Opinie o Accenture Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Accenture Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Accenture Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Accenture Sp. z o.o. w Warszawa

Rozczar

Ktoś tu pisał, że w Accenture jesteś numerkiem, a nie człowiekiem. Ja powiem inaczej - jesteś robocikiem, który ma zapitalać i trzymać korpofason, czyli mieć gębę pełną frazesów o rozwoju i umieraniu za satysfakcję klienta, a także nie dziwić się, że w kontakcie z menedżerami normalne zasady współżycia społecznego nie znajdują zastosowania (nie kłamiemy, nie wsadzamy ludzi od nas zależnych na minę, działamy, gdy od nas zależy los innych, informujemy ludzi o planach wobec nich itd.) Żeby zrobić tu karierę, trzeba zabić w sobie normalne ludzkie odruchy. A jak nie chcesz robić korpokariery, tylko rozwijać się w określonych technologiach, to wiedz, że twój menedżer te plany będzie miał bardzo głęboko i i tak trafisz na projekt, do którego akurat trzeba będzie kogoś sprzedać. Rozwijać się możesz po pracy.

Stor
@Analityk

Potwierdzam. Jednocześnie ten system dotyczący wolnych miejsc na projektach to jakiś pic na wodę fotomontaż. Doproszenie się pomocy kadry graniczy z cudem, kryteria, zwłaszcza językowe, często są nieprecyzyjne i dostajemy wysyłkę tam, gdzie pasuje. Odnoszę wrażenie, że firma prowadzi "silent cutting" i idzie jej to, niestety, skutecznie.

Iza

Dostałam ofertę mniej więcej w tym samym czasie do dwóch firm, w tym do Accenture na stanowisko konsultanta. Powiedzcie mi o mrocznych i jasnych stronach pracy tutaj.

Rico

Działa to tak samo jak wszędzie - dostajesz pakiet, w ramach którego jest to, co firma na dany pakiet wykupiła. Ale wykupiła je w firmach o nazwie LM lub MC wiec z dostępnością potrafi być różnie i czasem trzeba coś dołożyć, żeby wziąć jakiegoś super specjalistę, wizytę na cito albo opiekę stomatologiczną. Tutaj firma nie ma nic do tego.

Orzech

Przeglądałem sobie wczoraj oferty do waszej firmy i zastanawiam się czy wszystkie na stronie internetowej są aktualne? Bo widziałem, że są nawet takie sprzed miesiąca.

@Taggo

@taggo Sprzęt dostarcza firma. @mambo zależy od stanowiska na jakim jesteś i jakie są potrzeby. Generalnie, raczej średnia klasa

Nowo zatrudniony,Data Reviewer

Najpierw o rekrutacji: Ogólnie pozytywnie. Aplikowałem na Junior Data Reviewer. Troche zajmuje wypelnienie wszystkich danych o sobie na WorkDay. CV miałem w języku angielskim. Po około 2 tygodniach zadzwoniła do mnie Osoba z HR (bez uprzedzenia, co jest słabe). Pytała przez telefon o motywacje do podjęcia pracy, dyspozycyjność. W pewnym momencie kazała się przerzucić na język angielski aby sprawdzić czy umiem się komunikować. Poinformowała mnie o warunkach pracy itp. - i zapytała o to, ile chce zarabiać. Potem dostałem na maila link do testu z języka angielskiego i testy analityczne. Angielski prosty trzeba zdać minimum na poziomie B2. Analityczne trudne, przez bardzo krótki czas. Chyba nie da się ich wszystkich uzupełnić na czas i nie ma co się tym stresować. Po 2 dniach od uzupełnienia dostałem wiadomość zwrotną, że testy przeszedłem pozytywnie i zostałem zaproszony na 2 rozmowę z Managerem. Rozmowa była zdalna. Na rozmowie były 3 osoby (z HR, Manager i pracownik zespołu). Rozmowa trwała 1,5 godziny. Cała w języku angielskim. Była sprawdzana wiedza ogólna, zadawano też typowe pytania w stylu "gdzie siebie widzisz za 5 lat". Po 3 dniach dostalem maila, ze sie udalo i dostalem propozycje pracy. Warunki Pracy: Na stanowisku Junior Data Reviewer (level 12): Umowa o pracę, 5350 zł Brutto Prywatna opieka zdrowotna za darmo - do wyboru Luxmed lub Medicover Praca tylko stacjonarnie (Warszawa) - Rondo Daszynskiego przy metrze Nowoczesne biuro (darmowa kawa, herbata. Automaty z jedzeniem, Gaming Room z Billardem, Tenisem stołowym i Playstation, Relax room do drzemek). Karta Sodexo - dostajesz na nia okolo 150 zl miesiecznie, do wydania np. na zakupy w supermarkecie Darmowy Test Gallupa Clifton Streanghts dla pracowników (normalnie kosztuje 315 zł) Darmowa wersja premium aplikacji CALM Darmowy dostęp do platformy nauki języków Rosseta Stone Darmowy dostęp do platformy z kilkoma tysiącami kursów, na wszelkie tematy od Marketingu, IT, AI itd. Podobno są bonusy miesięczne za wyniki i co rocznie bonus roczny (13'stka) czyli dodatkowa 1 pensja więcej - ale ja pracuje dopiero 1 miesiąc więc jeszcze nie wiem. Przez 1 miesiąc masz obowiązkowe wdrożenie, trening - dopiero po 1 miesiącu zaczyna się prace. Obowiązkowe w trakcie pracy (2 razy w miesiącu) są sesje z Wellnes-Coachem (psychology). 1 sesja jest grupowa, 2 indwydiualna. Mozna wybrac odpowiedniego Coacha. 24/7 jest dostepna specjalna linia pomocy do kontaktu z psychologiem, jezeli mialbys jakies problemy. Nie korzystalem wiec nie wiem jak dziala. --------------------------------- Ludzie: Plusem jest międzynarodowość. Polacy stanowią 48 procent biura, reszta to osoby z zagranicy. Najwięcej Ukraińców, ale są Turcy, Kazachowie, Czesi, Bałkanie, Hiszpanie, Wenezuela itd. Okazja do rozmów, poznawania innych kultur, poprawy języka. Ja osobiście ze wszystkimi dogaduje się bardzo dobrze, różnorodność jest ciekawa, każdy sięszanuje. Chociaż niektórzy trzymają się tylko ludzi ze swojego kraju. Nie spotkała mnie na razie żadna zła sytuacja, jest kulturalnie, miło, mam grupe osób z zespołu, z którą czasem wyjde na lunch bądź piwo. Atmosfera jest dobra. Firma pomaga załatwić szybko kartę stałego pobytu dla osób z zagranicy. Spotkałem sporo osób, która pracuje dopiero 2/3 lata i juz sa na wyzszych stanowiskach np. Team Leader. To dobry znak. W moim zespole najmłodsza osoba ma 19 lat, rocznik 2004 - ma tylko średnie wykształcenie. Sporo osób w moim zespole to osoby, dla których jest to 1 praca w korporacji, poważnej firmie. Więc jak widać - na stanowiska JUNIORSKIE - duże doświadczenie nie jest wymagane. Sam mam dopiero 3-letnie doświadczenie na rynku. Minusy - żeby nie było tylko kolorowo: -Pensja mogłaby być większa. Jak jesteś poniżej 26 roku zycia to 5350 na Poczatek Brutto jest ok, bo jestes zwolniony z podatku. Ale jak masz więcej lat, to chyba jednak troche mało. -Praca nie jest ultra ciekawa. Nie ma zapierdzielu, ale jest to po prostu żmudna codzienna praca. Przez pierwsze miesiące nie jesteś oceniany na podstawie szybkości / quality pracy, masz parasol ochronny. Ale nadal mysle, ze po roku/ 2 latach - jezeli nie bede mial mozliwosci awansu, to bede szukal czegos nowego, bo po prostu mnie znudzi to co teraz robie.

@Nowo zatrudniony,Data Reviewer

A mozesz mi powiedziec cos op racy Moderatora treści Content Moderator? praca zdalnie dla zagranicznego klienta.

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 godzin.

Jaki są widełki na stanowisko Procurment sourcing and contracting analyst z francuskim ? Czy warto aplikować jeżeli można pracować tylko zdalnie a na ocercie jest zaznaczony praca stacjonarna ?

Nowa Nowy wpis

Witam, Chciałabym zapytać czy wypłata w Acc do 30ego ( koniec miesiąca ) czy do 10ego następnego miesiąca ? Z góry dziękuję

Pracownik Nowy wpis
@Nowa

Do 30, zawsze na czas, a nawet przed czasem ;)

Nowa Nowy wpis

Super! 2 lata temu było do 10ego ale to było N3 part of acc więc nie wiem czy to samo co Acc

Kamilos

Chciałem zapytać czy karta multisport jest odpłatna?

ezak
@Kamilos

skad wiesz ze w ogole tu jest opcja wziac multisporta?

kamilos
@ezak

Bo jestem zatrudniony od poczatku nastepnego miesiaca i jest ona na liscie benefitow

Punkty

Kazdy na poczatek dostaje tyle samo tych punktow?

Chanuk
@Punkty

Czyli to się od razu dostaje jakieś punkty na starcie? nie trzeba ich jakoś uzbierać dopiero?

popular
@Chanuk

to nie chiny przyjacielu każdy ma takie same benefity, nie musisz ich zarabiać

Adriatyk
@popular

Dobre, ale to rozumiem, że wszyscy jakąś konkretną, równą pulę tych punktów dostają nie?

Ogust
@popular

Dobre, ale prawda, nie ma tutaj niesprawiedliwości w przydziale benefitów, wszystko co masz w ogłoszeniu ci przysługuje na stanowisku o które się starasz

Lemon
@Ogust

to prawda, wszystko co jest w ogłoszeniach to jest, a jak czegoś nie ma to dodają to na rozmowie rekrutacyjnej

Czy w polskim Accenture zdarzają się zwolnienia?

seymour

Jak coś spieprzysz koncertowo, to oczywiście. Ale bez powodu raczej nie zwalniają, przynajmniej za moich czasów i w moim dziale nie było jakichś redukcji. Raczej taka naturalna fluktuacja, ktoś się zwolnił, ktoś przyszedł i się kręciło.

Analityk

Jeżeli będziesz bez projektu (na ławce) przez kilka miesięcy to mogą wręczyć Ci wypowiedzenie. Może nie ma zwolnień ale nie ma też podwyżek, awansów i bonusów. Przynajmniej za tamten rok

Hm

Jak ci sie skonczy projekt to cie moga zrekrutowac na inny albo odprawa i byebye

@Hm

na ile przed nowym projektem dostaje się takie potwierdzenie?

@BakaL

Różnie - zależy jak się złapiesz. Czasem, jest informacja na miesią przed, czasem w ostatnim dniu. Poza tym, jest taka sytuacja jak "Ławka" - kiedy nie ma projektów, ale w robocie jesteś normalnie. Wtedy pomagasz innym ludziom z teamu - jak Cię poproszą- albo się szkolisz.

zusi
@Rico

okej brzmi logicznie, łatwo się odnaleźć w takim systemie?

Kaster

można pracować z domu na większości stanowisk, aczkolwiek biuro akurat ładne mamy

Trundel
@zusi

to już od człowieka zależy i wcześniejszych doświadczeń, niektórzy mają z tym problemy

tabs
@zusi

ja od początku w miare ogarniałam więc myśle że to nie jest jakieś mega trudne

tabs
@Kaster

osobiście wole prace stacjonarną, jakoś tak bardziej sie integrujesz z ludźmi z pracy

Jeżyna
@Kaster

Można wybierać czy z góry jest przypisane które dni w domu, a które w biurze?

Jeżyna
@tabs

Ludzie ogólnie w porządku tutaj pracują?

Ogust
@Jeżyna

Ja do tej pory nie spotkałem nikogo kto by był jakoś nie w porządku

Dap
@Jeżyna

Różni się zdarzają jak wszędzie. Nie da się na to pytanie odpowiedzieć tak naprawdę :)

Sławomir
@Dap

A ludzie pomagają sobie w pracy, współpracują? Bo próbuje ustalić, jakie wdrożenie bym miał zastrudniając się, jako Order to Bill Senior Analyst with Italian. Piszą o wsparciu ze strony "Buddy", ale nie miałem z tym nigdy do czynienia, i nie wiem, jak i czy w ogóle to działa?

Lemon
@Sławomir

ja nie pracuje niestety na tym stanowisku aleeee ogółem moge ci powiedzieć, że ludzie którzy tu pracują są bardzo w porządku

1. Rozmowa z rekruterem 2. Rozmowa techniczna, do przygotowania zadanie o chmurze, pytania techniczne 3. Rozmowa z menago. Dłuuuga przerwa 4. Oferta Każdy opowiadał na czym polega praca i co to accenture, no i zawsze pytania o dostępność i finanse, widełki nie są ujawnianie U mnie całość rekrutacji zamknęła sie w pół roku, z czego 4 miesiące czekałem na odpowiedź, w moim przypadku przypomnienie o sobie zadziałało.

HR: - Co robiłeś i co chcesz robić Techniczna: - Skalowanie VM, DB - Co to maszyny spot, on demand, reserved - DevOps - IAC Nazwałbym to bardziej szczegółowym egzaminem na certyfikat cloud -Czy chciałabym wyjeżdżać?

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
rodent

Firmę opuściłem jakiś czas temu. Powiem tak - zależy gdzie się trafi. Generalnie atmosfera w consultingu jest słaba. Projekty co raz gorsze i duża liczba ról jest zasypywanych Azjatami (cena). Do tego masa sfrustrowanych ludzi, którzy nie dostali awansów, podwyżek czy nawet bonusów. Są osoby, które dobrze trafią (i na line managera i na projekty). Jednak przez większość czasu jest urabianie wszystkich o słabych wynikach, o słabnącym rynku itd. - czytaj: "nie oczekuj podwyżki". Ja Accenture jako consultingu nie polecam - odszedłem ze względu na atmosferę na ostatnich dwóch projektach (w szczególności understaffing i nagle okazuje się, że ma się 3 role w jednej, dla tych słabiej obeznanych - praca po 14-15 godzin i do tego w weekendy, żeby "dowieźć"). Od tych, co pozostali słyszę, że jest raczej gorzej niż w ub.r. i znów podwyżek ma nie być.

pragmatyk
@rodent

Sami sobie to robicie. piszesz o nadgodzinach , trzech rolach? ktoś ci kazał? a prawo pracy? nie szanujecie siebie samych i tak sie dzieje. robic swoje i wybija zegar i narazie. ale nie sie pokazac , zasuwam , pracuje, pracownik miesiąca, heh i co laurkę dali na koniec ? :))) Szanujcie siebie i swoje zdrowie. Jesteś analitykiem od finansow to sie skup na tym , wybija zegar narazie, jesteś testerem czy programistą, to sie skup na tym, jak ktoś chce zebys zasuwal za trzech to niech Ci to napisze w oficjalnym mailu co bedzie rownoznaczne z koncem jego kariery i wjazdem inspekcji pracy. szanujcie się ludzie. Nie upadlajcie się na własne życzenie.

Justyna

To moja pierwsza opinia o pracodawcy w całej karierze zawodowej, ale uznałam, że jeśli komuś pozwoli na podjęcie słusznej dla siebie decyzji - warto ją napisać. To jest jedyna firma w moim życiu, w której po zatrudnieniu jedynie wynagrodzenie zgadzało się z obietnicami złożonymi podczas negocjacji warunków zatrudnienia. Nie wierzcie w opowieści o gwarancji zatrudnienia na stałe (podpierane argumentami - że jeszcze nie było sytuacji, aby po okresie próbnym nie zatrudnili kogoś na stałe). Dla Accenture zrezygnowałam ze współpracy z moim dotychczasowym pracodawcą - skuszona wyższym wynagrodzeniem oraz wieloma benefitami i możliwościami na rozwój. Od pierwszego dnia (jeszcze podczas szkoleń wstępnych) zostałam wrzucona na projekt, mimo że każdy na (4 etapowym procesie rekrutacji) wiedział, że przed rozpoczęciem developowania potrzebuję szkoleń - bo do tej pory byłam jedynie userem tego oprogramowania. Managerowie (bo tak, będziecie mieć ich conajmniej trzech, a każdy z nich będzie miał inny plan na was - tak zwane rozmycie odpowiedzialności, w razie gdy nie spełnicie oczekiwań któregoś z nich) stwierdzili, że wrzucają mnie na głęboką wodę, a ja mam jedynie obserwować i się uczyć. W ciągu 2 miesięcy pracy, równy miesiąc spędziłam za granicą. Poświęcając praktycznie całkowicie swoje życie prywatne. Spędzanie czasu w biurze od 8 rano do 19, później kolacyjki biznesowe na których „wypada” być. - czytaj - zero życia prywatnego. Oczywiście za nadgodziny nikt nie płaci - wręcz zabroniono mi raportować więcej niż 8 godzin. Przymknęłam oko - przecież się uczę. Później zaczęły się różnice w poglądach między dwoma managerami na projekcie, jeden opie*dalal mnie za coś co robię nie weryfikując nawet, że wykonuje polecenia drugiego. Ogólnie już w 2 tygodniu mojej pracy w ACC nagle wszyscy zapomnieli, że miałam „działać w tle” i z obiecanych mi szkoleń nie zrobiłam ani jednego, bo zwyczajnie od pierwszych dni pracy byłam w delegacji święcąc oczami przed klientem. Nie tak wyobrażałam sobie swój drugi tydzień pracy, stojąc zapłakana w holu hotelowym, w jakimś innym kraju dostając (usunięte przez administratora) od leadera projektu za to że miałam czelność zapytać na grupowym wewnętrznym czacie o możliwość dodania mnie do calli, na których powinnam być, ale nikt mnie nie zaprosił. Później było już tylko gorzej. Tańczyłam na rzęsach, przełamywałam swoje bariery - bo główną metodą pracy w tej firmie jest raczej chodzenie i gadanie o tym co się robi, a nie co rzeczywiście się robi. Takie też wytyczne dostałam. Nie należę do osób, które czerpią satysfakcję z jarania się byle (usunięte przez administratora) które zrobią, natomiast w tej firmie bez takiego czegoś - nie istniejesz. Mój okres próbny miał trwać 4 miesiące, już po 2 miesiącach oznajmiono mi, że umowy ze mną nie przedłużą, ponieważ nie mam wystarczającego doświadczenia. Ale były znaki - najpierw odsunęli mnie z projektu i to w trakcie wizyty u klienta na innym kontynencie. Zapewniali że to normalne i znajdą mi coś innego. W ciągu kolejnego tygodnia skakałam na rzęsach, żeby znaleźć sobie sama jakiś projekt, wypisywałam do randomowych ludzi z prośbą o cokolwiek. W ciągu tego tygodnia zrobiłam certyfikat z obsługi oprogramowania. Końcem tygodnia dowiedziałam się, że mam za małe doświadczenie. Serio? Po 4 etapach rekrutacji i wypisanym czarno na białym doświadczeniem zawodowym nie było to możliwe do stwierdzenia wcześniej? Dodam jeszcze, że jeden z managerów poinformował mnie, że „jak klient Cię polubi - jesteś nie do ruszenia”, cóż, w moim odczuciu klient mnie polubił, ale niestety zabroniono mi powiedzieć klientowi o tym, że zdejmują mnie z projektu. Odeszłam z projektu - do ostatniego dnia nie żegnając się z firmą, z którą współpracowałam. Podsumowując - stanowczo odradzam, a jeśli już macie zamiar podjąć się współpracy z tą firmą - nie wierzcie we wszystko co usłyszycie. Tutaj zdania, plany wobec was zmieniają się z dnia na dzień. A jeśli już musicie przekonać się na własnej skórze - wchodźcie w to jedynie z poduszką finansową, która da wam poczucie bezpieczeństwa na wypadek nagłej utraty pracy. Uwierzcie, że kilkumiesięczny epizod nie wygląda dobrze w CV.

Kandydatka
@Justyna

Dziękuję za bardzo wartościowy komentarz. Dzięki Tobie odrzucę tą ofertę. Powodzenia :)

KeyUSER
@Justyna

zupelnie jak bym przeczytal swoja historie od obecnego pracodawcy. sciagaja mnie na "projekt" oferuja dobre warunki finansowe (choc nei mialem zlych u poprzednego pracodawcy) a kiedy klient przesstaja placic zwalniaja z dnia na dzien, ze brak doswiadczenia po 8 miesiacach? to farsa z ich strony. dlatego tak wazne jest aby znajdowac rozne opinie i samemu decydowac czy sie czlowiek chce bawic czy nie w takie firmy...

Jolka

Rekrutował się ktoś na Cloud Advisory Consultant ? Jak tam na rozmowie, co ich interesowało? Długo cały proces trwa u nich w firmie? Szukam jakiegoś projektu tak naprawdę na cito, ciekawe czy się uda. Akurat trafiłam na to ogloszenie i pomyślałam, że zapytam.

dzien dobry
@Jolka

Ja aplikowałam akurat na troche inne stanowisko, ale myślę, że jeśli chodzi o przebieg rekrutacji to wygląda to tutaj całkiem podobnie. Na rozmowie pytania były bardzo standardowe - o doświadczenie, o motywacje do pracy, o moje oczekiwania odnośnie firmy i omówienie pracy na moim stanowisku.

dzien dobry
@Jolka

A cały proces myślę, że trwał tak około miesiąca, ogólnie bardzo sprawnie to szło i też na pewno to zależy od twojej dyspozycyjności jak szybko faktycznie zaczniesz pracę

Milion
@dzien dobry

Długo trwa taka rozmowa czy jakiś taki przystępny przedział czasowy? można się dogadać w kwestii godziny odbycia rozmowy?

wanilia
@Milion

moja z tego co pamiętam nie trwała dłużej niż pół godziny chyba, i raczej nie było problemu żeby się umówić na jakąś dogodną dla każdego godzinę

Hostel

Ktoś się orientuje czy dają może znać jak się nie zakwalifikuje w procesie rekrutacyjnym?

zusi
@Hostel

ja słyszałam, że dają znać jeśli po rozmowie nie są zainteresowani, ale nie wiem na 100% bo sama póki co jestem kandydatką

Legend

Do mnie kiedyś nawet dłużej trwało zanim dostałem telefon coś ponad 3 tyg, pewnie zależy w jakim momencie się złoży cv i ilu jest kandydatów w danej rekrutacji

Vezyr
@wanilia

Spoko przebiegła taka rozmowa? bez jakiejś niepotrzebnie wytworzonej spiny?

Trundel
@Vezyr

Nie, sama rozmowa rekrutacyjna jest bardzo w porządku, wszyscy mili i raczej na luzie

Analityk

Hejka, chciałem zapytać jakie są teraz widełki mniej więcej na 11 lvlu, ponieważ dostałem 9k i się zastanawiam czy to przypadkiem jednak nie za mało

Konsultant
@Analityk

Dali na ile się zgodziłeś. Na 11 lvl płacą więcej lub mniej w zależności od wielu czynników

Może trochę nietypowo, ale jest nabór na Content Moderator (Junior Data Reviewer) z angielskim i niemieckim, praca 7 dni w tygodniu. Chcę się dowiedzieć, jakie są zmiany, tj. w jakich godzinach? Nie widzę, żebyście tutaj szafowali kwotami zarobków, może macie zakaz. Lecz jeśli nie, to liczę na wskazówkę co do moderatora :))))

Analityk

Przecież jest komentarz z 19.01 z dokładnym opisem tego właśnie stanowiska i z kwotą wypłaty Na stanowisku Junior Data Reviewer (level 12): Umowa o pracę, 5350 zł Brutto

Analityczka

zmiany 7 dni w tygodniu - 7-15, 15-23 i 23 - 7. nie są luźne, musisz się sztywno logować o tej porze. możesz układać sobie graik, ale rzadko kiedy jest identyczny taki jak sobie ustawisz. każdy musi odbębić cztery dni weekendowe oraz tzw morningi i eveningi, nocki są dodatkowo płatne i dla ludzi z najlepszymi wynikami. 5350zł to podstawa, za niemiecki, hiszpański, turecki masz dodatkowe premie językowe co miesiąc. uwierz mi, nie chcesz pracować na tych projektach (są dwa). treści, które co dzień obserwujesz są okropne, z najgorszych czeluści internetu.

Aneta
@Analityczka

Hmm znowu szukają takiej osoby, tym razem z językiem rumuńskim. Czyli mówisz, że lepiej sobie odpuścić. A ile proponują tej premii za języki, i jak rozliczane są nocki?

Kamil

Można pracować zdalnie i podróżować za granicą jednocześnie? Czy robią o to problemy?

Konsultant
@Kamil

Firma oferuje udział w programie "International Remote Work Pilot". Żeby móc wziąć w nim udział musisz spełnić pewne warunki: 1. Mieć prawo do pracy w kraju do którego podróżujesz 2. Państwo musi być ujęte na liście IRW 3. Mieć dostępne dni na udział w IRW pilot, 10 dni na państwo poza Europą i 22 dni na państwo w Europie w przeciągu 12 miesięcy 4. Klient i projekt wyrazi zgodę - Project Lead musi pokryć koszt $150 na Mobility services 5. Dostać approval od HR Partner 6. Dostać approval na request

Nzijs
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.

Czy w Accountingu można pracować zdalnie, czy tylko hybrydowo?

Gabi

Hej :) Chciałam zapytać czy długo czekaliście na finalną odpowiedź od firmy? Miałam już 3 etap rozmów , jednak od 2 tygodni cisza. Napisałam już maila do rekruterki, która się ze mną kontaktowała, jednak bez odpowiedzi zwrotnej. Czy mieliście takie same doświadczenia? Będę wdzięczna za odpowiedzi :D

@Gabi

Właśnie OK 2 tygodnie, wiem, że jedna osoba czekała 3. Jeżeli masz maila/telefon do osoby z HR - to kontaktuj się.

Maki
@Rico

gdzie mozna takie dane znaleźć? wystarczy użyć tych na stronie?

@Maki

Zawsze ktoś najpierw do Ciebie dzwoni z firmy - spróbuj pod ten sam numer. Ewnetualnie pisać maile pod adres wymieniony w zaproszeniach na rozmowę

BakaL

no mam nadzieję że sobie zdają, bo w przeszłości aplikowałem i do takich, które miałem wrażenie że nie posiadają takiej świadomości...

BakaL

nie dostaje się u was informacji np. że otworzyli twoje cv itd?

@BakaL

Czasem na pracuj się wyświetlała informacja czy formularz został otwarty ale to chyba zależy jak sobie pracodawca ustawi

Nobel

To i tak spoko, że się w ogóle odzywają w tak zwanym międzyczasie, długo czekałeś zanim dostałeś maila?

billie

i co? dostałeś w końcu wiadomość z decyzją?

hudini
@billie

przyjmują bo cały czas jakieś ogłoszenia krążą i nowe osoby w pracy

popo
@billie

Cześć, ja drugi etap (z menadżerami) miałem 15 lutego. Od tamtej pory cisza, pomimo moich dwóch uprzejmych zapytań (sms i mail) do Pani prowadzącej rekrutację. Na Workday aplikacja dalej ma status "Interview". Wątpię, abym dostał już jakąkolwiek odpowiedź i uważam, że to słabe aby taka firma, rekrutująca na poważne stanowisko nie zdobyła się chociażby na odpowiedź zwrotną pomimo zapytań ze strony kandydata.

Cloud Advisory Consultant jaki musi mieć kierunek studiów? Nie doprecyzowali w ogłoszeniu a ja chciałam spróbować swoich sił lecz nie wiem czy się nadam a raczej czy mój papierek im będzie pasował.

@Monika

Kierunek sam w sobie ma drugorzędne znaczenie, chociaż za jakieś informatyczne możesz dostać plus. Jeżeli masz jakieś certy i jesteś w stanie rozmawiać z sensem o przynajmniej jednej platformie, jej możliwościach i wytłumaczyć pojęcia typowe dla niej, to próbuj.

Nobel
@Monika

W wymaganiach nie ma o tym nic wspomniane? W ogłoszeniu powinno być wszystko ropzisane zaróno o wykształceniu, umiejętnościach, doświadczeniu itp

Orzech

bark

chyba, że problem jest w tym, że już nie można na nie odpowiedzieć? wtedy polecam znaleźć maila firmy i spytać wprost czy jest jeszcze aktualna ta oferta

szkic
@bark

no a jak u was teraz z przyjeciami? macie pełny zespół czy wiadomo że kogoś szukają?

szkic
@szkic

i jak to wygląda jeśli chodzi o początki pracy w firmie?

nikus
@szkic

Podpinam sie i jeszcze prosze o info jakie benefity dokladniej tutaj macie :)

nikus
@szkic

O poczatkach to najwiecej o rekrutacji mnie chyba na razie interesuje, dlugo trwa?

detrym
@nikus

sodexo, multisport, luxmed między innymi

Franek
@detrym

Sodexo to bony, tak? Pracownicy dostają je kilka razy w roku czy tylko na święta? Jeśli chodzi o pakiet prywatnej opieki lekarskiej to można dołączyć rodzinę w tej samej cenie czy są dopłaty?

Keapy
@Franek

W jakiejś firmie za darmo można rodzinę dołączyć do pakietu? :D

Miki
@Franek

Za rodzinę trzeba dopłacać ale nie są to duże sumy.

sovia
@Miki

jeszcze by tego brakowalo zeby za rodzine firma miala placic ;d za dobrze by bylo

sovia
@sovia

spoko i tak ze jest taka mozliwosc, nie zdarza sie to wszedzie

źrenica
@detrym

a macie jakiś system szkoleń? albo jakiś odgórnie przyznany budżet na szkolenia? w ogóle szkolenia pojawiają się często?

źrenica
@szkic

właśnie też mnie to interesuje, jak wygląda wprowadzenie nowego pracownika? atmosfera jest w prządku, ludzie życzliwi? mógłby coś o tym głębiej powiedzieć?

Bellek
@źrenica

jest budżet na szkolenia i jest ich całkiem sporo do wyboru, to w zasadzie największy plus pracy tutaj

dorota
@Keapy

Bywa ze można. Ja miałam Luxmed dla mnie i dwójki dzieci za 1 zł

Mamut

jeszcze dopytam jak tutaj jest z doświadczeniem? Wymagane jest jakies super duże?

taks

na moje oko atmosfera jest napradwe w porzadku, nikt drugiemu źle nie zyczy

taks
@Mamut

chodzi ci o jakies konkretne stanowisko? bo wiesz, to pewnie bedzie spora roznica

wirsz

pracujesz z biura czy zdalnie? bo rozumiem że da się i tak i tak?

wirsz
@taks

jak wygląda tutaj kwestia zespołów i podziału na jakieś grupy? pod kim się pracuje?

@wirsz

Zasadniczo, funkcjonuje to na dwa, równoległe, sposoby: 1) Ogólny - jesteś przypisany /-a do zespołu który obejmuje jakiś konkretny wycinek branży, masz swojego TM, ustalasz plany rozwojowe itp. itd.; nie funkcjonuje to jak w pańszyźnie: możliwe są zmiany przypisania, ale trzeba się solidnie postarać; 2) Projektowy - jesteś przypisany do projektu, np. zadania A dla firmy B i jesteś tam do jednej z trzech sytuacji: a) zakończenia umowy / wykonania zadania b) momentu, w którym klient nie powie, że coś zmienia w projekcie, c) przeniesienia Cię na inny projekt, gdzie Twoje umiejętności przydadzą się bardziej Ilość projektów w ciągu roku jest różna - możesz mieć 4, a możesz cały czas działać na jednym. Czasem zdarza się i tak, że pomagasz komuś na innym projekcie, samemu nie będąc doń przypisanym. Możliwa jest też tzw. ławka, w której nie ma projektu, ale nie wpływa to na Twoją wypłatę (na UoP).

@wirsz

Podbijam pytanie dużo jest stanowisk w systemie zdalnym?

@Hostel

Generalnie, dość dużo. Ciężko powiedzieć, jak to się ma w proporcjach, bo są sytuacje, gdzie musisz chodzić do biura, czasem nawet- pracujesz z biura klienta. Ale nie ma jakiegoś parcia z fintechu "Wszyscy do biur"

mambo
@Rico

jak ze sprzętem podczas takiego pracowania poza biurem? dostaje się coś od pracodawcy?

Taggo
@mambo

Jakis sluzbowy laptop chociaz? Czy trzeba miec swoj?

@Taggo

Mustafa

I happily announce that I have rejected their offer for Junior Data Reviewer with Turkish and English role. They offered 5350PLN gross+700 PLN language bonus, which makes like 4.200 net. Job is in the office in warsaw, so rent is like 2000-2200 PLN including all bills. You will eat 1.000 PLN monthly and you will save 1.000 PLN every month. I currently get 7500 brut+900 bonus, which makes around 5500-6100 net monthly depending on the performance. Accenture also does not offer remote work for this position, which blocks me to work from a cheaper city, like I can find a rent for 1300-1500 PLN instead of 2000-2200. In addition to all of these, they said the work is like 365 days with 3 shifts. If I work on weekends or a public holiday, I will have a right to have a day off. Sorry, are you looking for a slave or something? When I checked the same position for Junior Data Reviewer with Polish and English, they work remotely and from monday-friday without shifts. What is the catch? Do you think that we are desperate for work? I have been living in Poland for 5 years and I know the market. Just because I do not have european union citizenship, you can not think that you will be able to make me work with these conditions.

seymour
@Mustafa

On polish market these are pretty standard conditions to be fair. I speak for myself, I'm polish, and ofc it's good that you know your worth and you're able to find something better for yourself, but calling it "slavery" is absurd.

Jakub
@Mustafa

That's terrible, do they live in a paralel reality?! 5k net is a minimum in the capital and other big cities.

@Mustafa

Dude, they offer the same salary to Polish people and they don't get the language bonus. Moreover, they also have to work from the office. Get your facts right. If you want to be a junior data reviewer why do you expect to rent an apartment in a capital? That's usually standard for consultants and managers that have substantial experience and responsibilities. To get that job they don't ask for any kind of experience, maybe some knowledge of social media, that's it. Be realistic. Rent a room ;)

mickey
@Analityk

Dude, renting a room in Warsaw will cost you around 2k. A person with a uni degree, speaking 2 or 3 languages should be able to afford renting a studio apartment. You have a slave mentality

mickey
@Mustafa

To be fair they offer the same shitty salary to Poles as well, and your shifts and whether you're working from home or from the office depends on the project and the whims of the client, not nationality. Anyways, 90 procent of employees, at least in Krakow are Ukrainian

Kinga

Odradzam wszystkim aplikowanie do tej firmy. Pracownik jest tutaj traktowany jak zło konieczne, które jest wyłącznie kosztem dla firmy. Menedżerowie stoją tutaj ponad prawem. Szczególnie przestrzegam przed kierownikiem z branży bankowości, Bartoszem. Ten człowiek to (usunięte przez administratora), niezwykle agresywny w stosunku do pracowników. Krzyczy, każe pracować po godzinach, a jak ci się coś nie podoba to twierdzi że jesteś rozczeniowy/a. Wielokrotnie wypierał się swoich słów i udawał że o niczym nie rozmawialiście (np. o zejściu z projektu). Potrafił nawet wyprzeć się ustaleń, które sam napisał w emailu, żałosne. Jeśli chodzi o urlop, to licytuje się o każdy dzień i nie weryfikuje planów urlopowych swoich pracowników. Potem mega zdziwiony, kiedy przychodzisz z wnioskiem urlopowym. Niestety firma nie wyciąga z tego żadnych wniosków, ludzie się zwalniają ciągle z tych samych powodów. Nikt nie chce być traktowany jak (usunięte przez administratora).

Nowo zatrudniony,Data Reviewer

@Nowo zatrudniony,Data Reviewer

Trybik

Pracuję tutaj prawie dwa lata i w sumie większość opinii poniżej się zgadza - dobrych i złych, wszystko zależy gdzie trafisz i ile masz szczęścia. Od początku - w Accenture, jak chyba w każdej tego typu firmie pracują dwa typy osób, Ci co pracują dla Accenture i Ci co są sprzedawani jako "konsultanci". Jedni i drudzy mają skrajne opinie na temat firmy, myślę, że Ci z back office mogą być jeszcze mniej zadowoleni bo po ostatnich cięciach jest ich mniej i widać, że po prostu "nie wyrabiają" nie z swojej winy. Konsultanci, w tym ja, mają różne opinie w zależności od tego gdzie trafią. Znam osoby, które są zadowolone z swoich projektów, ale też potwierdzam opinie poniżej, że można trafić na jakieś "losowe" stanowisko, które może mieć tylko luźne powiązanie z tym co było w ogłoszeniu o pracę. Na możliwość zmiany stanowiska znowu losowo - jeżeli jest popyt na daną specjalizację to jest szansa na zmianę. Ale jeżeli jest jak u osób poniżej, nie ma innego klienta, gdzie by się "pasowało", trzeba siedzieć na aktualnym stanowisku (lub pracownik ląduję na tzw. "ławkę"). W zależności do jakiego zespołu trafisz - możesz zostać dobrze zaopiekowany przez swojego "People Leada" albo być pozostawiony samemu aż jakaś (na tamten moment) losowa osoba się do Ciebie odezwie "hej, masz rozmowę na stanowisko z klientem X, połącz się w miejsce Y o czasie Z". People Lead może Cię dobrze poprowadzić przez chaos informacyjny w Accenture, a jeśli PL nie pomoże, jesteś pozostawiony samemu z różnymi procesami czy nawet własnymi potrzebami, które chcesz organizacyjnie wykonać. Teoretycznie zaraz po zatrudnieniu dostaje się "buddiego" ale często jest to osoba z innego zespołu więc znowu - zależy na kogo trafisz. Jeżeli jesteś wystarczająco asertywny/a i masz problematyczną sytuacje z "managerem" jak wyżej, po "zatrudnieniu" u klienta samą firmę można traktować jako pośrednika, który Ci płaci i na tym kończy się twoja relacja z tą firmą. Możesz prawie ją ignorować i pomijając biurokrację, którą musisz wypełnić raz na dwa tygodnie (na szczęście nic czasochłonnego), nie musisz przejmować się bzdurami, które wpadają na e-mal. A jest tego sporo - jak pisali niżej, jest pełno dziwnych inicjatyw dotyczących modnych tematów i Accenture próbuje na siłę Cię tym zainteresować. Mało kiedy są jakieś inicjatywy, które dotyczą takiej czy innej specjalizacji - a jak już są to człowiek jest zaskoczony, że faktycznie widzi coś takiego. Mało też kiedy Accenture informuje Cię wprost o czymś, a zamiast tego zasypuje Cię korpomową i może po straceniu kolejnych 20 minut czytając kolejne artykuły, pojmiesz "co autor miał na myśli". Wynagrodzenie - dwa lata temu było mniej więcej na równi, może trochę poniżej tego co było na rynku. Problem w tym, że przez te dwa lata dużo się pozmieniało w świecie, ale nie pensje w Accenture. Aktualnie awansów oraz podwyżek raczej nie będzie i nie wiem czy się jeszcze reflektują kiedy ktoś "rzuca papierami". Plus jest taki, że benefity mają dobre i w niektórych przypadkach jest tego więcej niż u konkurencji. Z szkoleń to od jest trochę szkoleń wewnętrznych, jest dostęp do całego Pluralsight i jest częściowy zwrot kosztów przy egzaminach w Microsoft. Praca zdalna - firma nie ma dla Ciebie konkretnego biurka, a "onboarding" jest zdalny więc jak się uprzesz to możesz nigdy nie zobaczyć biura od środka. Samo biuro na Siennej w Warszawie jest fajne ale klimat jest dziwny. Głównie tam trafisz na ludzi z Accenture więc tych sprzedających ludzi na projekt lub zarządzających ludźmi na danym projekcie. Czasem możesz mieć wrażenie, że ludzie się patrzą na Ciebie z miną "dlaczego tutaj przyszedłeś" ale to tylko moja obserwacja. Dla osób szukających pracy - jeżeli to jest jedyna oferta to bierz. Jeżeli nie masz problemu z szukaniem pracy, możesz tutaj "przesiedzieć" chwilę kiedy coś innego się trafi a Accenture jest dobrym wpisem w CV. Jeżeli masz inne oferty i nie jest to również firma tego typu, poważnie rozważ za i przeciw.

Emen
@Trybik

Co do tych egzaminów, dla mnie duży plus już na starcie, że zwracają jakąś część kosztów. Tak więc jako taki benefit - mega ciekawe i raczej niespotykane. A co do Pluralsight, możesz po krótce powiedzieć czy rzeczywiście można tam znaleźć jakieś warte uwagi kursy?

Luna

Hej, zaproponowano mi pracę jako Content Reviewer. Chciałam zapytać, jak wygląda standardowy dzień pracy? I na jaki content można się najczęściej natknąć?

Alga
@Luna

Ja bym tutaj chętnie dopytała czy są w ogóle jakieś inne stanowiska podchodzące pod marketingowe w tej firmie? i jak się ewentualnie zapatrują na doświadczenie?

@Alga

Oczywiście, że są. Sprawdź Accenture Song ale musisz wziąć pod uwagę, że wszystko zależy od tego na jaki projekt trafisz.

Mefisto

Cześć! powiedziałby ktoś czy biuro firmy jest jakoś dobrze skomunikowane? jest tam czym dojechać bez samochodu?

Mefisto
@Mefisto

jeszcze dopytam skoro tak już zacząłem czy pracując tutaj da się zachować jakiś życiowy balans? chodzi mi o to czy praca nie nakłada się jakoś bardzo na życie prywatne

black
@Mefisto

sporo od ciebie zależy jak do tego podchodzisz, ale no pracujesz w konkretnych godzinach i nikt nie wymaga od ciebie, żebys myślał o pracy po pracy ;P

Zostaw merytoryczną opinię o Accenture Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Accenture Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Accenture Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 311.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Accenture Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 73, z czego 12 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Accenture Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Accenture Sp. z o.o. napisali 17 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Accenture Sp. z o.o.