Opinie o Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe
Towarzystwa ubezpieczeniowe Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o. w Łódź

opinia o rekrutacji Nowy wpis

Rekrutacja była prowadzona w spokojnym miejscu przez uprzejmych i miłych dwóch pracowników. Atmosfera swobodna, ale profesjonalna - nie trzeba się stresować. Klasyczne pytania o umiejętności i przebieg dotychczasowego zatrudnienia oraz powody poprzednich rezygnacji. Opowiadają również o tym, jak wyglądają obowiązki i na co trzeba być gotowym. Drugi etap to rozmowa z samym Prezesem. Sprawia wrażenie miłego człowieka, ale również bardzo rzeczowego i konkretnego. Ogólnie cały proces oceniam pozytywnie, robią dobre wrażenie. Zawsze dają znać o wyniku rekrutacji osobom, które zostały zaproszone na spotkanie, bez względu na jej wynik.

Administrator Nowy wpis

Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o. jest w trakcie rekrutacji na stanowisko Sekretarka / Sekretarz. Odpowiedziałeś na ofertę? Napisz, co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla osób rozważających pracę w firmie.

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o.? Dodali nowe ogłoszenia 12 listopada na Pracuj.pl.

Odpowiedź Nowy wpis

Typowy proces rekrutacyjny w Quantum zaczyna się od analizy nadesłanych CV i pierwszej rozmowy z osobą prowadzącą rekrutacje oraz przyszłym przełożonym. Drugi etap to zazwyczaj rozmowa z Prezesem. Podczas rozmów padają pytania o dotychczasowe doświadczenie, umiejętności, wyjaśniany jest zakres obowiązków, można zadawać swoje pytania. Każda osoba po spotkaniu informowana jest mailowo o wynikach rekrutacji. Proces może różnić się w zależności od stanowiska na jakie aplikujesz. Jeśli mówimy o stanowiskach kierowniczych, to często rozmowę rekrutacyjną prowadzi sam Prezes (pomijany jest etap I). Ogólnie panuje miła atmosfera, warto spróbować ;)

Czy prowadzicie rekrutację do Krakowa?

@Monika

Dzień dobry, obecnie nie mamy otwartej rekrutacji w Krakowie jednak, jeśli chodzi o pozycję brokera, jesteśmy otwarci na rozmowy z kandydatami z całego kraju. Poprosimy o przesłanie CV na mail rekrutacja@quantum-broker.pl :) Wszystkie aktualne oferty pracy zamieszczone są na stronie https://www.quantum-broker.pl/oferty-pracy/

Aplikowałeś na stanowisko Broker ubezpieczeniowy oferowane przez firmę Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Katarzyna Kozłowska

30.06.2023 11:06

Katarzyna Kozłowska ikona wywiad

Chciałabym podzielić się swoja historią, która rozpoczęła się dokładnie 17 lat temu. Nigdy nie myślałam, że jako umysł raczej humanistyczny, tak bardzo polubię analityczną pracę z ubezpieczeniami. Lubię też swoja pracę za dwa najważniejsze czynniki. Po pierwsze - za fakt, że cały czas rozwijam się zawodowo. Po drugie - uwielbiam ludzi, z którymi pracuje. DOBRY ZESPÓŁ to podstawa długoletniej pracy w tej samej firmie.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?

Katarzyna Kozłowska ikona wywiad

Pracuję na stanowisku Senior Broker Ubezpieczeniowy. Jestem odpowiedzialna za przygotowanie programów ubezpieczeń oraz rekomendacji ubezpieczeniowych dla klientów, co wiąże się z wieloma czynnościami, takimi jak: przygotowanie zapytań ofertowych, raportów, analiz oraz negocjacje z ubezpieczycielami. Dodatkowo, bardzo ważne jest utrzymywanie bieżących relacji z klientami i systematyczne analizowanie ich potrzeb.

Czy masz możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynika ta decyzja?

Katarzyna Kozłowska ikona wywiad

Tak, istnieje możliwość pracy zdalnej. Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę, których zakres wykonywanych zadań na to pozwala, mają możliwości skorzystania z 24 dni pracy okazjonalnej - regulowanej przez Kodeks Pracy. Oprócz tego istnieje możliwość indywidualnego ustalenia tej kwestii z przełożonym. Formy zatrudnienia inne niż na umowę o pracę, dają większą swobodę - np. brokerom działającym w oparciu o B2B. Zalecenia pracy z biura spowodowane są przede wszystkim potrzebą pracy zespołowej i współpracy, oraz wspieraniu i szkoleniu nowych, niedoświadczonych pracowników, którzy również obecni są w naszych zespołach.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Katarzyna Kozłowska ikona wywiad

Jeśli chodzi o osoby z uprawnieniami brokerskimi i zatrudnione na umowę o pracę, to wynagrodzenie zależy od doświadczenia i umiejętności danej osoby. Wynagrodzenie może wynosić od 5 500 zł brutto dla młodszego brokera, jak i dużo więcej, w zależności od zaangażowania, wyników i zdobytych umiejętności. Dodatkowo można otrzymać premie sprzedażowe oraz uznaniowe. Zarobki są bardzo zróżnicowane - naturalnym jest, że specjaliści zarabiają więcej.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

W czerwcu mija 17 lat.

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Katarzyna Kozłowska ikona wywiad

Poleciałabym prace w Quantum każdemu, kto chce pracować w zespole z fajnymi ludźmi! Firma daje duże możliwości rozwoju i jest doceniana na rynku. Nie jest też korporacją, w której każdy jest anonimowy. Spora część zespołu pracuje tu od 10, 15 a nawet 25 lat. Musi to o czymś świadczyć!

Co najbardziej lubisz, a czego nie lubisz w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Katarzyna Kozłowska ikona wywiad

Lubię ludzi, którzy tu pracują oraz pozytywną atmosferę. Nie lubię okresów, kiedy jest dużo pracy wykonywanej pod presją czasu. Zwykle dzieje się tak z końcem roku i początkiem nowego - to dla nas czas wzmożonej pracy.

Katarzyna Kozłowska ikona wywiad

Tak, istnieje taka możliwość. Jako Senior, mam możliwość awansowania na Kierownika lub wyspecjalizowania się w wybranym ryzyku, dzięki czemu zyskałabym dodatkowe stanowisko (np. Starszy Specjalista/Główny Specjalista ds. danego ryzyka ubezpieczeniowego). Jeśli chodzi o nowych pracowników bez doświadczenia, to najłatwiej awansować na ścieżce: Asystent Brokera – po zdaniu egzaminu – Młodszy Broker – po ok. 2-3 latach – Broker Ubezpieczeniowy – kolejne 3-5 lat – Senior Broker Ubezpieczeniowy. Każdy pracownik jest tak naprawdę oceniany indywidualnie, więc awans nie musi być uzależniony od liczby przepracowanych lat.

Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie? Czy są zaplanowane i jak często się odbywają? Jakich obszarów/ tematyki dotyczą? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciałbyś być szkolony i dlaczego?

Katarzyna Kozłowska ikona wywiad

Jako broker ubezpieczeniowy mam obowiązek przejścia minimum 15 godzin szkoleń rocznie. Wewnętrznie, w Quantum, ta liczba wynosi minimum 30 godzin. Szkolenia organizowane są z udziałem towarzystw ubezpieczeniowych, firm specjalistycznych i doradczych. Ponadto, przynajmniej 3 razy w roku odbywają się szkolenia wewnętrzne, najczęściej prowadzone przez naszych specjalistów.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?

Katarzyna Kozłowska ikona wywiad

Atmosferę w firmie oceniam bardzo pozytywnie. Pracujemy w zespołach ludzi, z którymi dobrze się znamy i lubimy. Nie dostrzegam tu ,,wyścigu szczurów”. Staramy się ze sobą współpracować i pomagać sobie nawzajem w miarę możliwości.

Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzega warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodzi i co nie jest przestrzegane.

Katarzyna Kozłowska ikona wywiad

Nie przychodzą mi do głowy żadne warunki, które nie byłyby przestrzegane. Mój pracodawca wywiązuje się ze wszystkich swoich zobowiązań, dlatego też tak długo tutaj pracuję.

Katarzyna Kozłowska ikona wywiad

Firma prężnie się rozwija, oby tak dalej! Zasugerowałabym jedynie większą otwartość na pracę zdalną. Myślę, że praca zdalna nie jest łatwym tematem, ale być może specjaliści mogliby korzystać z tej możliwości w szerszym zakresie.

Felix

Zatrudnienie tylko w Łodzi? Czy oferują również zdalna pracę z całej PL?

@Felix

Rekrutacje prowadzimy obecnie do naszych przedstawicielstw w Łodzi, Poznaniu i Katowicach. Oferty pracy znajdziesz na https://www.quantum-broker.pl/oferty-pracy/. Forma zatrudnienia jest dostosowywana indywidualnie w zależności od potrzeb i możliwości obu stron. Jeśli masz więcej pytań zachęcamy do kontaktu rekrutacja@quantum-broker.pl

zapytanie

Jakie aktualnie prowadzone są rekrutacje? Z kim mogę skontaktować się w sprawie rozmowy?

@zapytanie

Dzień dobry, wszystkie aktualne oferty pracy znajdują się na stronie https://www.quantum-broker.pl/oferty-pracy/ Zachęcamy do wysyłania CV na maila rekrutacja@quantum-broker.pl :)

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o.?

W Quantum organizowane są coroczne wyjazdy integracyjne oraz imprezy okolicznościowe, na które zjeżdżają się przedstawicielstwa i filie z terenu całej Polski. Oprócz tego brokerzy są zapraszani na wyjazdy szkoleniowe organizowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Czy jest możliwość pracy w Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o. na część etatu?

GBQ

Dzień dobry, tak, istnieje tak możliwość :) Wszystkie aktualne oferty pracy są dostępne na naszej stronie https://www.quantum-broker.pl/oferty-pracy/

up2020

W Łodzi lepszego miejsca w branży ubezpieczeniowej nie znajdziesz. Quantum ma wszystko czego brakuje w korporacjach. Ambitne osoby zachęcam do składania aplikacji.

xxx
@up2020

Co takiego ma/daje praca w Quantum czego nie dają korporacje ubezpieczeniowe albo inne firmy brokerskie w Łodzi? Proszę o konkrety, ale nie w stylu "praca w młodym, zgranym zespole", "możliwość szkoleń i rozwoju", własne biurko, owocowy/kanapkowy dzień, kawa z ekspresu/herbata z czajnika czy blisko na dworzec. Odpowiedź z stylu "proszę skontaktować się/napisać, wysłać dokumenty, chętnie spotkamy się etc." bo wszystko top-secret i dopiera na 3-5 spotkaniu rekrutacyjnym jak dotrwasz i zasłużysz, to dowiesz się konkretów - też mnie nie satysfakcjonuje. ;) Pozdrawiam

@xxx

Nie jest powiedziane o jakim stanowisku mówimy, ale ogólnie firma jest dosyć mała i wszyscy się tutaj znają. Podejście do pracownika jest bardzo indywidualne, nie ogranicza się jedynie do ,,cyferek" i zrobionego wyniku, a nawet czasami bardziej doceniane jest zaangażowanie i pomysły na nowe działania. Pracownicy oceniani są również według swoich predyspozycji - jeśli kierownik działu widzi, że osoba dobrze odnajduje się w innej dziedzinie, zawsze jest możliwość zmiany obowiązków, tak żeby każda strona była zadowolona. Niektórzy pracownicy są z nami bardzo długo i widać po nich jak w ciągu lat pięli się po szczeblach kariery. Nie ma tutaj wyścigu szczurów, jeśli ktoś będzie chciał się rozwijać, to ma tu takie możliwości.

up2020
@xxx

Według mnie praca w Quantum daje satysfakcję, realną możliwość rozwoju, kontakty, stabilność, dostosowanie do własnych potrzeb, nowe ciekawe projekty - a więc to czego w korporacji już się nie dostanie w aktualnych czasach.

Ilona
@up2020

A możesz coś więcej napisać o tych realnych możliwościach rozwoju? Jakie konkretnie są te możliwości?

@Ilona

Ścieżki rozwoju na pewno się różnią w zależności od tego czym chcesz się zajmować. Ale mamy przykłady stażystów, którzy zaczynali u nas od wpisywania dokumentów do systemu, a obecnie są już brokerami. Są też osoby, które zaczynały od niższych posad, ale wykazały się zaangażowaniem, pozyskały odpowiednią wiedzę i teraz piastują kierownicze stanowiska.

Zofia

To fajnie, że można się u was tak zawodowo rozwijać. A po jakim czasie jest szansa na pierwszy awans?

@Zofia

Jest przyjęta ogólna ścieżka związana z doświadczeniem zawodowym i kwalifikacjami. Wszystko zależy od stanowiska (czy ktoś jest już brokerem, czy dotyczy to stanowiska np. administracyjnego). Każdy pracownik jest tak naprawdę oceniany indywidualnie. Oczywiście najłatwiej jest awansować na ścieżce: Asystent Brokera – po zdaniu egzaminu - Młodszy Broker –po ok. 2-3 latach Broker Ubezpieczeniowy – kolejne 3-5 lat Senior Broker Ubezpieczeniowy. Jeśli chodzi o podwyżki to nie są one ściśle powiązane z awansem. Przyznawane są po ocenie zaangażowania, wyników i zdobytych umiejętności.

Witam, faktycznie wymagania duże, praca pod presją, jednak warto. Można się wiele nauczyć. Atmosfera kiepska - raczej wyścig szczurów i obrabianie ... na papierosku. Ale ten, kto będzie chciał się uczyć i rozwijać niech na to nie zwraca uwagi tylko działa.

Jak tam, nadal wyścig i obrabianie .. na papierosku ? ;)

Anonim2

Wyścigu ja osobiście nie zauważam, nie wiem jak było 9 lat temu (komentarz jest do wpisu z 2013 roku). A co było na papierosku, zostaje na papierosku, także kto to wie...Na pewno mniej osób pali ;)

MS

Jako pracownik z prawie 4-letnim stażem mogę polecić pracę w Quantum. Dzięki elastyczności ze strony pracodawcy i dostosowaniu zakresu obowiązków do aktualnego planu zajęć, mogę z powodzeniem łączyć pracę ze studiami dziennymi. Praca jest odpowiedzialna i wymagająca, ale gwarantuje możliwość rozwoju i zdobywania doświadczenia przy boku prawdziwych ekspertów od ubezpieczeń. Miła atmosfera i indywidualne podejście do pracownika sprawiają, że polecam tę pracę nie tylko doświadczonym brokerom, ale również osobom rozpoczynającym swoją przygodę z branżą ubezpieczeń.

@MS

W zupełności się zgadzam. Praca jest wymagająca, a tempo szybkie, ale jednocześnie można wiele się nauczyć i zdobyć doświadczenie. Ludzie bardzo fajni, miła atmosfera, a jest to dla mnie bardzo ważne.

QB
@MS

Co to za stanowisko albo studia które umożliwiają łączenie pracy (na pełen etat? jako broker?) z zajęciami w tygodniu, w godzinach pracy? Interesujace.

MS
@QB

Pracuję jako asystent brokera i łączę to z dziennymi studiami prawniczymi, gdzie mam możliwość (względnego) dostosowania planu zajęć do swoich potrzeb. Przy elastyczności pracodawcy i chęciach do pracy nie ma rzeczy niemożliwych. W Quantum pracują również studenci innych kierunków (m.in. technicznych, ekonomicznych), co tylko potwierdza indywidualne podejście do każdego z pracowników.

GBQ

Myślę, że przydatną informacją dla poszukujących pracy, będzie to, że Quantum zwyciężyło w konkursie Dobra Firma 2021, w kategorii ,,Najlepszy pracodawca” województwa łódzkiego. Konkurs organizowany jest przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców - największe zrzeszenie pracodawców w Polsce. Nagrody przyznawane są przy współpracy z niezależną agencją wywiadu gospodarczego, na podstawie danych z KRS oraz wskaźników opracowanych przez specjalistów z ZPP.

PK
@GBQ

Gratulacje , naprawdę się należała się ta nagroda. To dobry pracodawca.

@PK

@PK Bardzo dziękujemy!

Ostatnio zdobyta przez Quantum nagroda w kategorii "Najlepszy pracodawca woj. łódzkiego" potwierdza naszą jakość. Naszą siłą jest wykwalifikowana kadra, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. W tej trudnej branży jesteśmy idealnym miejscem do rozwoju osobistego, zdobywania wiedzy i podnoszenia swoich kompetencji. Mamy też narzędzia i wiedzę aby jak najlepiej zaopiekować się klientem. Pracodawca godny polecenia.

Jaki jest wkład kierownictwa Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

MC

Nieszablonowe myślenie oraz wysoka specjalizacja członków kierownictwa, pobudza do kreatywnego działania oraz podnosi jakoś pracy poprzez trafne sugestie i wspólne analizy, co w konsekwencji pozwala na rozwój zawodowy naszych pracowników na wielu obszarach.

Karol
@MC

A szkolenia też są dostępne dla nowych pracowników? Ciekawy jestem, czy za jakieś droższe nie trzeba podpisywać lojalki?

Senior
@Karol

Szkolenia są jak najbardziej dostępne dla nowych pracowników , również ludzie z zespołu wspomagają nowego pracownika , przekazując mu wiedzę i niezbędne informacje.

Sonic
@Karol

Szkolenia są dostępne dla pracowników.

Czy w Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

MCM

W Quantum obsługujemy głównie rynek polski, więc każdy kandydat z odpowiednim doświadczeniem i posługujący się biegle językiem polskim jest u nas mile widziany :)

Czy rozmowa rekrutacyjna w Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Senior

Wita, , zależy to od stanowiska na jakie jest złożona aplikacja. W większości przypadków raczej nie.

Honorata
@Senior

Witaj, czy mogłabym się dowiedzieć od Ciebie jak przebiega ogólnie proces rekrutacyjny w Quantum? Widzę, że masz wiedzę na ten temat, dlatego pytam :) Czy jest tylko rozmowa o pracę czy może więcej etapów? Czy trudno jest ją przejść? Jak to wygląda przy aplikowaniu na stanowisko brokera?

@Senior
@Honorata

Witaj, proces rekrutacji jak u większości pracodawców. 1. wysłanie CV 2. Dział HR będzie się z tobą kontaktował w sprawie umówienia się na spotkanie ( rozmowę kwalifikacyjną ) 3. Spotkanie z pracownikiem HR i kierownikiem działu do którego aplikujesz 4. Jeżeli przejdziesz tą rozmowę pozytywnie i ustalicie warunki , następnym etapem jest rozmowa z Prezesem Rekrutacja nie jest skomplikowana :)

Honorata
@@Senior

Po jakim czasie od wysłania swojego CV do Quantum można się spodziewać odpowiedzi? Czy padają konkretne pytania i jest weryfikowana w jakiś sposób wiedza/umiejętności kandydatów? Kiedy można się spodziewać decyzji odnośnie przyjęcia?

Jestem zainteresowana aplikowaniem do państwa firmy, proszę o informację czy rozmowy kwalifikacyjne prowadzone są online czy stacjonarnie? Proszę też o informacje co rozumieją państwo pod hasłem nowoczesne standardy pracy?

ASenior
@Marta

Witam , rozmowy kwalifikacyjne odbywają się jak na ta chwile stacjonarnie. Co do Pani drugiego pytania dot. nowoczesnych standardów pracy to jesteśmy firmą która cały czas się rozwija. Staramy się wprowadzać zmiany słuchając potrzeb naszych pracowników i osób współpracujących. Nakładamy duży nacisk na rozwój naszych pracowników poprzez liczne szkolenia kompetencyjne oraz premiowy system wynagradzania pracowników.

Bartez

A czy obecnie jest prowadzona rekrutacja? Na podstawie opinii , uważam że jest to firma godna zainteresowania, myślę od dłuższego czasu o karierze brokera ubezpieczeniowego i z tego co widzę, jak i po odwiedzeniu strony internetowej oceniam tafirmę bardzo wysoko

@2021Q
@Bartez

Witam , cieszymy się opinią o naszej firmie . Zapraszamy na naszą stronę internetową w zakładce kariera są aktualne oferty pracy. Na bieżąco szukamy nowych pracowników

@@2021Q

Rozumiem , a czy szanse ma kandydat który doświadczenie zawodowe uzyskał w zakresie ubezpieczeń indywidualnych?

@2021Q

prosimy o wysłanie CV

@@2021Q

Rozumiem ,właśnie to zrobiłem. A do jakich działów jest obecne zapotrzebowanie?

Szymon
@Bartez

Dołączam się do pytania. Mogę dowiedzieć się od Was jakie najczęściej stanowiska pracy w firmie Grupa Brokerska Quantum podlegają zapotrzebowaniu? Chętnie się tego dowiem, dlatego też liczę na Waszą odpowiedź. Pomóżcie mi zrozumieć, jak to dokładnie wygląda. Będę bardzo wdzięczny.

rekrutacja
@Bartez

Dzień dobry, prosimy o przesłanie Pani/Pana aplikacji na adres rekrutacja@quantum-broker.pl

DaWaK

Rekrutacja zakończona. Nie przeszedłem dalej a byłem przekonany, że dobrze wypadłem. Wymagania bardzo duże. Czy rekrutacja na działu szkód komunikacyjnych będzie jeszcze kiedyś kontynuowana? Chciałbym jeszcze raz spróbować.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o.?

Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o.
4.3/5 Na podstawie 23 ocen.
  • Prezydenta Gabriela Narutowicza 48
    90-135 Łódź

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042
Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o.