Opinie o Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" w Wałbrzych

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Fabryka Porcelany ,,Krzysztof". Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" w Wałbrzych

StaNow

Pracowałem w tej firmie za czasów jej rozkwitu, kokosów zarobkowych wtedy nie było, ale była miła atmosfera. Moi rodzice pracowali tam od 1945r. Fabryka była przystosowana do dużej produkcji, a próbowano ją przerobić na manufakturę. Nie wiem, czy po zakupie zakładu przez Nordis poczyniono jakieś inwestycje, bo ze sprawozdań finansowych z ostatnich lat wynika, że żadnych. Myślą, że likwidację zakładu już od dawna przygotowywano, patrząc na sprawozdania finansowe, redukowane zatrudnienie, brak inwestycji, podział nieruchomości... Gdyby właściciel miał inny zamiar, to próbowałby sprzedać zakład w całości, ale takiej oferty nigdzie nie spotkałem. W prywatną firmę nikt nie będzie pompował pieniędzy, bo mógłby to zrobić właściciel z innych działalności, ale tego nie zrobił...

@StaNow

Zgadza się. Dokładnie tak było. Na tym forum było sporo postów / nawet sprzed kilku lat , częściowo usuniętych/ , które sygnalizowały zamiary władz firmy. Wydaje się,że decyzja była już podjęta w momencie przejęcia przez Nordis. Po prostu innym interesem był zakup fabryki , jej terenów ,zasobów itp , a czym innym produkcja i rozwój. Nie bardzo pasowała natychmiastowa rozwałka 200-letniej firmy / z różnych powodów, być może ugodowych itp / ,ale stopniowy upadek już nie przeszkadzał / też z różnych powodów , np przenoszenia kosztów itp./ . Biznes niestety jest bezwzględny. Szkoda tylko ,że tak słabo chroni się na rodzimej ziemi rodzime firmy przed drapieżnym kapitałem choćby też rodzimym, bo jak pokazują inne kapitalistyczne kraje można chronić.

Z powrotem Nowy wpis

Dobrze że kupił zakład ukraiński przedsiębiorca bo już dzwoniłem do kadr nowej firmy reaktywują zakład porcelany tylko że teraz nazywać się będzie trzy niedźwiedzie w poniedziałek idę na rozmowę znowu będę pracował na piecowni gdzie zakonczyłem karierę wcześniej więc koledzy koleżanki wracajcie

AAA Nowy wpis
@Z powrotem

Coś takiego! Ale przecież 13 kwietnia pisali w dlahandlu, że przejmujący ma pozwolenie na wyburzenie budynków po Krzysztofie. I nigdzie nie widać ogłoszeń o pracę. Masz jakieś dowody na to, co piszesz? Bez obrazy, ale trudno mi uwierzyć, że gość od lodów będzie inwestował w porcelanę

Ktoś kto wie Nowy wpis
@Z powrotem

Bzdury totalne. Piece rozebranw, pojechały za granicę, trwa rozbiórka windy co widać z ulicy. Maszyny i urządzenia sprzedane. Jaki powrót. Po co piszesz takie brednie.

Angelka Nowy wpis

Smutne to bardzo. Ale powiedzcie, rok po tym, jak ogłosili zwolnienie 70 osób i likwidację, jeszcze coś tam w ogóle działa, czy definitywnie budynki są puste, pensje popłacone na czysto i macie już inne zajęcie? Zawsze marzyłam o (usunięte przez administratora) przy zdobieniu porcelany. Za późno...

Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" odbywa się w siedzibie firmy?

Joasia

W sieci znalazłam ofertę pracy na stanowisko pracownika produkcji. Niestety, jest ono sprzed 7 lat. ;/ Orientujecie się, czy w najbliższym czasie będą kogoś potrzebować na ten wakat? Jeśli tak, to jakie wymagania trzeba spełniać, aby w ogóle mieć jakiekolwiek szanse, aby tutaj się dostać? Poza tym, jakiego wynagrodzenia należy się spodziewać?

gomez
@Joasia

Wymagania nie są wygórowane , atmosfera jest fajna , dużo wolnego , czas ewentualnej pracy elastyczny , przełożonych nie ma,,a jeśli chodzi o wynagrodzenie to nie należy się go spodziewać .

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fabryka Porcelany ,,Krzysztof". Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Zatrudnię osobę do wydawania posiłków do szpitala?
StaNow

@StaNow

Arek

Zwracam się z pytaniem do osób pracujących przy obsłudze pieca do wypału-- czy na świadectwie pracy macie adnotacje o pracy w szczególnych warunkach -- proszę o odpowiedź.

@Arek

Taką adnotację lub osobne świadectwo o pracy w szczególnych warunkach dostajesz po przepracowaniu 15 lat.

Arek
@Nikt

Odpowiedziałeś nie na temat i piszesz bzdury, zakład pacy ma obowiązek poświadczyć nawet jeden dzień pełnowymiarowy.

Od czego uzależniona jest premia w firmie Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"? Jakie są progi premiowe? Dodali 13 października na Gratka.pl ogłoszenie na stanowisko Pracownik Budowlany.

Byly

Człowieku nie licz na premie, jak ja pracowałem to wypłata wyglądała tak najniższa była już z premia i z praniem ani grosza więcej.

Nikt

A po co im budowlańcy? Będą wyburzać czy przerabiać na mieszkania dla przesiedleńców?

Chciałbym z całego serca podziękować za podziękowanie od zarządu dla pracowników za pracę i poświęcenie pracowników gdy pracowali w skrajnie niskich temperaturach. No cóż jaki zarząd takie podziękowania. Powodzenia koleżanki i koledzy.

Nico

Jeszcze raz się zapytam, ale przystępniej. To nawet nikt z zarzadu z wami nie porozmawiał i nie podziękował za pracę?

Donald

Czy są u was przyjęcia?

Gawron

Tu wasz kierownik w środę wszyscy o 8 na pośredniaku.tylko punktualnie proszę bo będzie po premi!

Ariusz96

I stało się to co było nieuniknione 31.01.2023 - Koniec działalności starej poczciwej PORCELANY KRZYSZTOF, szkoda tylo pracowników z długoletnim stażem pracy i życia." Czarne złoto" zlikwidowali a teraz likwidacja "białego złota"

Jolanta
@Ariusz96

No to faktycznie szkoda. A wiesz z jakiego powodu tak się stało? Jesteś pracownikiem tej firmy może?

Donald

Fabrykę wykończyła nieudolność właścicieli dla tych co nie wiedzą dodam prywatnych

boli

Byla bogini pani dyrektor rujnuje teraz kolejna spolke we Wroclawiu z zaprzyjaznionym prezesem z partii. Samowola, nepotyzm, brak kultury i zadluzanie

@Ariusz96

"Stara poczciwa Porcelana Krzysztof" zakończyła działalność w 2010 roku, kiedy to Sąd Rejonowy w Wałbrzychu ogłosił upadłość fabryki "Krzysztof". W 2010 roku "Krzysztof" został kupiony przez Nordis Chłodnie Polskie i to ta porcelana jest teraz likwidowana.

Obecny pracownik

Chyba było aż za dobrze, że ją wtedy wykończyliście

@Obecny pracownik

Tak samo wykończyliśmy starego Krzysztofa , jak ty teraz obecnego. Puknij się człowieku. Nie pracownik wykańcza firmę ,tylko właściciel lub system. Pracownik czyli wyrobnik jest tylko do roboty, którą organizuje właściciel .

@matrix

Pukam, pukam i wpadło mi do głowy, że to przecież wtedy spółka pracownicza była. Sami wybieraliśmy "właściciela" który pogrzebał "starą poczciwą porcelanę Krzysztof".

@Obecny pracownik

Pukanie przyniosło efekt,ale tylko powierzchowny. Elektorat jest od wybierania i czy to właściciel firmy,czy rząd ,czy jakieś inne naczalstwo - osobiście ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny / fizycznie,moralnie czy w inny sposób/. A swoją drogą ,jeśli pracowałeś/pracowałaś w starym Krzysztofie ,to nie powinna być Ci obca wiedza na temat " wyborów" tamtych władz.

@matrix

To w takim razie jaką odpowiedzialność poniosło tamte naczalstwo?

@Obecny pracownik

Pewnie taką samą jak obecne naczalstwo, chociaż tamto chyba większą , bo straciło choćby akcje,udziały/ jak zwał tak zwał/ . Ale masz rację - konsekwencje ogólnie chyba żadne. Natomiast ja zwracałem uwagę na to, że nie można się czepiać pracowników " starego dobrego" Krzysztofa , czy " nowego też dobrego " Kristofa , bo ani ci ani tamci nie mieli wpływu na działania " naczalstwa"

@matrix

Wszyscy stracili. Dla mnie nie ma czegoś takiego jak stary czy nowy Krzysztof. Dużo pracowników po 2010 została i nadal tworzyła zgraną załogę. Nie było łatwo i każdy z zaciśniętymi zębami starał się pracować jak mógł. Nawet jak przychodziły żółtodzioby i zaczynały z tą samą pensją co ludzie ze stażem po 10, 20, 30 lat. Trzymali produkcję, żeby nadal to się kręciło, nawet jak zarządzał nimi ktoś bez elementarnej wiedzy, bez inwestycji, chęci i żadnych perspektyw. Takie rozgraniczanie nie jest sprawiedliwe. Zmienił się zarząd, ale w środku nadal zostało to zgrane serducho, które biło od kilkunastu pokoleń. W 2010 roku stary poczciwy Krzysztof nie padł. Padnie dopiero wtedy kiedy ostatni zgaszą światło. Taka jest prawda.

@Obecny pracownik

Oczywiście jest zgoda.Też tak uważam. I dlatego wracam do mojej myśli,że załoga nie jest tu niczemu winna , a nawet więcej - śmiem twierdzić,że tylko dzięki jej zaparciu i zaangażowaniu ta firma nie padła wcześniej , bo niestety działania właścicieli były delikatnie i dyplomatycznie mówiąc zmierzające do kichy. Nie była to żadna tajemnica i nawet na tym forum są wpisy dużo wcześniejsze / chociaż część już usunięto / , które sygnalizowały ten kierunek. Szkoda tylko że rózni decydenci , włodarze miasta i inni " w mocy " mieli to głęboko w (usunięte przez administratora) Teraz dopiero ocknął się włodarz i chce tworzyć kolejne muzeum czy jakąś spuściznę . Z muzeów nie będzie chleba ,tylko atrakcja.

@matrix

Dobra mina do złej gry. Na słowach tylko się skończy. Przecież oni nie mają żadnych specjalistów, którzy znają fabrykę i jej produkcje. Włodarze od lat chcieli pozbyć się fabryki z centrum miasta. Zresztą teren jest wpisany w ten ich śmiszny plan rewitalizacji. Jeżeli pracownicy nie będą dojeżdżać do pracy to już w ogóle będzie umieralnia w centrum. To był największy sztuczny tłum w mieście. Historia się powtarza ze Starego Zdroju.

kazik

A ja dalej donosze na kolegów i koleżanki,do zarządu ,bespośredni,bo jak donosiłem kierownikowi to on błyszczał,a tera to donosy idom na moje konto i dostajem premiem od pani prezes..Nie wiem co teraz bendzie ,komu bendem donosił a co najważniejsze to nie wiem na kogo mam donosić.Mam nadziejem że sytuacja sie wyklaruje

@kazik

nie no, widać, że w formie żartu to ujęte, ale jeśli chodzi o skarżenie się na innych ,faktycznie tak często to występuje? jakie bywały z tego powodu rzeczywiste konsekwencje?

chyba ci się fabryki pomyliły. W Ćmielowie (usunięte przez administratora)pod piecami. Czasy czerwonych pokoików w Krzysztofie dawno się skończyły

Kazimierz wichura

Moi drodzy pracownicy porcelany nie dostaną żadnych odpraw ani odszkodowań ponieważ firma porcelana Krzysztof nie ogłosiła upadłości ani likwidacji firma Krzysztof zostanie przekazana państwu Stępień którzy prowadzą sklep Sezam na ul Konopnickiej 8 wykupili wszystkie udziały i cały zakład i sprzedaży całego asortymentu będą nowe nabory pracowników dziękuję pozdrawiam serdecznie

Dziś rozdają wypowiedzenia. To już po Fabryce Krzysztof. Prezent na Nowy Rok. Powidzenia .

Kornik

Ogłosili upadłość czy co ??

@Kornik

zwijają biznes

Kostek

Wszyscy dostali wypowiedzenia czy tylko część?

@Kostek

Z dniem 31.01.2023 koniec Porcelany.

@Nikt

Mnie zwolnili na początku, i jeszcze dostałem odprawę a teraz tym wszystkim współczuję bo nie wiadomo co ich czeka. Pozdrawiam

Nikt

Jeżeli ogłosiła Upadłość Zakładu to należy się odprawa lub odszkodowanie.

Remia
@Nikt

Szkoda ludzi ale to pseudo dyrekcja czy 2 lata temu też gaz i energia były takie drogie Nie a mimo to były zwolnienia grupowe i potem zatrudniali na umowy zlecenia brak fachowców co znali się na produkcji zostało tylko tylko mała grupa fachowców a zarządzający to typowi laicy gowny technolog dyrektor od spraw produkcji uczepiony do żony głównej zarządzającej to osoby nie obrażając ich niesprawni w produkcji porcelany dzięki takim osobom możemy teraz wegetować na bezrobociu

Kapownik

Wczoraj byłem donieść na koleżankę do mistrza ponieważ obijała się nie miłosiernie dostałem pochwałę i możliwe że zostanę liderem od tej pory chodzę z zeszytem i wszystko notuje nawet mam kilka osób które wychodzą przed 14 z pracy mam nawet zdjęcia na telefonie są przekazane do biur nie które osoby dostaną mniejsza wypłatę

Kornik
@Kapownik

Kapownik przecież tam mało kto wychodzi o 14.wolna amerykanka ha ha ha.

@Kornik

Serio? To jak organizacja pracy tutaj tak wgl wygląda?

Stary kierownik
@Julia

Organizacji pracy w ogóle nie ma każdy robi co chce wychodzisz z pracy o której ci się podoba nikt nic nigdy nie wie zero przekazywania informacji możesz wogole do pracy nie przychodzić bo i tak nie zwolnią bo nie mają rak do pracy

Dorota
@Stary kierownik

Jak to? Nikt nie kontroluje takich rzeczy? Jak to się przykłada na wyniki pracy?

@Dorota

Chyba "przekłada".

Były
@Stary kierownik

Jak to nie mają rąk do pracy? Przecież tylu ludzi z Ukrainy przyjechało.

Mikołaj
@Kapownik

Mam nadzieję, że żartujesz? Rozumiem, że może Ci się nie podobać zachowanie innych pracowników, ale są inne sposoby na rozwiązanie problemu, jeśli wpływa on oczywiście na Ciebie. Takim postępowaniem wprowadzasz tylko niewłaściwą atmosferę. Mam rozumieć, że są jakieś zyski jeśli się donosi?

Kapownik
@Mikołaj

Tak są zyski za każdym razem mam większą wypłatę większe ale musisz mieć solidny dowód najlepiej zdjęcie lub nagranie głosowe nie można tak sobie donieść dlatego chodzę często po działach i szukam bo jeżeli pracownik pokazuje takie zaangażowanie to całą firmę prowadzi do upadku dlaczego tak źle stoi zakład wiadomo nie ma odpowiednich ludzi na stanowiskach wyższych jak lider kierownik majstrowa nie potrafią trzymać dyscypliny każdy robi co chce dlatego teraz z tym koniec trzeba wziasc się do pracy i osoby które widać że nie mają żadnych perspektyw aby wnieść do zakładu trzeba im pomóc na strefie ekonomicznej nauczą ich pracy kto pracował to potwierdzi że tam nie można sobie stać i gadać godzinami tylko od gwizdka do gwizdka pracować dlatego takie firmy działają mają zamówienia i kasa też się zgadza

@Kapownik

Tym wszystkim pseudodonosicielom powinni zrobić zdjęcia i wysłać do dyrekcji, bo myślę, że niemacie co robić na nockach tylko wypisujecie bzdury.

@Nikt

Serio sugerujesz, że to prosto z nocki pisał? Swoją drogą ktoś inny robiąc zdjęcie musiałby także telefonem się pobawić przez chwilę. ;p Czyli monitoringu żadnego tu nie ma?

@Kapownik

Zakład tak źle stoi bo zwolnił ludzi kompetentnych, a teraz przyjmuje jak leci.A po drugie, po co męczyć się z produkcją jak można kasę z tarcz i dotacji brać.

@Nikt

w nieskończoność to chyba się tak raczej nie da? to jakimi kompetencjami ci poprzednicy się wyróżniali, że teraz wspominasz o tym przypływie osób bez nich. jaki jest minimalny wymóg jeśli o przyjęcie chodzi?

@Julia

Prawda, nie da. Póżniej pewnie to sprzeda.Zostało parę ludzi kumatych i ciągną to, także jeżeli chodzi o kompetencje to tylko chęć do pracy.

@Nikt

czyli praca ciężka wcale nie jest jak tylko chęć wystarcza? to firma w żaden sposób mobilizacji nie zwiększa ani nic? coś dodatkowego oferują może? też widziałam jak ktoś pisał w październiku, że przestoje mają być w grudniu ale ostatecznie ich nie było jednak?

Byly

Jak tam słyszałem że marzniecie? Warunki macie coraz gorsze, latacie z działu na dział. Szkoda mi Was mnie zwolnili i teraz mam lepiej praca spokojna, cieplutko, a zarobki takie same jak u Was. Pozdrawiam i życzę spokojnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego nowego roku oby dla Was był lepszy

@Byly

Będzie lepiej, idzie ocieplenie????????????

Ogórek

Czy w tym zakładzie jeszcze produkują porcelanę?

Mirek

Wczoraj dowiedziałem się że planują długi postój ze względu na ceny gazu prawdo podobnie od grudnia cały zakład będzie zamknięty do odwołania w ten sposób firma chce zaoszczędzić a wypłaty będą trochę niższe gdzieś o 20% bardzo za smuciła mnie ta wiadomość

Dorota
@Mirek

Ale to jakaś oficjalna informacja czy plotka? To ile tych wypłat mniej więcej wam wyjdzie jak 20% obniżą?

no i jak powstaje proces produkcji? - powstaje cały czas od 1831 roku....

ambroży

bo jest trafna

@ambroży

Trafna to nie wiem, ale dość żartobliwa nawet... A ktoś już tak serio odpowie, bo sama chciałabym wiedzieć?

Do benka

Witaj Benek pisze na odpowiedź na temat kupna mieszkań które porcelana Krzysztof sprzedaje na własność dowiedziałem się że licytacje są w trakcie więc możesz złożyć swoją propozycję są bardzo niskie widać że szybko chcą się pozbyć więc nie czekaj sam wezmę z dwa mieszkania

@Do benka

A gdzie one tak właściwie są?

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 76, z czego 24 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 47 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"