Opinie o WAGO ELWAG w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy WAGO ELWAG. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie WAGO ELWAG o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WAGO ELWAG w Wrocław

Lolo

Kłócili się, obrażali pracownicy na komentujących. Daremne dyskusje o palaczach. Teraz jak tam podwyżki w drodze ? Wywalczyliscie swoje? Czy dalej akceptujecie stawkę wynagrodzenia kiedy życie drożeje w zaskakującym tempie. Ja zrezygnowałem z rozmowy kwalifikacyjnej do tej firmy jak pani przedstawiła mi że 3000pln niecałe wychodzi wynagrodzenia. Pozdrawiam i mam nadzieję że wam dadzą podwyżki i zarobić przynajmniej z 500 zł więcej niż dotychczas.

:D
@Lolo

Jedyne podwyżki jakie do tej pory zobaczyliśmy, to te posiłków na kantynie... :P

Jak dużo osób pracuje na stanowisku Mechanik w firmie WAGO ELWAG?

Nie ma takiego stanowiska.

Bon

Kiedy będą bony świąteczne do odbioru? Czy w wago są jakieś dodatki dla dzieci?

Q1w2e3
@Bon

Dlaczego nie zapytasz przełożonych? Na forum konkretnej informacji nie dostaniesz

aaaa
@Q1w2e3

Nie mam przełożonych.

Janka

Montażysta

przedstawienie firmy; pierwszy dzień - dokładne wprowadzenie w przyjaznej atmosferze - omówią cały system w prosty i przystępny sposob, który nieco odróżnia się od rzezywistoścci ale mocno od niej nie odbiega. W celu zmniejszenia stresu dla nowego praownika zapewanione zostają wprowadznia udogodniajace - inaczej liczone premie i buble. W praktyce jest obok osoba która szkoli a cala zmiana chętna do pomocy - pokaza stolówke a za przy pierwszyccch działaniach w systemie zawsze ktoś stanie i pomoże..

wykonanie montażu przykładowej złączki (względnie nietrudna manualnie);

Y

Jak tam praca na automatach ? Jakie są pieniądze do ręki , jaka atmosfera pracy , ludzie ? Ciężka praca? Warto się zatrudnić na automaty?

@Y

Uważam, że zawsze warto tu przyjść i zobaczyć czy to praca dla Ciebie czy nie. Jeśli nie boisz się brać narzędzi do rąk, interesuje Cię mechanika i nauki pokrewne i lubisz spokojną pracę - gdzie przełożony nad Tobą nie stoi i nie patrzy Ci na ręce - to polecam. Bierz pod uwagę to, że jest to praca w większości w "ciągłym ruchu" -masz pod opieką automat (lub kilka) dosypujesz materiał, robisz badania, pakujesz gotowe złączki, usuwasz sam drobne awarie itd., mało który automat da Ci dłużej posiedzieć na krześle ;) ale dzięki temu nie ma nigdy nudy, zanim zdążysz się obrócić to już trzeba kończyć pracę więc czas tu leci szybko. Atmosfera jest myślę, że całkiem dobra, fajny mamy zespół na jednej jak i na drugiej zmianie - przyjaźnie nastawieni do życia, szanujemy siebie nawzajem. Wiadomo, że idealnych ludzi nie ma, ale wszyscy mamy dobre koleżeńskie relacje. Praca naprawdę nie jest ciężka, nie jest to linia produkcyjna więc nie pędzisz z potem na plecach, ale pilnujesz by Twa maszyna pracowała jak najlepiej, a jak sie zepsuje - to masz wsparcie w postaci chłopaków z UR :) a psują się jedne częściej inne mniej bo nie są prosto z salonu ;) tylko mają swoje lata, ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Płaca szczerze to jest bdb jak na takie stanowisko - a pamiętajmy, że to produkcja. Każdy ma inną stawkę (tak mi się przynajmniej wydaje), jest to pewnie zależne od stażu, umiejętności itp. o szczegóły to już musisz pytać Kierownika. Jednym słowem jak już wpadniesz w ten Nasz " automatowy wir" i Ci się spodoba to nie będziesz żałować :-) Praca stabilna w dobrych warunkach.

Ty
@Pozytywka

A pracownicy sobie pomagają? Czy raczej każdy sobie?

@Ty

Zawsze sobie pomagamy. Jeśli ktoś ma naprawdę kupę roboty i nie ma jak pomóc to mówi otwarcie i wtedy druga osoba udzieli pomocy. Nigdy nie spotkałam się z odmową lub niechęcią w tym kierunku, a pracuję tu już bardzo, bardzo długo.

Xyz
@Pozytywka

Z tego co wiem, przyjmują tam tylko osoby palące, żeby te z montażu mogły na nie zarabiać

automatyczny darmozjad
@Y

wynagrodzenie zależne jest od normy montażu ręcznego (pracują na nas z tego co wiem)

@Xyz

:-D większej bzdury nie slyszałam

Q1w2e3
@Y

Jak jestes kobieta to lepiej nie, bo tam pracuja same przystojniaki i nie da sie skupic

Y
@Q1w2e3

Na szczęście nie interesują mnie ani przystojniaki ani piękne panie :) bardziej zależy mi na tym jakie są tam pieniądze. Bo obserwując tutejsze konwersacje zbyt dużego ilorazu inteligencji nie oczekuje po pracownikach.... Za to zawiścią i dwulicowością nadrabiają za wszystkich chyba w tej firmie . Dlatego jak jest mało inteligentnych ludzi spodziewam się że pracują też za marne grosze . 2800 do ręki ? Z premiami ?! Trafione ? Czyli mniej niż przeciętna firma w okolicy teraz w większości jest 3300 do ręki na czysto plus premie ale kto by to zauważył skoro wzrok sięga tylko na płatnie żeby kablować na forum kto pali a kto nie... Zmień priorytety pracowniku

ten ze słabym iq
@Y

ja zarabiam poniżej najniższej krajowej bo brzydze się hajsem

Przygłup
@Y

Najlepiej będzie jak sobie odpuścisz. Przecież i tak już wiesz, że w Wago jest beznadziejnie, słabo zarabiamy i pracują tu sami (usunięte przez administratora) Stać Cię na więcej! Jesteś zwycięzcą! Nie takich inteligentów już ta praca pokonała. Kto gdzie nie pracował, czego to nie robił, a pojawia się problem podczas składania kartonu... Co do zarobków to nie płacą nam za dużo, bo przecież półgłówki nie umieją zarządzać pieniędzmi, a od ich nadmiaru można jeszcze bardziej zgłupieć. Ps. Tobie jako osobie wybitnie inteligentnej powinno być wiadome, że przed znakiem interpunkcyjnym nie robimy odstępu. Pozdrawiam serdecznie, Przygłup z automatów :)

Pracownica
@Przygłup

Generalnie kolega @Y nie powinien nikomu ubliżać, ale niestety prawda jest taka, że - jako pracownicy - sami sobie taką opinię wystawiamy. Wystarczy poczytać co się tutaj dzieje. Praktycznie żadnych konstruktywnych opinii o firmie, za to samo obgadywanie, wyzywanie się, wypominanie kto kiedy idzie na fajkę, kto kiedy na przerwę, kto i co o kim powiedział i tak dalej. Wygląda to raczej jak spotkanie przekupek na bazarze niż strona z opiniami nt. firmy. A wystarczyłoby, żeby każdy zajął się sobą i swoją pracą zamiast obgadywać i patrzeć na innych :) Sama pracuję w WAGO, a często jestem zażenowana poziomem komentarzy na GoWorku...

Opinie
@Pracownica

Ludzie wystawiają takie opinie bo nie mają odwagi poruszyć z kierownictwem (nie liderami) problemów które są na halach. Obawiają się konsekwencji wynikających z ujawnienia rzeczywistej sytuacji jaka jest. Nie chcą mieć jeszcze gorzej niż już mają, ot co. Stąd te wszystkie rzeczy tutaj opisane, a i tak wiele nie jest ujawniane.

Janka
@Pracownica

Dokładnie. Wchodzisz na stronę. Chcesz wiedzieć jakie są stawki zasadnicze, premie dodatki, dojazd do firmy- skąd jeżdżą busy, jak wygląda praca jak często są pracujące weekend, bo ludzie już wiemy że dwulicowi i zawistni, ciekawe czy mieszkańcy okolicznych wsi czy Wrocławia... Zamiast starać się o podwyżki to wolą sobie żarty robić bo poczuli się urażeni. Myślę że ironia jest zbędna a żarty niskich lotów. Mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości wasze pensje pójdą w górę jak wszystko w koło... A wy zaczniecie interesować się ważnymi sprawami takimi jak wyższe pensje za waszą pracę a (usunięte przez administratora)ami z hali. Moje wrażenia jak tam wygląda praca w wago na tej stronie palący nastolatkowie którzy szukają spiny bo mają za dużo wolnego czasu w domu to siedzą na goworku.

Dojazdy do pracy

Czy firma mogłaby zwracać częściowo za dojazdy samochodami, tym którzy nie mają możliwości dojeżdżania autobusem ? Wiele osób dojeżdża po 40km do pracy a przy tych cenach paliwa nie długo nie będzie się to opłacać.....

Dofinansowanie
@Dojazdy do pracy

To na produkcji nie macie dofinansowania? Myślałem, że jest to standard w całej firmie.

@Dojazdy do pracy

Zwrot kosztów dojazdu do pracy to zagadnienie, które nie zostało unormowane przez przepisy prawa pracy (poza nielicznymi wyjątkami dotyczącymi np. służby cywilnej). Tym samym pracodawca nie ma obowiązku dokonywania takiego zwrotu, a ewentualna partycypacja w kosztach zależy wyłącznie od jego dobrej woli.

Dobra dusza
@Dojazdy do pracy

Dojazd do pracy jest zwracany w 25%. Trzeba złożyć tylko odpowiedni wniosek + przekładać to fakturami imiennymi (z danymi samochodu którym się poruszamy) obliczając drogę z miejsca zamieszkania i spowrotem. Pozdrawiam

Czerwone Alfa Romejro

Posiadaczu pojazdu Alfa Romejro o numerach DW1FG70 jesteś proszony/a o zaprzestanie blokowania drzwi innych pojazdów mechanicznych znajdujących się na prakingu firmy WAGO przy ul. Pięknej 58a.

Ula

A ja chciałam poruszyć inną sprawę. Jak to możliwe, że tak nowoczesna firma nie propaguje w żaden sposób mody na niepalenie? Mało tego, palacze mogą sobie wyjść na przerwę i pod wiatą usiąść ( mówię o stanie przed pandemią ), osoby niepalące takich miejsc nie mają.

@Ula

w wago od zawsze lepiej mieli palacze niż niepalący. do dziś nikt nie zrobił z tym porządku. przed palarnią powinien być czytnik i odejmować spalony czas pracy, co za tym idzie powinny ten czas odpracować jak w innych firmach a nie że my musimy zapieprzać za tych rzekomo uwiązanych nałogiem. Co czwartek dają jabłko lub nagrody za jazdę na rowerze? weźcie się najpierw za podstawy w zakładzie pracy - jak są 3 przerwy to są 3 a nie co godzinę. Gdzie regulamin i obowiązki pracownika? Gdzie Liderki i Kierownicy? Chyba każdemu trzeba okulary dać w prezencie żeby zauważyli ten problem.

Ciakawa
@Ula

A z której strony ona jest nowoczesna ?

@Jasiowa

Niektóre firmy dopłacają pracownikom niepalącym.

Złączka
@Jasiowa

Pytasz się gdzie liderki? Odpowiem z punktu hali, na której pracuje :) Z mojej hali liderki chodzą na papierosa kiedy tylko chcą. Często się zdarza, że zostajemy na hali bez liderek bo te wybywają to czy na dymka czy na ploty na inne hale. Mają trochę drogi do pokonania ponieważ z trzeciego piętra na dół kawałek jest. Ogólnie za mistrzyni, która zeszła na inną hale liderki robiły co chciały kiedy tylko biura, kadry i właśnie mistrzowie zbierali się po 16:00 do domów. Teraz jest mistrz i zupełnie się nic w tej kwestii nie zmieniło. A już na drugiej zmianie znaleźć liderkę na mojej hali to jak szukać igły w stogu siana.

Vanessa
@Jasiowa

Proszę się do informować a później pisać takie bzdury . Przerwy na "papierosa" trwają 5 minut i są one w trakcie pracy ( nikt się nie wybija na przerwę tak jak w przypadku przerwy 15 minutowej ). Jak Pani chce to może Pani z niej korzystać ale traci Pani wtedy na wydajności :)

@Vanessa

Bzdury to Pani pisze. ? Każdy chce zarobić sprawiedliwie a tu sprawiedliwości nie ma bo firma dzieli ludzi na palących i niepalących przez swoją politykę.

Przerwy
@Jasiowa

Ponownię wypowiedź wyżej- przerwy 5 MINUTOWE SĄ DOBROWOLNE! Czy ktoś z niej korzysta i co na niej robi jest indywidualną sprawą. Zajmijcie się w końcu swoją pracą, a nie pilnowaniem tego co robią inni wokół.

@Przerwy

Ciesz się że Wago jeszcze takie jest łaskawe i się tego nie czepia.

Przerwy
@Jasiowa

Ale czego ma się czepiać, przepraszam bardzo? Przerw które samo ustaliło, czy ingerować w wolną wolę pracowników odnośnie korzystania z nich (lub nie) oraz czynności które podczas tych przerw robią? Jeśli nie podobają się Pani/Panu możliwości korzystania z DOBROWOLNYCH podkreślam przerw, które nawiasem stanowią kulturę organizacyjną firmy- zapraszam w kierunku drzwi, nie są zamknięte na klucz. Pozdrawiam serdecznie❤

Ela
@Ula

A ja jestem rozbawiona Twoim wpisem. Skoro tak doskonale wiesz w jaki sposób inni pracownicy wykorzystują przerwę, to znaczy, że sam opuszczasz na te 5 minut stanowisko i również z niej korzystasz. Skąd wiesz, że to nie były np. papierosy dla astmatyków. Uważam, że to b a rdzo humanitarne. Niektórzy idą do toalety, inni potrzebują wyjść na powietrze, choćby kobiety w wieku menopauzalnym przy uderzenia h gorąca.

Palacz
@Ula

Bo w każdej firmie jest miejsce dla palaczy mają stać pod drzwiami i palic czy w jednym miejscu gdzie jest wyznaczone.A Pani może chce leżak dla niepalących Pozdrawiam

@Przerwy

Polecam doczytać wcześniejsze posty, tu nie chodzi o DOBROWOLNE przerwy tylko o DODATKOWE przerwy dla PALĄCYCH - raz na godzinę iść palić to chyba przesada co nie? W Wago przerwy są trzy a nie 8. Taka jest kultura organizacyjna. Pozdrawiam serdecznie również.

Podobno na Pięknej z UR znowu ktoś wypowiedzenie dał :-)

elo
@Anonim

Nic nowego to już norma, rotacja w jedną stronę. W ciągu roku redukcja zespołu w rekordowym tempie;)

@elo

Złoty człowiek ;-)

LoL
@Anonim

Nic w tym dziwnego. W dzisiejszych czasach pracownicy utrzymania ruchu są bardzo mocno poszukiwani na rynku pracy. Stawka 6000 netto to raczej takie minimum co się teraz w UR proponuje. Oczywiście wszystko zależy od tego jak ciężkie jest UR. Inaczej płaci się za wymianę sprężynek w praskach ,inaczej za wymianę siłowników, łożysk na linii produkcyjnej. W nowo budowanym zakładzie produkcyjnym na Psim Polu stawka UR zaczyna się od rozmowy 10000 brutto. Pozdrawiam

Hmm
@LoL

Nie wprowadzaj ludzi w błąd i doprecyzuj swoją wypowiedź. Otóż na Psim Polu, w fabryce która tam powstaje stawki wcale nie są aż takie duże, a wiem bo składałem tam CV i rekruterka się do mnie odezwała. Na rękę nie płacą nawet 7 tysięcy, co w przypadku pracy na 4 brygadówce to minimum, za które mógłbym się zgodzić tam pracować. Także aż tak słodko nie jest, chyba że mówisz o stanowisku inżyniera. Pozdrawiam.

LoL
@Hmm

Tyle ci zapłacą, na ile umiesz się sprzedać na rozmowie. Widocznie kiepsko negocjowałeś, że nie ugadałeś się na 7 netto. I mówię tutaj o stanowisku UR. Chcesz mieć trochę lepiej, daj od siebie więcej. Jasne ,zawsze można pracować na jedną lub dwie zmiany. Ale wtedy pewnego pułapu ,jeśli rozchodzi się o UR nie przeskoczysz. Inżynier zupełnie inna stawka 10 brutto +. I nie piszę tego jako bajki wyssane z palca. Takie są teraz realia.

Hmm
@LoL

Żeby doszło do rozmowy konkretnej z kierownikiem ( tak mi się wydaje ), to trzeba uzgodnić jakieś wstępne warunki zatrudnienia z rekruterką. Skoro rekruterka na samym początku mówi, że nie zapłacą 7 na rękę, to komu masz sprzedawać swoje doświadczenie i umiejętności, kursy czy szkolenia? Rozumiem, że rozmawiałeś twarzą w twarz z kimś kompetentnym, kto sprawdził Twoją wiedzę i wówczas wynegocjowałeś takie pieniądze, bo rekruterka raczej może słabo znać temat. Pozdrawiam!

Auto bunga bunga

Jak tam papieroski,dodatkowe przerwy i ploteczki nieroby z automatów? Już mam dosyć patrzenia na to towarzystwo. Nie palę i muszę pracować na tych darmozjadów Jak to jest Panie kierowniku,że są gorsi i lepsi? W końcu trzeba rozwiązać te ekipe,bo ja na nich nie będę (usunięte przez administratora) jak frajerka.

tchorz
@Auto bunga bunga

A czemu nie napiszesz tego na forum pracowniczym tylko tutaj wylewasz żale? A, bo boisz się, że ktoś Cię po użytkowniku zlokalizuje i jesteś tu "anonimowa"? :) Przykra jesteś :)

Leń
@Auto bunga bunga

Zapraszamy na automaty. Będziesz także leniem i będziesz sobie siedzieć, plotkować i może wierszyki recytować.. Tylko niestety tutaj trzeba mieć wiedzę,umiejętności i coś w głowie.. A jak sądzę po jakości wypowiedzi raczej tego wszystkiego brak.

Srutututu

Za takie pieniądze to aż przyjemnie się na papierosa wychodzi. A z tego co wiem, to na Automaty dalej przyjmują pracowników. Więc chyba dla tych przerw warto spróbować xD

@Auto bunga bunga

Proszę nie siać zamętu i nie pokazywać bulwersacji i zazdrości. Automaty mają specyficzny system pracy, zupełnie inny niż montaż ręczny. Mamy tak samo 3 przerwy jak Wy, obowiązuje nas ten sam regulamin zakładowy, a że czasem wyjdą na papierosa ponad stan, to nikt się o to nie czepia. Fakt, może niektórzy ostro tego nadużywają, ale to Liderzy i Kierownik jest od tego, by zwracać im uwagę. Na upartego wystarczy sprawdzić w systemie czyja karta się tam ciągle odbija na czytniku przy wyjścii na palarnie, ale nikt się w to bawić nie będzie ;-) I tak należy się szacun dla Naszego Kierownictwa, za to, że nie rządzi "żelazną reką" jak w innych zakładach pracy, są wyrozumiali i traktują Nas po prostu po ludzku.

Xx
@Auto bunga bunga

Zawsze można zmienic pracę, fajnie jest zazdrościć komus...

Ciekawa
@Srutututu

Hmmm czyżby zazdrość że ktoś potrafi coś więcej niż montowanie złączek ????

Dart
@Ciekawa

Z czego wynika zazdrość od lat w naszej firmie - z tego, że 99% pracowników to KOBIETY - one już mają taką naturę. Nic dodać nic ująć.

Ona
@Dart

Nie wynika z tego, że 99% zespołu to kobiety. Jest to spowodowane tym, że Panie na montażu ręcznym wyjątkowo bardzo się nudzą i zamiast zająć się swoją robotą to interesuje je wszystko inne ☺️ zwiększyć normę dla montażu!!!

Ona
@Dart

Sorry jestem kobietą i nie jestem zazdrosna, ba nawet uważam że nie ma sensu robić z niczego (usunięte przez administratora)burzy ale fakt zdecydowanie wolę pracę w męskim gronie ... Mniej problemowi . Ale dewoty na równi z kobietami ...

Hehe
@Ona

W końcu ktoś mądrze napisał, bo jak można nbihy niby ciężko pracować i jeszcze mieć czas obserwować :D

Anontek

Pani we Wróblowicach, która jest właścicielką samochodu o rejstracji DSR 6**18, jest proszona o umiejętne używanie świateł długich. Nieumiejętność używania świateł długich, kiedy samochód jedzie przed tobą jest niebezpieczne dla kierowcy przed Tobą, kierowców z naprzeciwka oraz samej dla siebie gdy z Twojego powodu (bo oślepiasz kierowców) możesz spowodować wypadek. Zastanawiam się czy znasz w ogóle przepisy kiedy i po co się używa świateł długich. Mam nadzieję, że w końcu się doedukujesz i będziesz jeździć z bezpieczeństwem dla innych i siebie ???? PS. Tyczy się to również innych osób, które oślepiają innych kierowców długimi światłami, bo trochę ich jest.

Pytanie do pracowników

We wroblewicach jest szansa na negocjowanie stawki ? Pani kadrowa zaproponowała mi trochę śmieszna stawkę na start . I nie do końca mnie to przekonuje . Czy to jedna z tych firm która czerpie zyski nie dając zbyt wiele od siebie? Jak wyglądają nadgodziny? Często ? Jak płatne ? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc oraz odpowiedź.

Jakotako

Każda nowa osoba paląca na automatach pozbawia jedna osobę z montażu ręcznego (niepalaca) przerwy. Ale mogliby im mniejsze premie dawać lub wogole nie dawać bo fajeczki coraz droższe.

opalony
@Jakotako

skoro fajki coraz droższe to i premia wyższa, czas podnieść normy na ręcznym bo ktoś na te fajki musi zarobić

Montownia
@Jakotako

A czy palące koleżanki z montowni też pozbawiają przerwy? Może z nimi się rozliczajcie?! Automaty też są rozliczane z papieroskow ponadprogramowych ale biur.

@Montownia

Z koleżankami palącymi mamy układ. Zabieramy tylko przerwy niepalącym

ahoj
@Jakotako

pora wnioskować o dodatkowe premie dla osób palących, zasłużyli!

@ahoj

Wystarczy pozbawić premi osoby niepalące.

@ahoj

I oddać je osoba palącym. My wydajemy więcej uwzględniając koszty zakupów przyborów (usunięte przez administratora) Czemu My mamy byc stratni? Koszta 50/50

Wesola
@Jakotako

Ten montaż ręczny co przeglądam forum to ciągle na jakąś krzywdę ból, zawsze można zostać automatykiem.

Witam, jak jest z pracą na dziale winsta? Od dłuższego czasu zastanawiam się czy warto. Macie jakieś opinie?

Zawiedziony

Na początku było naprawdę miło i fajnie. Luźna atmosfera śmiechy hahy ciepło. Ale w agencji mówia że obiekt klimatyzowany. Nie prawda jest jakiś nawiew który mało co daje do tego zakaz otwierania okien. Wchodząc tam od razu chce się spać czuć lekkie niedotlenienie i senność. I niestety sprawdziło się jak w wielu innych takich firmach robisz źle robisz wolno robisz buble nie jesteś fajna. Fajna jesteś dla liderek jak nie robisz żadnych błędów. Kontrolerki ogólnie miłe ale uważam że nie które znich za blisko są z monterkami jakieś wysyłanie sobie wiadomości szepty na uszko śmieszki nie ma żadnej granicy skoro tak się lubią to myślicie że dostanie bubla moneterka od niej ? Od innej z innej zmiany tak z chęcią wręcz. Z każdym bublem czujesz się co raz gorzej bardzo mało wsparcia jakiejs pomocy jedynie od koleżanek ale ile można im zawracać głowę. Nieumiejętność przekazywania inf że dostajesz bubla darcie się na całą hale po imieniu czasem nazwisku tak żeby każdy wiedział że właśnie dostałes bubla. Plotkowanie gadanie milion historii się słyszy czasem fajnie posłuchać czasem tak męczą ze się nie da pracować. Pan kierownik ten zartownis co sobie z ludzi robi jaja jak ich zaprasza na rozmowę przedłużenie umowy czy inne informacje powoduje że ludzie idą tam zestresowani w trakcie się pocą a po wszystkim przekazuje im dobre informacje i ma niezły ubaw. Do tego nie potrafi odpowiedzieć dzień dobry jak my zwykle monterki wychodzimy na halę.zero kultury. Szkoda a mogło być tak miło ;)

Lotto

O jakiej hali piszesz?

Nawiew
@Zawiedziony

Z tym nawiewem to jest w ogóle parodia. Jedni siedza porozbierani bo im gorąco, zaś inni poubierani, owinięcie szalikami bo wieje nam po szyjach. Same mądre głowy w tym zakładzie a nie potrafią racjonalne rozwiązać tej kwesti...

@Nawiew

Ten "nawiew" to rzekomo inteligentny system klimatyzacyjny budynku. Nie wiem czyj to był projekt, żeby nawiewy były osadzone tak nisko przy stanowiskach, żeby dawało chłodem po plecach... Wielokrotnie już zgłaszałyśmy, że nam wieje, jest zimno- bez rezultatu. Na środku hali jest gorąco, my jesteśmy z brzegu i jest masakra. Długo analizowałam ten temat - wnioski - jak jest gorąco na zewnątrz - to w środku można zamarznąć. Jak jest zimno na zewnątrz to w środku duchota i ciepło. Zero normalnej cyrkulacji powietrza - od 6 do 8 jest zimno, wieje. Po 8 włączają ciepłe powietrze. Gdy zaczyna się pracę o 14 jest zero tlenu i zaduch, gorąco. Po 16 włączają znowu zimny nawiew i tak do końca prawie zmiany, nie wspomnę już o nocnej zmianie- wtedy to całkowicie nie grzeją. Ogólnie temperatura na hali wynosi 23 stopnie. Prosiłam, żeby zwiększyli temp. chociaż 2 lub 3 stopnie - nie udało się, do dziś piję ciągle goracą herbatę lub kawę. Przez świetny system budynku nie wiadomo jak się ubrać, tony ciuchów, poce się lub zamarzam i tak naprzemiennie. Nic dziwnego, że potem człowiek ciągle choruje. Czyż nie można było założyć innego systemu klimy? Nie zawsze nowoczesne znaczy lepsze.

Zaciekawiona
@Jasiowa

Temperatura na hali wynosi 23 stopnie- to źle?

XD
@Jasiowa

23 stopnie, a Ty chcesz podnosić o 2-3 stopnie do 25-26? Już teraz piszesz że jest zero tlenu, zaduch i gorąco, a Ty jeszcze chcesz podnieść temperaturę do 26? XD PS. najlepsza temperatura do pracy to 20-21 stopni, a przy 23 to niedziwne, że się spać chce. Nagrzewacie w domu do 25, potem lekki wiaterek i katarek :)

Piękna
@Zawiedziony

Czy ktos potrafi mi odpowiedzieć na pytanie jak wyglada przejście z agencji na Wago czy to prawda ze teraz po pół roku są zmieniane umowy ?? Liderka odpowiada ze nie wie.

Nie polecam nikomu przychodzić do utrzymania budynku ani do utrzymania ruchu, jest jeden kierownik który nie potrafi kompletnie zarządzać zespołem, jego zadanie to tylko to aby wkurzać ludzi i psychicznie pomoc im podjąć decyzję żeby jak najszybciej (usunięte przez administratora)z firmy, nie dba kompletnie o zespół, każdemu tylko dowala więcej obowiązków, żeby ludzie załatwiali wszystko za niego, wciska ludziom jakieś umowy lojalnościowe 10minut przed końcem zmiany bez tłumaczenia, aby szybko podpisać bo on musi już zaraz oddać. Niech w końcu ktoś na wyższych szczeblach zobaczy co się dzieje, odchodzą cały czas ludzie z tych działów odkąd go przejął, dobrych pracowników którzy odchodzą głównie z jego powodu traktuje z pogardą jak pionki. W końcu to się odbiję na produkcji, kiedy przestaną działać jakieś systemy budynkowe i zatrzymają produkcje bo nie będzie komu naprawić, kierownik myśli że wszystko sam naprawi tylko że jak wyskoczył prosty błąd w kotłowni to za chwilę tak namieszał że zatrzymał całą kotłownie i z litością dzwonił żeby ktoś przyjechał to naprawić bo by zaraz coś jeszcze wywaliło. Powodzenia życzę jak nie będzie komu naprawić magazynu lub maszyn i narzędzi bo odchodzą ludzie z UR, kilka godzin postoju magazynu i wyślą was do domu na bezpłatny urlop a firma zacznie tracić wtedy miliony za postój i opóźnienia, bo gościu odpowiedzialny za ludzi miał ich w (usunięte przez administratora) nie wspomnę o śmiesznych podwyżkach w granicach inflacji. Mam nadzieję że pan na R....d przestanie tu pracować zanim się to rozsypie.

edziu

Ten gościu się podobno szczycił że zredukował w poprzednich firmach zespoły o połowe. dla firmy to skarb bo oszczednosci to podstawa

Hehe
@edziu

No, jak się zaczną przestoje idące w godziny, bo nie będzie komu robić, to firma przejrzy na oczy.

Kaczor

No już inżynier automatyk z UR odchodzi to ciekawe kto bedziel teraz latał i naprawiał w narzedziowni i te wszystkie nowe maszyny jak myślą że technicy to ktos sie grubo pomylił.

Zenon

Ludzie z utrzymania będą uciekać bo zarobki są słabe, rozwój żaden, a obowiązków będzie coraz więcej bo ludzi w firmie coraz mniej...

Prod

Przyszedł kierownik, który zaczął czegoś wymagać i od razu na forum płaczą. A jak pracują to wszystkie wiemy. I jacy są kulturalni.

technik

Jak wyglądają zarobki w utrzymaniu budynku?

Omnibus

Żeby pracować w tych działach trzeba być sztywniakiem? Bo.słyszałam że chłopaki chodzą z kołkami w d, mąż taki nie jest , więc nie wiem czy się dostanie tam do pracy...

Witam Pojawiła się oferta na Lidera Utrzymania Ruchu, Czy ktoś może coś napisać w temacie? Poprzedniego zwolniono czy sam sie zwolnił?

Kajko

No ciężko się nie zgodzić z powyższą wypowiedzią. Atmosfera jest coraz gorsza, motywacja w zespole sięga dna, jednym słowem - coraz lepiej...

Krystynka
@Omnibus

Powinien też być gburem i w kółko powtarzać że się nie da i warczeć na monterki to go przyjmą

Kkk

Witam Czy może ktoś napisać zbliżone stawki na produkcji?? Dziękuję

marta
@Kkk

jeszcze nie było miesiąca, żebym zarobiła poniżej 3500. Trzeba po prostu pracować, a nie plotkować, wtedy spokojnie można dobrze zarobić. Te co najwięcej gadają na halach potem narzekają że pusto w portfelu...

Panna M
@marta

(usunięte przez administratora) Te co walą po 140% chyba robią pod siebie i nie chodzą na przerwy. 3500 - to za mało by się tak ścierać. Można plotkować i dobrze pracować. Czas uwierzyć w to ze można mieć lepiej a nie tyrać jak wół ze spuszczoną głową i dziękować że się żyje. Naprawdę! ;) Szanujmy się.

Wróblowice

Pani z badań i liderzy do okola powiecie mi gdzie dostanę l4 na dziecko?? Chętnie pojadę na wakacje :)!

Achtenręczny
@Wróblowice

Jezeli jest l4 które nie ma w zaleceniach siedzenia w domu na czterech literach, to co was to obchodzi co kto robi ze swoim czasem?

Karo
@Achtenręczny

Dziewczyny jak potrzebujecie wolne a szkoda wam urlopu a musicie wyjechać na urlop pamiętajcie zwolnienie lekarskie tylko chodzące zero konsekwencji

Dor..
@Achtenręczny

Pracuje na pod firmie, jeśli uważasz to za sprawiedliwe to powodzenia... W poprzedniej firmie każdy uczciwie szedł na urlop. Jeśli kadry i kierownictwo uważaja to za sprawiedliwe, to nic w tej firmie nie jest ok...

Wagus
@Wróblowice

Pani i tak się upiecze ma plecy u liderów ze zmiany A... Jedna jest sąsiadka a z resztą się umawia na zabawy... Potwierdzone info.. Nie macie o co walczyć

Ja:)
@Wróblowice

W każdej przychodni w większości nawet bez wychodzenia z domu wystarczy jeden telefon????????????,radzę się spieszyć bo zapowiadają ochłodzenia ,no i chyba bez dziecka bo rok szkolny się zaczął????????????

Anonimek
@Wróblowice

Kogo to obchodzi? Jeśli kogoś to interesuje nich załatwi to między sobą! Pozdrowionka

AUTOMAT
@Anonimek

Między kim liderem a pupilkiem? No proszę... Jak zwykle ręka rękę myje

Swi
@Anonimek

Nic nie ma między sobą wszędzie jest grupa... Więc A... Ogarnięcie ja a jak nie to nie upominać.. Badań nie co 10 złączkę ze masz taką wydajność...

Wago W
@Wróblowice

Popieram wypowiedź Opinia:). Wróblowice skoro Cię to tak bardzo interesuje to czemu osobiście nie zapytasz liderki bądź Pani z badań, tylko tu piszesz swoje wypociny? Jak Cię to tak bardzo boli kto , kiedy,gdzie ,jak korzysta z L4 ,to zgłoś to odp organom a nie zatruwasz życie ludziom na forum za pomocą gowork.pl.....

B)
@Wróblowice

A może czas najwyższy zająć się swoim życiem, a nie innych? Nudne życie masz czy jak? Oczywiście nikt nigdy nie wie co jest prawdą, ale zawsze się znajdzie ta osoba która jako pierwsza będzie siać ferment najlepiej na całą firmę. Na przyszłość radzę pierw spojrzeć się na siebie a później na innych ;)

AG..
@B)

Tu nie chodzi to... Ktoś kro pracuje na firmie blokuję apt.. Ok ma prawo ale jak bierz l4, jedzie bawi się nikt nie raguje. To jak firma wygląda? Teraz 2 firmy mają się wybudować w około.. Więc wago nie pokazuje się z najlepszej strony. Pobłażając lenia zchcacym zaoszczędzić 10 dni wolnego.. Stracą dobrych ludzi. Pozdrawiam

B)
@AG..

Tak jak pisałam wcześniej... skąd wszyscy wiecie jaka jest prawda? Jesteście jasnowidzami? Może ktoś poszedł na urlop i stało się nieszczęście podczas urlopu, więc była potrzebna opieka również po urlopie na przykład skoro było wyżej napisane, że l4 na dziecko... Mam nadzieję, że nikomu z was się taka sytuacja nie wydarzy, bo pamiętajcie że różne są w życiu sytuację i może się to zdarzyć każdemu i nikt nie powinien interesować się kogoś życiem.

Lol

Droga Agnieszko, Twój słownik w telefonie chyba nie umie jednak w język polski to raz, a dwa widać, że masz bogaty zasób słów skoro administrator Ci kasuje komentarze. Zamiast się zajmować tym co robi lider, a czego nie może będziesz po prostu robić swoje? Uwierz mi że lepiej się będziesz czuła olewając to co się dzieje. Liderow nie zmienia, a koleżeństwo będzie zawsze. Szkoda nerwów- wierz mi, znam to z własnej autopsji. Szarak z ulicy zawsze będzie miał gorzej niż koleżaneczki bądź (usunięte przez administratora) Ściskam mocno, koleżanka z Pięknej

Imię

Praca monotonna.. na niektórych działach za duże normy.. za 1 błąd krytyczny zajebieraja hajs nawet jeśli masz wyrobioną normę ( trochę chore ) pracownicy w zakładzie przez 8 godzin obgadują i plotkują na temat innych pracowników, niektórzy to widzą tylko innych a siebie nie....

taa
@Imię

Comiesięczna premia jest przyznawana za bezbłędną prace oraz za wydajność na poziome +80%. W większości firm premia za wydajność zaczyna się po przekroczeniu 100% wiec tu jest to dość niski poziom. Jest to nagroda wiec jeśli ktoś nie spełni wymogów po prostu tej nagrody nie dostaje. Owszem są artykuły gdzie 80% ciężko wyrobić i są takie gdzie robi się po 130 bez problemu ale po to są rotacje na artykułach. Przynajmniej na mojej hali. Zgadzam się jednak z tym, ze jest to nie fajne jeśli chodzi o bubla jednak gdyby tego nie było sporo pracowników miałaby gdzies jakakolwiek kontrole swojej pracy. Widać to idealnie na przykładzie części nowych osób które są przyjmowane. Przez pierwsze 3 miesiące nie maja liczonego bubla wiec robiąc nic nie sprawdzają i maja gdzieś jakość. Co do monotonii to no cóż jest to produkcja nie ma co się spodziewać czegoś innego. I tak jest to milion razy lepsza praca niż np na taśmie gdzie nie można wstać kiedy się chce iść po kawę czy do toalety nie pytając o zgodę czy pozwolenie. A co do obgadywania to niestety ale to jest było i będzie i to w każdej pracy. Nieważne czy produkcja, biuro czy bank taka ludzka natura niestety.

Zaciekawiona
@taa

Widzę że jesteś zadowolona z pracy, powiedz proszę czy wyrabiając tą norme nie mając wadliwych sztuk mozna zarobic 3000netto? Bo słabe byłoby cały miesiąc sie pilnować i zarobić 200/300zl wiecej nie najniższa krajowa.

aha
@Zaciekawiona

przeciez tam majac 80% dostajesz 200 zl wiecej niz najnizsza krajowa, albo 300 zl wiecej.. smieszne.. 3000 netto dostaniesz jesli bedziesz robila 130 norme albo jesli wali sie nadgodziiny non stop

zaciekawiona
@aha

Dziekuje za odpowiedz. To nie ma sie co wysilac i emocjonowac :)

taa
@Zaciekawiona

Płaca minimalna w 2021 wynosi 18,30 zł brutto za godzinę. Po ostatnich podwyżkach ja np mam 3 zl więcej. Nie zostaje na nadgodziny nigdy bo nie mogę, soboty tylko te które muszę. Przy normie 100-115%, bez bubla i przy dłuższym miesiącu (22-23 dni) jest do zarobienia na rękę ok 3000-3200. Wiec chyba nie jest aż tak tragicznie :) I oczywiście mówimy tu o płacy kiedy jest się zatrudnionym przez firmę a nie przez agencje :)

aha
@taa

no własnie norma 115 i soboty to da sie zarobic, inaczej przy 80% i bez sobot nie wyciągniesz 3000

JaWale
@aha

Między norma 80%, a 100% jest różnica ok 50-70 zł brutto premii Także można wyciągnąć ok 3000 zł mając normę mniejsza niż 100%. Największym wyznacznikiem jest tutaj błąd krytyczny Bez niego wypłata jest dość średnia, żeby nie powiedzieć : słaba Pozdrawiam

Richtig Produktionsarbeiter

Bardzo dziękuję WAGO Elwag za to, że mogę u was pracować. Darmowa kawa to rzadkość wśród firm, jeszcze można batona dostać za przyjazd rowerem do pracy :) Jestem bardzo zadowolona i zaproszę koleżanki do pracy :)

waguś

Czy ktoś wie czy będziemy przenosić sie na Wróblowice bo mam nadzieje,że nie,

Drylek
@waguś

My też mamy nadzieję, że wroclaw nie przeniesie się do nas

@waguś

Raczej nie... bo nie ma tu nawet miejsca. Musieliby kolejną halę wybudować no to wtedy byłaby szansa.

biurw
@waguś

Z informacji zasłyszanych na korytarzach, to tak są plany, nowe biurowce są już zaklepane lada moment będzie budowa we Wróblowicach, i w niedalekim czasie na pewno przeprowadzka.

@biurw

Nie wydaje mnie się ;-D A skąd Firma tyle monterek weźmie? Przecież oczywistą sprawą jest, że gdyby taka przeprowadzka miałaby mieć miejsce, to bardzo dużo ludzi zrezygnuje z pracy, bo dojazdy do Wróblowic to i koszty i strata czasu. Biorąc pod uwagę fakt, że otwierają się nowe firmy, które w planach mają zatrudnienie 2500 ludzi przy montażu ( mówię o firmie już się budującej na Zakrzowie ) to nasze Wago chyba nie za bardzo może sobie pozwolić na taki krok, bo kolokwialnie mówiąc - nie będzie komu robić. Pozdrawiam serdecznie.

biurw
@Karolina

Czytanie ze zrozumieniem, biurowce, nie muszę chyba nic więcej dopowiadać ?

Zostaw merytoryczną opinię o WAGO ELWAG - Wrocław

• Jak się pracuje w WAGO ELWAG?

Zobacz opinie na temat firmy WAGO ELWAG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 148.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WAGO ELWAG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 108, z czego 14 to opinie pozytywne, 56 to opinie negatywne, a 38 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WAGO ELWAG?

Kandydaci do pracy w WAGO ELWAG napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WAGO ELWAG