Opinie o DSK PPU SPÓŁKA Z O.O. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy DSK PPU SPÓŁKA Z O.O.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w DSK PPU SPÓŁKA Z O.O. o rekrutacji.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DSK PPU SPÓŁKA Z O.O. w Gdańsk

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie DSK PPU SPÓŁKA Z O.O.?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika andrzej

26.09.2023 04:09

andrzej ikona wywiad

Chciałbym przedstawić moją opinię o pracy w firmie DSK Gdańsk, w latach 2000- 2002. Pracowałem jako cieśla-zbrojarz w Aachen i Naumburgu. Zwróciłem się do firmy o korektę świadectwa pracy z tamtego okresu, ponieważ pracowałem wyłącznie jako zbrojarz - wydawało mi się, że jest to praca w warunkach szkodliwych, jednak przez dopisek "cieśla", ZUS nie uznaje wskazanego okresu pracy jako odbytego w takich warunkach. Firma DSK odmówiła mi natomiast korekty świadectwa pracy. Myślę, że chodzi o pewien szczegół, a mianowicie: jeżeli mówimy o pracy w warunkach szkodliwych, to pracodawca musi odprowadzać 1,5% podatku od kwoty brutto zarobków pracownika na Fundusz Emerytur Pomostowych.

andrzej ikona wywiad

Zbrojarz. Praca polega na przygotowaniu zbrojenia, mat, prętów zbrojarskich do następnego etapu budowy, czyli betonowania elementów prefabrykowanych. W ten sposób powstają gotowe elementy ścienne i stropowe np. nowych marketów czy domów wielorodzinnych.

andrzej ikona wywiad

Wygaśnięcie dwuletniego kontraktu. W tamtym okresie można było pracować na terenie Niemiec przez okres dwóch lat, a następnie obowiązywała dwuletnia karencja.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

andrzej ikona wywiad

Zarobki w tamtym okresie wynosiły od 2500 do 3000 marek miesięcznie netto przy pracy przez 16 godzin dziennie. To około 400 godzin miesięcznie - tak pracowałem w Aachen.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Pełne dwa lata.

andrzej ikona wywiad

Ta praca miała tylko jeden plus i były nim oferowane zarobki.

andrzej ikona wywiad

Te kontrakty są realizowane do dzisiaj przez tę firmę. Jest to niewyobrażalnie ciężka praca fizyczna. Pracodawca oferuje bardzo złe warunki mieszkaniowe - w wynajętym domu przebywało około 10 osób, a do użytku pozostawiona była tylko jedna kuchenka czteropalnikowa, jeden natrysk i jedna łazienka. Pracuje się do 22:00-23:00, a po powrocie trzeba przecież zjeść coś czy wziąć prysznic. Podobnie rano, trzeba wstać bardzo wcześnie i przygotować się do pracy na godzinę 6:00. Być może jest tu ktoś, kto w latach 2000-2002 również pracował w tej firmie i chciałby wymienić się doświadczeniami?

W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?

andrzej ikona wywiad

Myślę, że pracodawcy zależało przede wszystkim na jak największym zysku z naszej pracy, dlatego nie inwestował środków w szkolenia.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

andrzej ikona wywiad

Jedyną miłą chwilą były niedziele, kiedy wspólne oglądaliśmy skoki Adama Małysza i to, jak zwycięża na skoczniach. Nadmienię, że pracowaliśmy w każdą sobotę do godziny 14:00.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

andrzej ikona wywiad

Nie było żadnej pozytywnej relacji. Pracownicy byli po prostu bardzo zmęczeni swoją pracą.

andrzej ikona wywiad

Pracodawca wywiązywał się z ustaleń.

andrzej ikona wywiad

Jeżeli warunki pracy do dziś są takie same, to współczuję każdej osobie, która tam pracuje. Pracodawcy natomiast współczuję, że musi żyć z myślą, jak ciężką pracę wykonują osoby zatrudnione w jego firmie.

andrzejstanczyk4@wp.pl Nowy wpis

pracowałem w firmie w latach 90 tych było super , jedynie mam problem bo wystawili mi świadectwo pracy bez klauzuli praca w warunkach szkodliwych w tej chwili wysłałem do nich prośbę o sprostowanie świadectwa pracy i czekam na odpowiedż nazywam się ANDRZEJ STAŃCZYK

Jaka jest kultura pracy w DSK PPU SPÓŁKA Z O.O.?

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie DSK PPU SPÓŁKA Z O.O., to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?

Czy urlop w DSK PPU SPÓŁKA Z O.O. jest płatny 100%?

Nawet niewypłacaja na czas

@Paniramix

Do 10 wyplata ma być a tu dalej nie ma czas uciekac

Lech .

Najpierw od 1990 , od 1992 pracowałem w spółce Polnord , a od 92( z przerwami) , może 93 do 2005 z tym samym szefem w spółce DSK. Gdyby nie to że zostałem przeniesiony do UK, pewnie pracował bym tam do emerytury. Nie było źle . Praca ciężka , ale firma solidna. Warunki zatrudnienia były jasne . Zarobki , na owe czasy - super! Jeżeli teraz właściciel firmy , to ten sam człowiek - to myślę , że nic złego tam się nie dzieje . Maruderów też wtedy było wielu , ale kto faktycznie przyjechał do pracy - był zadowolony.

@Lech .

Wypowiadasz się na temat lat 90 gdzie jebaliscie do 24 słyszałem ale teraz nie wiesz jak jest więc zamilcz

@Paniramix

Co Ty bredzisz ? Były kontrakty takie ,że pracowali więcej niż 12, a zarabiali połowę tego co na tych lepszych kontraktach . Passau ,Neuburg.- to były wtedy te gorsze . Kto był kumaty - wydostawał się z nich. Wszystko zależało od dobranych ludzi i od tego kto był kierownikiem , jak organizował robotę i ile potrafił wyciągnąć od Niemca. Jeśli ludziom powiedziano robimy to i to i na dziś koniec. Zobaczyli , że nikt z nimi nie leci w balona, to starali się I nie musieli pracować więcej niż 10 -12 h. W każdym razie codziennie zdążyliśmy na spokojne zakupy w Netto ok 18-stej..

Ryszard

Ogólnie to dobry pracodawca i wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że zawsze znajdzie się jakaś maruda dlatego róbmy swoje bo mamy dobrą pracę.

@Ryszard

Sporo w tym prawdy.

Mermera

Nie (usunięte przez administratora)bo i tak placicie psie pieniądze zwykły pomocnik miał mieć 9 netto a prowadzący 10.5 netto i tyle (usunięte przez administratora)nie wierzcie ani w jedno słowo co oni mówią poprostu nie polecam tej firmy i tak będziemy pisać dalej a tak na marginesie to miałem więcej jak 10 dni w miesiącu

Robert
@Mermera

Witam właśnie dostalem propozycje wyjazdu do Niemiec i po przeczytaniu opini nie jestem zdecydowany , obiecuja że na reke 2000£ , czyli to jest ściema ?

@Mermera

Wszystko sie zgadza ale po otrzymaniu III klasy podatkowej, a to niestety troche trwa.

@Robert

Zarobki zaleza w duzej mierze od Klasy podatkowej. Przty I Klasie podatki sa wyzsze ale pomocnik i tak w zaleznosci od dlugosci miesiaca zarabia miedzy 1800 a 2000 tys na reke, przy pierwszej klasie jest to od 1900-2000 tys.

@Robert

Ha ha nie wierz w te brednie nikt tam nie zarabia takich pieniędzy 1400 1600 przy 240 godzinach minimum

@Mermera

wedlug mojej wiedzy , a moge to udowodnic za styczen t.j. praca od 07.01.19 na I Kl. zarobki byly powyzej 1800€ a na III Kl. 2100 -2200. trzeba bylo dokladnie skonsultowac z kolegami. W twoim przypadku wyszlo rzeczywiscie 6 € na godz. netto, ale ZUS wyszedl 2,30 na godzine a podtek 2,0 plus 6 na reke to daje powyzej 10€ brutto. Niezaleznie od firmy w pierwszym miesiacu jezeli zaczynasz w srodku obciazenia na ZUS i podatek sa wyraznie wyzsze niz przy przepracowaniu calego miesiaca. Kolega ktory rozpoczal prace razem z wami 21.01 ale byl na umowie caly miesiac zaplacil 13€ podatku. Na przyszlosc jak piszesz to upewnij sie co do zasad i przepisow a pozniej pisz.

Janek
@Robert

Na reke od 1700,1800 € na pewno za caly miesiac. Ja pracuje od trzech lat i jestem zadowolony. Zarobki rzeczywiste kreca sie miedzy 1900 a 2300€. Wszystko zalezy od miesiaca i umiejetnosci. Nie wierzcie domokrazca. Przyjedzcie i sprawdzcie sami. Pierwsza umowa jest na dwa tygodnie. To wystarczy do sprawdzenia

jacek
@Recenzent

bzdura i jeszcze raz bzdura, nie wiem ile sie zarabia na innych kontraktach, ale w Neuburgu tyle sie nie zarabia.

@Recenzent

No właśnie stali dostają mniej niż nowi taka prawda a nowi nawet wiązać nie umieją i jeszcze są na 1 klasie więc trzeba zmienić firmę bo tu calu czas zarabiasz to samo a nowy i tak zarobi wiecej

@jacek

W Neuburgu , zawsze była kicha . Przed 2005 też. Kto lepszy starał się z Neuburga wydostać.Na szczęście były inne lepsze kontrakty.

;)

Jak aktualnie wyglądają zarobki w firmie

Mermera

Ściema (usunięte przez administratora)i tyle powiedzą wam co innego w biurze i co innego na miejscu oczywiście piszemy o aachen

mały
@Mermera

Tam tylko lizak pracuje i Glezman? reszta się nieliczy tylko ono i tony?

Kris
@mały

Masz rację lizak i glezman to gnidy firmowe

Lary
@mały

Czy ludzie szanuja sie czy poniewieraja sie ponizaja donosza itd ogolnie rzecz biorac czy w dsk na verku idzie pracowac proszeouczciwa odpowiedz

10 ojro to minimum jakie dostajemy. Normalnie to brutto jest gdzieś od 11 do 13 ojro. Dostajemy premie. A jak wyniki są dobre to i nawet wiecej. Da się żyć. Zwłaszcza, że to gotowy pieniądz bo nie potrącają za kwatery czy inne takie.

@Mlody a na jakie stanowisko aplikowales?

Mlody

Nie polecam tej firmy , złożyłem tam cv, po tygodniu zadzwoniła do mnie pani zaproponowała mi 10 euro brutto na godz, odpowiedziałem jej że to troche niska stawka(tylko zapytałem,nie dała mi nawet zapytać o inne szczegóły) była strasznie chamska po czym sie rozłączyła.Bylem w szkoku,pierwszy raz trafilem na tak arogancką kobiete.NIE polecam

Czy grafik jest dopasowany pod pracowników ?

A kto ma komornika i pracuje tam ja mam i spłacam go jak tylko mogę ale mam też córkę niepełnosprawna i martwię się żeby zarobić normalne pieniążki jak to wygląda jakie potrącenia są itp dziękuję za info

Piotrek

Mam prośbę jak sprawa wygląda jeśli mam komornika chce go spłacić ale mam też córkę niepełnosprawna i muszę też zarobić godziwe pieniądze zadłużenie mam spore wiec się martwię ktoś coś wie w tym temacie

Ciesla-zbrojarz

Popieram wpis Kolegi Chudego. Niektórzy nie przyjeżdżają tu do pracy tylko sobie pochlać. Na werku u mnie jeden nowy na okresie próbnym nie może wytrzeźwieć od piatku. Już drugiego dnia pytał gdzie na mieście można dostać zielsko ha ha. A najlepszy to był typ co stwierdził, że mu praca nieodpowiada bo nie ma czasu przygotować się do zawodów. O takich co mają komornika i zrezygnowali bo sie nie opłaca to nawet nie wspominam.

Benek

Firma dba o pracowników, zdobyła opinię dobrego pracodawcy, polecam dla chcących dobrze zarabiać.

Ciesla-zbrojarz

Zakwaterowanie jest OK. Firma wynajmuje mieszkania i czasami domy. W mieszkaniach to wiadomo. Łazienka, kuchnia. W pokojach śpimy po dwóch. Ja jestem na jednym domu. Mamy dwa pokoje jednoosobowe i cztery podwójne. Zarobki to jak już pisali poprzednicy. 1800 do 2200. czasami zdarzy się więcej. Nowi na pierwsza wypłatę dostają mniej. Bo trzeba poczekać aż urząd przydzieli podatkową trójkę. Za kwatery nie płacimy.

Kazik

Witam chciał bym się dowiedzieć o warunki panujące w firmie jak jest faktycznie na hali i jak jest z mieszkaniami i mniej więcej ile da siee zarobić chciał bym się zatrudnić we firmie ale chciał bym znać opinie bo ciężko wywnioskować po komentarzach bo niema nic nowego. Pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o DSK PPU SPÓŁKA Z O.O. - Gdańsk

• Jak się pracuje w DSK PPU SPÓŁKA Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy DSK PPU SPÓŁKA Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DSK PPU SPÓŁKA Z O.O.?

DSK PPU SPÓŁKA Z O.O.
2.6/5 Na podstawie 60 ocen.

DSK PPU SPÓŁKA Z O.O.