Regalux

Opinie o Regalux

Czy Regalux organizuje staże dla studentów?

Leszek Nowy wpis

Można prosić o więcej informacji? Szczególnie chodzi mi o to, gdzie aktualnie jest największa możliwość załapania się na staż. Ewentualnie, który dział jest najbardziej student-friendly :) ?

Czy doradca handlowy w firmie dostaje do dyspozycji samochód służbowy? Kilka miesięcy temu mignęło mi ogłoszenie ma to stanowisko, gdzie podkreślano, że wiąże się z możliwymi wyjazdami krajowymi i zagranicznymi. Auto by się wówczas przydało. Co ciekawe, w ogłoszeniu była za to mowa o mieszkaniu służbowym. To jak to jest z tymi wyjazdami - są raczej wyjątkiem, czy regułą?

Pracownik Nowy wpis

Na jakie zarobki może liczyć w firmie Regalux pracownik magazynowy, operator wózka widłowego?

Darek

Mateusz jest najlepszym kierownikiem na świecie. Tak profesjonalnego podejścia do pracy jakie prezentuje Mateusz nie widziałem. Polecam tą firmę i współprace z Mateuszem. Mateusz jako kierownik wykazał się: 1.Efektywne rozwiązanie konfliktu, 2.Skuteczne usunięcie awarii, 3.Zgoda na wzięcie dyżuru innego pracownika, zwłaszcza w nagłej sytuacji, 4.Osiągnięcia (wysoka sprzedaż, zdobycie dla firmy ważnego kontraktu), 5.Reprezentowanie przedsiębiorstwa na branżowej konferencji, 6.Elastyczność w wyborze terminu urlopu. (mateusz z zasady nie bierze urlopów) 7. Mateusz jako pierwszy zgłasza się chętny do pracy w godzinach nadliczbowych.

Darek
@Darek

Chciał bym jeszcze dodać że Zuzanna też jest świetnym projektantem i ma równie wiele zasług co Mateusz. Współpraca z Zuzanną to prawdziwa przyjemność i zaszczyt. Życzył bym sobie by wszyscy mieli tak profesjonalne podejście do pracy co Zuzanna.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Regalux? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?

Zaintrygowała mnie oferta pracy dla konstruktora. Oferta ma już trochę czasu bo minęło 2 lata od jej dodania. Chodzi mi o zarobki, na tamte czasy przedstawiono je w widełkach 8 300–9 800 zł. Czy przez ostatni czas były jakieś podwyżki? Oprócz wynagrodzenia pracownicy są motywowani np premiami albo innymi dodatkami z zaplecza socjalnego?

Gabi

Nie ma miejsc wolnych dla konstruktora teraz? By mężowi pasowało stanowisko, ale jak patrzę, to 2 lata temu zamknęli rekrutację i tylko ogłoszenie zostało, co mnie zmyliło. Nadal trzeba angielski znać, wiadomo jaki poziom teraz wymagany jest? Papier na to mieć trzeba?

@Gabi

Dzień dobry, na chwilę obecną do naszego działu projektowego prowadzimy rekrutacje na stanowisko Konstruktora maszyn. Poniżej jest zakres obowiązków. W tym tygodniu na portalu olx pojawią się nasze aktualne ofert na wrzesień. Zakres obowiązków: • przygotowanie dokumentacji dla nowych projektów i wprowadzanie zmian konstrukcyjnych w już istniejących - projekty dla branży e-commerce, w tym głównie przenośniki magazynowe, systemy sortujące, zabudowy magazynowe, • tworzenie rysunków, modeli 3D i dokumentacji technicznej, • wykonywanie obliczeń konstrukcyjnych, • przeprowadzanie badań i testów nowych rozwiązań, • umiejętność obliczania kosztów i wyboru technologii dla projektów, • kontakt z klientem przy prowadzeniu projektu, • WAŻNE! praca jest tylko i wyłącznie stacjonarna w siedzibie firmy w Chojnicach. Wymagania: • wykształcenie wyższe techniczne (kierunek mechanika i budowa maszyn lub pokrewne), • bardzo dobra znajomość programu Solidworks lub AutoCAD, • bardzo dobra znajomość rysunku technicznego, • znajomość zagadnień z mechaniki, technologii obróbki materiałów, pneumatyki, • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole projektowym, • samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań, • mile widziane doświadczenie jako konstruktor prowadzący, • dobra znajomość języka angielskiego.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Regalux?

A coś więcej? Jeśli przykładowo pracownik potrzebuje jakieś narzędzia, a ich brakuje to może liczyć wtedy na zaopatrzenie?

Jakub

Jeżeli aplikujesz na montera, to dopóki nie jedziesz bezpośrednio na montaż używasz narzędzi przypisanych do stanowiska. Jeżeli na biurowe, tutaj ktoś musiałby ew. mnie poprawić dostajesz na pewno telefon i laptopa o innych dodatkach nie wiem. @Pracodawca co dostaje pracownik biurowy ?

Czy w Regalux jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Alfons

Tam nie ma żadnej reakcji jedyne czym się zajmują to umycie rąk od problemów które ich tak naprawdę dotyczą ,totalna spychologia jeden na drugiego:)

@Alfons

Jakos nie zauwazylem totalnej spychologi pracujac już dluzszy czas. Moze troche bardziej to widac między działami wyzej. Wiadomo jest duzo problemow i nie kazdy jest prosty zeby zalatwic go od reki ale to jest firmą produkcyjna wiec problemy sa i beda. W innych dużych Chojnickich firmach zazwyczaj brygadzista lub lider miał głeboko zgłoszenia byle szło do przodu. A tu chociaż jest reakcja

Helena

Dlaczego uważasz że to śmieszne pytanie? Nie można zgłaszać problemów? Chciałabym też się dowiedzieć jak atmosfera w firmie? Fajna ekipa tutaj pracuje? Można się z każdym dogadać?

Kosogłos
@Helena

Dogadać się można z każdym tak jak w każdej firmie. Jednak warto mieć większość na mailu dla świętego spokoju :) .

Karo
@Kosogłos

Mówisz o jakichś ustaleniach między ludźmi itp? To były jakieś nieporozumienia z tego tytułu, jak ktoś nie miał czegoś na mailu potwierdzone?

Kosogłos
@Karo

@Karo Mówię z doświadczenia :) . Zaznaczę może w taki sposób, ludzie byli słowni. Można nawet powiedzieć że jak coś potrzebowałeś na szybko to nie ma było problemu by to załatwić w rozmowie i to praktycznie z każdym. Z tego co usłyszałem była nagonka na to że ktoś coś powiedział, a później powiedział że czegoś takiego nie mówił. Teraz nie wiem jak jest bo dłuższy okres czasu pracuje już w innej firmie, lecz pamiętam taką sytuację.

Reksio

Kiedyś to były czasy nie to co teraz . Dobrze tam już było . Ogólnie nie polecam pracy w regalux , szkoda nerwów . Wypłaty niby dobre tylko ze jak ktoś chce i potrafi może zdecydowanie więcej zarobić .

Irena
@Reksio

dlaczego szkoda nerwów? Coś nie tak z atmosferą? I jakie są mniej więcej zarobki skoro wspominasz, że dobre?

Reksio
@Irena

Ogólna spychologia problemów , każdy odpowiada za coś a jak coś nie funkcjonuje to jest szukanie winnych i zwalanie na inne osoby. Myśle ze przedział od Ok 5000 zł na rękę do 10000 zł jak za prace na etacie to naprawdę dobre zarobki .

@Reksio

no jeśli na rękę 10 wskoczy to jest się z czego cieszyć. Ale właśnie teraz pytanie czy ostatecznie warto? jakie przykładowe problemy masz na myśli i czy da się jakoś tego uniknąć podczas pracy?

A1 sorter worker

A 1 SORTER Regalux (SŁABO !) Jeżeli nie możesz wyjeżdżać w delegacje lub wchodzić w (usunięte przez administratora) swoim przełożonym lub tzw. Dyrektorowi który jest rodzina bossa traktują cię jak(usunięte przez administratora), mimo tego ze przy podpisywaniu umowy nie deklarowałeś spędzania swojego czasu pracy w 70 % w delegacji i tak cię do tego zmusza, w przeciwnym razie jeżeli odmówisz kiedykolwiek, tłumacząc ze masz trudna sytuacje w rodzinie. Nikt się z tym nie liczą i tak prędzej czy później dostaniesz wręczone wypowiedzenie z powodu tzw „redukcji etatu” tak właśnie wyglada praca w regalux-ie. Prace tam można potraktować jako prace sezonowa !!!. Nowy tymczasowy kierownik zmiany pastwi się nad pracownikami np : „jeżeli chcesz brać zwolnienie lekarskie to powiedz od razu” . Patrząc pracownikom na ręce, strasząc zwolnieniem i wymuszając akord płacąc stawkę godzinową . Wykorzystują ponad wszystko, każą pracować nawet po 18 godzin dziennie wypłacając za to śmieszne pieniądze, po czym niespodziewanie wręczają ci wypowiedzenie. Pomimo chęci i starań (…) otrzymujesz ZERO WDZIĘCZNOŚCI! Szczerze nie polecam nikomu pracy w Regalux (A 1 SORTER) 89-600 Chojnice Topole 40

Paulina

Z tego, co widzę to piszecie, że w firmie się poprawiło sporo. A jak aktualnie jest pod względem zarobków?

Czy ktoś może powiedzieć jak obecnie wygląda sytuacja w tej firmie? Interesuje mnie stanowisko operatora maszyn. Jest tam praca czy nie warto zawracać sobie głowy?

Odp
@Kandydat

Bylem na tygodniowym okresie próbnym i szczerze powiem że nie zauważyłem rzeczy o których wcześniej tu pisano. Jakby nie to że jednak mam trochę daleko to zaczął bym tam pracę

Henio
@Odp

Faktycznie, przez tydzień to sporo czasu, można się wiele dowiedzieć.

@Odp

Pracuję trzeci miesiąc i polecam Chyba dużo się zmieniło przez ostatni czas bo nie widać zachowań ze starych komentarzy.

Kamil S

Witam. Proszę o szczerą opinię na temat firmy Regalux. Aktualnie szukam pracy. Z góry dziękuję.

Łucja
@Kamil S

Cześć Kamil, od Twojego wpisu minęły już prawie 2 miesiące i nikt Ci nie odpowiedział na Twoje pytanie. Czy dowiedziałeś się czegoś więcej z innego miejsca niż to forum? Jeśli tak to daj koniecznie znać. A może już byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie?

@Kamil S

To co ustalisz to masz a pracować trzeba wszędzie są różne opinie o szefie lecz nie są potwierdzone a wiadomo o swoje trzeba dbać źle nie płaci to pewne ale robotę trzeba zrobić jak ktoś mówi źle to do Gintra za 15 zł niech tyra i jest poniżany brawo dla K . Ginter

Wojtek

@patryk aż tak duży jest z tym problem?

Jakie wartości są cenione w Regalux?

Patryk

Jak wychodzisz w cztery litery szefowi lub brygadziście plus jak donosisz na innych.

Stasiu

Najlepsze, że oni zawsze jak szukają kogoś do pracy to w ogłoszeniach piszą "stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku" :) a potem wszystkich zwalniają

Jacek

Ja wiem jedno, że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma. Może trzeba coś poprawić ,ale przesadziliście z narzekaniem.

Czy Regalux narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Urlopy wypoczynkowe każdy pracownik ustala sobie indywidualnie według własnych planów. Nic nie jest narzucane, jedynie są informowani o przysługującym im prawie do dwutygodniowego urlopu wypoczynkowego wynikającym z Kodeksu Pracy

Markus

Praca nie jest zła, ludzie są w porządku, nie jest tak źle

Jacob
@Markus

Tak, jasne, tam jest tragedia.

Mirosław
@Jacob

Dlaczego piszesz o firmie w ten sposób, co konkretnie wpłynęło na Twoją negatywną opinię? Ciekawi mnie to, napisz coś więcej, każdy taki szczegółowy wpis jest bardzo pomocny.

Jacob
@Mirosław

Dziwne, że nie pytasz Marcusa dlaczego pozytywnie ocenił po takiej ilości negatywnych opinii?

Pablo

Niestety muszę się zgodzić z większością negatywnych opinii na temat firmy Regalux. Od czego by tu zacząć? Firma, która zajmuje się min. opróżnianiem magazynów na zachodzie. Z tych miejsc pozyskuje, regały, wózki widłowe, paleciaki czy też podajniki taśmowe i rolkowe. Są one następnie odnawiane i sprzedawane dalej. Produkuje także sama nowe regały i podajniki. Pytanie ile w produktach firmy jest faktycznie myśli technicznej samego Regalux’u a ile jest w niej kopii z zachodu. Umowa o pracę, godzinówka + 25% premii, której i tak nie dostaniesz jak pójdziesz na chorobowe czy na urlop. Nadgodziny-zapomnij, nie ma 50% za to, że pracujesz 9 godzinę ani 100% za to, że przychodzisz w weekedny. Dwie osobne listy obecności, na których się podpisujesz. Dwie przerwy w ciągu 9 godzin pracy po 15min gdzie za drugą odciągają pieniądze. Stawki godzinowe nie zwalają z nóg. Kadry, panie, które tam pracują notorycznie mylą się co do wypłat. Albo nie policzą dokładnie godzin albo zapomną wyrównać za poprzedni miesiąc gdzie wcześniej obiecywały, że wyrównają. Przecież jeżeli ktoś źle przeleje wypłatę to powinna ona być wyrównana następnego dnia najpóźniej. Działy takie jak serwis wózków widłowych, spawalnia, magazyn, lakiernia, montaż, produkcja czy też dział elektryki, elektroniki są dowodzone przez kierowników, brygadzistów, na których właściciel wywiera dużą presje przez co panuje stres. Najlepiej nie mieć własnego zdania, być cicho i robić co ci przełożony powie. Spróbuj zabłysnąć, być trochę mądrzejszy albo zwrócić uwagę to przekonasz się gdzie twoje miejsce. Szef bezgranicznie ufa swoim kierownikom działów, których zmienia jak rękawiczki w większości tych z produkcji i nie chce słuchać co ma do powiedzenia zwykły pracownik. Jest Cie w stanie zwolnić i nie ma sensu Twoje tłumaczenie bo on i tak wie lepiej. Dostaniesz naganę, w której napiszą bzdury, takie jak: opuszczenie stanowiska pracy a Ty w tym czasie poszedłeś do WC, nie wykonywanie zadań zgodnie z planem gdzie i tak się wyrobiłeś a nawet zrobiłeś więcej itd. To samo napiszą ci w wypowiedzeniu. Chyba się nie dziwie skoro jest tam taki przemiał ludzi to chyba muszą mieć podkładki w razie kontroli z Urzędu Pracy czy Inspekcji Pracy. Cały czas wiszą ogłoszenia, że poszukują pracowników ale chyba tylko po to żeby się na nich po wyżywać i zwolnić. Najlepsze są sytuacje gdzie kierownik zwalnia zwykłego pracownika za porozumieniem z właścicielem za chwilę po tym właściciel zwalnia tego kierownika. Sam właściciel tylko udaje spoko gościa. W rzeczywistości jeżeli nie masz od niego czegoś na piśmie to zapomina o tym na co się z Tobą umawiał. Zwolnić człowieka dla niego to jak machnąć ręką. Byłem świadkiem jak krzyczał na pracownika czy też kierownika przy innych ludziach zamiast wziąć go do biura i wytłumaczyć. Udaje, że na wszystkim się zna i próbuje być od wszystkich mądrzejszy. Nie ma doświadczenia, w niektórych sprawach a i tak kupuje maszyny, które potem stoją nieużywane. Nie da sobie powiedzieć, że popełnił błąd bo odbiera to jak atak na swoją osobę. On zawsze musi mieć ostatnie słowo i to w wszystkim. Warto tu zaznaczyć, że bombarduje dziesiątkami pytań swoich kierowników najczęściej mailowo gdzie te pytania faktycznie nic nie wnoszą. A spróbuj nie odpisać. Pracę w Regalux możesz potraktować jako sezonową chyba, że pasuję Ci być człowiekiem bez własnego zdania godzącego się na tzw. pomiatanie.

Zostaw merytoryczną opinię o Regalux - Chojnice

• Jak się pracuje w Regalux?

Zobacz opinie na temat firmy Regalux tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Regalux?

Regalux