NORMAZET Sp. z o.o. Sp. k.

Wrocław

Wywiadu udzielił:
Bartosz Adamski
Specjalista ds. marketingu i PR NORMAZET Sp. z o.o. Sp. k.
Specjalista ds. marketingu i PR. Student ostatniego roku na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, gdzie kształci się na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Interesuje się sportem, w szczególności piłką nożną, oraz brandingiem i mediami.
NORMAZET Sp. z o.o. Sp. k.
Liczba pracowników: 30
Rok założenia: 1993
Adres:
Graniczna 113
54-540 Wrocław
Branże:
  • Sprzedaż

Czym zajmuje się firma Normazet?

Jesteśmy firmą z siedzibą we Wrocławiu specjalizującą się w handlu elementami złącznymi. Posiadamy ponad dwadzieścia lat doświadczenia, zdobyliśmy przez ten czas renomę w środowisku, a klienci cenią nasz profesjonalizm i fachowość, gdyż niektórzy nasi pracownicy oraz właściciel są w branży jeszcze dłużej niż istnieje firma i znają tematykę od podszewki, co umożliwia rzetelną i fachową obsługę naszych klientów. O estymie Normazetu świadczy również to, że posiadamy certyfikat ISO, czyli certyfikat jakości i zadowolenia klienta.

Jakie konkretnie produkty oferujecie klientom?

Na naszą ofertę handlową składają się wszelkiego rodzaju wyroby metalowe, że wymienię choćby śruby, nakrętki, wkręty, podkładki, pręty gwintowane, kołki czy gwoździe. Posiadamy też normalia o podwyższonej wytrzymałości oraz mosiężne, miedziane, aluminiowe, nierdzewne, kwasoodporne, powlekane galwanicznie i ogniowo. Praktycznie mamy wszystko, czego potrzeba w dziedzinie metalurgii. Co ważne, jesteśmy w stanie zrealizować prawie każde zamówienie na wyroby nietypowe według rysunków i wzorów oraz różnych form. Prowadzimy dostawę towaru na terenie całej Polski, a nasi klienci cenią u nas szybkość i terminowość realizacji  zamówienia. Istotnym czynnikiem naszej działalności jest również współpraca z największymi i najbardziej uznanymi producentami części złącznych. Dzięki temu mamy dostęp do najlepszych wyrobów wyprodukowanych przy zachowaniu wszelkich wymogów technologicznych.

Gdzie znajduje się główna siedziba firmy i w których częściach Polski macie swoje oddziały?

Główna siedziba naszej firmy znajduje się przy ulicy Granicznej 113 we Wrocławiu, po drodze do portu lotniczego. Poza tym mamy jeszcze dwa oddziały: jeden w stolicy Dolnego Śląska przy ulicy Jedności Narodowej 173, a drugi w Opolu przy ulicy Budowlanych 6. W planach jest otworzenie kolejnego oddziału, tym razem w Wałbrzychu. Na to musimy jednak jeszcze poczekać kilka lat, bo na tę chwilę, biorąc pod uwagę, że prowadzimy wysyłkę na terenie całej Polski, wspomniane oddziały spełniają nasze potrzeby.

A jak wygląda kwestia miejsc parkingowych w okolicach państwa firmy?

Z tym nie ma u nas żadnego problemu. Przed główną siedzibą dysponujemy naprawdę dużym placem dla aut. Spore parkingi znajduje się również przed dwoma pozostałymi oddziałami.

Wspominał pan o tym, że będziecie otwierać nowy oddział. To chyba dowód na to, że firma się rozwija.

Jak najbardziej. Przez lata Normazet stał się renomowaną marką w dziedzinie techniki połączeń i zamocowań, w związku z czym możemy patrzeć w przyszłość pozytywnie. Dzięki temu w naszych planach przewija się modernizacja i powiększenie głównego magazynu, tak, aby klient miał jeszcze większy komfort wyboru i dostawał nawet najbardziej wyrafinowany towar od ręki. Dowodem potwierdzającym nasz rozwój jest również ciągła współpraca z zagranicznymi firmami, m.in. z Niemiec czy Turcji, choć my póki co nie mamy w planach otwarcia oddziału poza granicami Polski. Wdrażamy się ponadto w produkcję niektórych elementów złącznych, m.in. zawleczek, i w tym kierunku również chcemy się rozwijać w najbliższym czasie.

Skoro tak, to proszę powiedzieć, czy aktualnie prowadzą państwo jakieś procesy rekrutacyjne? Jeśli tak, to na jakie stanowiska?

Oczywiście. W tej chwili poszukujemy magazynierów i przedstawicieli handlowych. Są to zresztą stanowiska, na które rekrutujemy najczęściej.

Jak można się do was zgłosić? Krótko mówiąc, gdzie należy szukać waszych ofert pracy?

Nasze ogłoszenia można znaleźć m.in. na portalu OLX oraz na naszej stronie internetowej: www.normazet.com.pl, a dokładniej w zakładce „kariera”. Podany jest tam adres mailowy, na który można wysyłać swoje dokumenty aplikacyjne. Można to również uczynić za pomocą formularza podanego na spodzie strony.

Czego właściwie oczekujecie od kandydatów do pracy w waszej firmie?

W przypadku sprzedawców lub przedstawicieli handlowych wymagamy doświadczenia w pozyskiwaniu i obsłudze klienta oraz, co zrozumiałe, znajomości branży przemysłowej. Do tego dochodzą podstawowe cechy, takie jak rzetelność wykonywania zadań czy komunikatywność. Zawsze dążymy do tego, żeby nasi pracownicy byli w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającemu klientowi i w pełni go zadowolić naszym asortymentem. Posłużę się porównaniem z piłki nożnej - predysponujemy do gry w "pucharach", więc nowy pracownik musi dać nam jakość.

A jak to wygląda w przypadku magazynierów?

W przypadku tego stanowiska wymagania są trochę inne, nie będę ukrywał, że niższe. Oprócz wspomnianej już rzetelności przy wykonywaniu zadań czy otwartości na klienta, wymagamy oczywiście sprawności fizycznej, a mile widziane są uprawnienia na wózki widłowe, choć w razie potrzeby pomagamy je zdobyć.

W jaki sposób ułatwiacie nowym pracownikom start w waszej firmie?

Wdrażamy ich systematycznie w branżę, bez zbędnej presji, a najczęściej poznają ją w praktyce, ucząc się od bardziej doświadczonych kolegów. Należy tutaj wspomnieć, że po pewnym czasie nowy pracownik jest zobligowany do napisania egzaminu sprawdzającego wiedzę, lecz my nie nakładamy konkretnego terminu, zależy on od indywidualnych predyspozycji osoby. Wszystko po to, aby nasi klienci wiedzieli, że nasz zespół dysponuje odpowiednimi kwalifikacjami potrzebnymi do ich obsłużenia.

Jakby przekonałby pan naszych czytelników, że Normazet jest miejscem, w którym można się rozwijać?

Posiadamy szeroki pakiet szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych, dzięki którym podnosimy umiejętności i kwalifikacje naszych pracowników. Normazet stawia na młode osoby, również na wyższych stanowiskach. Należy jednak pamiętać, że w parze z młodością musi iść wiedza i my pomagamy ją zdobyć. Można powiedzieć, że w jakiś sposób pomagamy również promować naszych pracowników, gdyż niejednokrotnie zdarzyło się, iż trafili oni do bardziej renomowanych firm. Co oczywiście nie znaczy, że następują u nas częste rotacje. Po prostu potrafimy zaakceptować decyzję pracownika, gdy stwierdzi on, że potrzebuje zmiany i rozstajemy się wówczas w zgodzie.

Dlaczego warto u was pracować?

Jesteśmy znaną firmą w branży w całym kraju. Zatrudniamy ludzi na podstawie umowy o pracę, nie oferujemy tzw. umów śmieciowych. Naszą firmę charakteryzuje więc stabilność zatrudnienia. Oprócz podstawowego wynagrodzenia pracownicy mogą liczyć u nas także na regularne premie, gdyż wymagamy od naszych pracowników, ale zarazem potrafimy docenić ich pracę. Dzięki temu nie narzekają oni na atmosferę w firmie.

Integrujecie się poza pracą?

Staramy się cyklicznie organizować wyjazdy integracyjne, aczkolwiek i bez naszej pomocy pracownicy spotykają się ze sobą, zapraszają nawet na śluby. Śmiało mogę powiedzieć, że w naszym zespole panują stosunki więcej niż koleżeńskie.

Coraz więcej firm oferuje swoim pracownikom świadczenia pozapłacowe. Jak to wygląda u was?

Wszystkim pracownikom oferujemy w okresie świąt różnego rodzaju dodatki. Dodatkowo dla osób, które mają dzieci przygotowujemy pewne niespodzianki. Jeśli chodzi o przedstawicieli handlowych i sprzedawców, to zapewniamy im telefon służbowy oraz samochód.

Jakie cele jako firma wyznaczyliście sobie na najbliższe lata?

Przede wszystkim planujemy wzrost zysków oraz zwiększenie liczby handlowców w terenie. Przygotowujemy się również do ekspansji zagranicznej. Niedawno zaczęliśmy współpracować z firmą turecką i zamierzamy dalej rozszerzać naszą współpracę międzynarodową, m.in. o kraje sąsiadujące. Oczywiście chcemy też dbać o rozwój naszych pracowników, aby dobrze czuli się w firmie. Być może stworzymy kolejne spółki, które będą się zajmować innymi branżami. Mogę powiedzieć jako ciekawostkę, że od niedawna w naszym asortymencie oprócz artykułów metalowych znajdują się również stoły z paterami. Jest to innowacja na polskim rynku, dlatego zachęcam do zapoznania się z ofertą, dostępną na naszej stronie internetowej.