Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Nowa11

Jak wyglada praca w dziale francuskim na a1?

A2

Jak wyglądają widełki na A2 (najlepiej konkretnie Fund Accounting) po 2/3 latach doświadczenia w finansach? Czy w State Street finansują zdawanie certyfikatów ACCA/CIMA?

Ewelina
@A2

State Street finansuje różne kursy, ale musisz podpisać lolajkę. Widełki na A2 rzędu 5250 do 7,5k brutto. Fund accounting to niestety jeden z gorszych działów tutaj. Nie szłabym.

@Ewelina

Widełki do 8 brutto na A2 i do 10500 na SA , kursy są finansowane i większość jest bez lojalki .

Premie

Kiedy są wypłacane te jednorazowe premie z rok?

@Premie

Do 15 marca będzie

Wynagrodzenie Associate 2

Chciałbym uzyskać prostą odpowiedź. Ile zarabiacie na Associate 2 w 2022/2023 roku?

6400, szczerze biorąc pod uwagę dodatkowe obowiązki wolałbym zostać na A1

Były SA
@A2

Ja 2 lata temu na SA miałem ~6900. Widać sporo się poprawiło.

Pusia

6k

Ala

7 200 brutto

P

6200 po podwyżce

@Były SA

Nie tyle poprawiło, co gospodarka sypie się szybciej niż kiedykolwiek. Kto ogarnięty siedziałby za takie grosze, kiedy presja ciągle rośnie? Działy, gdzie bez wiedzy i języków można być A2, czy seniorem za kolor skóry, czy narodowość zliczysz na palcach. Pod koniec roku każdemu poza A1 sypnęli podwyżkami, bo biurka uginały się pod wypowiedzeniami. 4-8% podwyżki przy realnej inflacji ponad 50%, to ponury żart. Z rozmów z ludźmi z pracy wynika, że na 2022-2023 widełki dla A2, to +- 6000-7500, oczywiście różne działy miewają inne.

Davide
@A2

I joined this company a year ago already worked in other banks .Honestly mangers/management disqualified, lack of communication skills and the worst those who are there for 8/10 years never seen light elsewhere (with all respect but this refers to 90% I saw ). Of course dealing with IT is tragedy you may need president Dud approval :) . No transparency no process docs, as you also can see here opinions about raise /payment.this is true what ppl write here. I don’t recommend for anyone unless you got a good offer/payment and would like to give a try

xxx
@P

Na A2 w State Streecie zarabia sie jak na midzie finansowym w innych korpo, a roboty jest duzo wiecej i jest duzo ciezsza

Ola
@A2

Podobno podwyżki pod koniec roku otrzymali tylko „wybrańcy”, wiec wydaje mi się ze niezależnie czy jesteś A1 czy A2 ale jak nie robiłeś niczego poza schematem to nic Ci się nie należało, nawet głupie 5-6%..Jeśli chodzi o te widełki to z tym chyba tez jest różnie bo co dział to inaczej. W zeszłym roku widełki wewnętrze na A2 to 5250. Ogólnie zarobki w SS to jakiś żart. Jeśli macie opcje pracy w innym konkurencyjnym korpo to uciekajcie i nie bójcie się nowego zespołu czy systemu - wszystko do ogarnięcia a przede wszystkim kasa będzie motywacja na lepsze jutro.

Walentyna
@A2

Nie każdemu sypnęli podwyżkami bo trzeba było pracować minimum rok i do było od A2 do Officera. Dlatego wiele osób nie dostało nic.

2022 - 4900 brutto , w Q4 podwyżka do 5500. Od kwietnia 2023 podwyżka do 6200

Lukasz
@A2

Ta podwyżka od kwietnia 6200 to entry level na ta pozycje niezależnie czy rekrutacja wewnętrzna czy zewnętrzna?

@Lukasz

Ja od 1.5 roku na A2 z awansu wewnętrznego ale mocno zastanawiam się nad zmianą firmy

typowe rekrutacyjne

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
socizxc

wiadomo czy będą jakieś dodatki za prace zdalną zgodnie z nową ustawą kodeksu pracy która wchodzi w kwietniu?

TRuposz
@socizxc

Według wyliczeń specjalistów, średni dodatek powinien wynieść około 40 zł w skali miesiąca, także się nie napalajcie.

klara
@TRuposz

a jak wygląda teraz praca zdalna w State Street ? Ile dni w biurze ?

Nicknick

Jakie pytania na A1 na fund Accountant? Na rozmowie? Czy trudno się dostać? I jakie zarobki? :D

Kandydatka

Hej, mam rozmowę z managerem we wtorek na A1 jakich pytam mogę soe spodziewać? Prosze o pomoc

asosjate 5
@Kandydatka

jakie klawisze służą do kopiuj wklej ile nadgodzin dziennie wytrzymasz czy potrafisz bezmyślnie wykonywać polecenia swojego poganiacza dla niepoznaki zwanego kierownikiem

Higieniczna
@Kandydatka

Co wiesz o stejcie. Podstawowe pojęcia: co to fundusz, jakie są instrumenty finansowe i krótko jakieś opisać, coś o excelu np. Jakie znasz funkcje. Będą też pytania z umiejętności miekkich: trudna sytuacja w poprzedniej pracy, jak sobie poradzisz z kilkoma taskami na raz itp. Powodzenia :-) Ps. Nie przejmuj się głupimi komentarzami na gowork, a nusz trafisz do fajnego zespołu. Nie wszyscy sa ####

@Higieniczna

Dziękuje Ci bardzo ❤️ właśnie ja słyszałam dużo dobrego o tej firmie i zależy mi żeby dostać tam prace ;) A wiesz moze czy trzeba przy pytaniu o exela udostępnić im ekran i pokazać w praktyce co sie potrafi?

Co slyszalas dobrego?

Higieniczna
@Kandydatka

Nie, wszystko będzie tylko czystą teoria :)

@Kandydatka

ja tylko dodam że z branżowych pytań to miałam tylko co to fundusz, akcje i obligacje, jakie nas instrumenty finansowe. Rozmowa pół po ang, pół po polsku

@Klaudia

Dawno miałaś rozmowę? Po polsku jakie miałaś pytania?

@Kandydatka

Miesiąc temu, to chyba loteria jakie pytania masz po polsku a jakie po angielsku bo zależy z jakim managerem rozmawiasz, ale po polsku to w dużej mierze pytania typu opisz sytuacje gdzie udało Ci się wprowadzić jakieś nowe rozwiązanie w pracy, trudna sytuacja w pracy, jaki powinien być twój szef, praca zespołowa czy samodzielna, pytanie z excela ale na zasadzie co robiłaś i co umiesz. Rozmowa trwała Ok 1h 15min

@Klaudia

A po angielsku pewnie o te instrumenty finansowe? Bo mi powiedzieli że całość rozmowy jest po angielsku

Nowa
@Klaudia

Kto uczestniczy w spotkaniu poza menadzerem?

@Kandydatka

Po polsku to akurat miałam

@Nowa

U mnie była jeszcze osoba z Indii która mnie rekrutowała ale praktycznie o nic nie pytała

@Klaudia

To o co pytali po angielsku?

@Kandydatka

Co to akcje co to obligacje, czym się różnią, NAV, instrumenty finansowe, generalnie podstawy totalne, rodzaje funduszy, swap, forwards, futures, co to jest opcja, libor, ois, tyle mi wpadło do głowy na razie.

Kandydatka

A moze być tak ze cała rozmowa bedzie po angielsku?

Ben
@Kandydatka

Pierwsza sprawa, nie bój się na zapas, druga nie spotkałem się z tym, żeby ktoś traktował kandydatów jak dzieci. Dla nich rekrutacja, to też wkład, a A1 i tak rotują hurtem, więc jeśli dochodzi do drugiego etapu, to najpewniej potrzebują Cię bardziej niż Ty ich. Możesz sobie nawet przygotować ściągi, nikt nie każe Ci pokazać ściany, bardzo rzadko proszą o np. prezentację umiejętności w excelu, teoria i tak jest zupełnie nieważna w samej pracy, bo tam masz kleić wątki. Możesz trafić na managera, który będzie nalegał na rozmowę po polsku, bo sam męczy się przy angielskim i rozmowa będzie bardziej jak pogadanka przy obiedzie, może być służbista po filologii, który poleci Shakespearowską gadką i nakreśli linię w piasku. Na wszystko się nie przygotujesz, a pamiętaj, że takich firm jest wiele.

@Ben

Dziękuje bardzo ❤️ ogolnie dałam radę ???? A czy na a1 ma sie bezpośredni kontakt z klientem?

A1-A2

Na A1 miałem 4400, mam po podwyzce 5000 i bonus 3100. Czeka mnie wkrotce awans, ile po podwyzkach moge liczyc na A2?

Iza
@A1-A2

Czyli a1 z października nie dostanie podwyżki?? Jest tu ktoś taki? Hop hop!

ABC
@A1-A2

Bonus 3100? Ile pracujesz i jaka miałeś ocenę roczna bo słyszałam, że w niektórych działach A1 dostali 1000 bonusu..

@Iza

Hej, nie dostaniesz raczej, jeśli nie miałes rozmowy TCP. Ja z listopada i tez nie dostalam w tamtym roku podwyzki ani bonusu, dopiero teraz

@ABC

jestem a1, dostalam prawie 3k... Niektore a1 ktore sie przyjely np w sierpniu 2022, dostaly po tysiaku

Ben
@Iza

Pytaj managera. Generalnie weszła zasada, że jest baseline dla A1 na poziomie 5k i nowi ludzie już tak dostają, starsi pracownicy dopiero będą, bo szanuje się tutaj weteranów xD Jeżeli masz mniej powinnaś mieć dorównanie, inaczej czuj się (usunięte przez administratora) i działaj, żeby to wyjaśnić, jeżeli masz więcej i jesteś z października, to nie licz na cuda. Na premię składa się wiele czynników od oceny, przez grade, po wyniki działu, czy widzimisię zarządu. Manager zwykle tylko przekazuje już dawno podjęte decyzje i też nie może np. zbyt wielu osobom wystawić wysokiej oceny. U nas kilku klientów zrezygnowało w grudniu, bo mieliśmy lawinowe problemy z IT niezależne od nas i bonus mocno stopniał. W rocznym rozrachunku nie warto się emocjonować tymi groszami.

Suzi

Mam angielski na poziome B1/B2 i studia ekonomiczne czy mam realną szanse na dostanie pracy w SS czy nie ma co liczyć.

Gal
@Suzi

+- w kwietniu/maju tak. Po ogłoszeniu podwyżek i wypłacie bonusów będzie fala odejść jak co roku, studenci z października skończą internship, ubędzie sporo taniej siły roboczej. W zeszłym roku na wiosnę brali kogo się dało. Bez studiów, bez języka, a często jest tak, że rekrutacja jest łamanym indoangielskim, sama rozmowa z managerem już po polsku, bo ci też niejednokrotnie znają angielski na tyle na ile zmusza ich praca, więc swobodna rozmowa jest wyzwaniem. Szkoliłem ludzi, którzy nie wiedzieli czym jest IT, czy excel. Żyją i mają się dobrze, najważniejsze są chęci do nauki, zdrowie i mocna psychika. Kobiety przyjmują chętniej. Warto mieć polecenie, wewnętrznie zwykle dostępne jest więcej ofert niż na portalach.

Hej, Jakie jest realne wynagrodzenie brutto dla seniorów z doświadczeniem 5-6 lat?

@Kandydat

Zależy jaki grade, jeśli coś umiesz, zarządzałes jakimś zespołem oficjalnie lub nie , doświadczenie pokazuje, że ogarniasz temat to oficer wtedy kasa 12-15 k około w zależności od negocjacji. Jeśli SA to do 10500 brutto

Niki

Hej mam ofertę pracy jaki team Leader z wloskim. Orientujecie sie jakie są zarobki?

@Niki

Widełki są od 12.5k do nawet 19k

Jakie podwyżki na A1 i bonus?

Maciek
@Kandydat

Podbijam pytanie. Jakie podwyżki na A1 i bonusy za ocenę 3 i 4?

Zaciekawiona

Jak wyglada praca w teamie francuskim? Na A1 ma sie bezpośredni kontakt z klientem?

@Zaciekawiona

też się chętnie dowiem, bo mam opcje pracy tam

Aga
@Zaciekawiona

Możliwe, że nawet twój manager nie będzie miał kontaktu z klientem, tylko wykonywał polecenia dedykowanego zespołu do obsługi go gdzieś w UK albo Stanach. Ogólnie Stejt raczej się nie chwali, że ich klientów obsługują Indie albo Polska bo te lokacje kojarzą się z tanią siłą roboczą i niską jakością. Ba, cześć klientów zastrzega sobie w kontraktach, by nie obsługiwały ich Indie, co Stejt obchodzi jak się da szatkując proces na drobne kawałeczki i delegując co się da, byle się klient nie połapał.

Jakie opinie w zespole z niemieckim albo francuskim fund accountant ?

@Zainteresowany

Z niemieckim można aplikować do Depositary Services na stanowisko Depositary Analyst. Praca różnorodna, widać całość procesów które dzieją się na funduszach, można się wiele nauczyć. Warto tam aplikować.

Dzięki! a orientujesz się jak we francuskim?

TCP

Jest już info jakie podwyżki i bonusy roczne dla a2?

xyz
@TCP

Jest już TCP zatwierdzone, 8% za ocene 3. Wyczuwam, że to są nowe stawki początkowe na a2 po podwyżce dla a1

Olek
@xyz

Jestem na a1, zatrudniony w październiku, zarobki 4400 brutto, ale nie dostałem info o podwyżce

Abc
@xyz

xyz Podwyżka 8% ? a bonus ile?

Tito

Czy pierwsza wypłata po podwyżce w tym roku pojawi się 10 kwietnia czy dopiero 10 maja?

Aa
@Tito

Podwyżki wchodzą w życie w kwietniu czyli wypłatę z uwzględnioną podwyżką dostaniesz w maju.

Napisz jeszcze raz po polsku.

Marco POL

Na jakie bonusy może liczyć SA i Officer po przepracowaniu tylko pół roku? Widełki

Jula
@Olek

Mój menadżer też mi żaden info o podwyżce nie przekazał, ale na bonus nie licz. Osoby zatrudnione po 1 października nie mają oceny rocznej i nie przysługuje im bonus :/

Ola
@Jula

I podwyzki do 5k tez nie bedzie?

Bullsh

Od kiedy dostajemy wypłaty z podwyżką? Już za luty dostaniemy więcej czy dopiero za marzec/ później?

Rysio
@Bullsh

@Bullsh czy Twój przełożony nie przekazał Ci takich informacji? Jeżeli nie przekazał to świadczy to o jego kompetencjach. Większość TL i menadżerów w tej firmie to ludzie nie mający żadnego doświadczenia w zarządzaniu czymkolwiek, a na pewno ludźmi. Podwyżki są od kwietnia, czyli będziesz miał je na koncie 10 maja bo wtedy dostajesz wypłatę za kwiecień.

@Bullsh

Mówili menadżerowie na rozmowie, wypłata z podwyżka dopiero za kwiecień- wiec w majowej wypłacie

Jakie zarobki na A2/SA w tym roku? Widełki się coś zmieniły? Pytam o rekrutacje wewnętrzna i zewnętrzna.

Nicknick

Praca w dziale Risk Analyst jak wygląda?

wadowiczanin
@Nicknick

Jest całkiem przyjemnie, analizuje się głównie raporty, które otrzymujesz od Hindusów. Trzeba trochę rzeczy w systemie nie raz zmieniać, ale ogólnie do przeżycia

Powracająca

Osoba, która chce wrócić do State (wcześniej ponad 2 lata w State) musi przechodzić całą długą rekrutację? Pozycja SA. Dostałam propozycje na linkedin od rekrutera aby wrócić

@Powracająca

No na piękne oczy cię nie zatrudnią ???? trzeba przejść proces rekrutacji. Swoją drogą podziwiam, ja chyba nie zdecydowałabym się wrócić...

Jak nastroje u was po ogłoszeniu premii i podwyzek?

Krzysiek
@Marcin

Do kiedy maja byc ogłoszenie? Jeszcze nie dostalam zadnego info

wuja
@Krzysiek

od tamtego tygodnia jest info, managerowie mówią o tcp od 15 lutego, swoją drogą niezła kpina, według forum starym A1 wyrównano po prostu do poziomu nowoprzyjętych A1, świetna motywacja do zostania w firmie

@wuja

Tak, ale co ciekawe. Stare A1 dostaną pensję 5k brutto od 1 kwietnia, a nowe A1 mają już od stycznia taką pensję. Sytuacja wygląda tak, że ktoś, kto jest miesiąc w firmie ma wiecej w tej chwili niż osoba, która jest na A1 rok lub więcej.

j
@Marcin

Żadna nowość, starych pracowników się nie docenia, tak samo jak to, że SA czy Oficerowie z rekrutacji zewnętrznej mają dużo wyższe stawki niż ludzie z awansu wewnętrznego to też jest kpina.

Xxxxx
@Marcin

Nie jest to prawda. Wprawdzie sam nie jestem a1, ale z tego co się orientowałem w zespole, to stare a1 również dostają juz pensje w wysokości 5k brutto, a przy okazji premii rocznych dostały również podwyżkę, wiec od kwietnia będą zarabiać więcej. Nie wiem, może zależy to od działu.

@Xxxxx

Kiedy stare A1 dostaly wyrownanie do 5k?

Miki
@Xxxxx

xD to się słabo orientowałeś, żadnego wyrównania nie było i wszystkie działy będą mieć wyrównane w tym samym czasie zgodnie z TCP, rozmawiałem z masą a1 i żadna stara a1 nie dostała na konto podwyższonej pensji

Olo
@Miki

Tez o tym nie slyszalem. U mnie w departamencie tez podwyzki dla A1 nowych i starych do 5 tys brutto od 1 kwietnia. Niestety pojawia sie mnostwo pytan od starszych A1, dlaczego oni dostana te sama pensje jak nowe A1. Ja mowie wprost, ze taka jest decyzja senior managementu, a ja ja tylko oglaszam.

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1016.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 609, z czego 56 to opinie pozytywne, 149 to opinie negatywne, a 404 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1119 ocen.

State Street Bank Polska