Opinie o Edugo (Nova Centrum Edukacyjne Sp. Z O.O.) w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. w Warszawa

UczenGd

Witam. Szukam osób poszkodowanych. Chce złożyć pozew zbiorowy. Szkola od roku nie istnieje w Gdansku, dokumenty moje przepadły razem z nimi... Wizyty osobiste w Warszawie, telefony, maile, listy polecone - nie pomogły. Totalna spychologia....a ja chce odzyskać SWOJE dokumenty, ktore " szkola" bezprawnie przetrzymuje. Kpina i skandal!!!!!!!!!!!!

Hania
@UczenGd

Udało się coś? Też nie odzyskałam dokumentów...

Przestroga...

Chciałbym wszystkich ostrzec przed szkołami NOVA w całej Polsce , przestrzegam przed podpisaniem jakichkolwiek umów z tą pseudo szkołą skutkuje to tylko sądami i poniesieniem kosztów w formie kary 400 zł , rezygnując na samym początku semestru i nie będąc na ani jednych zajęciach trzeba zapłacić pseudo karę ??? przy czym te osoby które chodziły i tak nie ukończyli szkoły bo po paru miesiącach się szkoła rozpadła, pracujący tam personel jest nie kompetentny i nigdy nic nie wie przy czym zmienia się bardzo często.Chodzi im tylko aby podpisać listę aby mogli wyciągnąć pieniądze od Kuratorium za niby naukę !!!!! OGÓŁEM SZKODA CZASU I PIENIĘDZY NA (usunięte przez administratora) !!!!!!!

N
@Przestroga...

W umowie jest jasno napisane, że jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Jeśli ktoś po podpisaniu umowy rezygnuje od razu ze szkoły, to i tak przez te 3 miesiące od wypowiedzenia musi chodzić na zajęcia, aby nie płacić czesnego i musi być tylko na 50 % zajęć. Więc jeśli ktoś nie chodził przez 3 miesiące to musi pokryć dotacje, której szkoła nie otrzymała za słuchacza z urzędu miasta, bo słuchacza przecież nie było na zajęciach. Myślę, że wszystko jest fer i przed podpisaniem czegokolwiek czyta się umowy, więc nie rozumiem skąd to oburzenie jak umowę czytałeś, zrozumiałeś i podpisałeś...

Firma NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. poszukuje pracowników na Kucharz w mieście Toruń. Czy ktoś brał już udział w rekrutacji w tej firmie i może wypowiedzieć się na jej temat? Z ilu etapów się składa?

@Iza

Wiadomo dlaczego zamknięto ten oddział? O co chodzi z komornikami - za co mieliście płacić bo nie bardzo rozumiem? Proszę i jakieś informacje

jazda z nimi

Osoby które są oszukane przez NOVA Centrum Edukacyjne zapraszam do kontaktu na grupie facebookowej: https://www.facebook.com/groups/1239186213503161 Ja osobiście zostałem (usunięte przez administratora) przez oddział w Gdańsku, które przetrzymuje gdzieś moje świadectwo ukończenia szkoły, a którego nie można w żaden sposób odebrać, gdyż w Kuratorium Oświaty nie widać po nim śladu. Dołączajcie do grupy, wymieńmy się swoimi problemami i może uda się jakoś rozwiązać te nasze sytuacje np poprzez jakiś zbiorowy pozew do prokuratury. Pozdrawiam

@jazda z nimi

Również jestem poszkodowana. Uczęszczałam 3 lata do oddziału w Gdańsku robiąc liceum ogólnokształcące zaocznie. W kuratorium oświaty jest moją obecność w dziennikach ale Nova nie oddała mojego arkuszu z ocenami i potwierdzenia ukończenia szkoły więc nie mogę otrzymać świadectwa ukończenia szkoły średniej.

@Ania

W mojej sprawie skontaktowałam się z Rzecznikiem Nova która w błyskawicznym tempie rozwiązała mój problem który w latach 2013/2016 w Gdańsku zaniedbała swoje sprawy, oddział już jest zamknięty na stałe. Także dzięki Rzecznikowi Nova sprawa załatwiona jest jak być powinna, oby więcej takich kompetentnych ludzi było na swoich stanowiskach pracy jak Rzecznik w Nova.

Halina123
@Ania

To chyba pracują tam dwie Panie rzecznik ???? z tą którą ja się kontaktuję obecnie nic nie wie i nic nie chcę pomóc!!! Odpisała mi na e- mail po 6 moich wiadomościach i kilku telefonach.

T. Nowy wpis
@Halina123

@Halina123 jeśli ma się zaległości finansowe to niestety, ale w żadnej instytucji nie wydadzą ci dokumentów zanim nie uregulujesz płatności...

Adam Nowy wpis
@T.

A kto pisał o zaległościach finansowych?

Przestroga...

Mati
@Przestroga...

Po pierwsze z kuratorium pieniądze ???radze poczytac ustawy. Trzeba czytac umowę przecież nikt nikogo nie zmusza do jej podpisania ja przeczytałem dopytałem o co chciałem i nie było problemu . Zgadzam się ze jest kara 400 zł ale jak ktoś nie chodzi na zajecia to logiczne ze umowa zostanie rozwiązana.Ludzie mamy 21 wiek czytajcie co podpisujecie później ktoś nie chodzi i ma pretensje to po co się zapisywać

Lucy
@Przestroga...

Powinnaś przestrogę napisać przed takimi ludźmi jak Ty poniewaz albo czytać nie potrafisz albo powinnaś nauczyć używać się mózgu

Lucy
@Przestroga...

To po co podpisujesz umowę jak nie chodzisz na zajęcia ogarnij się dziewczyno

@Przestroga...

Tak samo działa wiele branż. Sieci komórkowe. Dostajesz nowy smartfon i płacisz comiesięczne raty. Znudził ci się smart lub go zgubiłeś albo ukradł ktoś, to nadal raty spłacasz, a jak nie spłacasz, to lecą kary... Zawsze najprościej jest za wszystko płacić gotówką a nie faty a później kombinacje. I pretensja do wszystkich ale nie do samych siębie i własnej głupoty. Nic za darmo niema. Jeśli czesne gratis, to w zamian 50%frekwencji musi być, jak jest 49% dopłacasz równowartość dotacji o którą szkoła jest stratna. Jeśli zaś odwidzi się nauka w drugim miesiącu z 5 (cały semestr), płacisz do końca semestru wszystkie zaległe raty oraz wpisowe, które w dniu zapisania było zawieszone i otrzymałeś bonus niepłacenia ale jeśli zaliczysz semestr. Coraz więcej osób nie wie co chce, nie są zdecydowani, w trakcie semestru w pracy się zmienia, zachodzi w ciąże itd...

@Olga

Mimo wszystko. Wiele z rzeczy o których pisze @Przestroga... jest prawdą. Osoby pracujące w sekretariatach mało wiedzą jeśli pojawi się jakiś problem i odsyłają do pracowników z którymi nie da się lub ciężko się skontaktować, a i oni ostatecznie nie pomagają. Moje doświadczenia są dodatkowo takie, że jak nauka zostaje przerwana z winy szkoły to o zwrot pieniędzy nie da się doprosić. W sekretariacie potrafią przyjąć reklamację/rezygnację bez wydania poświadczenia o złożeniu dokumentu. Rozmawiałem z kilkoma osobami, którym zdarzyły się takie sytuacje. Uczyłem się z nimi w jednym z waszych oddziałów. Jako że oddział zlikwidowany to wiem, że z Warszawą cokolwiek załatwić graniczy z cudem. W rzetelnej firmie nie powinny zdarzać się takie rzeczy. Ja ze swojej strony odradzałbym waszą szkołę każdemu. Myślałem, że jak pójdę na płatny kierunek w płatnej szkole to i jakość będzie lepsza. Jedyne co "zyskałem" po nauce u was to stracony czas i stan konta niższy o ponad 2tys.

Lili
@Przestroga...

Masz rację mam to samo . Zapisałam się i chciałam za dwa miesiące zrezygnować z powodów zdrowotnych. Kazali zapłacić 400zl za oddanie papierów jakaś porażka teraz ciąży na mnie kara 4tys . (usunięte przez administratora) i jeszcze raz (usunięte przez administratora) Je.... (usunięte przez administratora) i tyle w temacie dużo osób pisało że O koło 30 osób dostało w tej sprawie wezwanie na Policję bo niby ta szkoła to jakiś przekręt. Porażka !!!! NIE POLECAM!!!!

mati

prawda

optymista
@Przestroga...

No ale kary za brak chodzenia na zajęcia są ujęte w umowie ? Zapisał się Pan / Pani do szkoły, podpisał klarowną jasną umowę gdzie wszystko jest wyszczególnione. Przestał Pan chodzić na zajęcia i dziwi się Pan z kar zawartych w umowie i uwaza to za (usunięte przez administratora) ?

N Nowy wpis

Mariusz

Jak zajrzałem na stronkę szkoły to tam w zakładce kontakt, są namiary na oddziały. Do Warszawy, Białymstoku, Katowic, Kielc, Lublina i Poznania. I właśnie o pracę w Poznaniu chcę zapytać jakiegoś pracownika, bądź byłego pracownika. Jak się układa współpraca z dyrekcją i siedzibą firmy, a także jakie relacje ze współpracownikami? No i na jaką stawkę oraz umowę można liczyć?

Napiszesz, jak tu się pracuje? Piszą w ogłoszeniu, że potrzeba im trenera języka polskiego dla obcokrajowców, właśnie w Warszawie. Zaznaczono, że to praca dodatkowa na zlecenie. Jakie więc relacje panują w firmie, jakie jest wsparcie ze strony przełożonych i jak się prezentują sprawy finansowe, czyli zarobki?

halina Nowy wpis

Wszystko w porządku, pieniądze mam zawsze na czas. Dobrze mi się pracuje w firmie i są dobre relacje, jeśli jest jakiś problem, to szybko znajdują na niego rozwiązanie

Udało się odzyskać dokumenty ze szkoły? Firma jest zamknięta? Szukałem informacji ale nie mogłem znaleźć. Jak ktoś jest tam jeszcze zatrudniony to proszę o info bo mam kilka pytań.

Halina

Szkoła dalej funkcjonuje ale w innych miejscowościach. Oddział w Gdańsku został zamknięty i jednocześnie dokumenty wyparowały... trzeba kontaktować się z sekretariatem w Warszawie, tam też jest Pani rzecznik

Leszno
Doma

Firma nie jest zamknięta, widnieje jako czynna, nawet niedawno pojawiło się ogłoszenie dla trenera nauki języka polskiego, było to w kwietniu tego roku. Większość wpisów na forum pochodzi od kursantów, ja natomiast szukam informacji ze strony pracowniczej. W ostatnim czasie współpracował ktoś z firmą, jako taki trener jakiej umowy można się spodziewać i czy praca jest pełnoetatowa?

UczenGd

@UczenGd

Dopiero wysłałem wezwanie do zwrotu kasy i dokumentów pocztą. Jak nie zwrócą, a pewnie tak będzie to będę się odzywał.

@Ja Też

Dokumenty z Gdańska są przygotowane. Proszę obie osoby "UczenGd" oraz "Ja Też" o mail z adresem do wysyłki dokumentów na adres: dokumenty@nova.edu.pl

@NOVA

Mogę wysłać jeszcze raz. Dzięki.

@NOVA

Jakby coś to nie dostałem wciąż ani odpowiedzi na mail, ani dokumentów. Czyli dalej mydlenie oczu. Nic się nie zmieniło.

Uczeń Pruszków
@NOVA

Moje dokumenty również zaginęły. Oddział Pruszków zamknięty. Chciałabym je odzyskać

Uczeń Pruszków

Jestem zainteresowana

@NOVA

Dostałem dokumenty. Super! Teraz chętnie otrzymałbym zwrot pieniędzy za niewykonaną usługę.

@UczenGd

Ja również nie mogę odzyskać moich dokumentów ????

Nauczyciel
@Cool

Na portalu konkurencji szukasz?

@Nauczyciel

Się nie śmiej. Może to i absurd, ale sprawa moich dokumentów ruszyła się dopiero po roku. Akurat jak tu napisałem.

@Nauczyciel

Nie wiem o co Ci chodzi, ale szkoła juz od roku nie chce mi wydać dokumentów mimo wielokrotnych próśb. Może dla ciebie to zabawne, ale nie dla mnie. Przez opieszałość i ignorancję Novej straciłam możliwość dalszej edukacji. Przez rok nie odpowiedzieliście mi nawet na moje pismo, a teraz zasłaniacie sie pandemia, wstyd.

@Cool

Wyślij do nich wezwanie do zwrotu dokumentów poleconym z potwierdzeniem doręczenia. Daj im na to pare dni. Potem złóż wniosek o interwencję do UOKiK w twoim miejscu zamieszkania z dołączonymi skanami listu, dowodów wysyłki/doręczenia, umową z nova. Ja wniosek składałem przez e-puap. Urząd już zajął się moim wnioskiem, teraz czekam i polecam jako najlepszą opcję na początek inaczej was na 99% oleją.

@Jeż

Dziękuje Ci bardzo za radę ???? Straciłam juz nadzieje na odzyskanie dokumentów, wysłałam do nich pismo z potwierdzeniem doręczenia kilka kilka miesięcy temu, nawet nie raczyli odpisać.

@Jeż

Dziękuje serdecznie za podpowiedź.

@NOVA

Witam, wysłałem rok temu prośbę o wydanie dokumentów według wzoru, który uzyskałem dzwoniąc do Państwa sekretariatu w Warszawie. Prośbę ponawiałem 3 krotnie i nic. Moje świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego wciąż nie zostało mi przekazane, w kuratorium w Gdańsku takiego dokumentu nie ma. Proszę o pomoc, szykuję się do wyjazdu za granicę a nie mam świadectwa ukończonego liceum... Tyle pieniędzy i czasu na nic?

@Maciej Ostrowski

Osoba która zajmuje się wysyłką dokumentów: dyrowska@nova.edu.pl

@Olga

Dziękuję za podpowiedź. Właśnie wysłałem e-mail z opisem sytuacji. Mam nadzieję że uda się odzyskać moje dokumenty. Byłbym wdzięczny, jeśli sprawdziłaby Pani czy sprawa została poruszona.

@Maciej Ostrowski

Osoba, ktora zajmuje się odnajdywaniem w archiwum dokumentów, od kilku dni jest chora, więc proszę uzbroić się w cierpliwość do dwóch tygodni będzie walczyć z covidem. Przepraszam, że tyle Pan musiał czekać. Może wysyłał Pan wiadomości na maile, które są nieczynne, usunięte. Proszę napisać na jakie adresy wysyłał nam Pan maile i ich daty i godziny wysłania, pomoże nam dojść kto odpowiadał za tę sytuacje, proszę mi pomóc wyjaśnić. Pozdrawiam Olga.

@Olga

Witam, Dziękuję za pomoc. Wczoraj o 9:12 wysłałem na: dyrowska@nova.edu.pl 3 maja o 21:11 wysłałem na: stefanska@nova.edu.pl 4 stycznia o 11:30 wysłałem na: dokumenty@nova.edu.pl 30 stycznia o 13:28 wysłałem na: stefanska@nova.edu.pl 9 listopada 2019 roku wysłałem o 14:57 na: dokumenty@nova.edu.pl

Damian

Wszystkie pracują

@Damian

Dzięki za opinię. Jeśli jesteś pracownikiem to proszę o pomoc.

@Cool

"Dokumenty ze zlikwidowanych szkół są możliwe do odbioru w poszczególnych archiwach Kuratorium Oświaty: Bydgoszcz - Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy 52 34 97 631 Bytom - Kuratorium Oświaty w Katowicach delegatura w Sosnowcu 32 265 51 30 Gdańsk - Kuratorium Oświaty w Gdańsku delegatura w Gdyni 606 610 659 Szczecin - Kuratorium Oświaty w Szczecinie 91 44 27 549 Wrocław - Kuratorium Oświaty we Wrocławiu delegatura w Legnicy - ul. Pątnowska 50, 59-220 Legnica prosimy o kontant bezpośrednio z Kuratorium Oświaty."

@NOVA

A może napiszecie jeszcze gdzie są pieniądze, które powinniście oddać ludziom ze zlikwidowanych oddziałów? Całość, a nie jedynie część za okres w którym nie prowadziliście zajęć. Nawet jeśli teraz wydajecie ludziom dokumenty i tak nie można było kontynuować nauki w innych szkołach w tym czasie. Nie dość, że ludzie stracili czas to jeszcze pieniądze przez was.

@Jeż

Tak, tylko większości dokumentów i tak nie ma w Kuratorium. Kolejna ściema. Zaraz napiszą, że po odbiór pieniędzy też do KO trzeba się zgłosić

piotr.jasinski87@gmail.com
@UczenGd

Wrocław też mam problem z odzyskaniem swiadectwa

@!

W moim przypadku dokumentów ze zlikwidowanego oddziału z Gdańska w Gdańskim kuratorium nie było. Stracone pieniądze i czas. Próbuję dodzwonić się do delegatury w Gdyni. Ciekawe czy tam znajdą. Jeśli nie zgłoszę sprawę do urzędu ochrony konsumentów, tak jak ktoś wyżej podpowiedział.

Wicio
@UczenGd

Tez tak mam muszę oddać bo nie zaksięgowane pieniądze ......

Maciej
@NOVA

Witam, Kuratorium Oświaty w Gdańsku nie ma dokumentów przebiegu nauczania z waszej szkoły. Skierowałem się ze sprawą do UOKiK. Jestem zawiedziony obsługą i brakiem chęci pomocy. Sprawa ciągnie się od dwóch lat. Pozdrawiam, Maciej Ostrowski

Bb
@Maciej

Proszę o informacje, czy odzyskałeś dokumenty ?

patrycja_patka01
@UczenGd

Jestem w tej samej sytuacji. Nikt nic nie wie i nie kwapi się do oddania.

Grzegorz

grzegus@gmail.com

@UczenGd

Mam to samo ale że szkoła we Włocławku. Od dwóch lat próbuje odzyskać dokumenty.

Ola. Ch
@UczenGd

Ja podałam sama szkole do sądu i wygrałam. Nikt ze szkoły nie chciał się ze mną sądzić więc, bo mówili że nie mamy szans. A ja się nie poddałam. Gdy by ktoś chciał chętnie udostępnię pozew. Szlak przetarty więc śmiało można działać

@Ola. Ch

Po wygranym procesie udało się odzyskać dokumenty?

Nie odzyskałem.

@Ola. Ch

Napisz proszę do mnie na maila w tej sprawie. maciek.ostr@gmail.com

Tamara
@UczenGd

Proszę napisać jak można się z panią skontaktować

Lukasz
@UczenGd

Proszę o kontakt 666610480. Tez chodziłem do tej szkoły a dziś dostałem pismo od komornika

@UczenGd

Proszę o kontakt na maila pawgan@icloud.com

Pawel
@Olga

To jest wasz obowiązek aby pilnować tych wszystkich rzeczy jak maile itp, a jak macie bałagan w tej szkole to nie jest nasza wina. Proszę o kontakt pod adresem pawgan@icloud.com w sprawie komornika…

Poszkodowani
@Ola. Ch

Hej, podeślesz mi pozew na meila? diannstyle@wp.pl

JUlia
@UczenGd

Mam dokładnie ta sama sytuacje nie mogę odzyskać dokumentów do teraz walcze

@UczenGd

W Rzeszowie również zlikwidowali i nie mogę również odzyskać dokumentów swoich.

@UczenGd

Czy udalo sie odzyskac Tobie dokumenty? Ja nadal nie otrzymałam swoich.

@NOVA

DOKUMENTÓW NIE MA! dzwonilam, bylam osobiscie! posiadają tylko dokumenty do literki O a ja mam nazwisko na W. pisalam do rzecznika i jestem zbywana, niby szukal moich dokumentow ale wątpie w to bardzo. Chce i musze pilnie je otrzymac! nie zgadzam sie na ich dalsze bezpodstawne przetrzymywanie przez tą "szkole" !!

@Maciej Ostrowski

co udalo Ci sie wywalczyc w tej sprawie? mam tą samą sytuację. powiedzieli w kuratorium ze mają dokumenty tylko do literki O a ja mam nazwisko na W. Ty widze masz nazwisko na O to moze dostaniesz swoje? powinny byc w kuratorium.

Poyebunny
@UczenGd

Również nie mogę odzyskać dokumentów, zachodzę, a szkoły nie ma, telefon cisza. Nie dostałam wcześniej informacji ani dokumenty nie zostały odesłane.

Klaudia
@UczenGd

Mam to samo , zrezygnowałam ze szkoły zapłaciłam za rezygnację przysłali że mam 900 ponad zł do zapłaty . W tamtym roku przysłali przedsadowe wezwanie do zapłaty .moje dokumenty wszystkie przepadły pisałam o zwrot świadectwa to nigdzie w nie ma a kasę chcą ,moja siostra ma teraz z sądu list do zapłaty Okolo 1000 zł ludzie pomóżcie bo do grobu ta szkoła nas wsadzi

Radek
@UczenGd

Witam , jeżeli aktualne jestem zainteresowany

Uczeń
@UczenGd

Czy było już składane te zażalenie? Bo chętnie bym się dołączyła

@UczenGd

Na początku wszystko jest super, wszyscy mili, a potem BACH! Wszystko co ci ludzie mają w umowach to śmiech na sali: https://www.rp.pl/prawo-dla-ciebie/art8585481-niedozwolone-klauzule-w-prywatnych-szkolach-uokik-nalozyl-kare Od razu do prawnika z tym.

@UczenGd

Też chodziłam do tej szkoły w Radomiu ale ktoś ze szkoły jakiś uczeń ich zgłosił na policję i tylko było jeżdżenie na komendę w sprawie tej szkoły i płacenie jakiś kar

UczenGdMartyna
@UczenGd

Witam. Czy sprawa już się wyjaśniła? Ponieważ mam ten sam problem i nie wiem co robić.

@Ola. Ch

Witam uprzejmie proszę o kontakt w sprawie tej bandyckiej ,,szkoły" właśnie komornik zablokował mi konto za opłaty które nie jestem im winna...chciałabym się dowiedzieć jakie miała Pani z nimi doświadczenia, to mój numer telefonu: 506164018, pozdrawiam.

@Maciej Ostrowski

Witam uprzejmie proszę o kontakt w sprawie tej bandyckiej ,,szkoły" właśnie komornik zablokował mi konto za opłaty które nie jestem im winna...chciałabym się dowiedzieć jakie miał Pan z nimi doświadczenia, to mój numer telefonu: 506164018, pozdrawiam.

@Poszkodowani

Witam uprzejmie proszę o kontakt w sprawie tej bandyckiej ,,szkoły" właśnie komornik zablokował mi konto za opłaty które nie jestem im winna...chciałabym się dowiedzieć jakie miała Pani/Pan z nimi doświadczenia, to mój numer telefonu: 506164018, pozdrawiam.

@Klaudia

Patryk
@UczenGd

U mnie to samo, straciłem kilka lat i pieniądze, a już miałbym wykształcenie i szedłbym na studia

@UczenGd

Hej udało się coś zrobić w tej sprawie moje dokumenty też przepadły w tej szkole

Zosia
@UczenGd

Dzięki za tę opinię bo właśnie miałam zamiar się zapisywać ????

Hania
@UczenGd

Udało się coś? Też nie odzyskałam dokumentów...

gabusia57

Zapisałam się online do Liceum eksternistycznego w Katowicach, przy ul. 3-go Maja 3 / 8. Dostałam emaila z adnotacją że w ciągu najbliższych trzech dni mam zgłosić się do nich z 2 zdjęciami. Pojechałam dzisiaj ( trzeci dzień od dostania emaila ) , szukam, szukam , nie ma !!!! Dzwonię pod numer telefonu 796400182 -nawiasem mówiąc wcześniej przez tydzień nie umiałam się dodzwonić--ale telefon odbiera młody głos panienki który informuje mnie że szkoła w Katowicach już dawno jest zamknięta. Pytam o co chodzi ? Po Waszych komentarzach już wiem o co chodzi. Pytanko do zarządców tej szkoły -----dlaczego nie usuniecie z internetu informacji o szkole, po co wysłaliście mi maila ? Straciłam tylko czas i nerwy.

Witam . Chciałabym uzyskać informację dotyczącą kursów w Warszawie a mianowicie chodzi mi o szkolenie 1,5 roku w systemie zaocznym - CUKIERNIK. Czy warto ? czy ktoś uczęszczał na takie dokładnie zajęcia ? i czego można się tam nauczyć ? ile kosztuje ten kurs ? czy płaci się co miesiąc ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

POZEW

TO ZWYKLI (usunięte przez administratora) ! ZAMKNELI PLACOWKE W RZESZOWIE I PO POLTORA ROKU PRZYSYLAJA PISMO Z SADOWYM NAKAZEM DO ZAPLATY!!! OD TAMTEJ PORY BRAK KONTAKTU ORAZ PRZETRZYMYWANIE SWIADECTW NIELEGALNIE ! SZUKAM OSOB POSZKODOWANYCH ! TRZEBA ZROBIC ZBIOROWY POZEW ORAZ NAGLOSNIC DO TELEWIZJI NP TVN UWAGA

!!!
@POZEW

Jestem za. Też się zastanawiam nad zgłoszeniem tego do telewizji.

Agnieszka

Proszę o kontakt a.gutowska19@wp.pl

@POZEW

Mi nałożyli komornika,nie otworzyli kierunku , odwołałam się niejednokrotnie, Szczecin. Ciekawa jestem kiedy dostali karę czy absurdalne wyroki ludzie będą dalej spłacać...

@POZEW

Czy udało się odzyskać świadectwa ?

Kama
@Aga

Czy mogę dostać kontakt do Pani?.

@Kama

A u ciebie sytuacja z firma tez wyglada podobnie? Ciekawe czy to nagminny problem

Ksys
@POZEW

Dzień dobry,zostałem poszkodowany,uregulowałem wszelkie płatności a nie otrzymałem świadectwa ukończenia szkoły.Prosze o kontakt na twujchomiktonietoperz@gmail.com

wiolek
@POZEW

moj chlopak mial podobnie ale wywalczylam jego swiadectwo bo mialam kontakt bezposredni do dyrektora. Jak chcesz to moge poszukac tego teklefonu

Iza
@wiolek

Mogę prosić o informację jak odzyskać dokumenty z tej szkoły. Chodziłam do tej szkoły w Olsztynie oddział zamknięto i nie mam pojęcia jak odzyskać dokumenty

@Iza

Mariusz

Złożyłem dokumenty do placówki w Olsztynie , przed rozpoczęciem mojej edukacji zwinęli żagle przywłaszczając sobie moje świadectwo łachudry .

kk
@Mariusz

Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

@Mariusz

Udało Ci się odzyskać dokument ?

W porę w czas

Po tym jak zakończyłam pracę na podobnym stanowisku (pracownik sekretariatu) w innej firmie, ucieszyłam się widząc ofertę tej szkoły. Złożyłam cv, zaproszono mnie na rozmowę. Rozmowa trwała 6 minut. Nie dowiedziałam się na niej niczego nowego poza tym, co widziałam w ogłoszeniu. Gdy zapytałam, czy jest możliwość pracy na umowę o pracę usłyszałam, że o tym należy rozmawiać z dyrekcją i uop jest tylko wtedy, jeśli komuś na takim rodzaju umowy bardzo zależy. Zaświeciła mi się wtedy lampka, bo wydaje mi się to normalne, że w biurach i tego typu szkołach raczej pracuje się na uop, a nie śmieciówie. Mimo to przyszłam na "szkolenie", które było darmowe i które miałabym sobie odebrać po podpisaniu umowy. Na moje szczęście, gdy przyszłam była tylko pracownica sekretariatu, która dość sporo wypowiedziała się na temat pracy tam i za co można dostać ochrzan. Moje dwugodzinne szkolenie polegało na czytaniu jakichś śmiesznych materiałów o rodzajach sprzedawców i przeglądaniu umów, które notabene jak zobaczyłam to złapałam się za głowę, bo nigdy w życiu jako słuchacz nie podpisałabym czegoś takiego. A już szczególnie moją uwagę zwróciło zachowanie dyrektora, który akurat wychodził do domu, kiedy tylko przyszłam. Poprosił ciężarną pracownicę o przyniesienie mu papierosów z biura, bo on się nie będzie wracał (korytarzem jakieś 50 metrów). Żenada. Nie zamierzam podpisywać tam umowy, choć podejrzewam, że ze względu na moje doświadczenie z poprzedniej pracy, chętnie by mnie przyjęli. Najśmieszniejsze jest to, że usłyszałam od pracownicy, że jako pracownik mam nie dopuścić do tego, by dyrektor (!) pozwalał słuchaczom wpisywać się do dzienników w dniach, kiedy nie było ich w szkole. Po powrocie do domu poczytałam opinie tutaj, znalazłam artykuł o karze pieniężnej jaką dostała Nova i dodałam dwa do dwóch. Nie będę pracować w tak krętackiej firmie.

Martyna123

W 2016 zapisałam się na kurs,nigdy na niego nie poszłam nikt mnie nie informował ze za to ze się zapisałam będę musiała teraz splacac dlug na kwotę 4.5 tysięcy złotych. Nigdy nie dostałam zawiadomienia ze sa w mojej osobie postepowania sadowne bądź komornicze,o komorniku dowiedziałam się dwa miesiące temu wtedy kiedy zajął mi konto bez żadnego uprzedzenia.

@Martyna123

Moze jakis pozew zbiorczy ,mam taką samą teraz sytuacje?

Czarna94
@Kasia

Idź do prawnika. Niech przeanalizuje dokładnie zapisy na umowie. Szkoła dostała potężna karę od UOKIKu. Poczytaj o tym, wiele informacji jest udostępnionych. https://www.pb.pl/uokik-nalozyl-na-nova-centrum-edukacyjne-kare-za-klauzule-niedozwolone-1116998 Ogólnie jazda z oszustami!

@Czarna94

Dziękuję bardzo za odpowiedź

Proszę dac znać jak sytuacja . Mój e-mail k.obieglo@interia.pl

@Martyna123

Mam tak samo u co teraz....

Dana

Witam, rozmyślam zapisanie się na kurs rejestratorki medycznej w tej szkole. Czy ktoś z byłych kursantów może opisać jak to wygląda i przebiega, czy kurs jest bardzo przepełniony materiałem, na co jest nacisk większy na co mniejszy, gdzie pojawiają się najczęściej problem itp? Z góry dziękuje za informacje.

Czarna94
@Dana

Nigdy nie zapisuj się do tej szkoły. Chyba, że za kilka lat chcesz dostać wezwania do zapłaty za coś, o czym nie będziesz mieć pojęcia. Zresztą poczytaj opinie.

@Dana

Z daleka od tej szkoły.

@Aga

Popieram , no chyba ,ze ktos chce dostać wezwanie do zapłaty ...

Jak oceniacie pracę na stanowisku Opiekun w firmie NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o.?

Ola

Trzymaj sie z daleka od tej firmy. Dobrze Ci radzę. Nie znam osoby, która nie żałowałaby z nimi współpracy a to i tak pół biedy. Większość byłych pracownikow ciągają potem po sądach z wymyslonych powodow.

Mag
@Ola

To prawda. Oskarżają pracowników o zniszczenia, kradzież mienia i inne wymyślone rzeczy. Zwalniają dyscyplinarnie. Jak najdalej od nich.

Mag

Czy jest tutaj osoba która sądziła się z ta firma??? Której wszedł na konto komornik? Zapisałam się do szkoły dwa lata temu nie doniosłam żadnych dokumentów nie podjęłam nauki w tej szkole i kazali mi zapłacić karę. Proszę o kontakt jeżeli ktoś miał podobna sytuacje /doświadczenie z ta szkoła 510 053 766

MW

Byłem w tej "szkole" na 2 kierunkach. Marnowanie czasu i naciąganie na pieniądze, często uciekanie się do jawnego oszustwa licząc na nieuwagę słuchacza. Scenariusz zawsze ten sam. Najpierw dobre wrażenie, ale po czasie okazuje się, że zajęcia to w większości fikcja. Chwilę później nauczyciele znikają, bo szkoła widocznie pogrywa z nimi tak samo jak z uczniami. Nie ma opcji czegokolwiek się tam nauczyć, nikt nie przygotuje do egzaminu zawodowego. Zajęć praktycznych do kierunków które oferują też nie uświadczysz, bo nie mają żadnego zaplecza, chyba, że któryś z nauczycieli sam się zlituje i na własną rękę coś przyniesie. Jeśli już zauważysz (usunięte przez administratora) który tam panuje, a "szkoła" nie świadczy usług które powinna gwarantować, nie myśl, że możesz zrezygnować. Wtedy czeka cię cały szereg karnych opłat, mimo, że wina leży po ich stronie. (usunięte przez administratora)

Słuchacz Warszawa
@MW

Mi po 3 latach przysłali wezwanie do zapłaty za raty, które zapłaciłem regularnie oczywiście plus odsetki i opłaty za egzaminy. Dziwi mnie to, że dopiero po 3 latach doszli do wniosku, że czegoś nie opłaciłem. Nigdy wcześniej nie otrzymałem telefonu ani pisma mówiącego, że mam jakie zaległości tylko po 3 latach. Termin dali 7dni do zapłaty, gdzie w tym czasie nie czynny jest dział windykacji.

Byly
@Słuchacz Warszawa

Niestety tak robią. Kryją ich zapisy W umówię które są bardzo krzywdzące. Ściagają kasę gdzie tylko mogą. Nie płaca na czas czynszów, faktur a nawet zusu. Nigdy wcześniej nie pracowałem w takiej firmie w której aby dostać wynagrodzenie najpierw trzeba było ściągnąć kasę od słuchaczy. A o premiach zapomnij bo ich nie ma.

Odp
@Słuchacz Warszawa

Wezwania zazwyczaj wysyłane są przed upływem 3 lat, bo potym terminie roszczenia się przedawniają. A dlaczego tyle czekają, żeby zyskać na odsetkach. To stary numer pseudofirm.

Bb

Zostaw proszę email do siebie. Chętnie Ci doradze,co robić

Lukasblack
@Bb

Jestem w tej samej sytuacji, będę wdzięczny za poradę, pozdrawiam Rafal.maslak@poczta.fm

Mikolaj
@Bb

Do mnie przychodzą i formacje w postaci wezwań do zapłaty za zwrot ulgii promocyjnej - tak to nazwali. Mimo tego , że dostałem informacje że opuszczam szkole bez opłat . Będę potrzebował pomocy mój email to mikolajekklaus@interia.pl dziekuje.

Grzegorz
@Bb

Proszę o pomoc w sprawie tej szkoły, przyszło mi Sadowne płatności. grzegus@gmail.com dziekuje

Uczen
@Grzegorz

Odwoluj się, poproś o pomoc prawnika. Nie wiem jaka była dokładnie twoja historia i jak wygląda ummowa ale pewnie jak większość więc są szanse na wygranie w sądzie.

Patrycjq
@MW

po co zapisujecie się do bezpłatnych szkół, żeby chodzić, uczyć się i zdobyć zawód? czy może potrzeba statusu ucznia dla pieniędzy... Zastanówcie się nad sobą bo nie jesteście bez winy. Nie ma nic za darmo, a wystarczy spełnić tylko jeden warunek: frekwencja...

@Patrycjq

Oooo. Jest Pani nowym pracownikiem i kazano Pani robić wpisy ocieplające wizerunek tej "firmy". Proszę się zastanowić, czy to uczciwe. Jak Panią wykiwają, to ciekawe do kogo będą pretensje?

Justyna

Miałam zapytać o pracę dla szkoleniowca, ale z tego co tutaj czytam, to szkoła chyba się zwija? No bo skąd taka lawina ludzi, którzy sięgają aż po pozwy, żeby rozliczyć się i dostać swoje papiery :0

Dm

Witam proszę o natychmiastowy kontakt, po zakończeniu szkoły dostałam list z sądu na różne kwoty, na zaden z moich emailów nikt nie odpisuje.

Uczeń xyz
@Dm

Proszę napisz na maila. kyjzaa@gmail.com Ja tez zostałam (usunięte przez administratora)

alicja tradycja
@Dm

Jak dostałaś z sądu to idź wyjaśnić do sądu a nie na portalu konkurencji się żalisz. Widocznie coś sąd ma coś do wyjaśnienia inaczej by odrzucił pozew i się nim nie zajmował.

Emiliawoźniak
@Dm

Dzień Dobry, dostałam podobny dokument, mogę zapytać jak się to u Pani zakończyło?

Dm
@Emiliawoźniak

@Emiliawoźniak Sąd sądem. Trzeba niestety wyroki sądów wykonywać, bo komornik zablokuje jak mi konto i dopiero wtwedy tragedia. Moja wina ale każdy ma nadzieję, że się uda.

Roksana111q
@Emiliawoźniak

Ja tez dostałam pismo z sądu 25 listopada na różne kwoty mimo ze szkołą się sama skończyła teraz się odwoluje i czekam na rozprawę tez jestem ciekawa jak się to skończyło

nk
@Dm

To u nich normalne, jak sie do nich dzwoni to nie odbieraja, na e-mail odpisać też nie mają czasu. Po długim czasie tylko pisma cyt" wzywamy Panią do natychmiastowego uregulowania płatności w wys. prawie 4 tys zł" PARODIA .Jeszcze (usunięte przez administratora) próbują wmówić że nie opłacałam pierwszego kierunku który już jakiś czas temu ukończyłam. Mój błąd, że zapisałam sie na kolejny, chciałam ukonczyć ale niestety zdrowie nie pozwoliło. Dzwoniłam, pisałam niestety bez odzewu.. Wybieram się do adwokata na pewno nie dostaniecie już 1 zł ode mnie !

Martyna
@nk

Niech Ci pokażą dziennik i podpisaną umowę. Uwierz mi na słowo oni nie mają ani jednego ani drugiego zazwyczaj :) w systemie wszystkie kwoty maja wpisane "z palca", zdublowane. Dokumentani nie dysponują. Zapisy na umowach są niezgodne z prawem. Bez stresu. Trzymam kciuki.

Lukasz

Proszę o kontakt dziś komór il mi wszedł na konto przez to 666610480

?

Czy Nova jak przegrywa sprawy w Sądzie pierwszej instancji to się odwołuje od wyroku? Może ktoś już wygrał i może mi odpowiedzieć, jak to było w jego przypadku.

Mała
@?

Nie obawiaj się odwołania . Ja wygrałam z (usunięte przez administratora). Z należności prawie 3 tys zapłaciłam 200 . Opłaty w umowie która podpisałam byly abuzywne i tak mój prawnik mnie uchronił od tych (usunięte przez administratora) !!!

Hala

Proszę o kontakt 507202806,moje dziecko jest poszkodowane przez Nova.

Blonde
@Mała

Czy mogłabym prosić o jakiś kontakt z Panią? Jestem w strasznie złej sytuacji z tą właśnie szkołą bo gdy zrezygnowałam zapłaciłam za rezygnacje i inne rzeczy które musiałam zapłacić a później zaczęły mi pisma przychodzić, ze muszę znowu zapłacić za coś za co zapłaciłam a gdy pisałam odwołania zostały one uchylone i skargi to samo a teraz dostałam pismo, ze muszę zapłacić bo inaczej komornik mi wejdzie na konto. Jestem bezradna bardzo i prosiłabym o jakąś pomoc i radę :/ byłabym bardzo wdzięczna

Uczeń xyz
@Blonde

Czy mogłabym też prosić o kontakt? Ja także zostalam (usunięte przez administratora) przez te szkołę i właśnie dostałam pismo do zapłaty.

Czytam opinie o szkole i mam wahania...Chciałam iść zapisać się w sobotę do szkoły oddział Warszawa na kierunek technik usług fryzjerskich.Ktoś był na tym kierunku? Czy rzeczywiście aż tak zle jest w tej szkole?

@Marta

Technik usług fryzjerskich już parę lat temu został przez ministerstwo oświaty zlikwidowany w szkołach policealnych. W tym zawodzie mogą kształcić tylko szoły branżowe i technika.

Były uczen

Dokumenty to norma w tej szkole ja swoje próbuje odzyskać od roku rzecznik twierdzi ze są w kuratorium a kuratorium ze ta szkoła nie rozlicza się z dokumentacji i sami maja z nimi problemy

Mała
@Marta

Mam nadzieję że nie poszłaś na ten kierunek w tej szkole. Gdy ja chodziłam na ten kierunek, myjnia fryzjerska była zbita i nie zabezpieczona, jak by jakąś impreza odbyła się w sali do zajęć praktycznych. Pan od PDG nie docierał na zajęcia i twierdził że nie są one aż tak ważne... Pani od przedmiotu głównego nie chciała podać z jakiej książki dyktuje, a dyktowała tak że zdania były nie zrozumiałe ... Ogólnie nie doszło nawet do egzaminów semestralnych bo nauczyciele zrezygnowali .... Więc podchodziłam jeden semestr w pusto i jeszcze upominają się o zapłatę ...

Zostaw merytoryczną opinię o NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 6 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOVA Centrum Edukacyjne Sp. z o.o.