Miniaturka
Iwona Siodła

European Work First

European Work First jest prężnie działającą Agencją Pośrednictwa Pracy, wpisaną do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 5492. Nasza aktywność biznesowa skupia się na realizowaniu projektów polskich i zagranicznych Klientów. Od 2007 roku skutecznie realizujemy potrzeby naszych Klientów oraz Kandydatów. Z dużą starannością podchodzimy do spełnienia oczekiwań obu tych Stron. My jesteśmy dla Nich a Oni dla nas. I aby ta relacja trwała jak najdłużej... Zachęcamy do zapoznania się z nasza stroną www.ewfpraca.eu

Proszę opisać czym zajmuje się European Work First?

Jesteśmy agencją rekrutacyjną, która w przeważającym stopniu umożliwia podjęcie pracy za granicą naszego kraju, a także na terenie Polski.

Mówimy tu o jakichś konkretnych stanowiskach pracy?

Poza granicami Polski działamy w branży ogrodniczej. Proponujemy pracę w szklarniach przy uprawie warzyw i kwiatów. W Polsce natomiast oferujemy prace produkcyjne, magazynowe.

Do jakich krajów wysyłacie Państwo pracowników?

Na chwilę obecną, poza Polską są to Holandia i Niemcy.

Czy osoby, którym zapewniacie Państwo pracę muszą mieć odpowiednie wykształcenie związane z branżą?

Nie jest konieczne, aby osoby biegające się o pracę posiadały wykształcenie związane z branżą. Mile widziane jest doświadczenie lecz i ono nie zawsze jest wymagane. Wszystko uzależnione jest od wymagań klienta oraz czynności jakie dana osoba będzie wykonywała. Zrywanie pomidorów czy usuwanie zbędnych liści to czynności, które łatwo opanować. Stosunkowo trudniej odpowiednie sortowanie i pakowanie. A gdy mówimy o okręcaniu pędów – tu wówczas wymagane jest doświadczenie.

Czy preferujecie Państwo pracowników z jakiejś konkretnej grupy wiekowej?

Organizując grupę osób musimy w pełni zadowolić klienta i zaspokoić jego aktualne potrzeby kadrowe. Obok osób z większym doświadczeniem, co wiąże się zwykle z osobami dojrzalszymi wiekowo, staramy się podejmować współpracę ze studentami oraz innymi osobami uczącym się.

Jak długo trwa taki wyjazd?

Minimalny czas trwania wyjazdu to 3 miesiące. Wynika to  z zastrzeżeń naszych klientów, którzy przeszkalają pracownika na miejscu i nie chcą go stracić np. już po miesiącu. Tym samym unikając rotacji, dbając o stabilną efektywną grupę, satysfakcja klienta wzrasta.

Na jaką umowę Państwo zatrudniacie?

Zapewniamy kontrakty o pracę lub umowy zlecenia.

Czy zapewniacie Państwo transport?

Pomagamy w zorganizowaniu transportu przy wyjazdach i powrotach. Współpracujemy z wieloma firmami transportowymi na terenie całej Polski. Pomagamy do tego stopnia, że wykładamy pieniążki za przejazd osoby, jeżeli ta nie posiada własnych środków. Rozliczamy to przy pierwszym wynagrodzeniu. Inną opcją jest indywidualna opłata za przejazd bezpośrednio u kierowcy. Wówczas my jedynie rezerwujemy miejsce w busie.A co z zakwaterowaniem na miejscu?Zakwaterowanie jest w całości przez nas zapewnione. Na miejscu mamy polskojęzycznych koordynatorów, którzy dbają o rozlokowanie nowo przybyłych osób.