SAMSUNG ELECTRONICS POLAND MANUFACTURING Sp. z.o.o.

Opinie o SAMSUNG ELECTRONICS POLAND MANUFACTURING Sp. z.o.o.

maly

Od poniedzialku mam przejsc do logistyki na lodowki. jaka praca? Jakie kierownictwo. slyszalem ze Rajmund jest tam kierownikiem i ze pizze ludziom kupuje. prawda?

simer

no niejest tak ciezko jak wszedzie tylko ze wiecej godzin ja mam umowe przez samsunga 11,50 na godzine niepamietam kiedy mialem na wyplate mniej niz 3000 na reke.a byly miesiace ze 3500 .idzie zarobic jak bym mial wybrac samsung czy amica to zdecydowanie samsung.w amice teraz pracuja 3 dni w tygodniu niema pracy dni wolne czeba poodrabiac latem sobotami a jest troche tego tam juz niema i niebedzie PERSPEKTYW NA JAKIES NORMALNE ZAROBKI.a 1300 zl to moge na puszkach zarobic.

befree

prosze o kontakt ,osoby ktore skladaly papiery do samsunga ale nie moga podjac pracy z powodu braku dojazdu z międzychodu!!! PILNE [usunięte przez moderatora]

ania

A gdzie sa zwiazki zawodowe i dzial hr. co on robia?

Firma SAMSUNG ELECTRONICS POLAND MANUFACTURING Sp. z.o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Specjalista ds. Optymalizacji Procesów/ Dział Management Innovation. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
student zaoczny

Obowiązek wykonywania pracy w godzinach nadliczbowych na polecenie pracodawcy 1) Czy pracownik może odmówić wykonywania pracy w godzinach nadliczbowych, jeśli jest to praca inna rodzajowo niż określona w umowie o pracę? Polecenie pracy w godzinach nadliczbowych wiąże pracownika nie tylko wówczas, gdy zlecono mu pracę zgodną z umówionym rodzajem, lecz również wtedy, gdy zlecono mu inną pracę (por. wyrok SN z dnia 1 sierpnia 1990 r., sygn. akt I PRN 7/90). Praca ta jednak powinna odpowiadać posiadanym przez pracownika kwalifikacjom (por. wyrok SN z dnia 8 maja 1997 r., sygn. akt I PKN 131/97, OSNP 1998/6/178). Generalnie czas pracy pracownika zatrudnionego w podstawowym systemie czasu pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 4 miesięcy (art. 129 K.p.). Z kolei zgodnie z art. 151 K.p. praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także ponad przedłużony dobowy wymiar tego czasu stanowi pracę w godzinach nadliczbowych. Praca taka jest dopuszczalna tylko w razie: konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii,   wystąpienia szczególnych potrzeb pracodawcy. Należy wyjaśnić, iż pojęcie "szczególne potrzeby pracodawcy" oznacza sytuacje wyjątkowe, które nie powinny być nadużywane przez pracodawców. W uzasadnieniu wyroku z dnia 26 maja 2000 r. (sygn. akt I PKN 667/99, OSNP 2001/22/662) Sąd Najwyższy stwierdził, że szczególne potrzeby pracodawcy to potrzeby specjalne, niecodzienne, odróżniające się od zwykłych potrzeb związanych z prowadzoną przez pracodawcę działalnością. Jednak to pracodawca, a nie pracownik decyduje czy taka okoliczność uzasadniająca potrzebę pracy ponadnormatywnej występuje. Pracownik oprócz niżej wymienionych sytuacji określonych ustawą może odmówić pracy nadliczbowej wtedy, gdy po jego stronie zachodzą jakieś szczególne okoliczności (np. choroba członka rodziny, opieka nad dzieckiem). Pracodawca może zarządzić pracę w godzinach nadliczbowych w sytuacjach wyjątkowych, niemożliwych wcześniej do przewidzenia. W zasadzie może polecić pracę w godzinach nadliczbowych wszystkim pracownikom. Zakaz pracy nadliczbowej dotyczy jedynie: pracowników młodocianych (art. 203 § 1 K.p.),   pracownic w ciąży (art. 178 § 1 K.p.),   osób niepełnosprawnych, z wyjątkiem zatrudnionych przy pilnowaniu oraz pracowników, na których wniosek lekarz wyraził zgodę na pracę ponadnormatywną (art. 15 i 16 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - Dz. U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 z późn. zm., dalej ustawy o rehabilitacji),   pracowników opiekujących się dziećmi w wieku do lat 4 bez ich zgody (art. 178 § 2 K.p.). Ponadto pracownikom zatrudnionym na stanowiskach pracy, na których występują przekroczenia najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia nie można zlecać pracy nadliczbowej podyktowanej szczególnymi potrzebami pracodawcy (art. 151 § 2 K.p.). Obowiązek pracownika świadczenia pracy ponadnormatywnej wynika z określonej w art. 100 K.p. powinności sumiennego i starannego świadczenia pracy oraz stosowania się do poleceń przełożonych. Pracownik jest zobowiązany do realizacji polecenia pracy nadliczbowej, jeżeli nie jest ono sprzeczne z prawem lub umową o pracę, a także zasadami współżycia społecznego. Bezzasadna odmowa realizacji polecenia pracodawcy świadczenia pracy nadliczbowej jest uważana za naruszenie obowiązków pracowniczych uzasadniających nie tylko zastosowanie kary porządkowej, lecz także zwolnienie z pracy w trybie art. 52 K.p. Mimo, że praca w godzinach nadliczbowych jest wykonywana w warunkach określonego już zmęczenia pracownika, to jednak nie uzasadnia odmowy pracownika wykonania polecenia pozostania poza godzinami pracy w celu zakończenia usuwania awarii (por. wyrok SN z dnia 16 grudnia 1987 r., sygn. akt I PRN 68/87, OSNC 1989/10/164).Ważne: Praca w godzinach nadliczbowych wykonywana z powodu konieczności prowadzenia akcji ratowniczej dla ochrony życia lub zdrowia ludzkiego albo dla ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii nie jest limitowana. Jednak zlecając tę pracę pracownikowi, należy uwzględnić jego wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Natomiast liczba godzin nadliczbowych przepracowanych w związku z potrzebami pracodawcy jest ograniczona i nie może przekroczyć dla poszczególnego pracownika 150 godzin w roku kalendarzowym. Liczbę tę można zwiększyć w układzie zbiorowym pracy, w regulaminie pracy albo w umowie o pracę (jeżeli pracodawca nie jest objęty układem albo nie ma obowiązku ustalenia regulaminu pracy). Zwiększając limit godzin nadliczbowych należy pamiętać o tzw. normie łączonej (art. 131 K.p.). Określa ona maksymalny tygodniowy czas pracy danego pracownika, który nie może przekroczyć łącznie z godzinami nadliczbowymi przeciętnie 48 godzin w przyjętym

student

§1. Pracownik jest obowiązany wykonywać prace sumiennie i starannie oraz stosować się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy, jeżeli nie są one sprzeczne z przepisami prawa lub umową o prace. §2. Pracownik jest obowiązany w szczególności: przestrzegać czasu pracy ustalonego w zakładzie pracy, przestrzegać regulaminu pracy i ustalonego w zakładzie pracy porządku, przestrzegać przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów przeciwpożarowych, dbać o dobro zakładu pracy, chronić jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę, przestrzegać tajemnicy określonej w odrębnych przepisach, przestrzegać w zakładzie pracy zasad współżycia społecznego.Art. 101. (uchylony)Pytania prawne (37):Wyświetl wszystkie pytania prawne Większe oknoKomentarzGość

ona

witam mam dwoch facetow ktorzy prawdopodobnie od 25 marca podejma prace dojazd musialby byc z obornik papiery maja zlozone tylko lekarza musza zalatwic w tym tygodniu prosze o odpowiedz

befree

lila - 2013-03-18 12:49:19 befree - 2013-03-18 12:29:50 witam, czy jest ktos na forum kto jest chetny podjac prace w samsungu? pytam poniewaz musze zebrac 3osoby ktore nie skladaly, badz skladaly papiery i nie maja dojazdu z tego powodu nie moga rozpoczac pracy...prosze o pilna odpowiedz zainteresowanych (usunięte przez administratora)po co ci trzy osoby?po to zeby w czworke zrobic zrzute na bene i wtedy bedzie taniej wychodzic, niz samemu dojezdzajac

lila

befree - 2013-03-18 12:29:50 witam, czy jest ktos na forum kto jest chetny podjac prace w samsungu? pytam poniewaz musze zebrac 3osoby ktore nie skladaly, badz skladaly papiery i nie maja dojazdu z tego powodu nie moga rozpoczac pracy...prosze o pilna odpowiedz zainteresowanych [usunięte przez moderatora] po co ci trzy osoby?

redzi206

Hej.Interesuje mnie tam praca jako operator wózka widłowego ale nie moge znależć tel.do work service we wronkach na poznanskiej czy moze masz bo jezeli spelniam kompetencje to z poznania bym szukal dojazdu bo nawet nie wiem czy tam cos jedzi czy pkp czy pks. [usunięte przez moderatora]

xxx

ccc - 2013-03-18 11:03:06 weteran - 2013-03-17 07:52:03 stary pracownik - 2013-03-16 20:31:41 Zgadzam się w kontroli już tylko "fachowcy " zostali, tych co mogli coś powiedzieć o jakości już nie ma. A teraz jaki szef taka kontrola,zresztą na produkcji to samo. Ale pośmiać się jest z kogo. Tylko, ze im nie wstyd to się czasami dziwię, ale widać nie.hahaha tak jak mówisz juz tylko "fachowcy" żałosne jakość jest taka jak każdy widzi - naprawdę tych co się znali czy mieli dar umiejętności kierowania i powagi wypowiedzianych słów już nie ma a szkoda bo z mądrymi inaczej sie rozmawia niz z gupimi o obecnm szefie kontroli nie chce sie wypowiadac bo nie ma o czym bo z nieudacznika nie zrobisz super kierownika (usunięte przez administratora). na produkcji ciekawe kiedy po pezecie ktos zostanie kierownikiem. smieszne nie to jest zalosne ze teraz tacy ludzie sa i na takich ludzi samsung stawia im glubsza kadra tym wieksza porazka - szkoda sie wysilac i o ta jakosc dbac hahahahahahahahahahahahahahahazałoża niebieskie fartuszki i mysla że są kims to dna totalne zwykły pracownik musi uczyc kontrolera co z czym sie je a potem jaki on to ważny

ccc

weteran - 2013-03-17 07:52:03 stary pracownik - 2013-03-16 20:31:41 Zgadzam się w kontroli już tylko "fachowcy " zostali, tych co mogli coś powiedzieć o jakości już nie ma. A teraz jaki szef taka kontrola,zresztą na produkcji to samo. Ale pośmiać się jest z kogo. Tylko, ze im nie wstyd to się czasami dziwię, ale widać nie.hahaha tak jak mówisz juz tylko "fachowcy" żałosne jakość jest taka jak każdy widzi - naprawdę tych co się znali czy mieli dar umiejętności kierowania i powagi wypowiedzianych słów już nie ma a szkoda bo z mądrymi inaczej sie rozmawia niz z gupimi o obecnm szefie kontroli nie chce sie wypowiadac bo nie ma o czym bo z nieudacznika nie zrobisz super kierownika (pozdro dla slawka k). na produkcji ciekawe kiedy po pezecie ktos zostanie kierownikiem. smieszne nie to jest zalosne ze teraz tacy ludzie sa i na takich ludzi samsung stawia im glubsza kadra tym wieksza porazka - szkoda sie wysilac i o ta jakosc dbac hahahahahahahahahahahahahahaha

po

Takiego bajzlu jak w samsungu dawno nie widziałem , gonią do roboty by plan wykonać a w niedziele przychodzisz by zarobić , a roboty brak bo do przodu nie wolno robić , temu co organizuje prace brawo za traktowanie ludzi jak .........,szkoda nerwów, żenada

nova

hej a skąd dojeżdżasz?

nova

hej ,gdzie robisz? i na jaką zmiane chodzisz?

iza - 2013-03-18 08:06:42 kasia - 2013-03-18 08:03:34 WITAM SZUKAM DOJAZDU Z LUBASZA CHETNI PISAC (usunięte przez administratora) MAM SWOJ SAMOCHOD MOZNA SIE WYMIENIAC JAZDA PO TYGODNIU POZDRAWIANKIhej mam samochod tez mozna sie wymieniac tyle ze mam 3 osoby ktore ze mna juz sie zabieraja jesli chcesz mozesz z nami sie zabierac? ale na jaka zmiane chodzisz i gdzie pracujesz/Też bym mógł kogos zabierac z tych okolic jak chodze na 16 teraz i tez pracuje na lodówkach jak narazie sam jeżdze i nie zbyt mi to na reke jakby co służe transportem

iza

Dopiero co zaczełam prace na lodówkach niby zadowolona jestem z wykonywanej pracy nie rozumiem ludzi którzy pisza że tu tak zle? może za krótko tu pracuje i jeszcze nie poznałam polityki samsunga ale pewnie sama sie przekonam że tu trzeba zostawac dłużej a ie jak by mi sie chciało. Tylko tego nie rozumiem jak mozna zmusic kogos do pozostania dłużej? w umowie mamy 8 godzin nic nie rozumiem. Teraz słysze że jakies smieszne zmiany maja byc na jakiej zasadzie ma to polegac? wie ktos konkretnie/

naaaa

jak to jest z tymi ocenami/ od tego jaka dostane ocene roczna bedzie zalezec moja powyzka?

Ola

mala - 2013-03-17 18:57:29 jak tam oceny pracownicze??? możecie powiedzieć czy 5 to była najwyszsza czy najnizsza ocena, i jak wg tego będą podwyżki, nic nie wiem bo jestem na chorobowym długgimm...ocena 5 to jedna z niższych najlepsza to 1 ale nie wiem czy ktos taka dostał przewaga 3. Tylko mnie zastanawia to jak oni podejda do podwyżek z tymi ocenami

Zostaw merytoryczną opinię o SAMSUNG ELECTRONICS POLAND MANUFACTURING Sp. z.o.o. - Wronki

• Jak się pracuje w SAMSUNG ELECTRONICS POLAND MANUFACTURING Sp. z.o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SAMSUNG ELECTRONICS POLAND MANUFACTURING Sp. z.o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAMSUNG ELECTRONICS POLAND MANUFACTURING Sp. z.o.o.?

SAMSUNG ELECTRONICS POLAND MANUFACTURING Sp. z.o.o.