Opinie o NG Engineering (Next Generation Engineering) w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie NG Engineering (Next Generation Engineering). Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie NG Engineering (Next Generation Engineering) o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NG Engineering (Next Generation Engineering) w Wrocław

Emeryt

Firma generalnie jest na "+": - pracownicy oraz atmosfera w firmie - lepszej nie mogło być - spokój i tłumaczenie nowemu pracownikowi na plus; - godziny pracy - elastyczne 8H, od 6:00 do 9:00 masz zacząć; - z wszystkimi jesteś na "ty" także ułatwia to kontakty między-ludzkie; - imprezy firmowe i eventy, na porządku dziennym; - zarobki na plus aczkolwiek nikt nie wie kto ile ma, (normalna polityka firmy) także walczysz o swoje na starcie ;) - zależy czy idziesz na edytora technicznego czy na projektanta-konstruktora wszystkie powyższe informacje obowiązują; "-" jedyny minus jest niezależny od NG, jeśli firma która korzysta z usług NG stwierdzi że tyle i tyle osób ma pracować i trzeba zrobić restrukturyzację to niestety ale można dostać wypowiedzenie. ( niestety ja się tak rozstałem z NG ), aczkolwiek NG próbuje jakoś załagodzić sytuacje ale jak to mówią "nasz klient-nasz pan" i czasem nie da się nic zrobić. Jeśli zastanawiasz się nad aplikacją do NG to powiem Ci że warto, zwłaszcza dla wspaniałych ludzi z którymi przyszło mi pracować :)

@Emeryt

Powiedz mi w takim razie, czy ten okres próbny trwa 3 miesiące, czy jakoś krócej/dłużej. Jeśli chodzi o pracę zdalną, to czy jest szansa na to, aby otrzymać niezbędne narzędzia pracy? (: Poza tym, organizowane są jakieś szkolenia/kursy, które są w stanie przygotować pracownika do pracy w trybie home office? Chętnie poznam szczegóły, bo chcę tutaj zaaplikować. ;)

Emeryt

@Emeryt

Oo, czyli ogólnie polecasz :) Mam pytanie co do godzin pracy. Piszesz, że można zacząć od 6 do 9, a musisz to gdzieś wcześniej wpisywać czy po prostu danego dnia przychodzisz na którą chcesz z tych godzin? Możesz mi jeszcze powiedzieć czy możliwa jest praca zdalna?

Emeryt Nowy wpis

Tak, nie da się "spóźnić do pracy". Przychodzisz i wklepujesz sam w komputerze o której zacząłeś i automat od razu pokazuje Ci kiedy skończyć. Praca zdalna po okresie próbnym jest możliwa i zależna od Twojej wiedzy czy sam sobie poradzisz w domu z problemem.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Emeryt

19.02.2024 10:02

Emerytikona wywiad

Pracowałem jako młodszy edytor techniczny.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Emerytikona wywiad

Tak. Generalnie zależało to od dogadania się z liderem zespołu.

Emerytikona wywiad

Powodem mojego zakończenia współpracy z firmą była restrukturyzacja niewynikająca z winy NG.

Emerytikona wywiad

W pracy ceniłem sobie kontakty z innymi osobami. Atmosfera była dobra, z każdym można było się dogadać. Panował spokój. Każdy był zajęty wykonywaniem swoich obowiązków, dzięki czemu można było w pełni skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków. Panowała elastyczność, jeśli chodzi o godziny rozpoczęcia pracy. Organizowane były imprezy firmowe i różne eventy.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Emerytikona wywiad

Na plus. To nie pracownicy, to jedna wielka rodzina.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Emerytikona wywiad

Wszyscy traktowani byli na równi. Nie było widać podziału między kadrą zarządzającą a pracownikami.

Emerytikona wywiad

Wzajemny szacunek oraz doskonałe zarządzanie ludźmi przez zarząd.

Tak.

Emerytikona wywiad

Nie zmieniajcie podejścia do pracowników. Czułem się tu jak wśród swoich przyjaciół, a nie jak w pracy.

Jakie są mocne strony pracodawcy NG Engineering (Next Generation Engineering)?

hej, chciałbym aplikować na Sales Engineer, na stronie mają taką ofertę pracy, pytanie czy ona jest aktualna no i czy warto do nich w ogóle aplikować? Piszecie, że ludzie fajni, to zachęca :) Czy jako Sales Engineer pracuje na jakiejś ich bazie klientów, czy muszę ich sam pozyskiwać? Nie piszecie o zarobkach, może ktoś pokusiłby się podać ile taki Sales Engineer jest w stanie u nich zarobić?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie NG Engineering (Next Generation Engineering)? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Edward

Na stronie firmy jest ogłoszenie rekrutacyjne dla montera elektryka. Widziałem że to praca głównie w terenie, bo w obowiazkach jest udział w montażach i uruchamianiu maszyn i urządzeń przemysłowych u klienta. Dają auto służbowe? Montaże są po całej Polsce czy obszar jest ograniczony?

Ola
@Edward

Hej Edward! Rekrutacja nadal trwa, można aplikować. Wszystkie podróże odbywają się służbowymi samochodami, jeździmy w różne rejony Polski. :)

Jaka atmosfera panuje w firmie NG Engineering (Next Generation Engineering)? Są ogłoszenia na Pracuj.pl z 20 września. Czy jest rotacja?

kallamar

Myślę, że rotacja jak w każdej większej firmie. Trochę ludzi odchodzi, trochę przychodzi. Część pracuje 2 lata, część 5 i więcej. Ludzie fajni, są różne formy integracji, więc można też pospędzać luźno czas razem. Liderzy też wydają się w porządku, w zależności do jakiego działu trafisz. Sztywnieją tylko jak pytasz o podwyżkę i nadmierną ilość home office XD. Ale też można się dogadać nieraz.

Ewelina
@kallamar

O co chodzi z tą nadmierną ilością home office? Nie lubicie takiego trybu pracy? W ogóle to firma potrafi zadbać o pracowników na pracy zdalnej? Macie zapewniony odpowiedni sprzęt?

@Ewelina

Czesc! Tak pracuje z domu od września (całkowicie z domu). Dostałam super kompa, dwa monitory. Firma wszystko wysłała kurierem bo nie mam auta żeby przewieźć. Tylko internet po mojej stronie :)

Dorota, NG Engineering

Obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko Inżyniera Konstruktora. Przykładowe wymogi znajdzie Pani/ Pan w naszych ogłoszeniach: https://www.ng.engineering/pl/kariera.html

Kandydant105
@Dorota, NG Engineering

Jakie wynagrodzenie netto ? Jestem z poza Wrocławia, więc koszty wynajmu mieszkania dojdą, a jak wiadomo we Wrocłowiu aby nie mieszkać w budzie dla psa to minimum 2 tyś. Do tego trzeba odliczyć dojazd do pracy. O jakich pieniądzach mowa?

n12

Na jakie zarobki w NG może liczyć konstruktor?

Jacek Soplica
@n12

Na początku - mniej niż średnia krajowa. Ogólnie niskie jak na życie we Wrocławiu. Przeżyć możesz, ale na dom nie odłożysz. Potem, jak Ci się uda - może większe. Ale kto tam tyle siedzi.

@Jacek Soplica

Czy ktoś mający 5lat doświadczenia w kompleksowym projektowaniu detali z tworzyw sztucznych (od rfq po pierwsze wtryski i wprowadzenie do produkcji), może liczyć na zarobki 11k+ brutto?

Jaki dress code obowiązuje w NG Engineering (Next Generation Engineering)?

batman

nie obowiązuje, jest luźna atmosfera

Dorota, NG Engineering

Każdy nosi ubranie, w którym czuje się najlepiej, zarówno podczas rozmowy rekrutacyjne jak również w codziennej pracy.

Czy można liczyć w NG Engineering (Next Generation Engineering) na prywatną opiekę medyczną?

Jacek Soplica

Tak, jest Luxmed.

Dorota, NG Engineering

Posiadamy pakiet medyczny Luxmed.

Biały

Jaki poziom angielskiego jest wymagany w pracy? Przy rekrutacji jest rozmowa po angielsku?

Aks
@Biały

Angielski ma być na poziomie komunikatywnym ze względu na częstą pracę z osobami z zagranicy. Po prostu ,,masz się dogadać''.

@Biały

Równie dobrze możesz tam pracować 10 lat i jedyny angielski z jakim będziesz miał do czynienia to napis "Power" na obudowie komputera.

@Biały

Wymagamy znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. Podczas każdej rozmowy sprawdzamy jego znajomość.

kandydat

Jak rozwija się kariera w NG Engineering? Czy dwa lata umowy pracuje się na jednym stanowisku? Da się awansować lub wynegocjować podwyżkę?

Hmm
@kandydat

Awanse praktycznie się nie zdarzają, chyba że siedzisz tam naście lat, albo jesteś krewnym kogoś z kierownictwa. Z podwyżkami zawsze jest problem. Jak będziesz się wystarczająco dużo upominał to na odoczepne rzucą parę groszy... Ogólnie robią wszystko żeby nie dać ani grosza więcej niż trzeba dać aby utrzymać pracownika. Najlepiej dogadać się tak żeby być w miarę zadowolonym już na starcie i nie dać się zbajerować obietnicami podwyżek, bo zazwyczaj nic z nich nie wychodzi. Jak się nie uda to trudno, jest wiele ciekawszych alternatyw.

@kandydat

Kwestia rozwoju zawodowego w NG Engineering zależy od kompetencji, umiejętności i i doświadczenia danego pracownika. Jest to kwestia indywidualna, jeśli pracownik rzetelnie wykonuje swoją pracę zawsze może porozmawiać z liderem na temat swojej sytuacji w firmie oraz oczekiwań względem pracy.

oil96

Interesuję się pracą Konstruktora w NG Enigeering. Widzę, że oferują pracę zdalną. Faktycznie można pracować w pełni zdalnie poza firmą?

@oil96

To zależy od projektu, który się realizuje oraz doświadczenia i kompetencji pracownika. Swoje preferencje co do trybu pracy kandydaci przedstawiają zazwyczaj podczas rozmowy rekrutacyjnej, tak by sytuacja od początku była klarowna. Obecnie mamy pracowników, którzy po okresie wdrożenia w firmie, pracują w pełni zdalnie.

Dorota, NG Engineering

Obecnie prowadzimy rekrutację na płatny staż i szkolenie NG Academy. Przed rozpoczęciem procesu rekrutacyjnego zawsze zapraszamy wszystkich kandydatów na spotkanie informacyjne podczas, którego jasno i szczegółowo przedstawione zostają warunki pracy. Zapraszamy studentów do aplikowania: https://www.ng.engineering/pl/jobs/m%C5%82odszy-in%C5%BCynier-konstruktor-sta%C5%BC-szkolenie-junior-design-engineer-training-internship-wroc%C5%82aw-2.html.

Pale ale

Czy to prawda, że w związku z koroną zwolnili kilkanaście osób?

Nikt taki

Tak. To prawda.

@Nikt taki

Serio? Powiedz coś więcej, nie za bardzo mam kontakt z ludźmi tam pracującymi, bowiem większość już odeszła. Ilu ludzi wyleciało? Młodsi stażem, starsi? Czy w zależności od projektów?

Inzynier wroclaw
@Pale ale

Kiedy to się stało ? może to tylko jakieś urlopy bezpłatne ??

SzaryLudek69
@Inzynier wroclaw

Firma pożegnała się z osobami, które pracowały przy projektach zakończonych z przyczyn niezależnych od NG a spowodowanych pandemią. Z mojego punktu widzenia jako obecnego pracownika, odbyło się to bardzo w porządku z możliwością wznowienia umowy przy poprawie sytuacji. Tak przynajmniej było obiecane.

@SzaryLudek69

Hmm, nie dziwne, że z perspektywy pracownika który został wydaje Ci się to okej. Zostałeś, a ludzie w najgorszym możliwym okresie zostali bez pracy. Typowe dla ng, tam najważniejsi są Ci na górze, nikt się nigdy nie krył z tym co jest ważniejsze: zbytki i luksusy dla wyższych stanowisk, czy troska o pomiatanego pracownika. Mam nadzieję, że Ci zwolnieni sobie jakoś poradzili.

Bill
@SzaryLudek69

Ja byłem jednym ze zwolnionych i mimo prowadzonych poszukiwań na nowe stanowiska nikt się do mnie nie odezwał. Nawet nie zapytali czy mam już inną pracę itp. Takie sytuacje pokazują jaki stosunek ma ta firma do swoich pracowników. Obiecują gruszki na wierzbie, a tak naprawdę wiadomo kto się liczy w tej grze.

@Bill

No nie mów, przecież poszukiwania prowadzą cały czas (niby, są ogłoszenia) i nie chcieli Cię przyjąć ponownie?

Jacek
@Pakitostan

Czy aktualnie w firmie NG Engineering (Next Generation Engineering) są potrzebni nowi pracownicy? Jest może niedobór osób na jakimś stanowisku? Chętnie to ustalę, dlatego też zachęcam serdecznie do wypowiedzi w tym temacie. Fajnie by było, gdyby znalazła się osoba, która po prostu pomoże. Mogę na kogoś liczyć?

ciemny
@Pale ale

Tak, zwolini w sumie ok 70 osób. W jedeń dzień poleciało ponad 30 (to był chyba ostani dzień marca 2020).

@ciemny

@ciemny Które projekty? Automotive czy te mniejsze mechaniczne?

Bobo24
@Bill

Trochę dziwna ta wypowiedź. Firma działa od 2005 roku i każdy mniej więcej wie na jakich zasadach. Zatrudniają osobę, krótkie szkolenie w biurze i wyjazd do klienta gdzieś w Polsce lub za granicą, siedzisz kilka m-cy lub lat, kończy się projekt, wracasz i jedziesz gdzieś indziej i tak się kręci 16 lat. Tak jest z takimi firmami świadczącymi usługi outsourcingowe i nie będzie inaczej. Przychodzi taki kryzys jak w 2009 czy w 2020 i firmy/klienci w 1-szej kolejności tną u siebie outsourcing i takie NG zostaje bez projektów i kasy. Jak nagle 30 osób zostaje bez projektów to firma ich trzymać nie będzie bo to same straty. Zatrudniając się w takiej firmie musisz być świadomy tego i braku stabilności.

Jakie są obecnie opinie na temat firmy NG engineering? Czy warto starać się o stanowisko jako konstruktor dla osoby świeżo po studiach? Wiem jedynie, że obecnie po zaliczeniu 3 miesięcznego stażu podpisuje się umowę na 2 lata o pracę oraz umowę lojalnościową, którą w wypadku wcześniejszego odejścia trzeba opłacić.

@Kandydat

Moim zdaniem zupełnie nie warto. Jeśli potrafisz używać inventora/solida/catii program stażowy nie wpłynie znacząco na poziom Twojej wiedzy, a zwiąże Cię z tym pracodawca na dość długi okres czasu za dość słabe wynagrodzenie. Dodatkowo prawdopodobnie po upływie tych dwóch lat Twoje doświadczenie nie będzie pozwalało na znalezienie lepszej pracy. W projektach realizowanych przez firmę głównie chodzi o wykonanie modelu 3D elementu, a nie o jego faktyczne zaprojektowanie. Jeśli szukasz pracy w której będziesz mógł w znaczący sposób rozwinąć swoje umiejętności, to trafiłeś pod zły adres. Powodzenia

Dawid

A jaki podali powód zwolnienia? Redukcja etatów ?

xyz

Dlaczego wymuszają na pracownikach żeby sami składali wypowiedzenia jak chcą kogoś zwolnić? Przecież mogliby sami dać wypowiedzenie wie ktoś coś na ten temat?

Bill
@xyz

Jak kogoś zwalniasz to musisz dać odprawę. Jak się zwalniasz sam to o takim czymś nie ma mowy.

Pionek

Dzień dobry, jako były pracownik myślę, że warto podzielić się wiedzą dla przyszłych kandydatów. Ogólnie praca dobra na początek, najlepiej jeszcze w czasie studiów II stopnia. Później to tylko strata czasu, bo doświadczenia oraz wiedzy za wiele się nie wynosi. Ja osobiście pracując wcześniej rok w korporacji nauczyłem się sporo, a przez niemal dwa lata w NG tej wiedzy nie wykorzystałem, gdyż praca była delikatnie mówiąc banalna. Większość pracowników to ludzie młodzi bez większego doświadczenia, którzy średnio pracują tam 2-3 lata i po takim czasie szukają lepszej perspektywy dla siebie. Nie wiem czy jest tak nadal, ale kiedy ja byłem na studiach to wśród studentów panowała mylna opinia o prestiżu tej firmy. Niestety nie wiem kto rozprowadza takie informacje, ale niewiele mają one wspólnego z rzeczywistością. Wśród klientów firma ma opnie dobrego stosunku jakości do ceny, czyli niska jakość niska cena. Jeśli chodzi o wynagrodzenie to, żeby dostać podwyżkę trzeba chodzić i prosić, jak tego nie zrobisz to możesz zapomnieć. Pensja nie jest waloryzowana nawet o inflację, więc z roku na rok zarabia się po prostu mniej. Decydując się na pracę trzeba mieć na uwadze to, że projekt może się zmienić z dnia na dzień i liczyć się z delegacjami krajowymi czy też zagranicznymi. Pakiet socjalny jest mocno przeciętny jak na wrocławskie warunki. Co do ostatnich zwolnień to może także rozjaśnię sytuację. Zostały one przeprowadzone zgodnie z prawem i co do tego nie można mieć zastrzeżeń. Niemniej jednak zwolnione zostały osoby tam gdzie skończył się projekt czy kontrakt z klientem. Wypowiedziano umowy niezależnie od stażu pracy czy uzyskiwanych wyników. Niestety zamiast dbać o pracowników i odpowiednio ich wynagradzać to pieniądze najprawdopodobniej są trwonione na mało potrzebne atrakcje oraz auta i luksusy kadry kierowniczej, której kompetencje pokazują, w którym miejscu teraz to przedsiębiorstwo się znajduje. Myślę, że obecna sytuacja na rynku dobitnie pokazuje to, która firma jest ma rzeczywiście mocną pozycję na rynku, a która to tylko kolos na glinianych nogach.

@n12 a są jakieś oferty na to stanowisko?

Zostaw merytoryczną opinię o NG Engineering (Next Generation Engineering) - Wrocław

• Jak się pracuje w NG Engineering (Next Generation Engineering)?

Zobacz opinie na temat firmy NG Engineering (Next Generation Engineering) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

NG Engineering (Next Generation Engineering)
1.9/5 Na podstawie 91 ocen.

NG Engineering (Next Generation Engineering)