Opinie o Drobex w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Drobex. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Drobex o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drobex w Bydgoszcz

boo

Ciekawe kiedy drobexem zainteresuje się PIP, szczególnie działem kontroli jakości. Brak wynagrodzenia za nadgodziny (niby za wolne ale i tak nie ma kiedy wybrać) , kierowniczka krzycząca na pracowników i każąca czyścić im buty (dosłownie). Za coś takiego powinna wylecieć, jak ktoś to zgłosi to ma sprawę w sądzie

@dgm

Gdyby nie współpraca KJ i pracownikprodukcji, którzy dają z siebie wszystko, z czym oczywiście zgoda, to nici by z tego wyszły. To praca wszystkich ludzi, a KJ jest bardzo ważnym działem związanym z tym wszystkim.

@Ana

Bardzo wątpliwej jakości? Co wejdę do sklepu np. na Gdańskiej to jest pełny sklep ludzi, którzy kupują świeże mięso. Dodatkowo zakład obsługuje takie molochy jak np. Biedronka, dostarcza towar do klientów z zagranicy czy do KFC. Wszystkie te korporacje akceptowały by wyroby słabej jakości? Przeprowadzają audyty parę razy do roku. Dodatkowo lekarze weterynarii przeprowadzają audyty. Twoje słowa to kłamstwa. Jak w każdej firmie zdarza się wadliwy towar, partia, ale standardy są zachowane na najwyższym poziomie. Pracownicy są odpowiedzialni oraz Kontrola Jakości dba o to, by produkt był wysokiej jakości, świeży i bezpieczny dla ludzi. Nikt nie chce jeść starego mięsa z włosami czy ciałami obcymi. Nie szerz swojej głupoty w internecie.

Agata

Jeszcze przed nowym rokiem ktoś pisał, że wzrasta liczba szkoleń. Na których stanowiskach jest ich najwięcej? Napiszecie mi o pracy na dziale technicznym? Jak tam dbają o przeszkolenie, jaki jest jego zakres i czego konkretnego można się nauczyć?

Kierowników jest bodajże 7, każdy dla innego działu. Nie ma preferencji co do płci, są preferencje standardowe typu umiejętności, wiedza, doświadczenie, itp. jak to w firmach bywa. Firma cały czas się rozwija, są szkolenia, rozbudowy itd. Także jak jesteś ambitny/ambitna i nie boisz się wyzwań to aplikuj :) Jeśli chodzi o widełki płacowe to indywidualnie dowiadujesz się na rozmowie. Płace są niejawne więc raczej się nie dowiesz, ale czytając opinie to widzę, że ludzie zawsze zarabiają "za mało" (oczywiście żarcik).

Cześć, czy na dziale odpowiedzialnym za jakość nie ma w ogóle rotacji? mam już doświadczenie i chciałam sprawdzić jak tu płacą ale nie mogę doszukać się takiej oferty na stronie a na inne działy jakoś są. mimo wszystko jeśli w ogłoszeniu dla produkcyjnego piszą, że stawki wychodzą od 34 do 37,5 zł to na jakości byłoby podobnie?

Pracownik Nowy wpis

Nie wiem jakie stawki są na tym sektorze i wątpię, żeby ktoś Ci tu na prawdę napisał, najlepiej przyjść na rozmowę kwalifikacyjną i dowiedzieć się osobiście od kierowniczki działu. Jednak na dziale kontroli jakości od lat jest młoda, pomocna, zdolna i po prostu fajna ekipa. Rotacji nie ma.

Kluent Nowy wpis

Jak z jakością mięsa w drobex? (usunięte przez administratora) Możecie coś powiedzieć?

Pracownik Nowy wpis
@Kluent

Mięso pochodzi z lokalnych ferm. Jest ciągle kontrolowane tak na prawdę. Tutaj Drobex nie ma sobie nic do zarzucenia, a wręcz warto polecić.

Zarobki mogłyby być większe mimo wszystko? :D tak przynajmniej napisano z parę miesięcy temu. zastanawiam się jak sytuacja wygląda teraz po podwyżkach? Wcześniej ktoś pisał o tym, że można zarabiać więcej po okresie próbnym, jak to się ma teraz do tych ustawowych podwyżek? czy możliwe, że zostały przyznane wraz z wcześniej zachowaną górką?

czyli czym konkretnie można zajmować się na administracji? Teraz niedawno ktoś napisał, że to odpowiedzialny dział, bo wpływa na wiele sfer samego zakładu. Jak przy tym zatem wygląda możliwość zatrudnienia się jako osoba bez doświadczenia?

To zależy od działu itp. jednak niezależnie w jakim dziale będziesz pracować, to będziesz mieć odpowiednio dużo czasu na naukę i wdrożenie. To nie jest tak, że ktoś Cię wrzuci na głęboką wodę zaraz jak przyjdziesz i radź sobie. Praca w administracji po prostu również jest bardzo odpowiedzialna, bo jesteśmy zakładem produkującym żywność, a to dość wrażliwa branża i trzeba uważać na wszystko. W końcu każdy z nas chce jeść bezpieczną i zdrową żywność.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Drobex? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku pracownik produkcji wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Kierownik działu zakupów
Uno foods
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Bydgoszcz
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek

ktoś

Po przepracowanych 2 latach dostaje się talon do wykorzystania w sklepie o wysokości 60zł x12 = 720 zł rocznie. Oraz karty sodexo 2x w roku po 200 zł. Dodatkowo są paczki na święta dla dzieci oraz przed świętami zazwyczaj dostaje się paczki takie dla pracownika z kawą i różnymi słodyczami.

Jak pracuje się w kadrach w Bydgoszczy? Są to samodzielne stanowiska? Czemu szukają, ktoś odszedł?

Na pewno w kadrach w Bydgoszczy? Ostatnio zatrudniono nową kadrową, która bardzo dobrze spełnia swoje obowiązki i jest super osobą. Każdy problem prawny rozwiąże i da odpowiednie informacje. Jedynie jedna kadrowa odeszła na emeryturę. I ją własnie zastąpiła ta nowa, która jest super. :)

Ogólnie to jeśli byście mieli porównywać warunki pracy to lepiej jest faktycznie w Bydgoszczy niż w Solcu dla przykładu? Widzę teraz dwie oferty na druga lokalizacje i właśnie kminie czy to rotacja czy o co chodzi?

Niestety nie wiem jak zarabiają w Solcu i czy jest jakaś różnica. Jednak to nie są jakieś rotacje, po prostu Drobex w Solcu to siedziba główna, a oddział w Bydgoszczy jest taką córką. Jednak jeden zakład bez drugiego nie istnieje. Obie firmy są bardzo stabilne i rozwojowe.

To skoro kwestia płci już została wyklarowana, to dacie mi znać jak pracuje się w handlu i logistyce? Widziałam, że specjalisty od niego teraz potrzeba, od tygodnia jakoś oferta widnieje na takim portalu. widzę oznaczenie o umiejętności pracy w zespole, opiszecie mi wiec ten dział? Na jaki rozwój się nastawiać? I jaka ścieżka kariery?

Dział handlowy/ logistyczny szuka w Solcu Kujawskim. Z punktu widzenia osób współpracujących z tym działem widać, że mają co robić, więc praca zawsze się znajdzie. Musisz napisać to zapytanie w Drobex Solec Kujawski :)

Czy to oznacza, że pracy jest bardzo dużo? W związku z tym jakieś nadgodziny w tym dziale się zdarzają? Między pracownikami jaka panuje atmosfera?

Zazwyczaj pracownicy administracji jednak pracują po 8h. Praca w tym dziale jest bardzo odpowiedzialna, bo wpływa na wiele sfer zakładu produkcyjnego. Między pracownikami tego działu jednak jest dobra atmosfera.

Alfredo
@Agata

W dziale technicznym nie pracują kobiety

Ooo
@Alfredo

Z jakich przyczyn się ich w nim nie zatrudnia? rozjaśnisz temat? dodatkowo to są te szkolenia mimo wszystko czy nie? Widzę ze Pani o nie pytała a nikt się nie odniósł. Jakie maja tam standardy na miejscu? i przede wszystkim ludzie rotują czy raczej stabilnie się trzymają?

@Ooo

To nie prawda, że w dziale technicznym się ich nie zatrudnia. Co prawda mechanicy to głównie mężczyźni, ale pracowało parę kobiet, które zajmowały się zamawianiem części itp. Natomiast w samej firmie dużo stanowisk kierowniczych jest obsadzone przez kobiety. W Drobexie pracuje wielu pracowników, którzy pracują tu od lat. Powiedziałbym, że jako takiej rotacji nie ma. Dużo ludzi narzeka, ale nadal tu pracuje. Czasami po prostu trawa jest zielona bardziej u sąsiada. Co do szkoleń, ostatnio pracownicy mieli np. szkolenie z pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym, obecnie angielski czy szkolenia z optymalizacji.

To ilu tych kierowników tak w sumie pracuje? dałoby rade ich zliczyć? Chodzi o to, że piszesz o małej rotacji a mnie teraz rzuciło się w oczy ogłoszenie dla kierownika magazynu. Co do płci nie ma tu preferencji Pracodawcy tylko więcej Pań się zgłasza? Pytam, bo może będę aplikował. Tylko nie znam jeszcze widełek. Ktoś wie ile wyniosą?

boo

drobex
@boo

Ciekawe czemu jeszcze jako pracownik nigdzie tego nie zgłosiłeś? :) Czyzby jednak to nie było prawdą? :)

MR
@drobex

Bo musi zgłosić to osoba która tego doświadczyła, jeśli ktoś jest jeleniem to jego sprawa. Znając życie gdybym to zgłosił to wszyscy by udawali że jest ok, bo boją się zmienić pracę, wolą siedziec cicho i robić z siebie niewolników.

potwierdzam
@MR

to prawda, kierowniczka KJ nie kompetentna i boi się konkurencji w osobie młodych. Nie pozwoli wypłynąć, nie dopuszcza do zbyt dużej wiedzy raczej pokazuje gdzie ich miejsce

@potwierdzam

Jeśli uważa Pani, że kierowniczka KJ jest niekompetentna, to jak Pani/Pan wytłumaczy fakt, że od lat przechodzimy audyty, rozpatrujemy reklamacje i dostarczamy dobrej jakości towar do tylu klientów, a produkcja się systematycznie zwiększa i zakład rozbudowuje? Oczywiście każdy ma wady, ale jeśli ktoś od wielu lat daje radę w tak trudnym środowisku, w którym kontrole są co chwilę, to te słowa nie są prawdą. Praca w KJ nie tylko kierownictwa, ale i kontrolerów jakości jest ciężka, 100 rzeczy na raz, a i tak ten dział daje radę, pracują tam ludzie kompetentni dając z siebie wiele i powinny być te osoby BARDZIEJ DOCENIANE, a tu akurat leży aspekt kierownictwa jedyny z którym mógłbym się zgodzić co do braku kompetencji. Brak trochę walki o swoich pracowników, którzy dają wiele i potrafią współpracować z pracownikami tak, aby ich zmotywować.

dgm

A co do ma do rzeczy? Zakład przechodzi audyty dzięki pracownikom - tym którzy pracują od poniedziałku do niedzieli właśnie przed audytami, a nie dzięki kierowniczce. Pomijam fakt, że w młodych dziewczynach widzi konkurencję i robi im pod górkę...

@dgm

Jak się szefuje na produkcji wędlin? Ta jedna ze wskazanych ofert mnie zainteresowała. Nie ma podanych widełek, ale lubię wiedzieć na co składam cv. Ciekawią mnie też aktualni pracownicy, jakie teraz występuje ich podejście do szefostwa? Co z atmosferą? Jak traktowani są nowy szefowie / kierownicy?

Myślę, że oferta która jest w internecie oddaje w zupełności to jak się szefuje. Podejście pracowników do szefostwa? To zależy jak szefostwo traktuje pracowników. To jest relacja obustronna, a nie służalnicza. Takie czasy już mineły. Jeśli szef dobrze traktuje pracowników to dostaje odpowiedni feedback w swoją stronę i Ci zawsze mu pomoga, gdy powstanie problem. Gdy pokazuje że zależy mu na doświadczonych pracownikach, walczy o ich podwyżki i rozumie ich problemy. Natomiast jest to stanowisko wymagające, trzeba rowiązywać dużą ilość problemów, dynamicznie i podejmować czasami decyzje pod presją czasu. Nowi szefowie/kierownicy na pewno mają czas na naukę i wprowadzenie. Dookoła w administracji występuje młoda kadra, ale doświadczona, która na pewno pomoże z problemami na początku. Jest to zakład ciągle rozwijający się i zwiększający swoją jakość, więc z czasem może być tylko jeszcze lepiej. Aktualnie są szkolenia, zatrudniani są nowi ludzie, trwa rozbudowa, więc kładzie się również nacisk na jakość na to, żeby mentalność również była lepsza, ale oznacza to również sporo pracy. Z swojej strony, jeśli człowiek ma jakieś doświadczenie, chce się rozwijać i jest odpowiedzialny, to to stanowisko powinno być dla niego kuszące w perspektywie tego co na rynku się znajduje.

Magda

Jakie sa zarobki za caly etat?

@Magda

Zaczyna się od najniższej krajowej na okresie próbnym, praktycznie jak wszędzie, a potem zaleznie od włożonej pracy można liczyć na coś więcej. Jednak to działą w dwie strony. Trzeba dać coś od siebie, by coś dostać. Zarobki mogłyby być większe jednak mimo wszystko.

Michaśka

No witam, moją uwagę zwróciło to, że ktoś pytał o zarobki na całym etacie. Czy faktycznie bardziej preferuje się część, że ktoś to tak podkreślił? Na jakim najmniejszym można pracować? Interesuje mnie też bieżący zakres szkoleń, z rok temu ktoś pisał, że jest ich coraz więcej. O jakich przykładowych do dziś może być mowa?

@Michaśka

Szkolenie np. angielski, pierwsza pomoc czy optymalizacja produkcji. Co do etatu? Moim zdaniem w Drobexie prawie każdy pracuje na cały etat. Nie kojarzę w ogóle takiego tematu jak cześć etatu. To stabilny pracodawca.

Taloniarz

Po przepracowaniu 2 lat dostaje się talon comiesięczny na mięso do wykorzystania w sklepie Drobex w wysokości 60zł czyli x 12 to 720zł oraz 2x w roku na święta po 150 zł w postaci bonu SODEXO na Święto Wielkanocne i Bożego Narodzenia, (tu już można wykorzystać to praktycznie w większości sklepów, jeśli nie w każdym).

@Taloniarz

O to fajnie w takim razie, że coś dają. Czyli każdy tutaj próbuje dotrwać do tego czasu? Po roku pracy niczego tu nie dostanę? To jaki średni staż pracy tu tak właściwie obecnie występuje?

Taloniarz
@Agata

Niestety, trzeba wypracowac te 2 lata. Po roku nic Pani niestety nie dostanie. Chociaż nie wiem jak z paczkami dla dzieci wygląda sytuacja. Staż pracy hmm...Wiele ludzi pracuje tu już wiele lat. Po upadku Bydgoskich Zakładów Mięsnych, często są to ludzie, którzy pracowali w tej branży całe życie. Natomiast powoli przechodzą na emeryturę, kadra się odmładza i jest też sporo Ukraińców z powodu braków kadrowych, jak wszędzie.

Doktor Nauk

Nie licz na wynagrodzenia i premie, prezesom całą kasę bierze dla siebie a pracowników ma gdzieś

Ana
@Agata

Hahaha przy takiej korpo po 2 latach pracy bon na 60 zł/mc na mięso bardzo wątpliwej jakości uważasz za "COŚ"? Śmiech.

Ana

(usunięte przez administratora) i jeszcze raz (usunięte przez administratora) Nie wypłacają nawet najniższej krajowej! Mataczą, żerują na niewiedzy ludzi. Żal i 10 metrów mułu, Nie polecam pracy tam, chyba, że jesteś niemyślącym (usunięte przez administratora)

@Ana

Jeśli nie wypłacają najniższej krajowej, to prosze zgłosić to do odpowiednich organów, które to prześledzą. Jeśli Pani opinia jest nieprawdziwa, to proszę nie szerzyć takich plotek i kłamstw, ponieważ zarzucanie takich rzeczy może być karalne. Łatwo jest obrzucić kogoś błotem, ale trzeba mieć ku temu podstawy. Są tu ludzie, którzy pracują od lat i Pani nazywa ich niemyślącymi?

Czy firma Bydgoskie Zakłady Mięsne w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o zewnętrze szkolenia to nie ma czegoś takiego w tej firmie. Lub z takich szkoleń korzystają nieliczni. Jeśli mówimy o szkoleniach które podnoszą kwalifikacje itp. a nie takich, które dotyczą wewnętrznych przepisów i poprawy jakości. Natomiast kwestie szkoleń, talonów, motywacji dla pracowników powinny ulec dużej modyfikacji.

Sytuacja ulega poprawie. Widać pozytywną zmianę w tym aspekcie. :) Szkoleń jest więcej i są darmowe.

Doktor Nauk

Osoby, które piszą pozytywne opinie na temat Drobex.SP ZOO albo są podstawionymi trollami albo mają syndrom sztokholmski. Pozdrawiam :)

@Doktor Nauk

Wielu narzeka, ale już nie tak wielu zmienia pracę? Dlaczego?

Brylancik

Powiem szczeze pracuje w tym zakladzie od 4 miesiency i o 4 miesionce zadlugo dlatego tez kończę współ prace z nimi jesli nie jesteś rodzinom z kierownikami lub brygadzistami to niepchaj się się do tej firmy bo bendziesz traktowany jak (usunięte przez administratora) choć bendziesz wykonywać swojom pracę najlepiej jak potrafisz to przyjdzie ci brygadzistka i powie ze do bani pracujesz ludzie tam jest katastrofa omijajcie ten zaklad zdaleka smierdzonce (usunięte przez administratora) i nic wiencej nikt nic niewie pytasz ocos to ci odburknom ze sie odechciewa dużo by tu pisac ale niechce mi sie juz denerwowac dosyc mi nerwuw napsuli normalnie warjatkowo nie polecam tego zakładu wogule chyba ze jesteś rodzinom lup ukrajncem lubioncy wchodzić w(usunięte przez administratora)w biurze

Witold
@Brylancik

Planujesz zakończenie swojej przygody z firmą Drobex i z Twojej wypowiedzi wychodzi, że nie jest to zbyt fajne i przychylne miejsce pracy. Nie uzasadniłeś w żaden sposób, jednak swojego wpisu, więc może będziesz tak miły i napiszesz co u tego pracodawcy przeszkadza Ci najbardziej?

@Brylancik

po pierwsze - proponuję się najpierw porządnie nauczyć pisać, a następnie pisać opinie. niestety, ale patrząc po poziomie wypowiedzi widać, dlaczego firma nie przedłużyła umowy :) oczywiście, będąc w firmie skorelowanym z osobą będącą na wyższym stanowisku wszyscy są traktowani na równi, a prace są wyznaczane biorąc pod uwagę umiejętności pracownika. Ogólnie rzecz ujmując, praca jest w porządku, lecz wiadomo, trzeba robić normy. Biorąc pod uwagę "pracujesz jak potrafisz" - niestety, ale trzeba pracować na pewnym poziomie, więc jeśli nie jesteś w stanie go spełnić ( a wystarczy się skupić na pracy) to nie powinieneś pracować gdziekolwiek.

@Brylancik

Czyli nic się nie zmieniło od mojego odejścia z firmy kilka lat temu ????

Magda
@pracownik

Nie pisz , że człowiek nie powinien pracować gdziekolwiek. Może do tej pracy się nie nadaje,ale za to nadaje się do innej. Używanie takich słów w stronę pracownika może zostać uznane jako mobbing. Jeśli jesteś osobą na wyższym stanowisku to polecam lepiej dobierać słowa gdyż pewnego dnia może to skończyć się źle. Jeśli uważasz ,że ty nadajesz się do wszystkiego to zapraszam do siebie. Sprawdzimy. Mam nadzieję, że nie jesteś osobą , która zarządza ludźmi bo jeśli tak to bardzo im współczuję.

@Magda

Każdego pracownika należy szanować, jak i pracownicy powinni szanować przełożonych. Wzajemny szacunek to podstawa. Opinię tutaj może napisać każdy i może być prawdziwa lub nie. To też trzeba brać pod uwagę. Generalnie tak jak Pani pisze, jeden nadaje się do pewnych rzeczy inny do innych, ale najważniejsza jest chęć do pracy i dobre ustawienie pracowników. Nikt nie jest idealny. Pozdrawiam. :)

Przemo

Na ile zmian się tu pracuję?

Lidia
@Przemo

Ale pytasz o jakies konkretne stanowisko? Bo to się może troche różnić pewnie w zalezności od tego jako kto chcesz pracować

@Przemo

Zależnie od działu. Jest jeden na którym pracuje się od 5-13 plus ewentualne nadgodziny (również rzadko, zależnie od potrzeby) praktycznie bez sobót, bardzo rzadko i dla wielu takie godziny są plusem, że nie ma zmian, a na innych to są po dwie i trzy zmiany oraz pracujące soboty jak jest potrzeba.

Czy w Drobex są szkolenia zewnętrzne?

Nie sądzę.

Artur
@Anonim

Szkoda. A ile już tu pracujesz? Nie miałeś nawet żadnego szkolenia od razu po przyjęciu?

@Artur

Szkolenie po przyjęciu, to szkolenie wewnętrzne. Przez zewnętrzne rozumiem zupełnie coś innego. Np. doszkalanie pracowników z chociażby office czy jakieś inne rzeczy. Bo jesli liczyć szkolenia wewnątrz, to jest ich sporo, ale dotyczą one raczej samego przemysłu niż poprawienia umiejętności pracownika.

Artur
@Anonim

Jakieś sugestie padały wobec kierownictwa że coś takiego by się przydało?

@Artur

Ostatnio szkolenia odbywają się częściej i to z ludźmi z zewnątrz. Widać pozytywną zmianę w tym aspekcie.

Jak wygląda ścieżka kariery w Drobex? Czy trudno jest zdobyć awans?

Ciężko powiedzieć. Jak jesteś dobrym pracownikiem i masz coś w głowie, to można w jakiś sposób piąć się wyżej. Zalezy czego konkretnie oczekujesz i z jakiego stanowiska startujesz.

Anka

Awansuję tych co wcześniej zwolniłam dyscyplinarnie za np. kradzież i ponownie przyjęłam. Dobrych i z długoletnim stażem nie awansuję wcale!

Zostaw merytoryczną opinię o Drobex - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Drobex?

Zobacz opinie na temat firmy Drobex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drobex?

Drobex