Opinie o Magna Car Systems w Tychy

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Magna Car Systems. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Magna Car Systems o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Magna Car Systems w Tychy

@szkoda czasu

Szkoda czasu na firmę i to zarówno jeśli chodzi o pracę na produkcji czy w biurze. Małe, bardzo małe zarobki i jeszcze kierownictwo wymaga za te pensje wdzięczności. Gadanie, że dla dyrektora liczy się człowiek, a tak na prawdę każdy w tym zakładzie jest okłamywany. Traktują ludzi jak (usunięte przez administratora) i myślą, że nikt w zakładzie nie ma swojego rozumu i nie widzi jak mało tutaj znaczy pracownik.

Dorzucanie roboty? Jakiej? Jak wy macie to organizacyjne rozplanowane? Są normy do wyrobienia? Plany miesięczne? Lub tygodniowe?

Maciej

Ja mam pytanie jakie stanowisko w firmie pełni pan Kamil Cz. Z logistyki?

Mariola
@Maciej

Chodzi i patrzy czy inni robią robotę tak jak on

Kandydat na BRYGADZISTE.

Cześć. Cały czas widzę na pracuj.pl, że poszukiwany jest brygadzista do Waszego zakładu. Czym jest spowodowany ten vacat? Nowe uruchomienia czy duża rotacja na tym stanowisku?

@NIKT

Co do tych dobrych liderów to widzę, że właśnie do zespołu produkcyjnego kogoś szukają. Skoro są problemy z tym, że jest ktoś dobry czy tez nie, to w jaki sposób teraz ludzie są weryfikowani na rozmowie? Jakich pytań mogę się spodziewać o ile w ogóle złoże papiery?

Czytam komentarze od jakiegoś czasu i wręcz dziwnie zaskoczona jestem brakiem obiektywności Uważam, że jeśli komuś nie odpowiada,to ma inne pole manewru.Praca w Magnie? Nie płaczcie,serio.Bo nigdzie,tak nie ma,jak u nas,że można się zawsze dogadać.Tylko trzeba chcieć.

Były

Tak, dogadać się można. Ogólnie nie wiem czemu wszyscy tak płaczą? Przecież to doskonałe miejsce pracy, szary pracownik, jak podchodzi pod szlaban, to kierownictwo czeka i wita z uśmiechem. Jak coś nie idzie, to sam dyrektor leci i klepie po plecach i mówi jak to jest się niezbędnym ogniwem w tej korporacji... Aaaa, przepraszam, miałem piękny sen... Od 2 lat już tu nie pracuję, nie wiem jak jest dziś, ale wtedy był dramat z tym dogadywaniem się, dyrektor mówił jedno, managment robił drugie, a liderzy myśleli trzecie. Jak ostatnio rozmawiałem z kimś kto tam jeszcze pracował miesiąc temu, to pytając o znajomych, to albo już nie pracują, albo poskładali wypowiedzenie. Jak sie dowiedziałem że na hali Tojotki majstrem został kolega Bartuś F. to ręce opadły. Józek, co Ty wyprawiasz bym spytał, ale już nawet nie chce mi sie pytać :D

Angelka Nowy wpis

dzień dobry. czy widzieliście już te ofertę na sprzątanie pomieszczeń inwentarskich? Piszą tam w niej o dobrych zarobkach ale nie widzę szczegółów. jest to może podstawa składająca się z minimalnej oraz powiększona o jakieś premie?

Nick Nowy wpis
@Angelka

oferują 9000 netto plus premia za mycie okien

Kopyto Nowy wpis

Plus dodatek za zdzieranie szpachelką kóz ze ściany w toaletach

Administrator Nowy wpis

W Magna Car Systems prowadzona jest rekrutacja na stanowisko sprzątanie. Brałeś udział w tym procesie i zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Daj znać, jak według Ciebie wyglądało spotkanie. Informacje, które przekażesz mogą okazać się cenną wskazówką dla osób, które biorą pod uwagę pracę w tym firmie.

Ada

Piszecie o odejściach wykwalifikowanych osób a ja widzę w ofercie dla specjalisty ds. IT stwierdzenie, że trzeba mieć wieloletnie doświadczenie by w ogóle się dostać na rozmowę. jeśli tak to jaka jest minimalna podstawa którą mogą zaoferować?

Bianka

Hej, opowiedzcie mi o pracy przy logistyce. Widzę, że stażysty do działu poszukują. Myślę ze raczej złoże dokumenty ale chce już na zapas wiedzieć czy w ogóle warto? później jaka jest ścieżka kariery?

@Bianka

ścieżka jest taka że przychodzisz za x brutto, popracujesz rok i odchodzisz z doświadczeniem za X + 25 % gdzie indziej. Nikt tu nie trzyma dobrego pracownika bo po co...

Poważnie można to na spokojnie liczyć + 25% z X? zastanawiam się czy na dosłownie każdym stanowisku byłoby to widoczne, że zarobki odbiegają jednak od rynku? I czy to prawda, że ludzie ze staży praktycznie zawsze odchodzą? To sugerowałaby ta wypowiedź a chce mieć pewność

Odchodzą wyszkoleni za lepsze pieniądze gdzie indziej. Czy zawsze odchodzą? Nie zawsze. Ale rotacja na stanowiskach jest bardzo duża, nawet na wysokim szczeblu. A to coś oznacza. Albo atmosfera albo pieniądze.

Kto chce pracować to może się realizować na każdym stanowisku, nie ma miejsca w tej firmie tylko dla nierobów ,cwaniaków, kombinatorów i (usunięte przez administratora)z wielkimi wyłupiastymi ślepiami bo strach ma wielkie oczy.

Brygadzista Produkcji

Rekrutacja w porównaniu z innymi firmami prowadzona można powiedzieć byle jak. Nie było przedstawiania stanowska co i jak wygląda tylko szybko szybko i dowidzenia.

Pierwsze pytanie mnie rozbroiło bo się mnie zapytali czy wiem na jakie stanowisko aplikuję śmiech na sali tak jak by rekrutujący nie wiedziali na jakie stanowisko mają wolne miejsce. Pytań wiele nie było ale był test logiczny do rozwiązania wraz ze znajomością firmy.

Ktoś tu wyjaśniał przyczyny ewentualnych rotacji, że za lepsze pieniądze ludzie odchodzą. Czy to dotyczy każdego stanowiska? oferta dla automatyka jest teraz dostępna, nie podają przedziałów, więc chce poznać najczęstszą przyczynę odejść, że szukają w tym przypadku. warunki na miejscu jak oceniacie?

Jeśli zapłacą gdzie indziej więcej - to z każdego stanowiska się odchodzi. Automatyk najpewniej odszedł i szukają nowego. W UR praca jest specyficzna, tak jak i ludzie z tego działu.

Magnoman

Jest mamy to! 6400 ma na magazyni!

Yyy
@Magnoman

Cieżko dostać się na magazyn?.jestem kobietą,czy mam szanse?

bolek

No to powiem jak to wyglonda: 6400 operator z 2 7000 operator z 1 8000 brygadzista oczywiscie +premie Jest dział przyjęć i wydawki

@bolek

Jesteście przy tym w stanie porównać zakres zadań brygadzisty oraz operatora? zastanawiam się na ile każde stanowisko ma adekwatne zarobki co do zakresu obowiązków skoro już konkretne kwoty się pojawiły

Jak teraz wygląda sprawa z brygadzistami? Kiedyś tu pisali, że do chodzi do jakichś kłótni miedzy pracownikami z ich powodu ale nie widzę już dalszego rozwinięcia. Fakt faktem szukają teraz osoby do tej funkcji i po pierwsze zastanawiam się czemu nie biorą nikogo od siebie? ciężko jest się dostać? był ktoś na rozmowie?

Szarak

Nie biorą "nikogo od siebie" bo nikt nie chce, widząc jak kierownictwo podchodzi do pracowników, wyzwiska i poniżanie na porządku dziennym, więc jak ktoś chce się dać szmacić za parę zł to powodzenia !:)

Cześć. Czy firma przyjmuje kobiety na produkcję? Jak wyglądają nadgodziny czy wszystkie soboty są pracujące? Agencje pracy szukają ludzi i nie wiem czy mam szanse.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Magna Car Systems?

Aga

Trochę przepracowałam w tej firmie i byłam na kilku działach, niestety to w jakim kierunku to idzie zmusiło mnie do zmiany pracy, może nie zarabiam jakoś lepiej ale psychicznie odpoczywam. Magna obecnie to (usunięte przez administratora), pseudo liderzy to marionetki i ludzie bez honoru i szacunku do innych .Tyle o ile między zwykłymi pracownikami można się dogadać tak już z liderami czy kierownictwem nie bardzo, uważają się za nie wiadomo jakich panów i władców, nie szanują pracowników itd nic dziwnego, że ciągłe braki kadrowe.

ralph

Po sobotniej "imprezie" widać jak wszystko pic na wodę. Czemu na magazynie pokazano tylko wózki ze stilla? a nie wystawiono tych chińskich złomów co ciągle mają awarie ? czyżby wstyd było pokazać jaką flotą musimy jeździć?

Mg LR Su
@ralph

A jakie stawki na magazynie? Jakieś premie, dodatki?

gomez
@Mg LR Su

Obecnie stawka 4800 brutto, póki co brak informacji o podwyżce. Duża rotacja na magazynie, kwestia kierownictwa...

Jak teraz wygląda sytuacja na dziale jakości? jakoś zbyt wielu komentarzy odnośnie niego z teraz nie widzę, a wystawiona została jakiś czas temu oferta stażowa. Reflektuję ją. Czy jest tu ktoś kto niedawno go zakończył i mógłby opowiedzieć o przebiegu? Czy warto?

Q

W dziale jakości jak to od lat mało ludzi i duża rotacja. Staż może i warto bo zrzucą ogrom pracy, więc można się sporo nauczyc. A i Kierownic lub jak się mu robi kawki i dzbanek wody do biura przynosi.

out of curiosity

pani klaudia k kobieta pana zbigniewa n ma jakieś specjalne przywileje w tej firmie osoba z produkcji nie musi się przebierać i nie obowiązują jej te same zasady co wszystkich upychanie kogos na siłę wyzej bo kierownikowi nie wypada byc z osobą produkcyjną po koleżeńsku można wszystko jak widać

Linia

W tej firmie koleżanka koleżankę,kolega kolegę wysypie,za 100 zł PAMITAJCIE Takie darmizjady i nieroby tu robią.Także zapraszamy wszystkich ogarnietych ludzi (usunięte przez administratora)

czy są przyjęcia do informatyki albo automatyki?

O co chodziło z tymi skokami? Pytałeś w ogóle o przyjęcia do IT, ja tam widzę trzy dostępne oferty, lecz żadna z nich nie jest właśnie na ten dział. A z jakimś doświadczeniem startujesz? ciekawi mnie czego wymagają

poprzedni wpis ktoś opublikował, że trzeba umieć grać w Deluxe Ski Jumping. Ten wpis jest usunięty. Podejrzewam że to był jakiś żart, natomiast ja zupełnie poważnie pytam o IT - mam doświadczenie sieciowe i serwerowe, mówię po angielsku i płynnie po niemiecku (mieszkałem 10 lat w Bremie). Słyszałem że w Magnie jest team polsko - niemiecki więc to by się wpasowało w mój profil językowy.

Były

Nie tylko mnie zainteresowała tamta oferta na lidera? Widzę, że w tytule oferty występuje rozróżnienie ze względu na pleć. To tak proporcjonalnie jak to z ciekawości się rozkłada? Obecnie więcej Kobiet czy Mężczyzn pełni te funkcję? I przede wszystkim czy polecacie próbować? Interesuje mnie zdanie samych liderów w tej sprawie, lub może jest tu ktoś kto był na rozmowie już?

Natalia

Wy miedzy działami to w ogóle jakoś się integrujecie? I ogólnie czy występują jakieś faktycznie poważne konflikty? Zastanawia mnie wasze podejście tu w komentarzach, nie załatwiacie takich spraw miedzy sobą? Tu w ogóle pracuje ktoś odpowiedzialny za relacje miedzy ludźmi?

Kasandra

Czyli skoro jest ok, to czemu tamta pani pisze o jakichś konfliktach? :D opiszecie wprost sytuacje w biurze, bo to ona mnie konkretniej interesuje? Widziałam, że teraz koordynator ds. rozwoju jakości dostawców jest teraz potrzebny, to nie na moje kwalifikacje wiec ciekawa jestem co z opcjami dla osób z mniejszym doświadczeniem? Będą takie nabory reflektowane jeszcze?

X
@Kasandra

Jak mają być dobre relację jak brygadziści i kierownicy sami skłócają ludzi a przez to że słuchają plotek kto co ponoć powiedział wszystko jest donoszone a potem nie ma podwyżki bo ten i ten powiedział to i tamto albo miał L4 w 95r. I to już do końca życia zostaje w pamięci!

Nie ważne ile zrobisz nadgodzin, nieważne ile nie chorujesz, gdy są "czystki" usłyszysz, że nic nie potrafisz także LUDZIE (usunięte przez administratora) tą firme o za nic nie doceniają tam człowieka a wręcz potrafią (usunięte przez administratora) mu psychikę:)

@Paweł

O których działach konkretnie myślisz pisząc o tych nadgodzinach? Czy w biurze także się zdarzają? Mam na myśli prace jako spec od projektów logistycznych. Pisząc wprost chce poznać zarobki. nie mam doświadczenie w branży, mimo tego i tak da rade się dostać? i jaka kasa będzie oferowana osobie z mgr z log? Ktoś wie?

Bagna

Oczywiście że idzie się dostać bo ludzie się masowo zwalniają. Zarobki trzeba sobie na starcie wynegocjować wysokie bo potem nici z podwyżki. Ale tak ja pisze ktoś powyżej. Ludzi w tej firmie się nie docenia. Nawet tych bardzo dobrych pracowników usuwa się bo komuś się coś po latach nie spodoba.

Jakieś dwa lata temu chciałem dostać się jako spec, pracowałem na produkcji, papiery mam, była to chwilowa praca na produkcji, odesłali mnie z kwitkiem, ostatecznie cieszę się, że tak wyszło

Kandydat na BRYGADZISTE.

bolo
@Kandydat na BRYGADZISTE.

Nikt normalny nie chce być brygadzistą, szkoda nerwów, kadra kierownicza to dno ...

Kopyto
@Kandydat na BRYGADZISTE.

Jak chętnie wysłuchujesz obelg od przełożonych pod swoim jak i pracowników za ktorych jesteś odpowiedzialny adresem i się nie odzywasz, to jesteś idealnym kandydatem. Wymagania chodzbyś miał zarabiać bez nadgodziny po 6 k. Kadra kierownicza raczej nie bedzie ci pomagać mówiąc, że to są Twoje problemy Nie warto nie polecam.

Lilka
@Kopyto

Piszesz o problemach ale oprócz tych, gdzie ktoś może być niemiły chyba nie wyczytałam. Co jeszcze na tym stanowisku jest tak skomplikowane? Jaki to zakres zadań? I tak po za tym dlaczego to się odbija na jednej osobie z tego co piszecie? I jak to jest, że nie ma się wpływu na osoby sobie podległe?

Grek
@Lilka

Najpierw musisz zapoznac się z procesem technologicznym .Ludzi studijacych to tu u nas mnogo..Rozczarujesz się szybko myśląc sobue że może jesteś kimś ambitnym i wyjątkowym i masz półgłówków przed sobą.Proponuje ci sprawdzićsie jako pracownik na montażu.

NIKT
@Kandydat na BRYGADZISTE.

duża rotacja? Na palcach jednej ręki zliczysz dobrych liderów, (usunięte przez administratora)

@NIKT

Nikt

ludzie nie bójcie się poza Magną jest życie i to w dużo lepszych warunkach i za lepsze pieniądze nie dajcie się gnoić poniżać i dawać sobą zarządzać ludzią którzy zrobili w tej firmie karierę (usunięte przez administratora)

@szkoda czasu

Kajka
@@szkoda czasu

Każdy ma tylko wyobraź sobie, że nikt sie nie odżywa bo liderzy i kierownicy wymyślają sobie smieszne kary, jak brak premii przykładowo, bo powiesz coś co myślisz xd

@Kajka

Jak się już odezwiesz to karą jest wpis pracownikowi że jest poniżej oczekiwań mimo że ogarnia kilka projektów i stanowisk plus brak podwyżki i dodatkowo dowalanie roboty taka jest nasza pani kierownik mądra

Serdecznie nie pozdrawiam ani kierowniczki fiata, ani lidera fiata Dwie koleżaneczki, które pojęcia o linii i procesach nie mają a wymagają kij wie czego, jeśli myślisz o nich źle to broń boże tego nie mów bo i tak nie zrozumieją:). A jeszcze lepiej na pewno wykorzystają to, aby (usunięte przez administratora) pracownikom cały dzien myśląc, że coś tym zdziałają. Otóż nie, te zachowanie tylko sprawia, że ludzie mają was za większe idiotki XD w życiu nie życzę nikomu aby użerał sie z tak tępymi osobami na co dzień,bo śmieszne że niektórzy sa liderami lub kierownikami, a nawet liczyć nie potrafią XD

Zoha

Nie wspomnę o tym, że wymagają,aby robił to pracownik linii za kogoś kto niby wyżej siedzi Xd a z tego co widac to jedynie wyzej (usunięte przez administratora) mają niz srają te kierowniczki i co niektore liderki

Y

Czarna lata po fiacie wysłuchuje plotek a potem chodzi pod schody i wszystko donosi może przekręca może dodaję a kierowniczka karmi się takimi sytuacjami bo ploty to jej życie a potem ludzie się zwalniają i wszystkie zdziwione

X
@Zoha

I teraz to wszystko czytają i już obmyślają plan jak się zemścić ale droga jest dla nich tylko jedna na tym zakładzie oddać laptop telefon a i ubrania bo to najważniejsze

Zostaw merytoryczną opinię o Magna Car Systems - Tychy

• Jak się pracuje w Magna Car Systems?

Zobacz opinie na temat firmy Magna Car Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 123.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Magna Car Systems?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 98, z czego 11 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 57 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Magna Car Systems?

Kandydaci do pracy w Magna Car Systems napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Magna Car Systems
2.2/5 Na podstawie 243 ocen.
  • Turyńska 80
    43-100 Tychy