Opinie o PSS „SPOŁEM” w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie PSS „SPOŁEM”. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie PSS „SPOŁEM” o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PSS „SPOŁEM” w Szczecin

Interesuje mnie informacja, dlaczego w sklepach często wymienia się zastępców, a kierownik jest nietykalny zrozumiałe jest to, że obroty pewnie są satysfakcjonujące, ale tyle dobrych zastępców się pozbywamy, a kierownika zostawiamy, który kompletnie się nie nadaje na to stanowisko.

@slavko

No nawet jeśli to chyba też nie jest całkowita odpowiedź na pytanie... Bo skąd takie podejście miałoby się tak właściwie brać? I jeśli sytuacja naprawdę byłaby zła odnośnie tego złego traktowania to nikt nie powinien tego zgłosić?

Ewka Nowy wpis

Witam kiedyś jak widziałam ofertę dla kasjera to była w niej wpisana podstawa oraz premia za wyniki. jakie teraz wyniki są do wyrobienia i ile sprzedawczynie zarabiają na premiach? Myślę o przeniesieniu się

Pracownik Nowy wpis
@Ewka

Zależy na jakim sklepie pani pracuje nie w każdym kierownik daje premie

Ollll111

To co się dzieje w tej firmie to jest jakaś parodia, kierowniczka wyzywa pracowników, wiecznie pretensje ma do każdego i o byle gowno,brak przerwy. Dramat nie polecam tej firmy.

@Ollll111

Jak to brak przerwy? Przecież każdemu według kodeksu pracy przysługuje. No chyba, że jesteś zatrudniony na zlecenie i dzieło? Jak już o to zapytałam to możesz mi napisać, czy umowę o pracę tu dają, czy nie?

Krzysia Nowy wpis
@Ollll111

Jest okropnie my jako klienci widzimy kierowniczkę okropna kobieta arogancka i ma dużo do powiedzenia

Basia Nowy wpis
@Krzysia

Tak właśnie jest w Regulusie notorycznie zmiana pan bo kierowniczka okropna

Beata
@Anna

Może po prostu chcą zmienić prace nie rozumiem po co doszukiwać się czegoś? A warunki jakie maja?

Jadwiga
@Beata

Pani Beato pracuje pani na sklepie?

@Jadwiga

Gdyby pracowała to by chyba o warunki się nie pytała? Więc w sumie jakie są, bo widzę etykietkę pracownik u Pani. ;)

@Anna

Z bardzo prostej przyczyny się tak dzieje. Są niskie standardy. Brak szacunku do nowych osób, mobbing, kadra kierownicza niedokształcona. Stara gwardia pracownicza wykorzystuje nowo przybyłych a Góra udaje że nic nie widzi, bo są braki kadrowe.

Nie zrozumiałe
@Zofia

Ale o czym pani piszę ?

Nie zrozumiałe
@Beata

To nie jest odpowiedź na zadane pytanie każdy pracownik sklepu wie o co chodzi pani raczej nim nie jest pozdrawiam

@Nie zrozumiałe

No bo tamta Pani pyta o warunki jakie są tu w sklepie no to raczej pracownikiem chyba nie jest, dlatego pytanie mnie zdziwiło o to. I czy ktoś by mógł opowiedzieć o tych warunkach?

slavko
@Anna

tak dokladnie jest pan prezes Gadomski stosuje mobing, zwalnia zastepcow ktory mu podpadnie, szybko pozbywaja sie zastepcow mimo ze (usunięte przez administratora) placą, odradzam, totalny (usunięte przez administratora)

@slavko

Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Jakie narzędzia pracy zapewnia PSS „SPOŁEM”? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie PSS „SPOŁEM”? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
Jjj

Najgorszemu wrogowi bym nie życzyła pracy tutaj. Głęboki PRL, w sklepach, zarządzaniu, płacach i w podejściu do pracownika. Urlop? Zapomnij. Najpierw ci, których kierowniczka bardziej lubi, jak jesteś nowy to zapomnij, że dostaniesz wtedy kiedy ty chcesz. Nigdy nawet nie kupię w tych sklepach mięsa po tym co widziałam na własne oczy.

@Jjj

A co takiego udało się zobaczyć na te własne oczy, bo dalej do końca tego nie wiem? Bo z zarzadzaniem było nie tak i przede wszystkim w podejściu do samego pracownika? jaki to okres z zatrudnienia? teraz niedawno to było czy kiedy?

W.
@Jjj

Przykład idzie z góry i w tej firmie to działa wzorowo. Kierowniczki w sklepach przeważnie stara kadra emerytki z plecami pomiatają personelem, podobnie jest w biurach, docenia się tych posłusznych (usunięte przez administratora)i donosicieli, resztę się dreczy i (usunięte przez administratora). Stanowiska (pomimo braku kompetencji) i dobre zarobki mają ci uprzywilejowani . Dlatego w biurach siedzi sporo usłuznych emerytek które większość dnia spędzają na spacerach po pokojach i po piętrach. Tam czas się zatrzymał. Szkoda, bo firma ma, a może już miała spory potencjał.

Jeszcze w lutym padła tutaj we wpisach fraza o tym, że ktoś nie zauważył tego, że czasy się zmieniły, ciekawi mnie przy tym czy po tylu miesiącach cokolwiek uległo jakiejś zmianie? Zwłaszcza teraz przed nowym rokiem? Podwyżki wystąpią? A cos jeszcze?

Porażka. Kierowniczki na prawie wszystkich sklepach traktują cię jak pomyje , siedzą i tylko rozkazują , byście się do pracy ruszyły !!!!!!!!! Karaluchy no porażka , śmieszne pieniądze. Siedzę tam już 3 lata poszukuję innej pracy bo już nerwowo wytrzymać się nie da. Dla kierownictwa środkowy palec na do widzenia .

Zuza
@pracownik

Traktują jak (usunięte przez administratora), bo kadra kierownicza to stara nomenklatura, (usunięte przez administratora) nie zauważyły ze czasy się zmieniły. Pracuja tam cale zycie i maja plecy dlatego sobie pozwalają.W Społem czas się zatrzymał.

pracujaca

Społem =najniższa krajowa albo jeszcze nizej.Bardzo ciezka praca.Atmosfera w pracy sztuczna,obgadywanie.Wybieranie sobie pupilkow przez zastepczynie(w czestych przypadkach Panie bez wykształcenia nie potrafiace dobrze pisac po polsku),takiego pokroju jak one..Dla mnie wielkie dno i dla szanujacego sie czlowieka to nie jest dobra praca.Społem zbrzydzilo mi prace w handlu i nigdy do niego nie wroce.to jest moja opinia ale uwierzcie mi ze to czysta prawda bynajmniej tam gdzie ja pracuje a ze slyszenia wiem ze to bardzo czeste zjawisko.mieso stare ale to jest wina tych co tam pracuja ze daje sie je do sprzedazy tak jak Panie pisza.jednym sowem masakra

Kierowniczka
@pracujaca

Wytykasz innym, ze nie umieja pisac po polsku, a sama co robisz? Bynajmniej i przynajmniej to nie synonimy. Zanim taki belkot wrzucisz do sieci, przeczytaj te swoje wypociny kilka razy.

Pracujaca
@Kierowniczka

Tak jest mój błąd przyznaje.Powinnam napisać przynajmniej.Co nie zmienia faktu iż PANI KIEROWNICZKO nie zaprzeczyłas bo tak jest i każda pracownica Spolem o tym wie.Moja wypowiedz to wypociny ze wzgledu na jedno przejezyczenie ?zenada.W spolem zarobki tragiczne.atmosfera tragiczna.Zero szacunkuTO JEST MOJE ZDANIE A Pani mnie nie interesuje.Zegnam

@Kierowniczka

@kierowniczka. Uderzyła @pracująca w stół i nożyce się odezwały. W bardzo niekulturalnym tonie, niestety. Niby to ma być wykształcenie I ten ton, który pokazuje, kto jest kim. Brawo dla Pani Kierownik. Żenada, świadcząca o braku kultury, że o reszcie nie wspomnę.

Roberto
@pracujaca

Doceniam za szczerość jako nowy pracownik tej firmy, ale chciałbym zaznaczyć( po 4 latach, tak, wiem), że "bynajmniej" i "przynajmniej" nie używamy zamiennie, a "bynajmniej" oznacza po prostu zaprzeczenie. Czyli autor praktycznie powiedział "wszędzie jest źle ale tam gdzie ja pracuję jest super"

@Roberto

O to rzucasz totalnie nowe światło na całą pracę tam. To nie ma najniższej krajowej? I co z tą atmosferą? Bo przyznam, że trochę niepokoiło mnie to, co było napisane. Dla mnie miejsce pracy musi być takie, że chce się do niego przychodzić. Tu tak teraz jest?

Nesti

Bardzo nieżyczliwa obsługa w Szczecinie przy Przyjaciół ŻOŁNIERZA . Nie chce sie wchodzic do tego sklepu

Damian
@Nesti

A czym cię obrazili że aż taki negatyw? Ile osób jest tej obsługi? To same panie czy pracują tu też mężczyzni?

Praca

Myślę, że dzisiejsze czasy są bardzo ciężkie, jednakże to nie zmienia faktu, iż wszyscy mamy jeden cel, a tak naprawdę jest odwrotnie każdy jest źle nastawiony na drugą osobę i skupiamy się na bezsensownych sprawach, które można szybko rozwiązać powinniśmy się wspierać nie robić sobie pod górę, bo jedyna góra, jaka powinna być w tej firmie to góra obrotów ze sprzedaży.

Irena
@Praca

A kto niby robi sobie pod górę?

Ktoś

Witam Wszystkich. Na początku napiszę, że jestem byłym pracownikiem Społem. Chciałam pozostawić obiektywną opinię na temat tej pracy,ponieważ mam kilkanaście lat pracy w handlu za sobą to mam też porównanie. Na pewno każdy sklep jest inny, wiec nie oceniam wszystkich sklepów jednakowo. Praca wyglądała tak... Wypłata na czas,zgodna z umową,wolne dni zgodnie z kodeksem pracy,wydawane urlopy.Pranie rzeczy roboczych w zakładzie pracy. Brak świadczeń socjalnych,mała ilość załogi przez co o przerwie można było tylko pomarzyć o skorzystaniu z toalety zresztą tak samo. Odpowiedzialność materialna (mimo iż nie podpisuje się odpowiedzialności materialnej) Pierwszą zmianę zaczyna się 15 minut wcześniej,czyli grafik 6.00 ale pracuje się już o 5.45 oczywiście za darmo,godziny również nie są oddawane. W sobotę siłą rzeczy zostaje się dłużej o godzinę ponieważ trzeba wszystko pochować,rozliczyć kasę,zrobić mięso i garmażerkę,niedziela wygląda identycznie. Czyli praca charytatywna. A najgorsze w tym wszystkim jest to,że pracownicy sklepu pokrywają inwentaryzację z własnej kieszeni! W ciągu roku to niemała kwota. Przypominam sklepy są samoobsługowe i pracownicy nie mogą spłacać inwetaryzacji. Po drugie to kierownictwo ewentualnie może pokryć braki jeżeli mają podpisaną umowę powierzonego mienia! Ale w tym zakładzie pracownicy takiej umowy nie podpisują a mimo wszystko są obarczeni kosztami. Pierwszy raz miałam do czynienia z takimi warunkami pracy i z nieprzestrzeganiem kodeksu pracy. Dziękuję.

@Ktoś

W takim razie to nadaje się do opisania w mediach, bo od tego wpisu do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło.

@Ewa

4 lata? No cóż a skoro sugerujesz, że media to zgłaszasz?

Czy firma PSS „SPOŁEM” kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Bambi

Twoja wypłata zależy od tego ile przepracujesz. Jak walisz soboty i niedziele handlowe to masz najwięcej, plus premię za przepracowany pełny miesiąc na stanowisku mięsnym.

Kamil
@Bambi

To z takimi premiami plus powiedzmy 2 weekendy nadgodzin ile wpadnie max?

Bambi
@Kamil

Zapomnij o tylu nadgodzinach. Kierownicy specjalnie ustalają grafik tak, aby mieć max 8 nadgodzin.

Elżbieta
@Bambi

a skąd takie limity? nie da się więcej wyrobić?

Becia

Firma nie przedłuży ze mną umowy, miała być już na stałe,strasznie mi przykro bo lekko nie było,ale lubię pracę z klientami,tym bardziej że parę klientów powiedziało mi że przychodzi jak ja jestem bo jestem miłą i zawsze im dobrze doradze,może to był mój błąd bo nie mówiłam o tym kierowniczce ,może by się przekonała do mnie.Od początku mnie nie polubiła,szkoda że mnie wcześniej nie odesłała do kadr,może bym dalej pracowała.Mloda nie jestem pewno pracę znaleźć nie będzie łatwo,Ale i tak będę dobrze wspominać Społem, poznałam tam wielu też fajnych ludzi.Łezka poleciała????

Obserwator
@Becia

Olej to. Życie nie kończy się na jednej firmie. Sprzedawca zawsze pracę znajdzie. Powodzenia.

Becia
@Obserwator

Tak chyba trzeba,dzieki

Były

Pracowałam dwa lata i stanowczo odradzam wszystkim, którzy chcą zachować zdrowie psychiczne i fizyczne. To jest czysty PRL, (usunięte przez administratora) wszędzie, kantowanie na czym się tylko da, mrożenie mięsa, a potem i tak sklep wychodzi na minus, a manko jest dzielone na pracowników. Postanowiłam zwiać gdy kazano mi zapłacić za manko wysokość mojej pensji (1800zł). Wcześniej mnie zapewniano, że zazwyczaj nie płaci się więcej niż kilka stów. Nie da się tam żyć, już lepiej iść na pierwszą lepszą produkcję jak DGS, Amazon czy IQ METAL.

Klient
@Były

Tak to prawda , mrożą i odmrazaja

Czy pracownicy PSS „SPOŁEM” mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Ewelina

Integracja jest wtedy, kiedy samemu się umawia z pracownikami "po pracy". Pozdrawiam.

lolixon

zarobki na umowie o prace to 1500 zl miesiecznie - co jak wszyscy wiemy legalne nie jest :) z PRZYMUSOWYMI nadgodzinami czyli 6 dni w tygodniu za caly miesiac wychodzi niewiele ponad 2 tysiące, nie polecam, szanujcie sie, swoją pracę i swój czas…

Zeta

Czy firma oferuje pracownikowi jakiś socjal typu bony świąteczne karty sportowe wczasy pod grusza ? Proszę o informacje jaki socjal oferuje

Mała
@Zeta

Tak. Co roku na święta są bony do wykorzystania w naszych sklepach. Kart sportowych nie ma. Wczasy pod gruszą dla początkujących co dwa lata. Ogólnie socjalne bardzo dobre. Dodatki za pracę na stoisku mięsnym. Tylko wypłaty ogólnie co miesiąc małe. Mogli by się bardziej postarać bo zaraz będą musieli sklepy zamykać.

Zeta
@Mała

Dzięki za informacje. A czy prawdą jest ze na starcie najniższa krajowa jak długo się pracuje na takiej stawce ile m-c z premią można wyciągnąć. Szkoda ze nie ma kart sportowych bo teraz to standard w każdej firmie. Widzę dużo opinii negatywnych o tej firmie a to jednak odstrasza potencjalnych pracowników

Mała
@Mała

Cały czas lecisz na najniższej krajowej. To co Państwo co roku podnosi to dostajesz i tyle.

Karol
@Zeta

Wczasy pod grusza owszem co dwa lata...

Karol
@Zeta

Bony są owszem,wczary pod gruszą co dwa lata i to nie dla poczatkujących pracownikow...kazdy tak ma.Moge pokazac wyciagi z wyplat i udowodnic kwoty jakie sie zarabia w tym (usunięte przez administratora).1620zl a jak nadgodziny masz to 1740.porazka.o chorowaniu zapomnij bo nie bedziesz wiedziala czy sie smiac czy plakac.Niedlugo zaczną zamykac sklepy czego im zyczę

@Karol

A czy ktoś może powiedzieć, jakie warunki oferują? Jest chociaż w Społem umowa o pracę? Chodzi mi tu konkretnie o Szczecin, choć pewnie wszędzie jest tak samo pod tym względem.

klaudia90
@Zeta

na starcie 1500 podstawy plus ewentualna premia za stoisko i premia od obrotów i wyplacane przymusowe nadgodziny, finalnie zarabiasz niecale 2000 a tyrasz jak wół ps tak 1500 zl - nie wiem jak oni to obeszli skoro najnizsza krajowa jest nieco wyzsza a na dodatek premie nie zawsze sie dostaje;) i z tego co slyszalam pracownicy ktorzy pracuja dluzej zarabiaja podobnie

Ewelina
@Zuzanna

Umowa o pracę na okres próbny 3 miesiące. Szczecin.

Beata
@Ewelina

Bardzo dziękuję za informację o rodzaju umowy, którą pracownicy Społem otrzymują na start. Napisałaś, że pierwsza umowa jest na trzy miesiące, a jak to wygląda z kolejną?

Były
@Beata

No nieźle, wczasy pod gruszą co dwa lata to "dobre"? W innych normalnych zakładach pracy jest co rok.

Ruda
@Były

Wczasy pod gruszą są co roku wypłacane,wcześniej było inaczej ale to się zmieniło .

Klientka

Czytam te opinie i nie dowierzam, czy to naprawdę klienci piszą, czy pracownicy żadnych konkretów w kółko to samo brak jakiegokolwiek szacunku do drugiego człowieka, no i co najważniejsze pełno błędów ortograficznych, a przecież na tym forum udzielają się sami poważni kulturalni klienci.

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w PSS „SPOŁEM”?

Mamba

Przyjmują każdego. Musisz przynieść CV i list motywacyjny. Jeśli nie masz książeczki sanepidu, musisz wyrobić. Najpierw umowa na okres próbny 3 miesiące, później przedłużają albo na 6 miesięcy albo na rok. Zależy jak będziesz zapie*****ć przez okres próbny. Po kolejnych umowach następna na 5 lat.

inka

dot.sklepu przy ul.Włościańskiej 1 Notoryczny brak chleba po god.14. Po pracy chleba nie kupisz.To po co sklep jest otwarty do godz.20? Wybór towaru marny.Może sklep powinien być otwarty tylko do 15..

Zostaw merytoryczną opinię o PSS „SPOŁEM” - Szczecin

• Jak się pracuje w PSS „SPOŁEM”?

Zobacz opinie na temat firmy PSS „SPOŁEM” tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PSS „SPOŁEM”?

PSS „SPOŁEM”