logo Action

Action

Zamienie

Opinie o Action

Action 2015-01-22 11:31:58 [pracodawca]
Dziękujemy za przedstawienie swojej opinii na temat pracy na magazynie. Niektóre szczegóły zawarte w wypowiedzi nie są zgodne z prawdą co może wynikać z braku informacji.

Praca na magazynie Action jest od poniedziałku do piątku na 2 zmiany 7-15 i 15 - 23 (czasami dłużej w zależności od ilości pracy).

W magazynie nie ma premii uznaniowych, jest to efekt za wyniki pracy wyliczany przez kierownika. Można zarobić więcej niż w opisywanym przypadku, nawet dodatkowo do 50% podstawy.

Nadgodziny mogą być odbierane, zależy to od organizacji pracy na magazynie, lub wypłacane maksymalnie w przeciągu 1 kwartału.
Odbiór nadgodzin ustala kierownik - za 5,5 nadgodzin otrzymuje się 1 dzień wolny.

Podwyżka po 2 latach jest w wysokości 300 zł brutto.

Benefity dotyczą wszystkich pracowników Action. Zapraszamy po informacje.
Action 2015-01-22 11:33:34 [pracodawca]
Wynagrodzenie za urlop wylicza się z podstawy i składników zmiennych wypłacanych w okresach nie dłuższych niż 1 miesiąc, stąd wypłaty premii kwartalnych nie mogą być wliczone do dodatku urlopowego.
Anty Action 2015-01-26 08:16:49
Czyli obchodzicie prawo zawężając okres wyliczając tylko średnia z miesiąca , wybierając miesiąc w którym nie ma premii (w tej firmie jest co 3miesiace)....
Przewrotne to, trochę sprytne ale nie do końca. Bardziej to nadużycie prawa niż jego interpretacja. I tak na każdym korku w Ekszion.......
Action 2015-01-26 12:00:17 [pracodawca]
Wszystkie wyliczenia prowadzone są zgodnie z: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (Dz. U. z dnia 9 stycznia 1997 r.)
zainteresowana 2015-04-09 11:30:33
Witam, zastanawiam się nad złożeniem aplikacji na stanowisko asystentki w dziale eksportu. Proszę o informację o możliwościach awansu, rozwoju kariery w firmie.
Action 2015-04-09 11:37:48 [pracodawca]
Witam, dziękujemy za zainteresowanie stanowiskiem Asystentki w Dziale Eksportu. Jest to dział sprzedaży zagranicznej więc rozwój jest w kierunku specjalisty ds. eksportu. Nie wykluczamy możliwości rozwoju do innych działów, a przy znajomości języka niemieckiego nawet do spółki zależnej w Niemczech - ACTION EUROPE.
zainteresowana 2015-04-09 12:20:01
Dziękuję, ale proszę o rozwinięcie tematu. Czy jest jakaś sztywna ścieżka kariery? Jak działają awanse? Czy musze przeproacowac jakiś konkretny czas na stanowisku asystentki?
Action 2015-04-09 16:20:52 [pracodawca]
Oczywiście możliwości awansu istnieją. W spółce nie ma sztywnej drabinki awansu. Natomiast funkcjonuje dobrze działająca rekrutacja wewnętrzna. Większość menedżerów, również osoby pracujące obecnie w Zarządzie, to osoby, które wcześniej pracowały u nas na niższych stanowiskach. W wypadku stanowiska, na które chce Pani aplikować, naturalnym awansem byłby młodszy specjalista ds. eksportu, co najczęściej dzieje się po 1 roku pracy.
WOJTEEK 2015-04-22 13:15:31
Witam mam pytanie do zarządu action czy wy wiecie że firma van CZY WIECIE O TYM FAKCIE CZY TEŻ TO UKRYWACIkoppen van eijk z którą współpracujecie wysyła do waszego magazynu w Zwaagdijk w 90 procentach kryminalistów .ludzi po wyrokach więzienia i po bardzo ciężkich przestępstwach nawet takich jak zabójstwo.Koordynatorka z van koppen oddział zwaaagdijk załatwia prace znajomym własnie z takiego środowiska.W biurze van koopen nie trzeba dołanczać do cv zaświadczenia o niekaralności .Osobiscie pracowałem w action i zostałem okradzoiny z telefonu kom kiedy zgłosiłem to koordynatorce powiedziała żebym jej głowy nie zawracał bo jak się nie zamknę to z roboty z akciona wylecę .PYTAM WAS E BO PODOBNO JESTEŚCIE FIRMĄ PRZYJAZNĄ LODZIĄ .DLACZEGO NIKT TEGO NIE SPRAWDZA .LUDZIE Z VAN KOPPEN PRZYCHODZĄ DO WASZEGO ACTION POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW I ALKOCHOLU .CZEKAM NA INFO W TEJ SPRAWIE I INFORMUJE WAS ZE BĘDE OPISYWAŁ TĄ SPRAWĘ DO CHOLENDERSKIEJ GAZETY I DO PRACOWNIKÓW Z ACTION Z Z ZARZĄDU POCHODZENIA HOLENDERSKIEGO BO ICH TA SPRAWA POWINNA ZAINTERESOWAĆ CO DZIEJE SIĘ W ACTION.
Action 2015-04-22 15:03:40 [pracodawca]
Witam, w odpowiedzi na Pana pytanie informujemy, że firma ACTION z Holandii (ACTION NL z Zwaagdijk), o której Pan pisze, nie jest w żaden sposób powiązana z ACTION S.A. w Polsce. Powyższe zarzuty prosimy przekierować bezpośrednio do właściwej firmy. Jest to jedynie zbieżność nazw. ACTION SA nie posiada oddziałów w Holandii.
WOJTEEK 2015-04-22 16:18:39
oj bardzo przepraszam i dziękuje za szybką odpowiedz pozdrawiam
Wojtas 2015-04-29 07:33:11
Hehe
To nie my:)
marek 2015-06-30 15:31:22
wiecie co, ogólnie firma całkiem dobra, tylko dlaczego zakładają, ze ktoś kto zajmuje si e redagownaiem serwisu internetowego musi być niepełnosprawny? to już jest lekka dyskryminacja moim zdaniem,a takie kwiatki mają miejsce we Wrocławiu (usunięte przez administratora)
Action 2015-07-01 10:12:44 [pracodawca]
wpis nie dotyczy ACTION S.A. a innej spółki Blue Action, ACTION nie posiada i składa ofert do pracy we Wrocławiu
renata 2015-07-25 10:28:36
A jak w tej firmie wygląda polityka zatrudniania ludzi 50+. Czy ktoś w wieku 55 lat z wykształceniem logistycznym i biegłym niemieckim ma szanse w dziale eksportu importu - gdziekolwiek, byle z faktycznym wykorzystaniem języka ? Czy firma ma politykę twz " młodego dynamicznego zespołu " - czytaj : po prostu - młodzi i wystarczy ? Czy występuje w tej firmie dyskryminacja ze w,błędu na wiek, że najpierw, to wcale nie przyjmą, a jak już przyjmą, to za niższą pensję w zamian za wyższe wymagania niż od młodych ?
Teraz pracuję w takiej firmie, gdzie muszę się godzić na znakomicie niższą pensję i jawnie więcej obowiązków niż młodzi wykonujący tę samą pracę i mnie to finansowo, a jeszcze bardziej - moralnie uwiera i chciałabym zmienić, ale nie z deszczu pod rynnę.
Nick 2015-07-29 21:25:27
Po rozmowie kwalifikacyjnej odnioslem wrazenie ze prezesi zarzadzaja firma po polsku czyli wszystko robia sami a szefowie dzialow nie maja samodzielnosci.
Nie chce podawac szczegolow rozmowy ale oceniam ja jako wielce nieprofesjonalna. Stracilem czas.
calineczka 2015-09-24 11:53:45
Niestety drogi kariery w firmie po prostu nie ma. Owszem istnieją może jakieś ścieżki jednak są tak mocno zakamuflowane iż przez wiele lat pracy nie udało mi się na taką trafić.
Mam pytanie jeśli wnioski do przełożonego, który nie docenia pracowników i nie potrafi ich motywować są bezskuteczne, do kogo może się zwrócić sfrustrowany pracownik ?
świadek 2015-09-24 12:03:27
Byłam świadkiem jak do działu kadr przyszedł pracownik magazynu, był niemy. Wyciągnął kartkę na której zapisane miał nadgodziny; na pytanie czy ustalił te nadgodziny z przełożonym - zaprzeczył. Został poinformowany iż tylko ustalone nadgodziny mają znaczenie. Była bardzo zaskoczony i zaniepokojony. Zastanawiałam się wówczas co z czasem który poświęcił pracy ? Jak to możliwe iż nie miała ona znaczenia przy wynagrodzeniu czy tez dniach wolnych.
prawda boli 2015-10-05 11:16:22
prawda jest taka ze nie płacą za nadgodziny !
Action 2015-10-08 11:54:01 [pracodawca]
Każdy pracownik ACTION ma możliwości rozwoju. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Działu HR.
Action 2015-10-08 12:01:05 [pracodawca]
Zgodnie z Kodeksem Pracy każdy ma prawo spisywać swoje godziny pracy. Praca w nadgodzinach może być wykonywana jedynie za zgodą przełożonego.
Action 2015-10-08 12:04:57 [pracodawca]
Nadgodziny mogą być umieszczane przez pracodawcę w harmonogramie jako dni do odbioru: np. za 5,5 godziny dostaje się cały dzień wolny. Nieodebrane nadgodziny są wypłacane w przyjętym okresie rozliczeniowym tj. obecnie raz na kwartał.
g...o prawda 2015-10-11 09:13:05
Za zgodą przełożonego???? Pierwsze słyszę... Szkoda pisać
Jakościówka 2015-10-14 08:08:32
Planuję zgłosic swoją kandydaturę na stanowisko Spec ds. systemu zarzadzania jakością, jako mam doświadczenie i fioła na punkcie jakosci, więc może się przydam? ;) Moje pytania brzmią ...czy nikt na tym stanowisku nie pracował? czy to nowe stanowisko? Czy to pełen etat czy też na jakąś częśc etatu? Jak z zarobkami w firmie?
Action 2015-10-14 09:31:54
Proces rekrutacji na specjalistę ds. systemu zarządzania jakością zbliża się ku końcowi. Nie jest to nowe stanowisko w organizacji. Praca na pełen etat. O wynagrodzeniu rozmawiamy podczas pierwszego spotkania.
Anna 2015-10-15 21:40:04
Witam, mam pytanie czy podczas nowych rekrutacji korzystacie Państwo z istniejącej bazy danych? Chciałabym aplikować na stanowisko asystenckie w dziale eksportu, jednak kiedys juz wysyłałam Cv na podobne stanowisko i zastanawiam sie czy jest sens jeśli wcześniej ńie zostałam zaproszona na rozmowę?
Action 2015-10-16 14:41:08
Zapoznajemy się z każdym złożonym CV. Nie wiem na jakie stanowisko wcześniej Pani aplikowała i jak dawno, warunki przy kolejnych rekrutacjach ulegają zmianie. W odpowiedzi na aplikację na każdą aktualną ofertę pracy kontaktujemy się z wybranymi kandydatami w przeciągu 2 tygodni.
george 2015-10-18 11:29:29
nie , przewaga obioru godzin - 5,5h za dzień wolnego . Kolega miał 35h to kazali mu wypisać 4 dni odbiór reszta zapłacili.
Action 2015-11-05 15:41:15 [pracodawca]
Zmiana ustalana jest z Kierownikiem Zmianowym. Praca w Zamieniu jest 7-15 lub 15-23 a praca w Nadarzynie jest 8-16 lub 15-23. Więcej pracowników przypisywanych jest do drugiej zmiany tj. 15-23. Zależy to również od Sekcji Magazynowej, liczby zamówień, okresu w trakcie roku itp.
Action 2015-11-09 08:25:44 [pracodawca]
W ogłoszeniu na Asystenta Eksportu/Importu są poniższe wymagania, nie wymagamy znajomości branży i doświadczenia 2-letniego:

Wymagania:

bardzo dobra znajomość języka angielskiego
mile widziana bardzo dobra znajomość drugiego języka
dobra znajomość aplikacji MS Office szczególnie Excel
dobra organizacja pracy
komunikatywność
mile widziane doświadczenie w sprzedaży eksportowej lub zakupach importowych na podobnym stanowisku
niemka 2015-11-24 13:52:45
A ja polecam Action jako pracodawcę. Zaczynałam od zera w tej firmie, a teraz dostałam szansę i mogę rozwijac się w zagranicznym oddziale Action.
klakierzy 2015-12-29 08:56:44
połowa opinii na tym forum (pozytywnych oczyswiscie)
pochodzi z działu kadr tej firmy,
Action 2015-12-29 09:22:48 [pracodawca]
Podajemy nick Action przy każdej wypowiedzi firmowej.
Agnieszka 2016-04-27 21:36:39
Najbardziej przyjazne miejsce pracy w jakim pracowałam. Głównie ze względu na współpracowników i dogodne warunki pracy(lokalizacja, nowoczesny, wygodny budynek, bezpłatna siłownia, duży parking). Firma jest duża, zapoznanie się ze strukturą i wdrożenie trochę trwa ale ludzie życzliwi i pomocni choć zdarzają się wyjątki, tak jak wszędzie.Polecam
Janek 2016-07-01 16:07:30
Oferta pracy na handlowca jest aktualna. Ciekawe dlaczego od połowy kwietnia nie znaleźli pracownika na teren zachodniopomorski i pomorski, pomimo ogłoszeń na portalach???
DLP 2016-07-22 15:10:30
Super firma. Pracowałam dla nich przez 8 lat. Wiceprezes (usunięte przez administratora) super inspirujące osoby, wiadomo - wymagające. Dużó można się tam nauczyć. Oczywiście ma swoje za uszami jak każdy pracodawca, w tej, w której jestem teraz z resztą też, ale w Action to był bardzo dobry czas.
Jurek 2016-07-27 12:32:51
zastanawiam się na pracą w Action ale słyszałem że są jakieś problemy z Urzędem Skarbowym/ opieram się na ostatnich komunikatach gield/ czy coś wiadomo jak obecnie wyglada sytuacja ekonomiczna? zależy mi na pracy w miarę stabilnej firmie
Jurek 2016-07-27 12:33:24
KInder 2016-08-06 14:48:20
Jak ktokolwiek ma podjąć pracę w tej firmie - ODRADZAM.Wiem co piszę iz pracowałem w niej prawie pięć lat jeszcze w starej siedzibie na Jana Kazimierza- tam było wszystko ok. pod względem nadgodzin i płacy.Po przenosinach na Dawidy wszystko się zmieniło-mniejsze płaca które w starej siedzibie i najważniejsze kompletnie nie liczą się z pracownikiem i nie kwestionują kodeksu pracy - kiedyś i teraz.Przykład- miałem zmianę od 15-23 , tyle pracy że czasami wychodziło się o 4-6 rano -czas odpoczynku( nie mówię o dojazdzch to 12 h) a, jak się spóźniasz następnego dnia to - Wieka pretensja na którą ty przychodzisz do pracy. Nie wieżcie w to ogłoszenie iż żadnym przyjęciem towaru się nie będziecie zajmować iż jest specjalny dział który się tym zajmuje to 1. Po 2.Tylko szykają ofiar na zmianę od 15-23 gdzie nigdy poza sezonem się wychodzi o czasie(sezon od września do marca) i do tego beznadziejne wydostanie się z tej DZIURY.PO 3.Jak chcesz zarabiać 1300-1500 zł będąc doświadczonym pracownikiem - TO POWODENIA.Za moich czasów ściągali pracowników autokarem z Radomia którzy może popracowali góra 5 miesięcy iż nie płacili co miesiąc na czs i zrobili strajk iż nie wchodzą do pracy jak nie dostaną wypłaty- wszyscy zrezygnowali.Po 4.Nie wierzcie w godziny pracy w ogłoszeniu-praca tylko 15-23(i więcej) iż tylko starzy pracownicy pracują na zmiany.Po 5.Pani która do was odzwoni powie wam że już poranne godziny są wykożystane(kłamie jak z nut). Po 6.Nie macie możliwości noszenia telefolów komórkowych ze sobą(ze względu na kradzieże).Po 6.Są karty czasu pracy iż są bramki jak na lotniskach i cię w ten sposób weryfikują z czasu pracy -OSZUŚCI-bo jak wychodziłem po 23 - na drugą 2
przerwę z 100% która jest płatna obcinają ją tobie w całości do wypłaty ( uwzględniają pracy w godzinach nocnych i nadliczbowych)PO 7.Na rozmowie mówią ci o premi -WIELKI KŁASTWO- jak nie będziesz zostawał do samego końca (i lizał du.ę kierownikowi) to zapomnij). PO 8.Kolaś Sebastian.S jest kierowikiem Magazynu na Dawidach i wy--uał z tej funkcji swojego kolegę który był jego kierownikiem - Pie--olony karielowicz jego zastępca Paweł.P- jeszcze większa m-da.
Jeżeli macie pytania co do Action to piszczie iz non stop nam kontakt z pracownikami i jestem na bierząco i pracując w dodatku o - krok.
A ijeszcze jedno LUDZIE-Nie wierzcie że Firma -DUŻA-PERSEKTWWICZNA- KŁAMSTWO WIELKIE.
Tą firmę - Ściga FISKUS za podatki od 2012-2014r.
ZASTANÓW SIĘ - LUB NAPISZ.
POZDRAWIAM.
areckimm1@Wp.pl
actionfan 2016-08-08 09:12:12
Napisz jak to jest że firma sprzedaje produkty po cenach wyższych niż można kupić w sklepach internetowych??? w czym jest myk???
Maciek 2016-08-08 10:40:48
No nie wiem, chyba wszystko jest tutaj w porządku, tak mi się przynajmniej wydaje, a ja się na tym trochę znam
Ocena klienta 2016-11-22 11:42:14
Nie widziałem bardziej chorej firmy.jak ta wasza .
Aby jako potencjalny klient poznać przykładowe często kosmiczne ceny ,należy się obowiązkowo zarejestrować ,a rejestracja jest obowiązkowo - płatna,.
Tak więc należy mieć daleko w czterech literach takie firmy.
Najzabawniejsze jest że handlowcy z Allegro Ebay Aliexpress w detalu mają ceny porażająco niższe od waszych w hurcie.
Jeszcze trochę takiej polityki i skończycie na dnie jak wielu innych zarozumiałych co myśleli że klienci to idioci
bambino 2016-11-23 10:19:50
Pracuję u was już długo, do tej pory nie narzekałem, ale tym razem przesadziliście. Rozumiem że firma ma problemy i wymyśliliście że nie dacie pracownikom kart sodexo. Zamiast tego wpadliście na pomysł że odbierzemy premię na święta w towarze. Wszystko było by spoko, gdyby nie fakt że ceny które nam zaproponowaliście są wyższe od tych ze sferis a to już jest obrzydliwe...
Azach 2016-11-24 23:45:39
To że cena w hurtowni / dystrybutora jest wyższa niż w sklepie internetowym nie jest żadnym zaskoczeniem. Dopłaty producentów do towaru, który został zakupiony u dystrybutora to norma tj. sklep kupuje od dystrybutora za 100, od producenta dostaje 25, więc sklep sprzedaje za 85. Każdy zarabia.
ACTION 2016-12-13 09:08:13
@Ocena Klienta
Płatna rejestracja w i-serwisie Action wynika z chęci zabezpieczenia interesu naszych partnerów. Chodzi o to, aby uniknąć sytuacji, w których klient detaliczny dokonuje zakupów bezpośrednio u nas, z pominięciem resellera. Jest to także bardzo przydatne narzędzie weryfikacji klientów, gdyż dzięki konieczności dokonania opłaty, od razu uzyskujemy dane dotyczące klienta.
Warto również dodać, że opłata rejestracyjna jest w całości zwracana na konto klienta, gdy tylko przekroczy on 5000 zł obrotu w ciągu dwóch miesięcy.
noo 2016-12-30 16:45:41
Dobre!!!pamietamy jak nakupywala w Actionie roznych duperelek i kazala nam za nie zaplacic!!! bezczelna wszystko kupila pod swoim katem a cudzymi pieniedzmi chciala zaplacic. Co za tupet!!! Ale nam by do glowy nawet nie przyszło aby o tym na głos gadać. Pozdro Sowo Anonimku:-)
Megaluz 2017-01-08 13:33:41
Każda firma prowadzi swoja politykę. Nie wszystko wiemy i wydaje się nam , że coś jest źle. Nic bardziej mylnego. Szefowie mają swój plan na firmę i należy zająć się pracą a pozostałe tematy zostawić odpowiednim ludziom tak mi się wydaje. A generalnie firma stoi dzięki pracownikom.
Zniesmaczenie 2017-01-08 22:09:18
Firma wcale nie stoi dzięki pracownikom, jak czytam w poprzedniej opinii i prawdą nie jest, że jest w niej cudowna atmosfera jak to się firma rozpisuje na swoim profilu na FB oraz na stronie internetowej. Przykład z życia pewnego działu wzięty jak jeden z Product Managerów kazał koleżance wracać na wieś skąd przyszła... Co za burak! Może zarząd go wróci do źródeł czyli do najniższego stanowiska jakie zajmował w Action? Obrzydliwy brak kultury! Nikt z kierownictwa nie reaguje na takie przejawy buractwa.
Lokaj 2017-01-14 20:15:02

Zapomniał wół jak cielęciem był. Największe buraki w to rozzuchwaleni wielkomiejscy panowie od jednego pokolenia.
Megaluz 2017-01-15 12:18:17
Niestety napisałem prawdę o pracownikach. Taką mamy atmosferę jaką sobie stworzymy, to od nas zależy wiele!!! Szefostwo nie zawsze wszystko wie, może trzeba czasami o takich "geniuszach" ich informować?
Zostaw swoją opinię o Action - Zamienie
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Action