logo Action

Action

Zamienie

Wywiadu udzielił:
Sławomir Harazin Wiceprezes Zarządu Action
Jak kształtuje się strategia marketingowa Państwa firmy? Jakie plany na najbliższy czas?
W ACTION mamy przemyślaną strategię marketingową z obszaru B2B, opierającą się na współpracy z mediami branżowymi oraz współpracy z producentami przy okazji organizacji szkoleń i road show dla naszych klientów. Bezpośredni kontakt z klientem oraz jego edukacja są dla nas kluczowe przy realizacji celów biznesowych. ACTION zdecydowanie wyróżnia rozbudowany i skuteczny marketing marek własnych. Należący do nas ActiveJet jest liderem na rynku alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek. Z kolei marka Actina, pod którą produkujemy m.in. serwery, ma na swoim koncie mnóstwo prestiżowych wdrożeń m.in. ponad 3 tys. serwerów ActinaSolar pracuje obecnie w Europejskim Centrum Badań Jądrowych (CERN), przy legendarnym Wielkim Zderzaczu Hadronów. Jako pierwsi w branży wykorzystaliśmy do promocji naszych marek potencjał marketingu sportowego. W latach 2012-2013 marka ActiveJet widoczna była jako główny sponsor klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Dziś logo ActiveJet zdobi koszuli zawodowej grupy kolarskiej ActiveJet Team jeżdżącej w prestiżowych międzynarodowych wyścigach, transmitowanych w stacjach telewizyjnych na całym świecie. Marka ActiveJet ma dziś w Polsce pozycję lidera. Sponsoring grupy kolarskiej rozszerza rozpoznawalność brandu zagranicą, co jest niezwykle ważne, ponieważ intensywnie rozwijamy się poza granicami Polski.

Rozszerzanie oferty oraz poszukiwanie nowych branż to podstawa naszej strategii biznesowej. Nieustająco rozwijamy się jako grupa kapitałowa, wchodzimy na nowe rynki, rozszerzamy portfolio produktów, działamy na różnych obszarach i współpracujemy z największymi firmami na świecie. W 2013 r. rozpoczęliśmy działalność w Niemczech poprzez Action Europe GmbH, a w 2014 roku rozszerzyliśmy ją dodatkowo, włączając do grupy kapitałowej działające w branży e-commerce Lapado GmbH. Do realizacji ambitnej strategii biznesowej potrzebujemy najlepszych specjalistów, stąd nasza troska o środowisko pracy, które im proponujemy. Jesteśmy dużą organizacją, zatrudniającą ponad 500 osób, ale struktura własnościowa pozwala zachować bardzo elastyczny sposób zarządzania. To ma wpływ na politykę zatrudnienia, system wewnętrznych awansów i indywidualne podejście do pracowników. Zapraszamy do zespołu najlepszych i staramy się zapewnić im najlepsze warunki zatrudnienia.

Dewiza firmy i jej wartości?  Czy biorą Państwo udział w jakiś przedsięwzięciach prospołecznych?
Podstawę naszej firmy stanowią pracownicy. ACTION to jeden organizm i dla jego prawidłowej pracy konieczna jest dobra kondycja wszystkich składających się na niego elementów. Zatrudniamy ludzi o różnych profilach akademickich, doświadczeniu zawodowym i cechach osobowościowych, tak by dopasować je do pracy w poszczególnych działach w spółce. Działamy w myśl strategii employer branding. Całość realizowanych działań wpływa bezpośrednio na zaangażowanie pracowników w proces zarządzania, co przekłada się na wspólną realizację celów, wynikających ze strategii firmy.
ACTION działa w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego, do czego zachęca również swoich pracowników. Spółka bardzo ceni sobie sport, bowiem to on uczy, jak konsekwentnie dotrzeć do wyznaczonego celu. Dlatego stale podejmujemy działania sponsorskie i te skoncentrowane na lokalnych społecznościach. Uważamy, że każdy na miarę swoich możliwości powinien angażować się w życie wspólnoty, w której funkcjonuje. Dla wewnętrznego i zewnętrznego CSR-u ważne jest również to, że zatrudniamy ponad 30 osób niepełnosprawnych.
Niejednokrotnie doceniano nas jako pracodawcę. W 2013 roku zdobyliśmy prestiżową nagrodę Pracodawca Godny Zaufania. Wpływ na to miała nie tylko prowadzona przez spółkę polityka pracownicza, ale także szerokie możliwości rozwoju zawodowego.

Co jest istotą Państwa pracy?
W ACTION z pewnością nie można narzekać na nudę w pracy. Nowe projekty, wprowadzanie nowych produktów, współpraca kolejnymi klientami na całym świecie oraz styczność z nowymi technologiami, to dla nas codzienność. My wszyscy jesteśmy jak drużyna. Żeby wygrać, potrzebujemy zdecydowanej gry w teamie. Pragniemy być najlepsi, dlatego wciąż szukamy nowych, świeżych i kreatywnych umysłów. Właśnie dzięki nim, możemy realizować coraz to nowsze pomysły. Na co dzień liczy się elastyczność w działaniu i determinacja w dążeniu do celu.

Jak Państwa pracownicy są motywowani do działania?
System motywacyjny w ACTION składa się z części stałej i części zmiennej wynagrodzenia. Część zmienna wynagrodzenia tj. premie, efekty, dodatki itp. wyliczane są w poszczególnych działach na podstawie wewnętrznych zasad premiowania.
Pozafinansowe dodatki do wynagrodzeń funkcjonują głównie w działach związanych ze sprzedażą, gdzie pracownicy dzięki wzmożonej aktywności sprzedażowej w konkretnych grupach produktowych, mogą otrzymać nagrody rzeczowe. Wszyscy pracownicy mają dostęp do pakietu sportowego - Karty Multisport, ubezpieczenia zdrowotnego i grupowego, Karty Lekowej czy siłowni oraz sali squash na terenie firmy. Ponadto, z ZFŚS otrzymują dofinansowanie do wczasów w firmowym ośrodku wypoczynkowym oraz bony i paczki świąteczne. Pod koniec każdego roku menedżerowie i zarząd spółki wybierają najbardziej zasłużonych pracowników, którzy otrzymują dyplomy i drobne upominki.

Integrujecie się Państwo wspólnie podczas jakiś wypadów czy imprez?
Oczywiście, że tak. My lubimy spędzać wspólnie czas nie tylko w biurze. Organizujemy wiele imprez dla pracowników i naszych klientów. Ponadto, razem świętujemy rocznice, Wigilię czy inne ważne dla spółki wydarzenia. Bardzo często uczestniczymy wspólnie w imprezach sportowych. W tym roku, po raz drugi z rzędu, 40-osobowa drużyna weźmie udział w igrzyskach rynku kapitałowego, czyli w Capital Market Games w Zakopanem. W zawodach biorą czynny udział pracownicy różnych szczebli z Prezesem Zarządu na czele. Zmagać się będą w takich dyscyplinach, jak lekkoatletyka, siatkówka, koszykówka, kolarstwo czy pływanie.

Co by zaliczył Pan do największych sukcesów firmy?
Jednym z naszych największych osiągnięć w ostatnim czasie było wejście na  rynek niemiecki poprzez spółkę własną Action Europe GmbH oraz Lapado GmbH. Dużym sukcesem jest fakt, ze nieustająco się rozwijamy. Na dzień dzisiejszy mamy prawie 13 tysięcy klientów w Polsce i Niemczech oraz eksportujemy ponad 60 grup produktowych do 44 krajów świata. Obroty grupy kapitałowej ACTION w 2013 roku wyniosły prawie 5 mld złotych i będą sukcesywnie rosły. ACTION od 2006 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. W rankingu spółek giełdowych zajmujemy 3. miejsce wśród 378 notowanych na niej podmiotów.
Perspektywy naszego biznesu wciąż się poszerzają, pragniemy robić jeszcze więcej niż dotychczas. Z tego względu zawsze cenimy sobie nowych, kreatywnych pracowników z pasją, która pomoże im pracować na sukces swój i ACTION.
Ostatnio dodane oferty pracy przez Action
Telefoniczny Konsultant Centrum Obsługi Klienta zobacz ofertę