Opinie o F J GOLDRUN S.C w Bytom

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie F J GOLDRUN S.C. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie F J GOLDRUN S.C o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja biżuterii i zegarków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o F J GOLDRUN S.C w Bytom

ba Nowy wpis

Świetny kontakt, towar w rewaluacyjnych cenach :)

Ble Ble Nowy wpis

Biżuteria jest od początku swego istnienia bardzo blisko związana z człowiekiem.Jest najmniejszą formą rzeźbiarską noszoną na ciele, której funkcja traci znaczenie gdy ją od człowieka oddzielić. . Jak by tego nie nazwać, ten rodzaj sztuki użytkowej musi być umieszczony na człowieku, gdyż sam traci znaczenie. Podobnie jak z ubiorem, najwspanialsza suknia leżąca na podłodze jest tylko kłębowiskiem materiału, który w tej postaci nie stanowi pełnego dzieła sztuki, można jedynie ocenić jego wartość materialną.Wybierając złotą biżuterię, głównie kierujemy się gustem. Ważna jest barwa złota, rodzaj biżuterii, jej kształt, styl, zdobienia czy kamienie, które towarzyszą złotej oprawie. Przyglądając się ofertom sklepów jubilerskich przy biżuterii ze złota znajdujemy dodatkowo oznaczenie jego próby. Co ona oznacza?Próba złota to oznaczenie mówiące jaka jest zawartość czystego złota w stopie, z którego wykonana jest biżuteria. Oznaczenie zawartości złota jest potwierdzane, a jego wartość stanowi tzn. cechę probierczą. W Polsce ich wartość standaryzowana jest przez Główny Urząd Miar. Aby oznaczy c w biżuterii udział złota w danym stopie. Ten wskaźnik może być wyrażony np. w systemie metrycznym – wówczas próba złota wskazana jest przez trzycyfrową liczbę. Najczęściej spotykane są wartość 333 i 585. Próba 585 oznacza, że na 1000 gramów stopu, z którego wykonana jest biżuteria, 585 gramów to czyste złoto. Analogicznie dla złota próby 333 – będzie to 333 gramów czystego złota na 1000 gramów stopu.

Czy w F J GOLDRUN S.C zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Kati Nowy wpis

Najgorsza firma i zachowanie do klienta..złoto złej jakości, kamyczki nie trzymają się, trzy razy musiał być pierścionek w naprawie, żeby na trzeci już powiedzieć że to wina klienta, i chcą żeby klient naprawiał za swój koszt złoto które jest źle zrobione!!!!

Sprzedawca

Na samym początku do wypełnienia ankieta ,której i tak nikt nie czyta, potem umowie nie się na dany dzień na dzień próbny który oczywiście nie jest płatny

Czy gdzieś pracowałam w sklepie i tyle

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.

Jak w F J GOLDRUN S.C wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Guli

Podróże Guliwera (ang. Gulliver’s Travels) – popularny skrót tytułu powieści Jonathana Swifta napisanej w 1726 roku, stanowiącej połączenie satyry na ludzką naturę z parodią popularnych w tamtym okresie „powieści podróżniczych”. Powieść ta stanowi najbardziej znaną pracę Swifta, jest jednocześnie zaliczana do klasyki literatury angielskiej. Pełny tytuł to "Travels into Several Remote Nations of the World. In Four parts. By Lemuel Gulliver, First a Surgeon, and then a Captain of Several Ships", czyli "Podróże do wielu odległych narodów świata, w 4 częściach, opisane przez Lemuela Guliwera, najpierw lekarza okrętowego, później kapitana kilku statków". Książka zdobyła ogromną popularność już wkrótce po wydaniu (John Gay stwierdził, że stanowi lekturę uniwersalną, czytaną przez wszystkie warstwy społeczne[1]), ukazuje się drukiem praktycznie nieprzerwanie od roku pierwszej publikacji. Współcześni czytelnicy Swifta postrzegali Podróże Guliwera jako powieść z kluczem, starając się rozszyfrować aluzje do działających na scenie politycznej stronnictw, a nawet konkretnych postaci. W kolejnych częściach książki Swift poddał krytyce obyczajowość brytyjską początku XVIII wieku (kompromitacja polityki, sądownictwa, ustroju parlamentarnego, nauki, filozofii), atakował nietolerancję, pychę, głupotę, donosicielstwo, intrygi. George Orwell powiedział, że gdyby miał wybrać sześć książek, które miałyby ocaleć, podczas gdy wszystkie inne uległyby zniszczeniu, Podróże Guliwera z pewnością znalazłyby się wśród nich[2].

pomocny

Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej  Najczęstsze pytania i odpowiedzi na rozmowie kwalifikacyjnej: 1. Co wiesz o naszej firmie? – to pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej pada niemal zawsze! 2. Dlaczego chcesz zmienić pracę? Dlaczego chcesz u nas pracować? 3. Co motywuje Cię do pracy? 4. Jak układała się współpraca z poprzednimi przełożonymi? 5. Najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej: Jaka jest Twoja wymarzona praca? 6. Jakie masz cele zawodowe? Co chcesz robić za następne 5 lat? To pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, na które prawie nikt nie odpowiada dobrze! 7. Proszę opowiedzieć coś o sobie. 8. Najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej: Jakie są Twoje słabe / silne strony? 9. Największe osiągnięcie zawodowe? Przykład pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, które sprawdza, czy znasz swoją wartość. 10. Z kim lubisz pracować? Czy skutecznie pracujesz w zespole? 11. Jakie są Twoje oczekiwania finansowe? 12. Gdzie jeszcze aplikujesz? W ilu procesach rekrutacyjnych bierzesz udział. 13. Co odróżnia Cię od innych kandydatów?

Patryk

Lubię tam robić zakupy, bo fajne dziewczyny tam pracują i zawsze pogadają :)

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie F J GOLDRUN S.C?

Ala

Podstawowych, jak na każdej rozmowie w sprawie pracy. Na internecie można wyszukać przykładowych pytań i odpowiedzi takich jak np. czym zajmuje się firma do której aplikujesz? Dlaczego chcesz pracować w tej firmie? Co Cię motywuje do pracy w tej firmie? itd. czyli podstawy. Mam nadzieję że pomogłam :) Śmiało,bez stresu idź na rozmowę. Nikt nikogo na rozmowach nie zjadł, a lepiej pójść i spróbować. Może Tobie się uda do tej firmy dostać i będziesz zadowolona. Powodzenia :)

zadowolona klientka

Serdecznie polecam. Jestem bardzo zadowolona z obsługi, jak dla mnie firma godna polecenia. Chodziłam, oglądałam po różnych sklepach w celu zakupu prezentu urodzinowego dla mamy. Szczerze mówiąc sama nie wiedziałam czego chcę. Myślałam o pierścionku, ale okazało się że nie znam mamy rozmiaru, więc ekspedientka doradziła żebym kupiła coś pewniejszego. Pani była bardzo miła i pokazała mi kilka różnych możliwości na prezent i wyszłam z zestawem srebrnym próby 925 (Łańcuszek, wisiorek i kolczyki). Pani wszystko pięknie zapakowała (pudełeczko + złota wstążka w ozdobnej torebeczce) czym byłam miło zaskoczona. Mama była zachwycona i od razu założyła prezent który nosi do dziś. Nic się z tym kompletem nie dzieje- nie czernieje. Obsługa w tym sklepie bardzo sympatyczna i pomocna. Z pewnością skorzystam jeszcze nie raz z zakupów w tej firmie :)

Co jaki okres czasu w F J GOLDRUN S.C można ubiegać się o podwyżkę?

Arnold

W świecie krąży miłość jak krew, która ożywia ciało. Często tego nie widzimy. Wszędzie tylko zło i ludzka nienawiść. Czym więc jest miłość sprawiająca, że świat się kręci? "Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! (…) Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego" (J 15, 9-17). "Jak mnie Ojciec umiłował, tak i ja was umiłowałem" Niesamowita jest ta deklaracja Jezusa. Bóg jest pierwszy we wszystkim. Wynika z tego, że nikt z nas nie jest źródłem miłości. "Bóg jest miłością", my możemy tylko ją przyjąć i okazywać dalej. Św. Paweł pisze, że możemy mieć miłość, ale nie być miłością. (Por. 1 Kor 13 nn). Dużą porcję miłości otrzymujemy z urodzenia, przez rodziców, przyjaciół, wychowawców. Dziecko, które nie doświadczyłoby chociaż minimum troski i czułości, umarłoby szybko, nawet, gdyby miało co jeść i pić. Ale nasze baterie miłości są ograniczone. Szybko się wyczerpują. Często się dziwimy, że brakuje nam cierpliwości, że opadamy z sił, słabnie nasza motywacja. Ale to normalne. Jednak poznanie, że każdy z nas jest kochany taką miarą miłości, z jaką Bóg kocha swego Syna, zmienia perspektywę. Miłość kojarzy mi się z bliskością. Tu nie chodzi tylko o życie pod jednym dachem. Miłość to siła, energia, która przyciąga całego człowieka: rozum, uczucia, serce, ciało.Przez miłość rodzi się w nas poczucie jedności z drugim człowiekiem, z Bogiem. To jest coś wspaniałego. Być w jedności, chociaż każdy z nas jest inny. Dobrze wiedzieć też, że nie tylko Bóg, ale jakaś osoba może zakochać się we mnie. Żona lub mąż dostrzega we współmałżonku piękno, ceni go bardziej niż wszyscy wokół. Ojciec czy matka kochają inaczej swoje dzieci niż małżonkowie siebie nawzajem. Bo w przypadku rodziców dochodzą jeszcze więzy krwi. Jeśli widzę, że ktoś mnie zauważył, docenił, że chce ze mną spędzić życie, rodzi się we mnie wdzięczność - to jest też forma miłości. Fundamentalna. "Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich" Miłość nie jest związana tylko z uczuciem, lubieniem bądź nielubieniem. Kto z nas może zdecydować, że w kimś się zakocha? To się rodzi spontanicznie. Natomiast prawdziwa miłość, oprócz tego, że jest darem, wiąże się z naszą wolnością, z oddaniem, wysiłkiem. Tego już nie da się robić spontanicznie. Miłość nie jest ślepa, lecz świadoma. Miłość jest oddawaniem całego życia, a nie tylko uczuć. Uczucia dziś są takie, jutro inne. Szybko się zmieniają. Gdybyśmy wszystko uzależniali od uczuć, to np. mama nie powinna karmić głodnego dziecka w nocy, bo jej się nie chce, raczej chce się jej spać i wolałaby mieć święty spokój. A jednak wstaje z łóżka i karmi. Oczywiście, można mówić, że to instynkt macierzyński, że tak to mamy wgrane. Ale za tym kryje się miłość - oddawanie życia. Intrygujące jednak jest to, że największa miłość dotyczy oddawania życia za przyjaciół, za bliskich, a nie za obcych. Chociaż wydawałoby się, że przecież większym heroizmem byłoby oddać życie za nieprzyjaciół - to się nam przecież wydaje trudniejsze. A jednak Jezus mówi, że największa miłość jest wtedy, gdy oddaję życie żonie, mężowi, dziecku, przyjacielowi. Bo to nie jest jednorazowy heroiczny akt.To postawa, która rozłożona jest na lata, codziennie, wytrwale. "Wytrwajcie w miłości" Miłość wymaga walki, bo będzie poddana próbie. Nic dziwnego, że pierwszym imieniem miłości jest cierpliwość. A co to jest cierpliwość? To nie jest zgoda na zło, jakaś rezygnacja. To patrzenie na zło przez pryzmat dobra, dostrzeganie w sobie, w świecie, w drugim człowieku "światła ukrytego za ciemnością". To rozpoznawanie najpierw tego, co dobre w bliskiej osobie. To również przyjęcie, że bliski człowiek nie spełni wszystkich moich oczekiwań, wszakże tylko Bóg jest źródłem miłości. Wskutek przyzwyczajenia, wspólnego mieszkania, bycia ze sobą, na czoło szybko wysuwają się wady, ograniczenia. Miłość - jak powie św. Paweł - jest nie tylko darem, ale też drogą, ponieważ potrzeba czasu, żeby przyjąć inność drugiego. W obręb tej inności wchodzą także różnice charakteru, słabości, ludzkie wady - te nam jest najtrudniej przyjąć. Dlatego w chwili ślubu rozpoczyna się kolejny etap, a nie zwieńczenie miłości. Cierpliwość jest nieodzowna w życiu. Jest ona najpierw świadomością, że wszystko, co dobre, rozwija się powoli. Aby zburzyć dom, wystarczy kilka godzin pracy buldożera, aby go zbudować i urządzić, czasem potrzeba kilka lat. A człowiek to nie rzecz. Można wprawdzie szybko przeszczepić serce z ciała, ale to, co duchowe zmienia się powoli. Małżonkowie też uczą się miłości latami, każdego dnia, czasem w

Nie zdziwiloby mnie gdyby te bzdury wstawial sam pracodawca dla odwrocenia uwagi od prawdziwych opinii. Nie polecam firmy.

Marzena

Dokładnie!!!! Również z całego serca nie polecam tego pracodawcy. !!!!

Jan

Objawienia św. Małgorzacie Marii Alacoque - Naj. Serca Pana Jezusa Główna zasługa w rozpowszechnianiu się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada skromnej zakonnicy, wizytce, św. Małgorzacie Marii Alacoque (1647-1690). Żyła ona w zupełnym ukryciu w klasztorze w Paray-le-Monial. 27 grudnia 1673 roku Małgorzata dopuszczona została do tego, by spoczęła na Sercu Jezusowym. Pan Jezus pokazując jej swoje Serce pełne ognia, rzekł do niej: "Moje Boskie Serce tak płonie miłością ku ludziom, że nie może dłużej utrzymać tych płomieni gorejących, zamkniętych w moim łonie. Ono pragnie rozlać je za twoim pośrednictwem i pragnie wzbogacić ludzi swoimi Bożymi skarbami". Następnie Jezus wziął serce Małgorzaty i umieścił je symbolicznie w swoim Sercu. Potem już przemienione i jaśniejące oddał Małgorzacie. Usłyszała pocieszające słowa: "Dotąd nosiłaś tylko imię mojej sługi. Dzisiaj daję ci inne imię - umiłowanej uczennicy mojego Serca". Drugie objawienie miało miejsce na początku roku 1674. Pan Jezus ponownie objawił Małgorzacie swoje Serce i wymienił dobrodziejstwa i łaski, jakie przyrzeka czcicielom swojego Serca. "To nabożeństwo - pisze św. Małgorzata - jest ostatnim wysiłkiem Jego miłości i będzie dla ludzi jedynym ratunkiem w ostatnich czasach". Wśród różnych form czci Pan Jezus zażądał czci także wizerunków swojego Serca. W tym samym roku 1674 miało miejsce trzecie z wielkich objawień. W czasie wystawienia Najśw. Sakramentu pojawił się Świętej Pan Jezus "jaśniejący chwałą, ze stygmatami pięciu ran, jaśniejącymi jak słońce". Pan Jezus ponownie odsłonił swoją pierś i pokazał Serce swoje w pełni blasku. Zażądał, aby w zamian za niewdzięczność, jaka spotyka Jego Serce i Jego miłość, okazaną rodzajowi ludzkiemu, dusze pobożne wynagradzały temuż Sercu zranionemu grzechami i niewdzięcznością ludzką. Zażądał od świętej, aby w duchu tegoż zgromadzenia odbywała się w każdą noc przed pierwszym piątkiem miesiąca adoracja godzinna ("godzina święta") oraz aby Komunia święta w pierwsze piątki miesiąca była również ofiarowana w celu wynagrodzenia Boskiemu Sercu za grzechy i oziębłość ludzką. Św. Małgorzata narysowała obraz Serca Jezusowego z objawień. Serce oplecione jest koroną cierniową i zwieńczone krzyżem otoczonym płomieniami. W ranie w Sercu widać napis: caritas (miłość). Nad koroną wypisano imiona Jezusa, Maryi i Józefa, zaś poniżej św. Joachima i św. Anny - rodziców Najświętszej Maryi Panny. Wreszcie w piątek po oktawie Bożego Ciała, 10 czerwca 1675 roku nastąpiło ostatnie wielkie objawienie. Kiedy Małgorzata klęczała przed tabernakulum w czasie nawiedzenia Najświętszego Sakramentu, ukazał się jej Chrystus, odsłonił swoje Serce i powiedział: "Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że nie szczędziło niczego aż do zupełnego wyniszczenia się dla okazania im miłości, a w zamian za to doznaje od większości ludzi tylko gorzkiej niewdzięczności, wzgardy, nieuszanowania, lekceważenia, oziębłości i świętokradztw, jakie oddają mu w tym Sakramencie Miłości. Lecz najbardziej boli Mnie to, że w podobny sposób obchodzą się ze Mną serca służbie mojej szczególnie poświęcone. Dlatego żądam, aby pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała był odtąd poświęcony jako osobne święto ku czci Mojego Serca i na wynagrodzenie Mi przez Komunię i inne praktyki pobożne zniewag, jakich doznaję. W zamian za to obiecuję ci, że Serce moje wyleje hojne łaski na tych wszystkich, którzy w ten sposób oddadzą Mu cześć lub przyczynią się do jej rozszerzenia". Pan Jezus dał św. Małgorzacie Alacoque dwanaście obietnic, dotyczących czcicieli Jego Serca: Dam im łaski, potrzebne w ich stanie. Ustalę pokój w ich rodzinach. Będę ich pocieszał w utrapieniach. Będę ich pewną ucieczką w życiu, a szczególnie w godzinę śmierci. Będę im błogosławił w ich przedsięwzięciach. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło i ocean miłosierdzia. Dusze oziębłe staną się gorliwymi. Dusze gorliwe prędko dojdą do doskonałości. Będę błogosławił domom, w których wizerunek Serca mojego będzie czczony. Osoby, które będą to nabożeństwo rozszerzały, będą miały imię swoje wypisane w Sercu moim. Dam kapłanom dar wzruszania serc nawet najzatwardzialszych. W nadmiarze miłosierdzia Serca mojego przyrzekam tym wszystkim, którzy będą komunikować w pierwsze piątki miesiąca przez dziewięć miesięcy z rzędu w intencji wynagrodzenia, że miłość moja udzieli łaskę pokuty, iż nie umrą w mojej niełasce, ani bez Sakramentów świętych, a Serce moje będzie im pewną ucieczką w ostatniej godzinie życia. Papież Klemens XIII w 1765 r. zezwolił na obchodzenia święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

0 Przyjazne środowisko pracy – to kategoria, która w rankingu 100 Najlepszych Pracodawców (a właściwie 100 najbardziej pożądanych pracodawców) z roku na rok zyskuje na znaczeniu – wynika z dorocznego badania firmy doradczej Universum, specjalizującej się w employer brandingu. Na czele listy atrybutów, które przyciągają uwagę przyszłych pracowników, są – co naturalne – wysokie zarobki w przyszłości oraz dobre perspektywy przyszłej kariery (wskazało je odpowiednio 71 proc. i 65 proc. ankietowanych). Ale to właśnie gwarancja zapewnienia równowagi między pracą a życiem osobistym, słynny work-life balance, powoli staje się głównym czynnikiem decydującym o postrzeganiu firmy jako potencjalnego pracodawcy dla dobrze ponad połowy wchodzących na rynek ludzi. W ankiecie firmy Universum, która od 25 lat w 60 krajach bada preferencje pracowników, wzięło udział 27,6 tysiąca młodych ludzi z 64 polskich uczelni studiujących na 97 kierunkach. Wyniki zaskakują. Założenie, że w czasach, gdy świat dokonuje skoku technologicznego na niespotykaną w historii skalę, najbardziej pożądanymi pracodawcami będą firmy technologiczne, nie wytrzymuje konfrontacji z rzeczywistością. Owszem, na pierwszym miejscu jest Google, co nie powinno dziwić. Tuż za nim w rankingu znalazł się Microsoft, ale już na trzecim miejscu rankingu 100 Najlepszych Pracodawców (w opinii wchodzących na rynek pracy) jest Narodowy Bank Polski, który o włos wskazań wyprzedził PKO Bank Polski oraz Polskie Linie Lotnicze LOT. Nie to jednak jest największą niespodzianką. Nieoczekiwanie w pierwszej dziesiątce znalazł się debiutant – Audi. Kolejny debiut na liście (miejsce 28.) należy do firmy z tego samego segmentu biznesu – koncernu Volkswagen. – Banki wciąż są bardzo atrakcyjną branżą wśród studentów, na firmy IT stawiają przyszli inżynierowie. Wysoka pozycja Microsoftu jest efektem budowy „marki pracodawcy” równolegle z transformacją modelu biznesowego na rozwiązania „chmury”. Audi weszło do rankingu w imponujący sposób, zajęło pierwsze miejsce wśród grupy docelowej inżynierów, podczas gdy reszta branży zmaga się raczej z tendencją spadkową. Na 53. miejscu debiutuje kolejny przedstawiciel segmentu motoryzacyjnego, Škoda Zauważył jednocześnie pewne charakterystyczne dla polskiego rynku pracy cechy. – Studenci w Polsce myślą perspektywicznie, cenią wysokie zarobki w przyszłości, dobre referencje w dalszej karierze, szkolenia i rozwój. Widzimy też, że pożądana jest praca dla stabilnego pracodawcy. Nasi respondenci chcą mieć kontrolę nad swoim życiem prywatnym, również nad tym, kiedy i jak zmienią pracę lub firmę – dodaje Hasselström. Nie zmienia to faktu, że wciąż najbardziej atrakcyjnymi firmami dla przyszłych pracowników są banki (42 proc. wskazań), firmy księgowo-audytorskie (23 proc.) i media (21 proc.). W sektorze rządowym i publicznym chce pracować ledwie 12 proc. ankietowanych, niewiele więcej niż w branży turystycznej (9 proc.), rozrywce (12 proc.) czy dóbr luksusowych (10 proc.). Z konkluzji, które towarzyszą rankingowi (opis badania i pełne wnioski wkrótce będą dostępne na forbes.pl), wynika coś jeszcze – młodzi ludzie coraz wyraźniej stronią od korporacji. – Według naszego badania około 10 proc. studentów chciałoby założyć własną firmę po zakończeniu nauki, a prawie 70 proc. respondentów chciałoby rozpocząć pierwszą pracę w firmie zatrudniającej mniej niż 500 pracowników – tłumaczy Karl-Johan Hasselström. Teza, że w Polsce zaczyna się dyktat tzw. rynku pracownika, jest przedmiotem dyskusji ekonomistów, ale oczekiwania wobec pracodawców zdają się ją potwierdzać. Średnie miesięczne wynagrodzenie brutto, którego oczekują przyszli pracownicy na „dzień dobry”, w ciągu roku wzrosło o około 200 złotych, do lekko ponad 3,9 tys. złotych. Przy wyborze pracodawcy liczy się również to, czy firma oferuje atrakcyjne bonusy, a także czy działa w zgodzie z etyką. Dla przyszłych pracowników jest to nawet ważniejsze niż innowacyjny charakter biznesu. Problem w tym, że studenci wskazują idealnego pracodawcę trochę po omacku, ponieważ – jak sami przyznają w badaniu – firmy oduczyły się, jak przyciągać do siebie talenty. Skoro rynek pracodawcy przechodzi do historii, warto znów zacząć podkreślać swoje dobre strony. Warunki zaczyna stawiać ktoś inny... Tekst pochodzi z numeru 07/2017 Kup Wydanie 1/2 Ranking pracodawców 2017 Ranking pracodawców 2017 Forbes / Redakcja Forbes 2/2 Ranking pracodawców 2017 Ranking pracodawców 2017 Forbes / Redakcja Forbes Źródło: Redakcja Forbes #RANKING PRACODAWCÓW #RYNEK PRACY #PRACODAWCY Paweł Zielewski Redaktor naczelny miesięcznika "Forbes" Więcej od Autora » twitter facebook

Jan

Towar klasa ! obsługa super ! polecam 100%

Kamila

a zbiór felietonów Marty Syrwid trafiłam z niedoinformowania, gdyż szczerze mówiąc byłam pewna, że jest o czymś zupełnie innym. Otóż, natrafiłam w Trójce na wywiad z autorką i słysząc nawiązania do Grey’a i innej szeroko pojętej złej literatury, założyłam, że Syrwid zajmuje się wyłącznie mieszaniem z błotem popularnych książkowych gniotów. Siostro w hejcie, matko w sarkazmie! – pomyślałam – Czyżbym znalazła kogoś, kto tak jak ja lubuje się w hatereadingu? Jeśli dla kogoś termin hatereading nie jest jasny, już spieszę z wyjaśnieniem. Hatereading moi drodzy to celowe czytanie złych albo nielubianych przez was książek dla samej przyjemności obcowania z ich beznadziejnością. Zazwyczaj w celu późniejszego zgnojenia ich na forum publicznym. I nie mówię tutaj o sytuacji, kiedy zabieramy się za przypadkową lekturę i w trakcie dochodzimy do wniosku, że jest kiepska, tragiczna wręcz. Nie, hatereading zachodzi jedynie w przypadku, gdy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, na co się piszemy. Wiemy, że będzie źle. Wiemy, że będzie bolało. Ale i tak nie możemy się oprzeć. Podejrzewam, że mnóstwo czytelników prozy niesławnej E. J. James może się z tym utożsamić. Syrwid nie określa co prawda swojej działalności mianem hatereadingu, ale bez wątpienia to właśnie uprawia w swoich felietonach publikowanych od kilku lat w „Lampie”. Jej działalność określiłabym mianem iście heroicznej i syzyfowej zarazem – wbrew moim oczekiwaniom jej teksty nie uderzają bowiem w słabe bestsellery, ale w domorosłą poezję naszych krajowych grafomanów, publikowaną przez nieznane oficyny lub też kosztem własnym. Bo też, powiedzmy sobie szczerze, mierzenie w gnioty z list bestsellerów chyba nie ma większego sensu – na ich sprzedaż to nie wypłynie, a i widmo możliwych pozwów do tego rodzaju aktywności nie zachęca. Wspominam tu o pozwach, ponieważ nie mam wątpliwości, że z tak ciętym językiem i ostrym sarkazmem Syrwid niejednemu pismakowi mogłaby zajść za skórę. Jej teksty to nie jest czułe poklepywanie się po główkach i miłosierne „mnie się nie spodobało, ale może komuś innemu przypadnie do gustu” tak często powtarzane w kiepskiej książkowej blogosferze. Nie, Syrwid wali z byka – specjalnie wyszukuje najgorszego rodzaju poetyckie odpadki (nazywane przez nią nie wierszami, ale surowcami), aby później dzielić się z czytelnikiem prawdziwymi dolegliwościami, jakie owa lektura jest w stanie wywołać: bóle głowy, wymioty, nienawiść i autentyczna rządza mordu. Jednocześnie autorom surowców nie szczędzi złośliwości, wrednego humoru ani gróźb. Szczerze mówiąc nie wiem jak autorce udało się zachować zdrowie psychiczne obcując na co dzień z tak strasznej jakości grafomanią. Omawiana w Koktajlu poezja to przekrój przez najgorsze wykwity skrzywionych umysłów samozwańczych literatów. Mamy tu więc mnóstwo ekskrementów, obrzydliwego seksu we wszystkich kombinacjach, obrazków przyrody, laudacji o Smoleńsku, patriotyzmu, maniaków z prawej strony, maniaków z lewej strony. Wielu z bohaterów felietonów cierpi na jakiś niekreślony ból istnienia, powiązany zazwyczaj z niezrozumieniem ze strony środowiska – im się na prawdę wydaje, że są jak nieoszlifowane literackie diamenty, a ich talent to zbyt wiele dla zwykłych ludzi. Jednocześnie jestem przekonana, że niejeden autor, którego Syrwid kąsa cierpi na jakąś chorobę psychiczną. Nie wierzę bowiem, aby zdrowy na umyśle człowiek był w stanie napisać tak okropne i przerażające w swej głupocie wiersze. Dlatego cały zbiorek wywołuje raczej ambiwalentne uczucia. Z jednej strony zostawia czytelnika ze smutną refleksją, że oto każdy może teraz nazwać się poetą albo pisarzem i puścić w obieg swoje wypociny w formie e-booka albo wydane przez wydawnictwo typu selfpublishing (takim wydawcom też się od Syrwid obrywa – głównie za wmawianie klientom, że to pieniądze, a nie talent, są potrzebne do zostania autorem). Z drugiej jednak, łapałam się na tym, że niezależnie od tego jak złe i odpychające będzie dane dzieło, chyba nie potrafiłabym z aż taką zajadłością pastwić się nad jego autorem. Jak już napisałam – jak dla mnie niektóre z tych osób przejawiają objawy psychicznego zwichrowania, a mimo to autorka nie szczędziła żadnej z nich okrutnych szyderstw i złośliwości. Dlatego w pewnym momencie wydaje nam się, że uczestniczymy już w radosnym kopaniu leżącego, co na papierze jest po prostu zwykłym hejtem. Bynajmniej nie chcę tutaj nikogo oskarżać – również uważam, że się im należy. Ale bohaterowie Koktajlu nie są raczej osobami, które mogłyby się obronić. Zwłaszcza, że tak na prawdę nikt poważny ich nie czyta.

Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat pracy u tego jubilera?

Justyna
@Kasia

Pracuje już prawie 2 lata i jestem zadowolona- spokojna praca, nie czuję się tutaj źle a wręcz przeciwnie wydaje mi się, że lepiej trafić nie mogłam. Ład i spokój - z wszystkimi dobry kontakt i z każdej strony zawsze można liczyć na pomoc, wsparcie i wyrozumiałość. Jeśli jest się fer to w zamian inny też są fer wobec Ciebie. Wiadomo jak w każdej pracy trzeba pracować a nie się obijać ale moim zdaniem dla Kobiet taka praca to dobra praca.

Bożena
@Kasia

Ja odradzam.. pol etatu za pelen etat? Zart jakiś najnizsza krajowa

MIKOŁAJ

Fajne życzenia na Boże Narodzenie, piękne wierszyki na Boże Narodzenie Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Wesołych świąt! WIERSZYKI NA BOŻE NARODZENIE W ten wigilijny wieczór ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie. Niech przez cały rok nie braknie miłości! Przesyłam uściski i biały opłatek. Tradycyjnie, jak co roku, sypią się życzenia wokół. Większość życzy świąt obfitych i prezentów znakomitych, a ja Ci życzę: uśmiechu od ucha do ucha i pogody ducha. Wesołych Świąt! Dziś Wigilia, dzień wspaniały, niech wesoły będzie cały. Już choinka w domu świeci, piękny prezent gdzieś tam leci. Jeszcze Święta, Nowy Rok, Sylwestrowej nocy moc. 2018 rok zawita, miłość w domu niech rozkwita. Niech się spełnią Twe marzenia - właśnie takie ślę życzenia. Jak bombka na choince I gwiazda na niebie, Tak Bóg miłosierny zjawia się u Ciebie I daje Ci spokój, radość i wiarę W te Święta radosne, hojne i wspaniałe. Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu. Życzymy, by Św.Mikołaj przyniósł Wam i nam wszystkim najpiękniejszy prezent - dużo miłości! Życzymy wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego. Wesołych Świąt ! Świąt prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz, jaśniejących pierwszą gwiazdką. Niech z nut świątecznych zapachów powstanie najpiękniejsza kolęda i czarem swej melodii spełni Wasze marzenia. Jak bombka na choince I gwiazda na niebie, Tak Bóg miłosierny zjawia się u Ciebie I daje Ci spokój, radość i wiarę W te Święta radosne, hojne i wspaniałe. Szczęście nadaje sens życiu, To magia w twym sercu zaklęta. Nie pozwól mu zostać w ukryciu, Podaruj je bliskim na święta! W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok Żegnamy minione miesiące I pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Pragniemy przeżyć Niepowtarzalne świąteczne chwile W pokoju i wzajemnej bliskości. Serdeczne życzenia: Zdrowia, pogody ducha, Spełnienia wszystkich marzeń, Zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów życzy ... Niech w święta w Twym domu zagości mądrość i zgoda, uśmiech i dostatek. Niech przez cały rok nie braknie miłości! Przesyłam uściski i biały opłatek. Dziękując Państwu serdecznie za dotychczasową współpracę, pragniemy złożyć życzenia ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w nadchodzącym Nowym 2018 Roku Stołów pięknie ozdobionych jadłem suto zastawionych I prezentów z dwa tuziny, niech zazdroszczą Ci z rodziny. Żadnych sporów, żadnych kłótni i niech nikt nie będzie smutny. Grunt, to dobre wieść pożycie, a karpiowi daruj życie. I każdemu przyjaciela, co czasami łzę ociera. I wszystkiego co Ci trzeba, no i może gwiazdkę z nieba. Tego wszystkiego naj, najlepszego życzy... Boże Narodzenie wkrótce, więc życzę Ci szczerze Ciepłych chwil w rodzinie w Wigilijną Wieczerzę Wszystko w złocie, zieleni, czerwieni Niech Nowy Rok będzie pełen nadziei By spełniło się choć jedno z twoich marzeń Dużo szczęścia i niezapomnianych wrażeń! Każdy już czym prędzej bieży, by dołączyć do pasterzy. I ja spieszę z życzeniami, bo nie mogę być tam z Wami. Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobro wśród Was gości. I niech Boga wielka moc na Was spłynie w świętą noc. Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej życzy… Niech szacunek świata skronie Wasze oplecie, niech Wam samo szczęście Pan Bóg da na świecie, niech Rok po Roku upływa Wam w słodyczy. Cudownych, prawdziwie rodzinnych świąt, opromienionych blaskiem Gwiazdy Betlejemskiej całej rodzinie życzy… Radosnego oczekiwania i gotowości na przyjęcie Bożego Syna do swego życia, mocy Ducha Świętego, który pomoże nam uwielbiać Boga i zasiewać ziarno pokoju wśród wszystkich naszych bliskich. Wigilia to nie jest czas, gdy jest prezentów moc Wigilia to nie jest czas, gdy potraw sto na stole Wigilia to przepiękny czas, Bożonarodzeniowy czas, Gdy siedzimy wszyscy w kole, i MAMY bliskich przy stole. Spokojnych i zdrowych Świąt! Szczęścia, zdrowia, powodzenia w dniu Bożego Narodzenia. Beczkę piwa, wiadra wódki by odgonić wszystkie smutki. 100 całusów na dodatek by smaczniejszy był opłatek. Wigilia to nie jest czas, gdy jest prezentów moc Wigilia to nie jest czas, gdy potraw sto na stole Wigilia to przepiękny czas, Bożonarodzeniowy czas, Gdy siedzimy wszyscy w kole, i MAMY bliskich przy stole. Czytaj więcej: https://expressilustrowany.pl/fajne-zyczenia-na-boze-narodzenie-piekne-wierszyki-na-boze-narodzenie-3122018/ar/9200288 Lubię atmosferę w F J GOLDRUN S.C za: Jubiler ok!

Polak

„Polska” Antoni Słonimski I cóż powiedzą tomy słowników, Lekcje historii i geografii, Gdy tylko o niej mówić potrafi Krzak bzu kwitnący i śpiew słowików. Choć jej granice znajdziesz na mapach, Ale o treści, co je wypełnia, Powie ci tylko księżyca pełnia I mgła nad łąką, i liści zapach. Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka? W niewymierzonej krainie leży. Jest w każdym wiernym sercu Polaka, Co o nią walczył, cierpiał i wierzył. W szumie gołębi na starym rynku, W książce poety i na budowie, W codziennej pracy, w życzliwym słowie, Znajdziesz ją w każdym dobrym uczynku. Wiersze patriotyczne - najpiękniejsze wierszyki „Oblicze Ojczyzny” Tadeusz Różewicz Ojczyzna To Kraj Dzieciństwa, Miejsce Urodzenia, To Jest Ta Mała Najbliższa Ojczyzna. Miasto, Miasteczko, Wieś, Ulica, Dom, Podwórko, Pierwsza Miłość, Las Na Horyzoncie, Groby. W Dzieciństwie Poznaje Się Kwiaty, Zioła, Zboża, Zwierzęta, Pola, Łąki, Słowa, Owoce. Ojczyzna Się Śmieje. Na Początku Ojczyzna Jest Blisko, Na Wyciągniecie Ręki. Dopiero Później Rośnie, Krwawi, Boli. Parada w Gdyni, 11.11.2017 Piotr Hukało "Hymn do miłości ojczyzny” Ignacy Krasicki Święta miłości kochanej ojczyzny, Czują cię tylko umysły poczciwe! Dla ciebie zjadłe smakują trucizny Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe. Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny Gnieździsz w umyśle rozkosze prawdziwe, Byle cię można wspomóc, byle wspierać, Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać. Piękna poezja patriotyczna - wiersze o ojczyźnie. 100-lecie odzyskania niepodległości „Tu wszędzie Polska” Tadeusz Kubiak Tu, gdzie jest dom nasz, twój i mój, gdzie lasy są i rzeki nasze, gdzie każdy ojciec szedł na bój, gdzie Biały Orzeł na sztandarze. Gdzie w Gdańsku Neptun lśni trójzębem, gdzie nad Krakowem dźwięczy hejnał, gdzie wolna droga wiedzie w zboże, gdzie chwiejna trzcina na jeziorze. Tyś się tu rodził, ojciec i wuj, tu się rodziła twoja matka. Dziad orał ziemię, wdychał kurz, a jego dom to nędzna chatka. Gdzie klucz żurawi nad łąkami, gdzie Mysia Wieża ponad Gopłem, w Szczecinie biały transatlantyk, w morzu stalowy, czujny okręt. Gdzie wiosną słowik w krzakach gęstych, jesienią rżyska snute dymem, gdzie latem słońce nad Bałtykiem, a zimą świerszcze za kominem. Gdzie dom poety w Czarnolesie, gdzie nurtem śpiewnym płynie Wisła. Tu biały sad jest, czarny węgiel, tu wszędzie Polska, tu - Ojczyzna! „Twój dom” Wanda Chotomska Jest w każdym naszym słowie, a słowa są najprostsze - chleb, mama, dom gościnny, i Wisła, i Mazowsze. I jest w czerwieni maków, i w białych kwiatach wiśni, w piosenkach wszystkich ptaków i w każdej naszej myśli. W mazurku chopinowskim, i w czarnym węglu Śląska, i tu, gdzie serce mówi, że to jest właśnie Polska. 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości RP „Kto Ty jestes? Polak mały!” Władysław Bełza Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały. Gdzie ty mieszkasz? Między swemi. W jakim kraju? W polskiej ziemi. Czym ta ziemia? Mą ojczyzną. Czym zdobyta? Krwią i blizną. Czy ją kochasz? Kocham szczerze. A w co wierzysz? W Polskę wierzę. Czym ty dla niej? Wdzięczne dziecię. Coś jej winien? Oddać życie. 11.11.2016, Gdańsk brak „Barwy ojczyste” Czesław Janczarski Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, A na tej fladze, biel i czerwień, Czerwień to miłość, Biel serce czyste, Piękne są nasze barwy ojczyste. "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte" Konstanty Ildefons Gałczyński Kiedy się wypełniły dni i przyszło zginąć latem, prosto do nieba czwórkami szli żołnierze z Westerplatte. ( A lato było piękne tego roku ). I tak śpiewali: Ach, to nic, że tak bolały rany, bo jakże słodko teraz iść na te niebiańskie polany. ( A na ziemi tego roku było tyle wrzosu na bukiety ). W Gdańsku staliśmy tak jak mur, gwiżdżąc na szwabską armatę, teraz wznosimy się wśród chmur, żołnierze z Westerplatte. I ci, co dobry mają wzrok i słuch, słyszeli pono, jak dudni w chmurach równy krok Morskiego Batalionu. I śpiew słyszano taki: - By słoneczny czas wyzyskać, będziemy grzać się w ciepłe dni na rajskich wrzosowiskach. Lecz gdy wiatr zimny będzie dął, i smutek krążył światem, w środek Warszawy spłyniemy w dół, żołnierze z Westerplatte. Czytaj więcej: https://dziennikbaltycki.pl/najpiekniejsze-wiersze-patriotyczne-na-swieto-niepodleglosci-2018-wierszyki-o-polsce-i-milosci-do-ojczyzny-te-wiersze-powinien/ar/13653634

Ile zarabiacie tam jako sprzedawca ? Za dwa dni mam rozmowe . Co należy do obowiązków , co muszę umięć na dzień dobry ? Dzięki z góry za pomoc

@ja

Dziewczyno uciekaj z tamtąd ! Najgorszy jubiler na całym śląsku ! Wypłate dostajesz najniższą krajową a na umowie masz połowe etatu a siedziec musisz wiecej godzin jak na całym etacie !

Zostaw merytoryczną opinię o F J GOLDRUN S.C - Bytom

• Jak się pracuje w F J GOLDRUN S.C?

Zobacz opinie na temat firmy F J GOLDRUN S.C tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w F J GOLDRUN S.C?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy F J GOLDRUN S.C?

Kandydaci do pracy w F J GOLDRUN S.C napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

F J GOLDRUN S.C