Instytut Rachunkowości i Podatków

Opinie o Instytut Rachunkowości i Podatków

Magda Nowy wpis

W jakich godzinach działa instytut?

Iza Nowy wpis

Dobra i stabilna firma, warto dostać się tu do pracy bo można się wiele nauczyć.

Aplik Nowy wpis

Jest nowe ogłoszenie o pracę. Czy ktoś był na rozmowie? Na co warto zwrócić uwagę i do czego się przygotować?

Jakie są warunki zatrudnienia w Instytut Rachunkowości i Podatków?

Jola

Dla mnie największą wartością dodaną był kurs na samodzielnego księgowego. Minusem konieczność dyżurów w weekend od czasu do czasu. Przełożony bardzo merytoryczny. Praca jak każda inna.

Kolega

Bardzo polecam, szczególnie młodym osobom, które chcą się czegoś nauczyć. To przyspieszony kurs wiedzy z rachunkowości i podatków. No i większość kobiet w firmie.

Nowa Nowy wpis

Jeśli 3 tygodnie w miesiącu jest się na zwolnieniu, koleżanki i koledzy muszą wykonywać dodatkowe obowiązki, to rzeczywiście stres jest duży, zwłaszcza przed kolejnym spotkaniem z zespołem.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Instytut Rachunkowości i Podatków spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?

zastępca

Co do zasady tak, ale właśnie podjąłem pracę na stanowisku osoby, która narobiła takiego bigosu pracodawcy, ze nie dziwię się, że pracodawcy mają zachowawczy a nawet negatywny stosunek do pracowników. Wielu sobie zasłużyło.

menedżer

jestem osobą odpowiedzialną za pewną grupę szkoleń w firmie szkoleniowej, współpracuję z wieloma ekspertami, niekoniecznie trenerami, którzy najczęściej prowadzą jednoosobowe działalności, czyli prawie żadnego ryzyka, ogromne oczekiwania, najczęściej na wczoraj i kłopoty z lojalnością. Z tej grupy wybrałem tylko kilku, których przetestowałem i wiem, ze mnie nie zawiodą. Niestety pozostałych nie rekomenduję, bo nie warto. Niezbyt poważnie odbieram wobec tego takie wpisy, ponieważ mogą być intencjonalne. Na pewno nie najlepiej świadczą o autorze.

Mika

jestem byłym, wieloletnim pracownikiem tej firmy (powyżej 10 lat). Przeszłam wiele etapów rozwoju i wiele się nauczyłam.Chyba pamiętam sytuację z pewnym trenerem Michałem, który wyprowadził firmie klienta z sektora szkolnictwa wyższego. Była z tego powodu bardzo nieprzyjemna sytuacja, ponieważ my go wprowadziliśmy a on przejął tego klienta dla siebie. Wtedy osoba zarządzająca podjęła decyzję, że nigdy więcej tego człowieka. I miał rację, jak widać.

Mika

Szanowny Panie, tak się składa, ze jestem jedną z osób odpowiedzialnych za realizację tego szkolenia. Współtworzyłam tę firmę, chociaż już dla niej nie pracuję i pamiętam historię z Panem i tym przejętym klientem. Nawiasem mówiąc, do tej pory na Pana stronie internetowej widnieją referencje od naszej firmy i tego klienta (sprawdziłam z ciekawości). Nie jestem dumna, ze o tym piszę, ale sam Pan do tego doprowadził. Osobiście uważam, że to bardzo źle o Panu świadczy.

Mar

Czy mówisz o pracy w instytucie? Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś wypracował takie wynagrodzenie w tym miejscu.

sąsiadka
@Mar

Jak najbardziej. Wszystko zależy od tego czy sprzedajesz szkolenia dla budżetu czy dla firm. Im droższe szkolenia, tym większa prowizja.

monitoring portali

Informacja dla wszystkich, którzy sądzą, ze opinie nt. pracodawców zamieszczają głównie pracownicy. Otóż niestety nie. Większość komunikatów zamieszczają tzw. moderatorzy portali, którym zależy na oglądalności tych portali, pozyskiwaniu reklamodawców i tworzeniu tzw. profesjonalnych profili dla pracodawców za miesięczny abonament. Nierzadko zdarza się, że te portale prowadzą konkurencyjną własną działalność do tych pracodawców.

@monitoring portali

W końcu ktoś napisał prawdę o tym, jak działają takie portale. Jestem byłym pracownikiem marketingu tej firmy. Od co najmniej 2014 roku regularnie otrzymywaliśmy nagabywania ze strony prowadzącego ten portal o założenie profesjonalnego profilu firmy za skromną/miesięczną opłatą. Kilku nawet u nas było osobiście. Jeden był tak wylewny, ze wskazał nam komentarze autorstwa moderatorów portalu. Ku naszemu zdziwieniu okazało się, ze 2/3 tych wpisów, to twórcza praca moderatorów. Przestrzegam wszystkich, którzy budują swoja opinię na podstawie takich wpisów. To biznes na wymuszenie.

Anita

@Adam Nie mniej przydają się takie informacje bezpośrednio od osób już pracujących

Hanna

@Nela, możesz powiedzieć jak wyglądała rozmowa od początku do końca? O co byłaś pytana? A może wiesz jakie pracodawca ma wymagania co do stanowiska na które chciałaś aplikować? Twoja kolejna wypowiedź może być pomocna dla osób, które są zainteresowane pracą w Instytucie Rachunkowości i Podatków.

@Hanna

Zauważyłem, że regularnie zadajesz pytania, dotyczące pracy w Instytucie. Chyba najlepiej złożyć aplikację i przekonać się osobiście. Wyrabianie sobie zdania na podstawie portali internetowych, gdzie często są skrajne opinie, bo albo ktoś jest niezadowolony, bo podziękowano mu za pracę albo ktoś ma dobre zdanie ponieważ widzi projekty edukacyjne, ekspertów z najwyższej półki, partnerów biznesu etc., nie jest najlepszą drogą. Jeśli rzeczywiście chcesz pracować i uczyć się nowych rzeczy każda firma Cię doceni. Warto spróbować.

Nela

Byłam nie dawno na rozmowie rekrutacyjnej u nich na stanowisko Specjalista ds. sprzedaży telefonicznej. Nie polecam-nie zdecydowałam się na prace u nich,(usunięte przez administratora)Trzeba wykonać 60-90 telefonów dziennie, aby były jakieś sprzedaże, a do tego wysłać jeszcze ok. 60 maili z ofertami. Uważam, żeby to wykonać to trzeba się mocno narobić. No i jak wyrobisz plan to prowizja rzędu 400-600 brutto! Suma sumarum(usunięte przez administratora) tyś netto tam się nie da zarobić przy tak intensywnej pracy. Pan zresztą bardzo podkreślała jaka to fantastyczna jest u nich atmosfera, co muszę przyznać wydawało mi się mocno podejrzane, bo mam za sobą wiele rozmów o pracę i pierwszy raz spotkałam się z tak silnym podkreślaniem tej "fantastycznej atmosfery". Według mojej oceny jest tam także duża rotacja.

Hanna

@przyjaciel, rozumiem, a czy w Instytucie Rachunkowości i Podatków jest możliwość rozwoju? Czy są organizowane szkolenia? Jeśli masz jakieś informacje na ten temat to zachęcam do wypowiedzi.

Radek

Idealnych firm nie ma ale najgorzej jak ludzie wybierają sobie niewłaściwą pracę i później narzekają!

Hanna

@Pracownik, zachęcam Cię do tego, abyś rozwinął swoją wypowiedź. Napisz proszę, jak oceniasz warunki zatrudnienia i atmosferę pracy. Będą to pomocne informacje dla osób, które chcą podjąć pracę w Instytucie Rachunkowości i Podatków. @Witold, na stronie internetowej Instytutu są aktualne oferty pracy - na stanowisko konsultanta ds. sprzedaży telefonicznej oraz płatne praktyki studenckie. Ten link przekieruje Cię na stronę, gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat: https://www.irip.pl/pracuj-z-nami Czy będziesz aplikować do Instytutu Rachunkowości i Podatków?

przyjaciel
@Hanna

Warto do nich aplikować, chociaż osobom z humanistycznym wykształceniem łatwo nie jest ponieważ sprzedają szkolenia twarde dla dużych firm i jednostek budżetowych. Jeśli nic na ten temat nie wiesz trzeba się szybko nauczyć. Wtedy jest dopiero satysfakcja, bo 2-3 semestry na uczelni ekonomicznej przerabiasz w tempie przyśpieszonym. Tym, którzy zaczynają od benefitów i socjalu zdecydowanie odradzam. U nich trzeba zapracować na swoją pozycję. Ja jestem bardzo zadowolony.

Witold

Czy instytut prowadzi może jakąś rekrutacje?

Hanna

@analityk, @weteran czyli jak najbardziej polecilibyście pracodawcę Instytut Rachunkowości i Podatków? Powiecie jakie są mocne strony tej firmy? Dlaczego tak dobrze Wam się tam pracowało? Czy można było tam liczyć na umowę o pracę i socjal. Na portalu gowork.pl pracodawca zamieścił 2 ogłoszenia o pracę, więc informacje przydadzą się zainteresowanym.

sprzedawca szkoleń
@Hanna

Warto się do nich zgłosić, ale wszystko zależy, czy zaczynasz od początku w sprzedaży, czy masz jakieś doswiadczenie? Jeśli od początku pierwszy miesiąc albo nawet 2 musisz się uczyć produktów i efektywnej sprzedaży szkoleń. Jeśli wiesz, jak to chodzi zgłoszenia są od razu, czyli minimalna podstawa i prowizja, dodatkowo możliwość ukończenia jakiegoś kursu, który organizują, co niej jest bez znaczenia (sporo zostaje w kieszeni, sama kończyłam). Powodzenia.

Student
@sprzedawca szkoleń

Dobry pracodawca. Jestem studentem, pracującym od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Nauczyłem się myśleć i działać sprzedażowo i mam pracę dostosowaną do planu zajęć. Czego chcieć więcej na tym etapie życia?

Hanna

@sprzedawca szkoleń dzięki za wyjaśnienie. Te informacje przydadzą się nie jednej osobie na forum zainteresowanej pracą w Instytucie Rachunkowości i Podatków. A wiesz może czy szukają nowych osób do pracy?

Hanna

@weteran, czyli bardzo polecasz Instytut Rachunkowości i Podatków?

doradca

Podzielam dobrą opinię o tej firmie. Z podziwem patrzę na ich aktywność. Współczuję też tym, którzy ich brzydko atakują. No cóż: ilość wrogów jest miarą sukcesu! Tak trzymać!

audytor

To dobra firma. Znam ją od ponad 10 lat. Jeśli się starasz i masz wyniki masz też satysfakcję i uznanie. Jeśli jesteś obibokiem lub kombinatorem, nic ci nie pomoże. Żadne złośliwe uwagi tego nie zmienią. W każdej firmie trzeba pracować. Może w urzędzie jest trochę inaczej.

współpracownik

Pracuję dla nich od 2007 roku i jestem zadowolony. Patrzę na wielu młodych ludzi, którzy tu przychodzą i odchodzą. Jedni są dobrzy, chcą pracować, uczyć się. Inni niekoniecznie. Wielu jest też takich, którzy szukają swojego miejsca w życiu. Ich wybór. Fakt jest następujący: większość menedżerów w tej firmie jest z awansu wewnętrznego. To o czymś świadczy.

dziennikarz
@współpracownik

Mam dobre zdanie o ich działalności: śledzą zmiany w prawie, promują dobre standardy w rachunkowości i sprawozdawczości finansowej. Aby mieć szansę u nich trzeba umieć dobrze sprzedawać usługi dla kadry zarządzającej. Większość ich pracowników zaczynała właśnie od sprzedaży szkoleń, czyli da się....?

mitakowo

Słuchajcie, a jak wygląda u nich praca jako Konsultant ds. Sprzedaży, wiecie?

urzędniczka
@mitakowo

Pracowałam u nich na tym stanowisku prawie 2 lata. Bardzo dużo się nauczyłam z zakresu podatków, rachunkowości oraz sprawozdawczości różnych jednostek sprzedając oferty szkoleń i innych produktów. Mogłam dodatkowo dorobić obsługując szkolenia. Pochopnie zmieniłam pracę i żałuję. Ale w czasie mojego zatrudnienia były też osoby, którym zwyczajnie nie chciało się pracować. Osobiście uważam, że to kwestia nastawienia. Zależy od Ciebie......

weteran
@urzędniczka

Ja pracowałam dla nich prawie 10 lat. Nigdy już nie będę miała takiego kierownictwa i takiej atmosfery w pracy, niestety. Ps: znam dokładnie (z imienia i nazwiska) tych, którzy albo bardzo słabo pracowali, albo nie zrobili czegoś dla klienta i firma miała problemy i zdarza im się wylewać żale. Takim osobom żaden pracodawca nie pomoże.

analityk
@weteran

Mam bardzo dobre odczucia ze współpracy z tą firmą. Tyle dobrego, ile oni zrobili dla sprawozdawczości i dobrych praktyk w raportowaniu nie zrobił chyba nikt. Brawo dla całego zespołu!

ad vocem

konsultant ds. sprzedaży w firmie szkoleniowej z zakresu rachunkowości i podatków, to nie jest zwykły sprzedawca. Jeśli chcesz zarobić musisz się najpierw nauczyć ofert i klientów (bardzo w tym pomagają), ale sprzedawać trzeba samodzielnie i przykładać się do pracy - inaczej się da. Jeśli zauważą, że się starasz możesz nawet awansować. Wielu w tej firmie przeszło taki awans.

Zostaw merytoryczną opinię o Instytut Rachunkowości i Podatków - Warszawa

Instytut Rachunkowości i Podatków