Opinie o Dekra Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Dekra Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Dekra Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Prowadzenie badań i analiz technicznych dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dekra Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Leopold

Dekra Polska - o tej firmie można opowiadać historie i przytaczać setki przypadków beznadziejnego traktowania ludzi, czyli tych co tak na prawde buduja i budowali firmę od podstaw.Zacznijmy od zarobków.... w Warszawie i na tamte warunki płaca jest taka, która zadowoli studenta mieszkającego z rodzicami przy ich pełnym wsparciu finansowym. Student odłoży na markowe buty, może kurtke i tyle. Porazka. Oferowanie specjaliście z zakresu wyceny aut czyli tzw rzeczoznawcom śmiesznych kwot to tak naprawdę uwłacza ich godności. Ci ludzie pracują tam chyba tylko z przyzwyczajenia i to jest mega przykre. Zarobki zwykłych pracowników to cięcie na maxa a jak już nie da sie urwać ani grosza to oferuje sie zatrudnienie na pół etatu - czyli kpina. Nie chce pisać o osobach blisko prezesa a pracujących tam wiele lat bo oni zakotwiczyli chyba już na zawsze mając dość dobre pieniażki.Ogólnie rzecz biorąc zarząd nigdy nie umiał i nigdy nie poprowadzi tej firmy ku sukcesowi bez ludzi. To co dziś odbębnia się sukcesem jest desperacją tych którzy wciaż wierzą, że jeszcze ta firma cos znaczy na rynku. Firmy współpracujące to takie pokroju dekry. Jedyną rozsądną częścią jest ta odpowiedzialna za budonictwo. Tu chylę czoła kierownictwu, które na prawde umie zarządzać projektami, ludźmi i daje w pewnym ensie satysfakcje pracownikom. Chociaż i tu można znaleźć sporo mankamentów. Nie polecam oczywiście tej firmy nikomu, nawet najgorszemu wrogowi. Czas tej firmy jest policzony i skończy się na przestrzeni kilku lat. I znów napiszę - Szkoda.

@Katarzyna

Oczywiście że tak. Każdy projekt inaczej liczony. zwykly odbiór pojazdu wcześniej było powiedzmy 13 zł po miesiącu nie wiadomo dlaczego nagle dostajesz 10zł brutto do premii. Oglądając 8 aut dziennie nie jesteś w stanie wyrobić dziennego limitu. O obniżkach dowiadujesz się jak przychodzi wypłata , bo przełożony jakoś zapomniał poinformować.

bywalec

Czy firma zatrudnia osoby bez doświadczenia na stanowisko mobilnego eksperta ds, oględzin pojazdów i maszyn ? Na jakie zarobki można liczyć i jak wygląda zwrot pieniędzy za użytkowanie własnego auta ? Jak wyglądają szkolenia w pierwszych dniach pracy ? Czy w ramach tego, że mile widziane aby kandydat oprócz prawa jazdy kat. B miał również A i C, jest szansa, że firma kształci takiego pracownika na certyfikowanego rzeczoznawcę ?

@Gość

Jaki ten sprzęt trzeba sobie kupić? To są jakieś preferencyjne ceny że rozliczają przy odejściu? Napiszesz coś więcej? Wpisane to wszystko jest w umowę że mogą naliczać kary?

Mógłby ktoś podpowiedzieć co do doświadczenia w wymogach w nowej ofercie pracy dla Diagnosty na Stacji Kontroli Pojazdów? Niecały rok będzie wystarczający żeby podjąć pracę w tym miejscu? To dopiero moje początki więc się zastanawiam czy mam po co aplikować.

Kandydat Nowy wpis

Widziałem ofertę pracy i zastanawiam się nad złożeniem CV. Czy ktoś może sie wypowiedziec jak wyglada rozmowa rekrutacyjna? Czy warto próbować swoich sil? Na co sie nastawić?

@Kandydat

Weź pod uwagę, że Dekra pobiera 70% z tego co uzyskasz ze zlecenia, a jeszcze musisz zapłacic od reszty podatek.

Defffz

Pracowałam/łem niestety w tej firmie. Nie chcę podawać swojej tożsamości. Była to trauma. Wykorzystywanie pracownika, wytykanie "błędów" i podnoszenie głosu. Ja jestem górą a ty dołem bo mam Rollexa a Ty nie. Kusiło mnie zrobić dym o (usunięte przez administratora) ale odpuściłam/łem i teraz pracuję w normalnej firmie. Stanowczo odradzam.

@Defffz

Jeśli problemem było zachowanie przełożonego, to czy zgłaszałeś to jego przełożonemu lub komukolwiek w firmie? Bo jeśli nie, to, jak możesz utożsamiać zachowania jednej osoby z całą firmą? Nie wiem, mają tu jakąś wypróbowaną metodę do anonimowego zgłaszania nieprawidłowości?

Defffz

Było zgłaszane :) Zostałam odprawiona z kwitkiem. Postanowiłam się zwolnić, nie warto tracić nerwów i zdrowia.

@Defffz

A możesz podać przykład takiego "wytykania błędów"? Bo wpis brzmiał dość ogólnie. Czy przełożeni stoją nad głową i "szukają dziury w całym"? Czy może są surowi w ocenach - ale przy tym potrafią też docenić zasługi? Na przykład przez jakieś benefity dla szczególnie wydajnych pracowników.

Czy firma Dekra Polska Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Rzeczoznawca

Totalna pomroczność, jakby nieufność do rozmówcy. Wszysko owiane tajemnicą pod roboczą nazwą "ambitnych projektów", "nowych projektów". Kilka pytań branżowych od różnych osób. Klimat korporacji.

Nie ma trudnych pytań, jeżeli jest się specjalistą. Brakuje odpowiedzi na trudne pytania stawiane przez kandydata, np. ile jestem w stanie zarobić? Powiedzą jaki procent od zlecenia, ale nigdy nie dowiesz się jaka jest wartość zlecenia lub prowizji - takie proste równanie z dwiema niewiadomymi...

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.

@Leopold

Bardzo trafny opis, zgadzam się że wszystkim. Czas nowego zarządu powinien nastać dawno temu. Obecny nie ma pomysłu i pogrąża tę firmę.

@Krzysztof

A ktokolwiek ma na to wszystko jakiś pomysł? Bo to jest na tyle zakorzenione wszystko, że chyba trzeba byłoby to zburzyć i zbudować od nowa. Chyba, że ktoś ma jakieś sugestie co do pewnych działań naprawczych?

@Justyna

Prezes do wywalenia, może po ostatniej kontroli kierownictwa regionu go wreszcie zastąpią kimś sprawnym, kto będzie umiał skutecznie walczyć o dochody firmy, a nie tylko "płakać", że konkurencja jest mocna.

@Krzysztof

Jak wygląda tutaj taka kontrola kierownictwa regionu? Sprawdzają tylko prezesa czy też takich szeregowych pracowników?

RzeczoZnawca
@Marta

Prezes jest dobrze przygotowany. Jemu nie spadnie włos z głowy ;)

@RzeczoZnawca

Jemu nie, a innym?

RzeczoZnawca
@Justyna

To zależy jaką mają fryzurę. A tak na serio to winnego zawsze się znajdzie

@RzeczoZnawca

no chyba, że tak. ogólnie to widzę, że temat ucichł a w sumie to ciekawa jestem co obecnie się tu dzieje. Jest generalnie bez zmian i dlatego nikt niczego nie pisał już czy wdrażają jakieś plany od następnego roku? Były podwyżki? Ktoś wie?

@Justyna

Podwyżki ??? :DDD Dobre , raczej obniżki . Chyba że lubisz na każdym spotkaniu słyszeć że w przyszłości będzie lepiej.

@na szczęście EX

Obniżki? Obcinają z wynagrodzeń? Możesz napisać jakieś szczegóły za co? Ile tak na prawdę można tutaj zarobić? Będę wdzięczna za jakieś informacje

bywalec

@bywalec

Obecnie zatrudnianin są "eksperci" na zasadzie łapanki...

Pomocny głos
@bywalec

tak, zatrudnia bez doświadczenia. Zarobki - nieduże Nie ma szkoleń - telefon w dłoń i jak małpa - odznaczasz i robisz zdjęcia. Nie, nie ma takiej szansy ani potrzeby, potrzeba jest na osoby bez doświadczenia, kwalifikacji - osoba z doświadczeń / kwalifikacjami nie przyjdzie pracować za zapomogę.

@Pomocny głos

Nieduże czyli jakie? Możesz podać jakieś kwoty, choćby w przybliżeniu?

NIestety
@bywalec

Żeby zostać certyfikowanym rzeczoznawcą musisz mieć studia wyższe- inżyniera, 5 lat praktyki i poddać się Państwowej certyfikacji. Niestety tak się składa, że wszyscy certyfikowani rzeczoznawcy sami odeszli z tej firmy. Oni nie potrzebują wykwalifikowanych pracowników, którzy dobrze wykonają swoją prace, tylko ludzi z ulicy po weekendowym kursie którzy odwalą robotę za 20zł a gdy się pomylą będzie można ich obciążyć i zrzucić całą winę. Ta firma nie ma już nic wspólnego z jakością i renomą, to korpo nastawione na zysk a nie jakość jak było to kiedyś, niestety.

@NIestety

Czy rotacja jest w takim razie duża? Firma opłaca pracownikom te kursy, czy to trzeba samemu sobie zasponsorować?

@Katarzyna

Najlepiej dowiedzieć się bezpośrednio od firmy. Z tego co wiem kurs jest „darmowy”, lecz za wyposażenie potrzebne do pracy trzeba zapłacić i to nie mało, co ciekawe kupujesz je bezpośrednio od firmy, a gdy odchodzisz musisz się z niego rozliczy w zależności od stopnia zużycia- trochę to dziwne. Jesli nie wypełnisz warunków umowy i nie przepracujesz wymaganego okresu, wtedy dodatkowo obciąża Cię za kurs. Co ciekawe, są podobno tez podobno tzw kary umowne.

@Gość

zwykły człowiek

Witam, właśnie jestem w trakcie kursu na rzeczoznawcę samochodowego. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak jest naprawdę?

@zwykły człowiek

Naprawdę jest tak, że czwarty raz w niedługim czasie obniżono wynagrodzenia. Oczywiście nie wprost, tylko różnymi machinami pod pretekstem poprawy i optymalizacji. Wraz ze stażem pracy maleje Ci wynagrodzenie, ot taki paradoks. Jak zabraknie im pracowników to może dyrekcja zmądrzeje i przestanie patrzeć tylko w cyferki. Jak na razie zaczyna to przypominać (usunięte przez administratora) (jeśli chcesz zarobić, bo jak chcesz się obijać na podstawie to jest ok).

@zwykły człowiek

Lepiej zatrudnij się w Biedronce lub Lidlu - mniej się narobisz a więcej zarobisz. I tam mniej niedouczonych kierowników, adiustatorów....

Mirosław

Hej, możesz mi powiedzieć coś na temat wynagrodzeń w Dekra? Czy oprócz podstawy są dodatki i np jakieś benefity? Jak z premiami?

@zwykły człowiek

Jeśłi masz zamiar działać w tej formie - składam kondolencje...

@zwykły człowiek

ale po co Ci kurs na rzeczoznawce ? w dekrze nikt nie jest rzeczoznawcą a wszyscy pracują... od taki paradoks

A
@zwykły człowiek

Z pracy z tą firmą zrezygnowali certyfikowani rzeczoznawcy, więc zaczynają zatrudniać ludzi po weekendowych kursach. Bez urazy ale jak ktoś z ulicy po kursie ma się znać na budowie, funkcjonowaniu i działaniu pojazdów, maszyn itp. Ale, co się dziwić żaden szanujący się rzeczoznawca z certyfikatem i doświadczeniem nie będzie pracować za 30zł. Z tego co widzę już nawet leasingi rezygnują z współpracy z nimi, patrząc na poziom firmy i poziom ich usług nie ma w tym nic dziwnego.

emmmm

Jak się pracuje w Dekrze jako rzeczoznawca samochodowy?

@emmmm

Daj sobie spokój - raczej zatrudnij się w Biedronce lub w Lidlu - więcej zarobisz a mniej się narobisz. Ja dałem się wyzyskiwać kilka lat (dojazdy - pobierają od klientów ale nie płacą, ich prowizja dochodzi do 50% od tego co płaci klient, "adiustatorzy" ekspertyz na poziomie gimnazjum...), ale w końcu powiedziałem "dość". Chyba, że lubisz być chłopcem na posyłki lub tanią siłą roboczą.

@Krakus

Pracownicy po gimnazjum już dawno znaleźli sobie lepsze posady niż te oferowane im w dekra. Teraz zostali tylko najwytrwalsi - z przymusu lub tak hobbystycznie

@Jacek Pracek

Mam na myśli poziom merytoryczny tych panów...

@Krakus

W dp byli pracownicy po gimnazjum. W miarę szybko znaleźli lepiej platne posady

@Krakus

W merytoryką niektórych też nie ma szału. Najpiej mają się osobniki bmw - bierny, mierny ale wierny

A
@emmmm

Na porządku dziennym jest: nie zwracanie za dojazd do klienta, obcinanie stawek za wyceny. Im mniej Ci zapłacą, tym więcej zostanie dla nich.

Jako osoba która współpracowała z ww firmą przez kilkanaście lat, mogę stanowczo odradzić. Z roku na rok poziom firmy drastycznie spadał. Rzeczoznawcom nie zwracano kosztów dojazdu, obniżano odgórnie ustalone ceny za wykonane wyceny, zdarzało się, że za wycenę samochodu za kilkaset tysięcy złoty certyfikowany rzeczoznawca mógł zarobić kilkadziesiąt złoty. Pod koniec współpracy z tą firmą dość często zdarzało się że poniesione koszta były większe niż zyski. Z tego co się orientuje na obecną chwile nie trzeba mieć żadnego wyższego wykształcenia żeby być zatrudnionym w firmie i realizować wyceny czy też oględziny- z resztą wystarczy popatrzeć na opinie w internecie o jakości ich usług. Jeśli ktoś jest fanem motoryzacji, lubi dużo pracować oraz mało zarabiać/ lub czasami nie zarabiać nic, to śmiało mogę polecić.

Mario

Jak wygląda rozwój merytoryczny w tej formie? Czy można liczyć na profesjonalne szkolenia i wsparcie przełożonych?

@Mario

Nie ma - jesteś zdany(a) wyłącznie na siebie.

Agnieszka

To słabo. A były jakieś rozmowy z szefostwem, że może warto coś zmienić? Jak reagowali?

@Agnieszka

Obiecywali poprawę, nic z tego nie wyszło :)

@Krzysztof

Nie ma poprawy ok, a ja już ktoś samodzielnie zrobi jakiś kurs czy szkolenie to biorą to pod uwagę przy awansie lub lepszej pensji?

MMM

Bardzo dobra firma dla ludzi którzy lubią dużo pracować i nie zależy im na wysokości wynagrodzenia. Koszty cięte maksymalnie, brak możliwości awansu, brak podwyżek i dużo pracy. Czysty wyzysk. Jak masz jakiekolwiek koszty związane z dzieckiem, mieszkaniem, kredytem to nie zarobisz na nie. Ale za to nie będzie cie w domu. A tak na poważnie to zarobki na poziomie Lidla (za 8h pracy) - 2500-3000 zł netto. Jak chcesz więcej to zasuwaj po godzinach, wieczorami, w nocy, w weekend. Roboty jest dużo, tylko coraz mniej płatnej. Praca dla kawalerów bez zobowiązań mieszkających u mamusi. rzeczoznawca

Natalia
@MMM

Dosyć dosadnie opisałeś Nam firmę Dekra Polska jako pracodawcę. Warto byłoby dostrzec i jakieś pozytywne jego strony, które z całą pewnością posiada. A jak długi miałeś staż pracy w tym przedsiębiorstwie? Może za pewien czas zaproponowano by Ci nieco wyższe wynagrodzenie. Nie uważasz?

@Natalia

Hahahaha raczej obniżyliby jeszcze pensje.

Figa345
@były pracownik

a to praca na dwie zmiany, czy tylko w jednej?

Leopold

Ciekawe jak wpadli na te racjonalizatorskie pomysły?

Honorata
@Leopold

ale on pyta, nie widzisz? opłacają te szkolenia czy nie?

W firmie DEKRA rewolucja. DEKRA osiągnęła już (usunięte przez administratora) szamba. Pozbywają się doświadczonych specjalistów, inżynierów, a oględziny pojazdów zlecają kierowcom sieci UBER. Firmy Leasingowe rezygnują z usług takiego dziadostwa, bo na co komu opinia o samochodzie zrobiona przez listonosza, czy kelnera?!

@Paweł

Potwierdzam!

OLO

Ciągle ta sama bieda i praca za darmo bo jak nazwać 50zł za szkodę

Ciekawy

Czy w DEKRA można pracować w trybie pracy zdalnej?

Plan B
@Ciekawy

Można, jeżeli się pracuje w backoffice i to koniec plusów.

Wojtas

Czy Dekra oferuje względnie rynkowe wynagrodzenia?

@Wojtas

Jeśłi chodzi o porównanie do poziomu wynagrodzeń na Wybrzeżu Kości Słoniowej - to tak.

Wojtas

Czyli (usunięte przez administratora) i wodorosty. Tak coś właśnie przeczuwałem

Mirosław

Jest aż tak źle jeśli chodzi o zarobki? Do WKS bym nie porównywał, bo obecnie nie ma tam nawet 300 zł minimalnej hahah ;d

@Wojtas

ależ oczywiście... rynkowe wynagrodzenie człowieka na praktykach...

Soc
@Mirosław

No ja nie wiem, pewnie tam więcej ogarniają hehe

Andrzej Cz.
@Wojtas

Omijaj tą firmę z daleka. Nawet nie czytaj ofert bo szkoda czasu i nerwów.

Mikołaj
@Andrzej Cz.

Co tak odradzasz? Chodzi tylko o wypłaty czy coś innego jest też na rzeczy? Mam na myśli atmosferę. Można się dogadać z kierownictwem?

Przodownik
@Mikołaj

Dostajesz stawkę poniżej rynku i pracujesz do oporu. Atmosfera jest słaba. Dużo osób po znajomościach które moga wszystko i traktowane są specjalnie. Odradzam

Na jakie benefity można liczyć w Dekra Polska Sp. z o.o.?

Jedyny benefit to ten, że możesz pracować dla nich za półdarmo :)

Było minęło

Półdarmo to dla firmy najbardziej porządną stawka

Ex Frajer
@Było minęło

Dla TEJ firmy - tak!

W którym dziale jest największą szansa na rozwój? Jakie są perspektywy na awans?

@Marek

Największa - na portierni...

Hehe... dobre. A tak na serio? Kiedyś podobno w księgowości było całkiem dobrze.

@Marek

w żadnym, i to pisze bez żadnej złośliwości

W firmie DEKRA pracują już tylko desperaci, którym sie nic innego nie trafiło w życiu. Wkrótce i ich zabraknie, bo zaczynaja sie problemy z wypłatą. Wynajęli powierzchnię na biura, którą są w stanie wykorzystać w 10%. a za którą płacą kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. To bankrutująca firma, która wkrótce zniknie z polskiego rynku. Ludzie zarabiają grosze, a polskim oddziałem kierują gamonie, którzy nie są w stanie niczego zmienić na lepsze. Porad ludzi mądrych nie słuchają, mimo że od lat smażą się we własnym sosie. Poziom usług coraz niższy i klientów coraz mniej. To koniec.

piotr
@Piotr

myślałem że to marka, która jest w czołówce z największymi jednostkami certyfikującymi w tym kraju od lat 90tych., że mają udział w rynku oraz porządnie płacą..

@Piotr

Ile konkretnie zarabia się w tej firmie? Czy Dekra ma konkurencyjne stawki? Można tu też liczyć na jakieś benefity pozapłacowe? Jak jest z socjalem? Liczę że mi odpowiesz, ciekawią mnie te kwestie! :)

@Mirosław

Stawki w DEKRA są konkurencyjne - w porównaniu do stawek dla nocnych stróży...

paweł
@piotr

Phi, nie rozśmieszaj mnie. Pracuję w firmie co ma od Dekry certyfikat ISO. Tylko w tej firmie nic się nie trzyma kupy a "procedury" leżą w segregatorze tylko nawet nikt nie wie w której szafie i u kogo. Oni nie certyfikują jakości tylko sprzedają certyfikaty, a jak komuś zależy na jakości to wie, że DEKRA to tylko kosztowne logo i bylejakość.

Gaweł
@paweł

A kiedyś to była całkiem dobra firma. Ciekawie co się takiego stało, że tak zjechali z jakością.

Zostaw merytoryczną opinię o Dekra Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Dekra Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dekra Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dekra Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Dekra Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Dekra Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Dekra Polska Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 199 ocen.
  • Rzymowskiego 28
    02-697 Warszawa