logo Twój Market

Twój Market

Środa Wielkopolska

Wartością naszej firmy są ludzie w niej pracujący i ich zaangażowanie w to co robią. Lokalnie wspieramy też akcje społeczne w miejscowościach w których istnieją nasze placówki.
Wywiadu udzielił:
Piotr Białecki Pełnomocnik Twój Market
Proszę opowiedzieć kilka słów o strategi działania i promocji świadczonych przez Państwa usług?
Ze swoją ofertą staramy się trafiać do klientów w każdej grupie wiekowej. Promujemy się w mediach lokalnych, zarówno mediach tradycyjnych, jak i internetowych. Szukamy też niekonwencjonalnych metod dotarcia do naszych klientów, ale to już są informacje poufne. Wykorzystujemy różne pomysły, nie ograniczamy się do tradycyjnej reklamy.

Czy nadchodzący czas przyniesie jakieś zmiany?
Właśnie kończymy budowę naszego Centrum Logistycznego i wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP. Po ukończeniu tych procesów nasza firma będzie intensyfikować otwarcia nowych placówek handlowych. Będziemy też ujednolicać asortyment z naszej oferty, aby lepiej dostosować się do potrzeb klienta.

Co jest Państwa największą wartością Państwa firmy?

Główne elementy pracy?
Specyfika pracy jest różna i zależy w gruncie rzeczy od zajmowanego stanowiska. Najważniejszym elementem pracy  jest szeroko rozumiane dbanie o potrzeby klienta.

Czy pracownicy mają dodatkowe gratyfikacje prócz wynagrodzenia podstawowego?
Premie, Bony,

Organizujecie Państwo wyjazdy integracyjne?
Integrowanie pracowników odbywa się przez wyjazdy szkoleniowe. Oficjalnie nie organizujemy dla pracowników wyjazdów integracyjnych. Ale nasi pracownicy dbając o dobre relacje między sobą w sferze prywatnej pozostają w bardzo dobrych stosunkach.

To na czym opiera się Państwa firma- założenie, motto?
Nasza firma jest konkurencyjna na rynku dla tego, że dostrzegamy potrzeby klienta i je realizujemy. Satysfakcja klienta jest naszym priorytetem.

Krok po kroku- jak wygląda rekrutacja?
Zaczynamy od ustalenia konkretnego stanowiska, zakresu obowiązków, wymagania oraz warunki zatrudnienia. Następnie publikujemy odpowiednio przygotowaną ofertę pracy na portalach poświęconych rekrutacji. Po wpłynięciu kilkunastu aplikacji CV ustalamy datę spotkania i umawiamy wybrane osoby na rozmowę kwalifikacyjną. Po pozytywnym zaprezentowaniu się podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej wyselekcjonowane osoby zapraszamy na podpisanie umowy. Jednak w przypadku pracowników wyższego szczebla odbywają się dwie rozmowy kwalifikacyjne przed podpisaniem umowy.

Czy osoby młode i uczące się, są mile widziane w Państwa firmie i na jakich stanowiskach najczęściej?
W naszej firmie wiek nie jest wyznacznikiem decyzyjności w rekrutacji. Ostatnio na stanowisko Młodszego Kupca, nasz obecnie już młody kolega udowodnił, że młode osoby mogą być lepsze niż niejeden doświadczony pracownik. Jeśli jednak mają dużo chęci i zapału do pracy.
Niemal od zawsze prowadzimy praktyki na stanowiska kasjer-sprzedawca, magazynier, piekarz, cukiernik.

Czy korzystacie Państwo z zasobów z zewnątrz- tzw. outsourcing pracowniczy?
Bardzo rzadko, staramy się raczej inwestować we własną kadrę. Chcemy, żeby nasi pracownicy nabywali wszystkie potrzebne nam umiejętności i byli elastyczni. Nie jest możliwa zdalna współpraca. Wierzymy, że będąc na miejscu w siedzibie firmy pracownicy efektywniej pracują. Przywiązują się do firmy oraz wzajemnie się motywują.

Co decyduje o wyborze danego kandydata?
Przede wszystkim ważna jest gotowość do pracy w różnych porach dnia oraz dni tygodnia (również soboty i niedziele). Większość ze stanowisk w naszej firmie wiąże się z pracą fizyczną, dlatego sprawność fizyczna jest wskazana. Ponadto rzetelność, uczciwość, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność pracy w grupie, wysoka kultura osobista, aktualna książeczka Sanepidu oraz gotowość do podjęcia szkolenia poza miejscem zamieszkania. Mile widziane będzie doświadczenie na podobnym stanowisku i zdobyte kwalifikacje do podjęcia pracy na stanowisko, o które kandydat się ubiega.