logo ALMA MARKET S.A.

ALMA MARKET S.A.

Kraków

Opinie o ALMA MARKET S.A.

Kraków 2016-11-14 18:23:08
Jest coś na tvn24 bis. Jakieś krótkie filmiki
AlmusiaŻywicielka 2016-11-14 18:24:29
To nie we wszystkich Almach podpisywane były wnioski o wypłaty z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych ??
Kraków 2016-11-14 18:25:26
Nikt do nas nie wyszedł. Nawet na prośby dziennikarzy !!!
Gość 2016-11-14 18:49:01
Trochę słabo się skrzykneliscie... mało Was tam było jednak na południu było sporo sklepów, a tak mało osób zdecydowało się zaprotestować??? Czyli co reszta sklepów jednak dostała kasę???
... 2016-11-14 18:56:17
Nikt nie dostał wypłaty. Ani zwolnieni, ani nadal pracujący. W Centrali podpisywali dokument, że przyjdą pracować mimo braku wynagrodzenia.
dżej 2016-11-14 19:05:55
nie we wszystkich Almach podpisywane były wnioski o wypłaty z Funduszu Gwarancyjnego.
Rzeszów też został bez wypłat ;)
Gosiulka 2016-11-14 19:23:15
Witam, mam ten sam problem
Kraków 2016-11-14 19:35:58
Duża część pracowników Krakowa dostała wypłaty. NIE dostali Ci którzy są na wypowiedzeniu, kobiety w ciąży na zwolnieniach i na urlopach macierzyńskichyba.
Alma1 2016-11-14 20:19:47
Ludzie posłuchajcie Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych nie wypłaci nawet centa póki firma działa.wiec ich gadanie że złożyli wniosek o wypłatę z tego funduszu to brednie. Firma musi upaść żeby kasa poszła.n ie wierzycie to zadzwacie do jakiego kolejek oddziału i to wam powiedza.
Naiwna 2016-11-14 20:36:22
''Niewypłacalność pracodawcy nie jest tu rozumiana jako niewypłacenie zaległych roszczeń pracownikowi przez pracodawcę, lecz ma miejsce w przypadkach określonych w art. 3-8a ustawy.
1) w dniu wydania przez sąd upadłościowy lub restrukturyzacyjny (na podstawie przepisów Prawa upadłościowego i naprawczego lub Prawa upadłościowego lub Prawa restrukturyzacyjnego) postanowienia o:

- ogłoszeniu upadłości pracodawcy,

- wszczęciu wtórnego postępowania upadłościowego (obowiązuje od 01.01.2013r.),

- otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego, tj. przyspieszonego postępowania układowego lub postępowania układowego lub postępowania sanacyjnego (obowiązuje od 01.01.2016r.),

- oddaleniu wniosku o ogłoszenie upadłości pracodawcy, jeżeli jego majątek nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania lub wystarcza jedynie na ich zaspokojenie,

2) w dniu uprawomocnienia się wydanego przez sąd upadłościowy (na podstawie przepisów Prawa upadłościowego i naprawczego lub Prawa upadłościowego) postanowienia o:

- zmianie trybu prowadzonej upadłości z opcji układowej na likwidacyjną,

- zmianie trybu prowadzonej upadłości z opcji likwidacyjnej na układową (obowiązuje od 27.05.2014r.),

- umorzeniu postępowania upadłościowego, jeżeli majątek pracodawcy nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania lub gdy wierzyciele do tego zobowiązani nie złożyli w wyznaczonym terminie zaliczki na koszty postępowania, a zachodzi brak płynnych funduszów na te koszty;

3) w dniu uprawomocnienia się orzeczenia sądu o rozwiązaniu spółki handlowej, wydanego na podstawie przepisów KSH,

4) w dniu wydania przez właściwy organ lub sąd państwa członkowskiego Unii Europejskiej orzeczenia o wszczęciu postępowania upadłościowego bądź odmowie wszczęcia takiego postępowania z uwagi na definitywne zamknięcie przedsiębiorstwa albo brak aktywów wystarczających na koszty postępowania,

5) z dniem wykreślenia pracodawcy będącego osobą fizyczną z Ewidencji Działalności Gospodarczej (CEIDG) w sytuacji, gdy nie zaspokoił on roszczeń pracowniczych z powodu braku środków finansowych,;

6) z upływem 2-miesięcznego terminu od daty faktycznego zaprzestania działalności przez pracodawcę, który nie zaspokoił roszczeń pracowniczych z powodu braku środków finansowych.''
Alma1 2016-11-14 20:51:21
Widzę że tu i tak nie dociera po co mi to piszesz art .idź do inspekcji pracy tak jak my to zrobiliśmy.uzyskalismy informację i potwierdzenie że fgsp nie wypłaci.tym bardziej że część osób dostała kasę.chcecie to sobie czytajcie czekajcie.widze że Lublin ma największe jaja bo my już działamy nie ma się czego bać .
Alma1 2016-11-14 20:54:16
Chciasz sory dziś którzy byli pod Alma w Krakowie wam też należy się chwała za odwagę.walczymy o swoje wypracowane .
naiwna 2016-11-14 20:55:58
ja o tym wiem ,dlatego wysłałam info dla innych żeby zapoznali się bezposrednio . To jest info ze strony funduszu.
Alma1 2016-11-14 20:56:01
A który tak z ciekawości punktu nas dotyczy.???
Alma1 2016-11-14 21:00:17
A to sorki chyba nam ws,ystkim już to daje w kość.
naiwna 2016-11-14 21:01:51
Myślę ,że punkt 1.
Naiwna 2016-11-14 21:04:34
Jestem zła bo tkwimy w martwym punkcie. Jest małe pole manewru bo czy chcemy czy nie firma musi upaść a to może potrwać x czasu.
Alma1 2016-11-14 21:13:38
Wiem ja też myślę że 1 ratuje nas wszystkich.
Pracownik Alma. 2016-11-14 22:50:57
Po prostu dramat, nie mogę tego czytać. Bo podstawa to wypłaty tych marnych pieniędzy za pracę w tym sklepie, więc ja nie wiem, gdzie mają głowę Ci prezesi... Towary to szły w setki tysiącach złotych, aby zapełnić np. nabiał. Powinni trzymać pieniądze dla ludzi, a nie towary kupić. Już trudno, ze nabiał byłby pusty ale człowiek potrzebuje pieniędzy, aby żyć...jakoś za marne 1300-1500zł...ZAŁOSNE!!!

Brawo ludzie za odwagę, trzeba walczyć z oszustami!
Drugi rok prawa 2016-11-14 22:57:39
Teraz następny krok, trzeba złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd Almy. Trzeba pamiętać, że w ostateczności można dochodzić roszczeń z majątku prywatnego członków zarządu.
omg 2016-11-15 00:50:07
i po co piszesz jak nie wiesz....
AlmusiaŻywicielka 2016-11-15 07:11:18
Co za bzdury !!!! Spółka akcyjna odpowiada za swoje zobowiązania własnym majątkiem a nie majątkiem prywatnym zarządu !! Panie "drugi rok prawa" ...
Ani 2016-11-15 09:26:53
nikt do nas nie wyszedł...Rokosz uciekł Almą 24....znajdź kronikę krakowską z wczoraj.była ...jest reportaż....i tvn 24 bis też...postaram się wkleić linka
Alma1 2016-11-15 10:00:15
Po znalazłam reportaż w kronice krakowskiej.wypowiedz pani reprezentującej FGSP w Małopolsce potwierdziła że Alma złożyła wniosek o wypłatę dla 520 osób w tym 80 osób z Małopolski pozostała część to reszta regionów.wypowiedz była optymistyczna i po dokonaniu uzupełnień przez firmę pieniądze zaległe powinny być wypłacone w przeciągu 2 tygodni.z obeczymy Lublin.
sandra 2016-11-15 11:14:32
Pyra,ja byłam wczoraj u dyrektora zusu w swoim mieście.
Alma złożyła wniosek.
ZUS ma 30 dni na rozpatrzenie.
Zapytałam jakie są szanse,że przejmą ta kwestię
100%
matka polka 2016-11-15 11:15:24
W ZUS-ie nadal nie zgłoszone, żeby świadczenia mieli wypłacać. A w Krakowie nikt telefonów nie odbiera.
Lubin 2016-11-15 11:28:14
Ja byłam wczoraj w swoim miescie Lubin w zusie, tez powiedziano mi ze nie bylo by problemu z przejeciem,
Ale Alma nie złożyła do nich wniosku...
Nikt nie odbiera w Krakowie!!!
:@
Elżbieta 2016-11-15 12:01:56
No i gdzie sa obitnice pana Sobczaka przy wreczaniu wypowiedzen ze mamy sie nie martwic pieniadze beda wyplacone tylko odszkodowania moga byc w ratach i jak teraz sie czuje moze spojrzec nam w oczy
były pracownik 2016-11-15 12:19:11
A możesz wkleić jeszcze raz link do "Kroniki" bo ten nie wchodzi. Z góry dziekuję
były prac. 2016-11-15 12:25:55
Link jest w porządku. Przed chwila oglądałem. Dużo więcej informacji niż w reportażu TVNu.
Ruda 2016-11-15 16:38:19
Do zus codziennie składane są wnioski. W pierwszej kolejnosci panie które są na macierzyńskim- podobno pieniądze dostaną 23.11.2016. Potem ludzie na ,,zwyklym,, chorobowym tj. Także w ciąży na pieniądze można liczyć najwcześniej w połowie grudnia. Najlepiej zadzwonić na infolinię zus albo bezpośrednio do placówki kraków- pedzichow. Tam trzeba się dowiedzieć czy papiery już wpłynęły . Pozdrawiam wszystkie ciężarne i pracowników .
Pracownik Alma - Grupa fb-Dołączajcie 2016-11-15 19:34:46
Witam,
Nie poddamy się tak łatwo!! Bedziemy walczyć o to co nam się należy. Jak trzeba będzie to wszędzie się pokażemy. Założyliśmy na facebooku specjalną grupę Alma- Pracownicy, dołączajcie, zapraszajcie pracowników Almy, ktorzy zostali bez wypłat, nie dajmy się oszukać.
Wspólnie możemy więcej!!
Poinformowana 2016-11-15 21:22:56
Tak trzeba zrobić, czyli wysłać imienne przedsądowe wezwanie do zapłaty do siedziby almy za potwierdzeniem odbioru i z zapisem że mają na to siedem dni. To pismo jest będzie podstawą do zgłoszenia roszczenia w sądzie pracy. Sądy pracy potrzebuje jakiś dowodów że nie siedzieliśmy z założonymi rękami tak jak chce tego zarząd almy. Oni sądzą że my jesteśmy tylko robolami i nie będziemy się starać o odzyskanie naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Dzisiaj dzwoniono do funduszu świadczeń gwarantowanych i pani powiedziała że i owszem złożono dokumenty przez Alma Market ale dokumentacja była nie kompletna i dokumenty odesłano z powrotem do siedziby firmy z prośbą o uzupełnienie brakujących dokumentów. Więc niestety wszystko przeciągnie się w czasie. Z telefonu do siedziby firmy dowiedzieliśmy się również że pieniędzy nie ma i ich nie będzie, więc sklepy które dostały pieniądze za miesiąc październik nie mają na co liczyć w grudniu. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku musimy działać nie możemy popuścić. W grupie siła. Jesteśmy po konsultacjach z prawnikami. Grunt to walczyć te pieniądze się nam zależą.
Drugi rok prawa 2016-11-15 23:06:39
Zanim napiszesz " bzdury "trochę pomyśl. Po wielu przekrętach zauważono, że zarządy spółek S.A. i spółek z o.o. nie mogą się chować za odpowiedzialnością " do wysokości kapitału zakładowego lub akcyjnego". Dzisiaj jeśli udowodnisz w sądzie, że zarząd spółki działał na szkodę spółki czyli w złej wierze nie ma problemu z windykacją z majątku prywatnego prezesa. To nie jest teoria ale praktyka działań windykacyjnych. Zobacz co robi dzisiaj- mając rozpalone pod du... - prezes Mazgaj ( vel TW Barbara ), będąc większościowym akcjonariuszem Almy sam się zwalnia i wybiera nowego prezesa.
Myślisz, że ten manewr jest przypadkowy ? Zobacz dzisiejsze komunikaty giełdowe Almy po walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.
Mr. Pyra 2016-11-16 10:02:14
Dlaczego link do grupy zostal usuniety? Cenzura?
Gosc 2016-11-17 13:17:20
Nie cenzura, zgodnie z regulaminem portalu, nie można umieszczać linków, są one automatycznie usuwane
Mr. Pyra 2016-11-17 14:11:51
Dzieki za "oswiecenie" chodzi o to, ze regulaminy tworzy sie by moc cenzurowac, a by cos napisac musisz zaakceptowac choc sie z niektorymi punktami nie zgadzasz.
bulwa 2016-11-17 22:55:30
po kiego grzyba protestujecie pod siedzibą ? przecież to ni nie da. Idźcie protestować po sąd, niech wreszcie podejmą decyzję. Każdy dzień zwłoki, to mniejsze szanse na sanację, takie szanse były. Bez tej decyzji błyskawicznie topnieją. Czy to nie jest przypadkiem celowe ? Przecież sąd wie, że kasują kolejne sklepy i ludzie lądują na bruku a mimo to odwlekają ogłoszenie decyzji. I jak tu można być przeciwko reformie sądów ?
Pracownik Alma. 2016-11-21 15:19:57
Ludzie, jak nie dostaniecie kasy 10 grudnia to solidarnie nie przychodzcie 11.12.16 do pracy i szykujcie sobie wtedy wypowiedzenia, bo można z dnia na dzień umowę wypowiedzieć. Trzeba im pogrozić, albo wypłata albo składamy wypowiedzenia i nie otwiera sie sklep.
KlientStojalowskiego 2016-11-23 17:25:52
Przeczytałem cały wątek, strasznie mi żal ludzi, ze tracą prace i nie otrzymują swoich należnych wynagrodzeń, jednak niektórzy popłynęli w swoich wypowiedziach o prestiżu Almy.

Na przykładzie Dekady w Krakowie (mieszkam przy Stojalowskiego).

- bardzo wolna obsługa na stoisku serowym, krojenie każdego plasterka jakby miało się znosić jajko
- bardzo powolna obsługa na stoisku z mięsem

Do wyżej wymienionych stoisk można by przypisać określenie - flegmatyczne, zaspane, niedożywione, na hipoglikemi.

Chemia gospodarcza o 20-30% droższa niż w sąsiednim Rossmanie, alkohole tych samych marek dostępne bez problemu w Lidlu i Biedrze np. Bushmills. Bardzo mało luksusowych słodyczy np. oryginalne Stroopwafels można dostać nawet w Lidlu! Warzywa gorszej jakości niż w pobliskim Lidlu i droższe.

Generalnie ceny podstawowych artykułów były wyższe np. płatki owsiane w Lewiatanie 4,39 a w Almie 5,19.

Obsługa tez nie była jakoś super hiper luksusowa, ale nie dziwie się po tym wywiadzie Mazgaja z 2014z

Przestrzeń między regałami, Alma na Stojalowskiego była tak samo usrana jak pobliskie biedronki i lidl.

Sklep się rozmieniać na drobne. A przepraszam was drodzy fani Almy, mimo iż mnie stać to nie zamierzam płacić za podstawowe produkty więcej niż gdzie indziej.

A tak szczerze to szkoda, ze się nie pozwalnialiscie jak udzielił tego wywiadu w 2014 gdzie uczył luksusu innych. Bo ja po tym wywiadzie mocno ograniczyłem bywanie w Almie. Nie zarabiam mało ale jakoś tak wewnętrznie wkur..... mnie jego podejście do ludzi.
kmicic 2016-11-23 21:14:26
Prezes po prostu w pewnym momencie zaczął w wywiadach drwić z ludzi o mniejszym statucie majątkowym. Szydził w pewnym momencie nawet ze swoich kasjerek. Zbyt duża buta i pewność siebie doprowadziła go do bankructwa. Pycha została ukarana. Szkoda tylko że ucierpieli na tym zwykli pracownicy. Takie mamy prawo, które sprzyja krętaczom oraz lobbystom.
E. 2016-11-24 11:29:22
Tak zwane mazgajskie podejście do ludzi... Fajny przypadek do omawiania ze studentami kierunków menadżerskich
Gostek 2016-11-24 13:43:52
Dzisiejsza wizyta regionalny w jednym z trójmiejskich sklepów. Pan Jacek P. był bardzo zdziwiony, że klif gdynia nie dostał pensji!!! Kpina i żenada!!! Sam ustala przy l4 i ile kasy dostanie pracownik!!! Panie Jacku nie rób pani siebie idioty! Minęło prawie dwa tygodnie od wypłat, a pan idzie w zaparte.
PS. Firma ma jeszcze na hotel i paliwo dla pana, czy wykłada pan ze swoich?
były 2016-11-24 14:57:16
To z was robi idiotów nie z siebie niestety.
Już wydymany przez almę 2016-11-25 00:02:11
A mazgaj się nie pokazał? Pewnie pali cygaro w Monako
Gość 2016-11-25 00:51:50
To znaczy, że oba Klify należą do sklepów priorytetowych.
mix 2016-11-30 20:41:01
Alma Klif Gdynia dziś ostatni dzień pracuje.....
saxon42 2016-11-30 20:57:47
Tarnów dzisiaj dostał wypowiedzenia
ALMIŚ 2016-11-30 21:29:04
Kochani mogę sobie tylko wyobrazić co czujecie. Bardzo Wam współczuję....Jestem w tej firmie od 16 lat...
I w niej się wychowałam.Zawsze wierzyłam w ludzi, bo to Oni tworzą wszystko...
Rino 2016-12-01 23:18:45
No to się przeliczyłeś bo mazgaj w ludzi nie wierzy
Zostaw swoją opinię o ALMA MARKET S.A. - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ALMA MARKET S.A.