Opinie o TechniSat Digital Sp. z o.o. w Oborniki Śląskie

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie TechniSat Digital Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie TechniSat Digital Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: RTV i fotografia - produkcja sprzętu elektronicznego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TechniSat Digital Sp. z o.o. w Oborniki Śląskie

Ciekawy

Skoro macie związki zawodowe to dlaczego znowu jest problem nadgodzin? Po co oni są w takim razie?

Czyżby tak dobrze pracowało wam się w firmie, że nikt nie pisze opinii? Szkoda gdyż nowi kandydaci lubią sobie poczytać na forum zanim złożą swoje cv w firmie. Tu już mają jakiś obraz firmy, piszcie !

Zuzanna

@były pracownik dziękuję za tak pełną odpowiedź. Myślę, że mylisz mnie z przedstawicielem firmy Technisat, jednak ja nie jestem z nią w żaden sposób związana. Jestem pracownikiem gowork.pl i zależy mi na poznaniu tego jak pracuje się właśnie w tej firmie oraz by osoby, które trafiają tu w poszukiwaniu informacji na temat potencjalnego miejsca pracy, mogły znaleźć odpowiedź na swoje pytania. Masz rację, że czasy się zmieniły i obecnie wiele firm ma problem z utrzymaniem wartościowych pracowników oraz zatrzymaniem nowo zatrudnionych na dłużej. Ten wątek stał się miejscem między innymi na wyrażanie opinii na temat firmy Technisat jako pracodawcy oraz pisanie właśnie o tym, co warto w firmie zmienić. A czy firma jest również na taki dialog otwarta? Możecie otwarcie mówić o swoich sugestiach?

aktualny pracownik
@Zuzanna

Niestety firma Technisat nie jest zainteresowana dialogiem z pracownikami. Zgadzam się z wypowiedzią "byłego pracownika". Temat przymusowych nadgodzin był już przerabiany wcześniej w tej firmie. Z tego powodu zawiązały się w zakładzie związki zawodowe, które zablokowały ten proceder. Został zwolniony dyrektor i kierownicy zmuszający ludzi do nadgodzin i dziś ta sytuacja się powtarza. Sytuacja na rynku pracy jaka jest wszyscy widzą i straszenie nas i zmuszanie do nadgodzin to strzelanie sobie przez zakład w stopę (przypominam, że nakaz pracy w nadgodzinach musi być podpisany przez kierownika - jeśli ma na to odwagę, bez podpisu kartka nadaje się do kosza). Wszelkie rozmowy związków z zarządem na temat podwyżek nie dały efektu - stanowcze " nie" jakimkolwiek podwyżkom. Ostatnio zarząd widząc co się dzieje, wypłacił pracownikom nagrodę (dziwnym trafem członkowie związków dostali najniższe stawki pomimo kilkukrotnie dłuższego stażu pracy), ale i tak po urlopie część ludzi odejdzie z pracy, bo kto będzie czekał na kolejną nagrodę kolejnych 10 lat. Ciekawostka - niektórym osobom w momencie składania przez nie wypowiedzenia, proponuje się podwyżkę! W zakładzie nie było NIGDY podwyżki dla wszystkich pracowników, tylko podwyżka najniższej krajowej i podwyżka dla wybrańców, a likwidacja w ubiegłym roku 30% premii uznaniowej była gwoździem do trumny. Najpierw było bezrobocie, potem inwestycje, potem kryzys, teraz znowu inwestycje, a o ludziach zapomniano, my mamy tylko pracować i cieszyć się, że Technisat daje nam pracę. Większość kobiet, bo to trzon pracowników naszego zakładu, chciałaby zarabiać 2000 - 2200 zł netto, ale to zbyt wygórowane wymagania dla zarządu firmy. Jeśli chodzi o pracowników z Ukrainy to chcieli pracować po 12godzin dziennie, a teraz narzekają, że są zmęczeni i zamiast pracować, siedzą, rozmawiają, bawią się telefonem (oczywiście nie wszyscy) i zatrudnianie takich osób firmie się opłaca? Osobom zarządzającym tą firmą przydałby się jakiś kurs uzupełniający , bo ich metody zarządzania wydają się być "lekko"przestarzałe. Jestem otwarty na merytoryczną dyskusję na tym forum z kimś z "góry" firmy jeśli ktoś znajdzie w sobie choć trochę odwagi.

Zuzanna

@Marttina wspominasz, że zarówno Ty jak i Twoi znajomi nie jesteście zadowoleni z pracy w Technisat. Jednak, jak piszesz, kiedy rozpoczynałaś swoją pracę w firmie, to sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Co takiego uległo od tego czasu w firmie zmianie?

@Zuzanna

Wszystko uległo zmianie niestety na gorsze. Sięgając kilka lat wstecz nie było problemu z naborem pracowników, czasy się zmieniły, a podejście Technisatu nie, dalej stoi w tym samym miejscu - czas się zatrzymał. Obecnie nie ma chętnych do pracy, rekrutacja jak w wojsku ręce, nogi,głowa jest to bierzemy, dla tych co znają swoją wartość rozmowa kończy się w momencie zaproponowania stawki. Pomijam fakt że nowy niejednokrotnie na starcie dostaje więcej niż pracownik z kilkuletnim stażem. A to dzięki tym starym pracownikom niestety niedocenianym firma się jeszcze kręci. Podejście młodego pokolenia - jest jakie jest nie przejmują się niczym (nie wszyscy są zli żeby nie było). Co z tego że potrafisz obsługiwać wiele maszyn? Masz więcej pracy bo lider rzuca raz tu raz tam a koleżanki/koledzy robią swoje na jednym stanowisku za podobne lub większe pieniądze. Podwyżki.Jakie podwyżki??? 100/150 brutto śmiech na sali no i karta żywieniowa która zamiast premii ma ,,motywować'' pracowników do pracy... widać po skali absencji + koszty utrzymania firmy kontrolującej L4. Więc Pani Zuzanno skoro tak Cię interesuje temat niezadowolenia oraz fatalnej opinii o firmie to: -zacznijcie doceniać tych którzy przykładają się do wykonywanej pracy i jeszcze się nie zwolnili... bo obecnie to nie przedłużacie umów/proponujecie zatrudnienie przez APT zamiast dać umowy na czas nieokreślony a dla pracownika który przepracował 9 lat i tak został potraktowany na koniec to strzał w pysk.. -podwyżki za umiejętności i kompetencje a nie wyrównywanie stawki bo ktoś ma mniej, jak się nie chce podnosić kwalifikacji to pracuje za tą samą stawkę - logiczne -jeżeli liderzy potrafią tylko ,,zastraszać'' pracowników zamiast ich motywować to należy ich po prostu wymienić, niech wrócą na produkcję to może się obudzą. -dlaczego kadra kierownicza nie jest w stanie zatrzymać odpływu dobrych/doświadczonych pracowników? myślicie że wszystkich da się zastąpić ukraińcami???!!!. Firma straciła poprzez swoje działania prestiż i obecnie jest postrzegana ja titanic - powoli tonie. Jeżeli obraz Technisatu nie ulegnie szybko zmianie ( a obecnie to mało płacicie, bierzecie wszystkich jak leci, jesteście nie przewidywalną firmą w której pracownik nie może się czuć chociaż troszkę pewnie jeżeli chodzi o stabilizację zatrudnienia) no i na rynku pracy nie macie absolutnie żadnego poważania. Świadczy o tym fakt braku chętnych ludzi do pracy. Pozdrawiam były pracownik

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Technisat? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Marttina

@Zuzanna, wśród moich znajomych w ciągu ostatnich kilku miesięcy zwolniło się 8 osób - i w większości są to osoby, które jeszcze niedawno bały się zwolnień. Myślę, że to mówi samo za siebie. Sama też mówię już zresztą "pas". Co do nadgodzin to dla mnie to jest paranoja, tak jak kolega wyżej pisze pracownicy często są straszeni pisemnymi nakazami przyjścia na nadgodziny, podczas gdy z tego, co wiem praktyki takie są niezgodne z kodeksem pracy. Ludzie jednak godzą się w końcu dla świętego spokoju, żeby nie mieć później problemów. Jeśli chodzi o samo zapisywanie się na nadgodziny, to nie zawsze można sobie wybrać odpowiadający nam dzień, bo często okazuje się, że dzień zostaje z góry narzucony "bo nie ma komu przyjść" i na nic tłumaczenie, że nie ma się np. z kim zostawić dziecka. Myślę że nie chodzi tu tylko o zarobki, bo wiadomo, że praca za stawki niewiele wyższe od najniższej krajowej to żaden miód, ale gdyby ludzie byli chociaż traktowani w porządku i panowała lepsza atmosfera, to inaczej by to wyglądało. Niestety na dzień dzisiejszy wśród moich znajomych nie ma już chyba żadnej osoby, która byłaby zadowolona z tej pracy, a kiedy się zatrudniałam to jednak całkiem inaczej to wyglądało. Moim zdaniem firmie powinno zależeć na tym, żeby jej pracownicy czuli się w niej dobrze i mogli np. polecić pracę tam swoim znajomym. Widocznie jednak tutaj nikomu na tym nie zależy.

Zuzanna

@Pracownikdziękuję za odpowiedź. Piszesz o obowiązkowych nadgodzinach. Jak często one się zdarzają? Jak w ogóle wygląda system pracy? Czy jest to praca zmianowa, również w weekendy?

@Zuzanna

Praca jest trzy zmianowa ,prace zaczynamy czasami w niedzielę od nocki i pracujemy sześć nocek. Nadgodziny są ponieważ jest duży plan , a brakuje ludzi. Nadgodziny są planowane z dnia na dzień i wtedy jest problem z przyjściem , ponieważ każdy ma coś zaplanowane np.przychodzisz w poniedziałek do pracy i dowiadujesz się ,że jutro są nadgodziny.

Ludzie się zwalniają,ale nie ma się co dziwić skoro są takie niskie zarobki. Do tego dochodzi straszenie zwolnieniami,naganami , wręczanie nakazu przyjścia na nadgodziny . Na mojej zmianie w ciągu dwóch do trzech miesięcy zwolniło się około dziesięciu lub więcej osób.Byli to pracownicy z umowami jak i zatrudnieni przez agencję. Na innych zmianach jest to samo ,nawet pracownicy z Ukrainy trochę popracują i odchodzą.

Zuzanna

@Marttinapiszesz o licznych odejściach. Mogłabyś powiedzieć jaka jest ich skala? Ile osób odeszło w ciągu ostatnich kilku miesięcy?

Marttina

Niestety jak dla mnie to jest tutaj coraz gorzej. Normy są coraz wyższe, nikt nie widzi że ilość kompletnie nie przekłada się na jakość. Większość "kolegów zza wschodniej granicy" popracowało 2 miesiące i uciekli stąd do innej pracy. Chyba nie świadczy to zbyt dobrze o tej firmie. Warto zaznaczyć, że wieloletni pracownicy ostatnio też zaczęli się zwalniać. Ciekawe, dlaczego ;)

Były

Co słychać w firmie? Może jakieś nowe tematy? Byłem pracownikiem i powiem, że miło wspominam tamten czas. Jak teraz się pracuje? Technisat to dobra firma nawet jak był gorszy czas to radzili sobie dobrze.

Maniek

Technisat to spoko firma, niestety zawsze znajdą się osoby niezadowolone z pracy. Obecnie dużo osób wyjechało do pracy za granicę to czemu niektórzy dziwią się zatrudnianiu ludzi z Ukrainy? Często wykonują prace karych my nie chcemy robić.

Zuzanna

@Marvel piszesz o osobach zatrudnionych przez agencję. Czyli nie wszyscy pracownicy są zatrudnieni bezpośrednio przez Technisat. Jak duży procent pracowników jest zatrudniony przez pośredników? W jakim dziale jest on największy?

Diego

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych naborów do firmy, wszystkie luki po zwolnieniach grupowych uzupełnili koledzy zza wschodniej granicy.

@Diego

Diego, skąd masz takie informacje, jakie zwolnienia grupowe? Po co piszesz nieprawdę? Firma rekrutuje na różne stanowiska produkcyjne. Szuka też specjalistów.

j23

Zwolnienia grupowe były i to kilkukrotnie , od tego czasu zaczęła się zabawa z ukraińcami. Jak i oni znikną to może zaczną niemcy bardziej szanować polskich pracowników .

@j23

W Polsce "zabawa" z Ukraińcami zaczyna się wtedy, gdy brakuje rąk do pracy. A w Niemczech "zabawa" z Polakami i innymi pracownikami z np. "za wschodniej granicy" też się wtedy zaczęła. A zlodowacenie też było na Ziemi kilkukrotnie.

Michu

Niech uczciwie zapłacą wtedy nie będzie brakować rąk do pracy , ludzie będą się pchali drzwiami i oknami...

Maniek

Myślę, że taka firma jak Technisat zasługuje na dobrą opinię wystawioną przez pracowników. Ciągły rozwój jest gwarancją ciekawej pracy w dynamicznym zespole, atrakcyjne wynagrodzenie, a także szansa długotrwałego zatrudnienia oraz szkoleń i rozwoju zawodowego.

Marvel
@Maniek

Atrakcyjne wynagrodzenie? Może na stanowiskach biurowych, jednak w żadnym wypadku na hali. Wiesz ile zarabiają na umowie przez agencję? Jak nie wiesz to po co piszesz.

Ja666

Oba stanowiska są w tym samym dziale wiec atmosfera taka sama:) Generalnie w firmie atmosfera jest przyjazna. Chyba ze nie umiesz pracować po presja czasu ;)

Nocrox
@Ja666

a istnieje cos takiego jak praca nie pod presja czasu ;)

Nocrox

Technisat przeprowadzi obecnie rekrutację za Inżyniera Procesu i Managera Produktu... Czy ktoś mógłby powiedzieć jak wygląda praca w działach zawierających te stanowiska? Ewentualnie na które z nich lepiej aplikować pod względem atmosfery pracy? Zastanawiam się nad złożeniem CV, a że odchodzę z pracy przez kiepską atmosferę nie chciałbym trafić z deszczu pod rynnę

Leoś

@Ja Czy Twoja opinia jest w pełni obiektywna? To, że na produkcji jest praca stojąca dla mnie jest oczywiste, jest wiele zawodów wykonywanych w pozycji stojącej.

Na produkcji jest ciężko. Mk to już wogóle. Praca stojaca na większości stanowisk. Krzesła stoją ale wziąć nie można. Szybkie tempo pracy, normy bardzo wysokie.Nocki od niedzieli do soboty. Ludzie się zwalniają. Zarobki minimalne. Jedyny plus to dojazdy z Trzebnicy, Wołowa i Żmigrodu .

Zuzanna

@Marcosdziękuję za Twoją opinię.

Marcos

@Zuzanna + Pieniądze na czas ; temperatura hali 22-30 stopni + Zagwarantowana wypłata nadgodzin + Automaty z jedzeniem i napojami ; odzież firmowa + Obecnie darmowe dojazdy - 20% ludzi robi przez agencje za stawki głodowe - Podwyżki na poziomie inflacji ( kilkanaście zł) - Czasami praca ponad siły (długotrwałe braki osobowe)

Zostaw merytoryczną opinię o TechniSat Digital Sp. z o.o. - Oborniki Śląskie

• Jak się pracuje w TechniSat Digital Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TechniSat Digital Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TechniSat Digital Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 0 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

TechniSat Digital Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 978 ocen.

TechniSat Digital Sp. z o.o.