Opinie o Mikroma w Września

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Mikroma. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Mikroma o rekrutacji.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mikroma w Września

Pękny

Od kiedy powstały nowe fabryki w Wrześni, to połowa pracowników odeszła I zostali zmuszeni trochę lepiej traktować pracowników. Do nadgodzin nikt nikogo nie zmusza, jeżeli jest więcej pracy to przełożeni pytają czy ktoś nie chce zostać dłużej. Na produkcji jest fatalna atmosfera wszystkiemu winni są przełożeni którzy boja się Prezesa. Kierownik,oraz dyrektor. Ten pierwszy najbardziej psuje klimat. Płaca jest dość niska jeżeli chodzi o poziom trudności i wymagania, w innych firmach płacą podobnie, a detale są dużo prostsze. Podwyżki są przy przedłużeniu umowy, lub gdy zwalnia się większą część pracowników.Jedyna premia jest za brak L4. Dla nich idealny pracownik to taki, który stoi cicho przy maszynie, zgadza się na wszystko o co prosi przełożony.

Numeryczny
@Pękny

Dokładnie popieram tam kierownik i dyrektor dbają o własne tylko, pracownicy są niczym, nie mają prawa nawet do obrony gdyż zaraz są wysmiewani i ponizani, kierownictwo nastawia przeciwko sobie ludzi opowiadając bzdury wyssane z palca. Podwyżki pomarzyć za dzień opieki czy zwolnienia od lekarza potracana premia. Wierzę że kiedyś się skończy ten bałagan gdy pracować nie będzie komu.

Genas

Do nadgodzin w tej firmie nikt mnie nie zmusza zapisuje się na sobotę albo nie Bez przesady.Zarobki oczywiście słabe z tym się zgadzam (produkcja częsci do samolotów no gdyby to były traktory ) Nauczyć się można sporo jeśli chcesz a ukraińcy są od wduszania zielonych guzików no bo po co mieli by dawać z siebie więcej

Maja

@Jakub W. Co rozumiesz przez stwierdzenie, że "firma Mikroma nie pozwoli nauczyć się nowym pracownikom"? Czy możesz rozwinąć tę myśl? Powiedz mi, proszę, czym to konkretnie się objawia. Nie będę ukrywać, że jest to bardzo poważny zarzut. Dlatego chciałabym Cię prosić, abyś podał możliwie najwięcej informacji na ten temat.

Maja

@Jakub W. Ok, jednak nie do końca rozumiem, co miało znaczyć to zdanie na temat pracowników z Ukrainy. Co to tak właściwie ma do tematu tego, jakie warunki panują w firmie Mikroma? Zachęcam do wyjaśnienia.

@Maja

Przykład pracowników z Ukrainy miał pokazać to jak duży jest brak wykwalifikowanych pracowników. Oczywiście z zagranicy również można zatrudnić ludzi znających się na pracy, niestety w mikromie wygląda to zupełnie inaczej. Tutaj zagraniczni pracownicy są brani typowo z "łapanki" i nie muszą potrafić absolutnie nic, ponieważ już nawet tej kategorii polacy nie chcą tu przyjść. Oczywiście każdy kiedyś zaczynał i nikt nie umiał wszystkiego odrazu, jednak mikroma nie pozwoli się nauczyć nowym pracowniom, a już napewno nie obcokrajwcą. Praktycznie zero możliwości rozwoju, zero szkoleń, a wręcz zniechęcanie i unimozliwanie nauki.

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Mikroma na stanowisko Opiekun Zamówienia Klienta w Dziale Logistyki bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
Tomasz

Wszystkie firma borykają się aktualnie z brakiem fachowców nie tylko Mikroma.

Maja

@X aktualne oferty pracy w Mikroma możesz znaleźć m.in. na stronie internetowej firmy http://www.mikroma.com/job/ W każdej z opublikowanych ofert masz podany kontakt mailowy, pod który można przesyłać aplikacje. @Jakub W. Chyba przesadzasz. Z pewnością są stosowane kryteria doboru pracowników. Nawet przy dużych brakach kadrowych, przecież na stanowiska specjalistyczne nie zatrudnia się osób bez odpowiedniego przygotowania. Jeśli wiesz coś o tym, jak tak naprawdę przebiega rekrutacja, to napisz, proszę. Z pewnością wielu użytkowników forum to interesuje, bo przecież taki jest jeden z głównych celów tego forum.

@Maja

Nie przesadzam. Żeby zatrudnić odpowiednio przeszklone osoby na stanowiska specjalistyczne trzebaby im odpowiednio dużo zapłacić, a na taki luksus mikroma sobie nie pozwala. Aktualnie na maszynach pracuje coraz więcej Ukraińców bez nawet najmniejszego doświadczenia w pracy na produkcji.

Franek

Słyszałem, że firma rekrutuje aktualnie. Jak przebiega rekrutacja?

@Franek

Przychodzisz i Cię zatrudniamy. Mamy takie braki kadrowe, że nie możemy wybrzydzać. Wszyscy się zwalniają z tej firmy więc zatrudnimy absolutnie każdego kto tylko zechce.

X
@Jakub W.

Witam.poszukuje pracy na okres wakacji.Jak moge sie z wami skontaktowac?

Wróżbita
@Jakub W.

Braki kadrowe spowodowane są. 1. Złym traktowaniem pracowników. 2. Zmuszaniem do nadgodzin. 3. Zła atmosfera ze strony współpracowników , kierowników i przede wszystkim właściciela co to mu się wszystko nie podoba. 4.Smiesznym wynagrodzeniem. Podsumowując jeśli tego nie zmienicie to jeszcze parę lat i właściciel wróci tam skąd przybył w poszukiwaniu niewolników. Na koniec życzę powodzenia w poszukiwaniach WYKFALIKOWANYCH pracowników.

nick

10 lat temu pracowałem w mikromie wrzesnia widze ze u papy szewczyka nic sie nie zmieniło ciągle (usunięte przez administratora)

Oceniacz

Może czas doceniać pracę w dobrej firmie? Może w lustrze zobaczymy lepiej swoją pracę!!!

Maja

@Ostrów @R Podawanie także inicjałów pracowników firmy jest uznawane za ujawnianie danych osobowych pracowników i łamie regulamin korzystania z usług w portalu. Proszę o zachowanie ostrożności. @Przytulasek to są bardzo poważne oskarżenia. Masz dowody na takie traktowanie pracowników firmy Mikroma? Pamiętajcie, że na forum mogą być tylko wiarygodne, potwierdzone informacje.

przytulasek
@Maja

Maju zapraszam Cię do pracy do Mikromy choćby na tydzień albo na jeden dzień na montaż bądź i na zwykłe pakowanie albo na maszyny do pana Z nie życze tego największemu wrogowi odejdź od tego swojego komputerka i przyjdź w tygodniu codzienni na 12h lub 11 i w sobotę obowiązkową na 8 czy jest to małą wiarygodne Maju?? Pozdrawiam przytulasek (skończyłem z tym syfem po xxx latach lepiej późno niż wcale)

Przeciwnik
@przytulasek

Kiedyś pracowałem w mikromie i wiele można powiedzieć o niej złego (zaczynając od stosunku do pracowników, na braku logistyki kończąc ), ale nigdy nie było i z tego co wiem nie ma zmuszania tam do nadgodzin. W ramach "kary" był czasem stosowany zakaz nadgodzin, ale nigdy odwrotnie.

Wiercisław
@przytulasek

Dzięki przytulaskowi zrozumiałem że szkoda tracić czasu i energii na tego typu zakłady po takich doświadczeniach człowiek zupełnie traci ochotę do pracy.

Wierny Pies
@Przeciwnik

Byłem zmuszany do nadgodzin. Musiałem nawet przełożyć pogrzeb bo pseudo kierownik powiedział że nie muszę na tym pogrzebie być. Po 6 latach lizania (usunięte przez administratora) kierasowi i po jednej nieobecności w sobotę powiedziano mi że mogę już nie przychodzić i że to nie jest mój folwark. I mam być posłuszny bo zrobi reorganizację. A to ja mu zrobiłem reorganizację tak że mu spadły okularki.PRZESTSZEGAM WSZYSTKICH CZOŁEM

Siwy

Maju ty obronczyni pokrzywdzonych, może zamiast ubarwiac i pisać jaki to wspaniały zakład,stan na Lini produkcyjnej albo pakowaniu zobaczymy czy dalej będziesz taka oddana swemu szefowi.

smutnooki

Może ktoś napisze jak się ma sytuacja w zakładzie we Wrześni?

R

T. B dyrektor Ostrowskiej Mikromy to cwaniaczek, co na polepszenie humoru upokarza ludzi robiąc z nich nieudaczników życiowych.

Ostrów

Porażka ostatnio usłyszałem od dyrektora T. B, że na zakładzie ludzie o nim mówią, że komu chce to daje podwyżki i z tego powodu będzie musiał o grupę podnieść wszystkim, a prawdą jest ze komu chce kto z nim dobrze żyje i mu pierdóły donosi o kolegach z pracy dostaje podwyżki.

Przytulasek

Załoga firmy mikroma zatrzymała sie w czasach prl w najgorszym wydaniu podłość ludzka nie zna granic a jej kapitanowie to sprytni manipulatorzy traktujacy pracowników jak niewolników są zwykłymi biegającymi francuskimi pieskami w polskim wydaniu.

!!!

Niestety te 1700 zł to jest koniec. O niczym nikt nie zapomniał.

Trzeźwy

Pracodawca nie powinien organizować stałych i cyklicznych kontroli trzeźwości pracowników. Nie dość, że takie zachowanie skutecznie zepsuje atmosferę w firmie, to jeszcze może on narazić się na zarzut niezgodnych z prawem działań i naruszenia godności osobistej pracowników. Kodeks Pracy jasno mówi w artykule 11., że pracodawca jest obowiązany szanować godność, jak i inne dobra osobiste pracownika.

!!

Te dobre opinie to piszą biurowcu albo (usunięte przez administratora)bo prawda jest ze zakład okradał i okrada a kierownictwo ma gdzieś bo jeszcze znajdują naiwnych.Jak ludzie będą mieli wybór co do zmiany pracy to wtedy okaże się jaką wspaniała jest Mikroma.

???

Może zapomnieliście dodać co jeszcze dochodzi do tej kwoty?

pracownica

Zarobki tragedia 1700 na rękę dla kobiet przy 3 zmianach i zero sprzeciwu bo jak się odważy to usłyszy że nikt jej nie trzyma na siłę.DEBILNE rządy szowinistow.

Zostaw merytoryczną opinię o Mikroma - Września

• Jak się pracuje w Mikroma?

Zobacz opinie na temat firmy Mikroma tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mikroma?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 6 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mikroma
2.7/5 Na podstawie 211 ocen.
  • Batorego 4
    62-300 Września