Instytut Rachunkowości i Podatków

Opinie o Instytut Rachunkowości i Podatków

Pani 2014-08-13 14:21
Prosze omijac to miejsce wielkim łukiem, zarówno klienci jak i pracownicy, prosze mi wierzyc wiem co mówie, a nijaki Anonim - zapewne pracownik firmy, próbóje ratowac imie firmy,-o wynagrodzenie trzeba chodzic i sie prosic ;-)Jesli chodzi o Instytut Rachunkowości i Podatków to tylko tak pieknie i dumnie sie nazywa, nawet kawe trzeba swoja przynosic i herbate ;-)
gość 2014-09-01 15:10
Wiele dobrego o nich słyszałem. Mają fajne oferty do sprzedaży i można się z nimi dogadać,jeśli się chce. Wiem też, że potrafią się pożegnać ze sprzedawcą, kiedy ten nie przychodził do pracy i ci sprzedawcy nie potrafią się z tym pogodzić. No cóż...albo ktoś chce pracować albo nie...
obserwator 2014-09-23 11:39
Mają fajne pomysły i robią dużo ciekawych projektów, które są przedmiotem zazdrosci konkurentów i powodem do frustracji zwolnionych pracowników. Tak bywa, jeśli chce się prowadzić działalność w trudnych czasach. Ja ich cenię.
fajnie że fajnie 2014-09-25 19:00
firma ma fajne pomysły, a jak nie ma fajnych to też fajnie , ciekawe pomysły , ciekawi ludzie , wydaje się że te wszystkie wpisy robi i fajna i ciekawa jedna i ta sama osoba bo wpisy są do bólu podobne i ..... fajne
znawca 2014-10-12 19:18
Dobrze sobie radzą na trudnym rynku i w niełatwych czasach. Nie wszyscy ten rynek muszą znać i rozumieć, chociaż dobrze byłoby, aby wiedzieli o czym piszą...
kolega 2014-11-25 09:28
Wiele dobrego o nich słyszałem. Branża jeste trudna ponieważ bazuje na zmianach prawa, a tych w ciagu ostatnich kilku lat nie ma dużo. Trzeba więc wykazać sie dużą kreatywnością i pracą.
kksia 2014-12-30 17:40
Nie wiem jak pracownikom, ale wykładowcom nie płacą na pewno. Ja czekam na pieniądze od października 2013 roku. Tak więc ostrzegam potencjalne ofiary. A ewentualnych pracowników proszę o podpowiedź, co mogę zrobić, żeby wyciągnąć należne pieniądze. Bo na razie nic nie działa.
kolega 2015-01-07 09:57
Robią dobrą robotę od ponad 10 lat. Żeby utrzymać się tak długo na rynku nie można być słabym. Czasami trafi im się nielojalny ekspert albo pracownik, jak w każdej branży. Obserwuje ich długo i wg mnie starają się.
oszukany trener 2015-05-21 18:36
Uwaga, jest to jedyna firma która nie płaci w terminie szkoleniowcom. Jestem tak zaskoczony ,że trudno mi uwierzyć, od 9 lat prowadzę szkolenia w sumie dla ponad 14 różnych podmiotów szkoleniowych i nigdy nie musiałem czekać na zapłatę. Tutaj mam przeterminowaną zapłatę o 30 dni i brak reakcji w sprawie. Temat oddaję prawnikom.
neutralny 2015-05-25 11:13
Znam ich z bardzo dobrej strony. Wykazują się wiedzą i doświadczeniem. Dobrze monitorują rynek. Być może zdarzy im się słaby podwykonawca lub kontrahent. Jak w każdym biznesie. Dali zarobić bardzo wielu i pewnie jeszcze dadzą....
współpracownik 2015-05-28 05:25
Współpracuje z nimi długo i dobrze. Najszybciej reagują na zmiany prawa i potrzeby klientów. Wiele można się nauczyć i warto, ale wymaga to pracy, czasu i cierpliwości. Trzeba też znać uwarunkowania zewnętrzne.
harry 2015-09-13 20:54
Po finansach i rachunkowości tam? Ta firma ma tylko nazwę taką piękną. Jeśli nawet się dostaniesz na jakiś staż i Cię zatrudnią, to nie będą wypłacać pensji :)
stażysta 2015-09-15 21:46
Po finansach i rachunkowości tylko tam. W żadnej innej firmie nie śledzą tak dobrze zmian w prawie, jak u nich i to dla różnych branż. Jeśli wybierać staż bezpłatny w jakiejś kancelarii, w której z założenia pracuje się kilka miesięcy za darmo i jeszcze jest wyścig szczurów lepiej u nich. Przynajmniej można się czegoś nauczyć, ale kokosów nie należy się spodziewać, chyba, że się spodobasz.
Terminus 2015-09-22 15:48
Niestety wykładowcom i trenerom płacą z wielomiesięcznym opóźnieniem. Odradzam.
henio 2015-09-24 13:17
Dobre miejsce żeby się czegoś nauczyć, ale nie zaczynaj rozmowy od urlopu. Żaden pracodawca tego nie lubi, ponieważ to oznacza, że słabo rokujesz, jako pracownik. Pracuje u nich już 2 lata i nie narzekam na płatności.
harry 2015-09-29 21:12
Dostać się jest bardzo łatwo, problemów z urlopami nie robią. Przynajmniej tyle, bo na pieniądze średnio możesz liczyć :)
kenet 2015-10-02 15:40
Mają dobrą atmosferę i rzetelne podejście do wykonywania obowiązków. Wejść może nie jest trudno, ale i pożegnać się z pracą też można szybko. Albo praca albo kombinowanie. Wybór jest prosty.
and 2015-11-03 16:03
proponuję założyć sprawę o wynagrodzenie. Własnie otrzymałem nakaz sądowy zapłaty. Spodziewam się ,że będą się uchylali ale powalczymy z przyjemnością.
Za pracę wykonaną należy zapłacić.
Uwaga klakierzy ; spokojnej pracy :)
tomek 2015-11-05 11:32
Oczywiście, ze dobry pracodawca. Warto się zaangażować i przyłożyć do wykonywania obowiązków a wtedy jest szansa dużo się nauczyć i zyskać. Niestety "niebieskim ptakom" stanowczo odradzam. Przechowalnia bagażu to nie jest - trzeba pracować.
ola 2015-11-06 19:37
Też uważam, że są dobrzy, wiele lat na rynku i niemało osiągnięć. Mają też konkurencję, niekoniecznie działającą fair,której trudno jest to zaakceptować, ale na tym polega wolny rynek
liza 2015-11-18 15:02
pracowałam tam na telefonie, praca 6,5 h dziennie, umowa zlecenie, podstawa + prowizja, ale nie słyszałam by ktoś z telemarketerów zarobił 2500 - 3000. Gdy pracowałam co chwile zmniejszała się ilość sprzedawców. Długo się czeka na wypłaty, ale w końcu płacą.
szczery 2015-11-19 18:30
w tej firmie nie ma awansów, a o wynagrodzeniu 2500-3000 można pomarzyć...no chyba ze na stanowisku 'managera'
olaf 2015-11-22 21:46
Musisz być dobrym sprzedawcą i szybko zdobyć informację o ofertach, które sprzedają. Wtedy masz szansę zarobić, nauczyć się i awansować. Innej drogi nie ma, ale warto, wiem coś o tym
olaf 2015-11-27 15:43
Organizują szkolenia twarde, głównie dla księgowych, podatkowców, audytorów itd. Żeby sprzedać szkolenie "Rachunkowość zabezpieczeń" musisz coś wiedzieć na ten temat. W przeciwnym razie niczego nie uda ci się sprzedać.
ja 2016-01-20 07:43
Informacja dla wszystkich wykładowców,którzy nie otrzymali wynagrodzenia - należy założyć sprawę . Wczoraj otrzymałem z mojej kancelarii skan pisma o zajęciu komorniczym konta IRIP.
szczery 2016-03-01 14:43
możliwość awansu w kilkuosobowej strukturze firmy jest naprawdę 'imponująca', lokalizacja jest rzeczywiście dobra i w zasadzie tylko to jest prawdą, ps pozdrawiam serdecznie osobę, która pisze te jakże optymistyczne i zachęcające do pracy komentarze, szkoda tylko, że mija się z prawdą...
sprzedawca 2016-03-15 20:11
Życzliwa atmosfera w pracy jest bardzo ważna, szczególnie, jeśli nic się nie umie i zaczyna od zera. Dodatkowo można się czegoś nauczyć i to z tematów trudnych, jak widzę. To jest dla mnie obiecująca informacja. Nie rozumiem tylko, jak mogli zatrudnić do sprzedaży osobę o tak niskiej kulturze osobistej, która sama o sobie mówi, że nie przykładała się do pracy? Powinni wystrzegać się takich ludzi w przyszłości.
xyz 2016-04-04 13:39
Firma Krzak!!! nie polecam. Zapłaciłam im omyłkowo dwa razy za fakturę. Ponad rok walczę o zwrot pieniędzy i nic..
kksia 2016-04-09 18:38
Zamieszczam jeszcze raz ostrzeżenie dla wykładowców, trenerów: Instytut Rachunkowości i Podatków nie płaci za wykonaną pracę, trzeba iść do Sądu, żeby dostać pieniądze.
zaangażowany 2016-04-12 19:50
Pracuję dla tej firmy już dość długo. Jestem pracownikiem, któremu dano szansę i bardzo się z tego cieszę. Na tym portalu identyfikuję (z imienia i nazwiska) osoby, które nie miały takiej szansy. Przykro mi, ale same są sobie winne. Nie powód to jednak do żałosnych wpisów.
Niezadowolony 2016-07-08 07:46
Bylem wykładowcą w terminie. Niestety nie mogę nic dobrego powiedzieć o wywiązywaniu się IRIP z umów. Płacą z wielomiesięcznym opóźnieniem po licznych upomnieniach. Do Prezes Guli nie można się dodzwonić. Księgowość milczy, a pracownicy udają zdziwienie, że przelew nie poszedł.
Po czasie zakończyłem współpracę, a pozostałe należności egzekwowałem sądownie, bo innego bata na nich nie było.
Szkoleniowcom/wykładowcom zdecydowanie odradzam.
ad vocem 2016-07-13 19:20
konsultant ds. sprzedaży w firmie szkoleniowej z zakresu rachunkowości i podatków, to nie jest zwykły sprzedawca. Jeśli chcesz zarobić musisz się najpierw nauczyć ofert i klientów (bardzo w tym pomagają), ale sprzedawać trzeba samodzielnie i przykładać się do pracy - inaczej się da. Jeśli zauważą, że się starasz możesz nawet awansować. Wielu w tej firmie przeszło taki awans.
były 2016-07-17 19:51
Uczysz się obsługiwać bazę klientów i dają Ci jedną - dwie oferty do sprzedaży na początek. Pomagają we wszystkim, ale nie radzę się "obijać" ponieważ wtedy jest krótka piłka. Powodzenia.
kksia 2016-08-09 14:53
@zaangażowany, nie wylewam tu frustracji, tylko piszę o faktach. Na ich poparcie dysponuję wyrokiem sądowym z klauzulą wykonalności. A piszę, by ostrzec innych trenerów. Sytuacja wyglądała tak, zwrócono się do mnie w czwartek, że na niedzielę potrzebują zastępstwa na studiach podyplomowych z dziedziny, w której specjalizuje się jeden z wykładowców w naszej firmie. Wykładowca expresowo przygotował się do wykładu, zrobił materiały, pojechał na wykład całodniowy do Wrocławia 190 km i potem jeszcze opracował pytania do egzaminu. Było to w końcówce 2013 roku, pieniędzy nie mam do dziś. Proces trwał długo, bo Instytut nie przesłał w oryginale obiecanej umowy, stąd nie mogłam korzystać z szybszego postępowania sądowego. Jak już miałam wyrok, czekałam na klauzulę. Dziś dopiero mogę złożyć wniosek do komornika. Nie muszę mówić, że wcześniej próbowaliśmy dosyć długo maili, telefonów i wysłaliśmy wezwanie do zapłaty. Czy w tej sytuacji byłbyś zadowolony? Nie chcę, by inni trenerzy byli narażeni na to samo. Tym bardziej, że w mojej ocenie zlecając nam ten wykład, nigdy nie mieli zamiaru nam zapłacić. Od początku numery w stylu: wysłaliśmy umowę pocztą, a nic nie wysłali itp. I tak jak napisał ktoś wyżej, do szefowej nie można się dodzwonić, pracownicy zdziwieni, że przelewu nie ma. Moja rada: kasa za szkolenia i wykłady tylko z góry.
Ja 2016-09-21 21:09
Ciekawe w jaki sposób działają 10 lat, skoro firma powstała 02-02-2015 roku...?
hanna 2016-10-18 09:18
Witam,

szanowna Pani prezes Gula nie płaci dostawcom, od sierpnia nie mogę odzyskać 1400zł za dostarczony towar. Dziwne, bo na stronie mają zapis :"Od listopada 2006r. Instytut Rachunkowości posiada Certyfikat Rejestracji uzyskany na zgodność z BS EN ISO 9001:2000. Certyfikat ten cieszący się uznaniem na całym świecie, jest świadectwem naszego zobowiązania do jakości i daje szansę na wytyczanie nowych dróg do przyszłych sukcesów ekonomicznych i dalszego rozwoju Firmy. W grudniu 2008 roku otrzymaliśmy również certyfikat "Przedsiębiorstwo Fair Play". Czego oni tam uczą?
mitakowo 2016-10-18 10:09
Słuchajcie, a jak wygląda u nich praca jako Konsultant ds. Sprzedaży, wiecie?
urzędniczka 2016-10-25 21:51
Pracowałam u nich na tym stanowisku prawie 2 lata. Bardzo dużo się nauczyłam z zakresu podatków, rachunkowości oraz sprawozdawczości różnych jednostek sprzedając oferty szkoleń i innych produktów. Mogłam dodatkowo dorobić obsługując szkolenia. Pochopnie zmieniłam pracę i żałuję. Ale w czasie mojego zatrudnienia były też osoby, którym zwyczajnie nie chciało się pracować. Osobiście uważam, że to kwestia nastawienia. Zależy od Ciebie......
pracownik 2016-11-27 22:22
To się nie doczekacie, pracownikom tak samo Gula pensje wypłaca :D
audytor 2016-12-06 09:35
To dobra firma. Znam ją od ponad 10 lat. Jeśli się starasz i masz wyniki masz też satysfakcję i uznanie. Jeśli jesteś obibokiem lub kombinatorem, nic ci nie pomoże. Żadne złośliwe uwagi tego nie zmienią. W każdej firmie trzeba pracować. Może w urzędzie jest trochę inaczej.
PP 2016-12-07 16:16
żaden audytor nie traciły czasu na pisanie na tym forum. Na bank te dobre komentarze pisze jeden z pracowników, może z "menadżerów". Pracowałam tam i uważam ,że to największa strata czasu w moim życiu.
współpracownik 2016-12-07 19:04
Pracuję dla nich od 2007 roku i jestem zadowolony. Patrzę na wielu młodych ludzi, którzy tu przychodzą i odchodzą. Jedni są dobrzy, chcą pracować, uczyć się. Inni niekoniecznie. Wielu jest też takich, którzy szukają swojego miejsca w życiu. Ich wybór. Fakt jest następujący: większość menedżerów w tej firmie jest z awansu wewnętrznego. To o czymś świadczy.
dziennikarz 2017-01-27 20:24
Mam dobre zdanie o ich działalności: śledzą zmiany w prawie, promują dobre standardy w rachunkowości i sprawozdawczości finansowej. Aby mieć szansę u nich trzeba umieć dobrze sprzedawać usługi dla kadry zarządzającej. Większość ich pracowników zaczynała właśnie od sprzedaży szkoleń, czyli da się....?
doradca 2017-02-13 16:34
Podzielam dobrą opinię o tej firmie. Z podziwem patrzę na ich aktywność. Współczuję też tym, którzy ich brzydko atakują. No cóż: ilość wrogów jest miarą sukcesu! Tak trzymać!
weteran 2017-02-27 15:38
Ja pracowałam dla nich prawie 10 lat. Nigdy już nie będę miała takiego kierownictwa i takiej atmosfery w pracy, niestety.
Ps: znam dokładnie (z imienia i nazwiska) tych, którzy albo bardzo słabo pracowali, albo nie zrobili czegoś dla klienta i firma miała problemy i zdarza im się wylewać żale. Takim osobom żaden pracodawca nie pomoże.
Hanna 2017-03-02 12:03
@weteran, czyli bardzo polecasz Instytut Rachunkowości i Podatków?
analityk 2017-03-23 15:40
Mam bardzo dobre odczucia ze współpracy z tą firmą. Tyle dobrego, ile oni zrobili dla sprawozdawczości i dobrych praktyk w raportowaniu nie zrobił chyba nikt. Brawo dla całego zespołu!
Hanna 2017-08-25 09:45
@analityk, @weteran czyli jak najbardziej polecilibyście pracodawcę Instytut Rachunkowości i Podatków? Powiecie jakie są mocne strony tej firmy? Dlaczego tak dobrze Wam się tam pracowało? Czy można było tam liczyć na umowę o pracę i socjal. Na portalu gowork.pl pracodawca zamieścił 2 ogłoszenia o pracę, więc informacje przydadzą się zainteresowanym.
sprzedawca szkoleń 2017-09-13 18:45
Warto się do nich zgłosić, ale wszystko zależy, czy zaczynasz od początku w sprzedaży, czy masz jakieś doswiadczenie? Jeśli od początku pierwszy miesiąc albo nawet 2 musisz się uczyć produktów i efektywnej sprzedaży szkoleń. Jeśli wiesz, jak to chodzi zgłoszenia są od razu, czyli minimalna podstawa i prowizja, dodatkowo możliwość ukończenia jakiegoś kursu, który organizują, co niej jest bez znaczenia (sporo zostaje w kieszeni, sama kończyłam). Powodzenia.
Hanna 2017-09-14 13:47
@sprzedawca szkoleń dzięki za wyjaśnienie. Te informacje przydadzą się nie jednej osobie na forum zainteresowanej pracą w Instytucie Rachunkowości i Podatków. A wiesz może czy szukają nowych osób do pracy?
Zostaw swoją opinię o Instytut Rachunkowości i Podatków - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Instytut Rachunkowości i Podatków