Opinie o FMC Technologies w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy FMC Technologies. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FMC Technologies o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FMC Technologies w Kraków

Agnieszka

- brak podwyżek inflacyjnych od 2020, tylko pojedyńcze jednostki dostają awanse i podwyżki - mała możliwość rozwoju (hierarchia junior-mid-senior-manager) z max podwyżką 15% - brak szacunku dla funkcji supportowych (finanse, hr, administracja) - duża roszczeniowość pracowników - plotkujący ludzie oraz management (zdarzyly się googlowania nowych pracowników i wyciąganie brudów), wszystkie zmiany stanowisk, ciąże, śluby, związki są obgadywane przy lunchu albo na Teamsach

@Agnieszka

Nie pracowałam tam ale po rozmowie o pracę mimo mojego doświadczenia i kultury osobistej nie przyjęto mnie. Pytania na rozmowie o moich prywatnych sprawach i najlepsze pytanie dlaczego ludzie odchodzą z ich firmy do innej... Na rozmowie usłyszałam l, że taka piękna firma kulturalna i szanująca ludzi i chęć ich rozwoju... Niestety to nieprawda, a ten komentarz potwierdza moją opinię.

jak tam piniądz?

Może ktoś z aktualnych pracownik wypowie się na temat podwyżek. Czy po prośbie dostaliście? Ile % mniej więcej. Czy były jakieś podwyżki inflacyjne w tym roku dla wszystkich lub wiecie coś o planach? Kto wgl o tym decyduje bo chyba nie management w polsce?

Urszula
@Przodownik pracy

Rozumiem. A co z premiami? Jest możliwość je dostać? Np. uznaniową? Tak jak właśnie te podwyżki? :) Co ogólnie sądzisz o firmie? Polecasz pracę w tym miejscu? Jak atmosfera między pracownikami?

Agnieszka

Wiesiek
@Agnieszka

Aż tak ludzie plotkują w firmie? To ile trwa ta przerwa na lunch że można prowadzić w tym czasie życie towarzskie i każdego obgadać? Napisałaś że ludzie też to robią na teamsach . Ci którzy pracują zdalnie? Jaka część pracowników jest na homme office?

Prawdapelny

Ja Nowy wpis

Janek Nowy wpis

Witam, czy ktoś może przybliżyć na jakie wynagrodzenie można liczyć na stanowisku Subsea Services Engineer? Czy w firmie można liczyć na jakiś rozwój czy możliwości są ograniczone?

Mirek Nowy wpis
@Janek

Jak potrzeba na szybko kogoś zatrudnić to dostaniesz dobrą ofertę na dzień dobry. Ale potem przez bardzo długo z nią pozostaniesz :-( Z rozwojem to słabo raczej.

@Mirek

Czyli w sumie na początku najlepiej by było wynegocjować sobie dobre warunki i wynagrodzenie? Co to znaczy bardzo długo? Ktoś tu pisał o 5 latach bez podwyżki:/ Czyli to prawda? Czy Tobie udało się ja wczesniej dostać? Jeśli mogę, to zapytam cię jeszcze o ten rozwój. Chodzi o brak szkoleń czy generyczne obowiązki, czy o awans również ciężko?

W sieci znalazłem ofertę pracy na stanowisko senior electrical engineer. Czytam, że firma oferuje konkurencyjne wynagrodzenie. W takim razie, możecie podać widełki, ile można tu zarobić? :) Bo tak to mógłbym się tylko domyślać. Poza tym, widzę w ogłoszeniu, że jest to praca hybrydowa. Czy firma zapewnia odpowiednie narzędzia do pracy zdalnej? I ile dni pracuje się z domu? :) Będę tu raczej aplikował.

ANALityk

Praca zdalna 2dni w tygodniu max i to po przepracowaniu 3dni. Faktycznie zależy to od działu i układów między szefem a tobą. Konkurencyjne wynagrodzenie to tylko dla tych co staż kończą bo poniżej średniej krajowej. Ludzie siedzą tu po 5 lat bez podwyżki albo z minimalną podwyżką a obowiązków tylko przychodzi :). Zero decyzyjności po stronie polskiej, rob panie jak kazali z gory i tyle. Większość pracy w jezyku angielskim i jak pojawi się na pietrze jedna osoba bez znajomosci polskiego to wszyscy zamieniają sie w anglikow (sam ocen czy ci to pasuje) . No ale za to w kuchni możesz obgadywać innych, popijać kawkę i zjeść owocka, no i nikt zbytnio nie spieszy sie z podwyżkami. Bardzo duża rotacja wśród pracowników, coraz mniej specjalistów ale stażystów przybywa jak niegdyś w Comarchu. Niestety większość firm w okolicy jest podobna więc siedzimy tu i się świetnie bawimy.

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak aktualnie wyglada sprawa z podwyżkami. Jest przewidywana wraz z nowym rokiem? Co się dzieje z pracownikami, którzy próbują się o to upominać? Osoby wraz z wyższym stażem nie dostają lepszych wypłat od osób nowo zatrudnionych?

Arbeitleiter

Praca którą się wykonuje w TechnipFMC nie jest na tyle skomplikowana żeby firmie opłacało się wyrównywać inflację czy dawać podwyżkę większej grupie ludzi. Pracownicy którzy długo upominają się o podwyżkę sami zwykle odchodzą więc firma nie musi ich zwalniać, co jest z korzyścią dla firmy. Proponuję się pogodzić z tym że to typowe korpo, jest się numerkiem w Excelu i zmieniać pracę co 2-3 lata ;)

@Arbeitleiter
@Arbeitleiter

Więcej odejść = więcej hajsu dla tych co się nie upominają, tylko robią dobrą robotę :) upominasz się jak w innych korpo? słuchasz internetowych coachy? Budujesz budżet dla nas, dzięki!

logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.

Po pierwszym etapie rekrutacji z HRami zostałem poinformowany o zapisaniu mnie na kolejny etap rekrutacji, który odbędzie się w siedzibie firmy, a termin zostanie ustalony później przez emaila. Termin miał być ustalony osobno, gdyż osoba techniczna, która miała prowadzić kolejny etap, nie była obecna na obecnym etapie rekrutacji. Od tamtej pory (kilka miesięcy) nie dostałem informacji o terminie kolejnego etapu rekrutacji, a email w którym pytam o status rekrutacji został zignorowany.

Hej, chce aplikować na stanowisko design engineer, na jakie wynagrodzenia mogę liczyć w tej firmie?

PrawdaPelny

Firma chce taniej siły roboczej. czy jesteś tym jedynym? Zapraszam. chcą zwiększyć liczbę pracowników. szukając najtańszej opcji na rynku. HR Partner biznesowy i dział HR nie są kompetentni. nie wiedzą, jak rozmawiać z potencjalnymi kandydatami. chcą zachować dla siebie wyższe pensje. małe pensje dla inżynierów. Całe twoje życie skończy się tutaj złą decyzją o dołączeniu do tej firmy. Kierownicy działów; jeśli masz 10 lat doświadczenia, ocenią twoją wiedzę w ciągu 10 minut rozmowy kwalifikacyjnej. zaoferują 10 tys. brutto. jeśli zapytasz dlaczego: „Nie masz doświadczenia w branży ropy i gazu”. Przemysł naftowy i gazowy jest branżą o najniższym poziomie technologicznym w porównaniu z przemysłem samochodowym, lokomotywowym i lotniczym. Łatwa praca na prasie. o rocznym wzroście: zapomnij o tym.

Jak jest z pakietem medycznym w FMC Technologies? Można dołączyć rodzinę?

menedżerowie i HRBP to po prostu (usunięte przez administratora) Robią targ rybny. Kupują jedną rybę za więcej pieniędzy i tę samą wielkość inną rybę za niewielkie pieniądze w tym samym kwartale. Nie ma wynagrodzenia za przejazd. nie ma przejrzystości wynagrodzeń.

Supplier Quality Technician może mieć szkołę średnią naprawdę? A może być liceum czy musi być jakiś technik? Zdziwiłem się, bo myślałem, że bez studiów nawet nie biorą pod uwagę, ale w ogłoszeniu teraz jest napisane, że może być albo wyższe albo średnie. To jak, wie ktoś?

Nie rozumiem podejścia typu "zawsze odzywamy się do kandydatów z feedbackiem." Po co te zapewnienia skoro jest i tak brak kontaktu po rozmowie rekrutacyjnej. Rekrutacja - planowanie terminów rozmów, zmiana ustaleń bez żadnej wcześniejszej informacji - zostawiają dużo do życzenia. Sama rozmowa w firmie - na duży plus, swobodna atmosfera.

Drakk

Ktoś wie czy istnieje możliwość zatrudnienia na staż osób, które obecnie znajdują się na trzecim roku studiów?

Pomocnik
@Drakk

Tak, istnieje taka możliwość. Z tego co sie orientuje trzeba wyrobić minimum 20h/ tydzień, pewnie zależy od zespołu.

wlochaty

Witam, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat stanowiska Technical Service Personnel Controls? Jak wygląda praca/rotacja i z jakimi urzadzeniami się pracuje? Czy krakowski oddział zajmuje się również urządzeniami wykorzystywanymi przy wiertnictwie? Jakiego rzędu są zarobki?

@wlochaty

Czy wysyłałes juz CV na to stanowisko może? Bo myślę nad aplikowaniem, ale zalezy mi na czasie i ciekawi mnie po jakim czasie od wysłania CV firmy by się odezwała. I ilu etapowa jest rekrutacja. Wiesz coś o tym?

@wlochaty

a myślicie tak w ogóle ze warunki jakoś mocno się różnią ze względu na oddział? Tutaj krakowski akurat podkreślacie ja pod te miejscowość nie przynależę. O innych cos wiecie?

Jakie stawki oferuje ta firma stażystom?

Renata

A wiesz czy cięzko się dostać na taki staż? Jak w ogole to wygląda, idzie sie sporo nauczyc? Jest szansa na pozniejsze zatrudnienie?

Stażysta

25 zł za godzinę aktualnie

Fabian
@Stażysta

Ale netto czy brutto? Jakie są obowiązki podczas takiego stażu i jaka forma umowy? Zdarza się, że firma później zatrudnia czy raczej można liczyć tylko na staż i nic poza tym?

ANALityk

Witam, jak tam sytuacja w FEA? Warto aplikować?

jak tam piniądz?

@jak tam piniądz?

Pieniądz bardzo dobry. Ciekawe projekty, kocham firmę TechnipFMC.

Magdalena
@Michał

odniesiesz się do tej wartości pieniądza? ktoś pisał kiedyś, że podwyżek podobno od 3 lat nie było, to jak to z tym jest? zależy od stanowiska? te projekty to jakie tak konkretniej? jak praca przy nich jest zorganizowana?

@Magdalena

@Magda Wartość pieniądza w Polsce obecnie spada ze względu na szalejąca inflacje. Podwyżki się zdarzają i dostają je osoby wybitne i celująco wypełniające swoją prace wraz z obowiązującymi normami. (takie jak ja). Projekty są zróżnicowane, nie sposób ich opisać tutaj. Masz dziś czas na kawkę/winko? Opowiem więcej.

Chłop
@Michał

ja mam czas ale pewnie juz nie masz siły patrzyć na facetów z bliska skoro WYPRACOWAŁEŚ dobrą podwyżkę na CIEKAWYCH projektach :)

Michal.
@Chłop

Kolego, mamy zdecydowanie rożne definicje ciekawych projektów. :)

Przodownik pracy
@jak tam piniądz?

Podwyżki są, wiadomo rynek pracy potrafi reagować szybciej niż 20 tys frma, ale generalnie firma reaguje na zmiany na rynku pracy i pracuja tu pracownicy z wieloletnim stażem. Podwyżki zależa od konkretnego przypadku i 15% to absolutnie nie jest górna granica.

Franciszek
@Przodownik pracy

Czyli co pracownik to inna podwyżka? Nie ma tak że jest tyle samo procent dla każdego? Ostatnio kiedy była? W tym roku już ludzie dostali coś więcej?

Przodownik pracy
@Franciszek

Co pracownik to inny przypadek, każdy pracuje inaczej, jeden siedzi na messengerze 50% czasu inny ciężko pracuje. Raz lub dwa razy w roku są podwyżki.

Urszula
@Przodownik pracy

Czy w FMC Technologies zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Wojtek

Nie. Na okres próbny umowa o pracę, 3 miesiące.

@Wojtek

Dzięki za info :) Czyli UoP na okres próbny 3 miesiące, a potem co? Dalej na czas określony czy może oferują UoP na czas nieokreślony? Zmienia się też stawka/wysokość wynagrodzenia przechodząc już na następną umowę? Jeszcze dopytam - możecie liczyć na jakiekolwiek premie albo dodatki?

Czy nowo zatrudnione osoby w FMC Technologies otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Oczywiscie ze tak, wszyscy dostają umowę o prace i dwa banany we wtorek.

@Michał

Dwa banany? :D Rozumiem, że skoro piszesz sarkastycznie, to tak naprawdę nie oferują UoP od pierwszych dni pracy, mam rację? Czyli co, zlecenie czy jeszcze inna forma zatrudnienia?

Dlaczego uważasz że to sarkazm? Nie lubisz bananów czy o co chodzi? Są też jabłka i cytryny. Raz nawet zdażyło się avocado, niestety tylko jedno na całe piętro więc musieliśmy podzielić na kawałki. Jest wiele form zatrudnienia nad którymi firma pracuje.

Chłop

jak dotrzesz do rozmowy o pracę to się dowiesz najpierw robota a pozniej L4 NIE NA ODWRÓT !!! P.S. najpierw umowa na próbny 3-6 msc, a potem juz taka ktora spelnia twoje marzenia

Łucja
@Chłop

Czemu wyskoczyłeś tak z tym L4? Czy firma robi jakieś problemy, jak ktoś jest chory i nie ma go w pracy? Od czego zależy długość trwania okresu próbnego? To później można liczyć na UoP na czas nieokreślony?

Michal.
@Łucja

Musisz sobie odpowiedziec na bardzo wazne pytanie. - Czy jestes sprytnym niesamowicie zdolnym inzynierem? - Czy dobrze klikasz w komputer? - Czy dwa owoce tygodniowo Ci wystarcza? - Czy gazowana woda z kranu bedzie Ci smakowac? - Czy chcesz czuc sie prestizowo pracujac w pieknym szklanym biurowcu? - Czy chcialabys nosic dumnie badzyk na szyi w drodze do i ze szklanego biurowca? Jeżeli odpowiedz brzmi tak na te wszystkie pytania to musisz aplikować!!! Godne zarobki? Ciekawe zadania? - Jezeli jestes na tyle bezczelna zeby jeszcze dodatkowo o tym myslec to lepiej daruj sobie.

Franciszek
@Michal.

To co? Jak ktoś jest ambitniejszy to go stopują żeby wracał do szeregu? Nie można myśleć tu o żadnym awansie tylko wegetacja?

Js

Praca na stanowisku Buyer proszę o jakiekolwiek info.

yoda
@Js

mid-buyer z ulicy w 2022 - 10 brutto praca spokojna masz swoich dostawcow i robisz w kolko to samo polecam

Ricky

Podwyżki są uznaniowe. Czy uznali ze ich nie będzie ? ????

RR
@Ricky

Pracujemy nad tym, trwaja rozmowy. Ok niestety my bysmy dali ale gora nie pozwala.

Zostaw merytoryczną opinię o FMC Technologies - Kraków

• Jak się pracuje w FMC Technologies?

Zobacz opinie na temat firmy FMC Technologies tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FMC Technologies?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FMC Technologies?

Kandydaci do pracy w FMC Technologies napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FMC Technologies
3.2/5 Na podstawie 68 ocen.
  • Al.generała Tadeusza Bora-komorowskiego 25B
    31-476 Kraków