz dobre relacje z pracodawcą? Niedawno widziałem ogłoszenie o pracę na stanowisko magazyniera. Czy zostało już ono obsadzone? Napisz kilka słów na temat obecnych rekrutacji. Pomożesz w ten sposób osobom szukającym pracy.

Weronika

@Wojtek, piszesz, że wynagrodzenie nie jest zbyt satysfakcjonujące. Czy dodatki do pensji takie jaki pakiet socjalny lub premie mogą to zrekompensować? Jak wygląda atmosfera w pracy? Jesteś z niej zadowolony? Masz dobre relacje ze współpracownikami i przełożonym? Obecnie firma szuka kierownika oddziału. Oferują pracę w renomowanej, dynamicznie rozwijającej się firmie, atrakcyjne wynagrodzenie, systemy motywacyjne adekwatne do osiągniętych sukcesów, niezbędne narzędzia pracy, możliwość rozwoju zawodowego i osobistego. Czy ktoś z Was będzie aplikował? Jeśli tak, napiszcie o swoich doświadczeniach.

Jasiek

Jak sądzicie czy są jakieś szanse na podwyżki w firmie? Chciałbym dostać się tu do pracy.

Jack
@Jasiek

Nie ma. Pionki z Pioneksu muszą mało zarabiać, żeby właściciel mógł dużo.

Weronika

@Wątpiący, rozumiem, że jesteś rozczarowany współpracą z firmą. Wynagrodzenie jest czynnikiem bardzo motywującym pracownika. Czy firma za wyrobienie planu przewiduje premie lub płaci ekstra nadgodziny? Jakiego rodzaju umowy są podpisywane w firmie? Zlecenie, czy na czas określony? Często długoterminowa umowa rekompensuje inne braki przy zatrudnieniu.

Weronika

@Wątpiący, rozumiem, że jesteś rozczarowany współpracą z firmą, ale może mógłbyś napisać jak wygląda atmosfera w pracy i relacje między pracownikami? Jaki rodzaj umów zawiera pracodawca? Zlecenie, czy na czas określony? Czy prócz wynagrodzenia można liczyć na solidny pakiet socjalny lub szkolenia podnoszące kwalifikacje? Każde dodatkowe szczegóły pomagają osobom poszukującym pracy.

Mati
@Weronika

Umowy zlecenie i najniższa krajowa, socjal jest ale wcale nie solidny ha, ha,

Wątpiący
@Weronika

Atmosfera jest słaba. Ponieważ firma słabo płaci, ludzie sobie zazdroszczą nawzajem, są na siebie napuszczani, itd. Umowy-zlecenia, czasem etat, socjala praktycznie nie ma, szkolenia są tylko dla handlowców i z reguły oznaczają wyjazd na picie. Firma jest prowadzona przez osoby wybitnie...nazwijmy to, "oszczędne", co odbija się na wszystkim - jakości narzędzi pracy, wizerunku firmy, osiąganych efektach, motywacji, atmosferze, itd. Poza kilkoma najwyższymi stanowiskami, zarobki są śmieszne. Innym pozostaje szukanie drugiego etatu poza Pioneksem lub zupełnie innej pracy. Generalnie - strata czasu.

Zostaw merytoryczną opinię o PHU PIONEX - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w PHU PIONEX?

Zobacz opinie na temat firmy PHU PIONEX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

PHU PIONEX
1.9/5 Na podstawie 60 ocen.
  • ul. Porcelanowa 10
    40-246 Bielsko-Biała