logo Point Travel DMC  Krakow

Point Travel DMC Krakow

Kraków

Opinie o Point Travel DMC Krakow

princessa 2014-07-07 12:33
Hej. Jestem tam zaproszona na rozmowę. Chetnie pogadałabym na priv z kimś kto tam był. Trochę mi się śpieszy, bo w tej sytuacji nie wiem czy w ogóle tam iść...
storczyk 2014-07-12 10:41
princessa, a kiedy masz rozmowę?
princessa 2014-07-13 15:02
w następnym tygodniu. Cały czas wisi to ogłoszenie. Chyba opornie im idzie to szukanie
Karina 2014-12-12 18:05
Pracowałam w tej firmie kilka lat. Firma rzeczywiście rodzinna, jak wiele innych na rynku, niczemu to nie szkodziło. Atmosfera pracy była miła,czasami pracowałao się w stresie i pospiechu, jak wszędzie. Dyrekcja wyrozumiała, jeśli była potrzeba wziąć wolny dzień lub wypadły jakieś prywatne sprawy. Nie jest prawdą, że trzeba było odbierać rozmowy służbowe na telefonie prywatnym. Każdy pracownik dostawał komórkę służbową, a telefony od hoteli ew. turystów odbierała tylko osoba dyżurująca w danym dniu, inni pracownicy nie. Telefon po godzinach pracy dzwonił głównie latem, jesienią i zimą prawie nie. Jeśli trzeba było załatwić służbową sprawę wieczorem to najpierw pytano, czy ktoś może, a jesli tak, to często można było sobie odebrać wolny dzień w tygodniu. Możliwość przejścia do innego działu / awansu była tylko dla osób, które dłużej pracowały. Nigdy nie obciążono mnie finansowo za błąd w pracy. Wiele firm blokuje strony internetowe, nie jest to ani wyjatkowe, ani oburzające. Ze wzgledu na młody wiek pracowników kilka koleżanek pracowało w ciąży i nie wiązały się z tym faktem żadne nieprzyjemności. Proponuję nie wypisywać niesprawiedliwych, nieprawdziwych opinii po jednej krótkiej rozmowie. Ja już w tej firmie nie pracuję ze względu na wyprowadzke do innego miasta. Mile wspominam spędzony tam czas i nawiązane kontakty.
Stokrotka 2015-01-21 20:21
Czy mógłby ktoś ze mną pogadać o rozmowie kwalifikacyjnej na priv, ponieważ jutro z nimi spotkanie i nie wiem czy w ogóle się opłaca tam jechać.
domi 2015-07-08 19:11
Na rozmowę warto iść. Byłam wczoraj. Wszystko ok.
Julia 2015-07-09 20:49
Wlasnie jestem w procesie rekrutacji. Mam dobre wrazenia po rozmowie. Nic nie bylo ciazy czy dzieciach. Padlo pytanie o plany na najblizsze 5 lat i jest to standardowe pytanie przy rekrutacji. Wymagaja znajomosci jezyka na bardzo wysokim poziomie.
Firma sprawia wrazenie przyjaznej pracownikowi a to jest dla mnie najwazniejsze.
daego 2016-05-14 14:17
mola - jeżeli jesteś zainteresowana pracą u nich to podejrzewam, że musisz się bezpośrednio do nich zgłosić.
turysta 2017-06-03 13:56
Mała firma rodzinna prowadzona przez małżeństwo. Na co dzień w biurze przebywa 5 osób: pracownicy + dyrekcja oraz właściciele przychodzą na kilka godzin i to nie zawsze.
Czytając powyższe pozytywne wypowiedzi zastanawiam się, czy mowa jest rzeczywiście o tej samej firmie. Pracowałem w Point Travel krótko - blisko rok. Niestety pomimo szczerych chęci nie dało się dłużej. Praca sama w sobie jest OK, dla mnie przyjemna. Nieprzyjemna natomiast jest atmosfera, która panuje w biurze. Właściciele widzą winę zawsze we wszystkich na około tylko nie w sobie. Klasyk. System "motywacyjny" jaki w tym miejscu obrano to obarczanie dużą odpowiedzialnością pracowników i wykorzystanie ich do maksimum! Za nic nigdy nie usłyszy się pochwały ani chociaż "dziękuję". Przyjmuje się, że jesteś do ich dyspozycji przez 8 godzin i żaden zakres obowiązków nie ma racji bytu.
Szkolenie wdrażające praktycznie nie istnieje - osoba, która pracuje dłużej jest proszona o to żeby wyjaśnić na czym polega praca na danym stanowisku, ale tej pracy jest na tyle dużo, że nie da się tego nazwać szkoleniem a jedynie liźnięciem tematu. Tak może będzie przez pierwsze trzy dni - potem w oczach właścicieli i Pani Dyrektor jesteś już w 100% gotowy do pracy i - co najważniejsze - wzięcia pełnej odpowiedzialności za swoją pracę.
Dyrekcja, pomimo pracy na kierowniczym stanowisku w firmie TURYSTYCZNEJ w KRAKOWIE ma bardzo podstawowy angielski i często prosi o pomoc w różnego rodzaju tłumaczeniach, na tyle często, że poniekąd można odnieść wrażenie, że należy to do części obowiązków lub być może zostało się zatrudnionym w charakterze tłumacza? Najczęściej w takim wypadku trzeba oderwać się od wykonywanej w tym czasie pracy i nikt nie zapyta czy przypadkiem nie przeszkadza. Ma być zrobione i już.
Lokalizacja biura jest na plus - w samym centrum Krakowa, godziny pracy 8-16 oraz w sezonie 10-18.
Zarobki: nie powalają. W biurze o podobnym profilu w Krakowie można zarobić dużo więcej.

Samo biuro mieści się w kamienicy, jest stare i zaniedbane. Komputery z początku lat 2000 nie przyjmują już żadnych aktualizacji i często się zawieszają. Przez to również praca się wydłuża. Bardzo stara drukarka, która co chwilę się psuje również nie zostanie zastąpiona nową bo szkoda pieniędzy. Właściciele oszczędzają na wszystkim na czym się da. Nie mają żadnego szacunku dla swoich pracowników (zdarzały się przekleństwa i niemiłe zwroty). Biuro dzieli się na "my" (właściciele + Pani Dyrektor - którą notabene tak należy tytułować co już jest moim zdaniem zupełnie nie potrzebne i bardzo dziwne) oraz "oni" (szarzy pracownicy).

Do tego dochodzą popołudniowe dyżury: odbieranie telefonów i potwierdzanie rezerwacji, czasem konieczna jest również praca przy komputerze w domu - nie jest to dodatkowo płatne.

Pracuje się również w soboty w godz. 8-14 (pracownicy między sobą ustalają kto kiedy może przyjść) i oficjalnie 2 godz. w niedzielę (odprawa poranna) - ale to nie jest prawdą. Osoba która ma dyżur w sobotę powinna być dostępna pod telefonem służbowym przez cały weekend. Nie dostaje się za to dodatkowego wynagrodzenia, a jedynie za to, że przyjdzie się w sobotę do pracy można odebrać dzień wolnego w tygodniu. Pozostały czas dyżuru i gotowości do pracy nie jest wynagradzany.

Ogólnie, serdecznie NIE polecam a wręcz odradzam pracy w tym miejscu. Bez powodu można żyć w ciągłym stresie.
Zostaw swoją opinię o Point Travel DMC Krakow - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Point Travel DMC Krakow