Devire Sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Devire Sp. z o.o.

Leaving 2022

Otóż pracowałam w Devire rok. Świetna kultura firmy, stawianie na samodzielność i dojrzałość biznesową pracowników, dość duża doza swobody w pracy. Fajne inicjatywy pozapracowe; osobiście czasem brałam w nich udział, czasem nie, ale nigdy nie czułam się przez to wykluczona. Jak wszędzie są swego rodzaju grupy ludzi, którzy się po prostu lubią i trzymają się razem. Zmiany są, też jak wszędzie, niektóre lepsze, niektóre gorsze. Jak przyszłam miałam najlepszą managerkę w firmie i jej rezygnacja była tą zdecydowanie gorszą zmianą. Płaca podstawowa niska, premie (jak się zrobiło ofc, a to w sumie najbardziej od pracownika zależało) całkiem fajne. Firma dba o well-being, nawet po zakończeniu stosunków pracy (miałam bardzo miłą sytuację, gdzie pewnie niejedna firma olałąby temat, bo już nie pracuję, a Devire stanęło na wysokości zadania). Ja osobiście polecam.

Neutralny obserwator

Pracuję w Devire 4 lata i to co mogę powiedzieć: firma cały czas się zmienia na plus. Z małej firmy w dość szybkim tempie wzrosła i depcze po piętach konkurencji. Co do pracy wewnątrz organizacji - firma nastawiona na ludzi, otwarta na feedback, elastycznie podchodząca do pracownika (NAPRAWDĘ!!) - poczynając od czasu pracy, po home office, po indywidualne ustalenia z pracownikiem, które mają na celu utrzymanie work-life-balance. Atmosfera bardzo dobra, raczej wszyscy pracownicy się znają, lubią. Fakt nie ma tu kultury korpo, gdzie prezesowi trzeba kłaniać się w pas i udawać, że się pracuje, co może niektórym przeszkadzać i demotywować. Takiego podejścia jak jest w Devire nie znajdzie się w innej firmie. Stawiamy na ludzi, którzy są wewnętrznie zmotywowani, chcą robić to co robią, chcą wnieść coś do organizacji i rozwijać się, ale też być częścią rozwoju firmy. W Devire pozwala się na inicjatywy oddolne - i tak nie wszystkie pomysły mogą być zrealizowane, te które służą ludziom i firmie są chętnie rozważane. Jeśli chodzi o kadrę managerską i prezeza, to chyba nigdzie nie ma takiego podejścia, jak tu. Pracowałem w wielu firmach, i nigdy nie spotkałem się z takim poziomem elastyczości, ale też wyrozumiałości, chęcia niesienia pomocy i wsparcia. Tu też można popełnić błąd i nikt za niego nie linczuje. Oczywiście prowadzone są rozmowy w kontekście wyciągnięcia wniosków. Fakt jest również taki, że pomimo całej otoczki luzu, turkusu, fajnej atmosfery, tych wszystkich inicjatyw pozapracowych jest jeszcze praca, którą trzeba wykonać i wywiązać się z ustalonych celów. Jak ktoś się nie wywiązuje, to dostaje szanse (i to kilka) na poprawę. W innych firmach nie ma takiej tolerancji. Również w okresie pandemii firma podeszła do tematu bardzo otwarcie, bez paniki i z pełną empatią. Benefity, są podstawowe jak wszędzie (opieka medyczna, multisport, ubezpieczenie na życie); poza tym darmowy dostęp do platformy netflix, owoce, automat do prosecco, spotkania integracyjne, wyjazdy, platforma gamifikacyjna, program lojalnościowy) i ta lista nie jest zamknięta ;) W Devre po prostu możesz być sobą, realizować własne cele, jednocześnie realizując cele firmy. A jak coś się nie podoba? Powiedz to na głos, zaproponuj rozwiązanie! Czasami małe zmiany dają wielkie efekty! Hejtem i anonimowymi wpisami niczego się nie osiągnie.

@Yo

Czemu aż taka rozpiętość w wynagrodzeniu? Wiesz może? Ciekawe czy dają górną stawkę bo 3,5 tys brutto to bardzo mało. Myślałem że w dziale IT płacą więcej.

jeszcze jedna opinia

Pracuję w Devire już jakiś czas, a ostatnie pojawiające się tutaj komentarze skłoniły mnie aby również pozostawić swoją opinię. Ta firma być może nie jest dla każdego i to jest ok, całe szczęście jest mnóstwo innych, gdzie system pracy, atmosfera czy możliwości rozwoju będą dla kogoś lepsze - bo chyba o to chodzi, żeby znaleźć to co nam najbardziej pasuje. Ja ze swoich obserwacji mogę zapewnieć, że osoby bez doświadczenia dostają w tej firmie szkolenia i pracują bardzo blisko osób z dużym doświadczeniem, od których mogą się uczyć. Dostają też dużą przestrzeń do samodzielności, ale też co najważniejsze mogą popełniać błędy, za co nie są krytykowane, a zachęcane do wyciągania wniosków na przyszłość. Osoby doświadczone, przychodzące z innych firm dostają za to dużo swobody w działaniu, stawia się na samodzielność i branie odpowiedzialności za swoją pracę - nie ma tu kontroli i codziennego raportowania swojej pracy, wystarczy robić swoją robotę. Firma jest też otwarna na inicjatywy oddolne pracowników - chcesz się pokazać w mediach, napisać artykuł, czy wypowiedzieć jako expert i zaistnieć w swojej specjalizacji - jest zespół PR & Marketing, który Ci w tym pomoże. Szkolenia - są regularne, zmieniają swoją formułę i zespół, który się ich organizacją zajmuje zawsze był i jest otwarty na feedback i sugestie ze strony pracowników. Szkolenia odkąd pamiętam były raczej dobrze ocenianie, nie rozumiem więc komentarzy o ich wątpliwej wartości merytoryczej. To wszystko oczywiście nie znaczy, że nie ma zwolnień i odejść. Każdy konsultant, TL, manager ma tutaj cele do zrealizowania jak w każdej innej tego typu firmie. Jeśli to się nie dzieje to oczywiście nie pozostanie niezauważone, ale czy nie ma to na celu poprawy i wspólnego sukcesu? W końcu po to przychodzimy do pracy, chyba nie ma nic dziwnego w tym, że są wobec nas jakieś oczekiwania? Wiele razy można też było zauważyć jak elastyczne jest Devire w stosunku do różnych jednostkowych nawet sytuacji poszczególnych pracowników, ułatwiająć im choćby organizację pracy: pracują zdalnie z zagranicy, przychodzą do biura z dziećmi czy psami - taka jest kultura Devire. Nie wszystkim oczywiście musi to odpowiadać, ale decydując się na pracę tutaj należałoby chyba tę kulturę zaakceptować? Odnośnie atmosfery, pewnie w każdym zespole czy oddziale jest trochę inna, ale czy to nie my - pracownicy ją sobie tworzymy? Przecież jesteśmy częścią tego zespołu / firmy?

No jeszcze jedna
@Poranne dzień dobry

Nie nie uważam. Pamietajmy, ze kandydaci to tez ludzie. Najczęściej empatyczni, którzy mogą do tego podejść z przymróżeniem oka. Dziecko to dziecko jak krzyknie, trudno. Tez maja pewnie dzieci. Oczywiście zdążą się tacy, którzy na to krzywo spojrzą i uznają, ze to mało profesjonalne. Na spotkaniu to merytoryczność jest największa oznaka profesjonalizmu, a nie czy koleżanka właśnie przebiegła obok salki. Pomijając dzieci, pracownikowi może zdążyć się głośne zachowanie. Każdy może się zapomnieć. To tez może być mało profesjonalne dla pracownika jak i kandydata. Dla osoby wyrozumiałej i ludzkiej raczej to nie będzie ujma na profesjonalizmie.

MN Nowy wpis

Zbyt wielu opcji pracy zdalnej teraz nie ma, ale udało mi się wyhaczyć tę dla Architekta IT. stawka widzę, że jest podana do 160 pln / h netto. Pokusicie się przy tym o ocenę warunków współpracy? czy warto się o nią starać? Często udostępniają te ofertę?

rekturterka Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.

hej, czy ktoś wie jaka jest stawka brutto miesięcznie na rekrutera 2-3 lata dosw i 3 języki obce w devire? są jakieś placement dodatki za zatrudnienie albo coś?

@SzaraRekruterka

Byłam po dwóch etapach rekrutacji, po spotkaniu z HR i bezpośrednim kierownictwem specjalizacji. Dostałam informację, że proces się przedłuży na kolejny miesiąc. Czekałam na informację zwrotną. Ale niestety ghosting... Przyznam szczerze, że pierwszy raz tak zostałam potraktowana przez firmę HR, które z reguły szanują rekruterów z doświadczeniem. Nie dostałam feedbacku, a jest to bardzo ważne. Bardzo dobrze się zapowiadało, ale finalnie jestem rozczarowana i zaskoczona.

Nowy wpis

@@SzaraRekruterka

Droga Kandydatko, bardzo nam przykro i jeżeli faktycznie taka sytuacja miała miejsce, to bezapelacyjnie przepraszamy! To prawdopodobnie ludzkie przeoczenie. Zwrócimy na to uwagę i dołożymy wszelkich starań, żeby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. Z chęcia poznamy więcej szczegółów, tak żebyśmy byli w stanie wyjaśnić sytuację i dostarczyć wszelkich możliwych informacji. Prosimy o kontakt na hr@devire.pl.

Ktoś Nowy wpis
@@SzaraRekruterka

A długo czekałaś na odzew? Te dwa spotkania były odległe w czasie? Zastanawia mnie też powód przedłużenia procesu rekrutacji - wiadomo co nim było? Zależy mi na szybkiej rekrutacji, dlatego dopytuje

arthurgore

Devire Wroclaw: Jako profesjonalista z wieloletnim doświadczeniem, miałem okazję interakcji z wieloma firmami rekrutacyjnymi, jednak współpraca z Devire była wyjątkowo rozczarowująca. Złożyłem zapytanie dotyczące stanowiska Dyrektora Zarządzającego, ale niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi – ani potwierdzenia odbioru, ani informacji zwrotnej. Takie zaniedbanie w komunikacji jest nieakceptowalne i nieprofesjonalne, szczególnie w branży, która opiera się na relacjach i przejrzystości. Moją uwagę zwraca fakt, że firma nie przestrzega podstawowych zasad profesjonalizmu, co może być szkodliwe nie tylko dla kandydatów, ale również dla firm, które powierzają Devire rekrutację pracowników. Chciałbym ostrzec potencjalnych kandydatów oraz firmy rozważające współpracę z Devire: warto rozważyć inną firmę rekrutacyjną, która bardziej ceni profesjonalizm i transparentność w swoich procesach.

MH
@arthurgore

nie wiem czy mi to nie umknęło ale w zasadzie w jakiej formie zostało złożone to zapytanie? Mail czy może inny środek wymiany informacji? zastanawiam się gdzie wiadomość mogła się zapodziać i jeśli taka opinia została tutaj udostępniona to czy firma jakoś się odniesie?

Pracownik Biurowy

Już kilka różnych Pań z Devire nawiązywało ze mną kontakt, umawiało się na rozmowę o konkretnej godzinie po czym przepadało. Zero wiadomości, zero odwołania rozmowy, nawet smsa - nic. Nie ma co traktować kontaktu z ich strony na serio. Super nieprofesjonalnie.

Zero

QQ

Z tym zapytaniem o socjal to o co komuś mogło chodzić tak w ogóle? o rerukterów chodziło, bo chyba to gdzie się pójdzie do pracy to już od wybranej firmy zależy? chyba, że biorą pod uwagę tylko takie z podstawowym i sprawdzonym socjalem, wiecie?

witam, jak wygląda płaca dla ludzi którzy uczestniczą w rekrutacji ze znajomością Włoskiego do obsługi posprzedażowej?

Co wchodzi w socjal Devire Sp. z o.o.?

VZ

Nie wiem co się tam podziało u kogoś na rekrutacji skoro ostatnio taka opinia odnośnie candidate experience wpadła, ale czy jest tu ktoś kto przeszedł przez nią jako kontroler finansowy i by opisał mi sytuację na dziale? atmosfera głównie mnie interesuje. Widzę ze kogoś szukają i teraz nie wiem czy to rotacja czy może rozwój? na kogo da rade awansować?

Strata czasu

Porażający brak profesjonalizmu ze strony rekruterki p. Kingi. Aż dziwne, że taki zaścian umysłowy jeszcze funkcjonuje wśród młodych rekruterów w tych czasach. Ohydny candidate experience.

Kiedyś to była fajna organizacja z pomysłem energia i silnym zespołem, z idealna perspektywa do stania się kluczowym graczem na rynku. Obecnie cała doświadczona kadra prawie odeszła, zarząd się nie dogaduje, wyniki nie są dowożone a atmosfera stała się napięta i niestabilna… strach pomyśleć co przyniesie przyszłość a automat do prosecco tego nie naprawi. Z perspektywy czasu cieszę się ze nie muszę już być tego częścią…

Ciekawa opinia biorąc pod uwagę fakt, że Devire JEST jednym z kluczowych graczy na rynku. Przynajmniej według PFHR, którego ranking bierze pod uwagę obroty, a to też chyba wyklucza ten rzekomy brak wyników?

Dziękujemy za Twoją opinię. Jesteśmy dumni, że nasz zespół rośnie w siłę – w ciągu ostatnich 3 lat udało nam się podwoić strukturę w Polsce. W tym czasie awansowaliśmy z 6. miejsca i aktualnie zajmujemy 3. miejsce w branżowym, ogólnopolskim rankingu firm rekrutacyjnych Polskiego Forum HR. Nasz zeszłoroczny współczynnik satysfakcji pracowniczej w całej organizacji osiągnął poziom 9/10. Staramy się nie spoczywać na laurach i zmieniać dalej, bo oczywiście jest jeszcze sporo obszarów do ulepszeń i rozwoju. Przezornie jednak nie będziemy chować automatu do prosecco…

Gość123
@pracownik

Jednym z Kluczowych graczy wg rankingu gdzie nie ma wszystkich firm? :D Obecnie chyba już nie możecie się chwalić miejscem na podium :D

VX
@Gość123

Uzasadnisz to szerzej? Podium to już swoja drogą, ale mnie raczej interesują docelowe warunki zatrudnienia. skoro nie można się pochwalić tym wyższym miejscem w rankingu to co może być tego przyczyną?

G

DWA RAZY (na przestrzeni roku) sami kontaktowali się ze mną z propozycją współpracy. Przechodziłam skróconą rekrutację, na którą poświęcałam czas (video calle, przygotowanie do nich, przygotowanie oferty, aktualizacja CV), wymienialiśmy maile, po czym DWA RAZY zrobili mi ghosting. Po domówieniu szczegółów, ustaleniu stawek itp. nagle przestawali odpisywać. Po pierwszym razie, gdy odezwali się po pół roku ponownie, stwierdziłam, że dam im szansę, gdyż wytłumaczyli poprzedni ghosting zmianami w firmie i zamieszaniem, ale drugi raz to już nie jest przypadek. Szkoda, bo całe rozmowy przebiegały bardzo fajnie. Zdecydowanie nie polecam, ze strony firmy kompletny brak szacunku do mojego czasu i zaangażowania.

mela

hej! czy ktoś wie, czy devire udostępnia sprzęt do pracy w domu? :)

kandydat

Ukończyłem etap technicznych pytań i rekruterka zapytała mnie jakie są wrażenia, odpowiedziałem, że słabo bo nie znałem odpowiedzi na kilka pytań, rekruterka napisała, że nie mam się martwić bo rozmowa techniczna miałą na celu sprawdzenie mojej znajomości angielskiego. Dzień później napisała, że niestety nie dostałem się ponieważ źle odpowiedziałem na pytania rekrutacyjne

Klara
@kandydat

To z ilu etapów składa się ta rekrutacja? Możesz powiedzieć mniej więcej, jak wyglądały te pytania? Czego dotyczyły? Masz może jakieś wskazówki, jak się przygotować? Planuję złożyć CV :)

Kandydatka

Rekruterka zadzwoniła w momencie, kiedy nie mogłam z nią rozmawiać (pierwszy kontakt), więc poprosiłam ją o rozmowę następnego dnia. Było słychać, że nie jest z tego rozwiązania zadowolona, ale zgodziła się i powiedziała, że zadzwoni. Natomiast nie chciała umawiać się na żadną konkretną godzinę. Od tego momentu minęło około 3 tygodni - nie odezwała się... Pierwszy raz doświadczam takiego zachowania ze strony HR.

Aneta
@Kandydatka

A nie mogłaś np sama się do niej odezwać tego następnego dnia?

Teo
@Aneta

To chyba oni chca zatrudnic kandydata, wiec powinno im zalezec. Przy rynku pracownika takie podejscie jest mega slabe. Jesli sami sie do mnie zglaszajac widzac,ze aktualnie prace mam a potemnsie nie odzywaja, to ja mam sie prosic o kontakt? Bez (usunięte przez administratora).

Xx
@Aneta

To rekruterki dzwoni do potencjalnego pracownika nie na odwrót. Z takim podejściem to powodzenia

@Xx

No niby tak, chociaż ciekawa jestem argumentu co do braku odzewu. Wiadomo czy pracownicy mogą także mieć jakieś problemy z komunikacją już podczas samej pracy? Czy to tylko raczej HR miałoby dotyczyć jeśli już?

Corvin
@Kandydatka

Cześć, też tak miałem w ostatnim czasie. Rekruterka umawia się na ustalona porę oo czym stwierdza w dniu spotkania (oczywiście spotkanie się nie odbyło z winy rekruterka) że miała zapisane że spotkanie ma się odbyć nazajutrz. Cóż, korpogierki , cuda wianki , gra na czas. Skąd ja to znam xd.

K

W Devire pracowałam blisko dwa lata,ostatnio podjęłam decyzje o zmianie i pracuje już w innym miejscu. To co mogę powiedzieć o atmosferze i turkusie-super sprawa! Miałam bardzo dobre relacje z ludźmi z większości działów. Są niestety tez minusy Organizacji. Nadal nie ma ona wypracowanych sztywnych standardów,często działy rywalizują między sobą i nie przekazują projektów których nie powinny robić. Managerzy tez są różni.Można trafić na tych wspierających(mi się udało)ale tez i niekoniecznie.Jest np jedna „gwiazda” firmowa która raczej nie wesprze Cię w Twoich działaniach,będzie realizować swoje cele a Ty radź sobie sam.Nawet będąc daleko w innym zespole rzuca się to drastycznie w oczy. Podsumowując przygoda fajna,można się wiele nauczyć jak się chce.Dużym minusem są niskie pensje podstawowe,plusem chyba najlepszy system bonusowy na rynku.Jednak przynajmniej mnie,motywowała również podstawa wiec musiałam zmienić. Czasami zdarza się tak ze robisz swoje ponad plan i zarabiasz podstawy mniej niż ktoś kto nie spełnia swoich celów (a ma dużo wyższa podstawę).Ty nie masz opcji na więcej,a on ma to zagwarantowane,to tez demotywuje.

Recepcja

Hej, wiecie jak wyglada praca na recepcji w tej firmie? Możecie powiedzieć coś więcej? Są jakies realne szanse na awans i czy zarobki są ok?

Magda
@Recepcja

recepcja nauczy wszystkiego :) A szanse na awans zdecydowanie są,niejedna osoba z recepcji stała sie doświadczonym koncultantem HR w Devire.

Na początku czerwca jedna z rekruterek z Devire wysłała mi wiadomość na linkedin’ie z informacją o prowadzonym przez siebie procesie rekrutacyjnym z prośbą o kontakt i nr telefonu i z pytaniem czy jestem zainteresowany. Odpisałem tego samego dnia twierdząco, wysłałem CV i nr telefonu. Przez 2 tygodnie panowała cisza, więc myśląc, ze być może pani rekruterka poszła na urlop, zapytałem czy dostała moje CV, na co odpisała, że… nie może go otworzyć. Przesłałem więc na maila służbowego raz jeszcze to samo CV i od tego czasu trwa również zupełna cisza. Tak więc nie polecam procesów rekrutacyjnych prowadzonych przez tą firmę, całkowity brak profesjonalizmu, zero słowności, zero zaangażowania, po prostu nic.

Dziękujemy za Twoją opinię. Trudna decyzja o rozstaniu się z Pracownikiem to zawsze ostateczność. Przed jej podjęciem zainteresowane strony zawsze mają możliwość rozmowy, zadania wszystkich nurtujących pytań, a co za tym idzie zrozumienia wszystkich powodów. Zawsze też w organizacji dajemy pozostałym Pracownikom przestrzeń na zadawanie pytań w razie wątpliwości.

Czy pracownicy w Devire Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Rekruter

Uczestniczyłam w procesie rekrutacji prowadzonym przed DEVIRE w grudniu 2022. Miałam otrzymać informację zwrotną nawet jeśli z różnych przyczyn moja kandydatura zostanie odrzucona. Do dziś nie ma żadnej informacji. Tyle mówi się o dobrym EB, o budowaniu świadomości kandydata, jednak tutaj to nie działa.

@Rekruter

Drogi Kandydacie / Kandydatko, bardzo nam przykro i jeżeli faktycznie taka sytuacja miała miejsce, to bezapelacyjnie przepraszamy! To prawdopodobnie ludzkie przeoczenie. Zwrócimy na to uwagę i dołożymy wszelkich starań, żeby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. Z chęcia poznamy więcej szczegółów, tak więc prosimy o kontakt na hr@devire.pl.

Zostaw merytoryczną opinię o Devire Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Devire Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Devire Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Devire Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 6 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Devire Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Devire Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Devire Sp. z o.o.