Opinie o Biuro Obrotu Nieruchomościami Eurodom - Anna w Piekary Śląskie

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Biuro Obrotu Nieruchomościami Eurodom - Anna. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Biuro Obrotu Nieruchomościami Eurodom - Anna o rekrutacji.

Branże: Pośrednicy w obrocie nieruchomościami

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Biuro Obrotu Nieruchomościami Eurodom - Anna w Piekary Śląskie

ANETA Nowy wpis

Nie polecam tej agencji, umówiliśmy się na obejrzenie nieruchomości, która nie została nam pokazana!!! Straciliśmy tylko czas i pieniądze.

Co możecie powiedzieć o pracy w firmie Biuro Obrotu Nieruchomościami Eurodom - Anna? Jakie macie spostrzeżenia?

Tomasz

Praca związana ze sprzedażą nieruchomości jest trudna Wymaga to doświadczenia i szkoleń a w tym miejscu tego nie ma. Poza tym tam trzeba mieć wszystko swoje od laptopa po samochód wydaje się kasę na benzynę i traci czas na dojazdy do klienta może coś z tego wyjść a może nie wyjść to zależy od szczęścia i tego na kogo się trafi. Druga kwestia to brak pensji czyli jazda na prowizji może to oznaczać brak zarobku przez wiele miesięcy jeśli ktoś szuka pracy ze stałym wynagrodzeniem to niech nie traci czasu

Marzena
@Tomasz

Z tego co napisałeś widzę, że oni ostro się wycwanili z unikaniem kosztów po swojej stronie. A jak piszesz o tym szczęściu to taka jakby szkoła życia, bo nie o szczęście tu chodzi tylko o umiejętność dorwania klienta. A jeśli chcesz przetrwać to musisz być najlepszy. ;p Rozumiem, że już raczej się w to nie bawisz aktualnie?

@Marzena

Prowadzę teraz spore przedsiębiorstwo produkcyjne z nastawieniem na rynki zachodnie. W tym miejscu z człowieka się wyciska soki jak z cytryny. A rezultatów brak. Bo uczyć się należy od lepszych od siebie. A tam puszczę się ludzi na żywioł, jak zarobią to super, jak nie, dani odejdą. Kosztów ich zatrudnienia brak to i żadna strata . A pracownik , no cóż nie dostał wiedzy i wsparcia to i poległ w temacie. A że stracił swój czas i pieniądze. A kogo to obchodzi

Marzena
@Tomasz

Czyli te odejścia tak naprawdę ich nie kosztują za bardzo? Bo tak to raczej mało prawdopodobne, że zmienią tu swoje podejście do czegokolwiek, prawda? :/

Tomasz Nowy wpis
@Marzena

Jeśli dana osoba jest nastawiona tylko i wyłącznie na uzyskanie jak największej korzyści z prowadzonej działalności bez względu na wszystko to nigdy się nie zmieni prowadzenie biznesu nie polega na tym żeby wykorzystywać pracowników tylko żeby tworzyć zgrany przyjemny zespół który wykona dobrą robotę poza tym niedopuszczalne jest aby właścicielka biura rozmawiała z za plecami pracowników o ich problemach i powiadamiał a o nich klientów bo tak naprawdę to jest nie na miejscu bycie plotkarą to małomiasteczkowy styl bycia trochę żałosny jak na osoby po 40 roku życia deklarujących się jako dorosłe odpowiedzialne i znające rynek

Dani

My chcieliśmy kupić działkę budowlana a chcieli sprzedać orną ! Zebrali kase i cisza ! Sprawa skończy sie w sadzie

Bolesław
@Dani

Nie dziwcie się Państwo. Tak się tam pracuje. Tam liczy się tylko kasa, a nie klient. Na dostatnie życie trzeba jakoś przecież zarobić, a że nabija się klienta w butelkę, to już kwestia nieistotna.

Bolesław
@Dani

Sprawdzając w Sądzie KW,jest tam wpis jak byk że są to grunty orne, a nie działka budowlana. Jeśli biuro nieruchomości nie umie tego jasno i dokładnie sprawdzić, to nie ma prawa niczego proponować klientom. Przekształcenie gruntów ornych w działkę budowlaną to przecież koszty, a i nie zawsze się da to zrobić.

Darek
@Dani

Bzdury jakieś tu niektórzy piszą, wyssane z palca historie, chyba wielu ludzi pisze z zazdrości i zawiści, taka mentalności niektórych (usunięte przez administratora), przykre

@Darek

No właśnie nie bardzo. To nie są bzdury pisane z zawiści, tylko fakty.

Obserwator
@Darek

Bzdury???? A po czym Pan tak mniema i jaki byłby tego cel??? bo nikt normalny nie pisałby na forum oszczerstw wyssanych z palca. Za to jest paragraf i odpowiedzialność karna. Bo nie można kogoś oskarżać, jak się nie ma jasnych dowodów. Widocznie osoba o pseudonimie Dani miała takie przeżycia i chciała się nimi podzielić publicznie, aby przestrzec innych. Ma do tego prawo, bo ostatecznie jest wolność słowa i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię na dany temat. Jeśli Pan nie wierzy w prawdziwość słów tej osoby, to proszę to udowodnić. Polacy nie mają mentalności zawistnej, tylko idą z duchem czasu i zaczynają dostrzegać to, co według nich jest złe, błędne i niepoprawne.

Kris
@Bolesław

Sprawdzaj plan zagospodarowania ewentualnie jeżeli nie ma planu proś o decyzję o warunkach zabudowwy. To że w KW jest grunt orny nie ma znaczenia

@Kris

Jak to nie ma znaczenia? Informacje w księdze wieczystej są wiążące i nie sądzę żeby można było sobie je ot tak zmienić. Poza tym biuro nieruchomości powinno dokładnie znać status działki bo może mieć za opłatą wgląd do KW i sprawdzać co sprzedają. Nie uważasz?

Tomasz

Racja w 100% biuro nieruchomości ma pełny wgląd do KW i współpracuje z notariuszem a ten może sprawdzić wszystko. Wiem bo mnie sprawdzał.

@Kris

Większej głupoty nie słyszałem. To tak jakby mi się urodził syn, a w akcie urodzenia napisali córka. co jest w KW to jest święte i nie ma tak, że można sobie to zmienić zgodne z wolą kupującego. Biuro nieruchomości tu ewidentnie odwaliło numer i celowo albo przez bezmyślnośc, lekceważący stosunek do klienta lub lenistwo olało sprawę i mamy klops. A kupujący działkę orną problem i to spory. Czy da się ją przekształcic ? To zależy od wielu czynników. I nie zawsze jest możliwe. Poza tym zmarnowany czas, niepotrzebny stres i po co to komu....

@Tomasz

Masz racje. Przekształcenie nie zawsze jest możliwe. Z tego co słyszałem można to zrobić jak grunty są zaklasyfikowane jako nieużytki lub są ziemią o najniższej przydatności produkcyjnej klasy IV-VI. W innym przypadku może być już trudno i wymagać niezłej gimnastyki papierkowej. Jak tam bym nie odpuszczał i chociaż wystąpił do biura o rekompensatę.

Tomasz Nowy wpis

Jak znam życie to rekompensaty żadnej nie będzie bo właścicielka biura nie będzie po prostu odbierać telefonów albo po prostu zwyczajnie zablokuje numer to jest chyba sposób wielu osób prowadzących pseudo biznesy ponadto świętym obowiązkiem każdego właściciela czy też pracownika biura nieruchomości który uważa się za eksperta w tej dziedzinie jest dokładne zapoznanie się z księgą wieczystą jeśli ta osoba tego nie robi to albo ma w tym jakiś interes czyli dostaje pieniądze pod stołem od drugiej osoby mającej zamiar upłynnić działkę za wysoką cenę albo ma to w głębokim poważaniu i sprzedaje byle co byle by tylko zarobić takie podejście do biznesu to piątka z plusem gratuluję i dziwię się że ludzie korzystają jeszcze z usług tego biura po takim numerze

klientka

Kupiłam dom u tej (usunięte przez administratora). Zero jakiejkolwiek wiedzy na temat sprzedażny, zasad moralnych pośrednictwa, zero wiedzy na temat sprzedawanych domów nie wspomnę że (usunięte przez administratora) nie wie co to jest księga wieczysta, PCC, błędy w umowach, natrętna kobieta. Na niczym się nie zna tylko kasa, kasa, kasa. Omijajcie te biuro z daleka !!

@klientka

Nigdy się nie zadowoli wszystkich, biuro,,Eurodomanna,, stawia na szybką sprzedaż nieruchomości, fachowo, uczciwie i profesjonalnie, a wrogami , oszustami , nieżyczliwymi lub konkurencją się nie przejmujemy, bo ludzie podli, źli i fałszywi ludzie zawsze są , będą i się ichnie wypleni , ale wszystko zło się wraca.

Sylwia
@Anna

Nie chodzi tutaj o zadowolenie wszystkich klientów, tylko o profesjonalne i rzetelne działanie. Negatywne komentarze to nie są hejty wyssane z palca czy podstępne działanie konkurencji. Nikt nie bawi się w takie praktyki. Osoby tu piszące uczciwie ostrzegają innych, ot co.

Grazia
@klientka

Byłam klientka tej firmy i byłam bardzo zadowolona bardzo miła właścicielka udzielała dobrych rad profesjonalnie podchodziła do tematu. Z tą firmą sprzedałam mieszkanie bardzo szybko Pani informuje o wszystkim i prosze nie mówić że ta Pani nie wie co to jest KW. A takie mówienie ta "baba" to jest niegrzecznie i trochę kultury. Ma Pan prawo wyboru innej agencji nieruchomości. Chce jeszcze nadmienić ze dałam dom do sprzedaży ale w końcu zrezygnowałam, właścicielka biura nie miała do mnie żadnych pretensji. To jest moje zdanie. Jeśli będę coś sprzedawać to na pewno z tą agencją nieruchomosci

@Grazia

Dziwne stwierdzenie nikt nie miał do mnie pretensji że nie sprzedawałam domu z tym biurem... Sorry, ale klient nasz pan i może zrezygnować w każdej chwili. Czyżby były jakieś naciski bo z domu to prowizja milutka, konkretna jest dla agenta to i warto naciskać klienta.... Za wszelką cenę... A propos sprzedaży... kochana oferta 4 liter nie ukrywa, ceny zawyżone już w 2017 były kosmiczne, za klitki o standardzie mierny minus kwoty sprzedaży bajońskie, ale czego się nie robi dla prowizji ....

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Biuro Obrotu Nieruchomościami Eurodom - Anna spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
logo firmy Agent nieruchomości RE/MAX Effect Katowice
Katowice
RE/MAX Polska
Beata

Sprzedawca w salonie wyposażenia wnętrz - pracę w takim charakterze oferują teraz w Biurze Obrotu Nieruchomościami Eurodom. Trochę przydatnych informacji można znaleźć na tej stronie: https://www.gowork.pl/oferta-zewnetrzna/sprzedawca-w-salonie-wyposazenia-wnetrz,lento.plbb1024be6730adffc140439353dd064d,wloclawek Czy ktoś z Was ostatnio tam aplikował i może powiedzieć, jaka umowa jest tam na start?

Gkgo
@Beata

Ja chromole, co przebranzowienie spowodowane Covid czy już obrót nieruchomościami się kończy bo nie ma klientów

Beata

Jakie trzeba posiadać umiejętności, doświadczenie oraz wykształcenie aby móc liczyć na pracę w Biuro Obrotu Nieruchomościami Eurodom - Anna? Czy osoby mało doświadczone mają szansę na zatrudnienie i wstępne szkolenie? Dajcie znać.

@Beata

Z tego co mi wiadomo to biorą wszystkich. A czy jest to dobre no nie wiem bo osoba która nie ma doświadczenia w handlu lub też umiejętności sprzedażowych może mieć bardzo pod górkę

Gkgo
@Beata

Na Twoim miejscu nie tracilbym swojego cennego czasu. Naprawdę nie warto

Krzysztof

Podpowiedzcie na jakich zasadach opiera się praca agenta w firmie?

Poinformowany
@Krzysztof

Na takich zasadach że jedziesz na prowizji A jak nic nie zarobisz to stracisz czas i pieniądze dodam że wszystko co wiąże się z obsługą klienta idzie z twojej kieszeni do wszystkiego dokładasz A nie masz pensji więc jest problem poza tym oferta tej firmy polega głównie na tym że wydzwaniają do ludzi i próbują podpisywać z nimi umowy a tak naprawdę mało kto zgłasza się do nich z ulicy Czyli mówiąc kolokwialnie nie ma tutaj dużej renomy i rozpoznawalności na rynku żeby klienci przychodzili sami taka oferta nie jest zbyt atrakcyjna bo wiadomo że jak ktoś wystawia coś w internecie to znaczy że długo sam nie umie już tego sprzedać

Robocob
@Krzysztof

Na tym, ze latasz po klientach i szukasz kogoś z kim podpiszesz umowę Jak ci się uda to może coś zarobisz A jak nie to trudno zostaniesz przysłowiową ręką w nocniku To nie jest praca dla osób które poszukują normalnej posady na etacie z stałą pensją

Kacper

Czy biuro zachęca swoim socjalem ?

Jak jest z pakietem medycznym w Biuro Obrotu Nieruchomościami Eurodom - Anna? Można dołączyć rodzinę?

Ha ha ha. Wolne żarty

Maciej
@Olek

Czemu uważasz, że to żart. W wielu firmach jest taka możliwość i pracownicy chętnie z tego korzystają. Mógłbyś napisać, czy nowo zatrudniane osoby muszą mieć uprawnienia agenta nieruchomości, czy wystarczy, że zrobią je już w trakcie zatrudnienia? Będę wdzięczny za odpowiedź.

@Maciej

W wielu firmach może i jest pakiet medyczny, ale mówimy o ogóle. Nie wiem, jakie wykształcenie i uprawnienia mają osoby, które tam pracują, nikt żadnych dokumentóe, dyplomów, certyfikatów i zaświadczeń nikomu nie pokazuje.

@Olek

Rozumiem, wszystko już w tej kwestii jest jasne. Szkoda wobec tego, że Eurodom nie zapewnia swoim pracownikom pakietu medycznego. A co ze stabilnością zatrudnienia w tej firmie? Pracownicy są zatrudniani w ramach umowy o pracę na czas określony/nieokreślony czy w ramach umowy zlecenia?

Poinformowany
@Beata

W tej firmie raczej nikt nie zabawi zbyt długo, ponieważ niestety trudno jest działać, gdy nie Ma się pewności co do jutra. Oni nie oferują tam umowy o pracę z zagwarantowaną pensją tylko na wszystko musisz zarobić sam, a to naprawdę nie ma sensu. Nie tylko inwestujesz swój czas bo to byłoby fair wobec pracodawcy, ale przede wszystkim do klientów dojeżdżasz swoim autem za swoje paliwo i co ważne korzystasz ze swojego sprzętu biurowego

Hanna

W takiej firmie zarabia ten kto ma dużo transakcji na swoim koncie!!!

Ola
@Hanna

Żeby mieć dużo transakcji na koncie, to trzeba mieć porządną bazę nieruchomości.

kornel

Przeglądając ofertę tego biura, powiem jak Amaro - czterech liter nie urywa. słaba oferta, mało jest nieruchomości, akurat domu szukałem, co robi na człowieku efekt wow. prawie w ogóle nie ma nieruchomości wysoki standard, high standard, czy luksusowych, tj. takich, w których po prostu sobie wchodzisz, wprowadzasz się i mieszkasz. bez remontów i innych ceregieli. ja nie miałem czasu na remonty generalne i nadal nie mam. wszedłem sobie na inne portale oto dom czy tam ta gratka i patrzę, że są fajne propozycje, bez potrzeby nawet odświeżania ścian. moim zdaniem, ale mogą się mylić, to ceny na stronie tego biura dla mnie są zbyt wygórowane, względem standardu, bo jak za mieszkanie mam zabulić sporo i wydać jeszcze więcej na remont i użerać się z ekipami remontowymi, to mi się to zwyczajnie nie opłaca, bo pracuję przez 14 godzin na dobę i nie mogą pilnować ekipy.

Wiktor

To biuro to pracownicy, jeśli źle pracują i popełniają błędy wówczas klienci narzekają. Niestety firma zbyt mało wymaga od ludzi zanim zapłaci pensję!!!

Sylwek
@Wiktor

Ale dobry pracownik musi zarabiać pieniądze. A tam są grosze jakieś. Kto lepszy za taką forsę nie będzie się pracować

@Wiktor

Biuro to szef, kompetentny i zachowujący się odpowiednio. Dopiero później można coś wymagać od pracowników.

Osoba niekompetentna. Umawia się, a następnie zero kontaktu, nie odbiera telefonów przez kilka dni. Brak profesjonalizmu i choć odrobiny wiedzy. Próbuje tylko naciągnąć klientów na pieniądze. Szczerze odradzam.

Sylwia
@Adam

To biuro ma bardzo mało klientów, więc nastawieni są tylko na szybki zarobek. A jakość usług pozostawia wiele do życzenia

ola

Potwierdzam

Słaba obsługa klienta.

Paulina

@Hugo, co według Ciebie jest złego w podejściu pracodawcy biura obrotu nieruchomościami Eurodom do swoich pracowników? Jak według Ciebie się to przejawia? Piszesz też, iż system wynagrodzenia w firmie Cie nie zadawala. Dlaczego? @Darek, skoro uważasz, że negatywne komentarze pisane na tym forum to bzdury, to będę wdzięczna jeśli Ty napiszesz coś pozytywnego od siebie.

@Paulina

Pierwszym, co rzuciło mi się w oczy jest fakt, że wiele o danej osobie mówi się za jej plecami. Może inaczej, obgaduje się ją wśród klientów i innych pracowników. System wynagrodzenia w firmie to czysta prowizj(usunięte przez administratora)Jak nie uda Ci się zarobić, to pracujesz cały miesiąc za free. Nikt nie płaci Ci za stracony czas, benzynę, koszty zużycia laptopa (musisz mieć swój). Osoby, które na tym forum uważają, że piszą tu bzdury, serdecznie zapraszam do zatrudnienia się w tej firmie. Przekonają się, ze praca tam nie przedstawia się tak różowo. W zasadzie można ja porównać do wykonywania własnej działalności gospodarczej, tylko, że kasę wypłaca Ci szef.

@Hugo

Hugo, dziękuję za Twoją odpowiedź, wobec której nasuwają się mi nowe pytania. Jak brak podstawy wpisany jest w umowę? Skoro pracownicy podpisują umowę o zatrudnienie nie może być sytuacji, w której przy braku osiągnięcia prowizji zostają na cały miesiąc bez niczego / bez jakiegokolwiek wynagrodzenia.

@Paulina

Najchętniej przyjmowani są emeryci i osoby prowadzące JDG. Tutaj problem rozwiązuje się sam.

@Hugo

A jak wygląda sprawa z tymi innymi osobami, które nie są ani emerytami, ani osobami prowadzącymi JDG. Jak wtedy konstruowana jest umowa między takim pracownikiem a pracodawcą JDG? Zechciej proszę rozwinąć tę kwestię. Myślę, że jest ona dość istotna.

@Paulina

Osoby, które chcą rozpocząć tam swoją karierę zawodową, muszą nastawić się na to, że tam się inwestuje. Nie tylko swój czas, ale i swoje pieniądze. Laptop, paliwo, to wszystko idzie z Twojej kieszeni. Mimo, iż masz umowę o pracę, to początkowo dokładasz własne pieniądze. Jak Ci nie wyjdzie, to stracisz cenny czas i swoje środki. Ostatecznie do klientów jeździsz sam, więc to Ty ponosisz koszty. A czy coś sprzedasz? Good questions. Z tym jest różnie. Na mieszkania raz jest popyt, a raz nie ma. Nie jest to praca pewna i nie są tu stałe zarobki. Możesz miesiącami nie zarobić nawet 1500 złotych na miesiąc. A żyć z czegoś przecież trzeba.

Wiktor

Jakie zasady mogą być niezdrowe?

@Wiktor

Różne. Od podejścia do pracownika po sposób wynagradzania

Paulina

@Hugo, jak widzisz zaintrygowałeś @Wiktora stwierdzeniem o niezdrowych zasadach i mam wrażenie, że oczekuje od Ciebie szerszego ujęcia problemu. Myślę, że gdybyś zdobył się na kilka zdań komentarza do tego stwierdzenia, to skorzystaliby na tym również inni użytkownicy tego forum. Warto wyjaśniać wszystkie wątpliwości, bo tylko wtedy mamy pewność jednoznaczności naszego komentarza i nie pozostawiamy już miejsca na niepotrzebne domysły, które mogą być nietrafne.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa istotną rolę. Czy tak samo jest w Biuro Obrotu Nieruchomościami Eurodom - Anna? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

Hugo

Atmosfera w tym biurze pozostawia wiele do życzenia. Dużo gada się za plecami innych. Mało w oczy i szczerze. Od początku są niejasne reguły gry. No i trzeba zarobki. Jedziesz na prowizji.. Czyli co miesiąc walczyć o byt i o przetrwanie. Taki stres mało kto wytrzyma

Tomasz

Idealnych firm nie ma. Każdemu może coś nie wyjść tak jak by chciał.

@Tomasz

Oczywiście, że nie ma firm idealnych. Ale tam nie panują zdrowe zasady

Robert

Dodam jeszcze , że wszystkie pozytywne komentarze zamieszczone o tym biurze piszą tam pracujący. Obsluga i rozmowa z klientem do bani. Szybko i po lebkach. Byle załatwić i wypad z biura Panie klient. Nawet kawa czy wodą nie poczetuja bo jada po kosztach,bo narazie nic z niego nie mają, to po co mają przyjac kogoś kulturalnie. Dodam, że sam mam firmę i u mnie każdy może poczestowac się czymś do picia bez względu czy jest on klientem , będzie klientem czy nie zostanie moim klientem. Nie zbankrutuje od tego. Może są to jakieś pierdoly, ale dla mnie oprócz jakości słuchaj liczy się także standard oblsugi i podejście do klienta. Tutaj niedostateczny z minusem

Robert

Wszystkim obiecują, że szybko się coś sprzeda, a idzie to jak krew z nosa. Samemu się dużo szybkiej sprzeda niż tam.

Zostaw merytoryczną opinię o Biuro Obrotu Nieruchomościami Eurodom - Anna - Piekary Śląskie

Biuro Obrotu Nieruchomościami Eurodom - Anna
1.9/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Bytomska 80
    41-940 Piekary Śląskie