H. Skrzydlewska

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Witold Skrzydlewski

Pracownik firmy - Właściciel

22.05.2023 12:05

Czym zajmuje się Państwa firma? Co jest głównym filarem Państwa biznesu?

Witold Skrzydlewskiikona wywiad

Firma H. Skrzydlewska to największa sieć kwiaciarni i biur pogrzebowych w Polsce. Posiadamy także kwiaciarnię internetową z możliwością dostawy oraz zajmujemy się międzynarodowym transportem zmarłych.

Jak wyglądały początki firmy?

Witold Skrzydlewskiikona wywiad

Początki naszej działalności sięgają 1937 roku. Wszystko zaczęło się od gospodarstwa ogrodniczego, gdy Mama zaczynała od sprzedaży kwiatów prosto z wiaderka. Z czasem zdobyła tak duże uznanie u klientów, że otworzyła pierwszą kwiaciarnię. W latach 90-tych zdecydowaliśmy się na rozszerzenie działalności o branżę pogrzebową.

Wspominał Pan o swojej Mamie. Jaki wpływ miała na Państwa firmę?

Witold Skrzydlewskiikona wywiad

Tak naprawdę wszystko zawdzięczamy mojej Mamie, która położyła podwaliny pod obecnie funkcjonującą firmę. Mama odeszła od nas dzień po Dniu Matki kilka lat temu. Pewnego dnia, gdy była już bardzo schorowana, przywiozłem jej bukiet goździków. Jeden z nich się odłamał, włożyłem go do ręki Mamy. Mocno wtedy zacisnęła dłoń. Bardzo kochała kwiaty - od tamtej pory nazywamy te goździki w firmie „babcinymi”.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe – kontrahenci, konkurencja, branża?

Witold Skrzydlewskiikona wywiad

Możemy być dumni, że przez blisko dziewięćdziesiąt lat naszej działalności, zdobyliśmy zaufanie setek tysięcy klientów. Do kwiaciarni przychodzą ludzie, którzy jeszcze pamiętają małą kwiaciarnię mojej Mamy i jej podejście do klienta. Pojawiają się też dzieci czy wnuki tych osób. Marka naszej firmy jest znana w całym województwie.

Jak wyglądał rozwój firmy na przestrzeni lat? Jak staliście się Państwo tak dużą siecią kwiaciarni i biur pogrzebowych?

Witold Skrzydlewskiikona wywiad

Tak jak wspominałem, zaczynaliśmy od własnego gospodarstwa ogrodniczego, ale z czasem zaczęliśmy kupować kwiaty na giełdzie czy sprowadzać z zagranicy. Pamiętam, że kiedy zdecydowaliśmy się na całoroczną sprzedaż tzw. koreanek, czyli mini chryzantem, to ludzie z branży pukali się w głowę. Z czasem jednak klienci tak przyzwyczaili się do kupowania tych kwiatów przez cały rok, że naszym śladem poszli wszyscy kwiaciarze. Nawet ci, którzy wcześniej traktowali nasz pomysł jako niedorzeczny.

Jak w takim razie rozszerzyli Państwo działalność o branże pogrzebową?

Witold Skrzydlewskiikona wywiad

Szczerze mówiąc, to Mama zawsze mi powtarzała, że zrobiliśmy błąd rozszerzając działalność, i być może miała rację. Z perspektywy czasu widzę, że wszystko złe, co nas spotkało, miało związek właśnie z branżą pogrzebową. Konkurenci w pewnym momencie wynajęli nawet płatnego zabójcę, za co zostali skazani wyrokami sądowymi. Kiedyś branża pogrzebowa nie trzymała praktycznie żadnych standardów. Stare samochody, byle jakie trumny i obsługa z łapanki. Ja postanowiłem pójść pod prąd i pokazać, że można to robić w cywilizowany sposób. Zyskałem wtedy wielu wrogów, ale to jeszcze bardziej napędzało mnie do działania.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Witold Skrzydlewskiikona wywiad

Uważam, że rynek pracy czekają gwałtowne zmiany, na które jako firma z wieloletnim doświadczeniem musimy być przygotowani. Co ciekawe, wielu pracowników w mojej firmie pracuje u nas już kilkadziesiąt lat, a zdarza się także, że pracują u nas całe pokolenia. To są dla mnie najcenniejsi pracownicy, którzy sami powtarzają, że firma jest dla nich drugą rodziną.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Witold Skrzydlewskiikona wywiad

Uważam, że brak rozwoju jest tak naprawdę krokiem w tył. Dlatego w naszej firmie staramy się bezustannie powiększać liczbę punktów i miejsc, w których obecna jest Firma H. Skrzydlewska. W ostatnim roku otworzyliśmy między innymi kompleksowy punkt w Pabianicach. Obecnie posiadamy ponad 40 kwiaciarni na terenie województwa łódzkiego, 16 biur pogrzebowych i dwa krematoria.

Sponsorują Państwo także wiele inicjatyw. Jaką korzyść przynosi to Państwa firmie?

Witold Skrzydlewskiikona wywiad

Moja Mama zawsze mówiła, że z ludźmi trzeba się dzielić. Pomogliśmy naprawdę wielu osobom, a szczerze mówiąc, w siedzibie firmy brakuje nam ścian na powieszenie wszystkich podziękowań. Od kilkunastu lat jesteśmy także głównym sponsorem łódzkich żużlowców. W tym czasie Orzeł Łódź stał się profesjonalnym klubem z nowoczesnym stadionem. Obecnie zatrudniamy najlepszego żużlowego trenera w historii – Marka Cieślaka.

Były pracownik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.

Łamanie prawa na każdym kroku. Na rozmowie o prace żadnych konkretów, oczywiste pytania w stylu ''jak długo pani pracowała w ostatniej pracy?'' gdzie wszystko było podane w cv, próbny tydzień czyli praca na czarno bez umowy i nawet nie wiesz za ile bo nikt ci nie powiedział bo rozmowa trwała 2 minuty i zapraszam kolejną panią z Ukrainy mimo że szef już na rozmowie je obrażał. -Panie pracują po 7-13 godzin dziennie -Praca po 12-14 dni pod rząd -masz 2 albo max 4 dni wolnego w miesiącu (w ogłoszeniu było napisane że to praca na pełen etat czyli jakieś 168 godzin) Panie pracują po 280 godzin, nie wiem jakim cudem pan się chwalił że praca na umowę o prace skoro nie da się tyle godzin pracować na umowie o prace. Szef uważa ze ''młodzi ludzie nie chcą pracować'' a oni po prostu nie chcą brać udziału w byciu (usunięte przez administratora) W normalnej pracy po 4 godzinach proponowali mi przerwę a tutaj po 7 godzinach bez pytania wyciągam małą kanapkę bo nie wytrzymuje. Sekundę po zjedzeniu już dają ci kolejne zadanie do zrobienia wiec nie ma żadnej przerwy. Gdy powiedziałam jednej dziewczynie ze pewnie dowiem się zaraz ile będę zarabiać bo dostane umowę, zaśmiała się i powiedziała ''z umową to nie tak szybko''. Szef zwala na mnie winę że nie wiedziałam że pracują po 12 dni pod rząd bo nie zapytałam bo gdy mówił o pracujących weekendach myślałam że mają wolne w tygodniu. Zresztą jakim cudem w zakazie handlu pracują w niedziele? Za moją prace dostałam mniej pieniędzy niż najniższa krajowa. Błagam nie idźcie tam do pracy, to czysty prl (usunięte przez administratora) i wykorzystywanie gorsze niż w Chinach, czekam aż ludzie zaczną to zgłaszać i się skończy.

Ela l Nowy wpis

Bardzo dziękuję Pani Klaudii która pracuje w Łagiewnikach za pomoc w organizacji pogrzebu, bardzo miła empatyczna osoba.Dziękuję i polecam wszystkim.

BardZo dużo zapytań zostaje bez odzewu:( Znalazłam jedynie ogłoszenie z 2016 roku na bukieciarke. Czy jest to mała rodzinna firma??kto zajmuje się transportem?? Może potrzebowaliby kogoś na pol etatu? Szukam czegoś gdzie mógłbym sobie dorobić. Jakie są płace na stanowisku żałobnika

Przemysław Nowy wpis

Jestem bardzo zadowolony z firmy H. Skrzydlewska . Świeżość kwiatów na najwyższym poziomie. Organizacja pogrzebu również. Pani w biurze zajmuje się wszystkim profesjonalnie, od wyrobienia aktu zgonu po pełną kultury obsługę i organizacje pogrzebu. Wybór Urn i trumien bardzo duży i oryginalny. Przede wszystkim chłodnia na miejscu w Pabianicach i sala pożegnań. Kawa była takim przyjemnym dodatkiem, ale zawsze miło jak obsługa jest na plus. Ceny bardzo adekwatne, plotki mówiły że drogo ale to tylko plotki i ceny są super. Cieszę się bardzo że właśnie wybrałem państwa firmę.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie H. Skrzydlewska? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
Lodz

Nie polecam. Na zakładowej (usunięte przez administratora)śmieją się z innych zakładów pogrzebowych. Pani w biurze nic nie wie co się dzieje. Sieć masakra

Ewelina
@Lodz

Witam, czy może zaobserwowała pani ile osób pracuje w biurze? Jest to jedna osoba? Przepraszam że zadaje zadaje pytanie nie na temat, ale szukam stanowiska administracyjnego i ciekawi mnie czy jest tu możliwość zatrudnienia czy raczej zespół to kameralne grono.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z H. Skrzydlewska? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

@Pracodawca

Pragnę z całego serca PRZEPIĘKNIE PODZIĘKOWAĆ PANI-DORADCA BOŻENA TOMCZAK i jej młodym współpracownikom za profesjonalne przyjęcie mnie w biurze podczas załatwiania oprawy pogrzebu w dniu 22.12.2023 roku mojej CIOCI CZESŁAWY. Spotkałam się z ogromną empatią PAŃ, życzliwością i wysoką kulturą osobistą. Szczególne PODZIĘKOWANIE należy się PANI BOŻENIE TOMCZAK, która w smutnym momencie poprowadziła mnie za rękę dokonując wszystkich formalności w sposób łatwy, z wytłumaczeniem najdrobniejszych szczegółów -Profesjonalnie, prosto, łatwo. Pani Bożena Tomczak to WYJĄTKOWY pracownik na właściwym miejscu, zasługuje na Wielkie uznanie a wręcz nagrodę od zwierzchnika - to wizytówka PAŃSTWA FIRMY - DZIĘKUJĘ. Pracownicy KWIACIARNI -mili, uśmiechnięci naprawdę SUPER. Panie naprawdę potrafią pomóc w wyborze kwiatów i dobrze znają zasady bukieciarstwa. Z pomocą PAŃSTWA PRACOWNIKÓW dzień smutny stał się dużo łatwiejszy. WIELKIE DZIĘKI. Wszystkim w samych superlatywach polecę PAŃSTWA FIRMĘ. Zofia z Kutna.

Firma współpracuje z grabarzami z cmentarza i zatrudnia ich na zleceniu? Płacą dniówki czy jak jest więcej pogrzebów jednego dnia to dostaje się umówioną stawkę od każdego pochówku na cmentarzu? Ktoś wie jak się zarabia przy takich pracach fizycznych?

Dzień dobry. Chcielibyśmy wraz z rodziną bardzo podziękować Firmie H Skrzydlewska a w szczególności Pani Joannie z Krematorium przy ul Zakładowej za ogromną pomoc i zaangażowanie w pochówku naszego krewnego. . Jest nam bardzo miło że mieliśmy kolejny raz polegać na Państwa doświadczonej załodze. Pani Joanna to niekończące się ciepło i dobro. Jesteśmy zachwyceni poziomem poziomem usług Państwa Firmy. BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY.

Lenka

A może ktoś wie jak często szukają ludzi do obsługi biura, klienta w domu pogrzebowym? W związku z przeprowadzką szukam takiego zajęcia, a już mam podobne doświadczenie w branży. Szkoda, że na ich stronie nie ma takiej informacji. Powiedzcie proszę przy okazji jaką umowę dają i czy warunki są spoko, zwłaszcza pod względem finansowym. Czy atmosfera w biurze jest dobra, wśród pracowników?

Elka

Czy ktoś z pracowników może wypowiedzieć się o pracy? Kojarzę, ze kiedyś szukano bukieciarki. Jaka jest rotacja na tym stanowisku, może aktualnie potrzeba kogoś takiego? :) Wtedy firma deklarowała, ze istnieje możliwość przyuczenia do zawodu. Nadal są nastawieni również na pracowników bez większego doświadczenia? Jak wyglądają zarobki?

Rozczarowany

Nie polecam firma idzie na psy pochowałem ojca w 2018był poziom i mama odeszła w 2023zenada tylko zysk się liczy i wyciągnięcie kasy a przygotowanie pośmiertne porażka gdzie zgon był naturalny i ciało zabrane w dobrym stanie sam bym lepiej naszykował i umalowała mamę spodziewałem się profesjonalizmu a jest co raz gorzej odradzam szczecińską i doły mam żal że nie dosc że jest to strata bliskiej osoby i emocje to jeszcze za nie małe własne pieniądze wszystko jest na sztukę tylko zysk się liczy a rodzinę traktuje się jak kartę bankomatową ceny kwiatów i wieńcy też kosmos zamówiłem gdzie indziej taniej a i tak ładne szkoda że firma nawet jest tak pazerna że do urny nawet maleńkiej wiazaneczki nie da od siebie

Czy H. Skrzydlewska zatrudnia studentów?

Skrzydlewska-Lodz

Serdecznie dziekuje Pani Malgosi ,która zajęła się niezwykle profesjonalnie organizacja pogrzebu mojej Mamy ktory odbył się 09.czerwca 2023r.Pani Malgosia wykazała się ogromna empatia ,wysoka kultura osobista w tak trudnym dla mnie czasie. Jest to osoba ,która załatwiła wszystkie formalności związane z pogrzebem ,zadbała o każdy szczegół uroczystości pogrzebowej ,swoją prace traktuje z ogromnym zaangażowaniem i szacunkiem dla rodziny zmarłej osoby pogrążonej żałoba .Składam również wyrazy uznania dla Panów świadczących usługę pożegnania na Cmentarzu Zarzew zrobili niezwykle wrażenie tworząc elegancka oprawę pogrzebu. Jest jednak jeden bardzo słaby punkt w Firmie H.Skrzydlewska przy ul.Dziewiarskiej w Łodzi o którym muszę napisać ,jest to kwiaciarnia ,która w tym dniu reprezentowała Pani Agnieszka .Osoba ta zachowała się jak niesympatyczna urzędniczka przyjmująca zamówienie ,chłodna bez cienia empatii ,widać było , ze nie jest zainteresowana nami ,pokazała tylko jeden katalog z kwiatami bez żadnego pytania o nasze oczekiwania,czy jakiekolwiek doradztwo.

@Skrzydlewska-Lodz

Szanowni Państwo. Serdecznie dziękujemy za zaufanie jakim obdarzyli Państwo Firmę H. Skrzydlewska. Jesteśmy Państwu niezmiernie wdzięczni za pozostawioną opinię, dzięki której możemy wyciągnąć odpowiednie wnioski i dokonać dogłębnej analizy naszej działalności. Dziękujemy za miłe słowa, a także za opinię na temat obsługi w kwiaciarni. Z całą pewnością zrobimy wszystko, aby poprawić pewne niedociągnięcia. Jednocześnie chcielibyśmy złożyć Państwu wyrazy szczerego współczucia z powodu śmierci Mamy. Z poważaniem. Firma H. Skrzydlewska

Joanna

Cześć wszystkim, a czy jakiś pracownik firmy dostał tą wyczekiwaną umowę o pracę? Czytam sobie co tutaj piszecie, i widzę, że są z tym problemy. W starszym ogłoszeniu na stanowisko bukieciarki niby jest napisane o umowie o prace na okres próbny. Pisali też, że szukają osoby do przyuczenia. Mi by to pasowało akurat, tylko o ile wtedy stawka jest niższa? Jakieś widełki?

@Joanna

Na rozmowie o pracę,nie powiedzieli nic o umowie,czy są widełki tego nie wiem

@Zainteresowany

To co było poruszane na rozmowie, skoro nie wspomnieli o widełkach ani o umowie?:D Jak poszło w ogóle? Dowiedziałaś się czegoś ciekawego o pracy?

monikatralut@gmail.com

Nekrologów brak tam gdzie miały być w piątek pogrzeb a już praktycznie czwartek nie ma .....Widzę że firma nie podchodzi odpowiedzialnie do pracy....kierownik mówi co innego pracownicy robią co innego zero zgrania....

Tadeusz

Witam, bardzo polecam firmę H.Skrzydlewska. Organizowałem u nich pogrzeb tydzień temu i jestem bardzo zadowolony. Obsługa w biurze bardzo profesjonalna oraz w kwiaciarni piękne kwiaty. Bardzo dziękuje

Nie polecam pracy w zakładzie Skrzydlewska. Brak umowy o pracę od kilku miesięcy. 0 poszanowania dla pracownika. Nie pasuje to następny. Ukraińcy czekają. Szef nadety (usunięte przez administratora). Wszystko robisz źle. Poniżanie pracownika na każdym kroku. Jesteś zalobnikiem, kierowca, magazynierem, sprzątaczem, robisz bukiety w kwiaciarni itp. Nie polecam. Kto przyjedzie to sam oceni

Nie masz żadnej umowy czy tylko zlecenie a czekasz na normalną umowę o pracę? Bo jakoś nie wyobrażam sobie żeby w tych czasach pracować bez papierów. Inni pracownicy mają jakieś kontrakty z firmą?

Nie polecam pracy w zakładzie Skrzydlewska. Brak umowy o pracę od 3 miesięcy. Codziennie pretensje o wszystko. Jeden mądrzejszy od drugiego. Jesteś pogrzebnikiem, kierowca, magazynier, sprzątacz i jeszcze wience trzeba było robić itp. Za awarie auta brak premi, bo ktoś specjalnie popsuł. Brak słów. Szef nadety buc. Potrafi tylko krzyczeć na pracownika. 0 poszanowania. Nie polecam

Joanna

Dzień dobry:) Tata znalazł ogłoszenie, zakład szuka mężczyzn do pracy w charakterze kierowców oraz przy obsłudze ceremonii. Niestety w ofercie nie ma nic na temat warunków. Ktoś z pracowników orientuje się czy to praca na cały etat? Proponują umowę o pracę? Ile mniej więcej można dostać na rękę?

Zostaw merytoryczną opinię o H. Skrzydlewska - Łódź

• Jak się pracuje w H. Skrzydlewska?

Zobacz opinie na temat firmy H. Skrzydlewska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w H. Skrzydlewska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

H. Skrzydlewska