Teknika S.A.

Wywiadu udzieliła:
Agnieszka Piotrowska
Asystenka Zarządu Teknika S.A.
Pracuję w Firmie Teknika od sześciu lat na Stanowisku Asystentki Zarządu. Posiadam tytuł magistra filologii polskiej oraz licencjat z HR. Interesuję się sztuką oraz naukami społecznymi.
Teknika S.A.
Liczba pracowników: 80
Adres:
ul. Ruczaj 98
02-997 Warszawa
Branże:
  • Inne

Jakie były Wasze początki?

Teknika Sp. z o.o. została założona w 1998 roku przez osoby mające już kilkuletnie doświadczenie w przemyśle drzewnym i meblarskim. W tym czasie zdobyła zaufanie klientów, zaopatrując w ponad 2.500 maszyn i linii produkcyjnych zakłady na terenie całego kraju. Obecnie projektujemy i realizujemy linie produkcyjne, dostarczamy maszyny, narzędzia, części zamienne oraz świadczymy usługi serwisowe.

Czym dokładnie zajmuje się firma?

Specjalizujemy się w wyposażeniu zakładów produkcyjnych w rozwiązania maszynowe w przemyśle drzewnym począwszy od pojedynczych maszyn po kompleksowe linie technologiczne „pod klucz”. Regularnie powiększamy swoją ofertę, aktualnie będąc przedstawicielem największych i najbardziej renomowanych producentów maszyn. Reprezentujemy znane i cenione marki włoskie takie jak: Barucca, Biesse, Cefla, Cma, Camam, Costa Levigatrici, Emmelle,Nardi, Orma, Primultini, Paoloni, Saomad, Storti, Spanevello, Salvador oraz Fantacci, Anest Iwata i Collanti Concorde.

Ile osób zatrudniają Państwo obecnie?

Grupę Teknika SA tworzy zespół około 80 osób i nadal poszukujemy nowych pracowników.

Jaki jest przyrost nowych pracowników na przestrzeni ostatnich lat?

W ciągu ostatnich lat notujemy przyrost pracowników rzędu 20%, szczególnie od roku 2015, kiedy zmieniliśmy naszą siedzibę i strukturę.

A teraz przejdźmy do rekrutacji. Jak wygląda u Was ten proces?

Spotkania z wybranymi kandydatami odbywają się w siedzibie firmy. Rozmowa prowadzona jest przez kierownika danego działu, który najlepiej potrafi ocenić kwalifikacje danego kandydata. Rekrutacja najczęściej ma poziom jednostopniowy. W przypadku stanowisk kierowniczych jest to poziom dwustopniowy.

Gdzie zainteresowane osoby mogą znaleźć informację na temat przeprowadzanych rekrutacji przez firmę?

Informację można znaleźć na naszej stronie internetowej www.teknika.pl, oraz w serwisach: gowork, pracuj.pl oraz jobs.pl

Jakich osób poszukujecie do swojego zespołu?

Przede wszystkim szukamy osób z doświadczeniem, które dobrze znają naszą branżę i znają naszą firmę. Z drugiej zaś strony jesteśmy otwarci dla absolwentów uczelni technicznych (Politechnika, SGGW Wydział technologii drewna), z którymi współpracujemy przy programach stażowych. Jesteśmy przede wszystkim firmą handlową. Szukamy osób otwartych, dynamicznych, lubiących wyzwania oraz takich, które chciałyby się związać z firmą na dłużej lub na stałe.

Na jakie stanowiska najczęściej prowadzicie rekrutację?

Ze względu na specyfikę firmy najczęściej poszukujemy osób na stanowisko Technika, jednak stale potrzebujemy nowych pracowników także do innych działów: handlowego, księgowości czy marketingu.

Na jakie benefity mogą liczyć Wasi pracownicy?

Naszym pracownikom oferujemy samochód służbowy, kartę multisportu, możliwość nauki języka angielskiego i inne kursy doszkalające.

Organizujecie imprezy firmowe, wyjazdy integracyjne?

Firma organizuje wyjazdy integracyjne powiązane w wizytą u naszych partnerów we Włoszech oraz imprezy firmowe (zazwyczaj podczas trwania Targów).

Teknika jest największym dystrybutorem maszyn do obróbki drewna w Polsce. Jak wyglądała Wasza droga do takiego sukcesu?

Rozwój firmy Teknika opiera się na ciągłym doskonaleniu i nieustannym zwiększaniu zadowolenia klientów i pracowników poprzez innowację, inwestycję, ulepszanie procesów i jakości. U podstaw Filozofii firmy Teknika leży Filozofia KAIZEN, opierająca się na zasadach ulepszania i zmiany na lepsze jako stale toczącego się procesu. Jedną z tajemnic sukcesu jest właśnie zastosowanie filozofii Kaizen, która doskonale sprawdza się w organizacji procesów przy zapewnieniu jakości. Pozwala zdobyć przewagę konkurencyjną poprzez stopniowe, ciągłe doskonalenie, ustalanie i osiąganie coraz wyższych standardów.

Kroki milowe:

• 1998 - powstanie firmy
  • 2001- po raz pierwszy na Targach Drema
  • 2006 - rozszerzenie sieci dystrybucji
  • 2007 - laureat gazeli biznesu
  • 2007-2010 - rozszerzenie pakietu usług
  • 2015 - przeniesienie do nowej siedziby firmy

Co dzięki zastosowaniu Kaizen zyskuje firma?

Wdrażając Kaizen, docelowo uzyskuje się również efekt innowacyjnych rozwiązań, ale w inny sposób. Bez zastosowania skomplikowanych technik i wdrażania nowoczesnych technologii. Zasady Kaizen pozwalają zwiększyć efektywność procesów. Innym z czynników jest doświadczenie i determinacja osób związanych z Firmą, która ciągle się zmienia, obserwując zmiany globalne i rynkowe, poszukuje nowych innowacyjnych rozwiązań i stara się być o krok do przodu.

Jakie było Wasze największe osiągnięcie?

Nasze wsparcie technologiczne i doradcze dla rynku drzewnego, które przyczyniło się do rozwoju polskich przedsiębiorstw.Również osiągnięcie pozycji lidera w naszej branży i budowa rozpoznawalnej marki.

Jak opisałaby Pani Teknikę w trzech zdaniach?

Jest to firma bardziej o charakterze rodzinnym, panują stosunki partnerskie i możliwość bezpośredniego decydowania i wprowadzania indywidualnych zmian i pomysłów, na które jesteśmy otwarci. Ze względu na fakt, iż sprowadzamy maszyny z Włoch, firma ma charakter międzynarodowy, co umożliwia pracę w międzynarodowym środowisku, rozszerzanie horyzontów, nowe doświadczenia ecc. Pracownicy mają możliwość stałego kontaktu z językiem angielskim i/lub włoskim. Dla absolwentów uczelni technicznych istnieje możliwość przyswojenia dużej dawki nowej wiedzy, gdyż oferujemy urządzenia i maszyny o bardzo szerokiej gamie. Osobom chętnym spróbowania swoich sił na stanowiskach handlowych oferujemy możliwość rozwoju w tej dziedzinie.

Jakie wartości przyświecają firmie?

• Wzajemna pomoc i wsparcie w zespole
  • punktualność
  • odpowiedzialność
  • innowacyjność
  • gotowość do samorozwoju
  • gotowość na zmiany

Ostatnio dodane oferty pracy przez Teknika S.A.
TECHNIK STACJONARNY zobacz ofertę