Opinie o ZWM SHL w Kielce

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie ZWM SHL. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w ZWM SHL o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi najmu i zarządzania nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZWM SHL w Kielce

Edek Nowy wpis

Od kiedy będą przyjęcia do SHL. Obserwuje stronę od dłuższego czasu i nic nie wiadomo . Czy jest jakaś szansa aby zacząć tam pracę ? może ktoś podpowie gdzie się zgłosić aby przyspieszyć proces oczekiwania? Może ktoś z pracowników powie o klimacie jaki tam panuje? Myślę o dłuższej współpracy więc każda info ważna .

Na jakie benefity można liczyć w ZWM SHL?

Spawambolubie

Robilem w SHL jakies 2lata na poczatku przez 3 miesiace plulem sobie w brode ale pozniej jak zalapalem o co chodzi to nie widzialem mozliwosci zmiany pracy. Atmosfera fajna, mistzowie bardzo ogarnieci i dobrzy fachowcy, chyba jedyny zaklad gdzie mistrzowie zostaja tylko osoby ktorzy byli dobrymi pracownikami. Z nadgodzinami maksymalnie wzialem 4.7tys na reke przy czym w najgorszym miesiaciu bralem okolo 2.8tys. Na kielach niestety nie ma lepszej roboty dla spawacza. Pozdrawiam kolegow.z HIABa

maniek 34
@Spawambolubie

To hyba brutto nie na rękę i za 260h/ na miesiąc.Uderzyłeś się w łeb to neurologa.Chyba Piotruś w pomarańczowym kaftanie ci zarobił pranie łba.

Ktos Nowy wpis
@Spawambolubie

zgadzam sie. Jestem młodym pracownikiem. Pracuje 4 mce. Na poczatku czesc rzeczy rozumialam czesc nie. Wiele porownywałam próbujac sobie radzic z zadaniami. Akurat na moim stanowisku przydaje sie kreatywność. Widze, ze w niektórych przypadkach SHL jest bardzo poukładane. Jedno co...nie mozna jej porównywc do innych firm. Tak naprawde kazda firma jest inna i ma swoje schematy. Dyrektor Fererro lubi konkrety i jak cos idzie do przodu. Lubi rozwiazania i zadania. Czasami tylko nie wiadomo kto podejmuje decyzje. Dlatego przydaje sie wtedy szybkie ogarnianie sytuacji. I zal jak ktos sie w robote wpierdala. Ale co do systemow to SHL jest poukładane. Tylko nie kazdy człowiek tam jest poukładany. To inna rzeczywistosc jak kazda firma. Mnie najlepiej było na poczatku w tej firmie bo lubie kreatywnosc i działanie i jak cos idzie do przodu...to pomaga w pracy. I lubie decyzyjność. Problem w tej firmie polega tylko na tym ze jak ktos juz tam jest to probuje zdobyc blogosławienstwo dyrektora ferrero ale i to da sie zrozumiec. Praca w korpo to jednak korpo.

Multi ulti Nowy wpis
@Spawambolubie

A Gajowy majster dalej tam pracuje?

Spawacz

SHL to nie miejsce dla ambitnych, chcących się rozwijać ludzi. Atmosfera w tej firmie jest bardzo zła. Kultura osobista kierownictwa to poziom rynsztok. Na oficjalnych zebraniach darcie mordy i przeklinanie. Wyśrubowane do granic możliwości normy wyrobieniowe i brak narzędzi do ich realizacji. Niejednokrotnie przez pół zmiany trzeba organizować swoje miejsce pracy, naprawiać sprzet, spawarkę itp. Na wydziale Haulotte, kontrolą jakości zajmują się ludzie bez uprawnień spawalniczych, którzy w życiu nic nie pospawali i to oni kontrolują pracę po spawaczach. Zdarzało się, że mieliśmy jedną szlifierkę na trzy stanowiska. W większości automaty spawalnicze to stary zdezelowany sprzęt, odzyskany z włoskich złomów, wyjęty prosto z krzaków i zarośli, reanimowany w Polsce. Tak samo maszyny CNC. Robot potrafi stanąć kilkanaście razy w ciągu zmiany a koordynator oczekuje wyrobienia normy. Rozgarnięci ludzie są karani nowymi obowiązkami a ludzie bez doświadczenia, ambicji, umiejętności i często nadużywający alkoholu są nagradzani stanowiskami, na których nie trzeba się przemęczać. Według władz zakładu i dużej części pracowników przyjście w weekend do pracy to nagroda i wyraz uznania dla pracownika. Jeśli chcecie zarobić w tej firmie dobrą pensję, jest na to tylko jeden sposób, wszystkie weekendy w miesiącu trzeba spędzić w pracy i zapomnieć o rodzinie i życiu prywatnym. Poziom zapylenia oraz hałasu przekracza wszelkie normy i granice rozsądku. Normy mierzone są w niedzielę, kiedy mało kto pracuje. Zadymienie w okresie zimowym jest takie, że nie widać końca hali a pył strzela w zębach. Temperatura na hali bez względu na porę roku to tragedia. W lato jest najgorzej, wielkie przeszklenia na zachodnią stronę powodują, że hala bardzo się nagrzewa. Zdarzają się omdlenia z przegrzania. BHP to fikcja, praktycznie nie istnieje, bo nie da się przestrzegać przepisów i dbać o swoje bezpieczeństwo, jednocześnie realizując normy wyrobieniowe. Inspektor BHP zamyka oczy jak idzie przez halę, ale za to jak przydarzy się wypadek, namawia żeby oświadczyć, że zdarzenie miało miejsce w drodze do pracy a nie na terenie zakładu. Część Mistrzów rozumie realia zakładu i nie wymaga od pracownika cudów, ale tylko garstka. Reszta to ludzie, których jedyną umiejętnością jest darcie mordy, z resztą mają świetny przykład od swoich przełożonych. Brak logiki we wszystkim, jeśli jesteś bezmózgiem i nie masz problemu z wykonywaniem bezsensownych poleceń, to ta praca jest dla Ciebie. Brak podwyżek, nowicjusze świeżo po kursie spawania dostają lepsze stawki niż pracownicy z wieloletnim doświadczeniem. Prysznice zlokalizowane nad magazynem są zarośnięte grzybem i pleśnią, ponad połowa po prostu nie działa, mają zatkane odpływy, ścieki kąpią przez sufit, do magazynu, biura i warsztatu utrzymania ruchu. Pracę w tej firmie polecam ludziom bez doświadczenia, którzy chcą się czegoś nauczyć, przed wyjazdem za granicę i takich właśnie osób przewija się przez tą firmę bardzo dużo. Należy uważać na starych wyjadaczy, bo niestety nie wszyscy są pomocni i godni zaufania.

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie ZWM SHL? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Agent nieruchomości - oddział Gdynia
Partnerzy Nieruchomości
mike

Jakie zarobki ma na początku spawacz?

dqdq

Na początek dają spawaczom17 zł na godzine plus dodatki Majstry na których trafiłem byli wporządku ale wiadomo że różni są ludzie Pracując w soboty mozna wyciągnąc 3 000 na ręke Normy nie takie złe na osiem godzin pracy na podwyzki nie ma co liczyć ile sobie uzgodnisz tyle masz W cholere ukraińców więc uczucie że zaraz obniżą stawki a jak ci się nie podoba to do widzenia Początkującym spawaczom nie polecam Nailepiej nauczyć się języka obcego i wyjechać za granice gdzie stawki zaczynają się od 40zł/h

Patryk
@dqdq

Dokładnie tak , tylko jeżeli jesteś młodym spawaczem to bez doświadczenia za granica ciężko o prace , wiec taka shl jest udawana na zdobycie doświadczenia i po 3 miechach elo . Aktualnie 17 zł to dają brutto , jak ktoś chce łapać godziny to lepiej już z pośrednika iść bo masz 19-25 netto

Totek
@Patryk

Pośrednicy dają 23zł,25zł i 30zł netto

Konrad

Słyszał ktoś czy firma ma aktualnie jakąś potrzebę kadrową? Warto składać tu dokumenty?

Igor

Dobry pracodawca więc może nie każdy ucieknie zaraz za granicę?

spaw

Umowa okres próbny. Szlifierkę masz z pracownikiem na spółkę. Brak detali, po przerwie musisz posprzątać stanowisko przejść pół hali ze sprzętem tam gdzie jest co robić i wyrobić normę na drugim stanowisku. Inni nie mają co robić i są opóźnienia. I o to chodzi są nadgodziny i praca w weekendy. A ty niby nie wydajny. Jeszcze mistrz zrobi zdjęcie telefonem nie twojego spawu i się nie nadajesz.

GallAnonim
@spaw

nie byłoby źle gdyby nie uwziął się na mnie (usunięte przez administratora) jakich mało, a pokaż majstrom że znasz się na robocie lepiej od nich to nie dadzą Ci spokoju. Dobra praca dla ludzi z mentalnością potomka zbieracza bawełny ale to już kwestia pochodzenia, poza tym ludziom z prowincji bardzo odpowiada że w okresie kiedy są żniwa zakłąd stoi, to jest dlo nich bardzo duży atut a jak już nauczo się wyrabiać i (usunięte przez administratora) to mogo się nie męczyć ino w domu jeszcek coś wykonajo...

Lajcik

Umowmy sie szczerze, w Kielcach lepszej pracy dla spawacza nie znajdziesz. Robota lekka wedlug mnie, na niektorych stanowiskach jest tak smieszna norma ze mozna sie wyrobic do przerwy. Ze wszystkimi nadgodzinami tzn. pon-pt 12h i wszystkie weekendy po 8h wyciagnalem kolo 6 tys na reke. Oczywiscie tylko przez 2-3miesiace w ciagu roku jest taki kocioł. Jesli chodzi o atmosfere to glownie zalezy od tego na jakiego majstra trafisz i jakich ludzi

Szwagier
@Lajcik

Pajac

@Szwagier

Przypominam Ci, że na forum Gowork.pl nie wolno nikogo obrażać. Jest to sprzeczne z regulaminem https://www.gowork.pl/regulamin Twoja wypowiedź nic nie wnosi do wątku. Jeśli znasz realia zatrudnienia w tej firmie, napisz na ten temat kilka słów. Każda obiektywna opinia będzie bardzo pomocna.

Rocky
@Weronika

wiesz cos o przyjęciach. Interesuje mnie stanowisko spawacza. Mam uprawnienia i szukam stałej pracy.

Weronika

Nie natknęłam się na żadną aktualną ofertę pracy w ZWM SHL. W związku z tym, mam do Was pytanie. Czy wiecie coś o planowanych rekrutacjach w tej firmie? Ten informacje na pewno są interesujące dla osób, które aktualnie poszukują zatrudnienia w Kielcach.

Weronika

@dqdq, napisałeś, że musisz wyrabiać nałożone przez pracodawcę plany. Czy za wykazywanie się i zaangażowanie w pełnione obowiązki można liczyć chociaż na jakąś premię ze strony ZWM SHL? To ciekawa kwestia i może kogoś zainteresować.

dqdq
@Weronika

Można dostać (usunięte przez administratora) od pozostałych pracowników. Wszyscy mają ustalone normy i masz sie nie wychylać

Weronika

Pralki i motory SHL to już przeszłość.... A co się robi teraz w SHL???

Weronika

@xxxxx, z tego co widzę, to obecnie nie ma publikowanych żadnych nowych ofert pracy.

xxxxx

Są jakieś przyjęcia w najbliższym czasie?

maniek

1.18.00 zeta brutto na godzinę 2.na hali 10-13 stopni C i smród i zadymienie. 3.od majstra po kierownika chamstwo 4.w tym roku były dwie podwyżki po 27 groszy na /h 5.w 2017 brak jakichkolwiek premii 6.doświadczeni pracownicy z większym stażem porzucają pracę bo nie chcą im iść na rękę jak jadą za granicę 7.dobrze to było w latach 2002-2007 8 .jak cie wyczują że jesteś kumaty to żłobiara -spawara i szlifiera nie wychodzi z ręki za 2500.neto na rękę 9.to że najlepsze zarobki w Kielcach to tylko dla tego bo główna księgowa wyliczyła średnią pracownicy produkcyjni+umysłowi+nadgodziny.

my

@xxx nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tą zielenią miejską?

xxx

Zarobki na poziomie pracy zieleni miejskiej. Zero szacunku dla pracownika. Brak rozwoju zawodowego. Za 5 lat beda tam pracowac tylko ludzie po 50. Włoch nie daje zadnych podwyzek i zwalnia jak mu sie tylko zachce

Czy są jakieś przyjęcia do Kontroli jakości? Jakieś badania NDT (VT,MT,PT,UT) są u Was?

nawylocie

Średnia stawka około 17 zł brutto. Bez nadgodzin z dodatkiem nocnym (jeśli chodzi się na 3 zmianę) wychodzi około 2400 zł netto. Najwięcej zarobiłem około 4200 z tym że zostawałem około 12 razy na nadgodziny(zostaje się dodatkowo na 4 godziny, więc 12 godzin w pracy) i byłem w pracy 3 razy w sobotę. Pracownik jest w zakładzie nie szanowany, wszechobecny jest mobbing ze strony majstrów i kierowników. Gdy nie ma pracy wywalają ludzi na bruk szczególnie tych którzy nie mają umowy na stałe. Można to nazwać pracą sezonową. Plusem jest pewna płatność 10 każdego miesiąca. Właśnie rozpoczął się martwy okres i wylatuje, więcej razy nie wrócę.

Zostaw merytoryczną opinię o ZWM SHL - Kielce

• Jak się pracuje w ZWM SHL?

Zobacz opinie na temat firmy ZWM SHL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

ZWM SHL
2.9/5 Na podstawie 48 ocen.
  • Zagnańska 27
    25-528 Kielce