logo Action

Action

Zamienie

Wywiadu udzieliła:
Magdalena Kościuk Kierownik Działu Szkoleń i Rekrutacji Action
Jak wygląda proces rekrutacji w firmie ACTION?
W ACTION stawiamy na nieustanny rozwój kompetencji, rozwiązań, wiedzy oraz poziomu świadczonych usług. Poszukujemy najlepszych kandydatów, którzy razem z nami będą tworzyć sukces całej organizacji. Zależy nam na rozwoju zawodowym naszych pracowników, dlatego pierwszeństwo zawsze dajemy aplikantom z wewnątrz organizacji. Rekrutacja zewnętrzna rozpoczyna się dopiero w przypadku braku osób spełniających wymagane kryteria.
Proces rekrutacji zewnętrznej przebiega u nas zwykle według następujących etapów - analiza kwalifikacji na podstawie przesłanych dokumentów aplikacyjnych, rozmowa kwalifikacyjna telefoniczna wybranych kandydatów ze specjalistą ds. rekrutacji, rozmowa kwalifikacyjna osobista wybranych kandydatów ze specjalistą ds. rekrutacji oraz rozmowa kwalifikacyjna wybranych kandydatów czy kandydatek, z menedżerem lub dyrektorem działu.

Czy Państwa jest nastawiona na zatrudnienie osób młodych zaraz po ukończeniu szkoły?
Wierzymy, że nasz sukces zależy od wiedzy, kompetencji i zaangażowania naszych pracowników, dlatego studenci są dla nas cennym kapitałem. Staramy się zapewnić im zdobycie pierwszego doświadczenia i rozwoju zawodowego właśnie w Action.
Studenci najczęściej zaczynają na takich stanowiskach, jak asystent czy konsultant handlowy, ale bogacąc się o nową praktykę, awansują nawet do szczebla menedżerskiego.

Żeby dać się znaleźć młodym czy biorą Państwo udział targach pracy i jak kwestia współpracy w ramach praktyk?
Wykorzystując okazję do zaprezentowania się szerokiemu gronu potencjalnych kandydatów ACTION uczestniczy w Wirtualnych Targach Pracy Pracuj.pl, Warszawskich Targach Pracy, Absolvent Talent Days oraz innych wybranych eventach, na których można zapoznać się ze specyfiką pracy w naszej spółce i aplikować na załączone oferty pracy.  Jednocześnie w trakcie roku  i podczas wakacji, w zależności od bieżących możliwości i potrzeb firmy, organizujemy praktyki.  Propozycje odbycia praktyk pojawiają się jako aktualne oferty pracy.

Czy korzystanie Państwo jako firma z zewnętrznych zasobów ludzkich?
Polityką firmy jest m.in. bazowanie na kompetencjach osób zatrudnionych wewnątrz organizacji, dzięki czemu biznes może być prowadzony szybciej i z większą elastycznością w dostosowywaniu się do rynku. Jedynie w uzasadnionych biznesowo sytuacjach decydujemy się na Outsourcing.
To samo tyczy się np. pracy zdalnej- Większość pracowników zatrudniona jest w Centrali firmy pod Warszawą, niezwykle rzadko decydujemy się na stałą współpracę z wykorzystaniem pracy zdalnej. Natomiast bardziej elastycznie podchodzimy do tego rodzaju pracy przez jeden lub dwa dni, dla pracowników, którzy w uzasadnionych ku temu przypadkach jej potrzebują.

Jakie stanowiska są w obszarze Państwa poszukiwań pracowników?
Najczęściej zapraszamy do współpracy osoby zainteresowane stanowiskami takimi, jak Młodszy Handlowiec, Asystent, Junior Product Manager, Product Manager, Młodszy Specjalista ds. Eksportu, Magazynier czy Programista. Pojawiające się wakaty wiążą się z rozwojem naszej firmy oraz ostatnio coraz częściej oddelegowaniem naszych pracowników do pracy przy wyższej rangi projektach.

Co jest istotnym elementem przy zatrudnianiu pracowników?
Dla kandydatów spółka ACTION przygotowała miejsca przede wszystkim w działach sprzedaży i zakupów, gdzie jest ciągła styczność z produktami najnowszych technologii. Weryfikowane są kompetencje ogólne i specjalistyczne oraz dopasowanie do kultury organizacyjnej. Ważne są umiejętności interpersonalne, takie jak: łatwość adaptacji i przyswajania wiedzy, zdolności analityczne, komunikatywność, przedsiębiorczość, determinacja w dążeniu do celu, pewność siebie oraz kreatywność. Istotne jest również to, czy osoba aplikująca jest naprawdę zainteresowana stanowiskiem – czy interesuje się daną dziedziną, ma pokrewne doświadczenie i motywację do pracy na wybranym stanowisku.
Ostatnio dodane oferty pracy przez Action
Telefoniczny Konsultant Centrum Obsługi Klienta zobacz ofertę