Opinie o NATEK Poland w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie NATEK Poland. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w NATEK Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NATEK Poland w Warszawa

Tragedia. Należy uciekać i czytać dokładnie umowę. Na szczęście ta współpraca była krótka. Gdyby trwała dłużej skończyło by się pozwem. (usunięte przez administratora)w zespole w czystej postaci. Kto pracował z zagranicą odczuje mocno różnice w poziomach. Panie nazwijmy je "od rozliczeń" to pławiące się w swojej władzy osobniki które przeciągną o każdy możliwy dzień twojej wypłaty. Szczególnie Pani Agata. Typowa "baba z dziekanatu" :) Szczerze polecam omijać szerokim łukiem

Małgosia

Miałam przyjemność współpracować z firmą Natek na zasadzie B2B. Bardzo pozytywnie oceniam zawodowo ten okres. Zwłaszcza na wyróżnienie zasługuje współpraca z Olgą, która jest Resource Managerem . Mega profesjonalna i empatyczna osoba. Duży plus za to, że firma stawia swojego współpracownika ponad Klienta. Sam kontrakt też bardzo ok. Z czystym sumieniem polecam współpracę z tą kontraktownią :)

NowyKontraktor

Cześć, Otrzymałem ofertę jako SAP developer na umowie B2B od NATEK dla klienta Żabka. Czytam opinie na forum i widzę, że jest sporo negatywnych wypowiedzi o firmie. Nie jestem pewien czy powinienem ją przyjmować, mimo dobrej stawki. Rozmowa z Żabką była dziwnie prosta i nie otrzymałem prawie żadnych pytań stricte sprawdzających moją wiedzę techniczną. Dodatkowo szablon umowy nie wygląda jakoś bardzo podejrzanie. Z rozmowy też nie dostałem jakiś konkretów odnośnie projektów, raczej garść ogólnych informacji i wskazanie zainteresowania technologią. Dodam, że raczej interesuje mnie dłuższa współpraca, ale po przeczytaniu opinii tutaj nie jestem pewien czy mogę na to liczyć. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o aktualnej sytuacji w NATEK? Może jest ktoś z podobnym doświadczeniem?

Ayo
@analdestroyer723

To Ty puść łańcuszek teraz dalej, bo teraz to mnie zaciekawiła wzmianka o ciekawiej ofercie. Miesiąc minął, ile tu rekrutacja jakaś trwa? Można zostać w razie czego na miejscu rezerwowym?

Elizka Nowy wpis

Jakie wyjdą teraz zarobki mobilnego testera automatyzującego? Jest od niedawna dostępna oferta i w zasadzie chce się od razu dowiedzieć w jaki sposób sprawdzany jest kandydat skoro wymaga się minimum 4 lat doświadczenia?

Snow Nowy wpis

Skąd tyle negatywnych opinii? Odkąd przyszedłem do firmy to nie żałuję ani jednego dnia!!! Firma dba o pracownika i mocno się rozwija na rynku pracy. Bardzo polecam przekonać się samemu zamiast czytać w internecie. Sam się bałem ale nie było czego ;)

O tych widełkach o które ktoś teraz spytał też chętnie poczytam ale dopiero gdy ktoś mi je wprost poda. Myślę o analityku jakości danych, nowa oferta jest wystawiona ale nie ma wskazanych w niej bezpośrednio zarobków. opiszecie atmosferę w biurze? celuje w Poznań

Zainteresowany-b2b Nowy wpis

Proszę o info: 1) co znaczy zapis w ogłoszeniach tej firmy: "Dla kontraktorów - uprawnienie do 23 dodatkowych dni świadczenia usług w roku". 2) czy górne granice w widelkach są realne (dla doświadczonych osób ofc) do wynegocjowania ?

Kontakt został nawiązany poprzez LinkedIn w związku z otrzymaną ofertą pracy zdalnej na pełen etat z okazjonalnymi wizytami u klienta. Najpierw ustaliliśmy stawkę godzinową oraz formę współpracy typu b2b. Po obustronnej zgodzie, rozpoczęliśmy proces rekrutacji, który trwał bardzo długo, ponieważ albo ja, albo oni nie mieliśmy czasu. Rekruter i dyrektor biznesowy byli ze Słowacji, klient z Niemiec, natomiast kontrakt miał być podpisany z polskim oddziałem NATEK. Odbyliśmy dwa spotkania z kluczowymi osobami klienta oraz wymieniliśmy mnóstwo maili i telefonów z NATEK. Po decyzji klienta omówiliśmy szczegóły kontraktu - pełny etat, umowa na 3 lata, zamówienia roczne na 221 dni roboczych każde, refakturowanie kosztów delegacji, itd. Udało mi się wynegocjować nieco wyższą stawkę. Po kilku ich obietnicach słownych i pisemnych co do omówionych szczegółów, zgodziłem się na współpracę. Postanowiłem jednak poczekać kilka dni przed wypowiedzeniem umowy z moim obecnym klientem i okazało się, że to była bardzo dobra decyzja. Po pięciu dniach ten sam rekruter zadzwonił z informacją, że ustalili szczegóły współpracy z klientem i że jednak to będzie umowa na pół roku, na pół etatu - do zakończenia projektu, a po tym zlecenia od czasu do czasu. Zaproponował, abym dogadał się z moim obecnym klientem na pracę na pół etatu, abym mógł również pracować dla nich... Odmówiłem.

Pytania rekrutera nietechniczne. Pytania klienta trochę techniczne, natomiast sam klient jest nie na czasie z najnowszą technologią - liczył na wsparcie w tym zakresie.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Larysa

A jak z naborami na projekt sytuacja wygląda względem kolejności? Widzę ze jeden Pan który już ma doświadczenie z firmą napisał, że w razie czego chętnie wróci. Jeśli tak to ma się wtedy pierwszeństwo przed dodaniem ofert dla innych kandydatów? Kontaktują się z byłymi pracownikami?

Marcin B.

Ciężko mi się zgodzić z czymkolwiek co tu niektóre osoby piszą. Pracowałem na projekcie ponad dwa lata, zawsze miałem dobry kontakt z managerem, wypłaty były na czas (czasem szybciej) więc nie mogę powiedzieć złego słowa...a mam doświadczenie z innymi kontraktowniami. Jeśli znajdzie się tam nowy projekt, który będzie mi odpowiadał to chętnie wrócę.

Jakbyście mieli teraz oceniać to na których stanowiskach obecnie jest tu największa rotacja? Pytam po pierwsze dlatego, że widzę właśnie 75 ofert na takim portalu który obserwuje, a dodatkowo ktoś teraz niedawno pisał o swoim procesie rekrutacyjnym oraz tym, że rekruter się nie zjawił, myślicie, że w takich sytuacjach wyciągane są w ogóle jakieś konsekwencje? To pełni nad tym nadzór?

Czym w NATEK Poland zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Toper

W sumie to chyba najbardziej nieprofesjonalna firma z jaką się spotkałem już na etapie rekrutacji. Rekruterka umówiła nam spotkanie i po prostu się nie pojawiła bez jakichkolwiek wyjaśnień :) Śmiesznie, bo nawet z ich systemu dostałem maila jak podobał mi się proces rekrutacji :D Mogę sobie tylko wyobrazić co dzieje się później już po zatrudnieniu. Kuszące stawki, ale chyba jednak nie warto.

Adka

Myślicie, z jest spore obłożenie kandydatami teraz? zauważyłam, że wpadł komentarz odnośnie rozmowy, do której ostatecznie chyba nie doszło. Sporo osób jest do obsłużenia? Widziałam ze ze dwa dni temu była dodawana oferta dla analityka biznesowego na LinkedIn a już pokazuje 3 osoby zgłoszone. To jak już komuś udało się ostatnio dobić na rozmowę to jak wyglądała?

Jeżeli firma prowadzi rekrutację, następnie Pani zaprasza na rozmowę, która się nie odbywa to trochę marnowanie czasu innych osób. Szkoda czasu na aplikację w tej firmie.

NowyKontraktor

Jan
@NowyKontraktor

Czyli rekrutacja na SAP Dev to jedna rozmowa? O jakim wynagrodzeniu mówili i czy czy przyjąłeś ofertę, by napisać, jak wygląda wdrożenie?

Podobna sytuacja
@NowyKontraktor

Cześć, Jestem w podobnej sytuacji na innym projekcie zostałem zatrudniony chodź mam spore doświadczenie w tym co robię. Zaoferowali dobre zarobki ale opinie nie są zbyt zachęcające.

Code1
@NowyKontraktor

Jeśli oferta jest dobra finansowo to wskakuj do Natka. Opinie tutaj to w większości frustracje i złe doświadczenia jednostek. Firma jest fair.

Weronika
@Code1

Ktoś pisał o dużej rotacji, a chyba jeśli faktycznie jest tak dobrze to pracownicy by nie odchodzili. To jak to w końcu jest? No i na jakim projekcie pracujesz? Może z tego wynikają rozbieżności jeśli chodzi o opinie..

analdestroyer723
@NowyKontraktor

hej, daj znać jak wrażenia po tych kilku miesiacach. Dostałem od nich bardzo ciekawa oferte i też mnie zastanawiaja te opinie. Pozdrawiam

Ayo
@analdestroyer723

Jakie godziny pracy obowiązują w NATEK Poland?

Nie polecam wrecz odradzam

Mialem okazje pracowac w fimie kilka mcy, umowa wypowiedziana z dnia na dzien i brak godzin do konca mca wiec zostalem nagle bez projektu i dochodu. Klientowi poprostu uciął budget na zewnętrzne osoby aby oszczedzić swoich etatowców. Poczas podpisywania umwoy bylem przekonywany że 30 dniowy okres wypowiedzenia jest zawsze płatny, ale okazalo sie ze bez godzin które zleci Klient nie wazny.... nie powazna firma

Małgosia

Rekrutacja jak i proces zatrudnienia jak najbardziej przebiegł bez problem a samy onboarding w firmie oceniam bardzo dobrze :)

Mateusz

Rekrutacja to jakaś komedia, wymagają nie wiadomo czego. Po zrobieniu wszystkich zadań zero odzewu i nagle po miesiącu czasu informacja, że jednak nie bo klient nie zaprosił i rekrutacja się skończyła (gdzie oferty pracy na to stanowisko dalej widnieją odświeżone)

SM

Kasia (usunięte przez administratora) jako osoba z HR dzwoniła do mnie krzycząc "Czy mam na ciebie krzyczeć" po serii spotkań w mojej organizacji bez ustalenia spotkania wcześniej czy jakiejkolwiek agendy. Sytuacja tego typu się powtarzała wiele razy łącznie z ostatnim, na którym uznałem, że nie chcę współpracować z takimi osobami. Po końcu współpracy odmówiła ustalonej zapłaty. Firma nie wydaje się zła, ma skomplikowane raportowanie ale OK jednak ta osoba oraz sądzenie się o należne pieniądze = 1/5

Marcin B

Niedawno Firma prowadziła rekrutację na stanowisko testera oprogramowania. Złożyłem aplikację. Przeszedłem pozytywnie rozmowę kwalifikacyjną, Podpisany został "Emloyment offer letter". Wszystko ok. Czekać tylko, kiedy firma prześle umowę o pracę, podpiszę i rozpoczynam pracę. Wydawałoby się, że wszystko jest już praktycznie zamknięte, tylko pozostały detale. Jakże się zdziwiłem, gdy dostałem umowę o pracę, która raczej przypominała kontrakt niewolniczy niż cokolwiek innego. Pojawiła się spora ilość zapisów o których wcześniej nie było mowy i które były bardzo niekorzystne. Gdy stwierdziłem, że umowa w stopniu znacznym różni się od oferty, która byłą mi przedstawiona i jest nieakceptowalna zostałem wysłany na "negocjacje". Po rozmowach firma zerwała jakikolwiek kontakt. Nie dość, że napluła mi w twarz kuriozalnymi warunkami umowy, które "wyciągnęła z kapelusza" po zatwierdzeniu wstępnych warunków, to w momencie, gdy nie chciałem się na to zgodzić potraktowała mnie jak śmiecia. Komukolwiek, kto chciałby skorzystać z usług tej agencji polecam bardzo mocno przemyśleć tą decyzję oraz porządnie przeczytać "umowę o pracę" gdyż cyrograf który dostaje się do podpisania jest co najmniej nieuczciwy. Marcin Barańczak

Elo
@Marcin B

Po tej opinii nie rozumiem, jak możesz tam pracować? Chyba, że to inna osoba o takim samym imieniu i nazwisku oraz specjalizacji tester oprogramowania rozpoczęła pracę w Natek w pażdzerniku, co widoczne jest w jej profilu na popularnym portalu na literkę L służącym za miejsce przedstawiania swojego doświadczenia zawodowego...

NATEK team
@Marcin B

Panie Marcinie, cieszymy się, że mimo zamieszania związanego z Pana onboardingiem, udało nam się dojść do porozumienia i zdecydował się Pan na współpracę z nami :) Jesteśmy przekonani, że będzie nam się współpracowało owocnie i długofalowo. W razie pytań prosimy o kontakt z HR i Managerem. Pozdrawiamy!

danedane
@Marcin B

Trzeba takie sprawy zgłaszać do swojego prawnika i rządać odszkodowania lub kierować przez prawnika sprawę do sądu.

Maria
@NATEK team

A to - jak piszecie - zamieszanie, to skąd się wzięło? Często się to zdarza?

Olga
@danedane

a po co od razu do prawnika? jakie odszkodowanie? jak komuś umowa nie odpowiada to dowidzenia

Antydane
@danedane

Do swojego prawnika? Do polskiego sądu??? Człowieku - zejdź na ziemię, bo chyba nie rozumiesz co napisałeś.

tester
@Marcin B

myslę, że mocno przesadzasz z tym cyrografem. Normalna umowa.

Olek
@Marcin B

Dzięki, ale bym się wkurzył, gdybym dał u siebie wypowiedzenie, a dostałbym umowę pułapkę.

Zostaw merytoryczną opinię o NATEK Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w NATEK Poland?

Zobacz opinie na temat firmy NATEK Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NATEK Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 10 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NATEK Poland?

Kandydaci do pracy w NATEK Poland napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NATEK Poland