Opinie o COWI POLSKA SP. Z O.O. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie COWI POLSKA SP. Z O.O.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w COWI POLSKA SP. Z O.O. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o COWI POLSKA SP. Z O.O. w Wrocław

Pojawiła się w sieci oferta pracy dla inżyniera ciepłowniczego w trzech lokalizacjach. Napisane że praca hybrydowa. Można elastycznie ustalić ile dni zdalnie a ile z biura? Ogłoszenie jest po angielsku. Oznacza to że CV też trzeba wysłać w tym języku i cała rekrutacja też przebiega po angielsku? Ktoś już był i powie?

1234 Nowy wpis

1.Proponowali 2 dni zdalnie, pn i pt 2. Rekrutacja po polsku i angielsku 3. Prosili o CV w języku angielskim

Ktoś Nowy wpis
@1234

Firma do pracy zdalnej zapewnia odpowiednie narzędzia pracy? Jeśli chodzi o język angielski, to na jakim poziomie trzeba go znać, bo widzę, że chyba jest on konieczny?

Ala Nowy wpis

Gdzie COWI ma siedzibę w Krakowie?

Laurka

Witam wszystkich, Proszę o informację jak mniej więcej wygląda rekrutacja na stanowisko Asystent Projektanta – CAD / BIM Infrastruktura ;czy jest kilka etapów Czy dla pracownika z doświadczeniem do 5 lat może ktoś podać mniej więcej widełki jakie jest wynagrodzenie. Czy 6000-7000 tys. brutto to taki standard? planuje zmienić firmę, "nie chce spaść z deszczu pod rynnę", i póki co zebrać informacje jakieś przychylne, może jednak ktoś coś …

Iza

Może to jakaś pomyłka z tym adresem w Toruniu. Ja na stronie też nie widziałam Torunia.

Była/Były-Pracownica/Pracownik
@Iza

Jeśli chodzi o firmę COWI Polska Sp. z o.o. nie ma ona żadnego biura w Toruniu a we Wrocławiu, Bielsko-Białej oraz nowo powstały oddział w Gdańsku. Osoba rejestrująca firmę na stronie błędnie wpisała dane. Przechodząc do kwestii merytorycznej: firma jest duńskim oddziałem korporacji COWI A/S w Polsce która jest zarządzana i sterowana de facto z Danii. Polski manager to przekaźnik i wykonawca rozkazów płynących z DK (swoisty zarządca pańskiego folwarku). Charakter pracy oddziału ukierunkowany jest stricte na pracę przy budowie infrastruktury kolejowej oraz tramwajowej przede wszystkim w Skandynawii. Firma posiada duży dział torowy oraz mniejsze: drenażu, elektryczny a także BIM-u. Praca polega na pomocy i supporcie skandynawskim kolegom nie będąc zanadto ambitna i rozwojowa. Na jakąkolwiek pracę po przyjęciu trzeba dłuższą chwilę poczekać czasami 1/2/3 miesiące... Także okres oczekiwania na pierwsze zadanie często bywa frustrujący i zadaje się sobie pytanie co ja tutaj robię i po co zostałam/em przyjęta/y skoro nic się nie dzieje , ale to zależny od działu. Zadania realizowane są przy pomocy programów takich jak: AutoCAD, MicroStation, Revit , Novapoint, Promis.e oraz innych jednakże 2 wiodące to AutoCAD i MicroStation - reszta sporadycznie w zależności od projektu oraz potrzeb. Team jest przyjazny i pomocny także atmosfera na plus. Jeśli jest się osobą młodą z ambicjami, chcącą wiele nauczyć nie polecam. W dłuższej perspektywie czasu mało ambitne zadania powodują wypalenie co powoduje rotację w firmie. Przykładowo: ustawianie rysunków do wydruku, proste projektowanie trasy mającej kilkanaście kilometrów czy przerysowywanie rysunków po duńskich managerach/inżynierach w perspektywie troskę uwłacza. Niczego de facto konkretnego nauczyć się nie można prócz obcowania z językiem angielskim oraz poznania programów komputerowych. Nie wszystkim taki charakter pracy odpowiada na dłuższą metę. Wszystko jest uzależnione od ilości projektów oraz uznania managerów. W okresie oczekiwania na zadania często przeprowadzane są wewnętrzne szkolenia z wybranych programów by być gotowym na ew. zleconą pracę przy projekcie od Skandynawów. Firma ewidentnie uzależniona od duńskiej Matki (wszystkie projekty zostają zlecone), nie prowadząca żadnych projektów w PL. Brak możliwości uzyskania praktyki projektowej do uprawnień projektowych w PL - inf. uzyskana z Izby. Kwestia zarobków wygląda lepiej niż w większości polskich firm - zarabia się więcej przy odpowiednim wynegocjowaniu jednakże kosztem uprawnień czy samodzielności w przyszłej pracy. Mgliste obietnice szefa i piękna meteorytyka, dykcja, prezentacja zwiodła praktycznie każdego za czym nie kryją się żadne konkrety - wyłącznie managerski bełkot. Socjal: premie uznaniowe przez duże ,,U'' co wiąże się z innym wynagrodzeniem co miesiąc. Nikt nie wie jaka będzie jego pensja w kolejnym miesiącu gdyż uzależniona jest od wielu czynników (niewyjaśnionych). Premie wypłacane są z opóźnieniem także kreatywna księgowość szefa by przypadkiem ktoś nie doliczył się ile zarabia zdaje egzamin. Premia należy się m.in. za mówienie po angielsku, udziale w projekcie, poleceniu osoby do pracy która zostanie później przyjęta jednakże nikt nie wie w jakiej wysokości .... Na spotkaniach szumnie i marketingowo przedstawiane są światłe slogany bez pokrycia w konkretach. Do dziś nie znam kwot za konkretne premie - czyżby szef robił z tego tajemnicę by móc zachęcić ludzi do pracy i zgrabnie bawić się w kreatywną księgowość przy wypłacie ??? Do własnej oceny. Osobą drugą po szefie jest doświadczona i ciesząca się Jego wielkim zaufaniem P. Księgowa będąc Jego uszami, szyją, oczami - radzę bardzo uważać na Nią gdyż odpowiada za płace i premie ,,U''znaniowe. Dwa razy w tygodniu po pracy w czasie wolnym nieobowiązkowe lekcje angielskiego za free . Generalnie firma ok dla ludzi z kredytem, ceniących spokój lub 50+ - dla młodych porażka . Nie dajcie się zwieść obietnicom szefa to sprawny i wytrawny gracz (rewelacyjny sprzedawca marzeń i obietnic ). Praktycznie nic co mówi nie jest prawdą - nic ... same obietnice a zero konkretu. Jednakże ma swój czas i urok dlatego dla osoby z zewnątrz nie przychodzi do głowy by taka osoba aż tak zwodziła tym bardziej dla kobiet które owija sobie wokół palca. Podsumowując, pracując w Cowi jest się asystentem/pomocnikiem skandynawskich inżynierów za 1/5 tego co Oni zarabiają - generowanie oszczędności w Pl jest biznesowym uzasadnieniem bytu firmy. Mam nadzieje że komuś pomogłem a opinia okaże się pomocna.

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie COWI POLSKA SP. Z O.O.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Process Engineer.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

@JB, dziękujemy za opinie, jest ona bardzo przydatna, jednocześnie proszę napisz czy firma oferuje szkolenia? Jakiego rodzaju? Prosimy o wypowiedzi na temat firmy Cowi Polska w Toruniu, każda z wypowiedzi pomoże przyszłym pracownikom.

kankan
@Marta

Firma COWI Polska nie ma biura w Toruniu.

JB

Pracowalem w COWI Polska we Wroclawiu. Bardzo dobrze wspominam atmosfere tam panujaca, prezes to czlowiek sympatyczny i na poziomie. Caly zespol tworzyli bardzo fajni ludzie (w kazdym dziale). Trzeba na poczatku dobrze zorientowac sie na jakich projektach chcesz pracowac i w jakim kierunku sie rozwijac i czy Ci to odpowiada. Mozna podszkolic angielski.

@Radek, a czemu miałaby nie działać? Pytałeś, bo byłeś zainteresowany pracą w COWI POLSKA w Toruniu? Zdecydowałeś się aplikować do pracy w tym miejscu? @Manjutek, pytasz, bo rozważasz aplikowanie do pracy w COWI POLSKA czy po prostu z ciekawości? Przypominam, że wątek dotyczy pracodawcy, jakim jest COWI POLSKA, a nie innych.

Manjutek

Pytam o jakies opinie i zarobki z 'obecnych czasow'? Jest ktos chetny sie podzielic ? Podziele sie np. zarobkami innych krajach europy dla firm typu Blom czy Fugro. Zwykly processing to minimalna krajowa +0-20% w zaleznosci od dowiadczenia. Wykazanie sie niewiele daje, ale kogo znasz i z kim (i ile) pijesz bardzo wazne. Podwyzki do 7500-12500PLN (w przeliczeniu) po dwoch imprezach firmowych sa mozliwe. Jak nie bedziesz krzyczec i chodzic i pytac o swoje, to 'moze' dostaniesz na koniec roku podwyzke o wysokosc inflacji (2-5%) a moze nie. Max widziane na stanowiskach technicznych to ok. 15000PLN/mc ~3500€ (brutto), do 2-3 razy wiecej, jako Project Manager lub Business Developer. CEO-Manager zarzadzajacy, w zaleznosci od roku wyciaga z firmy od 100k€ - 500k€ rocznie. Ciekawe jak to wyglada w PL ?

Radek

Czy firma normalnie działa?

palik

worek, jeżeli przez długi okres czasu pracując u nich nie byliście w stanie wynegocjować lepszych zarobków to szczerze współczuję. Wiem że na rynku ludzie potrafią więcej zarabiać także wszystko jest możliwe. Ciekawe jakie plany mają na przyszłość jakby wszyscy chcieli odejść

WorekBigosuPL

W Cowi praca za 5 zeta Płaca cienka jak pierd kreta W każdej chwili minus, kicze (usunięte przez administratora)takie, że aż kwiczę Suchary dyrektora wprost od Strasburgera W Cowi doją Cię jak frajera W pracy, przerwach, na szkoleniach Złote góry tam się wciska .....

an

Generalnie, byłem pracowałem i... 1) firma dla osób samodzielnych i odpornych na stres związany z pseudo księgową 2) prezesa - ciężko ustrzelić ale jest do porozmawiania ale niestety prezes swoje a księgowość swoje - taka siłą wyższa 3) generalnie na początku zeszłego roku (2014) nastąpiła zmiana kierunku działalności firmy - praktycznie pełna wymiana składu osobowego, GIS się odłączył od Wrocławskiego oddziału i chyba na tym lepiej wyszli 4) jeżeli ktoś ma zamiar skorzystać to w sumie dzięki wyjazdom na zagraniczne projekty można sporo zyskać do CV 5) ludzie jak ludzie, każdy jest inny i na swój sposób specyficzny, ale raczej nie ma większych tarć - oczywiście poza księgowością 6) zarobki - żadna rewelacja ale nie można też narzekać - kwestia nastawienia

Melo

Cowi Polska pozwala rozwijać umiejętności w zakresie projektowania z użyciem najnowszego oprogramowania. Tylko międzynarodowe projekty (np. Tanzania, Kamerun, Dania, Szwecja, Norwegia). Wyjazdy integracyjne. Organizowane kursy oraz super atmosfera w pracy. Na początku tez miałem wątpliwości po tym co tutaj przeczytałem, ale jak wiemy negatywne opinie piszą tylko osoby sfrustrowane, które nie maja gdzie wylać swoich żalów. Polska mentalność jest taka, ze najlepiej kogoś obrzucić błotem i zostać samozwańczym bohaterem przed monitorem. Ja szczerze polecam. Najlepiej wyrobić sobie opinie na własnej skórze. Zawsze istnieje możliwość 2 tyg wypowiedzenia;] Pozdrawiam

Budzik

To prawda Bil. LoL to bardzo ciekawie zarządzana firma. Państwowa Inspekcja Pracy nie powinna stamtąd wychodzić. Powinni miec tam swój stały pokój i przeprowadzać jedną niekończącą się kontrolę.

Bil

Dziadostwo. Średnia długość zatrudnienia w tej firmie to 1 rok. Ludzie sami odchodzą. Na stronie internetowej chwalą się twarzami ludzi, których sami zwolnili. Bezczelość. Czy może być coś bardziej dennego niż Cowi Polska? Nie.

Sonic

Pracuje tam chamska księgowa która zawsze ma o coś pretensje.

Zen
@Sonic

Wszystkie księgowe są chamskie i zawsze mają o coś pretensja - taka specyfika zawodu:)

Amore
@Zen

Nieprawda. Nie wszystkie ksiegowe sa chamskie! Nikt nie musi byc chamski w pracy. To nie specyfika zawodu tylko specyfika tej osoby.

kamil
@Sonic

Moze ma za duzo kompleksow ktorych nie wyleczyla jeszcze?

Zibi

A do gis-u rekrutuja? Jestem na etapie szukania nowej pracy i dobrze byloby miec jakies świeże opinie o firmie. Znajomi, którzy tam pracowali, mówili, że nie istnieje osoba, ktora tam pracowała i była zadowolona? Jak tam jest, naprawde tak źle? Jaki jest szef i inne osoby z dyrekcji?

axe

O, widze, że Hubert, interesuje nas to samo stanowisko, mam nadziejję tylko, że nie będziemy musieli zostać dla siebie przeciwnikami w biegu po stołek w Cowi polska, haha. :) bo ja doświadczenie mam sporo ponad 5 letnie więc mam nadzieje że mam spore szanse jak tylko coś się pojawi. Cały czas trzymam rękę na puslie

SIM SON

Jeśli was to interesuje to firma COWI POLSKA SP. Z O.O. ogłasza nowe rekrutacje. Zajrzyjcie na forum i zobaczcie świeże stanowiska do wzięcia. Pozdrawiam Projektant Kolejowy / Asystent projektanta (linie, stacje, węzły kolejowe)

Anonim333

Ten dziwny twór jeszcze istnieje? Pracowałem tam kiedyś i z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że to najgorszy szef jakiego miałem.

Zostaw merytoryczną opinię o COWI POLSKA SP. Z O.O. - Wrocław

• Jak się pracuje w COWI POLSKA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy COWI POLSKA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

COWI POLSKA SP. Z O.O.