Wanel

Suchy Las

Opinie o Wanel

anonim 2010-02-26 13:05:07
Witam Państwa!
Ponieważ firma Wanel Sp. z o.o. w Suchym Lesie bardzo często umieszcza ogłoszenie, że kogoś potrzebują do pracy, chcę ustrzec Państwa przed podjęciem pracy w tej firmie. Firma bardzo źle płaci na każdym stanowisku pracy. Handlowcom i Telemarketerom obiecywana jest premia od obrotów, ale ta premia jest zawsze zaniżana, albo w ogóle jej nie ma. Płaca bez premii (której i tak raczej nie ma) Telemarketera wynosi 1200 zł. brutto a Handlowca 1000 zł. brutto. Na innych stanowiskach trochę więcej płacą, ale w nagrodę jest nawał obowiązków. Prezesi (małżeństwo) traktują ludzi z góry, nie liczą się z ich zdaniem i nie traktują pracownika po partnersku. Mówi się, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma, ale tam naprawdę jest źle. Rotacja w tej firmie jest oszałamiająca i mówi sama za siebie. Można by pisać i pisać o tej firmie, ale niestety w głównej mierze złe rzeczy. Jedyna pozytywna rzecz to dużo fajnych ludzi, którzy tam pracują.
Pozdrawiam.
taktak 2010-07-15 14:27:30
To prawda...żle się tam dzieje.Pracowałam tam w marcu i tylko gdy upomniałam się o umowę...podziękowano mi.Do tej pory czekam na swoje wynagrodzenie.Wysłałam przedsądowy NAKAZ ZAPŁATY.Napewno im tego nie daruję.
nowa 2010-08-09 14:40:06
My składamy sprawę do Sądu nie darujemy Wanelowi. Z tego co wiem szefostwo ma także zakład kosmetyczny Body Relax w złotnikach na rynku i tam dzieje się to samo. Moze należałoby zebrać więcej oszukanych ludzi i pozew zbiorowy?
nowa 2010-08-09 21:17:57
Proszę o kontakt z przedmówczynią o ps. Taktak. może wspólny pozew? mam jeszcze paru chetnych... pozdrawiam.
anonim 2 2010-08-09 21:57:24
Ja osobiście odradzam wspolprace z Panią [usunięte przez moderatora]......i z firmami wanel oraz body relax. napiszcie jakie wystepują w tych firmach nieprawidłowości. powiadomimy odpowiednie służby.
ania 2010-08-12 09:51:57
szukam ludzi którzy chcą złożyć pozew do Sądu mnie też oszukano.
ania 2010-09-13 15:11:37
wspólny pozew to jest to!!! pokarzemy [usunięte przez moderatora]
ania 2010-09-13 15:12:59
Proszę o kontakt ps. Taktak
anonim 2011-01-04 19:58:54
Witam,
Ja mogę wypowiedzieć się na temat firmy Wanel jakie występują w niej nieprawidłowości, ponieważ pracowałam jako kadrowa w tej firmie. Na pewno fakt, iż telemarketerki parę dni pracy w tej firmie zatrudniane są na "czarno",a po jakimś tygodniu czy nawet 2 tyg.,gdy państwo prezesi uznają, że te osoby się nadają do pracy, sporządzana jest umowa zlecenie na 3 miesiące, mimo, że praca ta ma charakter stosunku pracy (definicja w Kodeksie Pracy). Później dopiero jest ewentualnie umowa o pracę. W umowie zlecenie jest kwota 1.200 zł. brutto + ewentualna premia od umów, które podpisze klient. Wysokość premii jest niższa niż klauzula w umowie o tym mówiąca, a często tej premii w ogóle nie ma. Były sytuacje, że ludzie, którzy mieli umowę zlecenie (telemarketerki i handlowcy) i byli zwalniani, to nie zawsze dostawali wypłaty za swój ostatni miesiąc. Powodem tego było nie odesłanie rachunku za umowę zlecenie z podpisem, czego efektem było nie wypłacenie pensji. Ludzie nie byli powiadamiani, że celem wypłacenia wynagrodzenia musi być podpisany rachunek i często nie dociekali dlaczego nie dostali wynagrodzenia. Były też sytuacje, że wynagrodzenia dla pracowników były 2-3 dni po terminie, bo pani [usunięte przez moderatora] za późno robiła przelewy.
Tyle mogę powiedzieć na temat tej firmy, nie pracowałam tam długo, tak więc ludzie, którzy pracują tam dłużej, myślę że by mogli powiedzieć więcej na ten temat.
Kiedy idziecie złożyć pozew do sądu? Chętnie się przyłączę. Osobiście nie zostałam oszukana, ale chętnie pomogę.
Taktak 2012-06-22 13:52:31
Po długim milczeniu,witam ponownie.Te parę zdań kieruję głównie do...[usunięte przez moderatora].Proszę mi napisać,czy został oddany pozew do Sądu Pracy? Szkoda że już tu nie wchodziłam i nie miałam okazji dołączyć do grona ludzi w pozwie.Pozdrawiam serdecznie.
aaaz 2015-01-14 16:37:01
ja również chce zadac pytania mego poprzednika, poniewaz nie udało mi sie znaleźć strony tej firmy....Ty to oznacza ze juz jej nie ma? Mogłby ktos dac odpowiedz co sie dzieje?
leszek 2015-03-27 22:40:02
Byc może firma po prostu przestala funkcjonować na rynku s racji na silna konkurencje, nie sadzicie? Sam chciałem podjąć u nich prace ale nie widziałem zbyt dużego odzewu w temacie. Widze, ze obecnie nic sie nie zmienilo, co troszeczkę zaczyna mnie nie pokoic. Czyzby ludzie zrezygnowali z współpracy z nimi... Kiepsko, kiepsko.
petarda 2016-05-15 10:53:15
może zadzwoń do nich i wtedy sie dowiesz, głownie jak szyają ludzi to chyba na produkcję do produkcji poscieli ale nie wiem czy na pewno teraz, sprobuj zadzownic.
Zostaw swoją opinię o Wanel - Suchy Las
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wanel