Opinie o OTCF S.A. w Wieliczka

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie OTCF S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w OTCF S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów tekstylnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OTCF S.A. w Wieliczka

Prezes firmy sztandarowym hasłem ’ONE TEAM ONE GOAL’ zbudował popularność marki 4F (i rekordową sprzedaż) deklarując w mediach w trakcie pandemii, że nikogo nie zwolni bo największą wartością firmy są pracownicy. Ci sami pracownicy zostali w tym tygodniu zwolnieni z dnia na dzień, w tym jeden z działów przygotowania produktu w całości, łącznie kilkanaście osób w tydzień. Reszta pracowników jest zastraszana kolejnymi zwolnieniami. Wyzysk i hipokryzja. Najlepiej trzymać się z daleka.

j23

Firma niestety potrafi w PR i nawet sami pracownicy się na to nabierają. Jedna drużyna, sport nas łączy, eco change... A tymczasem to najzwyklejsza korporacja, liczą się wyniki i słupki. Nie dajcie się nabrać na obietnice i wielkie słowa. Wielka szkoda tych zwolnionych, bo trafiło na wiele osób autentycznie zaangażowanych i kompetentnych. A sam sposób zwolnienia to żal.pl, puścili ludzi dosłownie z torbami. Musieli się spakować i iść z firmy tego samego dnia. Wszyscy potencjalni kandydaci weźcie pod uwagę fakt że firma jest w trakcie restrukturyzacji. Wasze etaty niekoniecznie się utrzymają.

XYZ1234

Opinię można by zacząć od prostego stwierdzenia: "to zależy". W OTCF S.A. wszystko zależy od tego, do jakiego trafisz działu, kto jest Twoim bezpośrednim przełożonym, kto jest nad Twoim bezpośrednim przełożonym oraz w jakiej fazie rozwoju firmy dołączyłeś/dołączasz. Firmie nie da się wystawić jednoznacznej opinii "aplikuj" lub "uciekaj". W firmie pracuję od kilku lat, wiele w tym czasie się zmieniło. Od względnie kameralnej atmosfery, po rozrost struktur do granic niczym mocno nadmuchany balon do chwili obecnej, w której to firma przechodzi przez sporo zmian. Sukces, jaki firma odniosła, to niewątpliwie mieszanka bardzo pracowitych osób, trafienia z odpowiednimi produktami w rynek oraz dość odważne decyzje. Samo w sobie wygląda z zewnątrz bardzo kusząco i przyjemnie, w środku nadal wymaga ogromu pracy pod względem układania procedur, lepszej komunikacji pomiędzy działami (bo ta w działach zazwyczaj jest na dobrym poziomie, największe zawirowania są zazwyczaj efektem podejścia, w którym każdy to dział sobie rzepkę skrobie). Na pewno znajdzie się tu gro bardzo ambitnych ludzi z ogromem pomysłów. Z drugiej strony znajdą się także osoby reprezentujące skostniały porządek i bycie wiecznie na "nie" (co nie ma nic wspólnego z wiekiem pracowników). Podejmowanie ciekawych i odważnych decyzji przeplatane jest niezrozumiałym oporem. Można zobaczyć tu zarówno ogrom satysfakcjonujących projektów, jak i takich co do których wątpliwość mógłby mieć nawet niedoświadczony asystent. Mieszanka wybuchowa, raz kochasz, raz nienawidzisz. I tak cały czas. Jeśli chodzi o obecne zmiany w organizacji to są one potrzebne. Firma rozrosła się w strukturach do bardzo dużych rozmiarów. Praca na niektórych stanowiskach się dublowała a na innych brakowało przestrzeni na podstawowe codzienne obowiązki. Problemem nie jest sama zmiana, a jakikolwiek brak zarządzenia nią i tu bez pardonu stwierdzę, że pod tym względem zarząd i HR totalnie nie odrobili lekcji. Brak jasnej komunikacji zarówno dla osób pozostających w strukturach jak i odchodzących spowodował, że ogromne emocje wzięły górę oraz pozostawiono przeogromne pole do interpretacji tych działań. Nie trzeba dodawać, że ile osób tyle opinii. Częste zmiany strategii, niejasna komunikacja, szybki rozrost struktur, brak klarowności decyzji - to na pewno na minus. Ludzie, dynamicznie rozwijająca się marka, projekty jakich mało na polskim rynku - to zdecydowanie na plus. Benefity - Multisport, Mindgram, programy kafeteryjne, platforma rozwojowa, wewnętrzny dział R&D na plus. Niejasny system premiowania (jedne działy go mają, inne nie z nieznanych przyczyn), praca hybrydowa (zależna od humorów managerów, z jednym można się super dogadać, z innymi będzie problem) lub stacjonarna.

Obiektywny-anonim Nowy wpis

Polecam więcej pokory dla zarządu i głównego szefa. Nam tylko zabierają. Nagród nie ma żadnych teraz i to się już raczej nie zmieni. Wyniki są źle, bo tory są źle(jak w tym filmie z reporterką)????. Tyle, że my to też widzimy bo też tam pracujemy i wcale tak źle nie są. Podwyżek nie ma. Czemu nasza praca nie jest doceniana to już pytanie, które można zadać chyba tylko w przestrzeń. Ekipa fajna i to tyle z pozytywów. Presja na wyniki firmy ogromna.

Administrator Nowy wpis

Czy HR Business Partner w firmie OTCF S.A. można zmienić po czasie na inny?

szel Nowy wpis

4F sportowy wizerunek, prokrastynacki wykon. Wewnątrz bałagan. Nic by w nim nie było złego, sytuacja jak w każdej firmie, zdarza się. ALE Zarząd jak kilkuletnie dziecko na świetlicy. Wchodzi robi bałagan. Później mówi a wy chochliki zalepcie nam dziurę bo(usunięte przez administratora). Rodzic odbiera, panie ze świetlicy (pracownicy) naprawią. Tak wygląda tamtejsza rzeczywistość. Czy pomożemy? Nie. Czy zapłacimy za nadgodziny? Też nie Masz swoje zdanie? Tam są drzwi "Nie podoba się to sobie zmień" - pewna osoba na szczeblu kierowniczym Biuro i jest głośno? Nie masz gdzie usiąść? Norma. Zaakceptuj albo weź se słuchawki z ANC w kredyt. Stary sprzęt do pracy. Nowego nie dostaniesz. (usunięte przez administratora), jak masz wybór, lepiej nie wchodź w to gniazdo. Typowe korpo ze starymi ludźmi i Panie i Panowie pracujący od 10 lat. Stare podejście do pewnych spraw i ludzi, zero nowoczesności. Biurokracja. Pewna era się skończyła, ale dinozaury nie wyginęły. Chwalą się że nie mówią do siebie wewnątrz na Pani/Pan, to jedyne co dzieli ich od korporacji z wczesnych lat 2000. Kolesiostwo to norma. Stawki poniżej rynkowych, (usunięte przez administratora), stres. Dobrze że w pakiecie medycznym jest jakaś usługa z psychiatrą - to Twój benefit.

prawnik Nowy wpis

Czy jest tu osoba, która mogłaby mi coś powiedzieć na temat oferty pracy w dziale prawnym firmy (Kraków)? Jaka atmosfera, możliwości rozwojowe? Warto aplikować z myślą o stałej współpracy?

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w OTCF S.A. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Regionalny Kierownik Sprzedaży (Retail Area Manager)?

Czy w OTCF S.A. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

j23

już nie, premie były póki firma miała dobre wyniki

Już nie. Kiedyś były i obiecują ze bada ale tego nie widać. Pewniakiem są zniżki do sklepów ale tylko na 5 szt a i taniej kupisz na promocji jak z tym rabatem pracowniczym

Ta firma to parodia. Tylko kto pracował w otcf to w cyrku się nie śmieje. Różne departamenty a (usunięte przez administratora) w każdym. HR o wszystkim wie i czy coś robi? Tak, zamiata sprawę pod dywan. Dział wsparcia sprzedażowego reprezentuje dziewczyna która nic nie wie i ślizga się na plecach innych pracowników i ich kompetencjach. Dziewczyna o nazwisku nielubianego gryzonia idealnie wydaje jedynie rozkazy a potem czyjaś prace prezentuje jako własna bo ma problem z podstawowymi funkcjami excela. Wybijają się tylko osobę które bardziej wchodzą w ta tylnią cześć ciała. Nie ważne co umiesz ale jak umiesz obsmarowywać innych to kariera w tym pseudo korpo stoi dla ciebie otworem

Daria

Naprawdę szkolenia są tylko co 2/3 lata ?

Kris
@Daria

Nie.

@Daria

Zależy od działu i od kierownika. W moim dziale w przeciągu ostatnich 3 lat tylko jednej osobie udało się skorzystać z budżetu szkoleniowego. Ale podobno są działy, gdzie szkoleń jest więcej.

XYZ1234

Rozmowa kwalifikacyjna na jedno ze stanowisk przebiegła bardzo nieprofesjonalnie, nie zostały mi udzielone żadne informacje na temat firmy, był to wywiad ze mną, a Pani rekruterka wraz z managerem działu nie dali z siebie absolunie nic. Od rozmowy minęły 3 tygonie, zapewniano mnie o feeb=dbacku którego oczywiście brak. Kiedy firmy nauczą się, że jak obiecuje się dać znać po zakończonej rekrutacji to faktycznie tak będzie? Nie polecam, oczywiście brak jakichkolwiek odpowiedzi na moje 3 maile w tej kwestii...

Do niczego
@Kandydat

Hr zwalnia, wrabua ludzi w roznw sytuacjw, zeby zwolnic. Firma nie jest absolutnie dla ludzi powaznej kariery. Zwolnienia z dnia na dzien. Masz kredyt to moga od razu sac szubienice. Odradzam kazdemu

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie OTCF S.A.?

A.S

Cześć! Pisze ten wpis by każdego przyszłego kandydata przestrzec przed praca w tej firmie. Zrezygnowałam z pracy po okresie próbnym choć te 3 miesiące to już było długo. Managerowie działów skutecznie demotywują do pracy, obiecane benefity których brak, dział HR to największa porażka jaką kiedykolwiek widziałam, nie wiem jakim cudem ci ludzie pracują w tej branży. Na stanowisku młodszego specjalisty musiałam wiele rzeczy załatwiać sama podczas szkolenia, zespół pomocny ale co z tego kiedy managerka sobie ustala że mam być samodzielna. Uważajcie i lepiej poszukajcie sobie innego miejsca pracy, ta firma to cyrk :/

mariusz buchała kocmyrzów

awans- 0 % szans podwyżka- 400zł brutto dyrektor- słucha ekipy na przerwie, przychodzi do pracy w spódnicy i widać mu jaja PS oknoplast 11/10

Co jaki czas w OTCF S.A. można ubiegać się o podwyżkę?

Zawiedziona

Chyba nigdy.

Grzegorz
@Zawiedziona

To ile lat już tu pracujesz bez podwyżki?

zadowolona

Pracuje juz 3 lata na stanowisku kupca w Krakowie na Dekereta. Atmosfera cudowna, zarobki ok jest czterocyfrowa z 5 z przodu. Awanse jak najbardziej, benefity; multisport , luxmed, Mindgram. Polecam - ja wiąze tu swoją przyszłość.

Jolanta
@zadowolona

A jest tu jakaś ścieżka awansu ponad stanowisko kupca? Czy widzisz siebie cały czas na tej samej posadzie przez kolejne lata?

Zadowolona
@Jolanta

Oczywiście że jest. Można być starszym kupcem a potem liderem. Widzę się tu nawet do emerytury

@Zadowolona

Naprawdę? A jest jakaś pewność ze takie stabilne to stanowisko? Bo to tak człowiek nie raz liczy a byle kryzys sprawia ze redukcja etatów i dziękujemy

Zadowolona
@Joanna

Moja firma przetrwała wiele kryzysów. Nikomu włos z głowy nie spadł. W żadnej firmie nie czułam się tak bezpiecznie

Jolanta
@Zadowolona

No to w takim razie brzmi to wszystko bardzo zachęcająco. ;) A czy podczas kluczowego momentu w trakcie pandemii były tutaj dość spore problemy? Jak tutaj ewentualnie sobie radziliście?

Muaas
@Zadowolona

Myślę,ze masz niewiele lat stąd taka opinia. Poczekaj a zobaczysz za 5 lat. A gdy będziesz miał 45 to już sami Ciebie wyrzuca. Stary,do emerytury to może być tak prezes. To branża odzież. Musi być młoda krew,na czasie i z gustem młodego nurtu. Tam do emerytury nikt nie będzie oprócz zarządu.

adam
@zadowolona

ja też polecam

Dominika
@adam

A ty co konkretnie polecasz? Rozwiniesz :)?

Nie Koszalin

Esklepu to porażka. Szefowa...chyba sama powinna obejrzeć się w lustrze zanim zabierze się za tworzenie mody. Kiedyś pytała innych o zdanie,teraz są tylko bezguscia. Tym samym bezguscia tworzy.

Jak wygląda ścieżka awansu w OTCF S.A.?

Podlasie

Nie ma ścieżki awansu , chyba ze jesteś fałszywy, kłamiesz na temat innych tworząc intrygi i pijesz wódkę z kim trzeba

Dobra
@Podlasie

A esklepie sama szefowa kłamie. Obalila kłamstwami kilka osób, które generalnie budował esklep. Pracuje i wiem, bo widzę ciągłość. Także tak, intrygi, kłamstwa... Pani M.

Trewa
@Dobra

W esklepie pani Magda. Wiem... W sposób skandaliczny wrobila moja koleżankę i w tak podły doprowadziła, że się zwolniła. Oczywiście dobrze na tym wyszła, ale mentalnie doświadczyła takiego dna że strony szefowej esklepu w Koszalinie, że to jest skandaliczne. Tak podstepna osoba.

@Trewa

Możesz jaśniej napisać co się stało nie takie okrągłe hasełka?

Wyaaa
@Joanna

Ja też co nieco wiem. Pani M.przypisuje sobie wszystkie osiągnięcia,nie awansuje innych i co straszne oskarża bez dowodów. Z HR en uzgadnia rzeczy, które HR ma zrobić na jej wniosek a udaje jakby o tym nie wiedziala. Po tym jak pokazała swoją naturę inni zaczęli opuszczać ja. Zobaczyli z jakim materiałem mają do czynienia. Nie wartym zaufania.

Magda
@Dobra

Teraz otacza się osobami z pogranicza bardzo niskiego i dlatego ona sama tak spadła. Ci,co mądrzy,odeszli. Dlatego obsługa esklepu jest już bardzo miałka.

Emilia
@Magda

O kurczę... To ile osób poodchodziło tak w sumie?

Magda
@Emilia

Sporo, natomiast po pierwszym zrobieniu w przysłowiowego balona jednej z Pan przez Magdę inne już wiedziały jaki charakter i spryt jest w niej, no i podstęp. Zatem następne nie dały się już tak zrobić na szaro i same rzucał papierami.

Ela
@Magda

Pozdr Ela. Wzięłam udział w udowadnianiu komuś czegoś czego nie zrobił. Był to sygnowany najazd na jedną z Pań,celowy,brzydki i mój niesmak pozostał. Taki skok na czyjąś niewiedzę i zmowę.

Grzegorz
@Ela

O czym dokładnie piszesz? Jaki skok? Coś więcej powiesz?

Ela
@Grzegorz

Zwyczajnie podstępem doprowadza się pracowników, żeby sami się zwolnili. Umowy na czas nieokreślony w ten sposob obalane. Nie jest to firma, w której można czuć komfort. Jedna z najdłuższych stażem pracownic esklepu podstępem skloniona do zwolnienia. Fatalne wspomnienia z takiej akcji.

Ertt
@Ela

W opracowaniu wraz z HR em. Wiem ...byłem...słyszałem... widziałem.... trochę niewiedzy zgubiło koleżankę i w amoku,mimo,że miała wszystkie karty w ręku, poddałam się zastraszeniu. Mimo,że prosiła HR o info o czasie wpływu pism HR nie udostępnił info. Wyraźnie zmowa w celu pozbycia się pracownika z umową na stałe.

@kris a jak jest z tymi szkoleniami?

Ala
@Marek

Zgodnie z potrzebami. Większość działów ma budżet szkoleniowy i od dogadania pracownika z przelożonym zależy czy będzie bral udzial w szkoleniach

@Ala

Każdy pracownik jeśli chce może wziąć udział w szkoleniu? Czy trzeba mieć już staż pracy albo się wyróżniać? Bo czasem szkolenia to forma nagrody. Jak tu jest?

Ala
@Bartosz

Kiedy ja pracowałam, szkolenia były dla wszystkich pracowników, również nowych

@Ala

Dzięki za info, bo wiadomo, że rozwój i szkolenia są ważne dla nowych pracowników. Ja sam myślałem żeby się przyjąć więc możliwość uczestniczenia w kursach to duży plus. Nie trzeba podpisywać żadnej lojalki za szkolenia?

@Bartosz

Za moich czasów nie trzeba było ????

Czy w OTCF S.A. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Zaskoczona

Nie

@Zaskoczona

Naprawdę firma nie reaguje na problemy zgłaszane przez was, pracowników? Nie brzmi to dosyć zachęcająco, prawdę mówiąc. A może mogłabyś podać przykład? Daj znać, jeśli takie jest Twoje doświadczenie. Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o tym pracodawcy.

@Joanna

Przykładowo - niedostosowana do organizacji menedżerka. Fakt, miała świetne referencje i globalne doświadczenie. Co z tego, kiedy wychodziła z założenia, że osoby urodzone po 1985 r. nie powinny pracować w firmie, bo są za mało... własnie, jakie? Sama byłam wielokrotnie przez nią dyskredytowana ze względu na wiek. Nie jest to tylko moja opinia. W firmie wszyscy wiedzieli kogo pani S. lubi, a kim gardzi. Potrafiła zadzwonić podczas sesji foto odbywającej się w innym państwie, aby domagać się zdjęć w pionie w swojej ulubionej stylistyce glamour - podczas gdy projekt był typowo sportowy (nacisk na wysiłek, pracę nad sobą) i miał być prowadzony głównie online (gdzie domyślnie najlepszym formatem jest poziom). Skarg było sporo, HR z nią rozmawiał i nic.

@Bbb

Takie dyskryminowanie pracowników ze względu na wiek to nic dobrego, bo od razu szufladkuje ludzi. Sama z nią rozmawiałaś o tych sytuacjach, czy nie miałaś śmiałości? Bo myślę że to problem, który powinno się rozwiązać.

@Bartosz

Przekazywałam bezpośredniej przełożonej, która zresztą też była gnębiona tak, że w końcu odeszła z firmy

ella
@Bartosz

Nikt nie chce tego rozwiązać zamiatają wszystko pod dywan.

@Bbb

To niedobrze, że nikt nie może nic zrobić i jedynym ratunkiem jest odejście z pracy. Wiadomo, że wtedy się jest na straconej pozycji. A jeżeli chodzi o zarobki to miałaś dobra pensję? Bo może chociaż to rekompensowało inne niedogodności?

@Bartosz

Jak na stanowisko specjalisty i staz pracy to miałam zadowalajace zarobki konkurencyjne w stosunku do innych firm

Jak w OTCF S.A. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

W obliczu stale zmieniających się szefów - ciężko. Jeżeli masz dobrego i efektywnego managera, to dostaniesz swoje. W przeciwnym wypadku będzie trudno

Zostaw merytoryczną opinię o OTCF S.A. - Wieliczka

• Jak się pracuje w OTCF S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy OTCF S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OTCF S.A.?

OTCF S.A.