Sii Sp. z o.o.

Opinie o Sii Sp. z o.o.

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.

Hej, otrzymałem oferte pracy w Salesforce. Chciałby się ktoś podzielić jak wygląda praca w SII, szczególnie w centrach kompetencyjnych związanych z Salesforce?

Zuzia Nowy wpis

Bardzo fajna oferta dla copywiritera się pojawiła, ciekawi mnie czy przypadkiem nie jestem już spalona na starcie przy rekrutacji, skoro nie mam doświadczenia w pracy w agencji marketingowej? Od zawsze działałam na własną rekę, przy pojedynczych zleceniach.

Nowy wpis

@Zuzia

Cześć! Szczegóły dotyczące konkretnego stanowiska przedstawiamy zawsze w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Zachęcamy do aplikowania :)

Kaśka

Firma szuka specjalisty seo, ciekawi mnie jakie widełki płacowe oferują, skoro wymagają aż 4 lata doświadczenia. W ofercie wspomnieli, że dzielą się zyskami z pracownikami i w jednym roku przeznaczyli na to 21 mln PLN. O co chodzi, bo totalnie nie wiem jak mam to odbierać, czyżby chodziło o benefity, premie?

Nowy wpis

@Kaśka

Cześć! Jest to nasz benefit Profit Sharing, o którym więcej przeczytasz tutaj: https://sii.pl/aktualnosci/sii-polska-osiaga-rekordowe-wyniki-i-drugi-rok-z-rzedu-dzieli-sie-zyskiem-z-pracownikami-w-tym-roku-na-benefit-profit-sharing-przeznaczylismy-prawie-23-mln-zl/?category=bez-kategorii&tag=power-people,rozwoj-sii

Candy-that

Hej, na jakie zarobki można liczyć w Sii jako analityk? 8-10k brutto? 10-12k? Czy więcej?

Candy-that
@Candy-that

Serio przez prawie miesiąc nikt z pracowników nie jest w stanie odpowiedzieć? Jaki sens ma tracenie mojego i Sii czasu na aplikowanie, jeśli z góry wiem że za np. 8k nie będę pracował.

@Candy-that

Cześć! Zarobki uzależnione są od doświadczenia i umiejętności osoby na danym stanowisku. Szczegóły odnośnie wynagrodzenia przedstawimy podczas rozmowy rekrutacyjnej. Zachęcamy do aplikowania.

Gosc

Potwierdzam. Generalnie szkoda czasu a przynajmniej jesli jestes analitykiem. Projekty nudne, krotkoterminowe, co chwile lawka z chorymi zasadami przychodzenia do biura nawet jak nie masz projektu i bycia non stop dostepnym na teams bo jak nie to zaraz sie przywala do Ciebie.

Nie jestem pracownikiem, a kandydatem, natomiast tak nieprofesjonalnej rozmowy rekrutacyjnej nigdy nie miałam. Rekruterka dzwoni bez żadnego przygotowania, mimo wszystkich informacji zawartych w CV, nie wie czy studiuje, gdzie wcześniej pracowałam. Padł tekst, że widziała że nie mam żadnego doświadczenia akurat w branży finansowej, ale ma nadzieje że nie jestem głupia i widziałam że to praca w takiej branży. Nie powiem, zatkało mnie po takiej wypowiedzi ze strony rekrutera. W trakcie rozmowy padło, że musi jeszcze przedyskutować z osobą z działu, czy napewno może mnie zaprosić na rozmowę na żywo? Czy telefony nie powinny być wykonywane już po takiej rozmowie? Nie sprawdzając w żaden sposób mojej znajomości języka angielskiego (w CV jest wpisane, że mam poświadczony poziom C1) Pani stwierdziła, że to nie może być tak ze się będę bala mówić po angielsku (? nigdy nie padło takie oświadczenie). Nie zdecydowałam się na dalsze etapy.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Sv

Cześć, dostałam propozycję pracy jako Office Leader w firmie Sii Poland. Czy ktoś pracujący na tym stanowisku może się wypowiedzieć? Jaki zakres obowiązków, atmosfera pracy, zarobki i czy wg warto pracować w tej firmie? Z góry dziękuję za pomoc :)

@Sv

O zakres obowiązków i zarobki najlepiej zapytać osobę która złożyła Ci ofertę pracy na tym stanowisku.

Elwira
Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.

Cześć, czy ktoś z Was miał rozmowę poziomującą na analityka biznesowo- systemowego do Sii? Jak taka rozmowa wygląda? Czy są to pytania o doświadczenie czy pytania na zasadzie pytanie-odpowiedź? Rekruterka nie była w stanie mi powiedzieć jak ta rozmowa może przebiegać :D

pytajaca

a jak to sie ma do aktualnego rynku IT, czy duzo ludzi na lawkach, czy sa w firmie zwolnienia z powodu spowolnienia rynku?

PingwinAleNieLinux

Serio aż tyle ludzi na ławkach i serio kryzys? Ja raczej obserwuję, że wszyscy fajni ludzie z doświadczeniem zaczynają zwalniać się z Sii, a firmę zalewa fala ludzi po studiach z zerowym doświadczeniem i raczej mierną chęcią do pracy. Moim zdaniem zwolnienia to ostatnie co stosują jak już ktoś w ogóle nie przychodzi do pracy, a telefon ma wyłączony. Ludzie sami odchodzą. Stawki są marne, projekty denne, rozwoju brak. I zgadzam się z tym populistycznymi odpowiedziami (które zaraz mogą się pod tym postem pojawić), że nie ma co narzekać i ten kto chce, rozwinie się i znajdzie swoją drogę. Tak jasne. Dlatego ludzie się właśnie zwalniają :)

@PingwinAleNieLinux

ciekawa jestem tego, ze ludzie sami odchodza. raczej caly czas w news dostajemy info o redukcjach etatow dla programistow na rynku, dlatego chcialam sie dowiedziec jak jest teraz w sii

PingwinAleNieLinux
@pytajaca

Sami odchodzą z wiadomych względów, projekty są stare nudne i wyłącznie takie "do klepania", brak rozwoju i przede wszystkim mała kasa. Kiedyś Sii płaciło dobrze, ale zostało w tyle. Ja na rynku nie widzę żadnego kryzysu jeśli chodzi o IT. Niestety firma została w tyle w stosunku do obecnej konkurencji. A jeśli chodzi o redukcje etatów to napiszę tak... nie widziałem jeszcze żadnego DOBREGO pracownika zwolnionego.

@PingwinAleNieLinux

ciekawa jestem z czego to wynika, bo w innej firmie tego typu (silny konkurent) pisza od kilku miesiecy juz o przedluzajacych sie lawkach i zwolnieniach bardzo dobrych specjalistow. Potwierdzaja to rowniez ogloszenia, gdzie kiedys widzialam 5 kandydatow a teraz jest ich ponad sto na jedna oferte i z cala pewnoscia nie jest ona przeznaczona dla juniora. W takim razie co jeszcze robisz w firmie skoro jest taka nierozwojowa i ludzie dostaja oferty pracy z rynku od reki?

@PingwinAleNieLinux

Wszystko zalezy od klienta. Jak projekt/klient spoko to nie bedziesz narzekal. A jak nie to generalnie jestes na odstrzal bo nikt nie bedzie sie za Ciebie nadstawial. Polecam juniorom zeby nabic sobie doswiadczenia. Na dluzsza mete praca w kontraktorni meczy.

@Gosc

Cześć, a jaki jest stosunek w firmie juniorów do specjalistów/seniorów? Myślałem o podesłaniu cv na stanowisko Junior Backend Developer, ale faktycznie, rynek it chyba powoli zostaje zalany przez osoby z mniejszym doświadczeniem.. masz jakieś rady co do ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej? Warto się na coś nastawić, przygotować? PS jak tam zarobki dla takiego "świeżaka" w firmie wyglądają? :)

pytajaca

a ja dolaczam do pytania i pytam o bardziej doswiadczonych, wszedzie kryzys i zwolnienia, a jak w sii?

Gosc

A jaki ma byc? Trend w IT jest ogolnie taki, ze juniorow nikt nie chce zatrudniac a seniorzy dostaja wiecej roboty. Jak sie do tej pory nie zalapales i nie wyrobiles sobie seniority to bedzie Ci ciezko wbic sie w branze. I nie tylko w Sii. Sii bazuje na wymaganiach rynku i klientow. Jesli klienci nie chca juniorow to Ci zadna kontraktornia projektu na sztuke nie wystruga. No sorry ale tak dzisiaj wyglada rzeczywistosc. Domyslam sie, ze to jest krzywdzace dla ludzi, ktorzy chca pracowac w branzy ale na chwile obecna nikt nic na to nie poradzi.

pytajaca

dzieki za info. to wiele tlumaczy, generalnie z tego co sie zorientowalam sytuacja na rynku programistow w PL diametralnie sie pogarsza, z USA praktycznie codziennie plyna informacje o zwolnieniach grupowych. Tam podobno to juz w ogole kiszka

W sieci widnieje oferta pracy na stanowisko CSR/ESG Specialist . Od samego początku dostrzegłam informację, że jest to praca hybrydowa. W takim razie, ile dni można pracować z domu? Są jakieś wytyczne na ten temat? Widzę, że firma oferuje różnego rodzaju benefity. Jak to jest, w jakiej części są wszystkie te rzeczy dofinansowane?

Cześć! Wszelkie szczegóły dotyczące warunków pracy na tym stanowisku chętnie przedstawimy podczas rozmowy rekrutacyjnej. Zachęcamy do aplikowania. :)

Xxx

Na jakie widełki może liczyć UX poziom mid?

Roman

Sii samo nic nie wytwarza, zajmuje się wypożyczaniem swoich pracowników klientom, czyli firmom zewnętrznym do wykonywania tymczasowych prac (ewentualnie na dłuższe projekty, jeżeli to się kalkuluje, czyli wypłata plus marża dla Sii wychodzi klientowi taniej niż po prostu zatrudnienie kogoś na stałe). Ludzie są przerzucani z projektu do projektu i od klienta do klienta. U klienta kontraktorzy są zaś z reguły traktowani jak niższe formy życia. Praca w Sii to hybryda freelance'u i stałego zatrudnienia, łącząca w sobie wady obu rozwiązań. Stabilność (a raczej jej brak) jest jak we freelance, wymagania co do dyspozycyjności jak w stałej pracy, a biurokracja jeszcze większa (na przykład aby dostać dzień wolnego, trzeba załatwiać go i u klienta, i w Sii).

Nivk
@Roman

Bzdura, Sii ma mnóstwo swoich rozwiązań i dostarcza również produkty i consulting

Roman
@Nivk

Sii nie ma żadnych swoich rozwiązań oprócz jakichś wewnętrznych systemów na wewnętrzny użytek. Nie dostarcza produktów, tylko ludzi do tworzenia produktów. I wreszcie, dostarcza ludzi robiących ten consulting. Błagam, nie róbcie z outsourcingowej firmy rekrutacyjnej przedsiębiorstwa informatycznego...

Gosc

No i widzisz przyjacielu zloty. Cala magia Sii polegala kiedys na tym, ze nikt na sile tu nikogo nie trzymal, ludzie sami chcieli tu pracowac. A taka retoryka jaka Ty stosujesz, skutecznie odstrasza.

Gosc

Tia. Prawda jest taka. Chcesz pracowac, pracujesz. Nie chcesz, zmieniasz prace. Nie ma sensu wyrzucanie zali w internecie. Kazde srodowisko pracy rzadzi sie swoimi zasadami. Jesli sie z nimi nie godzisz to szukasz srodowiska, ktore bardziej Ci odpowiada i juz. A w Sii jak to w kazdej firmie. Zalezy na kogo trafisz, co robisz, czy klient dal Ci popalic czy pozwolil sie rozwijac w fajnym kierunku. Od Sii to wlasciwie nie wiele tu zalezy procz tego czy i jak sprawnie przeprowadza rekrutacje i czy Cie wspieraja w razie problemow czy olewaja Twoje prosby. Ja z doswiadczenia wiem, ze jest roznie. W Sii mialem mega fajnych managerow i bardzo fajnie mi sie pracowalo a mialem tez i takich, ktorzy olewali moje sygnaly a nawet probowali mi wmowic, ze problemy generowane przez zespol klienta sa moja wina.

xbob
@Gosc

Oczywiście że ma sens wyrzucanie żali w internecie! Jak ktoś zmienia pracę, to się zastanawia czy Sii będzie dobrą alternatywą względem obecnego pracodawcy - a z tego co piszesz to ruletka większa niż u innych pracodawców i warto mieć to na uwadze. Nie każdy wie jaka jest specyfika pracy kontraktorni. A są lepsze niż Sii, to akurat pewne :)

@xbob

Zle skonstruowalem zdanie. Mialem na mysli to, ze w Sii mialem zawsze fajnych managerow a tak ogolnie rozni mi sie trafiali. I fajni i nie fajni. Jak w zyciu.

@Gosc

absolutnie nie masz racji odnosnie chcesz pracowac pracujesz. i musisz dorosnac do tego. to mialo zastosowanie jak rynek byl taki, ze o programiste sie blagalo, dzisiaj sytuacja sie odwraca i moge Ci powiedziec, ze wielu ekspertow z baaaaardzo duzym doswiaczeniem blaga o prace. Jeszcze jest spoko, bo kazdy na rok, dwa lata jest zabezpieczony, mniej Ci co brali kredyty na domy. Ale co bedzie potem?

W sieci udało mi się znaleźć ofertę pracy na stanowisko analityka biznesowego - projekty publiczne. W ogłoszeniu podkreślono, że jest to praca stacjonarna bądź hybrydowa. Czy pracownik może decydować, kiedy chce pracować z domu, a kiedy z biura? I jak to jest rozdzielone? :) Skoro w tej firmie stawia się na rozwój, to można liczyć na awans na wyższe stanowisko? :) Jak wygląda ta kwestia?

CC EMBEDDED

Czy ktoś może zdradzić co się dzieję w CC Embedded - połowa architektów odeszła?

Monika Jaworowska
@CC EMBEDDED

Hej, spieszę z odpowiedzią: na zmiany w zakresie współpracy zdecydowało się w ostatnich miesiącach 2 architektów z CC embedded, z czego jeden na zmniejszenie wymiaru współpracy, nie odejście. Ich decyzja podyktowana była prywatnymi powodami, u każdego innym, nie zmianami w obrębie jednostki. Szanuję potrzebę zmiany, szczególnie po kilkunastu latach współpracy. Zapraszam do osobistego sprawdzenia, czy warto z nami współpracować. pozdrawiam, Monika Jaworowska, dyrektor CC embedded

CC EMBEDDED
@Monika Jaworowska

No właśnie pracuję w CC EMBEDDED z roku na rok coraz gorzej brak szkoleń rozwojowych tylko mówienie o tym jak wiele szkoleń/benefitów jest planowanych.

CC
@CC EMBEDDED

W CC Embedded - wszystkie podwyżki zawieszone.

Szukając pracy, znalazłam ofertę na stanowisko specjalisty ds. rekrutacji. Firma informuje o gotowości do pracy z biura 3 dni w tygodniu. Czy można samemu zdecydować, które to dni będą? Czy są one narzucone odgórnie? I w jakich godzinach się tutaj pracuje? Czy do trybu home office firma zapewnia jakieś narzędzia pracy? Chodzi mi tutaj głównie o laptopa. Napiszcie, bo myślę nad aplikacją.

Cześć, po prostu aplikuj i wszystkiego się dowiesz na pierwszej rozmowie telefonicznej, bo np. dni w biurze zależą od ustaleń w zespole. Gowork to słabe miejsce na tego typu pytania, szczególnie gdy odpowiadają osoby, które nigdy w firmie nie pracowały.

Cześć! Szczegóły odnośnie pracy na danym stanowisku przedstawimy w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Zachęcamy do aplikowania! :)

Czy pensja w Sii Sp. z o.o. składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako architekt, ich ogłoszenie jest 27 września na Pracuj.pl.

Aneczka

Na ile stanowisko Młodszy Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży jest związane z HR? Chcę iść zawodowo w kierunku rekrutacji w obszarze IT i część obowiązków na tym stanowisku rzeczywiście jest z tym związanych, ale jest też wsparcie zespołu sprzedaży no i sama nazwa... Kto z pracowników wyjaśni mi, czy to taka pozycja cross-działowa, czy tylko sprawia takie wrażenie?

@Aneczka

Widziałem, że do oddziału bankowego szukają Java Developera. Jak wygląda proces rekrutacyjny? To mnie najbardziej ciekawi - ile ma etapów, jak przebiega sprawdzenie umiejętności i wiedzy? Rekrutacja jest zdalna, późniejszy tryb pracy to również home office? Byłym wdzięczny, gdyby ktoś podzielił się widełkami na uop ;) Lub chociaż dał znać, co wpływa na wynagrodzenie — znajomości oprogramować, czy może bardziej biorą pod uwagę doświadczenie? Ponoć firma każdego roku przeznacza milion złotych na sponsoring pasji pracowników. O co dokładnie chodzi? ;)

Cześć! Więcej na temat naszego programu sponsoringu pasji przeczytasz tutaj: https://sii.pl/sponsoring-pasji-i-power-volunteers/ Jeśli zaś chodzi o kwestie związane z zatrudnieniem - jeżeli projekt na to pozwala, jest możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej. Zarobki natomiast uzależnione są od doświadczenia i umiejętności osoby na danym stanowisku. Szczegóły odnośnie wynagrodzenia i innych kwestii związanych ze stanowiskiem przedstawimy podczas rozmowy rekrutacyjnej. Zachęcamy do aplikowania :)

@Sii Sp. z o.o.

Dzień dobry, jeśli chodzi o proces rekrutacyjny chciałbym jeszcze dopytać, z ilu etapów się składa? Bo zakładam, ze nie jest to jedynie jedna rozmowa? :) W moim ostatnim miejscu pracy - wtedy nawet jeszcze na stanowisko juniorskie, rekrutacja na stanowisko trwała 3 miesiace. Jednak nie chciałbym tego powtarzać;)

Cześć, najczęściej są to rozmowy: rekrutacyjna oraz techniczna, a następnie spotkanie z Line Managerem. Bardzo często na końcu umawiane jest również spotkanie z klientem. Staramy się, aby proces rekrutacyjny przebiegał jak najsprawniej to możliwe. :)

Człowiek

Niższe, tzn. na ile (orientacyjnie) można teraz liczyć, podasz proszę widełki? A ma się jakikolwiek wpływ na wybór projektu albo można go zmienić jeśli jest nam nie na rękę? Jak na to patrzą?

@Człowiek

Cześć, zarobki uzależnione są od doświadczenia i umiejętności osoby na danym stanowisku. Szczegóły odnośnie wynagrodzenia przedstawimy podczas rozmowy rekrutacyjnej. Zachęcamy do aplikowania.

Hk56

Może ktoś coś napisać o pracy w Ulm?

@Hk56

Cześć, szczegóły odnośnie wynagrodzenia oraz inne kwestie związane z danym stanowiskiem przedstawimy w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Zachęcamy do aplikowania! :)

Maciek

Czy dla Pracowników są karty lunchowe ?

Cześć! Wśród naszych benefitów znajdziesz między innymi prywatną opiekę zdrowotną, kafeteryjną platformę benefitową czy kartę sportową :)

Zostaw merytoryczną opinię o Sii Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sii Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sii Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 236.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sii Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 97, z czego 33 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sii Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sii Sp. z o.o. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sii Sp. z o.o.