Mercus Logistyka sp. z o.o.

Opinie o Mercus Logistyka sp. z o.o.

Kama

Gdzie można aplikować ?

Andi

rok mija , zero poprawy czy tak wam ciężko posłuchać głosu pracowników ,już nie jeden był z propozycją polepszenia warunków u "prezesów"

ON

Najlepsze są odpowiedzi "Pracodawcy". Komentujący podnoszą jak najbardziej zasadne zarzuty dotyczące niewydolności Spółki, wskazując słabe ogniwa oraz elementy wymagające natychmiastowej korekty, a odpowiedź utrzymana jest zawsze w tym samym zabawnym tonie "organizacja się uczy, wyciąga wnioski i lada moment osiągnie doskonałość".

Krzysztof
@ON

To się nazywa PR ;) a co do tych wypowiedzi pracowników - zgadzasz się z tym w 100%?

@ON

Uczy się już 20 lat, wyciąga wnioski 30 lat, a działa jakby czas się zatrzymał 50 lat temu. Tam chyba już nikt nie potrafi zarządzać tą firmą. Obsługa klienta - dramat !!! Czas obsługi - średnio 9 miesięcy !!!

Wiktoria
@Były

O matko a czemu aż tak długo to trwa?

Jakie są warunki zatrudnienia w Mercus Logistyka sp. z o.o.?

Krzysiek Karaś

Daj sobie spokój. Porzuć myślenie o tej firmie. Szkoda czasu. Szukaj czegoś innego. To dobra rada.

Były

Tam było, jest i chyba pozostanie źle! Pod względem płacy i kultury organizacyjnej. Nikt, absolutnie nikt nie jest zainteresowany poprawą funkcjonowania tej firmy. Z roku na rok co raz gorzej, a działania "naprawcze" są raczej pozorowane niż rzeczywiste.

Warunki zatrudnienia są takie same jak w każdej innej firmie. Podstawowym warunkiem zatrudnienia jest spełnienie kryteriów wymaganych w ofercie pracy publikowanej przez pracodawcę. Następnie odbycie rozmowy kwalifikacyjnej i uzyskanie jak najwyższej oceny. Pracodawca kontaktuje się z wybranymi na podstawie dwuetapowej weryfikacji kandydatami i indywidualnie negocjuje warunki umowy o pracę. Każde stanowisko pracy ma swoją indywidualną specyfikację i inny zakres obowiązków. W sprawie innych aspektów związanych z warunkami zatrudnienia: benefitów, szkoleń, urlopów itp., proponujemy kontaktować się bezpośrednio z działem kadr pod nr tel.: 76 724 81 50 w godz. od 7.00 do 14.30.

@Mercus Logistyka sp. z o.o.

Napiszcie ile płacicie i zobaczymy te tłumy chętnych do pracy. No naprawdę nie róbcie sobie jaj z ludzi. No i zmieńcie styl zarządzania kadrami bo można odnieść wrażenie, że większość tam pracujących to lenie. Choć jak to mówią "jaka płaca, taka praca". PS Straszyć nie musicie bo wiem co mówię.

@Były

Co wpływa na wysokość pensji? 1. Składniki wynagrodzenia Pensja, którą otrzymujemy, składa się z płacy zasadniczej. Oprócz podstawy możemy otrzymywać również dodatki (stażowy, funkcyjny, za pracę w porze nocnej itd.). Jeśli spełnimy określone wymagania, mamy szansę dostać premię. Inny składnik wynagrodzenia to benefity. Wśród korzyści pozapłacowych wymienia się m.in. prywatną opiekę lekarską, karty multisport, bony żywieniowe czy zniżki pracownicze. W prowizyjnym systemie wynagradzania możemy liczyć również na prowizje od podpisanego kontraktu, pozyskanego klienta itp. 2. Kwalifikacje zawodowe Znajomość języków obcych poświadczona certyfikatami, ukończenie studiów podyplomowych, zdobycie dodatkowej kategorii prawa jazdy – posiadanie kwalifikacji, które podnoszą jakość pracy, również wpływa na wysokość pensji. 3. Doświadczenie Pracownik, który od lat wykonuje określone obowiązki, posiada rozległą wiedzę i umiejętności. Jest ekspertem w swojej dziedzinie lub zarządza zespołem. Otrzymuje więc pensję adekwatną do doświadczenia. 4. Stanowisko Kierownik otrzymuje wyższą pensję niż jego podwładni, co wiąże się z większym zakresem odpowiedzialności. Zdarza się, że osoby zajmujące kierownicze stanowiska mają nienormowany czas pracy – choćby dlatego ich pobory powinny być wyższe. 5. Wysiłek i jakość pracy Na wysokość pensji wpływa również efektywność pracownika. Na takim założeniu opiera się akordowy system wynagradzania. Wysokość pensji nie zależy od dyspozycyjności zatrudnionego, ale od tempa i skuteczności, jaką wykazuje w trakcie wykonywania obowiązków. 6. Kary pieniężne W uzasadnionych okolicznościach pracodawca ma prawo obniżyć wynagrodzenie pracownika. Możemy otrzymać karę finansową za: ignorowanie przepisów bhp i przeciwpożarowych, opuszczenie miejsca pracy bez usprawiedliwienia, stawienie się w pracy w stanie nietrzeźwości lub spożywanie alkoholu w miejscu pracy. Sposób ustalania wysokości kary został wskazany w rozporządzeniu MPiPS: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19960620289. Jak obliczyć wynagrodzenie netto? Podczas rozmowy o pracę rekruter informuje nas o wysokości pensji brutto. Odejmuje się od niej składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne i/lub zaliczkę na podatek dochodowy. W zależności od rodzaju umowy, „na rękę” otrzymujemy odpowiednio pomniejszoną kwotę. Aby obliczyć jej wysokość, możemy skorzystać z kalkulatora wynagrodzeń Pracuj.pl: https://zarobki.pracuj.pl/kalkulator-wynagrodzen/. Rynek pracy jest duży i elastyczny a umowa o pracę nie jest wyrokiem dożywocia. Jeżeli pracownik nie jest zadowolony z oferowanych warunków pracy zawsze może zmienić pracodawcę. Mamy nadzieję, że zmiana zawodowa jakiej dokonał Pan/Pani jest satysfakcjonująca, a nabywane doświadczenia pozwalają się Panu/Pani rozwijać. Prosimy o podzielenie się pozytywnymi doświadczeniami z nowego miejsca pracy.

Egon
@Mercus Logistyka sp. z o.o.

Waszym pracownikom w większości nie chce się pracować. Nieliczni mimo niskiej pensji coś robią, reszta się totalnie obija. PS Czy nie płacicie za telefony, nikt prawie u was nie odbiera.

Terminator

Jeżeli chcecie , zobaczyć jak nie powinna wyglądać praca , to zatrudnijcie się ML. Jeżeli nie doświadczyliście w innych firmach najgorszych doznań które może wam zapewnić pracodawca , to tu na pewno doznacie wszystkiego najgorszego Aktualnie wdrożenie SAPA , uruchomili coś co nie działa i pewnie długo nie będzie , osoba odpowiedzialna za wdrożenie cały czas uważa ze wszystko jest w jak najlepszym porządku .Wciska ludziąą w twarz że wszystko działa , a naprawdę to po prostu śmiech na sali , ona po prostu nie ma o niczym pojęcia, Prezesi ślepi nikt nic nie widzi , a firma stoi . A winni będą oczywiście szarzy pracownicy. Dział przeciw mobingowi i przeciw działaniu stratom , kierowników ,dyrektorów i prezesów nie tyka, uwala tylko szaraków. Kadra prawie w całości do niczego , nowe nabytki tak od 2017 r , nie nadają się do niczego , gdyż nie wiedzą jak firma działa i zresztą robią tylko żeby coś robić, (usunięte przez administratora)

Prawda boli
@Terminator

Potwierdzam powyższą opinię. Odpowiedzialny pracodawca już dawno za takie wdrażanie nowego systemu wyrzuciłby na zbity ... odpowiedzialnego za to. Amatorszczyzna, brak wiedzy i umiejętności. Błędy we wdrażaniu tragiczne. Najgorsze jest to, że nikt tam za nic nie odpowiada i wszyscy wszystko mają w nosie. PS: Czy z wami jeszcze leci podwójny menadżer, czy już woli "centralę" od Polkowic?

@Prawda boli

Nie jest prawdą, że w związku z wdrożeniem SAPA nikt nic nie robi i za nic nie jest odpowiedzialny. Nie jest prawdą też że pracownikom odpowiedzialnym za koordynację wdrożenia brakuje kompetencji. Nasza spółka nie jest jednorodnym zakładem pracy, jest skomplikowanym wielodomenowym przedsiębiorstwem, w którym każda z komórek ma inne zadania i potrzeby formalne żeby je realizować. Nie realizujemy jednego procesu i nie korzystamy wszyscy z tych samych narzędzi i uprawnień. Prawdą jest, że na końcowym etapie napotykamy na problemy i sytuacje których nie uwzględniliśmy ale staramy się możliwie jak najszybciej reagować na zaistniałą sytuację i usprawniać procesy. Prosimy o zrozumienie złożoności wdrożenia i chwilę cierpliwości.

@Mercus Logistyka sp. z o.o.

jeżeli cos nie działa to do wyrzucenia.. Czy nie widzicie co dzieje sie na M040 ? w związku z wdrożeniem "SAP" WM" .. jak nie działa to do kosza, nie ten to być może inny ale nie, bo kasa musi sie zgadzać to drążymy dalej .. miało niby nie być papirologii odkąd wszedł SAP papierów 100% więcej.. Jak może być wdrażana WM na magazyny skoro owe magazyny w ogóle nie są przystosowane do tego..

@Andrzej

Nie należy zrzucać wszystkich problemów magazynu centralnego M040 tylko na wdrożenie WMS i SAPa. Wdrożenie systemu tak naprawdę uwidoczniło potrzebę zmian systemowych i organizacyjnych na tym magazynie. I wbrew pozorom jest to dobra wiadomość, ponieważ dzięki niej wiemy które obszary bezwarunkowo i pilnie wymagają usprawnień. Niestety nic się nie dzieje samo. Rozumiemy, że każdy pracownik oczekuje płynnej i bezproblemowej pracy związanej z obsługą zarówno magazynu jak i systemu, ale bez potrzeby osobistego zaangażowania lub na minimalnym poziomie. Przy wszelkiego rodzaju zmianach i usprawnieniach w każdym procesie - Pracodawca oczekuje od osób z nim związanych zainteresowania, analizy i aktywnego wsparcia na każdym z etapów. To bardzo ważne aby mieć świadomość tego co jest naszym celem, na jakim etapie jesteśmy i w jaki sposób możemy usprawnić dany proces bo wszyscy bez wyjątku pracujemy na sukces lub porażkę. Nie narzekajmy - wspierajmy kierownictwo, a także koleżanki i kolegów którzy rozumieją jak ważne jest wdrożenie WMS i każdego dnia pracują nad rozwiązywaniem pojawiających się problemów. Zamieńmy frustrację w determinację.

Matylda

Żenujące , pomijając pieniądze bo to jest do przeżycia , jak sobie wynegocjujesz na dzień dobry to jakoś będzie . Ale traktowanie ludzi w tej firmie to jakaś masakra , widziałam na własne oczy co pani nowo zatrudniona koordynator tzw. informatyki zrobiła z jednym chłopakiem . A zarząd ślepy , pani prezes kadrowa ślepa , bezpieczniki ślepe, komórka etyki ślepa . Zresztą w innych działach nie jest lepiej , a mag 40 tam to się dzieje hahahahha , Nie będę tu opisywała , trzeba zobaczyć tą żenadę na własne oczy , bo tego się nie da opowiedzieć, szczerze ! omijać szerokim łukiem . ale ktoś tam miał rację pisząc ze SAP tzn wdrożenie przez osoby nie odpowiednie z zerową wiedzą nie mógł się udać , przez to cała firma cierpi , tzn pracownicy , a pani koordynator zarobiła kokosy . Pogratulować zarządowi i rzucić wypowiedzenie :) ja na szczęście już jedną nogą poza :)

@Matylda

Firmę tworzą ludzie, atmosferę tworzą pracownicy. Jak w każdej organizacji są osoby, które jedynie narzekają i nie wnoszą konstruktywnych pomysłów umożliwiających zmiany. W Pani opinii wszędzie jest źle. To krzywdząca opinia zwłaszcza dla tych pracowników naszej organizacji, którzy rozumieją konieczność zmian i każdego dnia wykazują się prawdziwym zaangażowaniem i pracują wzorcowo wykorzystując nie tylko nowy system SAP. System jest potężny ze względu na ilość wdrożonych modułów i obejmujących szereg procesów nad którym pracowali Kierownicy poszczególnych obszarów wraz ze swoimi zespołami. Wdrożenie wykonywała firma zewnętrzna, której zadaniem jest odwzorowanie procesów biznesowych w systemie informatycznym. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nie zainstaluje się programu bo system był i jest konfigurowany pod potrzeby organizacji w trudnym dla wszystkich okresie pandemii. Szanowna Pani proponujemy, by energię wykorzystała Pani w konstruktywne działanie w pracy jako osoba z wieloletnim doświadczeniem - wspomagając swoich współpracowników. Wspólne działanie pomoże wszystkim usprawniać pracę i rozwijać naszą firmę, dzięki której wszyscy będziemy mieli gwarancję zatrudnienia i godziwej płacy.

Matylda
@Mercus Logistyka sp. z o.o.

Uwierzcie , chciałam energię przekierować na pracę, ale to co zrobiliście z tą firmą po Prezesie Kselu , jest po prostu żenujące , nie wiem kto z firmy opisuje Mercus w takich superlatywach , zapewne pani ela a moze pani ania :) . Przykro patrzeć, co się tam porobiło przez ostatnie 4 lata. Może najlepszą formą przekonania się kto ma rację , czy jest dobrze czy źle, jest zatrudnienie się tam chociaż na 2 mc i wszystko będzie jasne. Ale już nic dobrego tam nie będzie Życzę wszystkim pracownikom miłej pracy i sukcesów a przede wszystkim spokojnej pracy a tym co narobili tego (usunięte przez administratora) wszystkiego najgorszego z okazji świąt i nowego roku na szczęście mnie już tam nie ma i mam spokój :)

@Matylda

Szanowna Pani Matyldo, każda firma niezależnie od jej wielkości, lokalizacji i branży ma swoją historię. I z pewnością nie ma firm, których historia jest usłana samymi sukcesami. Świat i życie każdego z nas jest kształtowane przez dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość ekonomiczną, technologiczną, społeczną, kulturową itd. To samo dotyczy biznesu. Najtrudniejsze są zawsze zmiany. Łatwo przyzwyczajamy się do schematów, które się sprawdziły. Zmiany powodują, że czujemy się niepewnie i z nostalgią wracamy pamięcią do chwil, kiedy czuliśmy się bezpiecznie w wypracowanych i sprawdzonych stereotypach. Pani też podjęła decyzję dotyczącą zmiany. Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie jakiego nabyła Pani pracując w spółce MERCUS przyniesie Pani na nowym stanowisku wymierne efekty i satysfakcję. „Spróbuj nie opierać się zmianom, które napotykasz na swojej drodze. Zamiast tego daj się ponieść życiu. I nie martw się, że wywraca się ono czasem do góry nogami. Skąd wiesz, że ta strona do której się przyzwyczaiłeś, jest lepsza od tej która cię czeka?” – Elif Şafak

Klient
@Mercus Logistyka sp. z o.o.

Jako klient muszę przyznać rację pracownikom. Drogi Mercusie, dajecie ciała na całej linii. Obsługa klienta leży, polityka magazynowa to jest dramat. Klienci czekają miesiącami, nikt nic nie wie, wszyscy udają, że ich nie ma. Zmiany zmianami, ale czy można wdrażać coś od prawie roku bez efektu? Stoicie nad przepaścią i buńczucznie wygłaszacie hasła, że wasza zaangażowana kadra dzielnie stawia krok do przodu. No to w końcu róbcie ten krok. Prawda jest taka, że te wasze kadry, koordynatorzy, kadra kierownicza nie mają podstawowej wiedzy o organizacji takiej instytucji jak Mercus, jak polityka magazynowa, logistyka, zarządzanie zmianami, optymalizacja procesów, zarządzanie kosztami, płynność finansowa. Wygłaszacie wielkie hasła, a efekty żałosne, sorry przerabialiśmy coś takiego w poprzedniej epoce.

Franciszek
@Były

Trzeba zmienić dyrektora bo obecny jest do niczego. Dużo mówi, obiecuje. Ostatnio stał się bardzo arogancki - zero szacunku dla ludzi. Duże wymagania, a płacą najniższą krajową. Dyrektorze Arku czas zmienić firmę bo w tej już wyjątkowo zrobił Pan niezły (usunięte przez administratora) Czepia się Pan branżystów, a nie może Pan sobie poradzić z magazynem. Ciekawe jakby kontrahenci zobaczyli jak wygląda magazyn - jedna wielka porażka. Zakłady czekają na towar, który jest na terenie magazynu, ale nie można go znaleźć taki jest bałagan. Przydałoby by się Panu szkolenie savoir-vivre. Czas się pakować i dać szansę innym.

@Franciszek

Dyrektor Logistyki nie odpowiada za wysokości wynagrodzeń w spółce Mercus Logistyka. Stawki zaszeregowania na poszczególnych stanowiskach są wynikiem wypracowanych uzgodnień pomiędzy pracodawcą a organizacjami społecznymi. Jeśli pracownika nie zadawala zatrudnienie na zaproponowanym mu stanowisku i stawce zaszeregowania - zawsze może je negocjować ze swoim przełożonym lub podjąć próbę zmiany pracodawcy na oferującego dogodniejsze warunki płacowe. Zachęcamy autora niniejszego wpisu do zaproponowania rozwiązań porządkujących przytoczoną trudną sytuację. Każdy pomysł usprawniający procesy logistyczne będzie wzięty pod uwagę. Zarówno dyrekcja jak i kierownictwo pionu logistyki jest otwarte na wszelkie oddolne inicjatywy.

Franciszek
@Mercus Logistyka sp. z o.o.

Kierownik Marcin i jego zastępczyni Pani Kasia akurat są tacy pomocni i wstawią się za pracownikiem. Już to widzę... Pani Kasiu czas wziąć się za robotę, a nie czekać na gotowce. Dziewczyna nie ma pojęcia o zarządzaniu ludźmi. Ale to już nie mój problem. Tylko za chwilę nie będzie miał kto robić zamówień, bo wszyscy hurtem rzucą wam wypowiedzenia. Firma bez przyszłości, pracownik na każdym kroku krytykowany. No i od pewnego czasu (usunięte przez administratora)

Danuta
@Franciszek

Dobrze zrozumiałam że macie specjalny dział w firmie od naruszeń wobec pracowników i od przeciwdziałania stratom? To chyba rzadkość jest w Pl.

Magazynier

Rekrutacja przebiegła w miłej atmosferze, na luzie. Sympatyczna pani Ewa dokładnie wyjaśniła czym zajmuje sie firma, na czym polega praca ,czego oczekuje od kandydata na w/w stanowisko. Jasno i wyraźnie przedstawiła jakie warunki socialne jak i płacowe

Pytania głównie o doświadczenie, przebieg kariery, pytania o mocne i słabe strony. Wszystko w miłej atmosferze / Pozdrawiam

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Dzień dobry, czy praca magazyniera jest ciężka fizycznie dla kobiet? Czy trzeba dużo dźwigać? Czy praca magazyniera wiąże się również z pracą przy komputerze? Dzięki za szybką odpowiedź.

Lubinianka

Czy mogę prosić o informację jak wygląda praca na kablach w Sobinie dla kobiety ? Czy jest ciężko, czy trzeba zostawać po godzinach, a jeśli tak to jest ten czas dobrze płacony? Czy mimo wszystko można liczyć na pracownika obok, który w razie co podpowie, wytłumaczy? Dziękuję za informację :)

Aneta
@Lubinianka

Jeśli chodzi o pracę to nie jest aż tak żle, finanse jak wszędzie najniższa krajowa można dorobić sobie w sobotę, jak pracowałam to nie było ich dużo ale się zdarzały ... jak najbardziej możesz liczyć na pomoc Lider/brygadzista ale wiesz jak to jest to wszystko do czasu.. Jeżeli chodzi już o kadrę zarządzającą to niestety przykro stwierdzić ale woła o pomstę do nieba... Jak dobrze pamiętam to Pani M.P była już na spowiedzi (usunięte przez administratora)dlaczego jeszcze pracuje ?? (usunięte przez administratora)

@Lubinianka

W Zakładzie Produkcji Elektro-Mechanicznej w Sobinie przy ul. Wiertniczej 1 praca odbywa się w systemie dwuzmianowym. I zmiana rozpoczyna się o godzinie 6.00 i kończy o 14.00. II zmiana rozpoczyna się o godz. 14.00 i kończy o godzinie 22.00. Praca po godzinach - nie. Sobota co druga w miesiącu na I zmianie płatna 100%. Praca nie jest ciężka fizycznie. Stanowiska przy maszynach i urządzeniach w pozycji siedzącej o charakterze siedzącym. Nowi pracownicy mogą liczyć na wsparcie brygadzisty.

Vengenberg

Po jakim czasie od rozmowy kwalifikacyjnej ktoś się do was odezwał? Ja czekam na telefon drugi tydzień a było powiedziane, że odezwą się w ciągu tygodnia a w razie odmowy zostanie wysłany mail z informacją. A tu cisza.

Oni
@Vengenberg

Nawet miesiąc

@Oni

W formularzu aplikacyjnym znajduje się informacja, że pracodawca skontaktuje się tylko z wybranymi kandydatami na dane stanowisko. Zazwyczaj następuje to w tydzień po rozmowie kwalifikacyjnej, ponieważ mniej więcej tyle trwa weryfikacja kandydatów i podjęcie decyzji. Jeżeli przez 7 do 9 dni nie mieli Państwo żadnego fed backu, to znaczy że na dane stanowisko został wybrany inny kandydat. Wybrany kandydat o decyzji pracodawcy jest powiadamiany telefonicznie. Drogą elektroniczną powiadamiani są pozostali kandydaci po przyjęciu jednego z nich na wybrane stanowisko i po fizycznym rozpoczęciu pracy. Powiadomienie takie generuje system. Jeżeli wybrany kandydat nie przyjmie oferty pracy, wówczas proces rekrutacji zostaje wydłużony.

Ktos365
@Vengenberg

Do mnie zadzwonili po 5 dniach od rozmowy kwalifikacyjnej :)

Szukam pracy w mieście Sobin. Interesują mnie średnie zarobki w wysokości 5300 . Czy ktoś wie, czy mogę liczyć na takie w firmie Mercus Logistyka sp. z o.o.?

Były

Zależy na jakim stanowisku ale raczej NIE.

Pytanie jest zbyt ogólne. Nie wiemy jakie posiada Pan/i umiejętności, staż i doświadczenie zawodowe. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi ofertami pracy pod adresem: https://rekrutacja.kghm.com/Recruitment Jeżeli jakieś z ogłoszeń będzie odpowiadało Panu/i - zachęcamy do aplikowania i spotkania się z nami. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przedstawione warunki zatrudnienia na danym stanowisku wraz z wysokością wynagrodzenia.

Wiedzący

Kwartalnie, jak najbardziej :-)

Raf

Nawet połowy z tego nie zarobisz...

@Raf

Zgadzam się Najniższa króluje

Czy jest dojazd autobusem z Głogowa do mercusa logistyka tam gdzie robią na magazynie?

@Kandydat

Mercus Logistyka posiada kilka magazynów w tym także na terenie siedziby (ul. Kopalniana 11), jeżeli chodzi Panu o tę lokalizację - to tak. Mamy zorganizowany transport z Głogowa do Polkowic i z Polkowic do Głogowa. W przypadku większej ilości pytań o przyszłą pracę i warunki z nią związane - proszę dzwonić bezpośrednio do kadr i pytać. 76 724 81 51 , 76 724 81 49 lub 76 724 82 43.

@zainteresowana
@Mercus Logistyka sp. z o.o.

Dzień dobry, a czy z Lubina do Polkowic/Sobina są transporty pracownicze?

@@zainteresowana

Tak, oferujemy naszym pracownikom przewozy zorganizowane na tych trasach.

stanisław krawczyk

Pozdrowienia Dla Dyrektora Kazimierza Kwiatkowskiego i Działu H1 w którym pracowałem.

Jak szefostwo w Mercus Logistyka sp. z o.o. traktuje ludzi?

Tralalala

To zależy w jakim dziale, ale kierownicy zazwyczaj są dobrzy dla swoich pracowników, dyrektorzy też. (No może oprócz zakładu w Sobinie...) Za to zarząd nie szanuje swoich pracowników kompletnie, nie ma pojęcia ile pracy i serca każdy wkłada. Dla nich najlepiej by było, żeby pracownicy szeregowi robili za 4 osoby i za miskę ryżu.

@Tralalala

mozesz rozwinac o co chodzi z zakladem w sobinie?

Nat
@Tralalala

Proszę również więcej info na temat zakładu zakładu Sobinie :) rozważam aplikowanie CV do nich, także każda informacja się przyda, pozdrawiam:)

Sobin żyje własnym życiem Zero zasad Zero szacunku do człowieka

Były klient

Ta firma to zarządczy armagedon. Tak było kiedyś, tak jest obecnie. O zarobkach nie wspomnę, bo wołają o pomstę do nieba. "Współpraca" z tą firmą to droga przez mękę lub jak kto woli dramat w trzech aktach.

@Były klient

Szanowny Były Kliencie, Jest nam przykro, z powodu twoich doświadczeń. Mamy nadzieję, że aktualny pracodawca / kontrahent handlowy i warunki zatrudnienia / współpracy spełniają twoje oczekiwania. Mamy też nadzieję, że w nowych relacjach zawodowych przydadzą się wiedza i umiejętności nabyte przy okazji pracy/współpracy z naszą spółką.

PRacowni

Dlaczego biura dostają bony,a pracownicy produkcji nic? Te związki zawodowe już dawno powinni rozwiązać.

@PRacowni

Pracownicy biur nie otrzymali żadnych bonów ani talonów w 2020 roku. Jeżeli taka informacja do Państwa dotarła - proszę doprecyzować o jakie bony chodzi lub zweryfikować tę informację bezpośrednio u źródła kontaktując się z ZP/Rachuba.

LILA
@PRacowni

pracownicy biur otrzymali gotówkę , w bony sie już Mercusik nie bawi

@LILA

W związku ze świętami przypadającymi na początek kwietnia, pod koniec miesiąca marca wszyscy pracownicy spółki Mercus otrzymali dodatkowe pieniądze z przeznaczeniem na ten cel.

Klaudek

Nie polecam tej firmy, zarobki marne - po 30 latach pracy najniższa krajowa, brak szacunku do pracownika.Zatrudnia się osoby z polecenia, nawet kiepskie a nie te które mają kwalifikacje i są odpowiednie na dane stanowisko. Nic dobrego w tej spółce nie znajdziecie. Były pracownik z kilkunastoletnim stażem

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak, każdy zatrudniony pracownik otrzymuje umowę o pracę z chwilą jej podpisania.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Mercus Logistyka sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

To bardzo ogólne pytanie i trudno na nie odpowiedzieć jednoznacznie. Aby otrzymać wyczerpującą i satysfakcjonującą odpowiedź, proponuję skontaktować się bezpośrednio z działem kadr. Proszę dzwonić pod numer 76 724 81 50 w godz. 7.00 - 14.30.

Mandragora

Dodam swoje spostrzeżenia jako były już pracownik. Wraz z objęciem funkcji dyrektora przez Pana K wszyscy mieliśmy nadzieję na poprawę dramatycznej sytuacji zakładu.I na początku współpracy potrafiliśmy działać wspólnie zapowiadało się na naprawdę dobre warunki współpracy. Ale cos się dzieje w następnych miesiącach i zgadzam się z poprzednimi opiniami zostaje stworzony prywatny folwark do którego wstępują inteligentni inaczej pracownicy,donosiciele podlizywacze ,osoby które same nigdy nie zrobiły nic aby przyczynić się do poprawy funkcjonowania zakładu. I o to dyrektor dostaje kolorowy talerz kłamstw,pomówień niewiele mających wspólnego z prawdą i ten biedny omotany człowiek już sam nie wie w co ma wierzyc jak działać i co robić otoczony zgrają świetnych kompetentnych inaczej fachowców informujących o tym czego nie zrobili inni a sami są świetni nie maja sobie nic do zarzucenia .I mamy nakręcona karuzelę śmiechu i żenady.Ale najgorsze w tym wszystkim jest to ze takie działania niczego dobrego nie wnoszą niczego nie zmieniają ani niczego nie budują , to jest ruina w najczystszej formie za kawałek lepszego stołka dali by sobie narobić na głowę.Szkoda bo każdy powinien wykorzystać swój awans do zrobienia czegos dobrego tak,abyśmy nie musieli zbierać odpadów ,mogliśmy robić najlepsze zlecenia i mieć z tego dobre pieniądze.WSZYSCY.Dla mnie osobiście szkoda bo dużo fajnych pomysłów spaliło na panewce a osoby które mogły się rozwijać utknely w miejscu dlatego ze za ich plecami za ich rozwój wypowiedziały się po cichu osoby trzecie.To nie jest normalna sytuacja. Współczuje biednym udreczonym pracownikom produkcji to świetni ludzie wystarczyło by im dać namiastkę normalności zrozumienia i wsparcia a ta praca wyglądała by całkiem inaczej.Wszyscy odcinali by kupony niestety nikt już nie będzie tam o nic starał a cała ekipa zarządzająca daleko i długo nie pojedzie bez filaru jakim jest produkcja.Moglismy mieć całkiem fajną perspektywę,a niestety pojedziemy dalej na najniższych zarobkach i fatalnej kulturze organizacyjnej. (usunięte przez administratora)

@Mandragora

Szanowny/a Panie/i, Wierzymy, że otwarta, rzetelna komunikacja skutkować będzie poprawą warunków zatrudnienia oraz rozwojem firmy. A na tym szczególnie nam zależy. Swoboda wypowiedzi nie oznacza jednak wolności do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Ochronie prawnej podlega też ujawnienie informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa. Pracujemy nad zmianami w firmie, usprawniamy komunikację i pozostałe procesy. Nie zawsze idzie to tak szybko jakbyśmy chcieli, ale firma jest duża i wszyscy mamy tu swoje przyzwyczajenia – na każdym szczeblu – nie tylko kierowniczym. To, co jest ważne dla nas na tym etapie, to sprawa szacunku dla współpracowników. Na koniec współpracy jako Dział HR zawsze przeprowadzamy exit interview – przedstawiane wtedy przez Państwa uwagi są zawsze dla nas cenne, wiemy kto je kieruje i wówczas możemy zareagować. Gratulujemy Pani zmiany pracy i życzymy powodzenia na dalszej drodze zawodowej.

@Mercus Logistyka sp. z o.o.

Wy nad usprawnieniami pracujecie już min 15 lat i nic z tego nie wychodzi. Jedni udają, że zarządzają, inni udają że pracują.

hahahah
@Mercus Logistyka sp. z o.o.

słyszałem na własne uszy wasze exit interviews :) Schowajcie się z takimi tekstami, ktorych ludzie nie rozumieją

Zadowolone

(usunięte przez administratora).po odpowiedzi Pana kierownika że nie może udzielić Wam aż takiej podwyżki same Panie napisaliście wypowiedzenie o pracę. Więc dlaczego ma Pani jakiekolwiek pretensje ? Jest Pani dorosła osoba I sama podjęła decyzję po 20 letnim stażu w firmie Mercus o rozwiązaniu umowy. A co do nowych pracowników proszę się doinformować jaka stawke dostały!Taka jak każdy .A jeśli chodzi o kierownika uważam wręcz przeciwnie jest dobrym człowiekiem (usunięte przez administratora)

Majka
@Zadowolone

Witam Panią zadowolona. Powinna Pani dobrze wiedzieć że żadnej odpowiedzi nie dostaliśmy . A napisalysmy wypowiedzenie bo uznaliśmy że nie warto starać się dla kogoś kto tak lekceważy swoich pracowników. Z tego co wiem to nadal nie jest tak jak powinno być.

Cześć. Tak zgadzam się z Wami w 100 %. Dajesz z siebie wszystko. Jesteś obowiązkowym pracownikiem a w zamian tylko krytyka i brak szacunku. Natomiast zarządzająca produkcja Pani M zamiast zająć się swoją pracą (usunięte przez administratora) Jej praca to przebywanie w gabinecie dyrektora i marudzenie. Ja sama, ja wiedzialam, to mój pomysł, nikt mi nie pomoga. Oczywiście wykształcenie do zarządzania ludźmi też posiada!!! Kto na to pozwolił? Już tak omotała boga z toyoty, że sam nie wie co ma właściwie robić. Szkoda tylko, że bazuje na opiniach pani M. Bardzo żałuję, że takie osoby jak Wy z świeżymi pomysłami a przede wszystkim z wysoką kulturą osobistą musiały odejść. Takich ludzi tu potrzeba. Wracając do wspaniałej załogoi to między innymi ludzie, którzy muszą się wspomagać lekami uspokajacymi. W taki sposób się hartujemy by przetrwać. Pozdrawiam

Bezrobotny

Niestety (usunięte przez administratora) stworzyła swój prywatny folwark do którego wstęp mają osoby poniżej jej poziomu - ćwierćinteligentni pracownicy, informujacy o tym, że ktoś miał kanapkę z pasztetem, albo ktoś nie splukal po sobie wody. Przykre

@Bezrobotny

Szanowni Państwo, obserwując od dłuższego czasu problematykę zamieszczanych przez Państwa postów, która w dużej mierze nie dotyczy pracy jako takiej a osobistych opinii na temat relacji interpersonalnych pomiędzy pracownikami a przełożonymi, pragniemy przypomnieć, że każdy zakład pracy posiada swoją strukturę organizacyjną i przypisany do każdego stanowiska zakres obowiązków. Podstawowe obowiązki pracownika: - sumienne i staranne wykonywanie pracy, - stosowanie się do poleceń przełożonych, - przestrzeganie czasu pracy, - przestrzeganie regulaminu pracy, zasad bhp i ppoż., - dbanie o dobro zakładu pracy, chronienie jego mienia i nieujawnianie informacji, które mogłyby narazić pracodawcę na szkodę, - przestrzeganie tajemnicy określonej w odrębnych przepisach, - przestrzeganie zasad współżycia społecznego. Jeżeli odczuwają Państwo jakieś niedogodności w związku z pełnieniem swoich obowiązków zawodowych - proszę poinformować o tym stosowne jednostki organizacyjne pracodawcy aby pomogły Państwu rozwiązać problem.

Bezrobotny
@Mercus Logistyka sp. z o.o.

Myślę, ze gdyby specjalnie założona komórka zajmująca się etyka i mobbingiem funkcjonowała, a nie była tylko "komórką pokazowa" to ludzie nie musieliby wylewać swoich gorzkich żali w internecie. Pracownicy wielokrotnie zgłaszają problemy, które zamiatanie są pod dywan. Przeprowadzanie anonimowych ankiet, plakaty o mobbingu, procedura antymobbingowa to działania typowo pokazowe, które nic nie zmieniają bo ludzie, którzy już dawno powinni być zwolnieni, dalej pracują. Myślę, ze więcej argumentów nie muszę pisać, gdyż jest to zbędne. Pewnie większość komentarzy zostanie usuniętych a potencjalni nowi pracownicy nawet nie będą świadomi w jakim zakładzie podejmą pracę.

Zabawne. Zaprawdę zabawne.

Majkel
@Bezrobotny

Dokładnie tak jest niestety, komórka ta to ściema i pozoracja. Wszystko jest elegancko zamiatane pod dywanik... Ten zakład to takie "państwo w państwie", a ekipa rządząca robi co chce...

Już "po ptokach"
@Mercus Logistyka sp. z o.o.

Przekonanie, że stosunki interpersonalne nie dotyczą problematyki pracy jest na wskroś błędne i dowodzi, że piszący tą opinię ma niewielką wiedzę z dziedziny zarządzania pracą i zasobami ludzkimi - sorry! Jaka jest odpowiedź pracodawcy na zgłaszane przez pracowników problemy? Zwolnienie z pracy? Zapominacie drodzy państwo o obowiązkach pracodawcy wobec pracownika, o tym ani słowa? Tak się traktuje ludzi? Jeśli tak, to sami zmieńcie pracę, bo widać że nie za bardzo wiecie co do was należy.

@Krzysiek Karaś

Ta buda w w Sobinie dalej istnieje?

Majka

Do pracodawcy: Uważam, że w tej firmie nie docenia się pracowników. Gdy w trzy osoby z jednego miejsca napisalysmy wypowiedzenie z pracy nikt się nawet nie zainteresował dlaczego. Przepracowalysmy w tej firmie ponad 20 lat A potraktowano nas jak najgorsze zło. Tylko dlatego że napisalysmy pismo z prośbą o podwyżkę, kilka razy upominalysmy się o jakąkolwiek odpowiedź bez rezultatu. Nie można było doprosić się kierownika aby z nami porozmawial . Unikał jak mógł . Przez 20 lat staralysmy się jak najlepiej mogłyśmy, nie było żadnych skarg , jak trzeba było zostawalysmy po godzinach dla dobra firmy i jak nas potraktowano!? Kierownik zrobił z nas szantazystki . Woleli przyjąć nowych pracowników za wyższa stawkę jak z nami zwyczajnie porozmawiać. Cieszę się że już nie pracuję w mercusie gdzie traktuje się ludzi jak .....! Mam wrażenie że do prezesa nie wszystko dociera albo po prostu ma zwyczajnie to gdzieś .

Zostaw merytoryczną opinię o Mercus Logistyka sp. z o.o. - Polkowice

• Jak się pracuje w Mercus Logistyka sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercus Logistyka sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercus Logistyka sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercus Logistyka sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercus Logistyka sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercus Logistyka sp. z o.o.